"Денсаулық сақтау саласындағы есептік құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2024 жылғы 27 тамыздағы № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 29 тамызда № 35005 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласындағы есептік құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21879 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 16-қосымшамен бекітілген стационардан шыққан науқастар контингенттері туралы есебі нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 19-қосымшамен бекітілген денсаулық сақтау ұйымының есебі нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрыққа 26-қосымшамен бекітілген денсаулық сақтау ұйымдарының желісі мен қызметі туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Электрондық денсаулық сақтауды дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің міндетін атқарушы
Т. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушы
2024 жылғы 27 тамыздағы
№ 67 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-313/2020 "Об утверждении форм отчетной документации в области здравоохранения"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 августа 2024 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2024 года № 35005
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-313/2020 "Об утверждении форм отчетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21879) следующие изменения:
форму отчета о контингентах больных, выбывших из стационара, утвержденную приложением 16 к указанному приказу, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму отчета организации здравоохранения, утвержденную приложением 19 к указанному приказу, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму отчета о сети и деятельности организаций здравоохранения, утвержденную приложением 26 к указанному приказу, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития электронного здравоохранения Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
Т. Султангазиев
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 августа 2024 года № 67
Приложение 16 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан

2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне ұсынылады: Әкімшілік деректер нысаны dsm.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған Стационардан шыққан науқастар контингенттері туралы есеп 20 ___жылға "__"________________ есептік кезең
Индекс: 16-Стационар
Мерзімділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар аясы: аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Ұсыну мерзімі: жылына бір рет, есептілік кезеңнен кейінгі 10 ақпан
БСН
1000________ 2 шаруашылық есеп төсектерінен басқа, ______1 есептік жылдың соңына сметалық төсек саны
2000 Стационардағы науқастар құрамы, емделу мерзімдері мен нәтижесі
Ауру атаулары
Жол №
АХЖ қайта қарау бойынша шифры
А. Ересектер

от 22 декабря 2020 года
№ ҚР ДСМ-313/2020
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет ресурсе: dsm.gov.kz
Отчет о контингентах больных, выбывших из стационара
Отчетный период за 20____ год
Индекс: 16-Стационар
Периодичность: годовая
Круг лиц, представляющих: организации здравоохранения районов, областей,
города республиканского значения и столицы
Срок представления: один раз в год, 10 февраля, следующего за отчетным периодом
БИН
1000 Число сметных коек на конец отчетного года 1 ______,
кроме того хозрасчетных коек 2________
2000 Состав больных в стационаре, сроки и исходы лечения
Наименование болезней
№ строки
Шифр по МБК Х пересмотра
А. Взрослые

21.13
S70-S99
Оның ішіне: жамбас сүйектерінің сынуы, тізе, буындарының, табанның сынуы
21.14
S72, S82, S92
Көптеген жергілікті бір жерде орналасқан жарақаттар
21.15
T00-T07
Термикалық және химиялық күйіктер
21.16
T20-T32
Дәрілік құралдар және биологиялық заттармен улану, заттардың улы әрекеттері, оның ішінде сыртқы себептердің нақтыланбаған әсерлері
21.17
T36-T78 T88.2
Оның ішінде: алкогольдің улы әсері
21.18
T51
Оның ішінде: Денсаулық сақтау мекемелеріне (ұйымдарға) жүгіну және халықтың денсаулығына әсер ету факторлары

21.13
S70-S99
в том числе: переломы бедренной кости, костей голени, включая голеностопный сустав, стопы;
21.14
S72, S82, S92
травмы множественной локализации;
21.15
T00-T07
термические и химические ожоги;
21.16
T20-T32
отравления лекарственными средствами и биологическими веществами, токсические действия веществ, преимущественно немедицинского назначения, другие и неуточненные воздействия внешних причин;
21.17
T36-T78 T88.2
в том числе: токсическое действие алкоголя;
21.18
T51
Кроме того: Факторы влияющие на состояние здоровья населения и обращения в учреждения (организации) здравоохранения

22.0
Z00-Z30.1 Z30.4-Z99
оның ішінде: шаруашылық есептік төсектерде
23.0
А00-Т98 Z30.2 Z30.3
2100 Одан басқа, 1______басқа стационарларға ауыстырылған науқастар, оның ішінде жаңа туғандар 2 _____
2200 Қайтыс болғандардың жалпы санынан 0-6 тәулік жасында жаңа туған нәрестелер арасында қайтыс болған жаңа туған нәрестелер 1 ________. Стационарға түскеннен кейін алғашқы 24 сағат ішінде қайтыс болды:
Туғаннан кейін 0-24 сағатта қайтыс болған балалар 2 __ , 1 жасқа дейін (туғаннан кейін 24 сағат ішінде қайтыс болғандарды қоспағанда) 3 ___, оның ішінде пневмониядан 4 ___,
Барлығы стационарда 1 жасқа дейінгі қайтыс болғандар (перзентхана бөлімшелерінде қайтыс болғандарсыз) 5_; Өлі туғандар барлығы 6_, оның ішінде антенаталды 7_, интранаталды 8_

22.0
Z00-Z30.1 Z30.4-Z99
Кроме того: на хозрасчетных койках
23.0
А00-Т98 Z30.2 Z30.3
Продолжение таблицы
В. Дети до 14 лет включительно
выписано больных
в том числе в возрасте до 1 года
проведено выписанными койко-дней
умерло
в том числе в возрасте до 1 года
7
8
9
10
11
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
2100 Кроме того, больные переведенные в другие стационары 1 _______, в том числе новорожденные 2 _____.
2200 Из общего числа умерших (стр 1) умерло новорожденных в возрасте 0-6 суток 1________.
Умерло в первые 24 часа после поступления в стационар:
детей в возрасте 0-24 часа после рождения 2 ___, до 1 года (без умерших в первые 24 часа после рождения) 3 ___, в том числе от пневмонии 4 ___.
Всего умерло до 1 года в стационарах (без умерших в родильных отделениях) 5___;
Мертворожденные всего 6___, в том числе антенатально 7___, интранатально 8___.

2300 Ауру басталғаннан бері бірінші тәулікте миокард инфарктімен науқастар түсті 1 ___ . қайтыс болғандардың жалпы санынан (1- жол) миокард инфарктінен қайтыс болған стационарға түскеннен кейін 24 сағат ішінде 2 ___
2400 Жүкті әйелдер мен жаңа босанған әйелдер қайтыс болды 1 ____
4000 Ұйымдардың хирургиялық жұмысы
Операция мен манипуляция атаулары
Жол №
стационарда жасалған операциялар саны
оның ішінде
стационарда операциядан қайтыс болғандар
14 жасқа дейінгі балалар қосқандағы

2300 Поступило больных с инфарктом миокарда в первые сутки от начала заболевания 1 ___из общего числа умерших (стр. 1) умерло больных инфарктом миокарда в первые 24 часа после поступления в стационар 2 ___.
2400 Умерло беременных, рожениц и родильниц 1 ___.
4000 Хирургическая работа организаций
Название операций и манипуляций
№ строки
Число операций, проведенных в стационаре
из них
Умерло оперированных в стационаре
детям до 14 лет включительно

K80.0, K80.3, K80.4, K80.5, K81.0, K82.0 - 3, K83.0 - 3
15
соның ішінде 24 сағаттан кейін
16
Жіті панкреатит
Барлығы
K85
17
соның ішінде 24 сағаттан кейін
18
Ішектің қан тамырлары аурулары
Барлығы
К55
19
Соның ішіңде 24 сағаттан кейін
20
Жатырдан тыс жүктілік
Барлығы
О00
21
Соның ішіңде 24 сағаттан кейін
22
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)___________, қолы _____ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)______
қолы____________________
орны _____________________
Толтырылған күні 20 ж. "__"___________
"Стационардан шыққан науқастар контингенттері туралы есеп" әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (Индексі: 16-Стационар, мерзімділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Стационардан шыққан науқастар контингенттері туралы есеп" әкімшілік деректер нысандарын орындау бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. 1000-кестеде 1-тармақ. Сметалы төсектер саны көрсетіледі, 2-тармақта – бұдан басқа есептік жылдың соңындағы жағдай бойынша жөндеуге жабылғандарды қоса алғанда стационарда нақты ашылған, мемлекеттік ұйымдардағы шаруашылық төсектердің санынан басқа.
3. 2000-кесте "Стационардағы науқастардың саны, мерзімдері және емдеу нәтижесі" стационардан шыққан карталардың деректері бойынша толтырылады, мәліметтер абсолюттік сандармен көрсетіледі және келіп түскен сәтіне жас ерекшелігіне қарай қалыптастырылады. Кестеге басқа стационарларға ауыстырылған науқастар туралы деректер қосылмайды. Осы кестені толтырған кезде мына негізгі ережелерді басшылыққа алу керек:
1) "Барлығы" деген жолға барлық шығарылған науқастар, олардың өткізген төсек-күндері және қайтыс болғандар, оның ішінде қалыпты бала туудан және аборттан кейін шығарылған әйелдер туралы мәліметтер қосылады, олар туралы 17.0- жолда деректер көрсетіледі.
2) Қайтыс болған жүкті әйелдер туралы, сондай-ақ, жазатайым оқиғалар немесе кенеттен пайда болған себептерден емес, жүктілікпен байланысты, оны қадағалап қарау немесе ауырлаған себептерден, оның ұзақтығына қарамастан жүктілік аяқталғаннан кейін 42 күннің ішінде қайтыс болған әйелдердің саны туралы мәліметтер Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының өлшемшарттарына сәйкес 17.0 - жолдың 3- бағанына қосылады.
3) Балалар ауруханасы немесе стационардың балалар бөлімшесіне емдеуге жатқызылған балалар туралы (15 жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда жасөспірімдер) 2000 кестеге 4,5,6- бағандарда көрсетіледі.

K80.0, K80.3, K80.4, K80.5, K81.0, K82.0 - 3, K83.0 - 3
Всего
15
из них позже 24 часов
16
Острый панкреатит
K85
Всего
17
из них позже 24 часов
18
Сосудистые заболевания кишечника
K55
Всего
19
из них позже 24 часов
20
Внематочная беременность
О00
Всего
21
из них позже 24 часов
22
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон ________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель (Ф.И.О. (при его наличии) ___________________________________,
подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности (Ф.И.О. (при его наличии)
______________________________________________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчет о контингентах больных, выбывших из стационара"
(Индекс: 16-Стационар, периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет о контингентах больных, выбывших из стационара".
2. В таблице 1000 в пункте 1 указывается число сметных коек, в пункте 2 - кроме того число хозрасчетных коек в государственных организациях, фактически развернутых в стационаре, включая свернутые на ремонт по состоянию на конец отчетного года.
3. Таблица 2000 "Состав больных в стационаре, сроки и исходы лечения" заполняется по данным карт выбывших из стационара, данные показывается в абсолютных цифрах и формируется по возрасту на момент поступления. В таблицу не включаются сведения о больных, переведенных в другие стационары. При заполнении данной таблицы необходимо руководствоваться следующими основными положениями:
1) В строку 1 "Всего" включаются сведения обо всех выписанных больных, проведенных ими койко-днях и умерших, в том числе и о женщинах, выписанных после нормальных родов и абортов, сведения о которых показываются в строке 17.0;
2) Сведения о числе умерших беременных, а также о числе женщин, умерших в течение 42 дней после окончания беременности, независимо от ее продолжительности и локализации, от какой-либо причины, связанной с беременностью, отягощенной ею или ее ведением, но не от несчастного случая или случайно возникшей причины в соответствии с критериями Всемирной организации здравоохранения включаются в графу 3 строки 17.0;
3) Сведения о детях (подросткового возраста от 15 лет до 17 лет включительно), госпитализированных в детскую больницу или детское отделение стационара, показываются в таблице 2000 в графах 4, 5, 6.

