"Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту туралы хабарламалардың, қатысушылар құрамын өзгертудің және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушысының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 162 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 82 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 28 маусымда № 34641 тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту туралы хабарламалардың, қатысушылар құрамын өзгертудің және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушысының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 162 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21964 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 146-бабының 2-тармағына сәйкес "Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:";
Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту туралы хабарламалардың, қатысушылар құрамын өзгертудің және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну бұйрықпен бекітілген:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 162 "Об утверждении Правил регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверке и их результатах"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июня 2024 года № 34641
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2020 года № 162 "Об утверждении Правил регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверке и их результатах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21964) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 2 статьи 146 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, руководствуясь подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверке и их результатах, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. Профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту қатысушылар құрамын өзгертудің және бақылау және (немесе) тексеру субъектісіне (объектісіне) бару арқылы, профилактикалық бақылау нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну тәртібі туралы хабарламаларды тіркеу тәртібі және олардың нәтижелерін тіркеуді, тіркеуден бас тартуды, күщін жоюды қамтиды:
профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, профилактикалық бақылау және тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді (бұдан әрі – бақылау актілер);
профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеру мерзімдерін тоқтата тұру, қайта бастау, ұзарту, қатысушылар құрамының өзгеруі туралы хабарламалар (бұдан әрі – хабарламалар);
тексеру нәтижелері туралы актілерді, анықталған бұзушылықтар бойынша нұсқамаларды есепке алуды, профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеру туралы ақпараттық есептік құжаттарды (бұдан әрі – АЕҚ) ұсынуды қамтиды.
Тіркеу және есепке алудың субъектілері ТСОБТ – ға АЕҚ-ның мынадай нысандарын толтырады:
"Бақылау мен қадағалау және (немесе) тексеру субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау туралы мәліметтерді есепке алу карточкасы" (бұдан әрі – №1-П карточкасы) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша;
"Бақылау мен қадағалау және (немесе) тексеру субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мерзімдерін тоқтата тұру, қайта бастау, ұзарту, қатысушылардың құрамын өзгерту туралы талон-хабарлама" (бұдан әрі – талон-хабарлама) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысаны бойынша;
"Мемлекеттік бақылау нәтижелері туралы талон" (бұдан әрі – нәтижелер туралы талон) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысаны жатады.";
7, 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Профилактикалық бақылау және (немесе) тексерулерді есепке алудың ведомстволық автоматтандырылған жүйесі болмаған кезде бақылау актілерін электрондық тіркеу ТСОБТ-да тіркеу және есепке алу субьектісі № 1-П нысанды карточканың деректемелерін толтыра отырып, тексеру парағындағы тексеруге, профилактикалық бақылауға және (немесе) тексеруге жататын талаптарды көрсете отырып, тексеру, профилактикалық бақылау мен тексеруді жүргізу үшін негіз болған, келесі құжаттарды қоса бере отырып жүзеге асырады:
1) Кәсіпкерлік кодекстің 144-бабының 5-тармағымен көзделген жоспардан тыс тексеруді тағайындауға негіз.
Жоспардан тыс тексеруді тіркеу үшін негіз:

"3. Порядок регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки, изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверке и их результатах включает в себя регистрацию, отказ в регистрации, отмену:
актов о назначении профилактического контроля и (или) проверки, дополнительных актов о продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки (далее – акты контроля);
уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки, изменении состава участников (далее – уведомления);
учет актов о результатах проверки, предписаний по выявленным нарушениям, предоставлении информационных учетных документов (далее – ИУД) о профилактическом контроле и (или) проверке.
Субъекты регистрации и учета заполняют в ЕРСОП следующие формы ИУД:
"Учетная карточка сведений о профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки" (далее – карточка № 1-П) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
"Талон-уведомление о приостановлении, возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении состава участников" по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – талон-уведомление);
"Талон о результатах государственного контроля" по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – талон о результатах).";
пункты 7, 8 изложить в следующей редакции:
"7. При отсутствии ведомственной автоматизированной системы учета профилактического контроля и (или) проверок электронная регистрация актов контроля осуществляется субъектом регистрации и учета в ЕРСОП путем заполнения реквизитов карточки формы № 1-П, требований, подлежащих профилактическому контролю и проверке, указанных в проверочном листе, с вложением следующих документов, послуживших основанием для проведения профилактического контроля и (или) проверки:
1) основание для назначения внеплановой проверки, предусмотренное пунктом 5 статьи 144 Предпринимательского кодекса.
Для регистрации внеплановой проверки на основании:

Кәсіпкерлік кодекстің 144-бабы 5-тармағының 2) тармақшасында тіркеу және есепке алу субъектісі текесеру және профилактикалық бақылау нәтижесінде анықталған бұзушылықтарды жою бойынша нұсқамаларды орындамау немесе нұсқаманың орындалуы туралы ақпаратты бір реттен көп бермегені туралы ақпаратты ұсынады;
Кәсіпкерлік кодекстің 144-бабы 5-тармағының 5) тармақшасының тіркеу және есепке алу субъектісі тіркеу кезінде адамның өміріне, денсаулығына, қоршаған ортаға және жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне зиян келтірудің, сондай-ақ жойылмауы адамның өмірі мен денсаулығына зиян келтіруге алып келетін Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзушылықтарың нақты фактілері бойынша ақпаратты ұсынады;
2) Кәсіпкерлік кодекстің 144-бабының 3, 4-тармақтарында, 144-2-бабының 4-тармағында көзделген профилактикалық бақылау мен тексеру жүргізудің басталғаны туралы хабарлама (хабарлама фактісін растау).
Тіркеу және есепке алу субьектісі уәкілетті органына Кәсіпкерлік кодекстің 144-бабының 8, 9-тармақтарында, 146-бабының 3-тармағында көзделген жағдайларда тексеру жүргізу үшін негіз болған материалдарды ұсынады.
8. Тіркеу және есепке алу субъектілері Кәсіпкерлік кодекстің 129-бабының 16-тармағында көзделген бақылау сатып алуды, тергеп-тексеруді, сондай-ақ мемлекеттік бақылауды жүргізу нәтижелері туралы уәкілетті органды олар аяқталғаннан кейін келесі жұмыс күні ішінде ТСОБТ-ға нәтижелер туралы талонды № 1-П карточкасын ұсыну жолымен хабардар етеді.
Кәсіпкерлік кодекстің 129-бабының 16-тармағында көзделген бақылау сатып алу, тергеп-тексеру, сондай-ақ мемлекеттік бақылау немесе олардың нәтижелері жарамсыз деп танылған және (немесе) олардың күші жойылған, есептен шығарылған жағдайда, тіркеу және есепке алу субъектісі осы Қағидалардың 21-тармағында көзделген тәртіппен тиісті талонға ТСОБТ-ға жіберіледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Уәкілетті орган осы Қағидалардың 7, 11-тармақтарында көрсетілген құжаттарды тіркеу және есепке алу субъектісі берген сәттен бастап екі жұмыс күні (жұмыс уақытын ескере отырып) ішінде:
1) мыналарды:
профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруді ұйымдастыру және жүргізу тәртібі мен талабын регламенттейтін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкестігін бақылау актісі;
АЕҚ-тың толық толтырылуын, графикалық көшірмелердің болуын және сапасын (оқылмайтын);
осы тармақшаның бірінші және екінші абзацтарында атап өтілген құжаттардың уақтылы ұсынылуын, тағайындауға негіз болған материалдардың болуын, профилактикалық бақылау және (немесе) тексерудің мерзімі мен кезеңділігін, оларды тағайындау кезінде тіркеу және аумақтық есепке алу субьектісінің қағидатының сақталуын тексереді;

