"Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 32 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 20 маусымдағы № 502 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2024 жылғы 24 маусымдағы № 37 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 25 маусымда № 34573 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 757 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 32 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17655 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген талаптарға сәйкестігіне тексеруді жүргізу үшін жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттарында:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Меншік құқығында немесе жалдау шартында атыс даярлығы бойынша сабақтар өткізу үшін атыс тирінің болмауы.
Өрескел
";
реттік нөмірі 15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
15
Меншік құқығында немесе жалдау шартында атыс даярлығы бойынша сабақтар өткізу үшін атыс тирінің болмауы.
Өрескел
";

О внесении изменений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 октября 2018 года №32 "Об утверждении критериев оценки степени риска, проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации"
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2024 года № 502 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 июня 2024 года № 37. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2024 года № 34573
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 757 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 32 "Об утверждении критериев оценки степени риска, проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17655) следующие изменения:
в субъективных критериях оценки степени риска по государственному контролю за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации для проведения проверки на соответствие требованиям, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Отсутствие стрелкового тира для проведения занятий по огневой подготовке на праве собственности либо договора аренды.
Грубое
";
строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
"
15
Отсутствие стрелкового тира для проведения занятий по огневой подготовке на праве собственности либо договора аренды.
Грубое
";

бірлескен бұйрыққа 1-1-қосымшада:
бару арқылы профилактикалық бақылау үшін 2-бөлімнің 4-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
2-бөлім. Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері (ұсыным):
4
Бақылау субъектісінің ұсынымды орындамауы.
Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері (ұсыным)
100
1 факт
100%
";
талаптарға сәйкестігін тексеру үшін 2-бөлімнің 3-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Бақылау субъектісінің ұсынымды орындамауы.
Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері (ұсыным)
100
1 факт
100%
";

в приложении 1-1 к совместному приказу:
строку 4 Раздела 2 для профилактического контроля с посещением, изложить в следующей редакции:
"
Раздел 2. Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация):
4
Неисполнение рекомендации субъектом контроля.
Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация)
100
1 факт
100 %
";
строку 3 Раздела 2 для проверок на соответствие требованиям, изложить в следующей редакции:
"
Раздел 2. Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация):
3
Неисполнение рекомендации субъектом контроля.
Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация)
100
1 факт
";

бірлескен бұйрыққа 1-3-қосымшада:
талаптарға сәйкестігін тексеру үшін 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Бақылау субъектісінің ұсынымды орындамауы.
Бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері (ұсыным)
100
1 факт
100%
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін мемлекеттік бақылау мемлекеттік бақылау жөніндегі тексеру парағында:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
Меншік құқығында немесе жалдау шартында атыс даярлығы бойынша сабақтар өткізу үшін атыс тирінің болуы.
".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Күзет қызметін бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а. Б. Омарбеков
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі комитеті

в приложении 1-3 к совместному приказу:
строку 2 для проверок на соответствие требованиям, изложить в следующей редакции:
"
2
Неисполнение рекомендации субъектом контроля.
Результаты профилактического контроля без посещения субъекта контроля (рекомендация)
100
1 факт
";
в проверочном листе по государственному контролю за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, утвержденным указанным приказом:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Наличие стрелкового тира для проведения занятий по огневой подготовке на праве собственности либо договора аренды.
".
2. Департаменту по контролю за охранной деятельностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. министра __________ Б. Омарбеков
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________ Е. Саденов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан