"Мемлекеттік жалпыға қолжетімді кітапханалар қызметінің нәтижелері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 26 маусымдағы № 270-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 маусымда № 34639 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылдың 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы Ережесінің 15-тармағының 314) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес "Мемлекеттік жалпыға қолжетімді кітапханалар қызметінің нәтижелері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшлік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2024 жылғы 26 маусымдағы
№ 270-НҚ Бұйрыққа
қосымша
Әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысан
_____________________ 20__ жылғы есептік кезең бойынша Мемлекеттік жалпыға қолжетімді кітапханалар қызметінің нәтижелері туралы мәліметтер
Ұсынылады: Кітапхана қызметі саласындағы уәкілетті органға.
Нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.mam.gov.kz.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: "_____________________ 20__ жылғы есептік кезең бойынша Мемлекеттік жалпыға қолжетімді кітапханалар қызметінің нәтижелері туралы мәліметтер".
Нысанының индексі: МЖҚКҚНМ-1.
Кезеңділік: жылдық, жылына бір рет.
Есепті кезең: 20___ жыл.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: Астана, Алматы және Шымкент қалаларының және облыстардың кітапхана қызметі саласындағы қызметті жүзеге асыратын ұлттық кітапханалары мен мемлекеттік жалпыға қолжетімді кітапханалары.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі 25 ақпанға қарай.
кесте
_____________________ 20__ жылғы есептік кезең бойынша Мемлекеттік жалпыға қолжетімді кітапханалар қызметінің нәтижелері туралы мәліметтер

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о результатах деятельности государственных общедоступных библиотек"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 26 июня 2024 года № 270-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2024 года № 34639
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 314) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о результатах деятельности государственных общедоступных библиотек", согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и
информации Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
от 26 июня 2024 года № 270-НҚ
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Сведения о результатах деятельности государственных общедоступных библиотек по
______________________ за отчетный период 20__ год
Представляется: в Уполномоченный орган в сфере библиотечной деятельности.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.mam.gov.kz.
Наименование формы административных данных: "Сведения о результатах деятельности государственных общедоступных библиотек по ________________________ за отчетный период 20__ год".
Индекс формы: СРДГОБ-1.
Периодичность: годовая, один раз в год.
Отчетный период: 20___ год.
Круг лиц, представляющих информацию: национальные библиотеки и государственные общедоступные библиотеки областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие деятельность в сфере библиотечной деятельности.
Срок представления формы административных данных: ежегодно, к 25 февраля, следующего за отчетным периодом.
таблица
Сведения о результатах деятельности государственных общедоступных библиотек
по ________________________ за отчетный период 20__ год

2. Құжаттардың түрлері мен типтері бойынша кітапхана қорының жай-күйі
Жол коды
Көрсеткіштердің атауы
Барлығы
Кітап
Электрондық басылымдар
Мерзімді
Басқа да әдебиеттер
Атауы
Дана
Газеттер
Журналдар
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
20____жылдың басында
оның ішінде:
х
х
х
х
х
х
1.1
қазақстандық басылымдар, оның ішінде
1.1.1
қазақ тілде
2
Жыл ішінде келіп түскені
оның ішінде:
х
х
х
х
х
х
2.1
қазақстандық басылымдар, оның ішінде
2.1.1
қазақ тілде
3
20____ жылдың соңында
оның ішінде:
х
х
х
х
х
х
3.1
қазақстандық басылымдар, оның ішінде
3.1.1
қазақ тілде
3. Кітапхана қорының сақталуын қамтамасыз ету және цифрлау
Жол коды
Көрсеткіштердің атауы
Барлығы
атауы
дана
А
Б
1
2
1
Құжаттарды қалпына келтіру (консервациялау, реставрациялау және түптеу)
2
Баспа басылымдарын цифрлау
2.1.
Оның ішінде: қазақстандық мазмұндағы басылымдарды цифрлау
Атауы _____________________________ Мекенжайы ________________________
___________________________________
___________________________________
Телефоны
_____________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы
__________________________________________
Орындаушы ___________________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________________
_______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
"___________________________
20__ жылғы есептік кезең
бойынша
Мемлекеттік жалпыға
қолжетімді кітапханалар
қызметінің нәтижелері
туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"20__ жылғы есептік кезең бойынша Мемлекеттік жалпыға қолжетімді кітапханалар қызметініңнәтижелері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі осы түсіндірме (бұдан әрі – түсіндірме) "Мемлекеттік жалпыға қолжетімді кітапханалар қызметінің нәтижелері туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Астана, Алматы және Шымкент қалаларының және облыстардың кітапхана қызметі саласындағы қызметті жүзеге асыратын ұлттық кітапханалары мен мемлекеттік жалпыға қолжетімді кітапханалары толтырады және кітапхана қызметі саласындағы уәкілетті органға ұсынады.
3. Нысан жыл сайын, есепті кезеңнен кейін, келесі жылдың 25 ақпанға дейін ұсынылады.