4. 2000 -кестенің "Барлығы" деген 1-жолда жаңа туған нәрестелерді күту үшін төсектер жоқ перзентхана бөлімшелерінде, перзентханалар мен басқа ұйымдарда, босанатын әйелдер мен босанған әйелдер туралы мәліметтерден басқа, 500 грамм және одан астам салмағымен туған науқас жаңа туған нәрестелер туралы мәліметтер қосылады. 7 тәулікте және одан кеш стационардан шығарылған (шығарылған және қайтыс болған) және перинаталдық кезеңнен өткен (яғни алғашқы 0-6 тәулік) іштегі нәрестелер туралы мәліметтер.
5. Туа біткен аномалиялары бар жаңа туған нәрестелер туралы мәліметтер (даму ақаулары) 19.0 "Туа біткен ауытқушылықтар (даму ақаулары, өзгерістер мен хромосомалық бұзушылықтар)" деген жолда көрсетіледі. 18.0 "Перинаталдық кезеңде туындайтын жеке жағдайлар" жолына аурулары жүктілік немесе туу патологиясымен, кейбір тұқым қуалаушы факторларымен (жаңа туған нәрестенің гемолиттік ауруы) немесе жаңа туған нәрестенің патологиялық жағдайымен байланысты жаңа туған нәрестелер туралы мәлімет енгізіледі.
6. Жаңа туған кезеңде пайда болатын барлық қалған аурулар мен жарақаттар, зақымдалған ағза немесе жарақат сипатына қарай аурулардың тиісті топтары бойынша көрсетіледі.
7. Аурулардың негізгі кластары қорытынды жолдарға енгізіледі, олар "0" аяқталады - 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, … 21.0.
8. 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 3.1, 3.2, 3.3 және т.б. жолдарға тиісті негізгі топтардан бөлінген жеке аурулар туралы мәліметтер енгізіледі.
9. 22 - жолға "Халықтың денсаулығына ықпал ететін факторлар және денсаулық сақтау мекемелеріне (ұйымдарына) жүгіну" Z тобына жататын диагноздарымен шығарылғандар туралы мәлімет қосылады, яғни өздігінен ауру немесе жарақат болып табылмайтын проблемалар немесе жағдайлар, арнайы қандай-да бір мақсатпен медициналық ұйымға жүгіну кезінде. 22 –жолдың 1.0 "Барлығы" жолына жинақталмайды.
10. 23 -жолға шаруашылық есептік төсектерінде емделіп шыққан науқастар туралы мәліметтер қосылады. 23 -жол 1.0 "Барлығы" жолына жинақталмайды.
11. 2000 -кестені толтырған кезде, ауруды қандай да бір нозологиялық нысанға немесе аурулар тобына жатқызу үшін стационардан шығарылғандардың карталарын әзірлеу кезінде қорытынды клиникалық, ал егер қайтыс болса патаологолиялық-анатомиялық диагнозды басшылыққа алу керек екендігін назарда ұстау керек.
12. Ескертпе: стационарлық емдеуге жеткізілген науқастың өлім жағдайын және қабылдау бөлімшесіндегі өлім жағдайын, стационардағы өлім ретінде бағалау керек. Осындай әрбір науқасқа "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) "Стационарлық пациенттің медициналық картасы" (001/е нысаны) толтырылады.

4. В родильных домах и других организациях, имеющих родильные отделения, где нет коек для выхаживания новорожденных в строку 1 "Всего" таблицы 2000, кроме сведений о роженицах и родильницах, включаются данные и о заболевших новорожденных, родившихся с массой тела 500 грамм и более. Данные о плодах, переживших перинатальный период (т.е. первые 0-6 суток) и выбывших (выписанные и умершие) из стационара на 7 сутки и позднее, включаются в таблицу на общих основаниях.
5. Сведения о новорожденных с врожденными аномалиями (пороками развития) показываются в строке 19.0 "Врожденные аномалии (пороки развития, деформации и хромосомные нарушения)". В строке 18.0 "Отдельные состояния, возникающие в перинатальном периоде" вносятся сведения о новорожденных, заболевания которых связаны с патологией беременности или родов, некоторыми наследственными факторами (гемолитическая болезнь новорожденного) или патологическими состояниями новорожденного.
6. Все остальные заболевания и травмы, возникающие в период новорожденности, указываются по соответствующим классам болезней, в зависимости от пораженного органа или характера травмы.
7. Основные классы болезней вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0" - 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, … 21.0.
8. В строках 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 3.1, 3.2, 3.3 и т.д. вносятся сведения об отдельных заболеваниях, выделенных из соответствующих основных классов.
9. В строку 22 включаются сведения о выписанных с диагнозами, относящимися к классу Z "Факторы влияющие на состояние здоровья населения и обращения в учреждения (организации) здравоохранения", то есть при обращении в медицинские организации с какой-либо специальной целью, обстоятельствами или проблемами, которые сами по себе не являются болезнью или травмой. Строка 22 не суммируется в итоговую строку 1.0 "Всего".
10. В строку 23 включаются сведения о пролеченных больных на хозрасчетных койках. Строка 23 не суммируется в итоговую строку 1.0 "Всего".
11. При заполнении таблицы 2000 надо иметь в виду, что при разработке карт выбывших из стационара, для отнесения заболевания к той или иной нозологической форме или классу заболеваний, следует руководствоваться заключительным клиническим, а в случае смерти - патологоанатомическим диагнозом.
12. Случай смерти больного, доставленного для стационарного лечения и умершего в приемном отделении, следует расценивать как смерть в стационаре. На каждого такого больного заполняется форма 001/у "Медицинская карта стационарного пациента", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21579).

13. Емдеу-профилактикалық ұйымдардың есептерінде осындай өлім жағдайы №19 нысанды "Төсек қоры және оны пайдалану". 3100-кестесінде және өлімге себеп болған ауруға сәйкес "Стационардағы науқастардың құрамы, мерзімі мен емдеу нәтижесі" деген 2000- кестеге жалпы негіздемелерде енгезіледі.
14. 2100-кестеде 1- баған бойынша басқа стационарларға ауыстырылған науқастар туралы, 2- баған бойынша – басқа стационарларға ауыстырылған жаңа туған нәрестелер туралы мәлімет енгізіледі.
15. Есептің 2200-кестесінің 1- бағанына қандай бөлімшеде (ұйымда) өлім жағдайы орын алғанына қарамастан салмағы 500 грамм және одан асып туғаннан кейін 0-6 тәулік жасында қайтыс болған жаңа туған нәрестелер туралы мәлімет көрсетіледі.
16. 2200 - кестенің 2-4 бағандарында стационарға түскеннен кейін бірінші тәулікте қайтыс болған көп ұрықты бала туу кезіндегі сәбилерді қоса алғанда, салмағы 500 грамм және одан асып туған қайтыс болған жаңа туған нәрестелер саны көрсетіледі:
1) 2200-кестенің 2-бағанында – туғаннан кейін 0-24 сағат жасында қайтыс болған балалардың саны көрсетіледі. Осы бағанға стационарлардың акушерлік, гинекологиялық және басқа бөлімшелерде қайтыс болған, сондай-ақ күні жетпей туған балаларды күту және жаңа туғандар патологиясы бөлімшелері мен реанимация бөлімшелеріне түскен және қайтыс болған жаңа туған нәрестелердің саны қосылады;
2) 3-бағанда - стационарға келіп түскеннен кейін алғашқы 24 сағатта 1 жасқа дейін қайтыс болған балалардың саны (туғаннан кейін алғашқы тәулікте қайтыс болған балаларды қоспағанда);
3) 4-бағанда – пневмониядан стационарға түскеннен кейін алғашқы 24 сағатта 1 жасқа дейін қайтыс болған балалардың саны (туғаннан кейін алғашқы тәулікте қайтыс болғандарды есептемегенде). Сонымен бірге 2200 кестенің 4-бағанының саны 2000 кестенің 12.2 -жолының 1 жасқа дейінгі қайтыс болғандардың санынан аз болуға тиіс.
4) 2200-кестенің 5-бағанында перзентхана бөлімшелерінде қайтыс болған балалардан басқа стационарларда 1 жасқа дейін қайтыс болған балалардың саны көрсетіледі.
5) 2200-кестенің 6-бағанында барлық өлі туғандар саны көрсетіледі, 7-бағанда – оның ішінде антенаталды, 8-бағанда – оның ішінде интранаталды.
17. 2300 -кестеде: басқа стационарлардан ауысып келгендерсіз, ауру басталғаннан бері алғашқы тәулікте стационарға келіп түскен асқынған миокард инфаркті бар науқастар саны көрсетіледі, 2-бағанда – стационардың қабылдау бөлімшесінде қайтыс болғандарды қоса алғанда емханаға жатқызылғаннан кейін алғашқы тәулікте қайтыс болған асқынған миокард инфаркті бар науқастар.
18. 2400- кестенің 1- бағанында туғаннан кейін 42 күн ішінде жаңа босанған әйелдер, жүктіліктің кез келген мерзіміндегі қайтыс болған жүкті әйелдер туралы мәлімет көрсетіледі. Стационардың қандай бөлімшесінде өлім орын алғанына және өлімнің жүктілік немесе тууға байланысты болғанына қарамастан барлық қайтыс болған әйелдер қосылады.

