Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 24 шiлдедегi № 58 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 24 шiлдеде № 34803 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 23.10.2024 бастап қолданысқа енгізіледі
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабының 104-4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2024 жылғы 23 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 24 шілдедегі
№ 58 бұйрығына
қосымша
Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру қағидалары (бұдан әрі – Сақтандыру қағидалары) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі-Кодекс) 7-бабының 104-4) тармақшасына сәйкес әзірленді және медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бірыңғай сақтандыру (қайта сақтандыру) пулына қатысушы сақтандыру ұйымы – сақтандыру шарттарына, қағидаларына және кәсіптік жауапкершілікті сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Пулдың шеңберінде қызметті жүзеге асыратын сақтандыру ұйымы;

Об утверждении Правил страхования профессиональной ответственности медицинских работников
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 июля 2024 года № 58. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2024 года № 34803.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 23.10.2024.
В соответствии с подпунктом 104-4) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила страхования профессиональной ответственности медицинских работников.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 23 октября 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан по
регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности РК
Приложение к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 24 июля 2024 года № 58
Правила страхования профессиональной ответственности медицинских работников
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие правила страхования профессиональной ответственности медицинских работников (далее – Правила страхования) разработаны в соответствии с подпунктом 104-4) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок страхования профессиональной ответственности медицинских работников.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) единый страховой (перестраховочный) пул по страхованию профессиональной ответственности медицинских работников (далее – Пул) – объединение страховых организаций, без образования юридического лица, созданное для целей страхования профессиональной ответственности медицинских работников Республики Казахстан;

2) денсаулық сақтау субъектілері – денсаулық сақтау ұйымдары, сондай-ақ жеке медициналық практикамен және фармацевтикалық қызметпен айналысатын жеке тұлғалар;
3) медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру бойынша бірыңғай сақтандыру (қайта сақтандыру) пулын құру жөніндегі бірлескен қызмет туралы шарт (бұдан әрі – Бірлескен қызмет туралы шарт) - Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін бірлесіп сақтандыру жөніндегі пулға қатысушылардың бірлескен қызметін регламенттейтін және реттейтін құжат;
4) медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі бірыңғай сақтандыру (қайта сақтандыру) пулы (бұдан әрі – Пул) – заңды тұлға құрмайтын Қазақстан Республикасы медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру мақсаттары үшін құрылған сақтандыру ұйымдарының бірлестігі;
5) медициналық оқыс оқиға – Қазақстан Республикасының әкімшілік және қылмыстық заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандарттарына сәйкес медициналық көмек көрсетумен және технологияларды, жабдықтар мен құралдарды пайдаланумен байланысты, организмнің қалыпты жұмыс істеуінің ауытқуынан туындайтын, пациенттің өмірі мен денсаулығына зиян келтіруі, сондай-ақ пациенттің қайтыс болуына алып келуі мүмкін оқиға.
6) пайда алушы – сақтандыру шартына сәйкес сақтандыру төлемін алушы болып табылатын тұлға;
7) пулдың әкімшісі – сақтандыру брокері және (немесе) (сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы) – медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін Ортақ сақтандыру шарттарын жасасу, сүйемелдеу және орындау үшін Пулдың барлық қатысушыларының атынан және тапсырмасы бойынша шарт пен Сақтандыру қағидалары негізінде әрекет ететін, Пул қызметін басқару үшін тартылған сақтандыру (қайта сақтандыру) пулына қатысушы;
8) сақтандырылушы – өзіне қатысты сақтандыру жүзеге асырылатын (Қазақстан Республикасының азаматы және (немесе) шетел азаматы немесе Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыруға барлық қажетті рұқсаттары бар азаматтығы жоқ адам болып табылатын), Сақтанушының медициналық қызметтер көрсетуге арналған лицензиясына сәйкес медициналық қызметті жүзеге асыратын және Кодекстің 64-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 8) тармақшаларымен көзделген медицина қызметті жүзеге асыратын медицина қызметкері;
9) сақтанушы – "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес медициналық қызметке лицензия және оған қосымшалар негізінде медициналық қызметті жүзеге асыратын және медициналық ұйымдар үшін ұжымдық шарт және жеке медициналық практикамен айналысатын жеке тұлғалар үшін жеке шарт түріндегі медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін ортақ сақтандыру шарты бар денсаулық сақтау субъектісі.

2) субъекты здравоохранения – организации здравоохранения, а также физические лица, занимающиеся частной медицинской практикой и фармацевтической деятельностью;
3) договор о совместной деятельности по созданию Единого страхового (перестраховочного) пула по страхованию профессиональной ответственности медицинских работников (далее – Договор о совместной деятельности) – документ, регламентирующий и регулирующий совместную деятельность участников Пула по сострахованию профессиональной ответственности медицинских работников;
4) страховая организация участник единого страхового (перестраховочного) пула – страховая организация, имеющая лицензию на осуществление деятельности по страхованию профессиональной ответственности и осуществляющая деятельность в рамках Пула в соответствии с настоящими Правилами, Договором сострахования и законодательством Республики Казахстан;
5) медицинский инцидент – событие, связанное с оказанием медицинской помощи в соответствии со стандартами организации оказания медицинской помощи и с использованием технологий, оборудования и инструментов, обусловленное отклонением от нормального функционирования организма, которое может нанести вред жизни и здоровью пациента, а также привести к смерти пациента за исключением случаев, предусмотренных административным и уголовным законодательством Республики Казахстан;
6) выгодоприобретатель – лицо, которое в соответствии с договором страхования является получателем страховой выплаты;
7) администратор Пула – страховой брокер и(или) страховая (перестраховочная) организация – участник страхового (перестраховочного) пула, привлеченный (привлеченная) для управления деятельностью Пула, действующий на основании Договора и Правил страхования от имени и по поручению всех участников Пула для заключения, сопровождения и исполнения договоров сострахования профессиональной ответственности медицинских работников;
8) застрахованный – медицинский работник, в отношении которого осуществляется страхование (являющийся гражданином Республики Казахстан и (или) иностранным гражданином или лицом без гражданства, имеющий все необходимые разрешения на осуществление трудовой деятельности на территории Республики Казахстан), осуществляющий медицинскую деятельность в соответствии с лицензией на оказание медицинских услуг Страхователя и предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 8) статьи 64 Кодекса;
9) страхователь – субъект здравоохранения, осуществляющий медицинскую деятельность на основании лицензии на медицинскую деятельность и приложений к ней в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и имеющий договор сострахования профессиональной ответственности медицинских работников в виде коллективного договора для медицинских организаций и индивидуального договора для физических лиц, занимающихся частной медицинской практикой.

2-тарау. Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру, сақтандыру сыйлықақыларының (жарналарының) ең төменгі мөлшерін белгілеу және сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру, сондай-ақ сақтандыру сыйлықақыларын (жарналарын) және сақтандыру төлемдерін төлеу мерзімдері
3. Денсаулық сақтау субъектілері Кодекстің 64-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 8) тармақшаларымен көзделген медициналық қызметті жүзеге асырғанға дейін медицина қызметкерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру шартын жасасады.
Шарт медициналық қызметке лицензиясы бар денсаулық сақтау субъектісімен, бұл ретте Кодекстің 27-бабына сәйкес "Назарбаев Университетіне" немесе оның медициналық ұйымдарына, Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының медициналық ұйымдарына кәсіптік медициналық қызметпен айналысуға тартылған шетелдік мамандарды қоспағанда, медициналық көмекті (қызметтерді) көрсететін, соның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезиденттерімен және клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификаты бар медицина қызметкерімен жасалады.
4. Медицина қызметкерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру денсаулық сақтау субъектісі бірыңғай сақтандыру (қайта сақтандыру) пулының қатысушыларымен (бұдан әрі – Пулдың әкімшісі) жасалатын ортақ сақтандыру шарты негізінде жүзеге асырылады.
5. Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін ортақ сақтандыру объектісі медициналық қызметті жүзеге асыру нәтижесінде пациенттің өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеуге байланысты медицина қызметкерлерінің мүліктік мүддесі болып табылады.
6. Медициналық қызметті жүзеге асыру нәтижесінде пациенттің өмірі мен денсаулығына зиян келтіру фактісі медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін ортақ сақтандыру шарты бойынша сақтандыру жағдайы болып танылады. Медициналық оқыс оқиға сақтандыру жағдайы болып табылмайды.
Зиян келтіру фактісі тәуелсіз сараптама комиссиясының қорытындысымен, ал оның шешімдерімен келіспеген жағдайда заңды күшіне енген сот актісімен расталады (белгіленеді).
7. Ортақ сақтандыру шарты бойынша сақтандыру жағдайы Тәуелсіз сараптама комиссиясы медициналық қызметті жүзеге асыру нәтижесінде пациенттің өмірі мен денсаулығына зиян келтіру фактісінің бар-жоғын анықтаған және растаған кезде немесе пациент немесе медицина қызметкері тәуелсіз сараптама комиссиясының шешімімен келіспеген кезде заңды күшіне енген сот актісі бойынша басталған болып есептеледі.
8. Медицина қызметкерлері кәсіптік қызметті жүзеге асыру кезінде пациенттің өмірі мен денсаулығына зиян келтіру ықтималдығы сақтандыру тәуекелі деп танылады.

Глава 2. Порядок и условия страхования профессиональной ответственности медицинских работников, установления минимальных размеров страховых премий (взносов) и осуществления страховых выплат, а также сроков уплаты страховых премий (взносов) и страховых выплат
3. Субъекты здравоохранения заключают договор страхования профессиональной ответственности медицинского работника до осуществления медицинской деятельности, предусмотренной подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 8) статьи 64 Кодекса.
Договор заключается субъектом здравоохранения, имеющим лицензию на медицинскую деятельность, при этом медицинские работники, в том числе нерезиденты Республики Казахстан, оказывающие медицинскую помощь (услуги) и имеющие сертификат специалиста для допуска к клинической практике, за исключением иностранных специалистов, привлекаемых для осуществления профессиональной медицинской деятельности в "Назарбаев Университет" или его медицинские организации, в медицинские организации Управления делами Президента Республики Казахстан согласно статье 27 Кодекса.
4. Страхование профессиональной ответственности медицинского работника осуществляется на основании договора сострахования, заключаемого субъектом здравоохранения с участниками единого страхового (перестраховочного) пула (далее - Администратор Пула).
5. Объектом страхования профессиональной ответственности медицинских работников являются имущественные интересы медицинских работников, связанные с возмещением вреда причиненного жизни и здоровью пациента в результате осуществления медицинской деятельности.
6. Страховым случаем по договору сострахования профессиональной ответственности медицинских работников признается факт причинения вреда жизни и здоровью пациента в результате осуществления медицинской деятельности. Медицинский инцидент не является страховым случаем.
Факт причинения вреда подтверждается (устанавливается) заключением Независимой экспертной комиссии, а в случае несогласия с ее решениями - вступившим в законную силу судебным актом.
7. Страховой случай по договору сострахования считается наступившим при установлении и подтверждении Независимой экспертной комиссией наличия факта причинения вреда жизни и здоровью пациента в результате осуществления медицинской деятельности или по вступившему в законную силу судебному акту при несогласии пациента или медицинского работника с решением Независимой экспертной комиссии.
8. Страховым риском признается вероятность причинения вреда жизни и здоровью пациента при осуществлении медицинскими работниками профессиональной деятельности.

9. Бірыңғай сақтандыру (қайта сақтандыру) пулына қатысушының медицина қызметкерінің денсаулық сақтау субъектісімен кәсіптік жауапкершілігін ортақ сақтандыру шартын жасасудан бас тартуына жол берілмейді.
10. Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру кезінде электрондық ақпараттық ресурстармен алмасу үшін бірыңғай сақтандыру (қайта сақтандыру) пулына қатысушы – Пул әкімшісінің немесе сақтандыру ұйымдарының интернет-ресурсы және (немесе) ақпараттық жүйесі пайдаланылады.
11. Ортақ сақтандыру шартында Сақтанушы, Сақтандырылушы (медициналық қызметті жүзеге асыратын медицина қызметкері) көрсетіледі.
12. Ортақ сақтандыру шарты интернет-платформада құрылған денсаулық сақтау субъектісінің жеке кабинеті арқылы электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып, электрондық нысанда жасалады.
Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін ортақ сақтандыру шарты жыл сайын жасалады, сақтандыру мерзімі ішінде қолданылады және бірінші туындаған сақтандыру жағдайы бойынша өзінің қолданысын тоқтатпайды.
Ортақ сақтандыру шартының қолданылуы барысында сақтандыру тәуекелінің өзгеруі мынадай мән жайлар болып есептеледі:
1) жаңа персоналды жұмыстан шығаруды немесе қабылдауды, сондай-ақ Сақтандырылушылардың кез келген мүшесінің медициналық қызмет бейінін өзгертуді қоса алғанда, Сақтандырылушылар тізіміндегі кез келген өзгерістер;
2) ортақ сақтандыру шартына қосымша сақтандырылушыларды қосу;
3) медициналық қызметтің өзге де бейіндерінде қызметті жүзеге асыру.
Ортақ сақтандыру шартының қолданылу кезеңінде сақтандыру тәуекелі азайған немесе ұлғайған кезде сақтандырушы сақтандырудың аяқталмаған кезеңі үшін сақтандыру сыйлықақысын (жарнасын) қайта есептеуді жүзеге асырады және қосымша төлеуге немесе қайтаруға жататын сақтандыру сыйлықақысын (жарнасын) есептейді. Сақтанушының қосымша төлеуіне немесе сақтанушыға қайтарылуына жататын сақтандыру сыйлықақысы (жарнасы) сақтандыру өтемін өзгертудің немесе толықтырудың тиісті шарттарын көрсете отырып, ортақ сақтандыру шартына қосымша келісіммен белгіленеді.
Сақтанушы сақтандырылғандар тізіміне енгізілген қосымша медицина қызметкерлері туралы Пулдың әкімшісін хабардар еткен немесе кейбір сақтандырылғандарға қатысты тәуекелдің ұлғаюы туралы хабарлаған кезде сақтандыру қорғанысы Сақтанушы сақтандыру сыйлықақысын (жарнасын) төлеген күннен кейінгі күннің 00 сағат 00 минутынан бастап күшіне енеді.
13. Электрондық нысанда ортақ сақтандыру шартын жасасу, өзгерту және бұзу денсаулық сақтау субъектісі мен Пул әкімшісі арасында ақпарат алмасу жолымен жүргізіледі.

9. Отказ участника единого страхового (перестраховочного) пула в заключении договора сострахования профессиональной ответственности медицинского работника с субъектом здравоохранения не допускается.
10. При страховании профессиональной ответственности медицинских работников для обмена электронными информационными ресурсами используются интернет-платформа и (или) информационная система Администратора пула или страховых организаций-участников единого страхового (перестраховочного) пула (далее - интернет-платформа).
11. В договоре сострахования указывается Страхователь, Застрахованный (медицинский работник, осуществляющий медицинскую деятельность).
12. Договор сострахования заключается в электронной форме с использованием средств электронной цифровой подписи через личный кабинет субъекта здравоохранения, созданный на интернет-платформе.
Договор сострахования профессиональной ответственности медицинских работников заключается ежегодно, действует в течение срока страхования и не прекращает свое действие по первому наступившему страховому случаю.
Изменением страхового риска в течение действия Договора сострахования считаются следующие обстоятельства:
1) любые изменения в списке Застрахованных, включая увольнение или прием нового персонала, а также изменение профиля медицинской деятельности любого из членов Застрахованных;
2) включение в Договор сострахования дополнительных застрахованных;
3) осуществление деятельности в иных профилях медицинской деятельности.
При уменьшения или увеличения страхового риска в период действия Договора сострахования, Страховщик осуществляет перерасчет страховой премии (взноса) за неистекший период страхования и рассчитывает страховую премию (взнос), подлежащую доплате или возврату. Страховая премия (взнос), подлежащая доплате Страхователем или возврату Страхователю, устанавливается дополнительным соглашением к Договору сострахования с указанием соответствующих условий изменения или дополнения страхового покрытия.
При уведомлении Страхователем Администратора Пула о дополнительных медицинских работниках, включенных в список Застрахованных, или сообщении об увеличении риска в отношении некоторых Застрахованных, страховая защита вступает в силу с 00 часов 00 минут дня, следующего за днем уплаты Страхователем страховой премии (взноса).
13. Заключение, изменение и расторжение договора сострахования в электронной форме производится путем обмена информацией между субъектом здравоохранения и Администратором Пула.

14. Денсаулық сақтау субъектісі интернет-платформада құрылған денсаулық сақтау субъектісінің жеке кабинеті арқылы электрондық нысанда сақтандыруға өтініш береді.
15. Пулдың әкімшісімен сақтандыру шартын жасасу кезінде "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 52-4-бабында көзделген сақтандыру қорғанысының қолданылу кезеңінде және сақтандыру жағдайын реттеу кезінде жосықсыз әрекет белгілерін анықтаған кезде сақтандыру төлемінің Қазақстан Республикасының заңдарында не сақтандыру шартында көзделген мерзімі өткенге дейін сақтандырушы сақтандыру төлемін жүзеге асыруды күнтізбелік отыз күнге дейінгі мерзімге тоқтатыла тұрады.
Сақтандыру төлемін тоқтата тұру туралы хабарлама сақтанушыға (пайда алушыға) тиісті тексеру жүргізілетіндігі көрсетіле отырып, тоқтатыла тұрған күннен кейінгі күннен кешіктірмей жіберілуге тиіс.
Сақтандыру төлемін тоқтата тұру мерзімі өткенге дейін сақтандырушы сақтандыру төлемінен уәжді бас тартуды жіберуге не сақтандыру төлемінің Қазақстан Республикасының заңдарында не сақтандыру шартында көзделген мерзімінен асқан әрбір күн үшін, сақтандыру төлемін жүзеге асыру күніне Ұлттық Банктің базалық мөлшерлемесіне сүйене отырып есептелетін тұрақсыздық айыбын ескеріп сақтандыру төлемін жүзеге асырады.
16. Ортақ сақтандыру шарты бойынша сақтандыру қорғанысы Сақтанушы сақтандыру сыйлықақысын (бірінші сақтандыру жарнасын) төлеген күннен кейінгі күннің 00 сағат 00 минутынан бастап күшіне енеді, он екі ай бойы қолданысты болады және бірінші сақтандыру жағдайының басталуы бойынша өзінің қолданысын тоқтатпайды.
17. Пул әкімшісі ортақ сақтандыру шартын жасасу кезінде сақтанушы ұсынған мәліметтердің сақтандыруға арналған өтініште сәйкестігіне тексереді.
18. Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғалар немесе оның еншілес ұйымдары үшін дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы оған меншік құқығымен тиесілі және коммерциялық емес медициналық білім беру ұйымдарының клиникалары үшін ортақ сақтандыру шарты "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39 және 41-баптарына сәйкес жасалады.
19. Сақтандырушы-қатысушыға, Пул әкімшісінің өкіліне өз өкілеттіктерін жазбаша нысанда растау берілген жағдайда Тәуелсіз сараптама комиссиясының отырысына қатысуға рұқсат етіледі.
Сақтандырушы, Пул әкімшісінің өкілі тәуелсіз сараптама комиссиясының отырысында:
1) іс материалдарымен танысады;
2) көшірмелерін жасайды;
3) құжаттар мен мәліметтердің рұқсат етілуі мен толықтығына қатысты жазбаша нысанда пікір білдіреді;

14. Субъект здравоохранения подает заявление на страхование в электронной форме через личный кабинет субъекта здравоохранения, созданный на интернет-платформе.
15. При установлении Администратором Пула в период заключения договора страхования, действия страховой защиты и урегулирования страхового случая сторонам договора признаков недобросовестного поведения, предусмотренных пунктом 2 статьи 52-4 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", до истечения срока страховой выплаты, предусмотренного законами Республики Казахстан либо договором страхования, страховщик приостановливает осуществление страховой выплаты на срок до тридцати календарных дней.
Уведомление о приостановлении страховой выплаты направляется страхователю (выгодоприобретателю) с указанием о проведении соответствующей проверки не позднее дня, следующего за днем приостановления.
До истечения срока приостановления страховой выплаты страховщик направляет мотивированный отказ в страховой выплате либо осуществляет страховую выплату с учетом неустойки, исчисляемой исходя из базовой ставки Национального Банка на день осуществления страховой выплаты, за каждый день свыше срока страховой выплаты, предусмотренного законами Республики Казахстан либо договором страхования.
16. Страховая защита по договору сострахования вступает в силу с 00 часов 00 минут дня, следующего за днем уплаты Страхователем страховой премии (первого страхового взноса), действует в течение двенадцати месяцев и не прекращает свое действие по первому наступившему страховому случаю.
17. Администратор Пула при заключении договора сострахования проверяет на соответствие представленных Страхователем сведений в заявлении на страхование.
18. Договор сострахования для государственных организаций здравоохранения, юридических лиц со стопроцентным участием государства в уставном капитале или его дочерних организаций, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которой принадлежит ему на праве собственности и клиниках некоммерческих медицинских организаций образования заключается в соответствии со статьями 39 и 41 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках".
19. Страховщик-участнику, представителю Администратора пула разрешено присутствовать на заседании Независимой экспертной комиссии при условии предоставления подтверждения своих полномочий в письменной форме.
Страховщик, представитель Администратора пула на заседании Независимой экспертной комиссии:
1) знакомится с материалами дела;
2) делает копии;
3) выражает мнение в письменной форме относительно допустимости и полноты документов и сведений;