2. Состояние библиотечного фонда по видам и типам документов
Код
строки
Наименование показателей
Всего
Книжные
Электронные издания
Периодические
Иная литература
Название
Экземпляр
Газеты
Журналы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Состоит на начало 20____ года
в том числе:
х
х
х
х
х
х
1.1
казахстанские издания, из них
1.1.1
на казахском языке
2
Поступило в течение года
в том числе:
х
х
х
х
х
х
2.1
казахстанские издания, из них
2.1.1
на казахском языке
3
Состоит на конец 20 ____ года
в том числе:
х
х
х
х
х
х
3.1
казахстанские издания, из них
3.1.1
на казахском языке
3. Обеспечение сохранности и оцифровка библиотечного фонда
Код строки
Наименование показателей
Всего
Название
Экземпляр
А
Б
1
2
1
Восстановление документов (консервация, реставрация и переплет)
2
Оцифровка печатных изданий
2.1.
Из них: оцифровка изданий казахстанского содержания
Наименование ______________________ Адрес ___________________________
___________________________________ _________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты
______________________________________________________________________
Исполнитель ___________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о результатах
деятельности государственных
общедоступных
библиотек по
________________________
за отчетный период 20__ год"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о результатах деятельности государственных общедоступных библиотек по ________________________ за отчетный период 20__ год"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – пояснение), определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных (далее – Форма) "Сведения о результатах деятельности государственных общедоступных библиотек".
2. Форма заполняется национальными библиотеками и государственные общедоступными библиотеками областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, осуществляющие регулирование в сфере библиотечной деятельности и представляется в уполномоченный орган в сфере библиотечной деятельности.
3. Форма представляется ежегодно, к 25 февраля, следующего за отчетным периодом.

4. Нысанға жауапты тұлға және кітапхана басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
"1. Кітапхана-ақпараттық қызмет көрсету және кітапхана қорын пайдалану" бөлімінде:
1) 1-бағанда "№" нөмер реттік саны бойынша толтырылады;
2) 2-бағанда көрсеткіштердің атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда өлшем бірлігі көрсетіледі;
4) 4-бағанда көрсеткіштердің саны көрсетіледі;
5) "Оқырмандардың жалпы саны" деген жолдың 4-бағанында кітапханада тіркелген және оқырман билеті немесе сәйкестендіру нөмірі бар оқырмандардың жалпы саны көрсетіледі;
6) "Кітапханаға және оқу залдарына бару" деген жолдың 4-бағанында кітапхананың есептік құжаттарында тіркелген кітапханаға және оқу залдарына нақты бару саны көрсетіледі;
7) "Интернет-ресурсқа (порталға) кіру" деген жолдың 4-бағанында кітапханалардың интернет-ресурсына (порталына) бару саны көрсетіледі. Пайдаланушының кітапхананың ақпараттық ресурстарына жүгінуі кітапхананың интернет-ресурсына (порталына) бару болып табылады. Кітапхана сайтына бір жүгіну кітапхананың интернет-ресурсына (порталына) баруды есепке алу бірлігі болып табылады;
8) "Құжаттарды беру" деген жолдың 4-бағанында кітапханалардың барлық қорларынан пайдаланушыларға сұраныс бойынша берілген әдебиеттер мен құжаттардың жалпы саны көрсетіледі;
9) "Анықтамалық-библиографиялық қызмет көрсету" деген жолдың 4-бағанында пайдаланушының сұранысы бойынша кітапханада, кітапхана сайтында, электрондық пошта, телефон және басқалар бойынша орындалған анықтамалар мен консультациялардың саны көрсетіледі;
10) "Мәдени-бұқаралық іс-шараларды өткізу" деген жолдың 4-бағанында кітапханада және кітапханадан тыс, сондай-ақ қашықтан өткізілетін іс-шаралар саны көрсетіледі;
11) "Мәдени-бұқаралық іс-шараларға қатысу" деген жолдың 4-бағанында кітапханада және кітапханадан тыс, сондай-ақ қашықтықтан өткізілетін іс-шараларға қатысқан адамдардың саны көрсетіледі.
"2. Құжаттардың түрлері мен типтері бойынша кітапхана қорының жай-күйі" бөлімінде:
2-бөлімде кітапхананың есепке алу құжаттарында тіркелген басылымдардың түрлері мен типтері бойынша кітапхана қорының жай-күйі туралы мәліметтер көрсетіледі. Кітапхана қорын есепке алу бірлігі болып басылымдардың атауы мен данасы, басылым түрлері бойынша – данасы болып табылады.
1) А-бағанында жолдың коды толтырылады;
2) Б-бағанында көрсеткіштердің атауы көрсетіледі;
3) 1-бағанда құжаттардың атаулары көрсетіледі;