13. В отчетах лечебно-профилактической организации такой случай смерти включается на общих основаниях в таблицу 2000 "Состав больных в стационаре, сроки и исходы лечения" в соответствии с заболеванием, послужившим причиной смерти и в таблице 3100 "Коечный фонд и его использование" формы № 19.
14. В таблице 2100 по графе 1 включаются сведения о больных, переведенных в другие стационары, по графе 2 – в том числе о новорожденных, переведенных в другие стационары.
15. В графу 1 таблицы 2200 отчета указываются сведения об умерших новорожденных в возрасте 0- 6 суток после рождения с массой тела 500 грамм и более, независимо от того, в каком отделении (организации) наступила смерть.
16. В графах 2-4 таблицы 2200 указываются число умерших новорожденных, родившихся с массой 500 грамм и более, включая новорожденных при многоплодных родах, умерших в первые сутки после поступления в стационар:
1) в графе 2 таблицы 2200 – число детей, умерших в возрасте 0-24 часа после рождения. В эту графу включается число новорожденных, умерших в акушерских, гинекологических и других отделениях стационаров, а также поступившие и умершие в отделениях реанимации и отделениях патологии новорожденных и выхаживания недоношенных;
2) в графе 3 – число детей, умерших в возрасте до 1 года в первые 24 часа после поступления в стационар (исключая умерших детей в первые сутки после рождения);
3) в графе 4 – число детей, умерших в возрасте до 1 года в первые 24 часа после поступления в стационар от пневмонии (исключая умерших в первые сутки после рождения). При этом число графы 4 таблицы 2200 должно быть меньше числа умерших детей до 1 года строки 12.2 таблицы 2000;
4) В графе 5 таблицы 2200 указывается число умерших детей до 1 года жизни в стационарах, кроме умерших детей в родильных отделениях;
5) В графе 6 таблицы 2200 указывается число мертворожденных всего, в графе 7 – в том числе антенатально, в графе 8 – в том числе интранатально.
17. В таблице 2300: в графе 1 указывается число больных с острым инфарктом миокарда, поступившие в стационар в первые сутки от начала заболевания, без переведенных из других стационаров, в графе 2 – больные острым инфарктом миокарда, умершие в первые сутки после госпитализации, включая умерших в приемном отделении стационара.
18. В графе 1 таблицы 2400 указывается сведения об умерших беременных при любом сроке беременности, роженицах и родильницах в течение 42 дней после родов указываются. Включаются все умершие женщины, независимо от того, в каком отделении стационара произошла смерть, и независимо от того, связана эта смерть с беременностью и родами или нет.

19. "Ұйымның хирургиялық жұмысы" деген 4000-кестеге, науқасты шұғыл жеткізу жағдайында операция қандай бөлімшеде жасалғанына қарамастан медициналық ұйымдарда жүргізілген операцияларды қоса алғанда барлық операциялар туралы мәлімет қосылады.
20. Бұл кестенің 1-5 -бағандарына тек қана стационардан шығарылғандарға жасалған операциялар туралы мәлімет қосылады. Операция саны стационардан шығарылғандардың карталары бойынша саналады.
21. 1-бағанда 1-жол бойынша стационарда жүргізілген операцияның жалпы саны көрсетіледі, 2-бағанда – оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда, 3- бағанда- 15 жастан 17 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда. Келесі жолдарда ішінен кейбір түрлері бөлінетін операцияның жеке топтары көрсетіледі.
22. 4000 -кестені толтырған кезде мынаны басшылыққа алу керек:
23. Егер сол бір науқасқа бірнеше операция жасалса, ол осы операция бір мезгілде немесе әртүрлі уақытта жасалғанына қарамастан, қанша операция жасалса сонша рет кестеде көрсетілетін болады.
24. Операция кезеңдері арасында егер науқас стационардан шығарылмаса, бірнеше кезеңге өткізілген операция бір операция ретінде есепке алынады.
25. 5-бағанда өлімнің себебіне қарамастан операция жасалған қайтыс болған науқастардың саны көрсетіледі: соның салдарынан операция жүргізілген, операциядан кейінгі асқынулар немесе басқа да аурулар.
26. Бірнеше операцияны бастан өткерген науқас қайтыс болуған жағдайда, оны қайтыс болған адам ретінде тек бір ғана операция бойынша көрсету керек (анағұрлым маңызды және түбегейлі).
27. 4001 -кестеде стационарда операция жасалғандардың жалпы санындағы мәліметтер көрсетіледі (бірнеше операция жасалған науқас, бір операция жасалған адам ретінде көрсетіледі) және оның ішінде балалар – 2 - баған 14 жасқа дейін қоса алғанда және 15 жастан 17 жасқа дейін қоса алғандағы балалар.
28. 4002- кестеде ағзалар және тіндерді трансплаттау бойынша ұйымның жұмысы көрсетіледі
29. "Шұғыл хирургиялық көмек" 4300-кестесі стационардан шыққандардың карта деректері бойынша толтырылады.
30. Бұл кестеге кестеде көрсетілген жай күйімен байланысты шұғыл көрсетілімдер бойынша науқастарды жеткізудің барлық жағдайлары қосылады.
31. 1,3 -бағандарда шұғыл хирургиялық көмекке мұқтаж және ауру басталғаннан 24 сағаттан кешіктірмей емханаға жатқызылған науқастарды бөліп көрсетіп, стационарға жеткізілген барлық науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі.
32. Осы кестеге басқа стационарларға операция үшін ауыстырылған науқастар туралы мәлімет қосылмайды.
33. 4300- кестеде көрсетілген операция туралы мәліметтер, 4000- кестеге қосылады.

19. В таблицу 4000 "Хирургическая работа организации" включаются сведения обо всех операциях, включая и выполненные в случае экстренной доставки больного, проведенных в медицинских организациях, независимо от того, в каком отделении была проведена операция.
20. В графы 1- 5 данной таблицы включаются сведения только об операциях, произведенных выбывшим из стационара. Число операций подсчитывается по картам выбывших из стационара.
21. По строке 1 в графе 1 показывается общее число операций, проведенных в стационаре, в графе 2 – в том числе детям до 14 лет включительно, графа 3 – детям от 15 до 17 лет включительно. В последующих строках указываются отдельные группы операций, из которых в том числе выделяются некоторые их виды.
22. При заполнении таблицы 4000 следует руководствоваться следующим:
23. Если одному и тому же больному произведено несколько операций, то он будет показан в таблице столько раз, сколько операций ему произведено, независимо от того, одномоментно или в разные сроки были произведены эти операции.
24. Операция, проведенная в несколько этапов, в случае, если больной не выписывался из стационара в промежутки между этапами операции, учитываются как одна операция.
25. В графе 5 показывается число умерших оперированных больных, независимо оттого, что послужило причиной смерти: заболевание, по поводу которого была произведена операция, осложнение после операции или заболевания.
26. В случае смерти больного, перенесшего несколько операций, как умершего его следует показывать лишь по одной операции (наиболее серьезной и радикальной).
27. В таблице 4001 указываются сведения об общем числе оперированных в стационаре (больной, которому произведено несколько операций, показывается как одно оперированное лицо) и из них детей – графа 2 дети до 14 лет включительно и графа 3 дети от 15 до 17 лет включительно.
28. В таблице 4002 выделяются работа организации по трансплантации органов и тканей.
29. Таблица 4300 "Экстренная хирургическая помощь" заполняется по данным карт выбывших из стационара.
30. В данную таблицу включаются все случаи доставки больных по экстренным показаниям в связи с состояниями, указанными в таблице.
31. В графах 1, 3 показываются сведения обо всех больных, нуждающихся в экстренной хирургической помощи и доставленных в стационар, с выделением больных, госпитализированных позднее 24 часов от начала заболевания.
32. В эту таблицу не включаются сведения о больных, переведенных для операции в другие стационары.
33. Сведения об операциях, показанных в таблице 4300, включаются в таблицу 4000.

1003 Травмпункттердің саны 1 _____________1 ____, травматологиялық пункттерге бару саны, барлығы 2 __2, оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда 3__ 3______.
1004 Жылжымалы медициналық кешендер (ЖМК) қаралу саны, барлығы 1 ______ 1, оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда 2 __2.
1010 Қуаттылығы (бір ауысымда келушілер саны)
Емханалар (емханалық бөлімшелер 1 _______1; Балалар емханасы 2 _____2__; Әйелдер консультациясы 3 ____3___;

1003 Число травмпунктов 1___1___, число посещений травматологических пунктов всего 2____2___, в том числе детьми до 14 лет включительно 3____3______
1004 Число посещений в передвижной медицинский комплекс (далее- ПМК) всего 1_____1_____, в том числе детей до 14 лет включительно 2____2_____
1005 Мощность (число посещений в смену)
Поликлиники (поликлинического отделения 1 ____1_____; Детской поликлиники 2 ____2___; Женской консультации 3 ___3____;

2401 Үйде босанғандардың саны, барлығы 1 ____1__, оның ішінде кейіннен емдеуге жатпағандар 2 ___2_; кейіннен емханаға жатпай босанғандардың жалпы санынан: тірі туғандар 3 ___3___, оның ішінде шала туғандар 4 ____4___; оның ішінде 0-6 тәулікте шетінегендер 5 _____5____, өлі туғандар 6 _______6__; оның ішінде шала туғандар 7 ________7_____, туберкулезге қарсы вакцина алғандар 8 _____8__;
2512 Туберкулезбен ауыратын науқастарды анықтау мақсатында қарап- тексерілді: барлығы 1 ___1__, оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларға Манту реакциясын қоса алғанда 2 ____2_. Мерезбен ауыратындарды анықтау мақсатында зерттеп қаралғандар - барлығы 1 ______1____, оның ішінде: преципитация микрореакциясын пайдалана отырып 2 _____2_________;

2401 Число родов на дому, всего 1 __1____, из них без последующей госпитализации родильницы 2___2___; из общего числа родившихся без последующей госпитализации родильниц: родилось живыми 3__3__, в том числе недоношенными 4___4____, из них умерло в возрасте 0-6 суток 5__5__; родилось мертвыми 6__6__; в том числе недоношенными 7 __7__вакцинировано против туберкулеза 8__8_
2512 Осмотрено с целью выявления больных туберкулезом: всего 1__1___, из них детям до 14 лет вкл. Манту 2___2___ Обследовано с целью выявления больных сифилисом всего 1__1__в том числе с использованием микрореакции преципитации 2__2__.

