"Үйлестіру кеңесі туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 22 тамыздағы № 345 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2024 жылғы 28 ақпандағы № 50 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 1 наурызда № 34092 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Үйлестіру кеңесі туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 22 тамыздағы № 345 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15713 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Үйлестіру кеңесі туралы үлгілік ережеде:
5-тармақтың 1-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда (бұдан әрі – ЕҚТА) туризм мен рекреацияны дамыту мәселелері бойынша шешімдер қабылдау кезінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің қарамағындағы табиғат қорғау мекемелері (бұдан әрі – табиғат қорғау мекемелері) қызметінің ашықтығын қамтамасыз ету;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Үйлестіру кеңесі үйлестіру кеңесінің төрағасы, хатшысы және мүшелері құрамында қалыптасады.
Үйлестіру кеңесінің құрамы үкіметтік емес ұйымдардың мүшелерінен, қоғамдық бірлестіктердің өкілдерінен, мемлекеттік қызметкер емес және мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілеттік берілген теңестірілген адамдарға жатпайтын қоғам қайраткерлері, жергілікті өзін-өзі басқару органының өкілдерінен, атқарушы және өкілді органдардың, бизнес-қоғамдастықтың өкілдерінен, кәсіпкерлік субъектілерінің, орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің (1 (бір) өкілден артық емес) және табиғат қорғау мекемелерінің қызметкерлерінен (2 (екі) өкілден артық емес) қалыптасады.
Үйлестіру кеңесінің сандық құрамы 13 өкілден аспайтын тақ санды болады.
Үйлестіру кеңесіндегі азаматтық қоғам өкілдерінің саны оның мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісін құрауы тиіс.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Үйлестіру кеңесін төраға басқарады. Үйлестіру кеңесінің төрағасы ашық дауыс беру арқылы үйлестіру кеңесі мүшелерінің көпшілік даусымен сайланады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 августа 2017 года № 345 "Об утверждении Типового положения о координационном совете"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 28 февраля 2024 года № 50. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 марта 2024 года № 34092
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 августа 2017 года №345 "Об утверждении Типового положения о координационном совете" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15713) следующие изменения:
в Типовом положении о координационном совете, утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"1) обеспечение прозрачности деятельности природоохранных учреждений, находящихся в ведении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – природоохранные учреждения) при принятии решений по вопросам развития туризма и рекреации на особо охраняемых природных территориях (далее – ООПТ);";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Координационный совет формируется в составе председателя, секретаря и членов координационного совета.
Состав координационного совета формируется из числа членов неправительственных организаций, представителей общественных объединений, общественных деятелей, не состоящих на государственной службе и не относящихся приравненным к лицам, уполномоченным на выполнения государственных функций, представителей местного органа самоуправления, представителей местных исполнительных и представительных органов, бизнес-сообщества, субъектов предпринимательства, сотрудников территориального подразделения уполномоченного органа в области лесного хозяйства и животного мира (не более 1 (одного) представителя) и сотрудников природоохранных учреждений (не более 2 (двух) представителей).
Численный состав координационного совета нечетный, не более 13 представителей.
Количество представителей гражданского общества в координационном совете должно составлять не менее двух третей от общего числа его членов.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Координационный совет возглавляет председатель. Председатель координационного совета избирается путем открытого голосования большинством голосов членов координационного совета.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Үйлестіру кеңесі отырысының күн тәртібі жобаларын қалыптастыру, отырыс хаттамасын жүргізу, үйлестіру кеңесі мүшелерін кезекті отырыс туралы хабардар ету үшін табиғат қорғау мекемесінің қызметкерлері қатарынан хатшы тағайындалады. Хатшы үйлестіру кеңесінің мүшесі болып табылмайды.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Үйлестіру кеңесінің отырысы тоқсанына бір реттен кем емес өткізіледі.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Хаттамаға төраға, үйлестіру кеңесінің мүшелері және хатшы қол қояды және ол қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Үйлестіру кеңесінің отырыстары ашық болып табылады. Үйлестіру кеңесінің шешімі ұсынымдық сипатта болады.".
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев

"11. Для формирования проектов повестки дня координационного совета, ведения протокола заседания, информирование членов координационого совета об очередном заседани назначается секретарь из числа сотрудников природоохранного учреждения. Секретарь не является членом координационного совета.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Заседания координационного совета проводятся не реже одного раза в квартал.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Протокол подписывается председателем, членами координационного совета и секретарем и вступает в силу с момента его подписания.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Заседания координационного совета являются открытыми. Решения координационного совета имеют рекомендательный характер.".
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев