Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 17 маусымдағы № 221 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 20 маусымда № 34524 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 10 бабының 1) тармақшасына сәйкес және "Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 410) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Жеке тұрғын үй қорында жалға берілетін тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 ақпандағы № 60 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26793 болып тіркелген);
2) "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 8 ақпандағы № 60 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 208 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32234 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4 Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін атқарушы
А. Бейспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновация және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің міндетін
атқарушысының
2024 жылғы 17 маусымдағы
№ 221 Бұйрыққа
1-қосымша
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді тағайындау және жүзеге асыру қағидалары

Об утверждении Правил назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 июня 2024 года № 221. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2024 года № 34524.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и с подпунктом 410) пункта 15 Положения о Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 февраля 2022 года № 60 "Об утверждении Правил назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26793);
2) приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 апреля 2023 года № 208 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 февраля 2022 года № 60 "Об утверждении Правил назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде". (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32234).
3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
А. Бейспеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2024 года № 221
Правила назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді тағайындау және жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 864 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 410)-тармақшасына сәйкес әзірленді және азаматтардың жекелеген санаттарына жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін төлемдерді тағайындау және жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметтер жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақысыз негізде көрсетіледі.
3. "Отбасы банк" Акционерлік қоғамының қызметтері осы Қағидаларға 1-1 қосымшаға сәйкес жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі қызметтері құнының есебіне сәйкес, жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді тағайындау және жүзеге асыру (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметтер) "Отбасы банкі" акционерлік қоғамының филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметттерді беруші) арқылы тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органмен жасалған қызметтер көрсету шарты негізінде төленеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 27.12.2024 № 447 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) төлемдер – жеке тұрғын үй қорынан жалға алынатын (жалданатын) тұрғын үй төлемін төлеу мақсатында төлем алушыларға бюджет қаражаты есебінен төленетін өтемақы түрінде өтеусіз негізде тағайындалатын мемлекеттік қолдау. Төлемдерге коммуналдық төлемдер бойынша қамтамасыз ету және жалға алынған тұрғынжайды күтіп-ұстау жөніндегі өзге де шығыстар қосылмайды;
2) ағымдағы арнайы шот – төлемдерді есепке жатқызу және осы Қағидаларда көзделген мақсаттарға төлемдерді жүзеге асыру үшін алушы "Отбасы банкі" АҚ-та ашатын ағымдағы банктік шот;
3) Кезекте тұрғандардың бірыңғай республикалық электрондық базасы-мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалға алған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қоюдың және олардың кезектілігінің электрондық базасы;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и с подпунктом 410) пункта 15 Положения о Министерстве промышленности и строительства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 864 "Некоторые вопросы Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан" и определяют порядок оказания государственной услуги назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде.
2. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам (далее – услугополучатель).
3. Назначение и осуществление выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде (далее – государственная услуга) оказывается через филиалы Акционерного общества "Отбасы банк" (далее – услугодатель), услуги которого оплачиваются на основании договора на оказание услуг, заключенного с уполномоченным органом в сфере жилищных отношений, в соответствии с расчетом стоимости услуг Акционерного общества "Отбасы банк" по осуществлению жилищных выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде согласно приложению 1-1 к настоящим правилам.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра промышленности и строительства РК от 27.12.2024 № 447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) выплаты – государственная поддержка назначаемая на безвозмездной основе в виде компенсации, выплачиваемой за счет средств бюджета получателям выплат в целях оплаты аренды (найма) жилища, в частном жилищном фонде. Выплаты не включают в себя обеспечение по коммунальным платежам и иным расходам по содержанию арендуемого жилища;
2) текущий специальный счет – текущий банковский счет, открываемый получателем в АО "Отбасы банк", для зачисления выплат и осуществления платежей на цели, предусмотренные настоящими правилами;
3) Единая республиканская электронная база очередников – электронная база постановки на учет и очередности граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;

4) "Отбасы банк" АҚ – қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар, қаржы операторы болып табылатын және алушыларға төлемдерді тағайындауды, жүзеге асыруды, тоқтатуды және қайта тағайындауды жүзеге асыратын банк;
5) тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган – тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;
6) тұрғынжай – тұрақты тұруға арналған және соған пайдаланылатын, белгіленген құрылыс, санитариялық, экологиялық, өртке қарсы және басқа да міндетті нормалар мен қағидаларға сай келетін бастапқы не қайталама нарықтардағы жеке тұрғын үй бірлігі (дара тұрғын үй, пәтер, жатақханадағы бөлме, модульді (оңтайлы) тұрғын үй;
5. Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін төлемдер мемлекеттік бюджеттің қаражаты есебінен-50 % және көрсетілетін қызметтерді алушылардың есебінен 50% тепе-теңдік негізде жүзеге асырылады.
Бұл ретте бюджет қаражаты есебінен төленетін төлемнің 50%-ы мынадай шығыстарды құрайды:
80 % республикалық бюджеттен түсетін қаражат
20 % жергілікті бюджеттен алынатын әрбір жылға арналған тиісті бюджетте көзделген қаражат.
2-тарау. Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер тағайындау тәртібі
6. Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжайды тағайындау мен ол үшін төлемдер кезекте тұрғандардың бірыңғай республикалық электрондық базасында есепте тұрған мынадай азаматтардың жекелеген санаттарына жүзеге асырылады:
1) бірінші және екінші топтағы мүгедектер;
2) мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
3) кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған жиырма тоғыз жасқа жетпеген жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
4) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналар, көп балалы отбасылар.
7. Көрсетілетін қызметтерді алушыға (үміткерге) қойылатын негізгі талаптар:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығы;
2) тұрғын үйге мұқтаж ретінде Кезекте тұрғандардың бірыңғай республикалық электрондық базасында есепте тұру;
3) отбасының (азаматтың) соңғы 6 (алты) айда отбасының әрбір мүшесіне шаққанда тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда бекітілген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 1 еселенген шамасынан аспайтын жиынтық табысының болуы;
отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу кезінде Қазақстан Республикасында есепті кезеңде алынған мынадай табыс ескеріледі:
еңбекке ақы төлеу түрінде алынатын кірістер, атап айтқанда: еңбекке ақы төлеу жүйесіне сәйкес жалақының барлық түрлері, оның ішінде кесімді, уақытына қарай, сондай-ақ сыйлықақылар, қосымша ақылар, үстемеақылар, сондай-ақ ақшалай нысандағы ынталандырушы және өтемақы төлемдері (қаржыландыру көзіне қарамастан, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына, сондай-ақ келісімдерге, еңбек, ұжымдық шарттарға және жұмыс берушінің актілеріне сәйкес жұмыскерлерге төленетін ақшалай сомаларды қоса алғанда);
кәсіпкерлік қызметтен түсетін табыс.

4) АО "Отбасы банк" – банк, имеющий лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, являющийся финансовым оператором и осуществляющий назначение, осуществление, прекращение и возобновление выплат получателям;
5) уполномоченный орган в сфере жилищных отношений – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства;
6) жилище – отдельная жилая единица (индивидуальный жилой дом, квартира, комната в общежитии, модульный (мобильный) жилой дом), предназначенная и используемая для постоянного проживания, отвечающая установленным строительным, санитарным, экологическим, противопожарным и другим обязательным нормам и правилам.
5. Выплаты за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде, осуществляются на паритетной основе 50 % за счет бюджетных средств и 50 % за счет услугополучателя.
При этом, 50 % выплаты за счет бюджетных средств составляют следующие расходы:
80 % средств из республиканского бюджета;
20 % средств из местного бюджета предусмотренных в соответствующем бюджете на каждый финансовый год.
Глава 2. Порядок назначения выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
6. Назначение и выплаты за жилище арендуемое в частном жилищном фонде осуществляются отдельным категориям граждан состоящих на учете в Единой республиканской электронной базе очередников:
1) лица с инвалидностью первой и второй групп;
2) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
3) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
4) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи.
7. Основные требования, предъявляемые к услугополучателю:
1) гражданство Республики Казахстан;
2) состоять на учете в Единой республиканской электронной базе очередников в качестве нуждающегося в жилье;
3) наличие совокупного дохода семьи (гражданина) за последние 6 (шесть) месяцев на каждого члена семьи не более 1- кратной величины прожиточного минимума включительно, утвержденного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
при исчислении совокупного дохода семьи (гражданина) учитываются доходы, полученные в Республике Казахстан за расчетный период:
доходы, получаемые в виде оплаты труда, а именно: все виды заработной платы согласно системы оплаты труда, в том числе сдельная, повременная, а также премии, доплаты, надбавки, а также стимулирующие и компенсационные выплаты в денежной форме (независимо от источника финансирования, включая денежные суммы, выплачиваемые работникам в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, а также соглашениями, трудовыми, коллективными договорами и актами работодателя);
доходы от предпринимательской деятельности.

8. Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдер осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген жалға берілетін тұрғынжайдың ауданы мен отбасы құрамы санының өлшемшарттары ескеріле отырып жүзеге асырылады.
9. Отбасының құрамына байланысты жалға алынған тұрғынжайдың жалпы алаңына төлемдерді жүзеге асыру үшін мыналарға рұқсат етіледі:
отбасы мүшелерінің саны 1-ден 3-ке дейінгі отбасы үшін – 40 шаршы метрден артық емес;
отбасы мүшелерінің саны 4-тен 5-ке дейінгі отбасы үшін – 60 шаршы метрден артық емес;
отбасы мүшелері саны 6 және одан көп обасы үшін – 80 шаршы метрден артық емес.
10. Алаңы үлкен тұрғынжайды жалдау кезінде жалға алынатын тұрғынжай алаңының көрсетілген өлшемшарттарының тек 50 %-ы ғана төлеуге жатады.
11 Егер жеке тұрғын үй қорында жалға алудың бір шаршы метріне тұрғынжайды жалға алу құны осы Қағидалардың 9-тармағында белгіленген жалға алудың бір шаршы метрінің мөлшерінен төмен болған жағдайда, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес тұрғынжайды жалға алудың (жалдаудың) үлгілік шартының нысаны бойынша тұрғынжайды жалға алудың (жалдаудың) шартында көрсетілген құн төлеуге жатады.
12. Жақын туыстардан және жұбайынан, оның ішінде бұрынғы жұбайынан, сондай-ақ жұбайының жақын туыстарынан тұрғынжайды жалға алуға жол берілмейді.
13. Төлемдер мемлекеттік тұрғын үй қорынан, мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындардың тұрғын үй қорынан тұрғынжайды жалға алу кезінде жүзеге асырылмайды.
Төлемдерді жүзеге асыру мынадай жағдайлар туындаған кезде тоқтатылады:
алушының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мұқтаж деп танылған тұрғынжайға мұқтаж мәртебесін жоғалтуы;
алушының төлемдерді алудан бас тартуы;
алушыны жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған, тұрып жатқан тұрғынжайдан шығару;
алушы басқа тұрақты тұрғылықты жерге кеткен жағдайда;
қайтыс болған жағдайда, төлемдерге құқық, егер бұл ретте оларды мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжайға немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғынжайға мұқтаж деп тану үшін негіздер жойылмаса, онымен бірге есепте тұрған отбасы мүшелеріне ауысады;
кезекте тұрушының жалға алу (жалдау) шартында көрсетілген мекенжай бойынша тұрмауы;
нақты емес және жалған мәліметтер беру;
жақын туыстарынан тұрғынжайды жалға алу фактісі анықталған жағдайда.
14. Төлемдер осы Қағидаларда көзделмеген мақсаттарға пайдаланылмайды.
15. Алушы жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғынжайды жалдаудың бір шаршы метрінің мөлшері айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі – АЕК) мөлшеріне байланысты жыл сайын қайта есептеліп, тиісті күнтүзбелік жылдың қаңтарынан бастап желтоқсанын қоса алғанда қолданыста болады, мынадай формула бойынша есептеледі:
N- бір шаршы метрді жалдау құны
M- айлық есептік көрсеткіш
K- облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың коэфициенті

8. Выплаты за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде осуществляются с учетом критериев к площади арендуемого жилища и количественного состава семьи, указанных в пункте 9 настоящих Правил.
9. Допустимая для осуществления выплат общая площадь арендуемого жилища в зависимости от состава семьи:
с численностью от 1 до 3 членов семьи - не более 40 квадратных метров;
с численностью от 4 до 5 членов семьи - не более 60 квадратных метров;
с численностью 6 и более членов семьи - не более 80 квадратных метров.
10. При аренде жилища с большей площадью, к выплате подлежит только 50% от указанных критериев к площади арендуемого жилища.
11. В случае если стоимость аренды жилья за один квадратный метр аренды в частном жилищном фонде ниже размера одного квадратного метра аренды установленного пунктом 9 настоящих Правил, выплатам подлежит стоимость, указанная в договоре аренды (найма) жилища, по форме Типового договора аренды (найма) жилища согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
12. Не допускается аренда жилища у близких родственников и супругов, в том числе бывших супругов, а также близких родственников супругов.
13. Выплаты не осуществляются при аренде жилья из государственного жилищного фонда, жилищного фонда государственных учреждений и предприятий.
Осуществление выплат прекращается при наступлении следующих случаев:
утраты получателем статуса нуждающегося в жилище, признанного нуждающимся согласно Закону Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
отказа получателя от получения выплат;
выселения получателя из занимаемого жилища, арендуемого в частном жилищном фонде;
в случае выезда получателя на другое постоянное место жительства;
в случае смерти, право на выплаты переходит к членам семьи, вместе с ним состоящими на учете, если при этом, не отпали основания для признания их нуждающимися в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
отсутствия проживания очередника по адресу, указанному в договоре аренды (найма);
предоставления фиктивных и ложных сведений;
выявления факта аренды жилья у близких родственников.
14. Выплаты не используются на цели, не предусмотренные настоящими Правилами.
15. Размер стоимости одного квадратного метра аренды за жилище, арендуемое получателем в частном жилищном фонде зависит от размера месячного расчетного показателя (далее – МРП), пересчитывается ежегодно, действует с января по декабрь соответствующего календарного года и рассчитывается, по следующей формуле:
N- стоимость одного квадратного метра аренды;
M- МРП;
K- коэффициент области, города республиканского значения и столицы.

16. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың коэффициенті алушы жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғынжайды жалдаудың бір шаршы метрінің мөлшерін есептеу кезінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
3-тарау. Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді жүзеге асыру тәртібі
17. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін қол қояды және көрсетілетін қызметті берушіге "Отбасы Банкі" АҚ ресми интернет-ресурсы орталық мемлекеттік орган айқындаған ақпараттандыру объектісі арқылы www.otbasybank.kz сілтемесі (бұдан әрі – Сайт) бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке деректерді жинауға және өңдеуге келісімімен жеке тұрғын үй қорында жалға алынған тұрғынжай үшін төлем тағайындауға өтініш береді.
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай төлемдерін тағайындау туралы өтінішті қызметтерді алушының заңды өкілдері береді және "Отбасы банкі" АҚ филиалдарында қаралады.
18. "Азаматтардың жекелеген санаттарына жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемақы тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшада (бұдан әрі – Тізбе) көрсетілген.
19. Көрсетілетін қызметтерді алушының отбасы мүшелері (олар болған жағдайда) Сайт арқылы дербес деректерді жинауға және өңдеуге, "Отбасы банкі" АҚ зейнетақы жинақтарының жай-күйі туралы мәліметтерді, салық органдары ұсынатын мәліметтерді алуға құқық бергені туралы және кірістер туралы мәліметтердің дұрыстығы туралы келісімге қол қояды.
20. Көрсетілетін қызметтерді беруші өтінішті қабылдайды және қарайды, көрсетілетін қызметтерді алушының осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген көрсетілетін қызметтерді алушыға қойылатын негізгі талаптарға сәйкестігін тексереді, жалдау төлемдері мен төлеулерін есептеу үшін ағымдағы арнаулы шот ашады, сондай-ақ құжаттарды ұсынған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде төлемдерді тағайындайды.
21. Көрсетілетін қызметтерді алушыға және оның отбасы мүшелеріне қойылатын негізгі талаптарға сәйкестігін тексеруді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы жүргізеді.
22. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметтерді беруші көрсетілетін қызметтерді алушыға жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін ақы төлеуден бас тарту туралы алдын ала шешімге өз ұстанымын (тыңдауын) білдіруге мүмкіндік береді, ол туралы көрсетілетін қызметтерді алушы шешімдер қабылданғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Тыңдау рәсімі ҚР ӘРПК 73-бабына сәйкес жүргізіледі.
Өтінішті қарау қорытындысы және тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:

16. Коэффициенты области, городов республиканского значения и столицы, применяемые при расчете размера стоимости одного квадратного метра аренды за жилище, арендуемое получателем в частном жилищном фонде, устанавливаются согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок осуществления выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
17. Услугополучатель подписывает для получения государственной услуги и передает услугодателю через объект информатизации, определенный центральным государственным органом официальным интернет-ресурсом АО "Отбасы Банк" по ссылке www.otbasybank.kz (далее - Сайт) заявление на назначение выплат за жилище, арендованное в частном жилищном фонде по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам с согласием на сбор и обработку персональных данных.
В случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, заявления на назначение выплат за жилище, арендованное в частном жилищном фонде подаются законными представителями услугополучателя и рассматриваются в филиалах АО "Отбасы банк".
18. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Назначение выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде" указан в приложении 4 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
19. Члены семьи услугополучателя (при их наличии), посредством Сайта подписывают согласие на сбор и обработку персональных данных, о предоставлении АО "Отбасы банк" права на получение сведений о состоянии пенсионных накоплений, сведений, предоставляемых налоговыми органами и о достоверности сведений о доходах.
20. Услугодатель принимает и рассматривает заявление, проверяет услугополучателя на соответствие основным требованиям, предъявляемым к услугополучателю, указанным в пункте 7 настоящих Правил, открывает текущий специальный счет для зачисления арендных платежей и выплат, а также назначает выплаты в течение 3 (трех) рабочих дней с даты предоставления документов.
21. Проверка на соответствие основным требованиям, предъявляемым к услугополучателю и членам его семьи производится услугодателем посредством соответствующих государственных информационных систем.
22. В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) Услугодатель предоставляет возможность Услугополучателю выразить свою позицию (заслушивание) к предварительному решению об отказе по назначению и выплаты за жилище арендуемое в частном жилищном фонде, о котором Услугополучатель уведомляется не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения.
Процедура заслушивания проводится в соответствии со статьей 73 АППК РК.
По итогам рассмотрения заявления и результата заслушивания Услугодатель принимает одно из следующих решений:

1) жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін төлем тағайындау;
2) уәжді бас тарту.
23. Мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметтерді алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат түрінде жіберіледі.
24. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сатысы туралы мәліметтердің мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты түрде енгізіледі.
25. Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін төлем тағайындау кезінде көрсетілетін қызметті беруші сайт арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сай Жалға алудың (жалдаудың) үлгілік шартының нысаны бойынша тұрғынжайды жалға алу (жалдау) шартын қалыптастыруды, көрсетілетін қызметтерді алушы мен жалға берушінің арасында қол қоюды, сондай-ақ мұндай шартты уәкілетті тіркеуші органда (қажет болған жағдайда) тіркеуді қамтамасыз етеді.
26. Көрсетілетін қызметті алушы ағымдағы арнайы шотта жалдау төлемі сомасының 50 %-ын, сондай-ақ Қағидалардың 9-тармағында көзделген жалға алынатын тұрғын үй алаңына қойылатын өлшемшарттардан асып кетуіне байланысты көрсетілетін қызметті алушының өз қаражаты есебінен төлейтін соманы қамтамасыз еткен жағдайда, төлемдерді жалға берушінің жалдау шартында көрсетілген шотына аударуды жүзеге асырады.
27. Төлемдерді тағайындау туралы шешімді немесе қызметтерді көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапты төлемдерді тағайындаған көрсетілетін қызметтерді беруші қабылдайды. Тағайындау туралы хабарлама немесе төлемдерді тағайындаудан бас тарту туралы уәжді жауап электрондық құжат түрінде "жеке кабинетке"жіберіледі.
28. "Отбасы банкі" АҚ ай сайын жергілікті атқарушы органға жасалынған тұрғынжайды жалға беру (жалдау) шарттар туралы мәліметтерді ұсынады.
29. Жергілікті атқарушы орган көрсетілетін қызметті алушы жеке тұрғын үй қорынан жалға алатын тұрғын үйдің нысаналы пайдаланылуына кемінде тоқсанына бір рет мониторингті жүзеге асырады.
Тұрғын үйді жалға алу (жалдау) шартында көрсетілген мекенжай бойынша үшінші тұлғалардың тұру фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметтерді алушы күнтізбелік үш күн ішінде өзі қоныстанады.
Тұрғын үйді жалға алу (жалдау) шартының талаптары бойынша бұзушылық жойылмаған және (немесе) бұзу қайта анықталған жағдайда, жергілікті атқарушы орган "Отбасы банкі" АҚ-қа төлемдерді 2 жұмыс күні ішінде, оларды қайта бастау мүмкіндігінсіз тоқтату үшін, мәліметтер жолдайды.
Жақын туыстарынан және ерлі-зайыптылардан, оның ішінде бұрыңғы ерлі-зайыптылардан, сондай-ақ ерлі-зайыптылардың жақын туыстарынан тұрғынжайды жалдау фактісі анықталған жағдайда, мәліметтер, болашақта қайта бастау мүмкіндігінсіз төлемдерді тоқтату үшін, 2 жұмыс күн ішінде "Отбасы банкі" АҚ-қа жіберіледі.

1) назначение выплаты за жилище, арендованное в частном жилищном фонде;
2) мотивированный отказ.
23. Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в виде электронного документа.
24. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
25. При назначении выплаты за жилище, арендованное в частном жилищном фонде, Услугодатель посредством Сайта обеспечивает формирование договора аренды (найма) жилья, по форме Типового договор аренды (найма) жилища согласно приложению 1 к настоящим Правилам, подписание между услугополучателем и арендодателем, а также регистрацию такого договора в уполномоченном регистрирующем органе (при необходимости).
26. Услугодатель осуществляет ежемесячное перечисление выплат на счет услугополучателя, указанный в договоре аренды, при условии обеспечения получателем наличия на текущем специальном счете 50 % от суммы арендного платежа, а также сумму при превышении критериев к площади арендуемого жилища, предусмотренных пунктом 9 Правил, оплачиваемых получателем за счет собственных средств.
27. Решение о назначении выплат либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги принимается услугодателем, осуществляющим назначения выплат. Уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в назначения выплат направляется в "личный кабинет" в виде электронного документа.
28. АО "Отбасы банк" ежемесячно предоставляет в местный исполнительный орган сведения о заключенных договорах аренды (найма) жилища.
29. Местный исполнительный орган осуществляет мониторинг целевого использования жилища, арендуемого в частном жилищном фонде услугополучателем не реже одного раза в квартал.
В случае выявления факта проживания третьих лиц по адресу, указанному в договоре аренды (найма) жилища, услугополучатель в течение трех календарных дней заселяется сам.
В случае не устранения нарушения и (или) при повторном выявлении нарушения условий договора аренды (найма) жилища, местный исполнительный орган направляет сведения в АО "Отбасы банк" для прекращения выплат в течение 2 (двух) рабочих дней, без возможности их возобновления.
В случае выявления факта аренды жилища у близких родственников и супругов, в том числе бывших супругов, а также близких родственников супругов, сведения направляются в "АО Отбасы банк" в течение 2-х рабочих дней для прекращения выплат, без возможности их возобновления в будущем.

4-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметтерді берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
30. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым - көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекеленген санаттарына төлемдерді тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган), мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі және осы Қағидалардың 31-тармағында көзделген мерзімдерде қаралуға жатады.
ҚР ӘРПК 91-бабының 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда, Көрсетілетін қызметтерді беруші оны шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) ол түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей жолдайды. Көрсетілетін қызметтерді берушінің шағымы, оңды акт қабылданған немесе шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік шара қолданылған жағдайда, шағымды қарайтын органға жіберілмейді.
31. Көрсетілетін қызметтерді алушының шағымы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
Көрсетілетін қызметтерді берушінің, уәкілетті органның – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның – ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауына жатады.
32. Көрсетілетін қызметтерді берушінің, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымды қарау өкілеттігі берілген лауазымды адам, шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды берген Көрсетілетін қызметтерді алушыға шағымды қарау мерзімі ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағымды қағаз жеткізгіште берген кезде) немесе электрондық нысанда (шағымды электрондық түрде берген кезде) шағымды ұзарту себептерін көрсете отырып, хабарлайды.
33. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа шағымдануға, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіпте шағымданғаннан кейін, жол беріледі.
Жеке тұрғын үй қорынан жалға
алынған тұрғынжай үшін
азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер
тағайындау және жүзеге
асыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тұрғынжайды жалдаудың (жалға алудың) үлгілік шарты
Облыс, қала ______________ 20___ жылғы "_" __________Шарт № ________
Азамат(ша) ________________________________________________________
(тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда)
мекенжайы бойынша тұратын: _________________________________,
(тіркеу мекенжайы),
жеке сәйкестендіру нөмірі _____________________________________,
жеке куәлігі /паспорты №__________ ____ жылғы _________ берілген, бұдан
әрі "Жалға беруші" деп аталатын, бір тараптан өз атынан әрекет ететін және
азамат(ша) _______________________________________________________
(тегі аты әкесінің аты (болған жағдайда)
тұратын: _____________________________________,
(тіркеу мекенжайы),
жеке куәлігі/паспорты №__________ берілді______ _ жылғы,
жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________________, деп
аталатын бұдан әрі "Жалға алушы", өз атынан, екінші тараптан, бұдан әрі
бірлесіп "Тараптар" деп аталатын, төмендегілер туралы осы тұрғынжайды
жалдау (жалға алу) шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:

Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
30. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, уполномоченного органа по назначению и осуществлению выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде (далее – уполномоченный орган), в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг и подлежит рассмотрению в сроки, предусмотренные пунктом 31 настоящих Правил.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу, в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
31. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
услугодателем, уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
32. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
33. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам назначения
и осуществления выплат
отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Форма
Типовой договор аренды (найма) жилища
Область, город ___________ "___" ______ 20___ год. Договор № ________
Гражданин(ка) _______________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия)
проживающий(ая) по адресу: ___________________________________________,
(адрес регистрации)
индивидуальный идентификационный номер _____________________________,
удостоверение личности/паспорт № ___________ выдан ______ от _____ года,
именуемый(ая) в дальнейшем "Арендодатель", действующий(ая) от своего имени,
с одной стороны и гражданина(ка)
____________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия)
проживающий(ая) по адресу: __________________________________________,
(адрес регистрации),
удостоверение личности/паспорт № ________ выдан _____ от _____ года,
индивидуальный идентификационный номер _____________________________,
именуемый(ая) в дальнейшем "Арендатор", действующий(ая) от своего имени,
с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны" , заключили
настоящий Договор аренды (найма) жилища (далее - Договор) о следующем:

1. Анықтамалар мен түсіндірмелер
1.1. Осы Шартта мынадай ұғымдар пайдаланылады:
"Отбасы банк" АҚ – қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар, жалға алушыға төлемдерді тағайындауды, жүзеге асыруды, тоқтатуды және қайта тағайындауды жүзеге асыратын банк;
тұрғынжай – тұрақты тұруға арналған және соған пайдаланылатын, белгіленген құрылыс, санитариялық, экологиялық, өртке қарсы және басқа да міндетті нормалар мен қағидаларға сай келетін жеке тұрғын үй бірлігі (дара тұрғын үй, пәтер, жатақханадағы бөлме, модульді (оңтайлы) тұрғын үй;
төлемдер – жеке тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалға алатын төлем алушыларға бюджет қаражаты есебінен төленетін өтемақы түрінде өтеусіз негізде тағайындалатын мемлекеттік қолдау.Төлемдерге коммуналдық төлемдерді қамтамасыз ету және жалға алынған тұрғын үйді күтіп ұстауға арналған басқа да шығындар кірмейді.
2. Шарттың мәні
2.1. Жалға беруші мынадай Жалға алушыға және оның отбасы мүшелеріне:
Отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты.
Туыстық дәрежесі
_____________мекенжай бойынша орналасқан тұрғынжайды жалдауға береді:
_____________________ осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын тұрғынжайды қабылдау-беру актісінде сипаттамасы келтірілген бөлмелер саны ______, пайдалы алаңы _______ шаршы метр, оның ішінде тұрғын алаңы ______ шаршы метр, тұрғын алаңы_____ шаршы метр,.
3. Есеп айырысуды жүргізу тәртібі
3.1. Тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлем айына ____ теңгені құрайды және Жалға алушының қаражатынан және жалға алу төлемақысы үшін республикалық және жергілікті бюджеттерден бөлінген қаражат болған кезде "Отбасы банкі" АҚ-ның төлемдерінен тұрады.
3.2. Республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты болмаған жағдайда, Жалға алушы өз қаражатынан жалға алу ақысының толық сомасын енгізеді, ол Жалға алушыға болашақта республикалық және жергілікті бюджет қаражаты түскен кезде өтелетін болады.
3.3. Тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлем осы Шартта көрсетілген Жалға берушінің банктік шотына қолма-қол ақшасыз қаражатпен тиесілі төлем сомасын аудару жолымен Жалға алушының атынан "Отбасы банкі" АҚ-қа аударылады.
3.4. Осы Шарт бойынша барлық есеп айырысулар мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) Жалға алушы осы Шарт жасалған сәттен бастап он күнтізбелік күн ішінде қоныстанған бірінші айға толық көлемде алдын ала төлем жасайды;
2) кейінгі төлемді Жалға алушы есеп айырысу кезеңінен кейінгі айдың __ күнінен кешіктірмей жүргізеді. Төлем мерзімдері сақталмаған кезде Жалға беруші Жалға алушыдан мерзімі өткен әрбір күн үшін төлем сомасының 0,1 % мөлшерінде өсімпұл талап етуге құқылы.