4) сақтандырылған медицина қызметкерінің, пациенттің және зиян келтіру фактісін анықтауға тартылған өзге де адамдардың денсаулық сақтау субъектісіне қосымша құжаттар, жазбаша немесе ауызша түсініктемелер беру қажеттігі туралы мәлімдейді;
5) қарастырылып отырған зиян келтіру фактісі мен мән-жайлары бойынша түсініктеме береді;
6) сақтанушының, сақтандырылушының, пациенттің өкілдерінен бетпе-бет сауалнама жүргізу кезінде сұралатын адамға сұрақтар қояды;
7) келіспеген немесе зиян келтіру фактісі мен мән-жайлары бойынша ерекше пікір болған кезде комиссияға, сондай-ақ пул әкімшісіне келіспеушіліктің немесе ерекше пікірдің жазбаша негіздемесін жібереді.
20. Қазақстан Республикасы ортақ сақтандыру шартының (сақтандыру аумағы) қолданылу орны болып табылады.
21. Ортақ сақтандыру шарты мынадай жағдайларда тоқтатылады:
1) сақтандыру объектісі өмір сүруін тоқтатқан кезде;
2) сақтандыру жағдайының туындау мүмкіндігі жойылып, сақтандыру тәуекелінің болуы сақтандыру жағдайынан өзгеше мән-жайлар бойынша тоқтатылған кезде;
3) сот ортақ сақтандыру шартын жарамсыз деп тану туралы шешім қабылдағанда;
4) ортақ сақтандыру шартының мерзімі өткеннен кейін.
5) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тараптардың келісімі бойынша ортақ сақтандыру шартын бұзу;
6) сақтанушының бастамасы бойынша ортақ сақтандыру шартын бұзу;
7) Сақтанушы сақтандыру сыйлықақысын белгіленген мерзімде төлемеген жағдайларда немесе заңнамада көзделген өзге де жағдайларда Сақтандырушының бастамасы бойынша Ортақ сақтандыру шартын бұзу.
22. Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру денсаулық сақтау субъектілері есебінен жүзеге асырылады.
23. Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігінің сақтандыру сыйлықақыларының (жарналарының) ең аз мөлшері осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген.
24. Сақтандыру сыйлықақысын (жарнасын) Сақтанушы (Сақтандырылған тұлға) Кодекстің 7-бабының 104-3) тармақшасына сәйкес медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін ортақ сақтандыру шартына қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Пул әкімшісінің арнайы банктік шотына ақша аудару жолымен біржолғы төлеммен жүргізеді.
Сақтандыру сыйлықақысын төлеу күні Пул әкімшісінің арнайы банктік шотына ақша түскен күн болып есептеледі.
Сақтанушыға жылдық сақтандыру сыйлықақысы әрбір Сақтанушы үшін интернет-платформада автоматты түрде белгіленеді.
25. Сақтандыру төлемдерінің мөлшерлер Кодекстің 270-4-бабының 3-тармағында айқындалған.
Сақтанушы 3 (үш) жұмыс күні ішінде пациенттен немесе оның заңды өкілінен зиянды өтеу туралы талаппен өтініштің интернет-платформада немесе өзге де қолжетімді құралдармен келіп түскені туралы хабардар етеді.
Сақтандыру төлемдерін Пул әкімшісі Сақтанушы ұсынған мынадай құжаттардың көшірмелері негізінде сақтандыру төлемін жүзеге асыру туралы шешім қабылданғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады:

4) заявляет о необходимости предоставления дополнительных документов, письменных или устных объяснений субъекта здравоохранения застрахованного медицинского работника, пациента и иных лиц, вовлеченных в установление факта причинения вреда;
5) дает пояснения по рассматриваемому факту и обстоятельствам причинения вреда;
6) при очном опросе представителей страхователя, застрахованного, пациента, задает вопросы опрашиваемому лицу;
7) при несогласии или наличия особого мнения по факту и обстоятельствам причинения вреда, направляет комиссии, а также администратору пула письменное обоснование несогласия или особого мнения.
20. Местом действия договора сострахования (территория страхования) является Республика Казахстан.
21. Договор сострахования прекращается в случаях:
1) когда перестал существовать объект страхования;
2) когда возможность наступления страхового случая отпала и существование страхового риска прекратилось по иным обстоятельствам, чем страховой случай;
3) принятия судом решения о признании договора сострахования недействительным;
4) по истечению срока договора сострахования.
5) расторжения Договора сострахования по соглашению Сторон по форме согласно приложения 3 к настоящим Правилам;
6) расторжения Договора сострахования по инициативе Страхователя;
7) расторжения Договора сострахования по инициативе Страховщика в случаях неуплаты Страхователем Страховой премии в установленные сроки или в иных случаях, предусмотренных законодательством.
22. Страхование профессиональной ответственности медицинских работников осуществляется за счет субъектов здравоохранения.
23. Минимальные размеры страховых премий (взносов) профессиональной ответственности медицинских работников приведены в Приложении 1 к настоящим Правилам.
24. Страховая премия (взнос) производится Страхователем (Застрахованным) единовременным платежом в течение 5 (пяти) рабочих дней с даты подписания договора сострахования профессиональной ответственности медицинских работников в соответствии с подпунктом 104-3) статьи 7 Кодекса путем перечисления денег на специальный банковский счет Администратора пула.
Днем оплаты страховой премии считается день поступления денег на специальный банковский счет Администратора пула.
Годовая страховая премия Страхователю устанавливается автоматически на интернет-платформе по каждому Застрахованному.
25. Размеры страховых выплат определены пунктом 3 статьи 270-4 Кодекса.
Страхователь в течение 3 (трех) рабочих дней уведомляет о поступлении обращения с требованием о возмещении вреда от пациента или его законного представителя на интернет-платформе или иными доступными средствами.
Страховые выплаты осуществляются Администратором Пула в течение 10 (десяти) рабочих дней после принятия решения об осуществлении страховой выплаты на основании предоставленных Страхователем копий следующих документов:

1) тәуелсіз сараптама комиссиясының шешімі немесе пациенттің немесе оның заңды өкілдерінің талап арызы бойынша соттың шешімі;
2) пациенттің немесе оның заңды өкілінің өтініші немесе талап арызы;
3) Сақтанушының (сақтандырылушының) медициналық қызметті ұсыну құқығын растайтын құжат;
4) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес қызметкердің еңбек қызметін растайтын құжаттар;
5) пациенттың ауру тарихы;
6) қайтыс болғаны туралы куәлік немесе анықтама;
7) мүгедектікті және (немесе) еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесін белгілеу жөніндегі медициналық-әлеуметтік сараптаманың қорытындысы;
8) бұзушылықтардың сақтандыру жағдайымен организм функцияларының тұрақты бұзылуымен себеп-салдарлық байланысын растайтын құжаттар (пациент қайта куәландырылған және мүгедектіктің неғұрлым жоғары тобы анықталған жағдайда ұсынылады);

