"Босқын мәртебесін беру туралы өтiнiшхатты тiркеу мен қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі № 118 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 17 шiлдедегi № 262 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 18 шiлдеде № 34753 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Босқын мәртебесiн беру туралы өтiнiшхатты тiркеу мен қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі № 118 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27506 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Босқын мәртебесін беру туралы өтінішхатты тіркеу мен қарау қағидаларында:
2-тармақтың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) пана іздеген адам – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы босқын мәртебесін беру туралы өздерінің өтінішхаты бойынша түпкілікті шешім қабылдағанға дейін Қазақстан Республикасында пана сұрауға ниет білдірген шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам;
4) пана іздеген адамның куәлігі (бұдан әрі – куәлік) – босқын мәртебесін беру туралы өтінішхаттың тіркелуін растайтын, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы беретін құжат;";
7 және 8-тармқтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Өтінішхатты тіркеген күні пана іздеген адамға "Пана іздеген адамның куәлігі үлгісін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 18 наурыздағы № 97 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27181 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша Қазақстан Республикасында пана іздеген адамның куәлігі беріледі және оның өтінішхаты бойынша шешім қабылдағанға дейінгі мерзімге оны есепке қою жүргізіледі.
Он сегіз жасқа толған шетелдіктерге, азаматтығы жоқ адамдарға куәлік үш ай мерзімге беріледі, оған ХЖҚЖАО басшысы қол қойып, мөрмен куәландырылады.
Пана іздеген адамның куәлігі босқын деп тану туралы өтініш білдірген шетелдіктің, азаматтығы жоқ адамның Қазақстан Республикасының аумағында болуының заңдылығын растайды.
Өтінішхатты қарау мерзімі пана іздеген адамның куәлігі берілген күннен бастап үш ай мерзімге ұзартылған жағдайда жарамдылық мерзімі өтіп кеткен пана іздеген адамның куәлігінің орнына үш ай мерзімге жаңа куәлік беріледі.
Пана іздеген адам куәлік алған сәттен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде дактилоскопиялауға жатады.

О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года № 118 "Об утверждении Правил регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 июля 2024 года № 262. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июля 2024 года № 34753
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года № 118 "Об утверждении Правил регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27506) следующие изменения:
в Правилах регистрации и рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца, утвержденных указанным приказом:
подпункты 3) и 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) лицо, ищущее убежище, – иностранец или лицо без гражданства, изъявившее желание обратиться за убежищем в Республике Казахстан, до принятия местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы окончательного решения по их ходатайству о присвоении статуса беженца;
4) свидетельство лица, ищущего убежище (далее – свидетельство) – документ, выдаваемый местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы, подтверждающий регистрацию ходатайства о присвоении статуса беженца;";
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. В день регистрации ходатайства лицу, ищущему убежище, выдается свидетельство лица, ищущего убежище в Республике Казахстан по форме утвержденной приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 марта 2022 года № 97 "Об утверждении образца свидетельства лица, ищущего убежище" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27181) и производится его постановка на учет на срок до принятия решения по его ходатайству.
Свидетельство выдается иностранцам, лицам без гражданства, достигшим возраста восемнадцати лет, сроком на три месяца, которое подписывается руководителем МИОЗН и заверяется печатью.
Свидетельство лица, ищущего убежище, подтверждает законность пребывания на территории Республики Казахстан иностранца, лица без гражданства, ходатайствующего о признании беженцем.
В случае продления срока рассмотрения ходатайства до трех месяцев со дня выдачи свидетельства лица, ищущего убежище вместо свидетельства лица, ищущего убежище, срок действия которого истек, выдается новое свидетельство сроком на три месяца.
Лицо, ищущее убежище подлежит дактилоскопированию в течение 3 (трех) календарных дней с момента получения свидетельства.