4-бөлім. Емдеу-қосалқы бөлімшелердің (кабинеттерінің) жұмысы
4201 Радиологиялық бөлімшенің (сәулелі терапия кабинетінің) қызметі
Сәулелік терапияны аяқтаған науқастардың саны 1______________, оның ішінде қысқа фокустық терапияны 2________________, қашықтан гамматерапияны 3____________, радиоактивті препараттармен емдеу: жабық 4_____________, сәулелік терапияны аяқтаған науқастардың жалпы санынан, ісік емес аурулары бар науқастар 5___________.
4202 Лазерлік терапия кабинетінің қызметі
Емдеуді аяқтаған науқастардың саны: барлығы 1___________, оның ішінде асқазан - ішек трактісі 2__________, жүрек-қан жүйесі 3______, тыныс алу жүйесі 4__________, тірек-қимыл аппараты 5_________, гинекологиялық 6____________, орталық нерв жүйесі 7______, эндокриндік жүйе 8________, несеп шығару және жыныс жүйесі (гинекологиядан басқа) 9_____________________, басқалар 10____________________.
4601 Физиотерапиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі
Емдеуді аяқтаған адамдардың саны 1___________, оның ішінде емханада және үйде 2__________________; жасалған емдеу ем шаралардың саны, барлығы 3___________, оның ішінде амбулаториялық науқастарға: емханада 4__________, үйде 5__________________, одан басқа, массаж алған адамдардың саны 6__________________.
4701 Емдік дене шынықтыру кабинетінің қызметі
Емді аяқтаған адамдардың саны 1____________, оның ішінде емханада және үйде 2___________________; жасалған ем шаралардың саны, барлығы 3____, оның ішінде амбулаториялық науқастарға: емханада 4_________, үйде 5__________________.
4801 Рефлекстік терапия кабинетінің қызметі
Емді аяқтаған адамдардың саны 1_______, оның ішінде емханада 2_____ Жасалған ем шаралардың саны 3____________, оның ішінде емханада 4_____.
4802 Гемодиализ бөлімшелерінің қызметі
Диализ орындарының саны1________, жүргізілген гемодиализдердің саны 2__________оның ішінде емханада 3______________.
4803 Гемосорбция бөлімшелерінің қызметі
Бөлімшедегі орындардың саны 1______. Жасалған ем шаралардың саны 2________, оның ішінде емханада 3______________.
4804 Гипербариялық оксигенация бөлімшелерінің қызметі
Барокамералар саны, барлығы 1____, оның ішінде қолданыстағы 2____. Өткізілген сеанстардың саны 3___, оның ішінде емханада 4____.
4805 Логопедтік көмек

Раздел 4. Работа лечебно-вспомогательных отделений (кабинетов)
4201 Деятельность радиологического отделения (кабинета лучевой терапии)
Число больных, закончивших лучевую терапию 1____, в том числе короткофокусную 2_______, дистанционную гамматерапию 3____, лечение радиоактивными препаратами: закрытыми 4____, из общего числа больных, закончивших лечение, лечение больных с неопухолевыми заболеваниями 5____.
4202 Деятельность кабинета лазерной терапии
Число больных, закончивших лечение: всего 1___, в том числе желудочно-кишечного тракта 2___, сердечно-сосудистой системы 3____, дыхательной системы 4___, опорно-двигательного аппарата 5___, гинекологических 6____, центральной нервной системы 7___, эндокринной системы 8_____, мочеполовой системы (кроме гинекологических) 9_____, прочих 10____.
4601 Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета)
Число лиц, закончивших лечение 1___, в том числе в поликлинике и на дому 2___; число отпущенных процедур, всего 3___, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 4___, на дому 5_____, кроме того, число лиц получивших массаж 6______.
4701 Деятельность кабинета лечебно-физической культуры
Число лиц, закончивших лечение 1____, в том числе в поликлинике и на дому 2___; число отпущенных процедур, всего 3__, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 4______, на дому 5___.
4801 Деятельность кабинета рефлексотерапии
Число лиц, закончивших лечение 1____в том числе. В поликлинике 2___ число отпущенных процедур 3___, в том числе. В поликлинике 4____.
4802 Деятельность отделений гемодиализа
Число диализных мест 1____, число проведенных гемодиализов 2___.в том. числе. В поликлинике 3______.
4803 Деятельность отделений гемосорбции
Число мест в отделении 1___. Число проведенных процедур 2___в том числе. В поликлинике 3____.
4804 Деятельность отделений гипербарической оксигенации
Число барокамер, всего 1__, в том числе действующих 2__.число проведенных сеансов 3____ в том числе поликлинике 4____.
4805 Логопедическая помощь

7 күн 11 ай 29 күн аралығында қайтыс болған балалар. . . . . . . . . . .
04
Өлі туғандарды ашып-қарау саны..........................
05
жүктіліктің 22-27 апта мерзімінде туған нәрестелер ашып-қаралды
06
4501 Қызмет көрсетілетін ұйымдар саны 1 ____1__, соның ішінде жеке емханалар (амбулаториялар) 2 _____2__, секциялық материалдарды патологиялық-гистологиялық зерттеулер саны 3 _______3_____, науқастардың операциялық және биопсиялық материалдарын патологиялық-гистологиялық зерттеулер саны, барлығы 4 _______4_, соның ішінде емханадан 5 _____________5___

детей, умерших в возрасте 7 дней-11месяцев 29 дней . . . . . . . . . . .
04
Число вскрытий мертворожденных. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
05
Вскрыто новорожденных, родившихся при сроке беременности 22-27 недель. .
06
4501 Число обслуживаемых организаций 1 ___1___, в том числе самостоятельных поликлиник (амбулаторий) 2 ___2____число патологогистологических исследований секционного материала 3 ___#3______,
Число патологогистологических исследований операционного и биопсийного материала у больных, всего 4 ___4_____, в том числе из поликлиники 5 ____5______.

6-1-бөлім. Емдік-қосалқы (ақылы) шаруашылық есептегі бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы
5000 Лазерлік терапия кабинетінің қызметі
Емдеуді аяқтаған науқастардың саны: Барлығы 1_________1__, оның ішінде асқазан-ішек жолдары 2_________2___, жүрек-тамыр жүйесі 3______3__, тыныс алу жүйесі 4_______4___, тірек-қимыл аппараты 5_______5__, гинекологиялық 6________6____, орталық нерв жүйесі 7_____7_, эндокринді жүйе 8_______8_, зәр шығару және жыныс жүйесі (гинекологиядан басқа) 9_________________9____, өзгелер 10________________10____.
5100 Физиотерапиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі
Емдеуді аяқтаған адамдардың саны 1______1_____, оның ішінде емханада және үйде 2____________2______, жасалған ем шаралардың саны, барлығы 3________3___, оның ішінде амбулаториялық науқастарға: емханада 4_______4___, үйде 5___5, одан басқа, массаж алған адамдардың саны 6________________6__.
5101 Емдік- дене шынықтыру кабинетінің қызметі
Емді аяқтаған адамдар саны 1________1____, оның ішінде емханада және үйде 2____________2__, жасалған ем шаралардың саны,барлығы 3___3_, оның ішінде амбулаториялық науқастарға: емханада 4________4_, үйде 5___________5__.
5102 Рефлекс терапия кабинетінің қызметі
Емдеуді аяқтаған адамдардың саны 1____1___, оның ішінде емханада 2____2_, жасалған емдеу шараларының саны 3__________3__, оның ішінде емханада 4 ______4___
5103 Гемодиализ бөлімшелерінің қызметі
Диализдік орындардың саны 1_______1_, жүргізілген гемодиализдердің саны 2______2____, оның ішінде емханада 3_______3___.
5104 Гемосорбция бөлімшелерінің қызметі
Бөлімшедегі орындардың саны 1____1__. Жасалған ем шаралардың саны 2______2__, оның ішінде емханада 3__________3____.
5105 Гипербариялық оксигенация бөлімшелерінің қызметі
Барокамералар саны, барлығы 1__1__, оның ішінде қолданыстағы 2___2_. Жұргізілген сеанстардың саны 3___, #3оның ішінде емханада 4____4.
5106 Логопедтік көмек
Логопед жүргізген сабақтарды аяқтаған науқастардың саны 1___1, оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда 2___2_, оның ішінде емханада 3__3_.
5-1-бөлім. Диагностикалық (ақылы) шаруашылық есептегі бөлімшелер жұмысы
5107 Рентгендік диагностикалық жұмыс (профилактикалық қарап тексеруді қоса алғанда)
Жолдың №
Барлығы
Оның ішінде
кеуде жасушалары ағзалары
ас қорыту ағзалары
сүйек буын жүйесі
Несеп шығару жүйесі
өзгелер
А
Б
1
2
3
4
5
6
Рентгенологиялық зерттеулер..............
01
сәулелендіру............
02
Х
рентгенограммалар . . . . . . . . . . . . .
03
электрорентгенограммалар. . . . . . . . . . .
04
диагностикалық флюорограммалар . . . .
05
маммограммалар
06
Х
Х
Х
Х
арнайы зерттеулер, барлығы:
07
оның ішінде ангиография
08

Раздел 6-1. Работа лечебно-вспомогательных (платных) хозрасчетных отделений (кабинетов).
5000 Деятельность кабинета лазерной терапии.
Число больных, закончивших лечение:
Всего 1____1___, в том числе желудочно-кишечного тракта 2__2___, сердечно-сосудистой системы 3__#3____, дыхательной системы 4___4___, опорно-двигательного аппарата 5___5___, гинекологических 6___#6___ центральной нервной системы 7___7___, эндокринной системы 8___8_____, мочеполовой системы (кроме гинекологических) 9____9_____, прочих 10____10____.
5100 Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета).
Число лиц, закончивших лечение 1___1___, в том числе в поликлинике и на дому 2___2___;
Число отпущенных процедур, всего 3____3___, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 4___4_на дому 5____5_____, кроме того, число лиц получивших массаж 6___6______
5101 Деятельность кабинета лечебно-физической культуры
Число лиц, закончивших лечение 1___1____, в том числе в поликлинике и на дому 2__2___;
Число отпущенных процедур, всего 3__3__, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 4___4______, на дому 5___5___.
5102 Деятельность кабинета рефлексотерапии
Число лиц, закончивших лечение 1__1____, в том числе в поликлинике 2___2___ число отпущенных процедур 3___3___, в том числе в поликлинике 4___4____.
5103 Деятельность отделений гемодиализа.
Число диализных мест 1___1____, Число проведенных гемодиализов 2___2___.в том числе в поликлинике 3__3______
5104 Деятельность отделений гемосорбции.
Число мест в отделении 1__1___. Число проведенных процедур 2__2___в том числе в поликлинике 3___#3____
5105 Деятельность отделений гипербарической оксигенации.
Число барокамер, всего 1__1__, в том числе действующих 2__2__. Число проведенных сеансов 3___3____ в том числе поликлинике 4____4____
5106 Логопедическая помощь
Число больных, закончивших занятия с логопедами 1__1___, в том числе детей до 14 лет включительно 2___ в том числе в поликлинике 3___3____
Раздел V-1. Работа диагностических (платных) хозрасчетных отделений
5107 Рентгенодиагностическая работа (включая профилактические осмотры).
Наименование
№ строки
Всего
в том числе
органов грудной клетки
органов пищеварения
костно-суставной системы
мочеполовой системы
прочие
А
Б
1
2
3
4
5
6
Рентгенологические исследования. . .
01
просвечиваний. . . . . . . . . . . . . . . . .
02
Х
рентгенограмм . . . . . . . . . . . .
03
электрорентгенограмм. . . . . . . . . . .
04
диагностических флюорограмм. . . .
05
маммограмм
06
Х
Х
Х
Х
специальных исследований всего:
07
из них ангиографии
08