1) решение Независимой экспертной комиссии или решение суда по иску пациента или его законных представителей;
2) обращение или иск пациента, или его законного представителя;
3) документ, подтверждающий право предоставления медицинской деятельности Страхователем (Застрахованным);
4) документы, подтверждающие трудовую деятельность работника в соответствии со статьей 35 Трудового Кодекса Республики Казахстан;
5) история болезни пациента;
6) свидетельство или справка о смерти;
7) заключение медико-социальной экспертизы по установлению инвалидности и (или) степени утраты трудоспособности;
8) документы, подтверждающие причинно-следственную связь нарушений со стойким расстройством функций организма со страховым случаем (предоставляется в случае переосвидетельствования пациента и установления более высокой группы инвалидности);

9) пациенттің аурумен байланысты нақты шығыстарының төленгенін растайтын қаржылық құжат;
10) Пайда алушының сақтандыру төлемін алу құқығын растайтын құжаты;
11) Сақтанушының, Сақтандырылушының қорғауға жұмсалған шығыстарымен байланысты шеккен нақты шығыстарын растайтын құжаттар;
12) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда сақтандыру төлемін жүзеге асыру үшін толық банктік деректемелерді көрсете отырып, сақтандыру төлемін жүзеге асыру туралы өтініш.
Пул әкімшісі сақтанушыға немесе сақтандырылушыға сақтандыру төлемін жүзеге асыру үшін қажетті жетпейтін құжаттар туралы 2 (екі) жұмыс күні ішінде электрондық нысанда Пул әкімшісінің интернет-платформасында құрылған денсаулық сақтау субъектісінің жеке кабинеті арқылы хабарлайды.
Сақтандыру төлемін жүзеге асыру күші сақтандыру төлемін алышуға ақшалай қаражат түскен күн болып есептеледі.
Пациенттің денсаулығының нашарлаған (мүгедектікті немесе еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесін белгілеу) не сақтандыру жағдайының басталуына әкеп соққан оқиға нәтижесінде пациент қайтыс болған кезде медициналық-әлеуметтік сараптаманың қорытындысы немесе сот шешімі негізінде Пулдың әкімшісі Кодекстің 270-4-бабына сәйкес сақтандыру төлемінің сомасын қайта есептеуді жүргізеді.
Сақтандыру төлемінің сомасын қайта есептеу кезінде бұрын төленген сомалар есепке алынады, бірақ Кодекстің 270-4-бабына сәйкес осы сақтандыру жағдайы (лимиті) бойынша жауапкершіліктің шекті көлемінен аспайды.
Медицина қызметкерлерінің
кәсіптік жауапкершілігін
сақтандыру қағидаларына
1-қосымша
Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігінің сақтандыру сыйлықақыларының (жарналарының) ең төменгі мөлшері
Жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі медициналық білімі бар қызметкерлердің мамандықтары
Жылына 1 штат бірлігіне сақтандыру сыйлықақысының (жарнаның) мөлшері (ең төменгі есептік көрсеткіш)
Тәулік бойғы режимде медициналық көмек көрсетпейтін ұйымдар
Тәулік бойғы режимде медициналық көмек көрсететін ұйымдар
Өзге ұйымдар

9) финансовый документ, подтверждающий оплату фактических расходов пациента, связанных с заболеванием;
10) документ, подтверждающий право Выгодоприобретателя на получение страховой выплаты;
11) документы, подтверждающие фактические расходы, понесенные Страхователем, застрахованным, связанными с расходами на защиту;
12) заявление об осуществлении страховой выплаты с указанием полных банковских реквизитов для осуществления страховой выплаты во форме согласно Приложения 2 к настоящим Правилам.
Администратор пула информирует страхователя или застрахованного о недостающих документах, необходимых для осуществления страховой выплаты в течение 2 (двух) рабочих дней в электронной форме через личный кабинет субъекта здравоохранения, созданный на интернет-платформе Администратора пула.
Днем осуществления страховой выплаты считается день поступления денежных средств получателю страховой выплаты.
При ухудшении здоровья (установление инвалидности или степени утраты трудоспособности) либо смерти Пациента в результате события, приведшего к наступлению страхового случая, Администратор Пула на основании заключения медико-социальной экспертизы или решения суда производит перерасчет суммы страховой выплаты в соответствии со статьей 270-4 Кодекса.
При перерасчете суммы страховой выплаты принимаются в зачет ранее выплаченные суммы, но не превышают предельного объема ответственности по данному страховому случаю (лимит) в соответствии со статьей 270-4 Кодекса.
Приложение 1
к Правилам страхования
профессиональной ответственности
медицинских работников
Минимальные размеры страховых премий (взносов) профессиональной ответственности медицинских работников
Специальности работников с общим средним, техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским медицинским образованием
размер страховой премий (взноса) (минимальный расчетный показатель) в год на 1 штатную единицу
организации, не оказывающие медицинскую помощь в круглосуточном режиме организации, оказывающие медицинскую помощь в круглосуточном режиме
Прочие организации