1. Определения и толкования
1.1. В настоящем Договоре используются следующие понятия:
АО "Отбасы банк" – банк, имеющий лицензию уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, осуществляющий назначение, осуществление, прекращение и возобновление выплат Арендатору;
жилище – отдельная жилая единица (индивидуальный жилой дом, квартира, комната в общежитии, модульный (мобильный) жилой дом), предназначенная и используемая для постоянного проживания, отвечающая установленным строительным, санитарным, экологическим, противопожарным и другим обязательным нормам и правилам;
выплаты – государственная поддержка назначаемая на безвозмездной основе в виде компенсации, выплачиваемой за счет средств бюджета получателям выплат в целях оплаты аренды (найма) жилища, в частном жилищном фонде. Выплаты не включают в себя обеспечение по коммунальным платежам и иным расходам по содержанию арендуемого жилища.
2. Предмет Договора
2.1. Арендодатель предоставляет Арендатору и членам его семьи:
Фамилия имя отчество членов семьи
Степень родства
в найм жилище, расположенное по адресу: _____________________________________
количеством комнат _______, полезной площадью ________ квадратных метров,
в том числе жилой площадью _______ квадратных метров, не жилой площадью
_______ квадратных метров, характеристика которого приведена в акте приема-
передачи жилища, являющемся неотъемлемой частью настоящего Договора.
3. Порядок произведения расчетов
3.1. Плата за пользование жилищем составляет ____ тенге в месяц и состоит из средств Арендатора и выплат от АО "Отбасы банк" для арендных платежей при наличии выделенных средств из республиканского и местного бюджетов.
3.2. В случае отсутствия средств республиканского и местного бюджетов Арендатор вносит полную сумму арендной платы из собственных средств, которые будут возмещены Арендатору в будущем при поступлении средств республиканского и местного бюджета.
3.3. Плата за пользование жилищем перечисляется АО "Отбасы банк" от имени Арендатора путем перечисления причитающейся суммы платежа безналичными средствами на банковский счет Арендодателя, указанный в настоящем договоре.
3.4. Все расчеты по настоящему Договору производятся в следующем порядке:
1) Арендатор вносит предоплату в полном объеме за первый месяц проживания в течение десяти календарных дней с момента заключения настоящего Договора;
2) последующая оплата производится Арендатором не позднее __числа месяца, следующего за расчетным периодом. При несоблюдении сроков оплаты Арендодатель вправе требовать от Арендатора оплату пени в размере 0,1 % от суммы оплаты за каждый день просрочки.

3.5. Осы Шарт бойынша бір айдан астам төлем болмаған кезде Жалға беруші барлық сот шығындарын өтей отырып, Жалға алушыдан төлемді мәжбүрлеп өндіріп алу туралы сотқа жүгінуге құқылы.
3.6. Жалға алушы тұрғын үй, тұрғын үй (тұрғын ғимарат) элементтерінің техникалық сипаттамаларының нашарлауына, ақауына, бүлінуіне, қирауына әкеп соққан тұрғынжайды, инженерлік желілерді және ортақ пайдаланылатын орындарды тиісінше пайдаланбаған кезде Жалға беруші Жалға алушы өтеуге тиіс залал құнының мөлшерін көрсете отырып, акт жасайды. Жалға алушы зиянның көрсетілген мөлшерінің құнымен келіскен кезде актіге Тараптар қол қояды. Жалға алушы өтеуге жататын залалдың құнымен келіспеген жағдайда өндіріп алу сот тәртібімен жүргізіледі.
4. Тараптардың құқықтары
4.1. Жалға берушінің:
1) Жалға алушының немесе Жалға алушының кәмелетке толған отбасы мүшесінің келісімі бойынша және қатысуымен берілген тұрғынжайдың тұрғын және қосалқы үй-жайларының техникалық құрылғылары конструкцияларының жай-күйіне тексеру жүргізуге;
2) осы Шартты жалға алушыны және "Отбасы банкі" АҚ-ты бұзу күніне дейін кемінде күнтізбелік отыз күн бұрын хабардар ете отырып, біржақты тәртіппен бұзуға;
3) осы Шарттың талаптары бұзылған кезде Жалға алушыны және оның отбасы мүшелерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шығарып жіберуге;
4) тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемнің уақтылы және толық аударылуына бақылауды жүзеге асыруға;
5) тұрғынжайдың нысаналы пайдаланылуын тексеруді жүзеге асыруға құқығы бар.
4.2. Жалға алушының:
1) Жалға алушының тұрғынжайда тұратын отбасы мүшелері Жалға алушы уақытша болмаған кезде тұрғынжайды бұрынғы шарттармен пайдалануға құқылы. Бұл ретте олар осы Шарт бойынша құқықтарды жүзеге асыруға және міндеттерді атқаруға;
2) тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемді аванспен төлеуге құқығы бар.
5. Тараптардың міндеттері
5.1. Жалға беруші:
1) Жалға алушыға осы Шартқа Тараптар қол қойғаннан кейін күнтізбелік он бес күн ішінде белгіленген техникалық, санитариялық-эпидемиологиялық және басқа да міндетті талаптарға сай келетін жай-күйде қабылдау-беру актісі бойынша тұрғынжай беруге;
2) тұрғынжайға күрделі жөндеу жүргізуге;
3) Жалға алушыны (оның талабы бойынша) тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге арналған тарифтермен және есептеулермен таныстыруға;
4) тұрғынжайда Жалға алушыны және бірге тұратын отбасы мүшелерін тіркеуге;
5) егер тұрғын үй Тараптарға байланысты емес мән-жайларға байланысты мақсаты бойынша пайдалануға жарамсыз жай-кұйде, авариялық жағдайда немесе бұзылуға жататын жағдайда болса, осы Шартты бұзуға;

3.5. При отсутствии оплаты по настоящему Договору более одного месяца Арендодатель вправе обратиться в суд о принудительном взыскании оплаты с Арендатора с возмещением всех судебных издержек.
3.6. При ненадлежащем использовании Арендатором жилища, инженерных сетей и мест общего пользования, повлекшим за собой ухудшение технических характеристик, неисправность, порчу, разрушение элементов жилища, жилого дома (жилого здания), Арендодателем составляется акт, с указанием размера стоимости ущерба, подлежащего возмещению Арендатором. При согласии Арендатора со стоимостью указанного размера ущерба акт подписывается Сторонами. В случае несогласия Арендатора со стоимостью ущерба, подлежащего возмещению, взыскание производится в судебном порядке.
4. Права Сторон
4.1. Арендодатель имеет право:
1) проводить осмотры состояния конструкций технических устройств жилых и подсобных помещений предоставленного жилища по согласованию и в присутствии Арендатора или совершеннолетнего члена семьи Арендатора;
2) расторгнуть настоящий в одностороннем порядке с уведомлением Арендатора и АО "Отбасы банк" не менее чем за тридцать календарных дней до даты расторжения;
3) выселить Арендатора и членов его семьи при нарушении условий настоящего Договора в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществлять контроль за своевременностью и полнотой перечисления платы за пользование жилищем;
5) осуществлять проверки целевого использования жилища.
4.2. Арендатор имеет право:
1) члены семьи Арендатора, проживающие в жилище, при временном отсутствии Арендатора вправе пользоваться жилищем на прежних условиях. При этом они осуществляют права и несут обязанности по настоящему Договору;
2) вносить плату за пользование жилищем авансом.
5. Обязанности Сторон
5.1. Арендодатель обязан:
1) предоставить Арендатору жилище в течение пятнадцати календарных дней после подписания настоящего Договора Сторонами по акту приема-передачи в состоянии, отвечающем установленным техническим, санитарно-эпидемиологическим и другим обязательным требованиям;
2) производить капитальный ремонт жилища;
3) ознакомить Арендатора (по его требованию) с тарифами и расчетами на содержание жилища и оплату коммунальных услуг;
4) зарегистрировать в Жилище Арендатора и совместно проживающих членов семьи;
5) если жилище окажется в силу обстоятельств, не зависящих от Сторон, в состоянии, непригодном для использования по назначению, аварийном состоянии или подлежащим сносу, расторгнуть настоящий Договор;