8. Пана іздеген адам Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен кезде көші-қон бақылауы пунктіне, ал осындай пункт болмаған жағдайда сол күні Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің бөлімшесіне жазбаша өтінішхат береді.
Кейіннен пана іздеген адам және өтінішхат ХЖҚЖАО-ға өтінішхатты тіркеу және куәлік беру үшін беріледі.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункті болмаған кезде пана іздеген адам Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын мәжбүрлі түрде заңсыз кесіп өткен жағдайда Мемлекеттік шекараны кесіп өткен сәттен бастап бір тәулік ішінде ХЖҚЖАО-ға жүгінеді.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҚР ҰҚК) Шекара қызметінен ХЖҚЖАО-ға келіп түскен өтінішхатты ХЖҚЖАО-ға өтінішхат келіп түскен күннен кейінгі бір жұмыс күні ішінде Пана іздеген адамдарды тіркеу журналында тіркейді және ол сол күні ХЖҚЖАО -ның уәкілетті қызметкерінің қарауына беріледі.";
25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Әңгімелесу өткізілгеннен және сауалнама парағы толтырылғаннан кейін пана іздеген адамға міндетті медициналық куәландыруға жолдама беріледі.
Пана іздеген адамға медициналық куәландырудан өту тәртібі, одан өтуден бас тарту, сондай-ақ босқын мәртебесін беру туралы өтінішхатты қараудың одан әрі рәсімдерін жүргізу үшін ХЖҚЖАО-ға келмеу салдары түсіндіріледі.
Пана іздеген адам міндетті медициналық куәландырудан өткеннен кейін медициналық куәландырудан өткенін растайтын анықтаманы ХЖҚЖАО-ға жеке өзі ұсынады.
Міндетті медициналық куәландырудан өту мерзімі өткен кезде, сондай-ақ пана іздеген адам сауалнама парағын ресімдеумен әңгімелесуден (оның ішінде қосымша) немесе босқын мәртебесін беру туралы одан әрі рәсімінен өту үшін ХЖҚЖАО-ға келмеген кезде ХЖҚЖАО-ға келмеу себептерін түсіндіру үшін ХЖҚЖАО-ға шақыра отырып, беру туралы хабарламамен бірге пана іздеген адам көрсеткен болатын мекенжайы бойынша тапсырыс хат (бұдан әрі – жазбаша хабарлама) жолдайды.
Егер пана іздеген адам оған жазбаша хабарлаған күннен бастап бір айдың ішінде ХЖҚЖАО-ға келмесе, сол тәртіпте жазбаша хабарлама қайта жолданады. Пана іздеген адам қайта жазбаша хабарландырылған күннен бастап бір ай ішінде ХЖҚЖАО-ға келмеген жағдайда өтінішхатты қарау тоқтатылып, бұл туралы пана іздеген адам көрсеткен болатын мекенжайы бойынша хабарлама жолданады.
Өтінішхатты қарауды тоқтатқан жағдайда бұл туралы осындай шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде уәкілетті органға хабарланады.

8. При пересечении Государственной границы Республики Казахстан лицо, ищущее убежище подает письменное ходатайство в пункт миграционного контроля, а в случае отсутствия такого пункта в тот же день в подразделение Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
В последующем лицо, ищущее убежище и ходатайство передается в МИОЗН для регистрации ходатайства и выдачи свидетельства.
При отсутствии пункта пропуска через Государственную границу Республики Казахстан лицо, ищущее убежище в случае вынужденного незаконного пересечения Государственной границы Республики Казахстан в течение суток с момента пересечения Государственной границы обращается в МИОЗН.
Ходатайство, поступившее в МИОЗН из Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - КНБ РК), регистрируется в МИОЗН в течение одного рабочего дня, следующего за днем поступления ходатайства, в Журнале регистрации лиц, ищущих убежище, и передается на рассмотрение уполномоченному сотруднику МИОЗН в тот же день.";
пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"25. После проведения собеседования и опросного листа лицу, ищущему убежище выдается направление на обязательное медицинское освидетельствование.