1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Денсаулық сақтау ұйымының есебі" әкімшілік деректер нысандарын толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды..
2. 1001-кесте. Бөлімше (кабинеттер): А бағанында қосалқы бөлімшелер, пункттер, зертханалар және басқалары көрсетіліп, жолды сызу арқылы толтырылады. 1-41 және 46, 66, 67.1, 67.2, 67.3 жолдарындағы кабинеттер амбулаториялық-емханалық ұйымдарда болған кезде ғана көрсетіледі.
3. Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
4. 1 -бағанда кабинеттердің, қосалқы бөлімшелердің, пункттердің, зертханалар мен басқаларының саны беріледі.
5. 1002-кесте. Жылжымалы қондырғылар: А бағанында жылжымалы қондырғының атауы көрсетіледі, Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі, 1-бағанда жылжымалы қондырғылардың саны беріледі.
6. 1003-кесте – 1- бағанда травмпункттердің саны көрсетіледі, 2 - бағанда травматологиялық пункттерге бару саны көрсетіледі, 3 -бағанда– соның ішінде 2 - бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда.
7. 1004-кесте –1 -бағанда ЖМК бару, 2 -бағанда – соның ішінде 1-бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғандағы саны көрсетіледі.
8. 1005-кесте. Қуаттылығы (бір ауысымдағы бару саны): 1-бағанда емхананың (емханалық бөлімшенің) қуаттылығы, 2 - бағанда – балалар емханасының қуаттылығы, 3-бағанда – әйелдер консультациясының қуаттылығы, 4-бағанда –диспансерлік бөлімшелердің (ауруханалар, диспансерлер) қуаттылығы көрсетіледі.
9. 1100-кесте. Есепті жылдың соңында ұйымның штат лауазымдары:
1) А бағанында лауазымның атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда– жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда штаттық кестеге сәйкес, ұйым бойынша жалпы алғандағы штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда желтоқсан айындағы төлемдік тізімдемеге сәйкес, жалпы ұйым бойынша бос емес лауазымдардың саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда штаттық лауазымдардың, соның ішінде емханадағы (амбулаториядағы), диспансердегі консультациядағылардың 1 -бағандағы саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 2 - бағаннан лауазымдардың, соның ішінде емханадағы (амбулаториядағы), диспансердегі консультациядағылардың саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда дәрігерлердің ұйым бойынша жалпы алғандағы жеке тұлғаларының - желтоқсан айындағы төлемдік тізімдемеге сәйкес, лауазымдардағы негізгі жұмыскерлердің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда дәрігерлердің емханадағы (амбулаториялардағы), диспансердегі консультациядағылардың, 5 -бағандағы кеңестердегі жеке тұлғаларының саны көрсетіледі.
10. 1103-кесте – 1- бағанда медициналық емес жоғары білімі бар мамандар жеке тұлғалардың саны – зертханашы дәрігер лауазымдағы негізгі жұмыскерлер саны, 2- бағанда – статистик – дәрігерлер саны, 3-бағанда емдік дене шынықтыру дәрігерлер саны, 4 - бағанда психолог дәрігерлер саны көрсетіледі.

1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "Отчет организации здравоохранения".
2. Таблица 1001. Отделения (кабинеты): в графе А указывается название кабинетов, вспомогательных отделении, пунктов, лаборатории и другие, заполняются путем подчеркивания соответствующей строки. Кабинеты по строкам 1-41 и 46, 66, 68.1, 68.2, 68.3 указываются только при наличии их в амбулаторно-поликлинических организациях.
3. В графе Б указывается порядковый номер строк.
4. В графе 1 указывается число организации имеющие кабинеты, вспомогательные отделения, пункты, лаборатории и др.
5. Таблица 1002. Передвижные установки: в графе А указывается наименование передвижных установок, в графе Б указывается порядковый номер строк, в графе 1 указывается количество передвижных установок.
6. Таблица 1003 – в графе 1 указывается число травмпунктов, в графе 2 указывается число посещений травматологических пунктов, в графе 3 – в том числе детьми до 14 лет включительно из графы 2.
7. Таблица 1004 – в графе 1 указывается число посещений в ПМК всего, в графе 2 – в том числе детьми до 14 лет включительно из графы 1.
8. Таблица 1005 Мощность (число посещений в смену): в графе 1 указывается мощность поликлиники (поликлинического отделения),в графе 2 – мощность детской поликлиники, в графе 3 – мощность женской консультации, в графе 4 – мощность диспансерного отделения (больницы, диспансера).
9. Таблица 1100. Штатные должности организации на конец отчетного года:
1) в графе А указывается наименование должности;
2) в графе Б – порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число штатных должностей в целом по организации, согласно штатному расписанию;
4) в графе 2 указывается число занятых должностей в целом по организации, согласно платежной ведомости за декабрь месяц;
5) в графе 3 указывается число штатных должностей в том числе в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 1;
6) в графе 4 указывается число занятых должностей в том числе в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 2;
7) в графе 5 указывается число физических лиц врачей в целом по организации – основных работников на занятых должностях согласно платежной ведомости за декабрь месяц;
8) в графе 6 указывается число физических лиц врачей в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 5.
10. Таблица 1103 – в графе 1 указывается число физических лиц специалистов с высшим немедицинским образованием – основных работников, занимающих должности врачей – лаборантов, в графе 2 – число врачей - статистиков, в графе 3 указывается число врачей по лечебной физкультуре, в графе 4 – число врачей-психологов.

11. 1104-кесте. Шаруашылық есептегі ұйымдардың штаттық лауазымдары: А бағанында лауазымның атауы көрсетіледі, Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі, 1-бағанында жалпы ұйым бойынша штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі, 2-бағанда жалпы ұйым бойынша лауазымдардағы саны көрсетіледі, 3 - бағанда лауазымдардағы жеке тұлғалардың саны көрсетіледі.
12. 2 -бөлім. Емхана (амбулатория), диспансер, консультация қызметі.
2100-кесте. Емхана (амбулатория), диспансер, консультация дәрігерлерінің жұмыстары:
1) А бағанында дәрігерлердің барлық мамандықтар бойынша атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда ұйымдағы барлық мамандық дәрігерлеріне жасалған (профилактикалық және скринигтік бойынша қарап тексеруді қоса алғандағы) қарап-тексерудің жалпы саны бойынша мәліметтер көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағаннан қоса алғанда 0-14 жастағы балалардың бару саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1-бағаннан қоса алғандағы 15-17 жастағы балалардың бару саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 1- бағаннан қоса алғаннан 18 жас және одан үлкен ересектердің барун қоса алғанда көрсетіледі;
7) 5-бағанда пациенттердің аурулары бойынша ұйымның барлық мамандық дәрігерлеріне барудың жалпы саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 6-бағанда 5-бағанда қоса алғанда 0-14 жастағы балалардың бару саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда 5-баған қоса алғанда 15-17 жастағы балалардың бару саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 5-бағаннан 18 жас және одан жоғары ересектердің бару саны көрсетіледі;
11) 9-бағанда барлық мамандық дәрігерлерінің үйге келу саны туралы жалпы мәліметтер көрсетіледі;
12) 10-бағанда 9 -бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларға дәрігерлердің үйге келуінің жалпы саны жөніндегі мәліметтер көрсетіледі;
13) 11-бағанда 10 -бағаннан 14 жасқа дейінгі балалардың аурулары бойынша дәрігерлердің үйге келу саны туралы мәлімет көрсетіледі.
3. 2101 – кесте 1-бағанда шаруашылық есептегі бөлімшелердің дәрігерлеріне бару, 2 бағанда – ауыл тұрғындарының баруы көрсетіледі.
14. 2102- кесте – 1-бағанда басқа қалалық, 1-бағанда – шетелдіктердің,баруы саны көрсетіледі.
15. 2103-кесте. Осы ұйымда үйдегі өлімге байланысты берілген куәліктер. (ФАП, ФП, МП–сыз және жеке үй-жай жоқ МЖ):
1) А 1-бағанда ұйымның атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда қайтыс болу туралы барлық куәліктердің берілген саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1 жасқа дейінгі балаларға берілген қайтыс болу туралы куәліктің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жүкті, босатын және босанатын әйелдерге берілген қайтыс болу туралы куәліктердің саны көрсетіледі.

11. Таблица 1104. Штатные должности организаций на хозрасчете: в графе А указывается наименование должности, в графе Б указывается порядковый номер строк, в графе 1 указывается число штатных должностей в целом по организации, в графе 2 указывается число занятых должностей в целом по организации, в графе 3 указывается число физических лиц на занятых должностях. Данные этой таблицы не входят в таблицу № 1100.
12. Раздел 2. Деятельность поликлиники (амбулатории), диспансера, консультаций. Таблица 2100. Работа врачей поликлиники (амбулатории), диспансера, консультаций:
1) в графе А указываются наименования врачей по всем специальностям;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указываются сведения об общем числе посещений (включая профилактические и по поводу скрининговых осмотров), сделанных в организации к врачам всех специальностей;
4) в графе 2 указывается число посещений детей 0-14 лет включительно из графы 1;
5) в графе 3 указывается число посещений детей 15-17 лет включительно из графы 1;
6) в графе 4 указывается число посещений взрослых 18 лет и старше из графы 1;
7) в графе 5 указывается сведения об общем числе посещений сделанных в организации к врачам всех специальностей по поводу заболеваний пациентами;
8) в графе 6 указывается число посещений детей 0-14 лет включительно из графы 5;
9) в графе 7 указывается число посещений детей 15-17 лет включительно из графы 5;
10) в графе 8 указывается число посещений взрослых 18 лет и старше из графы 5;
11) в графе 9 указывается сведения об общем числе посещений сделанных врачами всех специальностей на дому;
12) в графе 10 указывается сведения об общем число посещений детей до 14 лет включительно врачами на дому, из 9 графы;
13) в графе 11 указывается сведения число посещений детей до 14 лет включительно врачами на дому по поводу заболеваний, из 10 графы.
13. Таблица 2101 – в графе 1 указываются посещения к врачам хозрасчетных отделений, в графе 2 – посещения сельскими жителями.
14. Таблица 2102 – в графе 1 указываются посещения иногородними, в графе 1 –посещения иностранцами.
15. Таблица 2103. Выдано данной организацией по поводу смерти на дому (без ФАП, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения):
1) в 1 графе А указывается наименование организации;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается количество всех выданных свидетельств о смерти;
4) в графе 2 указывается количество выданных свидетельств о смерти детям в возрасте до 1 года;
5) в графе 3 указывается количество выданных свидетельств о смерти беременным, роженицам и родильницам.