6) авариялар мен форс-мажорлық жағдайлар туындаған жағдайда оларды жою бойынша барлық қажетті шараларды дереу қабылдауға;
7) Жалға алушының осы Шартта белгіленген тәртіппен тұрғынжайды иеленуіне және пайдалануына кедергі келтірмеуге;
8) осы Шарттың талаптары немесе тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшері өзгерген жағдайда, бұл туралы Жалға алушыны тұрғынжайды пайдаланғаны үшін төлемақы енгізудің кезекті мерзіміне дейін күнтізбелік отыз күн бұрын жазбаша хабардар етуге құқылы.
5.2. Жалға алушы:
1) тұрғынжайды тікелей мақсаты бойынша пайдалануға;
2) тұрғынжайды техникалық жарамды және тиісті санитариялық-эпидемиологиялық жай-күйде күтіп-ұстауға;
3) тұрғынжайды, жалпыға ортақ пайдаланылатын орындарды пайдалану қағидаларын, кондоминиум объектілерінің және үй маңындағы аумақтың ортақ мүлкін күтіп-ұстау қағидаларын, өртке қарсы және техникалық қауіпсіздік қағидаларын сақтауға;
4) тұрғынжайды ағымдағы жөндеуді жүзеге асыруға арналған шығыстарды көтеруге құқылы. Жалға берушінің кінәсінсіз туындаған ақауларды/бұзылуларды (оның ішінде аварияларды, ақауларды және т.б.) Жалға берушіден осы шығыстарды өтеуді талап ету құқығынсыз, қисынды мерзімде, бірақ олар туындаған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күннен аспайтын мерзімде жоюға;
5) Жалға берушіге жалға берілген тұрғынжайдың суды, электр энергиясын есепке алу аспаптарының, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру жүйелерінің, басқа да элементтерінің ақаулығы анықталғаны туралы уақтылы хабарлауға;
6) тұрғынжайды қайта жаңартуды, қайта жоспарлауды, қайта жабдықтауды жүргізбеуге;
7) тұрғынжайды пайдаланғаны және коммуналдық қызметтер үшін төлемақыны осы Шарттың талаптарына сәйкес белгіленген мөлшерде уақтылы төлеуге;
8) күндізгі уақытта, ал төтенше жағдайлар кезінде, сондай-ақ түнгі уақытта Жалға берушінің тұрып жатқан тұрғынжайына тұрғынжай элементтерін тексеріп-қарауды және жөндеуді жүргізу үшін авариялық қызметтер өкілдеріне жіберуге;
9) Жалға алушының немесе оның отбасы мүшелерінің кінәсінен болған тұрғынжайдың, ортақ пайдаланылатын жерлердің, тұрғынжайдың (тұрғын ғимараттың) және олардың жабдықтарының зақымдануына байланысты шығындарды Жалға берушіге өтеуге;
10) осы Шарт бойынша өз құқықтарын кепілге бермеуге;
11) 12 ай немесе одан көп мерзімге Шарт жасасқанда, осы Шартты тіркеу үшін оған қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде құқықтық кадастрда тіркеу жөніндегі органға жүгінуге құқылы. Егер Жалға алушы шартты тіркеу үшін көрсетілген мерзімде уәкілетті органға жүгінбесе, онда Жалға беруші Жалға алушыға шығыстарды жүктей отырып, Шартты тіркеу жөніндегі шараларды дербес қабылдауға не оны мерзімінен бұрын бұзуды және келтірілген залалдарды өтеуді талап етуге;

6) в случае возникновения аварий и форс-мажорных ситуаций незамедлительно принимать все необходимые меры по их устранению;
7) не препятствовать Арендатору владеть и пользоваться жилищем в установленном настоящим Договором порядке;
8) в случае изменения условий настоящего Договора или размера платы за пользование жилищем письменно уведомить об этом Арендатора за тридцать календарных дней до очередного срока внесения платы за пользование жилищем.
5.2. Арендатор обязан:
1) использовать жилище по прямому назначению;
2) содержать жилище в технически исправном и надлежащем санитарно-эпидемиологическом состоянии;
3) соблюдать правила пользования жилищем, местами общего пользования, правила содержания общего имущества объектов кондоминиума и придомовой территории, правила противопожарной и технической безопасности;
4) нести расходы на осуществление текущего ремонта Жилища. Устранять возникшие не по вине Арендодателя неполадки/неисправности (в т.ч. аварии, неисправности и т.д.) в Жилище в разумный срок, но не более 10 (десяти) календарных дней со дня их возникновения без права требования возмещения данных расходов от Арендодателя;
5) своевременно сообщать Арендодателю о выявлении неисправности приборов учета воды, электроэнергии, систем электроснабжения, теплоснабжения, водоснабжения, водоотведения, других элементов предоставленного в найм жилища;
6) не производить реконструкции, перепланировки, переоборудования жилища;
7) своевременно вносить плату за пользование жилищем и коммунальные услуги в установленных размерах, согласно условиям настоящего Договора;
8) допускать в дневное время, а при чрезвычайных ситуациях также в ночное время, в занимаемое жилище Арендодателя и представителей аварийных служб для проведения осмотра и ремонта элементов жилища;
9) возмещать Арендодателю убытки, связанные с повреждением жилища, мест общего пользования, жилого дома (жилого здания) и их оборудования, произошедшего по вине Арендатора или членов его семьи;
10) не передавать свои права по настоящему Договору в залог;
11) при заключении Договора на срок 12 месяцев и более, обратиться в орган по регистрации в правовом кадастре для регистрации настоящего Договора в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его подписания. Если Арендатор не обратится в Уполномоченный орган в указанный срок для регистрации Договора, то Арендодатель вправе самостоятельно принять меры по регистрации Договора с возложением расходов на Арендатора либо требовать его досрочного расторжения и возмещения понесенных убытков;

12) осы Шарттың мерзімі бұзылған немесе аяқталған кезде Тараптар қол қойған тұрғынжайды қабылдау-беру актісі бойынша Жалға берушіге күнтізбелік он күн ішінде тұрғынжайды қайтаруды қамтамасыз етуге:
13) "Отбасы банкі" АҚ-қа жалға алынған тұрғынжайдан шығып кеткені немесе басқа жерге тұрқылықты тұруға көшіп кеткені туралы хабарлауға құқылы.
5.3. Жақын туыстардан және жұбайынан, оның ішінде бұрынғы жұбайынан тұрғынжайды жалға алуға жол берілмейді.
5.4. Мүліктің меншік иелері бірлестігінің уәкілетті органы бекіткен ережелерді сақтауы қажет.
6. Шартты тоқтатудың негіздері, салдарлары және тәртібі
6.1. Осы Шарт Тараптардың бірінің бастамасы бойынша басқа Тарапқа және "Отбасы банкі" АҚ-қа кемінде күнтізбелік отыз күн бұрын жазбаша ескертумен кез келген уақытта бұзылуы, тоқтатылуы мүмкін.
6.2. Осы Шарт:
1) осы Шарттың мерзімі аяқталған;
2) Жалға алушы "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мұқтаж деп танылған тұрғынжайға мұқтаж мәртебесін жоғалтқан;
3) Жалға алушы төлемдерді алудан бас тартқан;
4) Жалға алушы мен оның отбасы мүшелері басқа жерге тұрақты тұруға кеткен;
5) кезекте тұрғын адам осы Шартта көрсетілген мекенжай бойынша тұрмаған;
6) жалға берілетін тұрғынжай қосымша жалдауға берілген;
7) нақты емес және жалған мәліметтер берілген;
8) 1 (бір) айдан астам уақыт тұрғынжай жалдау ақысын төлеменбеген жағдайларда өз қолданысын тоқтатады.
6.3.Жалға алушының өз қаражаты есебінен жүргізген, оның конструкцияларына зиян келтірілмей жасалынбайтын, жалға берушінің келісімінсіз тұрғынжайды жөндеуі немесе басқа да жақсартуы Жалға берушіге тұрғынжаймен бірге беріледі және Жалға беруші тарапынан өтелуге жатпайды.
6.4. Осы Шарт тоқтатылған, бұзылған кезде Тараптардың қатысуымен Жалға алушының Жалға берушіге тұрғынжайды қабылдау-беру актісі жасалады.
7. Тұрғынжайды қабылдау-беру мерзімдері мен тәртібі
7.1. Жалға беруші осы Шартқа қол қойылғаннан кейін күнтізбелік он бес күн ішінде Жалға алушыға қабылдау-беру актісі бойынша тұрғынжайды береді.
7.2. Жалға алушы тұрғынжайды осы Шартты тоқтату, бұзу мерзімдері өткен сәттен бастап күнтізбелік он күн ішінде Жалға берушіге Тараптар қол қойған тұрғынжайды қабылдау-беру актісі бойынша береді.
7.3. Тұрғынжайды қабылдау-беру актісі осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады, онда тиісті актіге қол қойылған сәтте тұрғынжайдың санитариялық-эпидемиологиялық, техникалық жай-күйі және оның басқа да сипаттамалары тіркеледі.
8. Дауларды қарау тәртібі
8.1. Осы Шарттан немесе оған байланысты туындауы мүмкін Тараптар арасындағы даулар келіссөздер жолымен, ал келісімге қол жеткізілмеген кезде - сот тәртібімен шешіледі.