4. Форма подписывается ответственным лицом и руководителем библиотеки, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии, имени и отчества (при его наличии), а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Форм
В разделе "1. Предоставление библиотечно-информационных услуг и использование библиотечного фонда":
1) в графе 1 заполняется номер по порядку "№";
2) в графе 2 указывается наименование показателей;
3) в графе 3 указывается единица измерения;
4) в графе 4 указывается количество показателей;
5) в графе 4 строки "Общее количество читателей" указывается общее количество читателей, зарегистрированных в библиотеке и имеющих читательский билет или идентификационный номер;
6) в графе 4 строки "Посещение библиотеки и читальных залов" указывается число фактических посещений библиотеки и читальных залов, зарегистрированных в учетных документах библиотеки;
7) в графе 4 строки "" Посещение интенет-ресурса (портала)" указывается число посещений интернет-ресурса (портала) библиотек. Посещением интернет-ресурса (портала) библиотеки является обращение пользователя к информационным ресурсам библиотеки. Единицей учета посещений интернет-ресурса (портала) библиотеки является одно обращение на сайт библиотеки;
8) в графе 4 строки "Выдача документов" указывается общее количество выданной литературы и документов пользователям по запросу из всех фондов библиотек;
9) в графе 4 строки "Справочно-библиографические услуги" указывается количество справок и консультаций, выполненных по запросу пользователя в библиотеке, на сайте библиотеки, по электронной почте, телефону и иные;
10) в графе 4 строки "Проведение культурно-массовых мероприятий" указывается количество мероприятий, проводимых в библиотеке и вне библиотеки, а также дистанционно;
11) в графе 4 строки "Посещение культурно-массовых мероприятий" указывается количество человек, принявших участие в мероприятиях, проводимых в библиотеке и вне библиотеки, а также дистанционно.
В разделе "2. Состояние библиотечного фонда по видам и типам документов":
В разделе 2 указываются сведения о состоянии библиотечного фонда по видам и типам изданий, зарегистрированные в учетных документах библиотеки. Единицей учета библиотечного фонда является название и экземпляр изданий, по видам изданий – экземпляр.
1) в графе А заполняется по порядку код строки;
2) в графе Б указывается наименование показателей;
3) в графе 1 указывается название документов;

