Мемлекеттік жастар саясаты саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 15 шілдедегі № 309-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 18 шілдеде № 34754 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 314) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік жастар саясаты саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Жартыжылдық негізінде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Жылдық негізде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Жастар және отбасы істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2024 жылғы 15 шілдедегі
№ 309-НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне ұсынылады
Әкімшілік деректердің нысаны: www.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "Жартыжылдық негізінде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру туралы мәліметтер"
Нысанның индексі: 2-ЖС
Кезеңділігі: жартыжылдық
Есепті кезең: 20 _ _ жылғы жартыжылдық
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: құзыретіне мемлекеттік жастар саясатын іске асыру кіретін облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері.

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в сфере государственной молодежной политики
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 15 июля 2024 года № 309-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июля 2024 года № 34754
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 314) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных в сфере государственной молодежной политики:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о реализации государственной молодежной политики на полугодовой основе", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о реализации государственной молодежной политики на годовой основе", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам молодежи и семьи Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
от 15 июля 2024 года № 309-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах:www.gov.kz
Наименование формы административных данных:"Сведения о реализации государственной молодежной политики на полугодовой основе"
Индекс формы: 2-МП
Периодичность: полугодовая
Отчетный период: полугодие 20__ год
Лица, представляющие информацию: структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, в компетенцию которых входит реализация государственной молодежной политики.

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсінік "Жартыжылдық негізінде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - есептің нысаны) толтырудың бірыңғай талаптарын айқындайды.
2. Есептің нысаны мемлекеттік жастар саясаты саласындағы статистикаға мониторинг жүргізу мақсатында әзірленген.
3. Есепті жергілікті атқарушы органдар бекітілген нысанға сәйкес береді.
4. Есептің нысанына тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, мемлекеттік органның басшысы немесе оның міндеттерін атқарушы адам қол қояды.
5. Есеп қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсінік
6. "Жартыжылдық негізінде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру туралы мәліметтер" мемлекеттік жастар саясатындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның (бұдан әрі - Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында Әкімшілік-аумақтық объектілердің сыныптауышына сәйкес өңірдің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында адаммен алғанда "Zhas Project" жобасы шеңберінде жұмысқа орналастырылған жастардың саны көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында адаммен алғанда жастар ресурстық орталықтарында консультация алған жастардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі
2024 жылғы 15 шілдедегі
№ 309-НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне ұсынылады
Әкімшілік деректердің нысаны: www.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған
Әкімшілік деректер нысанының атауы: "Жылдық негізде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру туралы мәліметтер"
Нысанның индексі: 1-ЖС
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20 _ _ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар: құзыретіне мемлекеттік жастар саясатын іске асыру кіретін облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелері.
Әкімшілік деректердің нысанын ұсыну мерзімі: жыл сайын 1 наурызға дейін.
кесте
Жылдық негізде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру туралы мәліметтер
Р/с №
Өңірдің атауы
Өңірлердегі Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамына кіретін жастардың жалпы саны, адам
Өңірлердегі Қоғамдық кеңестердің құрамына кіретін жастардың жалпы саны, адам
Ғылыммен, өнермен, спортпен және қоғамдық қызметпен айналысатын жастардың саны, адам
Волонтерлік қызметпен, қайырымдылық және экологиялық іс-шаралармен қамтылған жастардың саны, адам
Цифрлық сауаттылықты арттыру жөніндегі оқытудан өткен жастардың саны, адам
"Жасыл ел" бағдарламасы шеңберінде жұмысқа орналастырылған жастардың саны, адам
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Астана қ.
2
Алматы қ.
3
Шымкент қ.
4
Абай облысы
5
Ақмола облысы
6
Ақтөбе облысы
7
Алматы облысы
8
Атырау облысы
9
Шығыс Қазақстан облысы
10
Жамбыл облысы
11
Жетісу облысы
12
Батыс Қазақстан облысы
13
Қарағанды облысы
14
Қостанай облысы
15
Қызылорда облысы
16
Маңғыстау облысы
17
Павлодар облысы
18
Солтүстік Қазақстан облысы
19
Түркістан облысы
20
Ұлытау облысы
Атауы __________________________ Мекенжайы ______________________________
_________________________________ ________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________
Электрондық поштасының мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ___________________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде)       қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде)             қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_______________________
"Жылдық негізде мемлекеттік
жастар саясатын іске асыру
туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Жылдық негізде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру туралы мәліметтер" мемлекеттік жастар саясатында әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсінік

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о реализации государственной молодежной политики на полугодовой основе" (далее – форма отчета).
2. Форма отчета разработана в целях ведения мониторинга статистики в сфере государственной молодежной политики.
3. Отчет предоставляется местными исполнительными органами согласно утвержденной форме.
4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, либо лицо, исполняющее его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
5. Отчет заполняется на казахском и русском языках.
2. Пояснение по заполнению формы
6. В графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных в государственной молодежной политики "Сведения о реализации государственной молодежной политики на полугодовой основе" (далее – Форма) указывается порядковый номер.
7. В графе 2 формы указывается наименование региона согласно Классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графе 3 формы указывается количество молодежи трудоустроенной в рамках проекта "Zhas Project", человек.
9. В графе 4 формы указывается количество молодежи получившей консультацию в Молодежных ресурсных центрах, человек.
Приложение 2 к приказу
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
от 15 июля 2024 года № 309-НҚ
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах:www.gov.kz
Наименование формы административных данных: "Сведения о реализации государственной молодежной политики на годовой основе"
Индекс формы: 1-МП
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Лица, представляющие информацию: структурные подразделения местных исполнительных органов областей и городов Астана, Алматы и Шымкент, в компетенцию которых входит реализация государственной молодежной политики.
Срок представления формы административных данных: ежегодно до 1 марта.
таблица
Сведения о реализации государственной молодежной политики на годовой основе
п/п
Наименование региона
Общая численность молодежи, входящих в состав Совета по молодежной политике в регионах, человек
Общая численность молодежи, входящих в составы Общественных Советов в регионах,
человек
Количество молодежи, занимающихся наукой, искусством, спортом и общественной деятельностью,
человек
Количество молодежи охваченной волонтерской деятельностью, благотворительными и экологическими мероприятиями,
человек
Количество молодежи, прошедшей обучение по повышению цифровой грамотности,
человек
Количество молодежи трудоустроенной в
рамках программы "Жасыл ел", человек
1 2 3 4 5 6 7 8
1
г. Астана
2
г. Алматы
3
г. Шымкент
4
область Абай
5
Акмолинская область
6
Актюбинская область
7
Алматинская область
8
Атырауская область
9
Восточно-Казахстанская область
10
Жамбылская область
11
область Жетісу
12
Западно-Казахстанская область
13
Карагандинская область
14
Костанайская область
15
Кызылординская область
16
Мангистауская область
17
Павлодарская область
18
Северо-Казахстанская область
19
Туркестанская область
20
область Ұлытау
Наименование ________________________
_____________________________________
Адрес_______________________________
____________________________________
Телефон _________________________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________________________
Исполнитель _________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)                   подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ______________________
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Сведения о реализации
государственной молодежной
политики на годовой основе"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в государственной молодежной политики "Сведения о реализации государственной молодежной политики на годовой основе"

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсінік "Жылдық негізде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі - есептің нысаны) толтырудың бірыңғай талаптарын айқындайды.
2. Есептің нысаны мемлекеттік жастар саясаты саласындағы статистикаға мониторинг жүргізу мақсатында әзірленген.
3. Есепті жергілікті атқарушы органдар бекітілген нысанға сәйкес береді.
4. Есептің нысанына тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, мемлекеттік органның басшысы немесе оның міндеттерін атқарушы адам қол қояды.
5. Есеп қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсінік
6. "Жылдық негізде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру туралы мәліметтер" мемлекеттік жастар саясатындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанның (бұдан әрі - Нысан) 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес өңірдің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында адаммен алғанда өңірлердегі Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамына кіретін жастардың жалпы саны көрсетіледі.
9. Нысанның 4-бағанында адаммен алғанда өңірлердегі Қоғамдық кеңестердің құрамдарына кіретін жастардың жалпы саны көрсетіледі.
10. Нысанның 5-бағанында адаммен алғанда ғылыммен, өнермен, спортпен және қоғамдық қызметпен айналысатын жастардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында адаммен алғанда волонтерлік қызметпен, қайырымдылық және экологиялық іс-шаралармен қамтылған жастардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 7-бағанында адаммен алғанда цифрлық сауаттылықты арттыру жөніндегі оқытудан өткен жастардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында адаммен алғанда "Жасыл ел" бағдарламасы шеңберінде жұмысқа орналастырылған жастардың саны көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о реализации государственной молодежной политики на годовой основе" (далее – форма отчета).
2. Форма отчета разработана в целях ведения мониторинга статистики в сфере государственной молодежной политики.
3. Отчет предоставляется местными исполнительными органами согласно утвержденной форме.
4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, либо лицо, исполняющее его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
5. Отчет заполняется на казахском и русском языках.
2. Пояснение по заполнению формы
6. В графе 1 формы, предназначенной для сбора административных данных в государственной молодежной политики "Сведения о реализации государственной молодежной политики на годовой основе" (далее – Форма) указывается порядковый номер.
7. В графе 2 формы указывается наименование региона согласно Классификатору административно-территориальных объектов.
8. В графе 3 формы указывается общее количество молодежи, входящих в состав Совета по молодежной политике в регионах, человек.
9. В графе 4 формы указывается общее количество молодежи, входящих в составы Общественных Советов в регионах, человек.
10. В графе 5 формы указывается количество молодежи, занимающихся наукой, искусством, спортом и общественной деятельностью, человек.
11. В графе 6 формы указывается количество молодежи охваченной волонтерской деятельностью, благотворительными и экологическими мероприятиями, человек.
12. В графе 7 формы указывается количество молодежи, прошедшей обучение по повышению цифровой грамотности, человек.
13. В графе 8 формы указывается количество молодежи трудоустроенной в рамках программы "Жасыл ел", человек.