2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтерін, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттарды және өтінім беру мерзімдерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2023 жылғы 5 сәуірдегі № 41 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 6 сәуірде № 7468-15 болып тіркелді.
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелді) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 6, 10-тармақтарына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес 2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері бекітілсін.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері бекітілсін.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

Об утверждении объемов субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, а также нормативов субсидий, критериев к получателям субсидий и сроков подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2023 год
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 5 апреля 2023 года № 41. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 апреля 2023 года № 7468-15.
В соответствии с пунктами 6, 10 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404), акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2023 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2023 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства и земельных отношений акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.

5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2023 жылғы 5 сәуірдегі
№ 41 қаулысына 1-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері

5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области А. Сапаров
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Акимата
Северо-Казахстанской области
от 5 апреля 2023 года № 41
Объемы субсидий по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства по Северо-Казахстанской области на 2023 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 14.12.2023 № 253 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
Субсидияланатын көлемі
Субсидиялар көлемі, мың теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
Бас/шағылыстыру маусымы
13 551

Сноска. Приложение 1 в редакции постановления акимата Северо-Казахстанской области от 14.12.2023 № 253 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Субсидируемый объем
Объем субсидий, тысяч тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Голова/случной сезон
13 551

1 799 125,0
ЖИЫНЫ
11 373 711,0
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2023 жылғы 5 сәуірдегі
№ 41 қаулысына 2-қосымша
2023 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар нормативтері, субсидиялар алушыларға қойылатын өлшемшарттары және субсидиялар алуға арналған өтінім беру мерзімдері
Бағыты
Өлшем бірлігі
Норматив, мың теңге
Өлшемшарттар
Өтінімді беру мерзімдері
1.
Ірі қара мал

1 799 125,0
Итого
11 373 711,0
Приложение 2
к постановлению Акимата
Северо-Казахстанской области
от 5 апреля 2023 года № 41
Нормативы субсидий, критерии к получателям субсидий и сроки подачи заявки на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному поголовью сельскохозяйственных животных по Северо-Казахстанской области на 2023 год
Направление
Единица измерения
Норматив, тысяч тенге
Критерии
Сроки подачи
1.
Крупный рогатый скот

ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 20 желтоқсанға (қоса алғанда) дейін
1.1
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басы (50 бастан 400 басқа дейін)
Бас
40,0
1) жасы 18 айдан бастап кемінде 50 және 400-ден аспайтын аналық мал басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.
1.2
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басы (400 бастан)
Бас
80,0

с 1 сентября по 20 декабря (включительно) текущего года
1.1
Маточное поголовье молочного и молочно-мясного направления (от 50 до 400 голов )
Голова
40,0
1) наличие не менее 50 и не более 400 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев;
2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
1.2
Маточное поголовье молочного и молочно-мясного направления (от 400 голов )
Голова
80,0

1) жасы 18 айдан бастап кемінде 400 аналық мал басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.
1.3.
Ірі қара малдың аналық басы (50 бастан)
Бас
35,0
1) жасы 18 айдан бастап кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.
2.
Шошқаның аналық басы (50 бастан)
Бас
25,0

1) наличие не менее 400 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев;
2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
1.3
Маточное поголовье крупного рогатого скота (от 50 голов)
Голова
35,0
1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 18 месяцев;
2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
2.
Маточное поголовье свиней (от 50 голов)
Голова
25,0

1) жасы 12 айдан бастап кемінде 50 аналық мал басының болуы;
2) өтінімді берген сәтте САТЖАҚ-да және АЖБ-да сатып алынған мал басын тіркеудің болуы және деректердің сәйкестігі.
Ескертпе:
САТЖАҚ - селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры;
АЖБ - ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор.

1) наличие не менее 50 голов маточного поголовья возрастом от 12 месяцев;
2) наличие регистрации и соответствие данных поголовья в ИБСПР и ИСЖ на момент подачи заявки.
Примечание:
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы;
ИСЖ - база данных по идентификации сельскохозяйственных животных.