подпункта 2) пункта 5 статьи 144 Предпринимательского кодекса субъект регистрации и учета предоставляет информацию о неисполнении предписания об устранении выявленных нарушений в результате проверки и профилактического контроля либо о непредставлении информации об исполнении предписания более одного раза;
подпункта 5) пункта 5 статьи 144 Предпринимательского кодекса субъект регистрации и учета предоставляет при регистрации информацию по конкретным фактам причинения вреда жизни, здоровью человека, окружающей среде и законным интересам физических и юридических лиц, государства, а также нарушений требований законодательства Республики Казахстан, неустранение которых влечет причинение вреда жизни и здоровью человека;
2) уведомления о начале проведения профилактического контроля и проверки, предусмотренные пунктами 3, 4 статьи 144, пунктом 4 статьи 144-2 Предпринимательского кодекса (подтверждение факта уведомления).
Субъект регистрации и учета предоставляет в уполномоченный орган материалы, послужившие основанием для проведения проверки, в случаях, предусмотренных пунктами 8, 9 статьи 144, пунктом 3 статьи 146 Предпринимательского кодекса.
8. Субъекты регистрации и учета уведомляют уполномоченный орган о результатах проведения контрольного закупа, расследования, а также государственного контроля, предусмотренного пунктом 16 статьи 129 Предпринимательского кодекса в течение следующего рабочего дня после их завершения путем предоставления карточки № 1-П, талона о результатах в ЕРСОП.
В случае признания контрольного закупа, расследования, а также государственного контроля, предусмотренного пунктом 16 статьи 129 Предпринимательского кодекса, либо их результатов недействительными и (или) их отмены, снятия с учета, субъектом регистрации и учета направляется в ЕРСОП соответствующий талон в порядке, предусмотренном пунктом 21 настоящих Правил.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Уполномоченный орган в течение двух рабочих дней (с учетом рабочего времени) с момента представления субъектом регистрации и учета документов, указанных в пунктах 7, 11 настоящих Правил, совершает следующие действия:
1) проверяет:
акты контроля на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, регламентирующим порядок и условия организации и проведения профилактического контроля и (или) проверки;
полноту заполнения ИУД, наличие и качество графических копий (нечитаемые);
своевременность представления документов, перечисленных в первом и во втором абзацах настоящего подпункта, наличие материалов, послуживших основанием для их назначения, сроки и периодичность профилактического контроля и (или) проверки, соблюдение субъектом регистрации и учета принципа территориальности при их назначении;

2) мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
тағайындау туралы актіні тіркеу;
тіркеу үшін қажетті графикалық көшірмелерді салмаған, толық салмаған, сапасыз (оқылмайтын) салған, № 1-П карточкасының деректемелері толтырылмаған немесе толық толтырылмаған немесе дұрыс емес (қате), сондай-ақ тіркеу және есепке алу субьектісі аумақтылық қағидатын бұзған жағдайда, пысықтауға қайтару;
тіркеуден бас тарту.
Осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген бақылау актілерін тіркеуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда, осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық форматта "Профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актіні, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту туралы қорытынды", осы Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз форматта, "Профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актіні, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту туралы қорытынды" ресімделеді.
Бақылау актілерін қағаз форматта тіркеуден бас тартқан жағдайда, осы Қағидалардың 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның "Профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актіні, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту туралы мөртабанын" қояды.";
15-тармақ алып тасталсын;
18, 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Тіркеу және есепке алу субьектісі талон - хабарламаны мынадай жағдайларда:
1) Кәсіпкерлік кодекстің 147-бабының 3-тармағында көзделген тәртіппен тексеруге қатысатын адамдардың құрамы өзгерген кезде шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде;
2) профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруді ұйымдастыру мен жүргізудің тәртібі мен шарттарын реттейтін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көрсетілген профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруді тоқтата тұру және қайта бастау кезінде.
Бұл ретте Салық кодексінің 146-бабында көзделген талаптарды қоспағанда, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруді тоқтата тұру және қайта бастау себептерін көрсету қажет;
3) Кәсіпкерлік кодекстің 148-бабында көзделген жағдайларда профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізу мерзімдері ұзартылған кезде жүргізіледі.
19. Тексеру аяқталған соң, әр тексеру тағайындау туралы акті бойынша тексеру нәтижелері туралы бір ғана акті шығарылады.
Тексеру парақтарының талаптарын бұзу анықталған тексеру нәтижелері туралы әрбір акт бойынша бұзушылықтарды жою туралы бір ғана нұсқама беріледі.
Профилактикалық бақылау қорытындылары бойынша бұзушылықтар анықталған жағдайда, жою мерзімдерін көрсете отырып, оларды жою туралы нұсқама беріледі.";

2) принимает одно из следующих решений:
зарегистрировать акт о назначении;
вернуть на доработку в случае не вложения, неполного вложения, вложения некачественных (нечитаемые) графических копий, необходимых для регистрации, не заполнения или неполного или неверного (некорректного) заполнения реквизитов карточки № 1-П, а также нарушения субъектом регистрации и учета принципа территориальности;
отказать в регистрации.
При наличии оснований для отказа в регистрации актов контроля, указанных в пункте 16 настоящих Правил, оформляется "Заключение об отказе в регистрации акта о назначении профилактического контроля и (или) проверки, дополнительного акта о продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки" в электронном формате по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам, "Заключение об отказе в регистрации акта о назначении профилактического контроля и (или) проверки, дополнительного акта о продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки" в бумажном формате по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
В случае отказа в регистрации актов контроля в бумажном формате уполномоченным органом ставится "Штамп об отказе в регистрации акта о назначении профилактического контроля и (или) проверки, дополнительного акта о продлении срока профилактического контроля и (или) проверки" по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам.";
пункт 15 исключить;
пункты 18, 19 изложить в следующей редакции:
"18. Талон – уведомление субъектом регистрации и учета выставляется в следующих случаях:
1) при изменении состава лиц, участвующих в проверке, в порядке, предусмотренном пунктом 3 статьи 147 Предпринимательского кодекса, в течение одного рабочего дня со дня принятия решения;
2) при приостановлении и возобновлении профилактического контроля и (или) проверки, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, регламентирующих порядок и условия организации и проведения профилактического контроля и (или) проверки.
При этом необходимо указать причины приостановления и возобновления профилактического контроля и (или) проверки, за исключением требований, предусмотренных статьей 146 Налогового кодекса;
3) при продлении сроков проведения профилактического контроля и (или) проверки в случаях, предусмотренных статьей 148 Предпринимательского кодекса.
19. По завершении проверки по каждому акту о назначении проверки выдается один акт о результатах проверки.
По каждому акту о результатах проверки, в ходе проведения которой были выявлены нарушения требований проверочных листов, выдается только одно предписание об устранении нарушений.
По итогам профилактического контроля в случае выявления нарушений выдается предписание об их устранении с указанием сроков устранения.";