16. 2400-кесте. Үйде босану (ФАП, ФП, МП және жеке үй-жайы жоқ МЖ)
1) А 1- бағанда ұйымның атауы көрсетіледі.
2) Б бағанда жолдардың реттік нөмері көрсетіледі.
3) 1-бағанда барлық тірі туғандардың саны көрсетіледі.
4) 2-бағанда барлық тірі туғандардан 0-6 тәулік аралығында шетінегендердің саны көрсетіледі.
5) 3-бағанда барлық тірі туғандардан 7-27 тәулік аралығында қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
6) 4-бағанда барлық тірі туғандардың 28 күннен 1 жасқа дейінгі аралықта қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
7) 5-бағанда антенаталды өлі туғандардың саны көрсетіледі.
8) 6-бағанда интранаталды өлі туғандардың саны көрсетіледі.
17. 2401-кестеде үйде босану туралы мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-бағанда үйде босанудың барлық саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда (1-бағаннан) кейіннен емдеуге жатпай босанған әйелдің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда туғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдерден тірі туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 4-бағанда туғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдерден, соның ішінде шала туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
5) 5-бағанда 0-6 тәулікте шетінеген нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) 6-бағанда өлі туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі
7) 7-бағанда өлі, соның ішінде шала туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 8-бағанда босанғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдердің туберкулезге қарсы вакцина алған жаңа туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
9) 2401-кестенің мәліметтері, 2-бағанның 1 -жолдың 2401 кестесінің 3+6 бағанының сомасынан төмен немесе оған тең болуы қажет.
17. 2512-кесте – 1-бағанда туберкулезге қарап-тексерілгендердің барлық саны, 2- бағанда 1- бағаннан бөлек туберкулезге қаралған 0-14 жастағы балалардың саны көрсетіледі.
18. 2513-кесте – 1 - бағанда мерезбен ауратындарды анықтау мақсатында қарап-тексерілгендердің барлығы, соның ішінде 2 - бағанда – преципитация микрореакциясын пайдалану арқылы, соның ішінде 3 - бағанда – (Вассерман реакциясы) РСК серологиялық реакциясы кешенін пайдалану саны көрсетіледі;
20. 2610-кесте. Контрацепцияны қолдану:
1) А 1 -бағанында көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда контрацепцияны пайдаланатын барлық әйелдердің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда жатыр ішілік заттарды пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда гормонды дәрі-дәрмекті пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 3 -бағаннан, соның ішінде ішке қабылдайтын гормондық заттарды пайдаланатын әйелдер саны көрсетіледі;

16. Таблица 2400. Родовспоможение на дому (без ФАП, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения)
1) в 1 графе А указывается наименование организации.
2) в графе Б указывается порядковый номер строк.
3) в графе 1 указывается количество всех родившихся живыми.
4) в графе 2 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте 0-6 суток.
5) в графе 3 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте 7-27 суток.
6) в графе 4 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте от 28 дней до 1 года.
7) в графе 5 указывается количество родившихся мертвыми антенатально.
8) в графе 6 указывается количество родившихся мертвыми интранатально.
17. В таблице 2401 указываются сведения о родах на дому:
1) в графе 1 указывается число родов на дому, всего;
2) в графе 2 указывается число родильниц (из 1 графы) без последующей госпитализации;
3) в графе 3 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, из них родившихся живыми;
4) в графе 4 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, в том числе недоношенными;
5) в графе 5 указываются сведения о новорожденных, умерших в возрасте 0-6 суток;
6) в графе 6 указываются сведения о новорожденных, родившихся мертвыми;
7) в графе 7 указываются сведения о новорожденных, из родившихся мертвыми, в том числе недоношенными;
8) в графе 8 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, из них вакцинировано против туберкулеза;
9) данные таблицы 2401, 1 строка 2 графа меньше или равно сумме граф 3 плюс 6 таблицы 2401 1 строки.
18. Таблица 2512 – в графе 1 указывается число всех осмотренных на туберкулез, в графе 2 отдельно из графы 1 показываются число детей 0 -14 лет, обследованных на туберкулез.
19. Таблица 2513–в графе 1 указывается число всех обследованных с целью выявления больных сифилисом, в графе 2 – в том числе с использованием микрореакции преципитации, в 3 графе – в том числе с использованием комплекса серологических реакций РСК (реакция Вассермана).
20. Таблица 2610.Применение контрацепции:
1) в 1 графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех женщин, использующих контрацепцию;
4) в графе 2 указывается число женщин, использующих внутриматочные средства;
5) в графе 3 указывается число женщин, использующих гормональные средства;
6) в графе 4 указывается число женщин, использующих из 3 графы в том числе оральные гормональные средства;

7) 5-бағанда 3-бағаннан соның ішінде инъекциялық гормондық заттарды пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда спермицидтерді пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда барьерді контрацепцияны пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 7-бағаннан, соның ішінде призервативтерді пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
11) барлық жолдар бойынша 1 баған = 2+3+6+7-ге тең..
20. 2700- кестеде стаматологиялық кабинеттің (тіс емдеу) жұмысы:
1) А бағанда көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда жолдарының реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда стоматологтар және тіс дәрігерлеріне барудың барлық саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда соның ішінде алғашқы бару саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жоспарланған санация және өтініш бойынша оңалту тәртібімен барлық емделгендер саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда жоспарланған оңалту тәртібімен алдын алу мақсатында келгендер саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда алдын алуға келушілер арасында оңалтуды қажет еткендер саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда алдын алуға келушілер арасынан жоспарланған оңалту кезінде емделгендер саны көрсетіледі
9) 1 - баған деректері барлық жолдар бойынша 2- баған деректерінен артық болады;
10) 4- баған деректері барлық жолдар бойынша 5- баған деректерінен артық болады;
11) 5 баған деректері барлық жолдар бойынша 6- баған деректерінен артық болады;
21. 2701 кестеде тіс протездерінің жұмысы туралы мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-бағанда протездерді алған тұлғалардың саны туралы ақпараты көрсетіледі - барлық;
2) 2-бағанда протездерді алған оның ішінде ауыл тұрғындарының саны көрсетілген;
3) 3-бағанда қанша жалғыз қаптама жасалғаны туралы мәліметтер;
4) 4 -бағанда қанша көпір тәрізді протездер жасалғаны туралы мәліметтер;
5) 5-баған олардағы протез саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда қанша алмалы-салмалы тіс протездері жасалғаны туралы мәліметтер;
7) 7-бағанда қанша металло керамикалы және фарфор бірліктері жасалынғаны туралы мәлімет;
8) 5-бағанның деректері 4-бағаннан көп болуы мүмкін.
23. 2702- кестесде – 1 -бағанда ортодонтиялық емдеу алған адамдардың саны көрсетіледі– барлығы, 2-бағанда олардың ішінен ортодонтиялық емдеу алған балалардың саны көрсетілген;
24. 2800-кестеде амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (бөлімшелердің) хирургиялық жұмысы:
1) А бағанда операциялар атауы көрсетіледі;
2) B бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда емханалық ұйымда (бөлімшелерде) жасалған операцияның саны көрсетіледі;
4) одан арғы жолдарда операцияның кейбір түрлері көрсетіледі, соның ішінде, кейбір операциялардың түрлері бөлінеді;

7) в графе 5 указывается число женщин, использующих из 3 графы в том числе инъекционные гормональные средства;
8) в графе 6 указывается число женщин, использующих спермициды;
9) в графе 7 указывается число женщин, использующих барьерные контрацепции;
10) в графе 8 указывается число женщин, использующих из 7 графы в том числе презервативы;
11) графа 1 равна 2 плюс 3 плюс 6 плюс 7 по всем строкам.
21. Таблица 2700. Работа стоматологического (зубоврачебного) кабинета:
1) в 1 графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех посещений стоматологов и зубных врачей;
4) в графе 2 указывается в том числе число первичных посещений;
5) в графе 3 указывается число всех санированных в порядке плановой санации и по обращению;
6) в графе 4 указывается число профилактических посещений в порядке плановой санации;
7) в графе 5 указывается число профилактических посещений из числа осмотренных нуждалось в санации;
8) в графе 6 указывается число профилактических посещений санировано из числа выявленных при плановой санации;
9) данные 1 графы по всем строкам больше данных 2 графы;
10) данные 4 графы по всем строкам больше данных 5 графы;
11) данные 5 графы по всем строкам больше данных 6 графы.
22. В таблице 2701 показывается сведения о зубопротезной работе:
1) в графе 1 указываются сведения о числе лиц, получивших зубные протезы – всего;
2) в графе 2 указывается в том числе число сельских жителей получивших зубные протезы;
3) в 3 графе сведение о том, сколько изготовлено одиночных коронок;
4) в 4 графе сведение о том, сколько изготовлено мостовидных протезов;
5) в графе 5 указывается число коронок в них;
6) в 6 графе сведение о том, сколько изготовлено съемных протезов;
7) в 7 графе сведение о том, сколько изготовлено единиц металлокерамики и фарфора;
8) данные графы 5 может быть больше графы 4.
23. Таблица 2702 – в графе 1 показывается число лиц, получивших ортодонтическое лечение – всего, в графе 2 показывается из них число детей, получивших ортодонтическое лечение.
24. Таблица 2800. Хирургическая работа амбулаторно-поликлинических организаций (подразделения):
1) в 1 графе А указывается наименование операций;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число операций, выполненных в поликлинической организации (подразделении);
4) в последующих строках указываются отдельные группы операций, из которых в том числе выделяются некоторые виды операций;

5) жолдар бойынша сандар сомасы 2.0, 3.0, 4.0, 11.0 онда операцияның топтары көрсетілген, ол 1- қатар "Барлығы" санына тең болады.
25. 2801 кестеде – 1- бағанда жалпы операция жасалған науқастар саны туралы мәлімет көрсетіледі, 2- бағанда оның ішінде 14 жасқа дейінгі операция жасатқан балалар саны көрсетіледі.
26. 3- бөлім. 3100 кесте стационар қызметі. Төсек қоры және оны пайдалану:
1) А бағанда төсек бейінінің атауы көрсетіледі;
2) B бағанда жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда есепті жылдың соңындағы төсек саны көрсетіледі;.
4) 2-бағанда төсектің орташа жылдық саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда стационарға келіп түскен науқастардың жалпы саны көрсетілген;
6) 4-бағанда 3-бағаннан келіп түскен ауыл тұрғындарының саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда 3-бағаннан келіп түскен балалардың саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда стационардан шығарылған науқастардың саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда стационарда қайтыс болғандардың саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда барлық науқастардың жатқан төсек- күн саны көрсетіледі;
11) 9-бағанда 8-бағаннан алынған ауыл тұрғындарының жұмсалған төсек-күн саны көрсетіледі;
12) 105 және 106-жолдар бойынша стационар бойынша жалпы төсектер саны, "Барлығы", көрсетіледі пайдаланылған төсектер қоры мен науқастардың қозғалысы көрсетіледі;
13) тәртіппен одан арғы жолдарда және қоса берілетін төсек бейіні тізбесіне есепке көзделген қоса берілген төсек бейінін жолдарды нөмірлеумен сомалық мәлімет, төсек бейіні бойынша жазылады, оларды бөлу ауруханада сметада көзделген немесе жылдың аяғында жоғары тұрған денсаулық сақтау ұйымының ішкі бұйрығымен осы бекітіледі;
14) балаларға қызмет көрсету үшін арнайы бөлінген төсектер жеке жолдармен жазылады;
15) барлық бағандар бойынша 1 -39, 41-45,50,жолдардың сомасы 85 қатарымен тең болады - "барлығы";
16) барлық бағандар бойынша қатар сомасы 85,87,88,89 105 қатар сомасына тең болады;
17) егер бір жыл ішінде уақытша немесе тұрақты төсек-орынды қайта бейіндеу жүргізілсе, жабылған төсек және олардың пайдаланылуы туралы мәліметтер төсек бейіні бойынша жеке жолмен көрсетіледі, сонымен қатар егер қайта бейіндеу жыл аяғында сақталса 1 -бағанда сызықша қойылады, ал 2 – бағанда осы саланың нақты ашылған төсектердің жылдық орташа саны көрсетіледі.
18) 3-баған деректері барлық жолдар бойынша 4-бағаннан көп және 5-бағандар жеке-жеке болып көрсетіледі;
19) 8-баған деректері барлық жолдар бойынша 9-бағаннан артық болады;
20) 105-жол барлық бағандары бойынша 85, 87-89- жолдар сомасына тең;
21) 106-жол барлық бағандар бойынша 86 және 90 жолдар сомасына тең;