4) 2-бағанда құжаттардың данасы көрсетіледі;
5) 3-бағанда кітап басылымдары көрсетіледі;
6) 4-бағанда электрондық басылымдар көрсетіледі;
7) 5-бағанда газеттер көрсетіледі;
8) 6-бағанда журналдар көрсетіледі;
9) 7-бағанда басқа да әдебиеттер көрсетіледі;
10) 1-жолдың 1-бағанында есепті жылдың басындағы кітапхана қорының атауы бойынша саны көрсетіледі;
11) 1-жолдың 2-бағанында есепті жылдың басындағы кітапхана қорының данасы бойынша саны көрсетіледі;
12) 1-жолдың 3-бағанында есепті жылдың басындағы кітап қорының саны көрсетіледі;
13) 1-жолдың 4-бағанында есепті жылдың басындағы электрондық басылымдардың саны көрсетіледі;
14) 1-жолдың 5-бағанында есепті жылдың басындағы газеттердің саны көрсетіледі;
15) 1-жолдың 6-бағанында есепті жылдың басындағы журналдардың саны көрсетіледі;
16) 1-жолдың 7-бағанында есепті жылдың басындағы басқа да әдебиеттердің саны көрсетіледі;
17) 1.1-жолдың 1-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақстандық басылымдардың атауы бойынша саны көрсетіледі;
18) 1.1-жолдың 2-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақстандық басылымдардың данасы бойынша саны көрсетіледі;
19) 1.1-жолдың 3-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақстандық кітап басылымдарының саны көрсетіледі;
20) 1.1-жолдың 4-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақстандық электрондық басылымдардың саны көрсетіледі;
21) 1.1-жолдың 5-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақстандық газеттердің саны көрсетіледі;
22) 1.1-жолдың 6-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақстандық журналдардың саны көрсетіледі;
23) 1.1-жолдың 7-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақстандық басқа да әдебиеттердің саны көрсетіледі;
24) 1.1.1-жолдың 1-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақ тілдегі қазақстандық басылымдардың атауы бойынша саны көрсетіледі;
25) 1.1.1-жолдың 2-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақ тілдегі қазақстандық басылымдардың данасы бойынша саны көрсетіледі;
26) 1.1.1-жолдың 3-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақ тілдегі қазақстандық кітап басылымдарыцның саны көрсетіледі;
27) 1.1.1-жолдың 4-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақ тілдегі қазақстандық электрондық басылымдардың саны көрсетіледі;
28) 1.1.1-жолдың 5-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақ тілдегі қазақстандық газеттердің саны көрсетіледі;

4) в графе 2 указывается экземпляры документов;
5) в графе 3 указываются книжные издания;
6) в графе 4 указываются электронные издания;
7) в графе 5 указываются о газеты;
8) в графе 6 указываются журналы;
9) в графе 7 указывается иная литература;
10) в графе 1 строки 1 указывается количество библиотечного фонда по названию на начало отчетного года;
11) в графе 2 строки 1 указывается количество библиотечного фонда по экземпляру на начало отчетного года;
12) в графе 3 строки 1 указывается количество книжного фонда на начало отчетного года;
13) в графе 4 строки 1 указывается количество электронных изданий на начало отчетного года;
14) в графе 5 строки 1 указывается количество газет на начало отчетного года;
15) в графе 6 строки 1 указывается количество журналов на начало отчетного года;
16) в графе 7 строки 1 указывается количество иной литературы на начало отчетного года;
17) в графе 1 строки 1.1 указывается количество казахстанских изданий по названию от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
18) в графе 2 строки 1.1 указывается количество казахстанских изданий по экземпляру от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
19) в графе 3 строки 1.1 указывается количество книжных казахстанских изданий от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
20) в графе 4 строки 1.1 указывается количество казахстанских электронных изданий от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
21) в графе 5 строки 1.1 указывается количество казахстанских газет от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
22) в графе 6 строки 1.1 указывается количество казахстанских журналов от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
23) в графе 7 строки 1.1 указывается количество казахстанской иной литературы от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
24) в графе 1 строки 1.1.1 указывается количество казахстанских изданий на казахском языке по названию от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
25) в графе 2 строки 1.1.1 указывается количество казахстанских изданий на казахском языке по экземпляру от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
26) в графе 3 строки 1.1.1 указывается количество книжных казахстанских изданий на казахском языке от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
27) в графе 4 строки 1.1.1 указывается количество электронных казахстанских изданий на казахском языке от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
28) в графе 5 строки 1.1.1 указывается количество газет на казахском языке из казахстанских изданий от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;

