"Діни қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 38 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 25 сәуірдегі № 165-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 26 сәуірде № 34304 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Діни қызмет саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 38 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13449 болып тіркелген) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес діни қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер;";
1-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын тиісті іс-шаралармен адамдарды қамту жөніндегі мәліметтер.".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Дін істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және
ақпарат министрі
2024 жылғы 25 сәуірдегі
№ 165-НҚ Бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және
спорт министрінің
2016 жылғы 9 ақпандағы
№ 38 бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
"20__" жылғы __ тоқсандағы есепті кезеңге __________________ бойынша жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын тиісті іс-шаралармен адамдарды қамту жөніндегі мәліметтер
Ұсынылады: Діни қызмет саласындағы уәкілетті орган
Нысан, интернет-ресурсына орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "20__" жылғы __ тоқсандағы есепті кезеңге ________________________ бойынша жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын тиісті іс-шаралармен адамдарды қамту жөніндегі мәліметтер".
Нысанның индексі: 8-АҚМ
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Есепті кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: Діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері.
Ұсынылу мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-не
кесте
"20__" жылғы __ тоқсандағы есепті кезеңге ________________________ бойынша жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын тиісті іс-шаралармен адамдарды қамту жөніндегі мәліметтер
Р/с №
Іс-шаралардың атауы
Қамтылатын адамдар саны, адам
Іс-шаралар саны
1
2
3
4
1.
Конфессияаралық келісімді қамтамасыз ету дәрежесі
1.1
Теологиялық-психологиялық оңалту іс-шараларымен қамту жөніндегі мәліметтер
1.2
Нысаналы топтарды ақпараттық-түсіндіру жұмыстарымен қамту жөніндегі мәліметтер
1.3
Қазақстандық медиа - кеңістікте алдын алу және қарсы насихаттау жұмыстарын жүргізу кезінде нысаналы аудиторияны қамту жөніндегі мәліметтер
1.4
Жергілікті атқарушы органдар қызметкерлерін интернет-кеңістікте діни экстремизмнің алдын алу және оған қарсы насихаттау жұмысына оқытуды ұйымдастыру жөніндегі мәліметтер
2.
Діни қызметшілердің ағарту жұмыстарын жүргізуі жөніндегі мәліметтер
3.
Экстремистік көзқарастардан бас тартқандар туралы мәліметтер
4.
Діни бағыттағы білім алушылардың жалпы санынан "Теология" мамандығы бойынша жоғары білім алатын студенттер туралы мәліметтер
Телефондар
__________________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы
__________________________________________________________________
Орындаушы ________________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
___________________________________________________ қолы __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер cубектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
"20__" жылғы __ тоқсандағы
есепті кезеңге
________________________
бойынша "Жергілікті атқарушы
органдар жүзеге асыратын тиісті
іс-шаралармен адамдарды қамту
жөніндегі мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша

О внесении изменения и дополнения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 38 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в сфере религиозной деятельности"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 апреля 2024 года № 165-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 апреля 2024 года № 34304
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 38 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в сфере религиозной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13449) следующее изменение и дополнение:
подпункт 7) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"7) сведения об административных правонарушениях в сфере религиозной деятельности согласно приложению 7 к настоящему приказу;";
пункт 1 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) сведения по охвату лиц соответствующими мероприятиями осуществляемые местными исполнительными органами, согласно приложению 8 к настоящему приказу.".
2. Комитету по делам религий Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа предоставление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр культуры
и информации
Республики Казахстан
от 25 апреля 2024 года
№ 165-НҚ
Приложение 8 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 9 февраля 2016 года № 38
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сведения по охвату лиц соответствующими мероприятиями,
осуществляемые местными исполнительными органами
по ______________________ отчетный период за ___ квартал 20 __ года
Представляется: в Уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.
Форма, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование формы административных данных: "Сведения по охвату лиц
соответствующими мероприятиями, осуществляемые местными исполнительными
органами по ________________________ за отчетный период ___ квартал 20 __ года".
Индекс формы: 8-СОЛ
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Отчетный период: ___ квартал 20___ год.
Круг лиц, представляющих информацию: структурные подразделения местных
исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент,
осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности
Срок представления: ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом
таблица
Сведения по охвату лиц соответствующими мероприятиями,
осуществляемые местными исполнительными органами
по ________________________ отчетный период за ___ квартал 20 __ года
№ п/п
Наименование мероприятий
Количество охватываемых лиц, человек
Количество мероприятий
1
2
3
4
1.
Степень обеспечения межконфессионального согласия
1.1
Сведения по охвату теолого-психологическими реабилитационными мероприятиями
1.2
Сведения по охвату целевых групп информационно- разъяснительной работой
1.3
Сведения по охвату целевой аудитории при проведении профилактической и контрпропагандистской работы в казахстанском медиа-пространстве
1.4
Сведения по организации обучения сотрудников местных исполнительных органов работе по профилактике и контрпропаганде религиозного экстремизма в интернет-пространстве
2.
Сведения по проведению религиозными служителями просветительской работы
3.
Сведения по отказавшимся от экстремистских взглядов
4.
Сведения по студентам получающим высшее образование по специальности "Теология" из общего числа обучающихся по направлению религии
Телефоны ___________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель _______________________________ подпись _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________ подпись _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Сведения по охвату
лиц соответствующими
мероприятиями,
осуществляемые местными
исполнительными органами
по _________________________
отчетный период
за ___ квартал 20__ года"

________________________ есепті кезең 20__ жылғы ___ тоқсан жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын тиісті іс-шаралармен адамдарды қамту жөніндегі мәліметтер әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме (Индекс: 8-АҚМ Кезеңділік: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (бұдан әрі – түсіндірме) "Жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын тиісті іс-шаралармен адамдарды қамту жөніндегі мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан діни қызмет саласындағы қызметті реттеуді жүзеге асыратын облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелерімен толтырылады және діни қызмет саласындағы уәкілетті органға ұсынылады.
3. Нысан тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-не ұсынылады.
4. Нысанға жауапты адам және басқарманың басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам өзінің тегін және аты-жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1) 1-бағанда нөмір "№ " ретімен толтырылады;
2) 2-бағанда іс-шаралардың атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда қамтылатын адамдардың саны, өлшем бірлігі көрсетіледі;
4) 4-бағанда іс-шаралардың саны көрсетіледі.

Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных Сведения по охвату лиц соответствующими мероприятиями, осуществляемые местными исполнительными органами по _________________ отчетный период за ___ квартал 20 __ года (Индекс: 8-СОЛ. Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – Форма) "Сведения по охвату лиц соответствующими мероприятиями, осуществляемые местными исполнительными органами".
2. Форма заполняется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере религиозной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере религиозной деятельности.
3. Форма представляется ежеквартально, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается ответственным лицом и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 заполняется номер по порядку "№ ";
2) в графе 2 указывается наименование мероприятий;
3) в графе 3 указывается количество охватываемых лиц, единица измерения;
4) в графе 4 указывается количество мероприятий.