мынадай редакциядағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді, тергеп-тексеруді жүзеге асыру және (немесе) жүргізу нәтижелері бойынша жедел ден қою шараларын қолдану үшін негіз болып табылатын талаптардың бұзылуы анықталған жағдайда тіркеу және есепке алу субъектілері жедел ден қою шараларын қолданады.
Тіркеу және есепке алу субъектілері жедел ден қою шараларын қолданған сәттен бастап үш сағат ішінде уәкілетті органды ТСОБТ-ға нәтижелер туралы талон толтыру арқылы хабардар етеді.
Жедел ден қою шараларын қабылдау туралы қадағалау актісі жарамсыз деп танылған және (немесе) оның күшін жойған жағдайда, субъект тіркеуде және есепке алуда осы Қағидалардың 26-тармағында көзделген тәртіппен ТСОБТ нәтижелері туралы талонның мәліметтеріне түзету енгізіледі.";
21, 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Тіркеу және есепке алу субъектісі:
талон – хабарлама шешім қабылданған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде (тексеру аяқталу мерзімінен кешіктірмей) растайтын құжаттарды қоса бере отырып, мемлекеттік бақылаудың күшін жою және есептен шығару туралы;
профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді жарамсыз (заңсыз) деп (тіркеу және есепке алу субъектісі не сот актісі заңды күшіне енген кезде сот) таныған жағдайда, бір жұмыс күні ішінде растайтын құжаттарды қоса бере отырып, мемлекеттік бақылауды жарамсыз (заңсыз) деп тану туралы талон;
осы Қағидалардың 7, 10-тармақтарында атап өтілген құжаттарды тексеру нәтижелері туралы талонды ұсына отырып, профилактикалық бақылауды немесе тексеруді жүргізу туралы фактіні анықтаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде уәкілетті органға жібереді.
22. Тексерулерді жүргізу, ұзарту, тоқтата тұру, қайта бастау, бақылау актілерді рәсімдеу тәртібінің ерекшеліктері, мерзімдері, тексерулердің нәтижелері мен аяқталуы:
мемлекеттік кірістер органдары үшін Салық кодексімен;
кеден органдары үшін "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының кодексімен;
бәсекелестікті қорғау саласындағы органдар үшін Кәсіпкерлік кодекстің 20-тарауымен;
мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдары үшін "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2020 жылғы 30 шілдесіндегі № 6-НҚ Нормативтік қаулысымен бекітілген Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылауды жүргізу қағидаларымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21070 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 392 бұйрығымен бекітілген Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылауды жүргізу қағидаларымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16689 болып тіркелген);
мемлекеттiк реттеу, бақылау және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын қадағалауды жүзеге асыратын органдар үшін "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен;
прокуратура органдары үшін "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңымен және "Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить пунктом 20-1 в следующей редакции:
"20-1. В случае выявления нарушений требований, являющихся основанием для применения мер оперативного реагирования, в ходе осуществления и (или) по результатам проведения профилактического контроля и (или) проверки, расследования субъекты регистрации и учета применяют меры оперативного реагирования.
Субъекты регистрации и учета в течение трех часов с момента применения мер оперативного реагирования информируют об их применении уполномоченный орган путем заполнения в ЕРСОП талона о результатах.
В случае признания акта надзора о принятии мер оперативного реагирования недействительным и (или) его отмены, субъектом регистрации и учета вносится корректировка в сведения талона о результатах в ЕРСОП в порядке, предусмотренном пунктом 26 настоящих Правил.";
пункты 21, 22 изложить в следующей редакции:
"21. Субъект регистрации и учета направляет:
талон-уведомление об отмене и снятии государственного контроля с учета, с приложением подтверждающих документов в течение одного рабочего дня (не позднее срока окончания проверки) с момента принятия решения;
талон о признании государственного контроля недействительным (незаконным) с приложением подтверждающих документов в течение одного рабочего дня при признании профилактического контроля и (или) проверки недействительной (незаконной) (субъектом регистрации и учета либо судом при вступлении в законную силу судебного акта);
документы, перечисленные в пунктах 7, 10 настоящих Правил, в течение одного рабочего дня со дня установления факта проведения профилактического контроля и (или) проверки без регистрации в уполномоченном органе с предоставлением талона о результатах.
22. Особенности порядка, сроки проведения, продления, приостановления, возобновления проверок, оформление актов контроля, результатов и завершение проверок определяются:
Налоговым кодексом для органов государственных доходов;
Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" для таможенных органов;
Главой 20 Предпринимательского кодекса для органов в области защиты конкуренции;
Законом Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле", Правилами проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля, утвержденными Нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета Республики Казахстан от 30 июля 2020 года № 6-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21070) и Правилами проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 392 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16689), для органов государственного аудита и финансового контроля;
Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" для органов, осуществляющих государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций;
Конституционным законом Республики Казахстан "О прокуратуре" и Законом Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов" для органов прокуратуры.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:

"23. Бақылау актілерін тіркеудің күшін жоюды профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді ұйымдастыру тәртібі мен шарттарын регламенттейтін Қазақстан Республикасы заңнама нормаларының бұзылуы анықталған жағдайда, оны тіркеу туралы шешім қабылдаған уәкілетті органның басшысы немесе жоғары тұрған уәкілетті орган жүзеге асырады.
Осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген бұзушылықтар фактілері анықталған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде уәкілетті орган немесе жоғары тұрған уәкілетті орган ТСОБТ арқылы, осы Қағидалардың 18-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актіні, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеудің күшін жою туралы қорытынды" (бұдан әрі – күшін жою туралы қорытынды) электрондық форматта рәсімдейді.
Техникалық іркелістер болған жағдайда уәкілетті орган немесе жоғары тұрған уәкілетті орган, осы Қағидалардың 18-2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актіні, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеудің күшін жою туралы қорытынды" қағаз форматта шығарады.
Күшін жою туралы қорытындыда профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді ұйымдастыру және жүргізу тәртібі мен шарттарын регламенттейтін Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарының бұзылуы көрсетіледі.
Күшін жою туралы қорытынды ол келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде орындалуы тиіс. Күшін жою туралы қорытындыға шағымдану оның қолданылуын тоқтата тұрмайды.
Күшін жою туралы қорытынды тіркеу және есепке алу субъектісінің жоғары тұрған органына уәкілетті орган басшысының, жоғары тұрған уәкілетті орган басшысының немесе жоғары тұрған уәкілетті орган басшысының орынбасарының ЭЦҚ-сы арқылы қол қойған электрондық құжат арқылы ТСОБТ-ға жіберіледі.
Уәкілетті органның немесе жоғары тұрған уәкілетті органның басшысы бақылау актілерін тіркеу жойылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде ЭЦҚ-сы арқылы қол қойған электрондық құжат арқылы немесе тапсыру туралы хабарламамен немесе өзге де қолжетімді тәсілмен тапсырысты пошта жөнелтілімі нысанында қабылданған шешім туралы тексерілетін субъектіні хабардар етеді.";
мынадай редакциядағы 23-1, 23-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"23-1. Бақылау актілерін тіркеудің күшін жою үшін негіздер:
1) профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді ұйымдастырудың тәртібі мен шарттарын регламенттейтін Қазақстан Республикасы заңнама нормаларын бұзу фактісін белгілеу;