29) 1.1.1-жолдың 6-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақ тілдегі қазақстандық журналдардың саны көрсетіледі;
30) 1.1.1-жолдың 7-бағанында есепті жылдың басындағы жалпы қордағы қазақ тілдегі қазақстандық басқа да әдебиеттердің саны көрсетіледі;
31) 2-жолдың 1-бағанында жыл ішінде кітапхана қорына келіп түскен құжаттардың атауы бойынша саны көрсетіледі;
32) 2-жолдың 2-бағанында жыл ішінде кітапхана қорына келіп түскен құжаттардың данасы бойынша саны көрсетіледі;
33) 2-жолдың 3-бағанында жыл ішінде кітапхана қорына келіп түскен кітап басылымдарының саны көрсетіледі;
34) 2-жолдың 4-бағанында жыл ішінде кітапхана қорына келіп түскен электрондық басылымдардың саны көрсетіледі;
35) 2-жолдың 5-бағанында жыл ішінде кітапхана қорына келіп түскен газеттердің саны көрсетіледі;
36) 2-жолдың 6-бағанында жыл ішінде кітапхана қорына келіп түскен журналдардың саны көрсетіледі;
37) 2-жолдың 7-бағанында жыл ішінде кітапхана қорына келіп түскен басқа да әдебиеттердің саны көрсетіледі;
38) 2.1-жолдың 1-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақстандық басылымдардың атауы бойынша саны көрсетіледі;
39) 2.1-жолдың 2-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақстандық басылымдардың данасы бойынша саны көрсетіледі;
40) 2.1-жолдың 3-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақстандық кітап басылымдарының саны көрсетіледі;
41) 2.1-жолдың 4-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақстандық электрондық басылымдардың саны көрсетіледі;
42) 2.1-жолдың 5-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақстандық газеттердің саны көрсетіледі;
43) 2.1-жолдың 6-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақстандық журналдардың саны көрсетіледі;
44) 2.1-жолдың 7-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақстандық басқа да әдебиеттердің саны көрсетіледі;
45) 2.1.1-жолдың 1-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақ тілдегі қазақстандық басылымдардың атауы бойынша саны көрсетіледі;
46) 2.1.1-жолдың 2-бағанында бір жыл ішінде келіп түскен қазақ тілдегі қазақстандық басылымдардың данасы бойынша саны көрсетіледі;
47) 2.1.1-жолдың 3-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақ тілдегі қазақстандық кітап басылымдарының саны көрсетіледі;
48) 2.1.1-жолдың 4-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақ тілдегі қазақстандық электрондық басылымдардың саны көрсетіледі;
49) 2.1.1-жолдың 5-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақ тілдегі қазақстандық газеттердің саны көрсетіледі;

29) в графе 6 строки 1.1.1 указывается количество журналов на казахском языке из казахстанских изданий от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
30) в графе 7 строки 1.1.1 указывается количество иной литературы на казахском языке из казахстанских изданий от общего библиотечного фонда на начало отчетного года;
31) в графе 1 строки 2 указывается количество поступивших документов в библиотечный фонд по названию в течение года;
32) в графе 2 строки 2 указывается количество поступивших документов в библиотечный фонд по экземпляру в течение года;
33) в графе 3 строки 2 указывается количество поступивших книжных изданий в библиотечный фонд в течение года;
34) в графе 4 строки 2 указывается количество поступивших электронных изданий в библиотечный фонд в течение года;
35) в графе 5 строки 2 указывается количество поступивших газет в библиотечный фонд в течение года;
36) в графе 6 строки 2 указывается количество поступивших журналов в библиотечный фонд в течение года;
37) в графе 7 строки 2 указывается количество поступившей иной литературы в библиотечный фонд в течение года;
38) в графе 1 строки 2.1 указывается количество казахстанских изданий по названию из поступившего в течение года;
39) в графе 2 строки 2.1 указывается количество казахстанских изданий по экземпляру из поступившего в течение года;
40) в графе 3 строки 2.1 указывается количество казахстанских книжных изданий из поступившего в течение года;
41) в графе 4 строки 2.1 указывается количество казахстанских электронных изданий из поступившего в течение года;
42) в графе 5 строки 2.1 указывается количество казахстанских газет из поступившего в течение года;
43) в графе 6 строки 2.1 указывается количество казахстанских журналов из поступившего в течение года;
44) в графе 7 строки 2.1 указывается количество казахстанской иной литературы из поступившего в течение года;
45) в графе 1 строки 2.1.1 указывается количество казахстанских изданий на казахском языке по названию из поступившего в течение года;
46) в графе 2 строки 2.1.1 указывается количество казахстанских изданий на казахском языке по экземпляру из поступившего в течение года;
47) в графе 3 строки 2.1.1 указывается количество казахстанских книжных изданий на казахском языке из поступившего в течение года;
48) в графе 4 строки 2.1.1 указывается количество казахстанских электронных изданий на казахском языке из поступившего в течение года;
49) в графе 5 строки 2.1.1 указывается количество казахстанских газет на казахском языке из поступившего в течение года;