Лицу, ищущему убежище разъясняется порядок прохождения медицинского освидетельствования, последствия отказа от его прохождения, а также неявки после его прохождения в МИОЗН для проведения дальнейшей процедуры рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца.
После прохождения обязательного медицинского освидетельствования лицо, ищущее убежище лично представляет в МИОЗН справку, подтверждающую прохождение медицинского освидетельствования.
При истечении срока прохождения обязательного медицинского освидетельствования, а также при неявке лица, ищущего убежище, в МИОЗН для проведения собеседования с оформлением опросного листа (в том числе дополнительного) или дальнейшей процедуры рассмотрения ходатайства о присвоении статуса беженца, МИОЗН направляет по указанному лицом, ищущим убежище, адресу пребывания заказное письмо с уведомлением о вручении (далее - письменное уведомление) с приглашением явиться в МИОЗН для объяснения причин неявки.
Если лицо, ищущее убежище в течение месяца со дня его письменного уведомления не явилось в МИОЗН, в том же порядке направляется повторное письменное уведомление. В случае неявки лица, ищущего убежище в МИОЗН в течение месяца со дня повторного письменного уведомления рассмотрение ходатайства прекращается, о чем лицу, ищущему убежище по указанному им адресу пребывания направляется уведомление.
В случаях прекращения рассмотрения ходатайства об этом сообщается в уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия такого решения.

26. Өтінішхатты қарау мерзімін ұзарту үшін негіз болған жағдайда ХЖҚЖАО-ның бастығы тиісті шешім қабылдайды, ол туралы пана іздеген адамға 2 (екі) жұмыс күні ішінде пошта арқылы – хабарламасы бар тапсырыс хатпен хабарланады.
Пана іздеген адам ХЖҚЖАО-ға 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтінішхатты қарау мерзімін ұзартуға келмеген кезде өтінішхатты қарау тоқтатылады.
Комиссияның өтінішхатты қарау нәтижелері бойынша ХЖҚЖАО-ның бастығы күнтізбелік бір күн ішінде өтінішхат бойынша шешім қабылдайды.
Қабылданған шешім туралы пана іздеген адамға 5 (бес) жұмыс күні ішінде босқын куәлігін беру немесе дәлелді бас тарту арқылы хабарланады.";
1, 2 және 3-қосымша осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2024 жылғы 17 шілдедегі
№ 262 бұйрығына
1-қосымша
Босқын мәртебесін
беру туралы өтінішхатты тіркеу
мен қараудың қағидаларына
1-қосымша
Нысан
кімге_______________________
(ХЖҚЖАО басшысының
лауазымы, тегі және
аты-жөні)
__________________________
кімнен___________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
____________________________
(қай мемлекеттің) ____________
азаматы уақытша болатын
адамның тұрақты
тұрғылықты жері
___________________
____________________________
(мекенжайы)
отбасы құрамында ____ адам
Босқын мәртебесін беру туралы өтінішхат
Маған және менің отбасымның мүшелеріне Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беруді сұраймын.
Тұратын жерімнен мына себептер бойынша кетуге мәжбүрмін:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Туған күні және жері ____________________________________________
Азаматтығы (бұрын тұрақты тұрған елі) ___________________________
Ұлты (этникалық тиесілігі) ________________________________________
Мынадай тілдерді білемін ______________________________________
Қазақстан Республикасына келу күні _______________________________
Заңды (заңсыз) келді ____________________________________________
Пана іздеген адамның жеке басын куәландыратын құжаттар немесе жеке басын растайтын құжаттар
_______________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
Менімен бірге келген отбасымның мүшелері:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Туған күні
Туыстық дәрежесі
Бұдан бұрын Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру туралы өтінішхатпен жүгіндіңіз бе)
Егер жүгінсеңіз, органды көрсетіңіз
___________________________________________________
____________________________________________________
_____________________ ______________________________
(өтініш беру күні) (пана іздеген адамның қолы)
Өтінішхатты қабылдаған ХЖҚЖАО-ның қызметкері _________________
____________________________________ (қолы) (Т.А.Ә. (бар болса) (күні)
Өтінішхатты тіркеу туралы шешім:
Тіркелді _________________________________________________________________
(күні, тіркеу нөмірі, қызметкердің қолы)
_______________________
"Босқындар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген құқықтар мен
міндеттермен таныстым.
