"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан сұратылатын азаматтық қорғаныс саласындағы бақылаудағы субъектілер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2024 жылғы 9 тамыздағы № 314 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 12 тамызда № 34925 болып тіркелді
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан сұратылатын азаматтық қорғаныс саласындағы бақылаудағы субъектілер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Министрліктің интернет-ресурсына орналастыруды.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
Ч. Аринов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2024 жылғы 9 тамыздағы
№ 314 Бұйрығына
қосымша
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан сұратылатын азаматтық қорғаныс саласындағы бақылаудағы субъектілер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитетіне.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/kgovch.
Әкімшілік деректер нысанының атауы: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан сұратылатын азаматтық қорғаныс саласындағы бақылаудағы субъектілер туралы мәліметтер.
Индекс: 1-(АҚ).
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20__ жыл
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері

Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о подконтрольных субъектах в области гражданской обороны", запрашиваемые из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 9 августа 2024 года № 314. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 августа 2024 года № 34925
В соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о подконтрольных субъектах в области гражданской обороны, запрашиваемые из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
2. Комитету по гражданской обороне и воинским частям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Министерство) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ч. Аринов
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 9 августа 2024 года № 314
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения о подконтрольных субъектах в области гражданской обороны, запрашиваемые из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Представляется: в Комитет гражданской обороны и воинских частей Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/kgovch.
Наименование формы административных данных: Сведения о подконтрольных субъектах в области гражданской обороны, запрашиваемые из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Индекс: 1-(ГО).
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: 20__ год
Представляют: территориальные подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

Әкімшілік деректер нысанының ұсыну мерзімі: жыл сайын есепті кезеңнің 20-30 қазан (қоса алғанда).
______________________________ облысы (қаласы)
р/с №
ЖСН / БСН
Субъектінің атауы
Объектінің атауы
Заңды мекен-жайы
Нақты мекен-жайы
Тәуекел дәрежесі
Кәсіпкерлік санаты
Әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күні
Объективті критерий
Санат
Санатқа жатқызу себебі
Есептерді ұсыну
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Атауы __________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _____________________________________
Орындаушы ___________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_________________________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
"Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлігінің аумақтық
органдарынан сұратылатын
азаматтық қорғаныс
саласындағы бақылаудағы
субъектілер туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан сұратылатын азаматтық қорғаныс саласындағы бақылаудағы субъектілер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме (бұдан әрі - Түсініктеме) "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан сұратылатын азаматтық қорғаныс саласындағы бақылаудағы субъектілер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Департамент) толтырады және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитетіне ұсынады.
3. Нысанға Департамент басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып қол қояды.
4. Нысан есепті кезеңнің 20-30 қазан аралығында ұсынылады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2 тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. "ЖСН/БСН" 1-бағанында заңды тұлға (филиал мен өкiлдiк) және қызметiн бiрлескен кәсiпкерлiк түрiнде жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр немесе жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр толтырылады.

Срок представления формы административных данных: ежегодно в период с 20 по 30 октября (включительно) отчетного периода.
______________________________ область (город)
Шифр строки
ИИН / БИН
Наименование субъекта
Наименование объекта
Юридический адрес
Фактический адрес
Степень риска
Категория предпринимательства
Дата государственной регистрации в органах юстиции
Объективный критерий
Категория
Причина отнесения к категориям
Предоставление отчетов
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
2
3
Наименование ____________________________________________________
Адрес ___________________________________________________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель __________________________________ __________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_________________________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)             подпись
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Сведения о подконтрольных
субъектах в области гражданской
обороны, запрашиваемые из
территориальных органов
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о подконтрольных субъектах в области гражданской обороны, запрашиваемые из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения о подконтрольных субъектах в области гражданской обороны, запрашиваемые из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Департамент) и предоставляется в Комитет гражданской обороны и воинских частей Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Форма подписывается руководителем департамента, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется с 20 по 30 октября отчетного периода.
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 "ИИН/БИН" заполняется уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства или уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства.

