Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 5 ақпандағы № 14/218 "Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен наградтаудың Ережесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 5/53 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 3 қазанда № 4608-12 болып тіркелді
Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен наградтаудың Ережесін бекіту туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 5 ақпандағы № 14/218 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2365 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қазақ тіліндегі тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен наградтау жөніндегі Ережені бекіту туралы";
қазақ тіліндегі 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен наградтау жөніндегі Ереже бекітілсін.";
көрсетілген шешіммен бекітілген Маңғыстау облысының Құрмет грамотасымен наградтау жөніндегі Ережеде:
5 тармақтың бірінші бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:
"Облыс әкімі мен облыстық мәслихат төрағасының атына наградтау бетшесі мен еңбек ұжымының қолдаухаты облыс әкімі аппаратының кадр жұмыстары бөліміне жолданады.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Құрмет грамотасы – беткі жағында Елтаңба бейнеленген және мемлекеттік тілде "Құрмет грамотасы" деп жазылған қосымша бетшемен көгілдір түсті балакроннан жасалған папканы білдіреді. Қосымша бетше типографиялық тәсілмен, ақ түсті тығыз қағаздан дайындалады.
Қосымша бетшенің айқармасының сол жағында Маңғыстау облысының символының бейнесі орналасқан. Қосымша бетшенің оң жағынан Қазақстан Республикасының мемлекеттік туындағыдай үстінде қыран бүркіт қалықтаған күн сәулесінің аясында марапатталушының тегін, атын, әкесінің атын және еңбегін көрсету үшін орын қалдырылады. Облыс символының бейнесі күн сәулесімен, қыран бүркіт және ұлттық ою – алтын түстес.
Мәтіннің астында қосарланып облыс әкімінің және облыстық мәслихат төрағасының қолдары орналастырылады.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Құрмет грамотасы салтанатты түрде облыс әкімімен немесе оның орынбасарларымен, облыстық мәслихаттың төрағасымен марапатталушының жұмыс орны бойынша еңбек ұжымдарында, сессияларда, жиындарда және облыс активінің жиналыстарында табыс етіледі.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 5 февраля 2014 года № 14/218 "Об утверждении Положении о награждении Почетной грамотой Мангистауской области"
Решение Мангистауского областного маслихата от 27 сентября 2023 года № 5/53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 3 октября 2023 года № 4608-12
Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 5 февраля 2014 года № 14/218 "Об утверждении Положении о награждении Почетной грамотой Мангистауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2365) следующие изменения:
в заголовок на казахском языке указанного решения внесено изменение, текст на русском языке не меняется:
в пункт 1 на казахском языке указанного решения внесено изменение, текст на русском языке не меняется:
в Положении о награждении Почетной грамотой Мангистауской области, утвержденном указанным решением:
часть первую пункта 5 изложить в новой редакции:
"Наградной лист и ходатайство трудового коллектива на имя акима области и председателя областного маслихата направляются в отдел кадровой работы аппарата акима области.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Почетная грамота представляет собой папку из балакрона голубого цвета с изображением герба на лицевой стороне и со вкладышем с надписью "Құрмет грамотасы" на государственном языке. Вкладыш изготавливается типографским способом из плотной бумаги белого цвета.
На левой стороне разворота вкладыша расположено изображение символа Мангистауской области. С правой стороны вкладыша отводится место для указания фамилии, имени, отчества и заслуг награждаемого на фоне солнечных лучей, под которыми – парящий орел, как на государственном флаге Республики Казахстан. Изображение символа области солнца с лучами, орла и национальный орнамент – золотистого цвета.
Под текстом параллельно размещаются подписи акима области и председателя областного маслихата.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Почетная грамота в торжественной обстановке вручается акимом области или его заместителями, председателем областного маслихата в трудовых коллективах по месту работы награждаемого, на сессиях, совещаниях и собраниях актива области.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж. Матаев