Алматы қаласында шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының XXXII сессиясының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 212 шешiмi. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2023 жылғы 19 қаңтарда № 1708 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 50 шешiмiмен.
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 15.09.2023 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен..
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 21.02.2024 № 90 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
"Алматы қаласының ерекше мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-10 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 5 қарашадағы № 787 қаулысымен бекітілген Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларына сәйкес, Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласында туристерді орналастыру орындарында шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелері болу құнының 5 (бес) пайызы мөлшерінде бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы С. Канкуров

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев в городе Алматы
Решение XXXII сессии маслихата города Алматы VII созыва от 17 января 2023 года № 212. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 19 января 2023 года № 1708. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 15 сентября 2023 года № 50.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 15.09.2023 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 21.02.2024 № 90 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Правилами уплаты туристского взноса для иностранцев утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2021 года № 787, маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в городе Алматы в местах размещения туристов в размере 5 (пять) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Алматы С. Канкуров