"23. Отмена регистрации актов контроля осуществляется руководителем уполномоченного органа, принявшего решения о его регистрации, или вышестоящим уполномоченным органом, в случае установления нарушения норм законодательства Республики Казахстан, регламентирующих порядок и условия организации профилактического контроля и (или) проверки.
В течение двух рабочих дней со дня установления фактов нарушений, указанных в части первой настоящего пункта, уполномоченный орган или вышестоящий уполномоченный орган посредством ЕРСОП оформляет "Заключение об отмене регистрации акта о назначении профилактического контроля и (или) проверки, дополнительного акта о продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки" (далее – Заключение об отмене) в электронном формате по форме согласно приложению 18-1 к настоящим Правилам.
В случае технических сбоев уполномоченный орган или вышестоящий уполномоченный орган выносит "Заключение об отмене регистрации акта о назначении профилактического контроля и (или) проверки, дополнительного акта о продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки" в бумажном формате по форме согласно приложению 18-2 к настоящим Правилам.
В Заключении об отмене указываются нарушения требований законодательства Республики Казахстан, регламентирующих порядок и условия организации профилактического контроля и (или) проверки.
Заключение об отмене подлежит исполнению в течение трех рабочих дней со дня его поступления.
Заключение об отмене направляется в вышестоящий орган субъекта регистрации и учета посредством электронного документа, подписанное ЭЦП руководителя уполномоченного органа, руководителя вышестоящего уполномоченного органа или заместителем руководителя вышестоящего уполномоченного органа в ЕРСОП.
Руководитель уполномоченного органа или вышестоящий уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня отмены регистрации актов контроля информирует проверяемого субъекта и субъекта регистрации и учета о принятом решении посредством электронного документа, подписанного ЭЦП, либо в форме заказного почтового отправления с уведомлением о вручении или иным доступным способом.";
дополнить пунктами 23-1, 23-2 в следующей редакции:
"23-1. Основаниями для отмены регистрации актов контроля являются:
1) установление факта нарушения норм законодательства Республики Казахстан, регламентирующих порядок и условия организации профилактического контроля и (или) проверки;

2) бақылау актілерін тіркеу жарамсыз (заңсыз) деп танылған заңды күшіне енген сот актілері.
23-2. Бақылау актілерін тіркеудің уәкілетті органы немесе жоғары тұрған уәкілетті органы күшін жойғаннан кейін тіркеу және есепке алу субъектісі Кәсіпкерлік кодекстің 156-бабында көзделген тәртіппен бақылау актілерінің күшін жояды және шешім қабылданған кезден бастап бір жұмыс күні ішінде растайтын құжаттарды қоса бере отырып, мемлекеттік бақылауды жарамсыз (заңсыз) деп тану туралы талонды ТСОБТ арқылы жібереді.";
көрсетілген Қағидалардың 3-қосымшасы осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 4-қосымшасы осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 11-қосымшасы осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидалардың 12-қосымшасы осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес редакцияда 18-1-қосымшасымен толықтырылсын;
осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес редакцияда 18-2-қосымшасымен толықтырылсын;
осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес редакцияда 19-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 82 бұйрығына
1-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне (объектісіне)
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеруге бара отырып,
мерзімдерін ұзарту туралы
актілерді, қосымша актілерді,
оларды тіркеуден бас тартуды
және олардың күшін жоюды,
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бара
отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін тоқтата
тұру, қайта бастау, ұзарту
туралы хабарламаларды және
(немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) барып
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеру және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының
3-қосымшасы
нысан
Мемлекеттік бақылау нәтижелері туралы талон

2)судебные акты, вступившие в законную силу, которыми регистрация актов контроля признана недействительной (незаконной).
23-2. После отмены уполномоченным органом или вышестоящим уполномоченным органом регистрации актов контроля субъект регистрации и учета отменяет акты контроля в порядке, предусмотренном статьей 156 Предпринимательского кодекса, и в течение одного рабочего дня с момента принятия решения направляет посредством ЕРСОП талон о признании государственного контроля недействительным (незаконным) с приложением подтверждающих документов.";
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 11 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
дополнить приложением 18-1 в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
дополнить приложением 18-2 в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
дополнить приложением 19 в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа субъектам правовой статистики и специальных учетов, территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 82
Приложение 3
к Правилам регистрации актов о
назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля с
посещением субъекта (объекта)
контроля и надзора и (или)
проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о
приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверки, изменении
состава участников и
представлении
информационных учетных
документов о профилактическом
контроле с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверке и их результатах
форма
Талон о результатах государственного контроля

1. Мемлекеттік бақылауды тағайындаған мемлекеттік органның атауы: [органның коды бойынша сөздік деректеме]
2. Мемлекеттік бақылау актісінің нөмірі: [нөмір]
3. Уәкілетті органда тіркеудің реттік нөмірі: [нөмір]
3.1. Актіні тіркеу күні: [күні]
4. Мемлекеттік бақылаудың нақты басталған күні: [күні]
5. Мемлекеттік бақылаудың нақты аяқталған күні: [күні]
6. Мемлекеттік бақылаудың нәтижелері: [1 – бұзушылықтар анықталмады; 2 – бұзушылықтар анықталды; 3 – бақылауды жалғастыру; 4 – бақылаудың күшін жою]
7. Заңнама саласында бұзушылықтар анықталды: [Мемлекеттік бақылау кезінде талаптары бұзылған нормативтік құқықтық актілер тізімі]
8. Тексеру жүргізу арқылы құқықтары мен мүдделері қорғалды: [1 – жеке тұлғаның; 2 – заңды тұлғаның; 3 - жеке кәсіпкерлік субъектісінің, оның ішінде: 3-1 – микрокәсіпкерлік, 3-2 - шағын кәсіпкерлік, 3-3 - орта кәсіпкерлік, 3-4 – ірі кәсіпкерлік; 4 - мемлекеттік ұйымның, оның ішінде: 4-1 -мемлекеттік органның; 4-2 – мемлекеттік кәсіпорынның; 4-3 – мемлекеттік мекеменің; 5 – коммерциялық емес ұйымның]
9. Қабылданған шаралар: (1- әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғалды, 2-нұсқама енгізілді, 3-өзге шара қолданды, 4-жедел ден қою шарасы қолданды).
9.1. Жедел ден қою шарасының түрі: (деректеме)
10. Әкімшілік хаттаманың нөмірі: [нөмір]
11. Мемлекеттік бақылаудың қорытындысы бойынша жауаптылыққа тартылды: [1-жеке тұлға; 2–заңды тұлға; 3- жеке кәсіпкерлік субъектісі, оның ішінде: 3-1 – микрокәсіпкерлік, 3-2 -шағын кәсіпкерлік, 3-3 -орта кәсіпкерлік, 3-4 – ірі кәсіпкерлік; 4-мемлекеттік ұйымдар, оның ішінде: 4-1-мемлекеттік орган; 4-2 - мемлекеттік кәсіпорындар; 4-3 – мемлекеттік мекемелер; 5 - коммерциялық емес ұйымдар]
12. Анықталған залал сомасы: [сомасы]
13. Оның ішінде мемлекеттік бақылаудың нәтижесінде өндірілді: [сомасы]
14. Оның ішінде мемлекет пайдасына: [сомасы]
15. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен рәсімдік бұзушылықтар сомасы анықталды: [сомасы]
16. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен бюджеттік қаражатты тиімсіз пайдалану сомасы анықталды: [сомасы]
17. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен басқа да бұзушылық сомасы анықталды: [сомасы]
18. Материалдар сотқа мәжбүрлеп келесідей әрекет ету үшін жіберілді: [1-қызметті тоқтата тұру; 2-лицензияны тоқтатата тұру; 3-қызметке тыйым салу]
19. Материалдар құқық қорғау органдарына жіберілді: [органның коды бойынша сөздік деректеме]