12) при расторжении или истечении срока настоящего Договора обеспечить возврат жилища в течение десяти календарных дней Арендодателю по акту приема-передачи жилища, подписанному Сторонами;
13) уведомить АО "Отбасы банк" о выселении из арендуемого жилища или выезда на постоянное место жительство в другое место.
5.3. Не допускается аренда жилища у близких родственников и супругов, в том числе бывших супругов, а также близких родственников супругов.
5.4. Соблюдать правила, утвержденные уполномоченным органом объединения собственников имущества.
6. Основания, последствия и порядок прекращения Договора
6.1. Настоящий Договор может быть расторгнут, прекращен по инициативе одной из Сторон в любое время с письменным предупреждением другой Стороны и АО "Отбасы банк" не менее чем за тридцать календарных дней.
6.2. Настоящий Договор прекращает свое действие в случаях:
1) истечения срока настоящего Договора;
2) утраты Арендатором статуса нуждающегося в жилище, признанного нуждающимся согласно Закону Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
3) отказа Арендатора от получения выплат;
4) выезда Арендатора и членов его семьи на постоянное жительство в другое место;
5) отсутствия проживания очередника по адресу, указанному в настоящем Договоре;
6) предоставления занимаемого арендного жилища в поднайм;
7) предоставления фиктивных и ложных сведений;
8) не внесения арендной платы за жилище более 1 (одного) месяца.
6.3. Произведенные Арендатором за счет собственных средств ремонт или другие улучшения жилища, неотделимые без вреда для его конструкций, без согласия Арендодателя, передаются Арендодателю вместе с жилищем и не подлежат возмещению со стороны Арендодателя.
6.4. При прекращении, расторжении настоящего Договора, в присутствии Сторон составляется акт приема-передачи жилища Арендатором Арендодателю.
7. Сроки и порядок приема-передачи жилища
7.1. Арендодатель передает Арендатору жилище по акту приема-передачи в течение пятнадцати календарных дней после подписания настоящего Договора.
7.2. Арендатор передает жилище Арендодателю в течение десяти календарных дней с момента истечения сроков прекращения, расторжения настоящего Договора по акту приема-передачи жилища, подписанному Сторонами.
7.3. Акт приема-передачи жилища является неотъемлемой частью настоящего Договора, где фиксируется санитарно-эпидемиологическое, техническое состояние жилища и другие его характеристики, на момент подписания соответствующего акта.
8. Порядок рассмотрения споров
8.1. Споры между Сторонами, которые могут возникнуть из настоящего Договора или в связи с ним, разрешаются путем переговоров, а при недостижении согласия - в судебном порядке.

9. Қорытынды ережелер
9.1. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данада уәкілетті тіркеуші органға бір данада жалпы үш данада және бірдей заңды күші бар мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалды.
9.2. Осы Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар, егер олар жазбаша нысанда жазылған және Тараптар қол қойған болса, жарамды болады.
9.3. Осы Шарт 20___ жылғы "___"_________ күшіне енеді және 20__ жылғы "___" ___________ дейін қолданыста болады.
10. Тараптың мекенжайлары мен деректемелері
Тараптардың қолы
Жалға беруші ___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Байланыс телефоны_______________
Жалға алушы______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Байланыс телефоны _________________
Осы Шарттың талаптарымен таныстық:
Туыстық дәрежесі
Оның отбасының кәмелетке толған, әрекетке қабілетті мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда).
Тұрғын үйді жалға алу (жалдау)
үлгілік шартына қосымша
Тұрғынжайды қабылдау-тапсыру актісі
_____________ қаласы (облыс)
20____ жылғы "__"_____________
Азамат(ша) ________________________________________,
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
жеке куәлігі/паспорты №__________ ____ жылы__ ________________берілген,
бұдан әрі "Жалға беруші" деп аталатын, екінші тараптан және азамат (ша)
__________________________________________________,
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
жеке куәлігі/ паспорты №__________ бұдан әрі "Жалға алушы" деп аталатын __
жылы __ __ ____________ берілген, екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп
"Тараптар" деп аталатындар осы актімен Жалға берушінің мекенжайы
____________________ бойынша орналасқан тұрғынжайды бергенін, ал Жалға
алушының қабылдағанын куәландырады және келесі пәтердің кілті:
1. Тұрғынжайдың жинағы
1
Жалға алушыға берілетін кілттер саны
___ дана
2
Жалға алушыға берілетін домофон кілттерінің саны
___ дана
3
Бөлмелер саны
_____
4
Техникалық паспорттың негізінде жалпы алаңы, шаршы метр
_______ш.м.
5
Тұрғын алаңы, шаршы метр (тұрғын үй бойынша)
_______ш.м.
6
Есептеу аспаптарының деректері
Суық су
____ текше метр
Ыстық су
____ текше метр
Электр энергиясы
_____ (кВт/сағ)
2. Тұрғынжайды қабылдау кезінде Тараптар пәтердің мынадай жиынтығын растады:
Р/с №
Бөлме
Бар болуын, жоғын немесе түрі көрсетілген белгі
Ескертпе
1
2
3
4
Суық суды есепке алу аспабы
Ыстық суды есепке алу аспабы
Газды есепке алу аспабы
Электр энергиясын есепке алу аспабы
1
Ас үйі
Еден материалы (ламинат немесе линолеум немесе басқа)
Қабырғаларды безендіру (левкас немесе басқалар)
Төбені безендіру (левкас немесе басқа)
Есік (ағаш немесе басқа)
Терезе (пластик немесе басқа)
Плита (газ немесе электр)
Жуу
Араластырғыш
2
Дәліз
Еден материалы (плитка + ламинат немесе линолеум немесе басқа)
Қабырғаларды безендіру (левкас немесе басқалар)
Төбені безендіру (левкас немесе басқа)
Кіру есігі (металл немесе басқа)
3
№ 1 санитариялық торап
Еден материалы (плитка)
Қабырғаларды безендіру (плитка)
Төбені безендіру
Есік (ағаш немесе басқа)
Дәретхана
Раковина
Ванна
Сүлгі кептіргіш
Ваннаға арналған араластырғыш
Раковинаға арналған араластырғыш
4
№ 2 Санитарлық торап (бар болғанда)
Еден материалы (плитка)
Қабырғаларды безендіру (плитка)
Төбені безендіру
Есік (ағаш немесе басқа)
Дәретхана
Раковина
Ванна
Сүлгі кептіргіш
Ваннаға арналған араластырғыш
Раковинаға арналған араластырғыш
5
№ 1 Жатын бөлме
Еден материалы (ламинат немесе линолеум)
Қабырғаларды безендіру (левкас)
Төбені безендіру (левкас)
Терезе (пластиковое)
Есік (ағаш)
6
№ 2 Жатын бөлме
Еден материалы (ламинат немесе линолеум)
Қабырғаларды безендіру (левкас)
Төбені безендіру (левкас)
Терезе (пластик)
Есік (ағаш)
7
Қонақ бөлме
Еден материалы (ламинат немесе линолеум)
Қабырғаларды безендіру (левкас)
Төбені безендіру (левкас)
Терезе (пластик)
Есік (ағаш)
8
№1 Балкон (лоджиялар)
Еден материалы (плитка немесе басқа)
Қабырғаларды безендіру (левкас немесе басқалар)
Төбені безендіру (левкас немесе басқа)
Терезе (пластик немесе басқа)
Есік (пластик немесе басқа)
9
№ 2 Балкон (лоджиялар)
Еден материалы (плитка немесе басқа)
Қабырғаларды безендіру (левкас немесе басқалар)
Төбені безендіру (левкас немесе басқа)
Терезе (пластик немесе басқа)
Есік (пластик немесе басқа)
10
Тұрғын емес үй-жайлар
Еден материалы
Қабырғаларды безендіру
Төбені безендіру
Терезелер
Есіктер
Мәжбүрлі желдету (табиғи)
Суық суды есепке алу аспабы
Ыстық суды есепке алу аспабы
Еденді жылыту
Дабылдатқыш
11
Өзге (көрсету)

9. Заключительные положения
9.1. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах по одному для каждой из Сторон и один в уполномоченный регистрирующий орган на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу.
9.2. Все изменения и дополнения к настоящему Договору действительны, если они изложены в письменной форме и подписаны Сторонами.
9.3. Настоящий Договор вступает в силу с "___" _________ 20___ года и действует до "___" ___________ 20__ года.
10. Адреса и реквизиты стороны
Подписи сторон
Арендодатель _____________________
(Фамилия имя отчество (при наличии), подпись)
Контактный телефон_______________
Арендатор _______________________
(Фамилия имя отчество (при наличии), подпись)
Контактный телефон _______________
С условиями настоящего Договора ознакомлены:
Степень родства
Фамилия имя отчество (при наличии) совершеннолетних, дееспособных членов его семьи
Приложение
к Типовому договору
аренды (найма) жилища
Акт приема-передачи жилища
г. ______________
"____"__________ 20___ года
Гражданин(ка) ______________________________________________________,
(фамилия имя отчество (при наличии)
удостоверение личности/паспорт №__________ выдан______ от _____ года,
именуемый(ая) в дальнейшем "Арендодатель", с одной стороны и гражданин(ка)
___________________________________________________________________,
(фамилия имя отчество (при наличии) удостоверение личности/паспорт №____
выдан______ от _____ года, именуемый(ая) в дальнейшем "Арендатор",
с другой стороны, в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", настоящим актом
удостоверяют, что Арендодатель передал, а Арендатор принял жилище, находящееся
по адресу ___________________________________________________________
и ключи от следующей квартиры:
1. Комплектация жилища
1
Количество ключей к передаче Арендатору
___ шт
2
Количество ключей от домофона к передаче Арендатору
___ шт
3
Количество комнат
_____
4
Общая площадь на основании технического паспорта
_______ кв.м.
5
Жилая площадь на основании технического паспорта
_______ кв.м.
6
Данные приборов учета
Холодная вода
____ кубических метров
Горячая вода
____ кубических метров
Электроэнергия
_____ (кВт/ч)
2. При приеме жилища стороны подтвердили следующую комплектацию квартиры:
№ пп
Помещение
Отметка о наличии, отсутствии или с указанием вида
Примечание
1
2
3
4
Счетчик холодной воды
Счетчик горячей воды
Счетчик газа
Счетчик электроэнергии
1
Кухня
Материал пола (ламинат или линолеум или другое)
Отделка стен (левкас или другое)
Отделка потолка (левкас или другое)
Дверь (деревянная или другое)
Окно (пластик или другое)
Плита (газовая или электрическая)
Мойка
Смеситель
2
Коридор
Материал пола (плитка + ламинат или линолеум или другое)
Отделка стен (левкас или другое)
Отделка потолка (левкас или другое)
Дверь входная (металлическая или другое)
3
Санузел № 1
Материал пола (плитка)
Отделка стен (плитка)
Отделка потолка
Дверь (деревянная или другое)
Унитаз
Раковина
Ванна
Полотенцесушитель
Смеситель для ванны
Смеситель для раковины
4
Санузел № 2 (при наличии)
Материал пола (плитка)
Отделка стен (плитка)
Отделка потолка
Дверь (деревянная или другое)
Унитаз
Раковина
Ванна
Полотенцесушитель
Смеситель для ванны
Смеситель для раковины
5
Спальная комната № 1
Материал пола (ламинат или линолеум)
Отделка стен (левкас)
Отделка потолка (левкас)
Окно (пластиковое)
Дверь (деревянная)
6
Спальная комната № 2
Материал пола (ламинат или линолеум)
Отделка стен (левкас)
Отделка потолка (левкас)
Окно (пластиковое)
Дверь (деревянная)
7
Гостиная
Материал пола (ламинат или линолеум)
Отделка стен (левкас)
Отделка потолка (левкас)
Окно (пластиковое)
Дверь (деревянная)
8
Балкон (лоджия) № 1
Материал пола (плитка или другое)
Отделка стен (левкас или другое)
Отделка потолка (левкас или другое)
Окно (пластик или другое)
Дверь (пластик или другое)
9
Балкон (лоджия) №2
Материал пола (плитка или другое)
Отделка стен (левкас или другое)
Отделка потолка (левкас или другое)
Окно (пластик или другое)
Дверь (пластик или другое)
10
Нежилые помещения
Материал пола
Отделка стен
Отделка потолка
Окна
Двери
Принудительная вентиляция (естественная)
Счетчик холодной воды
Счетчик горячей воды
Подогрев пола
Сигнализация
11
Иное (указать)