7. "Субъектінің атауы" 2- бағанында азаматтық қорғаныс саласындағы бақылаудағы субъектінің атауы толтырылады.
8. "Объектінің атауы" 3- бағанында азаматтық қорғаныс саласындағы бақылаудағы объектінің атауы толтырылады.
9. "Заңды мекен-жайы" 4- бағанында азаматтық қорғаныс саласындағы бақылаудағы субъектінің ресми орналасқан жерінің мекенжайы толтырылады
10. "Нақты мекен-жайы" 5- бағанында азаматтық қорғаныс саласындағы бақылаудағы субъектінің нақты мекенжайы толтырылады.
11. "Тәуекел дәрежесі" 6-бағаны келесі дәрежелердің бірін таңдау арқылы толтырылады:
1) жоғары;
2) орташа;
3) төмен.
12. "Кәсіпкерлік санаты" 7-бағаны келесі санаттардың бірін таңдау арқылы толтырылады:
1) ірі;
2) орташа;
3) шағын;
4) микро.
13. "Әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күні" 8-бағаны "01.01.2021" форматында толтырылады:
14. "Объективті критерий" 9-бағаны келесі критерийлердің бірін таңдау арқылы толтырылады:
1) жергілікті атқарушы органдар;
2) азаматтық қорғау қызметтері құрылған ұйымдар;
3) ең көп жұмыс істейтін ауысымы бар азаматтық қорғаныс бойынша санаттарға жатқызылған ұйымдар;
4) табиғи және жасанды су айдындарында жаппай демалу орындары бекітілген ұйымдар;
5) азаматтық қорғаныс бойынша санаттарға жатқызылған ұйымдар;
6) азаматтық қорғаныс бойынша санатқа жатқызылмаған, қорғаныс құрылыстары және азаматтық қорғаныстың басқа да мүлкі бар ұйымдар;
7) базасында эвакуациялық пункттер құрылған азаматтық қорғаныс бойынша санатқа жатқызылмаған ұйымдар.
15. Бір субъект (объект) бірнеше "Объективті критерийлерге" сәйкес келуі мүмкін. Бұл жағдайда толтыру келесі басымдыққа сәйкес келеді:
1) жергілікті атқарушы органдар;
2) ең көп жұмыс істейтін ауысымы бар азаматтық қорғаныс бойынша санаттарға жатқызылған ұйымдар;
3) азаматтық қорғаныс бойынша санаттарға жатқызылған ұйымдар;
4) азаматтық қорғау қызметтері құрылған ұйымдар;
5) табиғи және жасанды су айдындарында жаппай демалу орындары бекітілген ұйымдар;
6) азаматтық қорғаныс бойынша санатқа жатқызылмаған, қорғаныс құрылыстары және азаматтық қорғаныстың басқа да мүлкі бар ұйымдар;
7) базасында эвакуациялық пункттер құрылған азаматтық қорғаныс бойынша санатқа жатқызылмаған ұйымдар.
16. "Санат" 10-бағаны келесі санаттардың бірін таңдау арқылы толтырылады:
1) аса маңызды;
2) санатталған.
17. "Санатқа жатқызу себебі" 11-бағаны келесі себептердің бірін таңдау арқылы толтырылады:

7. В графе 2 "Наименование субъекта" заполняется наименование подконтрольного субъекта в области гражданской обороны.
8. В графе 3 "Наименование объекта" заполняется наименование объекта подконтрольного субъекта в области гражданской обороны.
9. В графе 4 "Юридический адрес" заполняется адрес официального местонахождения подконтрольного субъекта в области гражданской обороны.
10. В графе 5 "Фактический адрес" заполняется физический адрес нахождения подконтрольного субъекта в области гражданской обороны.
11. Графа 6 "Степень риска" заполняется путем выбора одной из следующих степеней:
1) высокая;
2) средняя;
3) низкая.
12. Графа 7 "Категория предпринимательства" заполняется путем выбора одной из следующих категорий:
1) крупное;
2) среднее;
3) малое;
4) микро;
5) не является субъектом предпринимательства.
13. Графа 8 "Дата государственной регистрации в органах юстиции" заполняется в формате "01.01.2021".
14. Графа 9 "Объективный критерий" заполняется путем выбора одного из следующих критериев:
1) местные исполнительные органы;
2) организации, на базе которых созданы службы гражданской защиты;
3) организации, отнесенные к категориям по гражданской обороне с наибольшей работающей сменой;
4) организации, за которыми закреплены места массового отдыха на естественных и искусственных водоемах;
5) организации, отнесенные к категориям по гражданской обороне;
6) организации, не отнесенные к категории по гражданской обороне, имеющие защитные сооружения и другое имущество гражданской обороны;
7) организации, не отнесенные к категории по гражданской обороне, на базе которых созданы эвакуационные пункты.
15. Один и тот же субъект (объект) может соответствовать нескольким "Объективным критериям". В таком случае заполнение идет по следующей приоритетности:
1) местные исполнительные органы;
2) организации, отнесенные к категориям по гражданской обороне с наибольшей работающей сменой;
3) организации, отнесенные к категориям по гражданской обороне;
4) организации, на базе которых созданы службы гражданской защиты;
5) организации, за которыми закреплены места массового отдыха на естественных и искусственных водоемах;
6) организации, не отнесенные к категории по гражданской обороне, имеющие защитные сооружения и другое имущество гражданской обороны;
7) организации, не отнесенные к категории по гражданской обороне, на базе которых созданы эвакуационные пункты.
16. Графа 10 "Категория" заполняется путем выбора одной из следующих категорий:
1) особо важная;
2) категорированная.
17. Графа 11 "Причина отнесения к категориям" заполняется путем выбора одной из следующих причин:

1) аумағында стратегиялық объектілер орналасқан ұйымдар;
2) жұмыс істеуінің бұзылуы елеулі әлеуметтік-экономикалық салдарға, жергілікті ауқымдағы төтенше жағдайлардың туындауына әкеп соғуы мүмкін ұйымдар;
3) мемлекеттік меншіктің аса маңызды объектілері;
4) өнеркәсіптің қолданыстағы, салынып жатқан, реконструкцияланатын және жобаланатын қауіпті өндірістік объектілері бар ұйымдар;
5) көлік-коммуникация кешенін ұйымдастыру;
6) маңызды мемлекеттік және экономикалық маңызы бар ұйымдар;
7) аумағында тіршілікті қамтамасыз ету объектілері орналасқан ұйымдар;
8) яд өндірумен, өңдеумен, тасымалдаумен, сатып алумен, сақтаумен, өткізумен, пайдаланумен және жоюмен айналысатын ұйымдар;
9) энергетика ұйымдары.
18. "Есептерді ұсыну" 12-бағаны келесі санаттардың бірін таңдау арқылы толтырылады:
1) ұсынады;
2) ұсынбайды.
19. 1-9, 12-бағандарды толтыру міндетті.
20. 9-бағанда "Азаматтық қорғаныс бойынша санаттарға жатқызылған ұйымдар" немесе "Ең көп жұмыс істейтін ауысымы бар азаматтық қорғаныс бойынша санаттарға жатқызылған ұйымдар" толтырылған жағдайда 10, 11-бағандарды толтыру міндетті.

1) организации, на территории которых расположены стратегические объекты;
2) организации, нарушение функционирования которых может привести к значительным социально-экономическим последствиям, возникновению чрезвычайных ситуаций местного масштаба;
3) особо важные объекты государственной собственности;
4) организации с действующими, строящимися, реконструируемыми и проектируемыми опасными производственными объектами промышленности;
5) организации транспортно-коммуникационного комплекса;
6) организации, имеющие важное государственное и экономическое значение;
7) организации, на территории которых расположены объекты жизнеобеспечения;
8) организации, занимающиеся производством, переработкой, перевозкой, приобретением, хранением, реализацией, использованием и уничтожением ядов;
9) организации энергетики.
18. Графа 12 "Предоставление отчетов" заполняется путем выбора одной из следующих категорий:
1) предоставляет;
2) не предоставляет.
19. Графы 1-9, 12 обязательны к заполнению.
20. Графы 10, 11 обязательны к заполнению при условии, если в графе 9 заполнено "Организации, отнесенные к категориям по гражданской обороне" или "Организации, отнесенные к категориям по гражданской обороне с наибольшей работающей сменой".