Менің және отбасы мүшелерімнің дербес деректерін жинауға және өңдеуге өз келісімімді беремін.
____________________________________
(қолы) (шетелдік немесе азаматтығы жоқ адамның Т.А.Ә. (бар болса) (күні)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2024 жылғы 17 шілдедегі
№ 262 бұйрығына
2-қосымша
Босқын мәртебесін
беру туралы өтінішхатты тіркеу
мен қараудың қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Пана іздеген адамдарды тіркеу журналы
Р/с №
Пана іздеген адамның және оның отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты
Туған күні және туған жері
Азаматтығы
Кету елі және бұрын тұрған мекенжайы
Қазақстан Республикасына келу күні
Өтінішхатты қабылдау және тіркеу күні
Қазақстан Республикасындағы болатын мекенжайы
Қабылдау жүргізген қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2024 жылғы 17 шілдедегі
№ 262 бұйрығына
3-қосымша
Босқын мәртебесін
беру туралы өтінішхатты тіркеу
мен қараудың қағидаларына
3-қосымша
Нысан
--------------------- | Пана іздеген | |адамның | |суреті | -------------------
Пана іздеген адамды есепке алу карточкасы

26. При наличии оснований для продления срока рассмотрения ходатайства руководитель МИОЗН принимает соответствующее решение, о чем лицо, ищущее убежище, уведомляется в течение 2 (двух) рабочих дней почтой – заказным письмом с уведомлением.
При неявке лица, ищущего убежище, на продление срока рассмотрения ходатайства в МИОЗН в течение 5 (пяти) рабочих дней, рассмотрение ходатайства прекращается.
По результатам рассмотрения ходатайства Комиссией руководитель МИОЗН в течение одного календарного дня принимает решение по ходатайству.
О принятом решении лицо, ищущее убежище уведомляется в течение 5 (пяти) рабочих дней посредством выдачи удостоверения беженца или мотивированного отказа.";
приложения 1, 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет Национальной Безопасности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 17 июля 2024 года № 262
Приложение 1
к Правилам регистрации
и рассмотрения ходатайства
о присвоении статуса беженца
Форма
кому _______________________
(должность, фамилия
и инициалы руководителя МИОЗН)
От _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
гражданина (-ки)_____________
____________________________
(какого государства)
постоянное место жительство
____________________________
временно пребывающего (-ей)
____________________________
____________________________
(адрес)
в составе семьи _______человек
Ходатайство о присвоении статуса беженца
Прошу присвоить мне и членам моей семьи статус беженцев в Республике Казахстан.
Вынужден (-а) покинуть место своего жительства по причине:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Дата и место рождения _____________________________________________________
Гражданство (страна прежнего постоянного места жительства) ___________________
_________________________________________________________________________
национальность (этническая принадлежность) _________________________________
Языки, которыми владею ___________________________________________________
Дата прибытия в Республику Казахстан _______________________________________
Прибыл законно (незаконно) ________________________________________________
Документы, удостоверяющие или подтверждающие личность лица, ищущего
убежище _________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
Вместе со мной прибыли члены моей семьи:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Степень родства
Обращался ли ранее с ходатайством о присвоении статуса беженца в Республике Казахстан?
Если да, указать орган ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(дата обращения) (подпись лица, ищущего убежище)
Сотрудник МИОЗН, принявший ходатайство
________________ __________________________________ _______________________
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии)) (дата)
Решение о регистрации ходатайства:
Зарегистрировано __________________________________________________________
(дата, номер регистрации, подпись сотрудника)
С правами и обязанностями, предусмотренными Законом Республики Казахстан
"О беженцах" ознакомлен (-а).