1. Наименование государственного органа, назначившего государственный контроль: [словарный реквизит по коду органа]
2. Номер акта государственного контроля: [номер]
3. Порядковый номер регистрации в уполномоченном органе: [номер]
3.1. Дата регистрации акта: [дата]
4. Дата фактического начала государственного контроля: [дата]
5. Дата фактического завершения государственного контроля: [дата]
6. Результаты государственного контроля: [1 - нарушения не выявлены; 2 - нарушения выявлены; 3 - продолжение контроля; 4 - отмена контроля]
7. Нарушения выявлены в сфере законодательства: [Перечень нормативных правовых актов требования которых нарушены при государственном контроле]
8. Проверкой защищены права и интересы: [1 – физическое лицо; 2 – юридическое лицо; 3 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3-2 – малого предпринимательства, 3-3 – среднего предпринимательства, 3-4 – крупного предпринимательства; 4-государственные организации, в том числе: 4-1 – государственный орган; 4-2 – государственные предприятия; 4-3 – государственные учреждения; 5 -некоммерческие организации]
9. Принятые меры: [1- возбуждено дело об административном правонарушении, 2-внесено предписание, 3- применена иная мера, 4- применена мера оперативного реагирования]
9.1. Вид меры оперативного реагирования: [реквизит]
10. Номер административного протокола: [номер]
11. По результатам государственного контроля привлечено к ответственности: [1 – физическое лицо; 2 – юридическое лицо; 3 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3-2 – малого предпринимательства, 3-3 – среднего предпринимательства, 3-4 – крупного предпринимательства; 4-государственные организации, в том числе: 4-1 – государственный орган; 4-2 – государственные предприятия; 4-3 – государственные учреждения; 5 -некоммерческие организации]
12. Выявлена сумма ущерба: [сумма]
13. Из нее возмещено в результате государственного контроля: [сумма]
14. В том числе в доход государства: [сумма]
15. Выявлена сумма процедурных нарушений органом государственного финансового контроля: [сумма]
16. Выявлена сумма неэффективного использования бюджетных средств органом государственного финансового контроля: [сумма]
17. Выявлена сумма иных нарушений органом государственного финансового контроля: [сумма]
18. Материалы направлены в суд для принудительного: [1- приостановления деятельности; 2- приостановления лицензии; 3- запрещения деятельности]
19. Материалы направлены в правоохранительный орган: [словарный реквизит по коду органа]

20. Жіберілген күні: [күні]
21. Құқық қорғау органының Ақпараттық есепке алу кітабында (Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің біріңғай тізілімі) тіркелді: [нөмір]
22. Тіркеу күні: [күні]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 82 бұйрығына
2-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне (объектісіне)
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеруге бара отырып,
мерзімдерін ұзарту туралы
актілерді, қосымша актілерді,
оларды тіркеуден бас тартуды
және олардың күшін жоюды,
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бара
отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін тоқтата
тұру, қайта бастау, ұзарту
туралы хабарламаларды және
(немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) барып
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеру және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының
4-қосымшасы
нысан
____________________________
қала/облыс бойынша ҚР БП
ҚСжАЕК аумақтық және оған
теңестірілген органның атауы
Акт 20 __ жылғы "___"________
№______________ тіркелді
Тіркеді
____________________________
QR-код
Бақылау мен қадағалау және (немесе) тексеру субъектісіне (объектісі) бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акті
№___
20____жылғы "____"_________
1. Мемлекеттік органның атауы _______________________________________________
2. Профилактикалық бақылау, тексеру жүргізуге уәкілетті адамның (адамдардың) тегі,
аты, әкесінің аты (ол бар болса) және оның лауазымы
___________________________________________________________________________
3. Профилактикалық бақылау, тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар, кеңесшілер
және сарапшылар туралы мәлімет
___________________________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің, объектінің атауы (профилактикалық бақылау, тексеру жүргізу
тағайындалған заңды тұлғаның немесе оның филиалының және (немесе) өкілдігінің
атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), оның орналасқан жері, жеке
сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі, аумақтың учаскесі
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
5. Тағайындалған профилактикалық бақылау, тексеру нысаны
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________

20. Дата направления: [дата]
21. Зарегистрировано в Книге учета информации (Единый реестр досудебного расследования) правоохранительных органов: [номер]
22. Дата регистрации: [дата]
Приложение 2 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 82
Приложение 4
к Правилам регистрации актов о
назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля с
посещением субъекта (объекта)
контроля и надзора и (или)
проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о
приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверки, изменении
состава участников и
представлении
информационных учетных
документов о профилактическом
контроле с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверке и их результатах
Форма
____________________________
наименование территориального
и приравненного к нему органа
КПСиСУ ГП РК
по городу/области
Акт зарегистрирован
за № ______________
"___" _____ 20 ____ года
Зарегистрировал
____________________________
QR-код
Акт о назначении
профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля и надзора и (или) проверки
№___
____"_________20____года
1. Наименование государственного органа ___________________________________________
_______________________________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), уполномоченного на
проведение профилактического контроля, проверки __________________________________
_______________________________________________________________________________
3. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых для проведения
профилактического контроля, проверки _____________________________________________
_______________________________________________________________________________
4. Наименование проверяемого субъекта, перечень объектов (наименование юридического
лица или его филиала и (или) представительства, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица, в отношении которого назначено проведение профилактического
контроля, проверки), его местонахождение, индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер, участок территории _______________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
5. Предмет назначенного профилактического контроля, проверки _______________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________

