Тараз қаласы бойынша шетелдіктер үшін 2023 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 16 маусымдағы № 4-7 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 22 маусымда № 5045 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-10 тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 қарашадағы №787 қаулысына сәйкес, Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Тараз қаласы бойынша жатақханаларды, қонақ үйлерді, жалдамалы тұрғын үйлерді қоспағанда, шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелері 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда – оларды орналастыру орындарында тәулігіне болу құнының 5 (бес) пайызы бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық
мәслихатының төрағасы К. Олжабай

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2023 год по городу Тараз
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 16 июня 2023 года № 4-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 22 июня 2023 года № 5045
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года №787 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев с 1 января по 31 декабря 2023 года включительно – 5 (пять) процентов от стоимости пребывания за сутки, в местах их размещения, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья по городу Тараз.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Таразского
городского маслихата К. Олжабай