О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2021 года № 89 "Об утверждении Правил по управлению резервным запасом зерна"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 июня 2024 года № 189. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2024 года № 34473
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 марта 2021 года № 89 "Об утверждении Правил по управлению резервным запасом зерна" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22387) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 32-6) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О зерне" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах по управлению резервным запасом зерна, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила по управлению резервным запасом зерна (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 32-6) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О зерне" (далее – Закон) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок по управлению резервным запасом зерна.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Оператор по результатам деятельности, связанной с управлением резервным запасом зерна, ежеквартально, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в уполномоченный орган отчет о наличии резервного запаса зерна по форме согласно приложению к настоящим Правилам.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 июня 2024 года № 189
Приложение
к Правилам управления
резервным запасом зерна
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о наличии резервного запаса зерна
Индекс формы административных данных: № 1-ЗЗ
Периодичность: квартально
Отчетный период: _____ квартал 20__года
Круг лиц, представляющих информацию: оператор по зерновому рынку
Срок представления формы административных данных:
ежеквартально, в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
На конец квартала
Бизнес-идентификационный номер хлебоприемного предприятия
Наименование хлебоприемного предприятия
Адрес хлебоприемного предприятия
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Объем зерна, тонн
1
2
3
4
5
6
Наименование _____________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________
(подпись/электронная цифровая подпись)
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о наличии резервного запаса зерна" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Отчет о наличии
резервного запаса зерна"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о наличии резервного запаса зерна"

"Астықтың резервтік қорын басқару жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 19 наурыздағы № 89 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2024 жылғы 6 маусымдағы № 189 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 10 маусымда № 34473 болып тіркелді
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. "Астықтың резервтік қорын басқару жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 19 наурыздағы № 89 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22387 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 32-6) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Астықтың резервтік қорын басқару жөніндегі қағидаларда:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Астықтың резервтік қорын басқару жөніндегі қағидалар (бұдан әрі – Қағидалар) "Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабы 32-6) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және астықтың резервтік қорын басқару тәртібін айқындайды.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Оператор астықтың резервтік қорын басқаруға байланысты қызметтің нәтижелері бойынша тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде уәкілетті органға осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша астықтың резервтік қорының бар-жоғы туралы есепті ұсынады.";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Стратегиялық
жоспарлау және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 6 маусымдағы
№ 189 бұйрығына
қосымша
Астықтың резервтік
қорын басқару жөніндегі
қағидаларға
қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Астықтың резервтік қорының бар-жоғы туралы есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № 1-ЗЗ
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20______жылғы_____тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: астық нарығы жөніндегі оператор
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде
Тоқсанның соңына
Астық қабылдау кәсіпорнының бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Астық қабылдау кәсіпорнының атауы
Астық қабылдау кәсіпорнының мекенжайы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша коды
Астық көлемі, тонна
1
2
3
4
5
6
Атауы_____________________________________________________
Мекенжайы________________________________________________
Телефоны__________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы_________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________
(қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы)
______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
"Астықтың резервтік қорының бар-жоғы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Астықтың резервтік қорының
бар-жоғы туралы есеп"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Астықтың резервтік қорының бар-жоғы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсініктеме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о наличии резервного запаса зерна" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер.
5. В графе 2 указывается бизнес-идентификационный номер хлебоприемного предприятия.
6. В графе 3 указывается наименование хлебоприемного предприятия.
7. В графе 4 указывается адрес хлебоприемного предприятия.
8. В графе 5 указывается код по классификатору административно-территориальных объектов.
9. В графе 6 указывается объем зерна, хранящегося на хлебоприемном предприятии, в тоннах.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Астықтың резервтік қорының бар-жоғы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 2-бағанда астық қабылдау кәсіпорнының бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
6. 3-бағанда астық қабылдау кәсіпорнының атауы көрсетіледі.
7. 4-бағанда астық қабылдау кәсіпорнының мекенжайы көрсетіледі.
8. 5-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышы бойынша коды көрсетіледі.
9. 6-бағанда астық қабылдау кәсіпорнында сақталатын астық көлемі тоннамен көрсетіледі.