6. Профилактикалық бақылау, тексеру жүргізудің мерзімі 20__ жылғы "___" __________
20__жылғы"___"___________
7. Профилактикалық бақылау, тексеру жүргізудің құқықтық негіздері, оның ішінде
нормативтік құқықтық актілердің профилактикалық бақылауға, тексеруге жататын
міндетті талаптары __________________________________________________________
___________________________________________________________________________
8. Тексерілетін кезең 20___ жылғы "___" __________ 20 ____ жылғы "___" ___________
аралығында
9. Актіге қол қоюға уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
___________________________________________________________________________
10. QR-код
11. Заңды тұлға басшысының немесе оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның бақылау
мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды
және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актіні алғаны немесе алудан бас тартқаны
туралы қолтаңбасы ________________________________________
Ескерту:
осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы"
2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына
сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей.
***штрих-код ТСОБТ-дан алынған және электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексінің 155-бабында бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезіндегі бақылау және қадағалау субъектісінің не оның уәкілетті өкілінің құқықтары мен міндеттері көзделеді.
Тексерудің негізділігін "Qamqor" ұялы қосымшасын жүктеу немесе qamqor.gov.kz сілтемесіне кіру арқылы тексере аласыз
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 82 бұйрығына
3-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне (объектісіне)
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеруге бара отырып,
мерзімдерін ұзарту туралы
актілерді, қосымша актілерді,
оларды тіркеуден бас тартуды
және олардың күшін жоюды,
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бара
отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін тоқтата
тұру, қайта бастау, ұзарту
туралы хабарламаларды және
(немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) барып
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеру және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының
11-қосымшасы
нысан
Профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру тағайындау туралы актіні, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту туралы қорытынды
№________
20____жылғы "____"_________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау
тағайындау актісін және (немесе) тексеруді, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне)
бару арқылы, профилактикалық бақылау мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні және
(немесе) тексерілетін субъектінің (объектінің) тексеруін (бұдан әрі - акт)
қарағаннан кейін__________________________________________________________________
________________________________________________________________________,
(бақылау және қадағалау және (немесе) тексерілетін субъектінің, объектінің атауы) ұсынған
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(тіркеу және есепке алу субъектінің атауы)
20__жылғы "___"_______№________жоғарыда көрсетілген актіні тіркеуден мынадай
негіздер бойынша бас тартылғанын хабарлаймыз:_______________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_______ (бас тарту негіздемесі, Қазақстан Республикасының заңнамасына сілтеме)
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу
__________________________________________________________________________
жөніндегі комитететінің аумақтық және оған теңестірілген органының бірінші
басшысының_______________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
_________________ (қолы)
QR-код
Ескертпе: Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
***штрих-код ТСОБТ-дан алынған жзәне актіге қол қоюға уәкілдің электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 82 бұйрығына
4-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне (объектісіне)
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеруге бара отырып,
мерзімдерін ұзарту туралы
актілерді, қосымша актілерді,
оларды тіркеуден бас тартуды
және олардың күшін жоюды,
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бара
отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін тоқтата
тұру, қайта бастау, ұзарту
туралы хабарламаларды және
(немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) барып
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеру және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының
12-қосымшасы
нысан
Профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру тағайындау туралы актіні, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту туралы қорытынды
№________
20____жылғы "____"_________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау тағайындау актісін және (немесе) тексеруді, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы, профилактикалық бақылау мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актіні және (немесе) тексерілетін субъектінің (объектінің) тексеруін (бұдан әрі - акт) қарағаннан кейін________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
(бақылау және қадағалау және (немесе) тексерілетін субъектінің, объектінің атауы)
ұсынған___________________________________________________________________
(тіркеу және есепке алу субъектінің атауы)
20____жылғы "____"____________№________ жоғарыда көрсетілген актіні тіркеуден
Мынадай негіздер бойынша бас тартылғанын хабарлаймыз:______________________
__________________________________________________________________________
(бас тарту негіздемесі, Қазақстан Республикасының заңнамасына сілтеме)
__________________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы
есепке алу
__________________________________________________________________________
жөніндегі комитететінің аумақтық және оған теңестірілген органының бірінші
басшысының_______________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
______________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 82 бұйрығына
5-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне (объектісіне)
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеруге бара отырып,
мерзімдерін ұзарту туралы
актілерді, қосымша актілерді,
оларды тіркеуден бас тартуды
және олардың күшін жоюды,
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бара
отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін тоқтата
тұру, қайта бастау, ұзарту
туралы хабарламаларды және
(немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) барып
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеру және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының

6. Срок проведения профилактического контроля, проверки с "___"____20____года
по "___"_____20___года
7. Правовые основания проведения профилактического контроля, проверки, в том числе
нормативные правовые акты, обязательные требования которых подлежат профилактическому
контролю, проверке ______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
8. Проверяемый период с "___"_______20____года по "___"_______20____года
9. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица уполномоченного подписывать акты
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
10. QR-код
11. Подпись руководителя юридического лица либо его уполномоченного лица, физического
лица о получении или отказе в получении акта о назначении профилактического контроля
с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки __________________
Примечание:
настоящий документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об
электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на
бумажном носителе.
***штрих-код содержит данные, полученные из ЕРСОП и подписанный электронно-
цифровой подписью уполномоченного подписывать акты статьей 155 Предпринимательского
кодекса Республики Казахстан предусматриваются права и обязанности субъекта контроля и
надзора либо его уполномоченного представителя при осуществлении контроля и надзора.
Проверить обоснованность проверки, возможно скачав мобильное приложение "Qamqor"
либо перейдя по ссылке
Приложение 3 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 82
Приложение 11
к Правилам регистрации актов о
назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля с
посещением субъекта (объекта)
контроля и надзора и (или)
проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о
приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверки, изменении
состава участников и
представлении
информационных учетных
документов о профилактическом
контроле с посещением субъекта
(объекта) контроля
форма
Заключение об отказе
в регистрации акта о назначении профилактического контроля и (или) проверки,
дополнительного акта о продлении сроков профилактического контроля и (или)
проверки
№_____
"____" 20________ года
Рассмотрев акт о назначении профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и (или) проверки, дополнительного акта о продлении сроков
профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или)
проверки (далее - акт) проверяемого субъекта (объекта) _____________________________
_____________________________________________________________________________,
(наименование субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки)
представленного ______________________________________________________________
(наименование субъекта регистрации и учета)
за № _____ от "____" _________ 20 __ года, сообщаем, что в регистрации вышеуказанного
акта отказано по следующим основаниям:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(обоснование отказа, ссылка на законодательство Республики Казахстан)
_____________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя территориального и
_____________________________________________________________________________
приравненного к нему органа Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной
_____________________________________________________________________________
прокуратуры Республики Казахстан
_________________
(подпись)
QR-код
Примечание: настоящий документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики
Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен
документу на бумажном носителе.
***штрих-код содержит данные, полученные из ЕРСОП и подписанный электронно-
цифровой подписью уполномоченного подписывать акт
Приложение 4 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 82
Приложение 12
к Правилам регистрации актов о
назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля с
посещением субъекта (объекта)
контроля и надзора и (или)
проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о
приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверки, изменении
состава участников и
представлении
информационных учетных
документов о профилактическом
контроле с посещением субъекта
(объекта) контроля
форма
Заключение об отказе
в регистрации акта о назначении профилактического контроля и (или)
проверки, дополнительного акта о продлении сроков профилактического
контроля и (или) проверки
№_____
"____" 20________ года
Рассмотрев акт о назначении профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и (или) проверки, дополнительного акта о продлении сроков
профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или)
проверки (далее - акт) проверяемого субъекта (объекта) _______________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки) представленного
________________________________________________________________________________
(наименование субъекта регистрации и учета)
за №_______ от "___" ________ 20__ года, сообщаем, что что в регистрации вышеуказанного
акта отказано по следующим основаниям ____________________________________________
________________________________________________________________________________
(обоснование отказа, ссылка на законодательство Республики Казахстан)
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя
________________________________________________________________________________
территориального и приравненного к нему органа Комитета по правовой статистике и специальным учетам
________________________________________________________________________________
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан)
_______________________________
(подпись)
Приложение 5 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 82