64. Қоғамдық денсаулық (медициналық-профилактикалық іс, биомедицина, денсаулық сақтаудағы әлеуметтік жұмыс)
3,9
4,7
0
Медицина қызметкерлерінің
кәсіптік жауапкершілігін
сақтандыру қағидаларына
2-қосымша
Сақтанушыдан/Сақтанушыдан/Пайда алушыдан туындаған сақтандыру жағдайының басталуы бойынша сақтандыру төлемін жүзеге асыруға өтініш (керегінің астын сызу)
Сақтандыру жағдайының басталуына байланысты сақтандыру төлемін жүргізуді сұраймын.
Сақтандыру жағдайының себептері мен мән-жайлары:
Ортақ сақтандыру шарты № ______________________________________________ бастап
____________________________
Сақтанушының Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан әрі – ТАӘ) : ____________________________________________________________________
Сақтанушының туған күні мен жері:
ЖСН:
Азаматтығы:
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері (атауы, нөмірі, берілген күні және органы, қолданылу мерзімі):
Шетелдік салық резиденттігі туралы мәліметтер (бар болса резидент елін және салық төлеушінің нөмірін көрсету):
☐ Ия☐ Жоқ
Тұрақты мекен жайы:
Байланыс нөмірі:
Шетелдік жария лауазымды тұлғаларға қатыстылығы?
☐ Ия ☐ Жоқ
Сақтандыру жағдайы: ________________________________________________ орын алды:(уақыт, күн, ай, жыл)
Оқиға орны: _______________________________________________________________________
Диагноз:
___________________________________________________________________________________
Нәтижесі (белгілеу керек):
Ерікті сақтандыру түрлері үшін:
☐ өлім; ☐ мүгедектік; ☐ ауруханаға жатқызу; ☐ уақытша еңбекке жарамсыздық;
☐ ауыр ауруы; ☐ дене жарақаты;
☐ өзгелері:
_____________________________________________________________________________
Сақтандырудың міндетті түрлері үшін:
☐ КЕА (еңбек жарақаты); ☐ КЕА (кәсіптік ауру)
☐ өзгелері:
_____________________________________________________________________________
Сақтандыру жағдайының басталу мән-жайларының қысқаша сипаттамасы:
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Төлемге негіздеме (сақтандыру жағдайын растайтын құжаттар):
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________
Сақтандыру төлемін алушы (Пайда алушы):
Пайда алушының ТАӘ (бар болған жағдайда):
____________________________________________________________________
Пайда алушының туған күні мен жері:
ЖСН:
Азаматтығы:
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері (атауы, нөмірі, берілген күні және органы, қолданылу мерзімі):
Шетелдік салық резидент туралы мәліметтер (бар болса резиденттік елін және салық төлеушінің нөмірін көрсету):
☐ Ия ☐ Жоқ
Тұрақты мекенжайы:
Байланыс нөмірі (қала/оператор коды бар):
8
Шетелдік жария лауазымды тұлғаларға тиесілігі?
☐ Ия ☐ Жоқ
Виза туралы мәліметтер (шетел азаматтары үшін):
нөмірі, берілген күні, қолданылу мерзімі:
Көші-қон карточкасының мәліметтері (шетел азаматтары үшін):
нөмірі, берілген күні, қолданылу мерзімі:
Клиенттің сенім білдірілген тұлғасы (өкілі) туралы мәліметтер (бар болса):
Сенім білдірілген тұлғаның (өкілдің)ТАӘ:
Туған жері мен күні:
ЖСН:
Азаматтығы:
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері (атауы, нөмірі, берілген күні және органы, қолданылу мерзімі):
Сенім білдірілген тұлға әрекет ететін негіздеме құжат (атауы, нөмірі, қолданылу мерзімі):
Байланыс деректері (тұрғылықты мекен жайы, телефон нөмірі):
Виза туралы мәліметтер:
Көші-қон карточкасының мәліметтері:
Сақтандыру төлемін мына деректемелер бойынша жүргізуді сұраймын:
Банктің атауы ______________________________________ Банктің БСК _______________________
Банктің есеп айырысу шоты
Дербес (ағымдағы) шот/
карточкалық шот (астын сызу)
Ақша алушының ТАӘ (бар болған жағдайда) /атауы
______________________________________________________________
БСН

64. Общественное здоровье (медико- профилактическое дело, биомедицина, социальная работа в здравоохранении)
3,9
4,7
0
Приложение 2
к Правилам страхования
профессиональной ответственности
медицинских работников
форма
Заявление от Страхователя/Застрахованного/Выгодоприобретателя на осуществление страховой выплаты по наступившему страховому случаю
(нужное подчеркнуть)1
Прошу произвести страховую выплату в связи с наступлением страхового случая.
Причины и обстоятельства наступления страхового случая:
Договор сострахования № ________________________________ от ___________________
Фамилия имя отчество (при его наличии) (далее – ФИО) Застрахованного:
____________________________________________________________________
Дата и место рождения Застрахованного:
ИИН:
Гражданство:
Данные документа, удостоверяющего личность (наименование, номер, дата и орган выдачи, срок действия):
Сведения об иностранном налоговом резидентстве (при наличии указать страну резидентства и номер налогоплательщика):
☐ Да ☐ Нет
Постоянный адрес:
Контактный номер:
Принадлежность к иностранным публичным должностным лицам?
☐ Да ☐ Нет
Страховой случай произошел:
________________________________________________________________
(время, число, месяц, год)
Место происшествия:
_________________________________________________________________
Диагноз:
_________________________________________________________________
Исход (нужное отметить):
Для добровольных видов страхования:
☐ смерть; ☐ инвалидность; ☐ госпитализация; ☐ временная нетрудоспособность;
☐ критическое заболевание; ☐ телесная травма;
☐ прочее:
_________________________________________________________________________
Для обязательных видов страхования:
☐ УПТ (трудовое увечье); ☐ УПТ (профессиональное заболевание)
☐ прочее:
________________________________________________________________________________
Краткое описание обстоятельств наступления страхового случая:
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
Основание к выплате (документы, подтверждающие страховой случай):
_______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________
Получатель страховой выплаты (Выгодоприобретатель):
ФИО Выгодоприобретателя:
____________________________________________________________________
Дата и место рождения Выгодоприобретателя:
ИИН:
Гражданство:
Данные документа, удостоверяющего личность (наименование, номер, дата и орган выдачи, срок действия):
Сведения об иностранном налоговом резидентстве (при наличии указать страну резидентства и номер налогоплательщика):
☐ Да ☐ Нет
Постоянный адрес:
Контактный номер (с кодом города/оператора):
8
Принадлежность к иностранным публичным должностным лицам?
☐ Да ☐ Нет
Сведения о визе (для иностранных граждан):
Номер, дата выдачи, срок действия:
Сведения миграционной карточки (для иностранных граждан):
Номер, дата выдачи, срок действия:
Сведения о доверенном лице (представителе) клиента (при наличии):
ФИО доверенного лица (представителя):
Место и дата рождения:
ИИН:
Гражданство:
Данные документа, удостоверяющего личность (наименование, номер, дата и орган выдачи, срок действия):
Документ, на основании которого действует доверенное лицо (наименование, номер, срок действия):
Контакты (адрес места жительства, номер телефона):
Сведения о визе:
Сведения миграционной карточки:
Страховую выплату прошу произвести по реквизитам:
Наименование банка__________________________ БИК Банка_______________________
Расчетный счет Банка
Лицевой (текущий) счет/
карточный счет (подчеркнуть)
ФИО/На
именование получателя денег ______________________________________________________________
ИИН
_____________________________
1Настоящее заявление составлено на 2 (двух) листах

