"Босқын мәртебесін беру туралы өтiнiшхатты тiркеу мен қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі № 118 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 18 маусымдағы № 198 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 20 маусымда № 34527 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Босқын мәртебесiн беру туралы өтiнiшхатты тiркеу мен қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі № 118 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27506 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Босқын мәртебесін беру туралы өтінішхатты тіркеу мен қарау қағидаларында:
1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
2024 жылғы 18 маусымдағы
№ 198 бұйрығына
қосымша
Босқын мәртебесін
беру туралы өтінішхатты тіркеу
мен қараудың қағидаларына
1-қосымша
кімге_______________________
(ХЖҚЖАО басшысының
лауазымы, тегі және
аты-жөні)
__________________________
кімнен___________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
____________________________
(қай мемлекеттің) ____________
азаматы уақытша тұратын
адамның тұрақты
тұрғылықты жері
___________________
____________________________
(мекенжайы)
отбасы құрамында ____ адам
Босқын мәртебесін беру туралы өтінішхат
Маған және менің отбасымның мүшелеріне Қазақстан Республикасында босқын
мәртебесін беруді сұраймын.
Тұратын жерімнен мына себептер бойынша кетуге мәжбүрмін:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Туған күні және жері ____________________________________________
Азаматтығы (бұрын тұрақты тұрған елі) ___________________________
Ұлты (этникалық тиесілігі) ________________________________________
Мынадай тілдерді білемін ______________________________________
Қазақстан Республикасына келу күні _______________________________
Заңды (заңсыз) келді ____________________________________________
Пана іздеген адамның жеке басын куәландыратын құжаттар немесе жеке басын
растайтын құжаттар ____________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
Менімен бірге келген отбасымның мүшелері:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Туған күні
Туыстық дәрежесі
Бұдан бұрын Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру туралы өтінішхатпен
жүгіндіңіз бе)
Егер жүгінсеңіз, органды көрсетіңіз
___________________________________________________
____________________________________________________
_____________________ ______________________________
(өтініш беру күні)            (пана іздеген адамның қолы)
Өтінішхатты қабылдаған ХЖҚЖАО-ның қызметкері _________________
____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә. (бар болса) (күні)
Өтінішхатты тіркеу туралы шешім:
Тіркелді _________________________________________________________________
(күні, тіркеу нөмірі, қызметкердің қолы)
_______________________
"Босқындар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген құқықтар мен
міндеттермен таныстым.
Менің және отбасы мүшелерімнің дербес деректерін жинауға және өңдеуге өз
келісімімді беремін. ____________________________________
(қолы) (шетелдік немесе азаматтығы жоқ адамның Т.А.Ә. (бар болса) (күні)

О внесении изменения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года № 118 "Об утверждении Правил регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 июня 2024 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2024 года № 34527
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года № 118 "Об утверждении Правил регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27506) следующее изменение:
в Правилах регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца, утвержденных указанным приказом:
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
Приложение к приказу
от 18 июня 2024 года № 198
Приложение 1
к Правилам регистрации
и рассмотрения ходатайства
о присвоении статуса беженца
кому _______________________
(должность, фамилия
и инициалы руководителя МИОЗН)
От _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
гражданина (-ки)_____________
____________________________
(какого государства)
постоянное место жительство
____________________________
временно проживающего (-ей)
____________________________
____________________________
(адрес)
в составе семьи _______человек
Ходатайство о присвоении статуса беженца
Прошу присвоить мне и членам моей семьи статус беженцев в Республике Казахстан.
Вынужден (-а) покинуть место своего жительства по причине:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Дата и место рождения _____________________________________________________
Гражданство (страна прежнего постоянного места жительства) ___________________
_________________________________________________________________________
национальность (этническая принадлежность) _________________________________
Языки, которыми владею ___________________________________________________
Дата прибытия в Республику Казахстан _______________________________________
Прибыл законно (незаконно) ________________________________________________
Документы, удостоверяющие или подтверждающие личность лица, ищущего убежище _________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
Вместе со мной прибыли члены моей семьи:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Степень родства
Обращался ли ранее с ходатайством о присвоении статуса беженца
в Республике Казахстан?
Если да, указать орган _____________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(дата обращения) (подпись лица, ищущего убежище)
Сотрудник МИОЗН, принявший ходатайство _________________________________
__________________________________ _____________________________________
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии)) (дата)
Решение о регистрации ходатайства:
Зарегистрировано _______________________________________________________
(дата, номер регистрации, подпись сотрудника)
С правами и обязанностями, предусмотренными Законом Республики Казахстан
"О беженцах" ознакомлен (-а).
Даю свое согласие на сбор и обработку моих персональных данных и членов семьи.
_______________________________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии) иностранца или лицо без гражданства) (дата)