5) сумма чисел по строкам 2.0, 3.0, 4.0.... 11.0, в которых указываются группы операций, равна числу в строке 1 "всего".
25. Таблица 2801– в графе 1 указываются сведения об общем числе оперированных больных, в графе 2 указывается из них число оперированных детей до 14 лет включительно.
26. Раздел 3. Деятельность стационара Таблица 3100. Коечный фонд и его использование:
1) в 1 графе А указывается наименование профиля коек;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в 1 графе указывается число коек на конец отчетного года;
4) в графе 2 указывается число среднегодовых коек;
5) в графе 3 указывается общее число поступивших больных в стационар;
6) в графе 4 указывается число поступивших сельских жителей из графы 3;
7) в графе 5 указывается число поступивших детей из графы 3;
8) в графе 6 указывается число выписанных больных из стационара;
9) в графе 7 указывается число умерших в стационаре;
10) в графе 8 указывается число проведенные всеми больными койко-дней;
11) в графе 9 указывается из графы 8 проведенные больными койко-дней сельскими жителями;
12) по строкам 105 и 106 "Всего" указывается число коек, движение больных и использование коечного фонда в целом по стационару;
13) в последующих строках в порядке и с нумерацией строк, предусмотренной в прилагаемом к отчету перечне профилей коек, записываются суммарные сведения по профилям коек, выделение которых в данной больнице предусмотрено сметой, в соответствии с внутренним приказом организации здравоохранения;
14) отдельными строками записываются койки, выделенные специально для обслуживания детей;
15) сумма строк 1 -39, 41-45,50, 52-84 равна строке 85 – "всего" по всем графам;
16) сумма строк 85, 87, 88, 89 равна строке 105;
17) если в течении года было произведено временное или постоянное перепрофилирование коек, сведения о свернутых койках и их использовании указываются отдельной строкой по соответствующему профилю коек, при этом в графе 1 проставлен прочерк, если перепрофилирование сохранилось на конец года, а в графе 2 - среднегодовое число фактически развернутых коек этого профиля;
18) данные 3 графы по всем строкам указываются больше, чем в графах 4 и 5 по отдельности;
19) данные 8 графы по всем строкам указываются больше, чем в графах 9;
20) строка 105 по всем графам равна сумме строк 85, 87-89;
21) строка 106 по всем графам равна сумме строк 86 и 90.

27. 3101-кесте 1-бағанда басқа стационарға ауыстырылғандар саны (6-баған.) көрсетіледі, 2-бағанда басқа стационарға ауыстырылған жаңа туған нәрестелер саны 1-бағаннан көрсеткішінен алынған деректер.
28. 3102-кесте шаруашылық есептегі төсектер бойынша мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-бағанда жыл соңына бюджеттік ұйымдарда шаруашылық есептегі төсек саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда орташа жылдық шаруашылық есептегі төсек саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда келіп түскен науқастар саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда жазылып шыққан науқастар саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда қайтыс болған науқастардың саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда барлық науқастардың төсек-күн саны көрсетіледі.
28. 3103-кестеде. Стационарлардағы бөлімшелер:
1) 1-А баған жолдардың реттік нөмірі;
2) 1- Б бағанда бөлімшелерінің атауы көрсетіледі;
3) 1-бағанда төсектердің бейіні осы ұйымда бар стационарлық бөлімшелердің саны төсектердің бейінін есепке алынбай көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларға арналған бөлімшелердің саны;
5) 1 -жол деректері барлық бағандар бойынша 2-жолдан бастап-45 жол сомасына тең.
30. 3200-кесте, қан, оның компоненттерін, препараттарды, қан алмастырғыштарды құю:
1) А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) Б бағанында кереует бейіні көрсетіледі;
3) 1-бағанда 1.0-ден 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке жеке тұтас қан өнімдерінің құйылған дозаларының саны жеке көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1.0-ден бастап 5.2-жолдарды қосқанда дейін әрбір бейін бойынша жеке-жеке тұтас қан өнімдерін құюды алған реципиенттердің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1.0-ден бастап 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке жеке құрамында эритроциттер бар компоненттердің құйылған дозаларының саны жеке көрсетіледі;
6) 4-бағанда 1.0-ден бастап 5.2-жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке жеке құрамында эритроциттер бар компоненттерді құюды алған реципиенттердің саны жеке көрсетіледі;
7) 5-бағанда 1.0-ден бастап 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке жеке тромбоциттер концентратының құйылған дозаларының саны жеке көрсетіледі;
8) 6-бағанда 1.0-ден бастап 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке-жеке тромбоциттер концентратын жеке құюды алған реципиенттердің саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда 1.0-ден бастап 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке-жеке барлық түрдегі плазманың құйылған дозаларының саны жеке көрсетіледі;
10) 8-бағанда 1.0-ден 5.2 жолға дейін әрбір бейін бойынша барлық түрдегі плазма құюды жеке алған реципиенттердің саны көрсетіледі;

27. Таблица 3101 – в графе 1 указывается из числа выписанных (6 графа) число переведенных в другие стационары, в графе 2 показывается из графы 1 число новорожденных переведенные в другие стационары.
28. В таблице 3102 указываются сведения по хозрасчетным койкам:
1) в графе 1 указывается число хозрасчетных коек в бюджетных организациях на конец года;
2) в графе 2 указывается число среднегодовых хозрасчетных коек;
3) в графе 3 указывается число поступивших больных;
4) в графе 4 указывается число выписанных больных;
5) в графе 5 указывается число умерших больных;
6) в графе 6 указывается число проведенных всеми больными койко-дней.
29. Таблица 3103. Отделения в стационарах:
1) в 1 графе А указывается порядковый номер строк;
2) в 1 графе Б указывается наименование отделений;
3) в графе 1 указывается количество стационарных отделений, имеющихся в данной организации, без учета профиля коек;
4) в графе 2 из графы 1 количество отделений для детей до 14 лет;
5) данные 1 строки по всем графам равны сумме строк с 2 по 45.
30. Таблица 3200. Переливание крови, ее компонентов, препаратов и кровезаменителей:
1) в графе А указывается порядковый номер строк;
2) в графе Б указывается профиль койки;
3) в графе 1 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество перелитых доз продуктов цельной крови по каждому профилю отдельно;
4) в графе 2 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество реципиентов, получивших переливание продуктов цельной крови по каждому профилю отдельно;
5) в графе 3 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество перелитых доз эритроцитсодержащих компонентов по каждому профилю отдельно;
6) в графе 4 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество реципиентов, получивших переливание эритроцитсодержащих компонентов по каждому профилю отдельно;
7) в графе 5 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество перелитых доз концентрата тромбоцитов по каждому профилю отдельно;
8) в графе 6 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество реципиентов, получивших переливание концентрата тромбоцитов по каждому профилю отдельно;
9) в графе 7 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество перелитых доз плазмы всех видов по каждому профилю отдельно;
10) в графе 8 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество реципиентов, получивших переливание плазмы всех видов по каждому профилю отдельно;

11) 9-бағанда 1.0-ден бастап 5.2 жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке-жеке криопреципитаттың құйылған дозаларының саны жеке көрсетіледі;
12) 10-бағанда 1.0-ден бастап 5.2-жолдарды қоса алғанда дейін әрбір бейін бойынша жеке криопреципитат құюды алған реципиенттердің саны көрсетіледі;
13) 3200-кестенің барлық бағандары бойынша 6.0-жолдағы сандар 1.1, 3.1, 5.1, 5.2-жолдарды қоспағанда, 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0-жолдардағы сандардың қосындысына тең.
30-1. 3200-кестенің барлық бағандары бойынша қан құйылған дозалары мен емдеуді аяқтаған реципиенттердің саны көрсетіледі.
30. 3201-кестесі қан құйылған науқастардың саны:
31. Кесте 3201. Қанның аллогендік компоненттерін қан құю алған науқастардың саны:
1) А бағанда жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) Б бағанында төсектердің бейіні көрсетіледі;
3) 1-бағанда әрбір бейін қан, оның компоненттерін саны бойынша жеке көрсетіледі;
4) 2-бағанда трансфузиядан кейінгі асқынулары бар науқастардың саны әрбір бейін бойынша жеке-жеке көрсетіледі;
5) 3201-кестенің барлық бағандары бойынша 6.0-жолдағы сандар 1.1, 3.1, 5.1, 5.2-жолдарды қоспағанда, 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0-жолдардағы сандардың санасына тең.
31-1. 3201-кестенің барлық бағандары бойынша қан құю дозаларының және емдеуді аяқтаған реципиенттердің саны көрсетіледі.
32. 4202, 5000-кесте.Радиологиялық бөлімше (сәулелік терапия кабинеті) қызметі:
1) 1-бағанда емдеуді аяқтаған барлық науқастардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда 1-бағаннан соның ішінде асқазан-ішек жолдарын емдеу;
3) 3-бағанда 1-бағаннан соның ішінде жүрек-қан жүйесін емдеу;
4) 4-бағанда 1-бағаннан соның ішінде тыныс алу жүйесін емдеу;
5) 5-бағанда 1-бағаннан соның ішінде тірек-қимыл аппаратын емдеу;
6) 6-бағанда 1-бағаннан соның ішінде гинекологиялық органдарды емдеу;
7) 7-бағанда 1-бағаннан соның ішінде орталық нерв жүйесін емдеу;
8) 8-бағанда 1-бағаннан соның ішінде эндокриндік жүйені емдеу;
9) 9-бағанда 1-бағаннан соның ішінде несеп-жыныс жүйесін емдеу;
10) 10-бағанда 1-бағаннан соның ішінде өзге де органдарды емдеу;