3. Тараптар тұрғынжайдың Қазақстан Республикасында қолданылатын барлық талап етілетін құрылыс және басқа да нормативтерге сәйкес барлық техникалық, санитариялық және басқа да нормаларға сәйкес келетінін және қанағаттанарлық жағдайда екенін, сондай-ақ коммуналдық, пайдалану және өзге де қызметтер бойынша берешектері жоқ екенін растайды.
4. Бұл акт үйді көзбен қарап тексеру негізінде жасалды.
5. Тұрғын үйде көрінетін зақым жоқ.
6. Жалға алушыға ол (өзі) жалға алған тұрғынжайдың нақты жай-күйі туралы белгілі және ол пәтердің жай-күйімен және жиынтықталуымен танысты әрі Жалға берушіге наразылықтары жоқ және одан әрі болмайды.
7. Осы Шарт мерзімінен бұрын бұзылған кезде Жалға алушы тұрғынжайды Жалға берушіге ол алынған күйінде қайтаруға міндетті.
8. Акт бірдей заңдық күші бар 2 (екі) данада жасалды, Тараптардыі әрқайсысына бір данадан беріледі.
Тараптардың қолы
Жалға беруші ___________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Байланыс телефоны_______________
Жалға алушы______________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Байланыс телефоны _______________
Жеке тұрғын үй қорынан жалға
алынған тұрғынжай үшін
азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер
тағайындау және жүзеге асыру
қағидаларына
1-1-қосымша
"Отбасы банк" акционерлік қоғамының жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі қызметінің құнын есептеу
Ескерту. Қағидалар 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 27.12.2024 № 447 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Отбасы банк" акционерлік қоғамы қызметінің құны (бұдан әрі – Төлемдер операторы) уәкілетті органмен жасалған шарт негізінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда көзделген қаражат шегінде жыл сайын төленеді.
2. Қызмет құнын айқындау тәртібі.
Төлемдер операторы қызметінің құны:
1) бір адам-сағаттың құны;
2) жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй төлемдерін (бұдан әрі – Төлемдер) жүзеге асыруға арналған өтінімдерді қарау үшін Оператор тартатын жұмыскерлердің саны;
3) Төлемдерге бір өтінімді қараудың өзіндік құны;
4) Төлемдерді жүзеге асыратын субсидиялар Операторы тиісті қаржы жылында тұрғынжайды жалдау (жалға алу) шарттарының саны жөніндегі жоспар негізінде жүзеге асырылады.
3. Бір адам-сағаттың жоспарлы құны мынадай формула негізінде есептеледі:
мұндағы:
ЖҚба – бір адам-сағаттың жоспарлы құны, теңгеде;
ЖШ – қызмет көрсетуге байланысты жоспарлы шығындар, мың теңге.
Жоспарлы шығындарға жалпы әкімшілік шығыстарды есепке алмағанда, тартылатын жұмыскерлердің еңбегіне ақы төлеу қоры, сондай-ақ төлемдердің ықтимал алушыларын жеке хабардар етуге арналған шығындар (дербес sms-хабарламалар, алғаны туралы хабарламасы бар пошта жөнелтілімдері, ұялы және қалааралық телефон нөмірлеріне қоңыраулар) жатады;
ПШС – Төлемдерді жүзеге асыру үшін Төлемдер операторы тартатын әкімшілік және өндірістік персоналдың штат саны, адам
ЖК – жоспарланған кезеңге бір жылдағы жұмыс күндерінің саны, күндермен (Жұмыс уақыты теңгеріміне сәйкес 40 сағаттық апта кезінде).

3. Стороны подтверждают, что жилище соответствует всем техническим, санитарным и другим нормам в соответствии со всеми требуемыми строительными и другими нормативами, действующими в Республике Казахстан, и находится в удовлетворительном состоянии, а также не имеет задолженностей по коммунальным, эксплуатационным и иным услугам.
4. Данный акт был составлен на основании визуального осмотра жилища.
5. Жилище не имеет видимых повреждений.
6. Арендатору известно о фактическом состоянии арендуемого им(ею) жилища и он(она) с состоянием квартиры и комплектацией ознакомлен(а) и претензий к Арендодателю не имеет и в дальнейшем иметь не будет.
7. При досрочном расторжении настоящего Договора Арендатор обязан вернуть Арендодателю жилище в том состоянии, в котором оно было получено.
8. Акт составлен в 2 (двух) экземплярах, обладающих равной юридической силой, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Подписи сторон
Арендодатель _____________________________
(Фамилия имя отчество (при наличии), подпись)
Контактный телефон_______________
Арендатор _______________________________
(Фамилия имя отчество (при наличии), подпись)
Контактный телефон_______________
Приложение 1-1
к Правилам назначения
и осуществления выплат
отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Расчет стоимости услуг Акционерное общество "Отбасы банк" по осуществлению жилищных выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии с приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 27.12.2024 № 447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Стоимость услуг Акционерное общество "Отбасы банк" (далее - Оператор выплат) оплачивается ежегодно, на основании договора, заключенного с уполномоченным органом, в пределах средств, предусмотренных законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
2. Порядок определения стоимости услуг.
Стоимость услуг Оператора выплат определяется на основании:
1) стоимости одного человеко-часа;
2) количества работников, привлекаемых Оператором выплат для рассмотрения заявок на осуществление жилищных выплат отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде (далее - Выплата);
3) себестоимости рассмотрения одной заявки на Выплату;
4) плана по количеству договоров аренды (найма) жилья, по которым Оператором субсидий осуществляется Выплата, на соответствующий финансовый год.
3. Плановая стоимость одного человеко-часа рассчитывается на основе следующей формулы:
где:
ПСод – плановая стоимость одного человеко-часа, в тенге;
ПЗ – плановые затраты, связанные с оказанием услуг, в тысячах тенге.
К плановым затратам относятся фонд оплаты труда привлекаемых работников, а также затраты на индивидуальное информирование потенциальных получателей Выплат (персональные sms-сообщения, почтовые отправления с уведомлением о получении, звонки на мобильные и междугородние телефонные номера), без учета общих административных расходов;
ЧСЛ – штатная численность административного и производственного персонала, привлекаемая Оператором выплат для осуществления Выплат, человек;
РД – количество рабочих дней в году на планируемый период, в днях (при 40-часовой неделе, согласно Балансу рабочего времени).

4. Төлемдер операторы қызметінің құнын анықтау.
Төлемдерді жүзеге асыруға бір өтінімді қарау бойынша Төлемдер операторы қызметінің бағасы төменде келтірілген формулаға сәйкес айқындалады:
ЖБ – Төлемдерді жүзеге асыруға арналған бір өтінішті қарау бойынша Төлемдер операторы қызметінің бағасы, теңгеде;
ЖҚба – бір адам-сағаттың жоспарлы құны, теңгеде;
НТ – Төлемдер операторы бекітетін Төлемдерді жүзеге асыру үшін қаралатын өтінімдердің саны бойынша кемінде 10 деңгейдегі жоспар, бірлікте;

4. Определение стоимости услуг Оператора выплат.
Цена услуги Оператора выплат по рассмотрению одной заявки на осуществление Выплат определяется согласно ниже приведенной формуле:
Цу – цена услуги Оператора выплат по рассмотрению одной заявки на осуществление Выплат, в тенге;
ПСод – плановая стоимость одного человеко-часа, в тенге;
НТ – план по количеству рассматриваемых заявок на осуществление Выплат, утверждаемый Оператором выплат, на уровне не менее 10, в единицах.