Даю свое согласие на сбор и обработку моих персональных данных и членов семьи.
_______________________
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии) иностранца или лицо без гражданства) (дата)
Приложение 2 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 17 июля 2024 года № 262
Приложение 2
к Правилам регистрации
и рассмотрения ходатайства
о присвоении статуса беженца
Форма
Журнал регистрации лиц, ищущих убежище
№ п/п
Фамилия, имя, отчество лица, ищущего убежище, и членов его семьи
Дата и место рождения
Гражданство
Страна выбытия и адрес прежнего места жительства
Дата прибытия в Республику Казахстан
Дата приема и регистрации ходатайства
Адрес пребывания в Республике Казахстан
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника, проводившего прием
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 3 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 17 июля 2024 года № 262
Приложение 3
к Правилам регистрации
и рассмотрения ходатайства
о присвоении статуса беженца
Форма
--------------------- |Фотография | |лица, ищущего | |убежище | -------------------
Карточка учета лица, ищущего убежище

1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) __________________________________
2. Туған күні, айы, жылы ___________________________________________
3. Туған жері _____________________________________________________
4. Азаматтығы ____________________________________________________
5. Ұлты _________________________________________________________
6. Пана іздеген адамның жеке басын куәландыратын құжаттар немесе жеке басын растайтын құжаттар
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берді)
7. Отбасы жағдайы ____________________
8. Отбасы құрамында __________________ адам
9. Пана іздеген адаммен бірге келген отбасы мүшелері туралы мәлімет:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туыстық дәрежесі
Туған күні
Паспорттың немесе жеке басын куәландыратын өзге де құжаттың №, сериясы
Ұлты
Азаматтығы
10. Қазақстан Республикасында болатын жері және телефон нөмірі
________________________________________________________________
11. Отбасының барлық мүшелері көрсетілген мекенжай бойынша бола ма?
Егер "болмаса" отбасының қай мүшесі тұрмайтыны және оның қандай мекенжай бойынша болатыны көрсетілсін
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
12. Бұдан бұрын босқын мәртебесін беру туралы өтінішхатпен жүгінді ме
_______________________________________________________________
(қайда және қашан)
13. Сапар бағыты _________________________________________________
_________________________________________________________________
14. Тілдерді меңгеруі ______________________________________________
15. Мүгедектігі, оның ішінде отбасы мүшелерінде - (бар/жоқ). Егер "мүгедек болса", кім және нешінші топтағы мүгедек екені көрсетілсін
________________________________________________________________
________________________________________________________________
16. Әскери қызметі, қызмет өткерген уақыты және жері, әскери атағы
________________________________________________________________
________________________________________________________________
17. Пана іздеген адам немесе пана іздеген адаммен бірге келген отбасы мүшелерінің біреуі қылмыстық жауапкершілікке тартылды ма ______________ (иә/жоқ).
Егер тартылса кім, қашан, қай соттың үкімі бойынша және қандай мерзімге екені көрсетілсін
________________________________________________________________
________________________________________________________________

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________
2. Число, месяц и год рождения ________________________________________
3. Место рождения ___________________________________________________
4. Гражданство ______________________________________________________
5. Национальность ___________________________________________________
6. Документы, удостоверяющие личность или документы, подтверждающие
личность лица, ищущего убежище
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование, серия, номер, когда и кем выдан)
7. Семейное положение ___________________
8. Состав семьи _________________ человек
9. Сведения о членах семьи, прибывших с лицом, ищущим убежище:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Степень родства
Дата рождения
№, серия паспорта или иного документа, удостоверяющего личность
Национальность
Гражданство
10. Место пребывания в Республике Казахстан и номер телефона
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Все ли члены семьи пребывают по указанному адресу. Если "нет", то указать,
кто из членов семьи и по какому адресу пребывает
____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Обращался ли ранее с ходатайством о присвоении статуса беженца
_____________________________________________________________________
(где и когда)
_____________________________________________________________________
13. Маршрут следования _______________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Владение языками__________________________________________________
15. Наличие инвалидности, в том числе у членов семьи - (да/нет).