18-1-қосымшасы
нысан
Профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актіні профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша акті тіркеудің күшін жою туралы қорытындысы
№_____
20____жылғы "____"_________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
(бақылаушы органның атауы)
қатысты профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру материалдарын зерттеу
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
(бақылау және қадағалау және (немесе) тексерілетін субъектінің, объектінің атауы)
ұсынған___________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(тіркеу және есепке алу субъектінің атауы)
анықтады, 202__жылғы "___"_______Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің департаменті
__________________________________________________________________________
тіркелген__________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(актінің атауы)
тіркеу үшін 202__жылғы "___"_______ №________________ Қазақстан Республикасы
Кәсіпкерлік кодексінің 144-бабының 5-тармағы ___) тармақшасының негізінде.
Зерттеу ___________________________________________________ көрсетті, тіркеу
(өтініш, сот актісі және т.б.)
туралы шешім______________________________________________________________
(актінің атауы)
__________________________________________________ мынадай негіздер бойынша
заңсыз болып табылады:_____________________________________________________
__________________________________________________________________________
(күшін жою негізі, Қазақстан Республикасының заңнамасына сілтеме)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
Жоғарыда баяндалғанның негізінде, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне)
бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы
актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды
тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, бақылау мен қадағалау субъектісіне
(объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді
тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту туралы хабарламалардың, қатысушылар
құрамын өзгертудің және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару
арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері
туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну Қағидаларының 23-тармағын, 23-1-
тармағының __) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы Бас
Прокурордың 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 162 бұйрығымен бекітілген (тіркеу
нөмірі 21964)
__________________________________________________________________________
_____ (бақылаушы органның атауы)
_________________________________ тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылданды
____________________________________________________________________
(актінің атауы)
202____жылғы "____"_________ тіркеу үшін №__________________________ қатысты
_________________________________________________________________________.
(бақылау және қадағалау және (немесе) тексерілетін субъектінің, объектінің атауы)
Қабылданған шешім туралы мүдделі адамдарға хабардар ету.
________________________________________________ _______________________
(уәкілетті органның лауазымды тұлғаның (қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
кезде))
QR-коды

Приложение 18-1
к Правилам регистрации актов о
назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля с
посещением субъекта (объекта)
контроля и надзора и (или)
проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о
приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверки, изменении
состава участников и
представлении
информационных учетных
документов о профилактическом
контроле с посещением субъекта
(объекта) контроля
форма
Заключение об отмене регистрации
акта о назначении профилактического контроля и (или) проверки, дополнительного
акта о продлении сроков профилактического контроля и (или) проверки
№_____
"__"_______20__года
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование уполномоченного органа)
изучив материалы профилактического контроля и (или) проверок в отношении ____________
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(наименование субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки)
представленные _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование субъекта регистрации и учета)
установил, что "____" _________ 202___ года Департаментом Комитета по правовой
статистики и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по
_______________________________________ зарегистрирован __________________________
________________________________________________________________________________
(наименование акта)
за регистрационным №________________ от "____" _________ 202___ года на основании
подпункта ___) пункта 5 статьи 144 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан.
Изучение _____________________________________________ показало, что принятое
(обращение, судебный акт)
решение о регистрации ___________________________________________________________
(наименование акта)
_______________________________________________ является незаконным по следующим
основаниям: _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(обоснование отмены, ссылка на законодательство Республики Казахстан)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
На основании вышеизложенного, руководствуясь пунктом 23, подпунктом __) пункта
23-1 Правил регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении сроков
профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или)
проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о приостановлении,
возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении состава участников и
представлении информационных учетных документов о профилактическом контроле с
посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверке и их результатах,
утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря
2020 года № 162 (регистрационный номер 21964),
________________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_______________________________ принято решение отменить регистрацию _____________
________________________________________________________________________________
(наименование акта)
от "____" __________ 202 ____ года за регистрационным № ________________ в отношении
_______________________________________________________________________________.
(наименование субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки)
О принятом решении уведомить заинтересованных лиц.
__________________________________________________ ___________________________
(Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)                         (подпись)
должностного лица уполномоченного органа)
QR-код

Ескертпе: осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатқа тең.
***штрих-код ТСОБТ-дан алынған және электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 82 бұйрығына
6-қосымша
Бақылау мен қадағалау
субъектісіне (объектісіне)
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеруге бара отырып,
мерзімдерін ұзарту туралы
актілерді, қосымша актілерді,
оларды тіркеуден бас тартуды
және олардың күшін жоюды,
бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) бара
отырып, профилактикалық
бақылау мерзімдерін тоқтата
тұру, қайта бастау, ұзарту
туралы хабарламаларды және
(немесе) тексеруді тіркеу
қағидалары бақылау және
қадағалау субъектісіне
(объектісіне) барып
профилактикалық бақылау және
(немесе) тексеру және олардың
нәтижелері туралы ақпараттық
есепке алу құжаттарын ұсыну
қағидаларының
18-2-қосымшасы
нысан
Профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актіні профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру мерзімдерін ұзарту туралы қосымша акті тіркеудің күшін жою туралы қорытындысы
№ ________
20____жылғы "____"_________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________,
(бақылаушы органның атауы)
қатысты профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру материалдарын зерттеу
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________,
(бақылау және қадағалау және (немесе) тексерілетін субъектінің, объектінің атауы)
ұсынған ______________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(тіркеу және есепке алу субъектінің атауы)
анықтады, 202__жылғы "____"_________ Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің департаменті
___________________________________________ тіркелген __________________________
______________________________________________________________________________
(актінің атауы)
тіркеу үшін 202____жылғы "____"_________ №________________ Қазақстан Республикасы
Кәсіпкерлік кодексінің 144-бабының 5-тармағы ___) тармақшасының негізінде.
Зерттеу ____________________________________________________ көрсетті, тіркеу (өтініш, сот актісі және т.б.)
туралы шешім _________________________________________________________________
(актінің атауы)
_____________________________________________________ мынадай негіздер бойынша
заңсыз болып табылады: ________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(күшін жою негізі, Қазақстан Республикасының заңнамасына сілтеме)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________.
Жоғарыда баяндалғанның негізінде, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тағайындау туралы актілерді, олардың мерзімдерін ұзарту туралы қосымша актілерді тіркеудің, оларды тіркеуден бас тартудың және күшін жоюдың, бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды және (немесе) тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, мерзімдерін ұзарту туралы хабарламалардың, қатысушылар құрамын өзгертудің және бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері туралы ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну Қағидаларының 23-тармағын, 23-1-тармағының __) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы Бас Прокурордың 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 162 бұйрығымен бекітілген (тіркеу нөмірі 21964)
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(бақылаушы органның атауы)
_______________________________________________ тіркеуден бас тарту туралы шешім
қабылданды ___________________________________________________________________
(актінің атауы)
202____жылғы "____"_________ тіркеу үшін №________________ қатысты
______________________________________________________________________________.
(бақылау және қадағалау және (немесе) тексерілетін субъектінің, объектінің атауы)
Қабылданған шешім туралы мүдделі адамдарға хабардар ету.
_________________________________________ __________________________
(уәкілетті органның лауазымды тұлғаның ( қолы) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 82 бұйрығына
7-қосымша
Бақылау мен қадағалау субъектісіне (объектісіне)
профилактикалық бақылау және (немесе) тексеруге бара
отырып, мерзімдерін ұзарту туралы актілерді, қосымша
актілерді, оларды тіркеуден бас тартуды және олардың күшін
жоюды, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бара
отырып, профилактикалық бақылау мерзімдерін тоқтата тұру,
қайта бастау, ұзарту туралы хабарламаларды және (немесе)
тексеруді тіркеу қағидалары бақылау және қадағалау
субъектісіне (объектісіне) барып профилактикалық бақылау
және (немесе) тексеру және олардың нәтижелері туралы
ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну қағидаларының
19-қосымшасы
нысан
"Мемлекеттік бақылау нысандарын тіркеу және есепке алу туралы" № 1-П есеп
Барлығы
Мемлекеттік меншік
2-бағаннан
Жеке меншік
Жеке кәсіпкерлік субъектілері
6-бағаннан
мемлекеттік мекеме
мемлекеттік кәсіпорын
оның ішінде шағын кәсіпкерлік объектілері
олардың ішінде микрокәсіпкерлік субъектісі
оның ішінде орта кәсіпкерлік объектілері
оның ішінде ірі кәсіпкерлік объектілері
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Есепті кезеңнің соңында қалған аяқталмаған тексерулер
1
олардың ішінде
тоқтатылғаны
2
жұмыс барысында
3
Тексеру тағайындау туралы тіркелген актілердің саны
4
4-жолдан
талаптарға сәйкестендіруге
5
жоспардан тыс
6
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 144-бабына сәйкес
6 жолдан
5-тармақтың
1) тармақшасы
7
5-тармақтың
2) тармақшасы
8
5- тармақтың
2-1) тармақшасы
9
5- тармақтың
3) тармақшасы
10
5- тармақтың
4) тармақшасы
11
5- тармақтың
5) тармақшасы
12
5- тармақтың
6) тармақшасы
13
5- тармақтың
7) тармақшасы
14
5- тармақтың
8) тармақшасы
15
8- тармақ
16
9- тармақ
17
10- тармақ
18
Өзге тексерулер (жалпы тәртіптен алынған)
19
Тексеруге ұшыраған объектілердің саны
20
Аяқталған тексерулердің саны
21
олардың ішінде
Бұзушылықтар анықталды
22
Бұзушылықтар анықталмады
23
Тексерулер жүргізілмеген тексерулер саны (есептен шығарылған)
24
Заңсыз тексерулер саны
25
Тексеруді тағайындау туралы актіні шығарусыз және оны тіркеусіз
26
олардың ішінде:
прокуратурамен
27
құқықтық статистика органымен
28
сотпен
29
Мемлекеттік органның бастамасы-мен
30
Тексеру жүргізу тәртібі бұзылған
31
олардың ішінде:
прокуратурамен
32
құқықтық статистика органымен
33
сотпен
34
мемлекеттік органның бастамасы-мен
35
Профилактикалық бақылау
36
Қағидалардың 8-тармағында көзделген бақылаудың өзге де нысандары
37
Тіркеуден бастартылған тексерулер мен профилактикалық бақылау тағайындау туралы актілердің саны
38
Кестенің жалғасы
Өзге де
жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғалар
11
12