Тк – 0,315 мәніне тең түзету коэффициенті. Төлемдерді жүзеге асыруға арналған бір өтінімді қараудың шекті құнының асып кетуіне жол бермеу мақсатында көзделген.
Төлемдер операторы қызметінің құны төменде келтірілген формулаға сәйкес айқындалады:
мұндағы:
Ққ – Төлемдер операторының Төлемдерді жүзеге асыру жөніндегі қызметінің құны, теңгеде;
Қб – Төлемдерді жүзеге асыруға арналған бір өтінішті қарау бойынша Төлемдер операторы қызметінің бағасы, теңгеде;
К – тиісті қаржы жылына арналған жалға алу (жалдау) шартының саны, ол бойынша Төлемдер операторы Төлемдерді жүзеге асырады.
Жеке тұрғын үй қорынан жалға
алынған тұрғынжай үшін
азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер
тағайындау және жүзеге
асыру қағидаларына
2-қосымша
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін 1 шаршы метрді жалдау құнының мөлшерін есептеген кезде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың коэффициенті
Облыс атауы
Коэффициент
1
Ақмола облысы
1,75
2
Ақтөбе облысы
1,75
3
Алматы облысы

Пк - Поправочный коэффициент, равный значению 0,315. Предусмотрен в целях недопущения превышения предельной стоимости рассмотрения одной заявки на осуществление Выплат.
Стоимость услуг Оператора выплат определяется согласно ниже приведенной формуле:
где:
Су – стоимость услуг Оператора выплат по осуществлению Выплат, в тенге;
Цу – цена услуги Оператора выплат по рассмотрению одной заявки на осуществление Выплат, в тысячах тенге, в тенге;
К – план по количеству договоров аренды (найма) жилья, по которым Оператором выплат осуществляется Выплата, на соответствующий финансовый год.
Приложение 2
к Правилам назначения
и осуществления выплат
отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Коэффициенты области, городов республиканского значения и столицы, применяемые при расчете размера стоимости 1 квадратного метра аренды за жилище, арендуемое получателем в частном жилищном фонде
Наименование области
Коэффициент
1
Акмолинская область
1,75
2
Актюбинская область
1,75
3
Алматинская область

1) мен "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мұқтаж деп танылған тұрғынжайға мұқтаждың мәртебесін жоғалтқан;
2) менің төлемдерді алудан бас тартқан;
3) менің жеке тұрғынжай қорынан жалға алынған, тұрып жатқан тұрғынжайдан шығарылған;
4) мен басқа тұрақты тұрғылықты жерге кеткен не қайтыс болған;
5) мен жалға берілетін тұрғын үйді мақсатсыз пайдаланған (оның ішінде жалға алу (жалдау) шартында көрсетілген мекенжай бойынша үшінші тұлғалар тұрғанда);
6) мен өтірік және жалған мәліметтер берген жағдайлар басталған кезде төлемдерді жүзеге асыруды тоқтатуға құқылы екендігінен хабардармын және келісемін.
Жалдамалы тұрғынжайды орынсыз пайдалану және (немесе) өтірік және жалған мәліметтер беру фактілері анықталған кезде төлемдерді жүзеге асыру қайта бастау мүмкіндігінсіз тоқтатылатына хабардармын және келісемін.
Мен Баспана порталындағы (www.Otbasybank.kz) жеке кабинетте мен ұсынған менің табысым туралы мәліметтер толық және шынайы болып табылатыны туралы растаймын.
"Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің" 55-бабына сәйкес осы Банктің менің кірістерімнен жинақтаушы зейнетақы қорларына аударылатын жарналардың жай-күйі туралы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы ұсынатын мәліметтерді алуына қарсы болмайтынымды мәлімдеймін.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 30-бабының 2-тармағына сәйкес осы Банктің Қазақстан Республикасының салық органдары салық төлеуші (салық агенті) туралы ұсынатын мәліметтерді алуына қарсы болмайтынымды мәлімдеймін.
Осы өтінішпен Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген банк құпиясын ашуға, осы өтінішті қарау үшін қажетті дербес деректерді беруге және алуға, өңдеуге және сақтауға, оның ішінде тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органға және жергілікті атқарушы органдарға, сондай-ақ жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін төлемдерді алушылар туралы ақпаратты Банктің интернет-ресурстарында орналастыруға өз келісімімді беремін.
Осы өтінішпен жеке деректерді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Қолы: _____________________.
Жеке тұрғын үй қорынан жалға
алынған тұрғынжай үшін
азаматтардың жекелеген
санаттарына төлемдер
тағайындау және жүзеге
асыру қағидаларына
4-қосымша
"Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдерді тағайындау және жүзеге асыру" мемлекеттік қызметтер көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

1) утраты мной статуса нуждающегося в жилище, признанным нуждающимся согласно Закону Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
2) моего отказа от получения выплат;
3) моего выселения из занимаемого жилища, арендуемого в частном жилищном фонде;
4) в случае моего выезда на другое постоянное место жительства либо моей смерти;
5) нецелевого использования мной арендного жилища (в том числе проживания третьих лиц по адресу, указанному в договоре аренды (найма));
6) предоставления мной фиктивных и ложных сведений.
Уведомлен(-а) и согласен(-а), что при установлении фактов нецелевого использования мной арендного жилища и (или) предоставления мной фиктивных и ложных сведений, осуществление выплат прекращается без возможности возобновления.
Подтверждаю, что предоставленные мною в личном кабинете на портале Баспана (www.Otbasybank.kz) сведения о моих доходах являются полными и достоверными.
В соответствии со статьей 55 Социального Кодекса Республики Казахстан, настоящим заявляю, что не возражаю против получения Банком сведений, предоставляемых Некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" о состоянии отчисляемых с моих доходов взносах в накопительные пенсионные фонды.
В соответствии с пунктом 2 статьи 30 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" настоящим заявляю, что не возражаю против получения Банком сведений, предоставляемых налоговыми органами Республики Казахстан о налогоплательщике (налоговом агенте).
Настоящим заявлением даю свое согласие на раскрытие банковской тайны, предусмотренной законодательством Республики Казахстан, передачу и получение, обработку и хранение персональных данных, необходимых для рассмотрения настоящего заявления, в том числе уполномоченному органу в сфере жилищных отношений и местным исполнительным органам, а также размещения информации о получателях выплат за жилье, арендуемое в частном жилищном фонде, на интернет-ресурсах Банка.
Настоящим заявлением даю свое согласие на сбор и обработку персональных данных в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Подпись: _____________________.
Приложение 4
к Правилам назначения
и осуществления выплат
отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое
в частном жилищном фонде
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Назначения и осуществления выплат отдельным категориям граждан
за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде"

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 27.12.2024 № 447 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметтерді берушінің атауы
"Отбасы банк"АҚ
2
Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәсілдері (қолжетімділік арналары)
Орталық мемлекеттік орган айқындаған ақпараттандыру объектісі www.otbasybank.kz арқылы "Отбасы Банкі" АҚ ресми интернет-ресурсы
3
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесі
төлемдерді тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап
6
Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі
көрсетілетін қызметтерді көрсетуші - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұма күндерін қоса алғанда көрсетіледі.
8
мемлекеттік қызметтер көрсету үшін көрсетілетін қызметтерді алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
көрсетілетін қызметтерді алушының куәландырылған ЭЦҚ арқылы жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үй үшін азаматтардың жекеленген санаттарына төлем тағайындау туралы өтініші
Өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат ақпараттық жүйелерге сұрау салуларға сәйкес "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынады
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту үшін негіздер

Сноска. Перечень с изменением, внесенным приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 27.12.2024 № 447 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
АО "Отбасы банк"
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Официальный интернет-ресурс АО "Отбасы банк" через объект информатизации, определенный центральным государственным органом www.otbasybank.kz
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о назначении выплат либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы
услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед.
8
перечень документов и сведений, требуемых от услугополучателя для оказания государственной услуги
заявление услугополучателя о назначении выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендованное в частном жилищном фонде, посредством удостоверенной ЭЦП
Документ, удостоверяющий личность заявителя, получается из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" согласно запросам в информационные системы
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Өзге де талаптар.
Көрсетілетін қызметтерді алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда "Отбасы Банкі" АҚ-тың ресми интернет-ресурсы орталық мемлекеттік орган айқындаған ақпараттандыру объектісі www.otbasybank.kz арқылы электрондық нысанда мемлекеттік қызметтерді алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметтерді алушының "Отбасы Банкі" АҚ-тың ресми интернет-ресурсы орталық мемлекеттік орган айқындаған ақпараттандыру объектісі www.otbasybank.kz арқылы, көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
"Отбасы Банкі" АҚ ресми интернет-ресурсы орталық мемлекеттік орган айқындаған ақпараттандыру объектісі www.otbasybank.kz арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу үшін электрондық нысанда көрсетілетін қызметтерді алу субъектілері Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ЭЦҚ (электронды цифрлы қолтаңба) пайдалана алады.

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования
При наличии у получателя оказанной услуги электронной цифровой подписи получение государственной услуги в электронной форме возможно через официальный интернет-ресурс АО "Отбасы Банк", информационный объект, определенный центральным государственным органом, www.otbasybank.kz.
Официальный интернет-ресурс услугополучателя АО "Отбасы Банк" объект информатизации, определенный центральным государственным органом www.otbasybank.kz посредством справочных служб услугодателя, а также в режиме удаленного доступа через Единый контакт-центр имеется возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги.
В целях получения государственных услуг в электронной форме через официальный интернет-ресурс АО "Отбасы Банк", информационный объект, определенный центральным государственным органом, www.otbasybank.kz, субъекты, получающие услуги, оказываемые в электронной форме, могут использовать ЭЦП (электронно-цифровую подпись) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.