1. Мен сақтандыру төлеміне өтініште берген барлық ақпарат менің білімім мен сеніміме сәйкес дұрыс және толық екенін мәлімдеймін.
2. "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 4-тармағына сәйкес дауды реттеу және пациенттің денсаулық сақтау субъектісіне және медицина қызметкеріне наразылығының болмауы туралы келісімдер жасасу кезінде қажетті ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын менің қолжетімділігі шектеулі дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
3. Құжаттарды дайындау үшін қажетті ақпаратты және сақтандыру төлемін жүзеге асыруға арналған құжаттар тізімін алдым.
_________________________________________________________________________
(қолы) ТАӘ (бар болған жағдайда) (Сақтандырушы/Сақтанушы/Пайда алушы) толығымен
Күні "______" ____________________________ 20___ж.
Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 839 - бабы 4-тармағының 1) тармақшасына сәйкес сақтанушының сақтандырушыға сақтандыру объектісі, сақтандыру тәуекелі, сақтандыру жағдайы және оның салдары туралы көрінеу жалған мәліметтер беруі Сақтандырушының сақтандыру төлемін жүзеге асырудан бас тартуы үшін негіз болып табылады
Медицина қызметкерлерінің
кәсіптік жауапкершілігін
сақтандыру қағидаларына
3-қосымша
Кімге: Медицина
қызметкерлерінің
кәсіптік жауапкершілігін
сақтандыру жөніндегі бірыңғай
сақтандыру пулы
кімнен ______________________
(ТАӘ)
______ (байланыс телефондары)
Дауды реттеу және пациенттің денсаулық сақтау субъектісіне және медицина қызметкеріне наразылығының болмауы туралы КЕЛІСІМ
Мен, ___________________________________(пациент), ___-____-______
туған жылы, ЖСН ____________, № құжаттың (керегінің астын сызу керек: жеке
куәлігі, төлқұжаты, ықтияр хат) __________, берілді _________ жылғы __________ ж.,
____________________________________________________________
мекенжайы бойынша тұратын, ______________________ медициналық
қызметтерді (емдеу)___________________(түрі көрсетілсін қызмет) кезеңі
___________ бойынша __________ медициналық ұйымда
___________________________ диагнозы ________________, сақтандыру төлемін
толық көлемде алдым және аталған медициналық ұйымға, медицина персоналына
және Біріңғай сақтандыру (қайта сақтандыру) пулының қатысушыларына көрсетілген
қызметтердің сапасы бойынша наразылығым жоқ және болмайды.
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы

1. Заявляю, что вся информация, предоставленная мной в заявлении на страховую выплату, достоверна и полна в соответствии с моими знаниями и убеждениями.
2. Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, необходимых при заключении соглашений об урегулировании спора и отсутствия претензии пациента к субъекту здравоохранения и медицинскому работнику в соответствии с пунктом 4 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
3. Информацию, необходимую для подготовки документов и список документов на осуществление страховой выплаты получил.
__________________________________________________________________________
(подпись) ФИО (Страхователя/Застрахованного/Выгодоприобретателя) полностью
Дата "______" ____________________________ 20___г.
В соответствии с пп.1) п.4. ст.839 Гражданского кодекса Республики Казахстан сообщение Страхователем Страховщику заведомо ложных сведений об объекте страхования, страховом риске, страховом случае и его последствиях является основанием для отказа Страховщика в осуществлении страховой выплаты
Приложение 3
к Правилам страхования
профессиональной ответственности
медицинских работников
форма
Кому: Единый страховой пул
по страхованию профессиональной
ответственности медицинских
работников
от __________________________
(ФИО)
_______________________ (контакты)
СОГЛАШЕНИЕ
об урегулировании спора и отсутствия претензии пациента к
субъекту здравоохранения и медицинскому работнику
Я, ___________________________________(пациент), ___-____-______
года рождения, ИИН ____________, № документа (подчеркнуть нужное
удостоверение личности, паспорт, вид на жительство) __________, выдан
________ от _________ г., проживающий (-ая) по адресу:
____________________________________________________________,
получавший (-ая) медицинские услуги (лечение)___________________(указать вид
услуги) в период с ___________ по __________ в медицинской организации
___________________________ с диагнозом ________________, страховую выплату
получил в полном объеме и претензий к данной медицинской организации,
медицинскому персоналу и к участникам Единого страхового (перестраховочного)
пула по качеству оказанных услуг не имею и иметь не буду.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, необходимых при заключении соглашений об
урегулировании спора и отсутствия претензии пациента к субъекту здравоохранения и