Примечание: настоящий документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики
Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен
документу на бумажном носителе.
***штрих-код содержит данные, полученные из ЕРСОП и подписанный электронно-
цифровой подписью уполномоченного подписывать акт.
Приложение 6 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 82
Приложение 18-2
к Правилам регистрации актов о
назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля с
посещением субъекта (объекта)
контроля и надзора и (или)
проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о
приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверки, изменении
состава участников и
представлении
информационных учетных
документов о профилактическом
контроле с посещением субъекта
(объекта) контроля
форма
Заключение об отмене регистрации акта
о назначении профилактического контроля и (или) проверки,
дополнительного акта о продлении сроков профилактическог
контроля и (или) проверки
№ ________
"__"_______20__года
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________,
(наименование уполномоченного органа)
изучив материалы профилактического контроля и (или) проверок в отношении
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________,
(наименование субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки)
представленные ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование субъекта регистрации и учета)
установил, что "____" _________ 202___ года Департаментом Комитета по правовой
статистики и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по
______________________________________________________________ зарегистрирован
_____________________________________________________________________________
(наименование акта)
за регистрационным №________________ от "____" _________ 202___ года на основании
подпункта ___) пункта 5 статьи 144 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан.
Изучение ________________________________________________ показало, что принятое
(обращение, судебный акт)
решение о регистрации ________________________________________________________
(наименование акта)
_____________________________________________является незаконным по следующим
основаниям: _________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(обоснование отмены, ссылка на законодательство Республики Казахстан)
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
На основании вышеизложенного, руководствуясь пунктом 23, подпунктом __)
пункта 23-1 Правил регистрации актов о назначении, дополнительных актов о продлении
сроков профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора
и (или) проверки, отказа в их регистрации и отмены, уведомлений о приостановлении,
возобновлении, продлении сроков профилактического контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и (или) проверки, изменении состава участников и
представлении информационных учетных документов о профилактическом контроле с
посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверке и их результатах,
утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря
2020 года № 162 (регистрационный номер 21964),
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_________________________________________принято решение отменить регистрацию
_____________________________________________________________________________
(наименование акта)
от "__" _______ 202__ года за регистрационным №_____________________ в отношении
_____________________________________________________________________________.
(наименование субъекта (объекта) контроля и надзора и (или) проверки)
О принятом решении уведомить заинтересованных лиц.
_______________________________________________ _________________________
(Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) должностного лица уполномоченного органа)
Приложение 7 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 28 июня 2024 года № 82
Приложение 19
к Правилам регистрации актов о
назначении, дополнительных
актов о продлении сроков
профилактического контроля с
посещением субъекта (объекта)
контроля и надзора и (или)
проверки, отказа в их
регистрации и отмены,
уведомлений о
приостановлении,
возобновлении, продлении
сроков профилактического
контроля с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверки, изменении
состава участников и
представлении
информационных учетных
документов о профилактическом
контроле с посещением субъекта
(объекта) контроля и надзора и
(или) проверке и их результатах
форма
Отчет № 1-П "О регистрации и учете форм государственного контроля"
Всего
государственная собственность
из графы 2
Частная собственность
субъекты частного предпринимательства
государственное учреждение
государственное предприятие
А
Б
1
2
3
4
5
6
Остаток незавершенных проверок на конец отчетного периода
1
из них
приостановлено
2
в работе
3
Количество зарегистрированных актов о назначении проверок
4
из строки 4
на соответствие требованиям
5
внеплановая
6
из строки 6 согласно статье 144 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
подпункт 1) пункта 5
7
подпункт 2) пункта 5
8
подпункт 2-1) пункта 5
9
подпункт 3) пункта 5
10
подпункт 4) пункта 5
11
подпункт 5) пункта 5
12
подпункт 6) пункта 5
13
подпункт 7) пункта 5
14
подпункт 8) пункта 5
15
пункт 8
16
пункт 9
17
пункт 10
18
Иные проверки (исключения из общего порядка)
19
Количество объектов подвергнутых проверке
20
Количество завершенных проверок
21
из них
нарушения выявлены
22
нарушения не выявлены
23
Количество проверок, по которым проверка не проведена (сняты с учета)
24
Количество незаконных проверок
25
без вынесения акта о назначении проверки и ее регистрации
26
из них:
прокуратурой
27
органом правовой статистике
28
судом
29
по инициативе госоргана
30
с нарушением порядка проведения проверки
31
из них:
прокуратурой
32
органом правовой статистике
33
судом
34
по инициативе госоргана
35
Профилактический контроль
36
Иные формы контроля, предусмотренные п.8 Правил
37
Количество актов о назначении проверок и профилактического контроля, в регистрации которых отказано
38
из них по пункту 16 Правил:
по подпункту 1)
39
по подпункту 2)
40
по подпункту 3)
41
по подпункту 4)
42
по подпункту 5)
43
по подпункту 6)
44
по подпункту 7)
45
по подпункту 8)
46
по подпункту 9)
47
по подпункту 10)
48
по подпункту 11)
49
по подпункту 12)
50
Продолжение таблицы
из графы 6
Иные
физические лица, не являющиеся субъектами частного предпринимательства
в том числе объекты малого предпринимательства
из них субъектов микропредпринимательства
в том числе объекты среднего предпринимательства
в том числе объекты крупного предпринимательства
7
8
9
10
11
12