50) 2.1.1-жолдың 6-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақ тілдегі қазақстандық журналдардың саны көрсетіледі;
51) 2.1.1-жолдың 7-бағанында жыл ішінде келіп түскен қазақ тілдегі қазақстандық басқа да әдебиеттердің саны көрсетіледі;
52) 3-жолдың 1-бағанында есеп беру жылының соңындағы кітапхана қорының атауы бойынша саны көрсетіледі;
53) 3-жолдың 2-бағанында есепті жылдың соңындағы кітапхана қорының данасы бойынша саны көрсетіледі;
54) 3-жолдың 3-бағанында есепті жылдың соңындағы кітап басылымдарының саны көрсетіледі;
55) 3-жолдың 4-бағанында есепті жылдың соңындағы электрондық басылымдардың саны көрсетіледі;
56) 3-жолдың 5-бағанында есепті жылдың соңындағы газеттердің саны көрсетіледі;
57) 3-жолдың 6-бағанында есепті жылдың соңындағы журналдардың саны көрсетіледі;
58) 3-жолдың 7-бағанында есепті жылдың соңындағы басқа да әдебиеттер саны көрсетіледі;
59) 3.1-жолдың 1-бағанында есепті жылдың соңындағы жалпы қордың ішіндегі қазақстандық басылымдарlың атауы бойынша саны көрсетіледі;
60) 3.1-жолдың 2-бағанында есепті жылдың соңындағы жалпы қордың ішіндегі қазақстандық басылымдардың данасы бойынша саны көрсетіледі;
61) 3.1-жолдың 3-бағанында есепті жылдың соңындағы жалпы қордың ішіндегі қазақстандық кітап басылымдарының саны көрсетіледі;
62) 3.1-жолдың 4-бағанында есепті жылдың соңындағы жалпы қордың ішіндегі қазақстандық электрондық басылымдардың саны көрсетіледі;
63) 3.1-жолдың 5-бағанында есепті жылдың соңындағы жалпы қордың ішіндегі қазақстандық газеттердің саны көрсетіледі;
64) 3.1-жолдың 6-бағанында есепті жылдың соңындағы жалпы қордың ішіндегі қазақстандық журналдардың саны көрсетіледі;
65) 3.1-жолдың 7-бағанында есепті жылдың соңындағы жалпы қордың ішіндегі қазақстандық басқа да әдебиеттердің саны көрсетіледі;
66) 3.1.1-жолдың 1-бағанында есепті жылдың соңындағы қазақ тілдегі қазақстандық басылымдардың атауы бойынша саны көрсетіледі;
67) 3.1.1-жолдың 2-бағанында есепті жылдың соңындағы қазақ тілдегі қазақстандық басылымдардың данасы бойынша саны көрсетіледі;
68) 3.1.1-жолдың 3-бағанында есепті жылдың соңындағы қазақ тілдегі қазақстандық кітап басылымдарының саны көрсетіледі;
69) 3.1.1-жолдың 4-бағанында есепті жылдың соңындағы қазақ тілдегі қазақстандық электрондық басылымдардың саны көрсетіледі;
70) 3.1.1-жолдың 5-бағанында есепті жылдың соңындағы қазақ тілдегі қазақстандық газеттердің саны көрсетіледі;
71) 3.1.1-жолдың 6-бағанында есепті жылдың соңындағы қазақ тілдегі қазақстандық журналдардың саны көрсетіледі;