Если "да", то указать, кто и какой группы__________________________________
_____________________________________________________________________
16. Служба в армии, время и место службы, воинское звание_________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
17. Привлекалось ли лицо, ищущее убежище, или кто-либо из членов семьи,
прибывших с лицом, ищущим убежище, к уголовной ответственности_________
(да/нет).
Если "да", указать кто, когда, по приговору какого суда и на какой срок________
_____________________________________________________________________

18. Бұрынғы тұрақты тұрған елі және мекенжайы
________________________________________________________________
19. Тұрған елінен кету күні және себебі
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
20. Қазақстан Республикасында туыстары бар ма – (иә/жоқ). Егер болса туыстық
дәрежесі және олардың тұратын жері көрсетілсін _______________________
__________________________________________________________________
21. Қоныстанудың болжамды орны (қала, облыс, аудан, елді мекен көрсетілсін)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
22. Білімі, кәсібі, оның ішінде отбасы мүшелерінің білімі, кәсібі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
23. Партиялардағы, ұйымдардағы, топтардағы мүшелігі _____________________
24. Қазақстан Республикасында бұрын болды ма ______________ (иә/жоқ).
Егер болса келу күні мен мақсаты көрсетілсін ___________________________
25. Қосымша мәліметтер ____________________________________________
__________________________________________________________________
26. Өтінішхатты қабылдаған органның атауы және қабылдаған күні
__________________________________________________________________
27. Өтінішхаттың ХЖҚЖАО-ге келіп түскен күні __________________________
28. Әңгімелесу жүргізу күні ___________________________________________
29. Өтінішхаттың тіркелген күні ________________________________________
30. Пана іздеген адамның куәлігі: тіркеу № 20_ж. ____ ________
Берілген күні 20 __ ж. __ _______
Қолданылу мерзімі __________________________________________________
Пана іздеген адамның куәлігін алдым __________________________________
(қолы, күні)
Пана іздеген адамның куәлігінің қолданылу мерзімі ______________________
дейін ұзартылды ____________________________________ _______ _________
(карточканы толтырған қызметкердің лауазымы) (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) (күні)

18. Страна и адрес прежнего постоянного жительства _______________________
_____________________________________________________________________
19. Дата и причины выбытия из страны проживания ________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20. Наличие родственников в Республике Казахстан - (да/нет).
Если "да", указать степень родства и место их проживания
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
21. Место предполагаемого поселения (указать город, область, район, населенный пункт)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
22. Образование, профессии, в том числе и у членов семьи __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
23. Членство в партиях, организациях, группировках________________________
_____________________________________________________________________
24. Бывал ли ранее в Республике Казахстан ___(да/нет). Если "да", указать дату и цель приезда
_____________________________________________________________________
25. Дополнительные сведения ___________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
26. Дата приема и наименование органа, принявшего ходатайство ____________
_____________________________________________________________________
27. Дата поступления ходатайства в МИОЗН _______________________________
28. Дата проведения собеседования ______________________________________
29. Дата регистрации ходатайства ________________________________________
30. Свидетельство лица, ищущего убежище: регистрационный № _____________
от ___ _________ 20__ г.
Дача выдачи ___ ____________ 20__ г.
Срок действия __________________________
Свидетельство лица, ищущего убежище, получил (а) ________________________
(подпись, дата)
Срок действия свидетельства лица, ищущего убежище продлен до ____________
____________________________________________ ____________ ____________
(должность сотрудника, составившего карточку) (Ф.И.О. (при его наличии)) (дата)