50) в графе 6 строки 2.1.1 указывается количество казахстанских журналов на казахском языке из поступившего в течение года;
51) в графе 7 строки 2.1.1 указывается количество казахстанской иной литературы на казахском языке из поступившего в течение года;
52) в графе 1 строки 3 указывается количество библиотечного фонда по названию на конец отчетного года;
53) в графе 2 строки 3 указывается количество библиотечного фонда по экземпляру на конец отчетного года;
54) в графе 3 строки 3 указывается количество книжных изданий на конец отчетного года;
55) в графе 4 строки 3 указывается количество электронных изданий на конец отчетного года;
56) в графе 5 строки 3 указывается количество газет на конец отчетного года;
57) в графе 6 строки 3 указывается количество журналов на конец отчетного года;
58) в графе 7 строки 3 указывается количество иной литературы на конец отчетного года;
59) в графе 1 строки 3.1 указывается количество казахстанских изданий по названию от общего библиотечного фонда на конец отчетного года;
60) в графе 2 строки 3.1 указывается количество казахстанских изданий по экземпляру от общего библиотечного фонда на конец отчетного года;
61) в графе 3 строки 3.1 указывается количество казахстанских книжных изданий от общего библиотечного фонда на конец отчетного года;
62) в графе 4 строки 3.1 указывается количество казахстанских электронных изданий от общего библиотечного фонда на конец отчетного года;
63) в графе 5 строки 3.1 указывается количество казахстанских газет от общего библиотечного фонда на конец отчетного года;
64) в графе 6 строки 3.1 указывается количество казахстанских журналов от общего библиотечного фонда на конец отчетного года;
65) в графе 7 строки 3.1 указывается количество казахстанской от общего библиотечного фонда иной литературы на конец отчетного года;
66) в графе 1 строки 3.1.1 указывается количество казахстанских изданий на казахском языке по названию на конец отчетного года;
67) в графе 2 строки 3.1.1 указывается казахстанских изданий на казахском языке по экземпляру на конец отчетного года;
68) в графе 3 строки 3.1.1 указывается казахстанских книжных изданий на казахском языке на конец отчетного года;
69) в графе 4 строки 3.1.1 указывается из количество казахстанских электронных изданий на казахском языке на конец о отчетного года;
70) в графе 5 строки 3.1.1 указывается количество казахстанских газет на казахском языке на конец отчетного года;
71) в графе 6 строки 3.1.1 указывается количество казахстанских журналов на казахском языке на конец отчетного года;

72) 3.1.1-жолдың 7-бағанында есепті жылдың соңындағы қазақ тілдегі қазақстандық басқа да әдебиеттердің саны көрсетіледі.
"3. Кітапхана қорының сақталуын қамтамасыз ету және цифрлау" бөлімінде:
3-бөлімде консервациядан және реставрациядан өткен қалпына келтірілген құжаттардың саны, сондай-ақ есепті кезеңде цифрланған және электрондық форматта сақталған құжаттардың саны көрсетіледі. Құжаттарды есепке алу бірлігі - атауы және данасы.
1) А-бағанында жолдың коды толтырылады;
2) Б-бағанында көрсеткіштердің атауы көрсетіледі;
3) 1-бағанда құжаттардың атаулары көрсетіледі;
4) 2-бағанда құжаттардың данасы көрсетіледі;
5) 1-жолдың 1-бағанында қалпына келтірілген құжаттардың атауы бойынша саны (консервациялау, реставрациялау және түптеу) көрсетіледі;
6) 1-жолдың 2-бағанында қалпына келтірілген құжаттардың данасы бойынша саны (консервациялау, реставрациялау және түптеу) көрсетіледі;
7) 2-жолдың 1-бағанында цифрландырылған баспа басылымдарының атауы бойынша саны көрсетіледі;
8) 2-жолдың 2-бағанында цифрландырылған баспа басылымдарының данасы бойынша саны көрсетіледі;
9) 2.1-жолдың 1-бағанында қазақстандық мазмұндағы цифрландырылған басылымдардың атауы бойынша саны көрсетіледі;
10) 2.1-жолдың 2-бағанында қазақстандық мазмұндағы цифрландырылған басылымдардың данасы бойынша саны көрсетіледі.

72) в графе 7 строки 3.1.1 указывается количество казахстанской иной литературы на казахском языке на конец о отчетного года.
В разделе "3. Обеспечение сохранности и оцифровка библиотечного фонда":
В разделе 3 указывается количество восстановленных документов, прошедших через консервацию и реставрацию, а также количество оцифрованных и сохраненных в электронном формате документов за отчетный период. Единицей учета документов является название и экземпляр.
1) в графе А заполняется код строки;
2) в графе Б указывается наименование показателей;
3) в графе 1 указывается название документов;
4) в графе 2 указывается экземпляры документов;
5) в графе 1 строки 1 указывается количество восстановленных документов (консервация, реставрация и переплет) по названию;
6) в графе 2 строки 1 указывается количество восстановленных документов (консервация, реставрация и переплет) по экземпляру;
7) в графе 1 строки 2 указывается количество оцифрованных печатных изданий по названию;
8) в графе 2 строки 2 указывается количество оцифрованных печатных изданий по экземпляру;
9) в графе 1 строки 2.1 указывается количество оцифрованных изданий казахстанского содержания по названию;
10) в графе 2 строки 2.1 указывается количество оцифрованных изданий казахстанского содержания по экземпляру.