11) в графе 9 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество перелитых доз криопреципитата по каждому профилю отдельно;
12) в графе 10 с 1.0 по 5.2 строк указывается количество реципиентов, получивших переливание криопреципитата по каждому профилю отдельно;
13) по всем графам таблицы 3200 числа в строке 6.0 равны сумме чисел в строках 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0 за исключением строк 1.1, 3.1, 5.1, 5.2.
30-1. По всем графам таблицы 3200 указывается количество перелитых доз и реципиентов, завершивших лечение.
31. Таблица 3201. Число больных, получивших переливание аллогенных компонентов крови:
1) в графе А указывается порядковый номер строк;
2) в графе Б указывается профиль коек;
3) в графе 1 указывается количество больных, получивших переливание крови, ее компонентов по каждому профилю отдельно;
4) в графе 2 указывается количество больных, с посттрансфузионными осложнениями по каждому профилю отдельно;
5) по всем графам таблицы 3201 числа в строке 6.0 равны сумме чисел в строках 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, 5.0 за исключением строк 1.1, 3.1, 5.1, 5.2.
31-1. По всем графам таблицы 3201 указывается количество перелитых доз и реципиентов, завершивших лечение.
32. Раздел 4. Работа лечебно-вспомогательных и хозрасчетных отделений (кабинетов) Таблица 4201. Деятельность радиологического отделения (кабинета лучевой терапии):
1) в графе 1 указывается число всех больных, закончивших лучевую терапию;
2) в графе 2 указывается в том числе из графы 1 число короткофокусной терапии;
3) в графе 3 указывается в том числе из графы 1 число дистанционной гамматерапии;
4) в графе 4 указывается в том числе из графы 1 число лечений радиоактивными препаратами: закрытыми;
5) в графе 5 указывается число больных, закончивших лучевую терапию по поводу злокачественных новообразований и неопухолевых заболеваний.
33. Таблицы 4202, 5000. Деятельность кабинета лазерной терапии:
1) в графе 1 указывается число всех больных, закончивших лечение;
2) в графе 2 из графы 1 в том числе лечение желудочно-кишечного тракта;
3) в графе 3 из графы 1 в том числе лечение сердечно-сосудистой системы;
4) в графе 4 из графы 1 в том числе лечение дыхательной системы;
5) в графе 5 из графы 1 в том числе лечение опорно-двигательного аппарата;
6) в графе 6 из графы 1 в том числе лечение гинекологических органов;
7) в графе 7 из графы 1 в том числе лечение центральной нервной системы;
8) в графе 8 из графы 1 в том числе лечение эндокринной системы;
9) в графе 9 из графы 1 в том числе лечение мочеполовой системы;
10) в графе 10 из графы 1 в том числе лечение прочих органов;

11) 1-бағанның деректері кейінгі барлық 2-10-бағандардың сомасына тең.
33. 4601, 5100-кестелер. Физиотерапиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі;
1) 1-бағанда емдеуді аяқтаған барлық адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы санынан, амбулаторияда және үйде ем алғандар саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық жасалған емшаралардың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда, соның ішінде, емханада амбулаторлық емделген науқастарға жасалған емшаралар саны көрсетіледі,
5) 5-бағанда соның ішінде, үйде ем алған науқастарға жасалған емшаралардың саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда одан басқа, массаж алған адамдардың саны көрсетіледі.
34. 4701,5101-кестелер. емдеу дене шынықтыру кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда барлық емді аяқтаған тұлғалардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы санынан, емханада және үйде емделген науқастар көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық жасалған емшаралардың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде, емханада ем алған жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі,
5) 5-бағанда, соның ішінде рәсімдер саны, үйде ем жасалған науқастар.
35. 4801,5102-кестелер. Рефлексотерапия кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда барлық емдеуді аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы санынан емханада ем жасалған науқастар көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық босатылған емшаралардың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған ем шаралардың саны көрсетіледі;
37. 4802, 5103-кестелер. Гемодиализ бөлімшесінің қызметі:
1) 1-бағанда гемодиализ бөлімшелерде диализ орының саны, сондай-ақ стационардың "жасанды бүйрек" аппараты бар бөлімшелерінде;
2) 2-бағанда жасалған барлық гемодиализдер саны;
3) 3- бағанда оның ішінде, емханада науқастарға ем шаралардың саны көрсетіледі;
38. 4803,5104-кестелер. Гемосорбция бөлімшелерінің қызметі:
1) 1-бағанда гемосорбция бөлімшелерінде орындар саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда барлық жасалған ем шараларының саны;
3) 3- бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны.
38. 4804,5105-кестелер. Гипербариялық оксигенация бөлімшелерінің қызметі:
1-бағанда мәліметтер ұсынылады, оның ішінде қолданыстағы барокамералар, 2-бағанда оның ішінде іске қосылған барокамералар саны, 3-бағанда – барлық өткізілген сеанстар саны, 4-бағанда – соның ішінде емханада ем алған науқастарға жасалған сеанстар саны көрсетіледі.
40. 4805,5106-кестелер. Логопедиялық көмек:
1) 1-бағанда логопедпен емді аяқтаған тұлғалардың саны көрсетіледі;

11) данные 1 графы равны сумме всех последующих граф 2-10.
34. Таблицы 4601, 5100. Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета):
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся амбулаторно и на дому;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся амбулаторно в поликлинике;
5) в графе 5 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся на дому;
6) в графе 6 указывается кроме того, число лиц, получивших массаж.
35. Таблицы 4701,5101. Деятельность кабинета лечебно-физической культуры:
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся в поликлинике и на дому;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся в поликлинике;
5) в графе 5 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся на дому.
36. Таблицы 4801,5102. Деятельность кабинета рефлексотерапии:
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся в поликлинике;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
37. Таблицы 4802, 5103. Деятельность отделения гемодиализа:
1) в графе 1 указывается число диализных мест в отделениях гемодиализа, а также в подразделениях стационара, где имеется аппарат "искусственная почка";
2) в графе 2 указывается число всех проведенных гемодиализов;
3) в графе 3 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
38. Таблицы 4803,5104. Деятельность отделений гемосорбции:
1) в графе 1 указывается число мест в отделениях гемосорбции;
2) в графе 2 указывается число всех отпущенных процедур;
3) в графе 3 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
39. Таблицы 4804,5105. Деятельность отделений гипербарической оксигенации: в графе 1 представляются сведения о числе барокамер, в графе 2 указывается в том числе число действующих барокамер, в графе 3 – число всех проведенных сеансов, в графе 4 – в том числе число сеансов, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
40. Таблицы 4805,5106. Логопедическая помощь:
1) в графе 1 указывается число лиц, закончивших лечение с логопедом;

2) 2-бағанда соның ішінде логопедтен емін аяқтаған 14 жасқа дейін балалар саны көрсетіледі;
3) 3- бағанда оның ішінде, емханада алған науқастарға жасалған емдеу көрсетіледі
41. 4806-кесте. Әлеуметтік-психологиялық көмек: 1- бағанда әлеуметтік қызметкерге барлық пациенттердің өтініштерінің саны көрсетіледі, 2-бағанда – оның ішінде әлеуметтік қызметкерге 14 жасқа дейінгі балалар өтініштерінің саны, 3-бағанда –медициналық-әлеуметтік консультация саны.
42. 5 бөлім. Диагностикалық бөлімшелер қызметі: бұл бөлімге қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы рентгенологиялық, радиологиялық, ультрадыбыстық және басқа сәулелік зерттеу әдістерінің, бөлімшелердің (кабинеттердің) қашықтық-диагностикалық, эндоскопиялық, функционалдық диагностика, зертханалар, патологиялық-анатомиялық бөлімшелерінің мәліметтері қосылады.
43. 4110,5107-кестелер. Рентген-диагностикалық (профилактикалық қарап - тексеруді қоса алғанда):
1) А бағанда рентгендік зерттеулер атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда орындалған зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда жалпы кеуде қуысы ағзаларының рентгенологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жалпы ас қорыту ағзаларының рентгенологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда жалпы сүйек-буын жүйесіне рентгенологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда жалпы несеп-жыныс жүйесінің рентгенологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда жалпы санынан өзге рентгендік зерттеулердің саны көрсетіледі. Өзге зерттеулер санына жұмсақ ет, сүт бездері, бет-жақ сүйек және тіс суреттері, ЛОР-ағзаларын зерттеу (соның ішінде, көмей мұрын қосалқы қуыстарының, ішкі құлақ), 2-5 бағанына кірмейтіндер бас және жұлын миының зерттеу және т.б..
9).1 бағанда саны 2-6-бағандарда сандардың сомасына тең (барлық кесте қатары).
44. 4112,5108-кестелер 1-бағанда амбулаториялық науқастарға жүргізілген рентген зерттеулер саны көрсетіледі.
45. 4114,5109-кестелер. Рентгенологиялық профилактикалық зерттеулер: 1-бағанда кеуде қуысы ағзаларының орындалған профилактикалық флюорографиялық зерттеулер саны көрсетіледі, барлығы 2-бағанда, 14 жасқа дейінгі балаларға жасағлан зерттеулер саны көрсетіледі.
45. 4115, 5110-кестелер. Ультрадыбыстық зерттеу:
1) А бағанда ультрадыбыстық зерттеулердің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық ультрадыбыстық зерттеу саны көрсетіледі;

2) в графе 2 указывается в том числе число детей до 14 лет, закончивших лечение с логопедом;
3) в графе 3 указывается в том числе число лечений, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
41. Таблица 4806. Социально-психологическая помощь: в графе 1 указывается число всех обращений пациентов к социальному работнику, в графе 2 – в том числе число обращений детей до 14 лет к социальному работнику, в графе 3 – число медико-социальных консультаций.
42. Раздел 5. Работа диагностических отделений: в этот раздел включаются сведения об основных показателях деятельности рентгенологического, радиологического, ультразвукового и других лучевых методов исследования, отделений (кабинетов) дистанционно-диагностического, эндоскопического, функциональной диагностики, лабораторий, паталогоанатомического отделения.
43. Таблицы 4110,5107. Рентгенодиагностическая (включая профилактические осмотры):
1) в графе А указывается наименование рентгеновских исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее число выполненных исследований;
4) в графе 2 из общего числа указывается число рентгенологических исследований органов грудной клетки;
5) в графе 3 из общего числа указывается число рентгенологических исследований органов пищеварения;
6) в графе 4 из общего числа указывается число рентгенологических исследований костно-суставной системы;
7) в графе 5 из общего числа указывается число рентгенологических исследований мочеполовой системы;
8) в графе 6 из общего числа указывается число прочих рентгенологических исследований. К числу прочих исследований относятся снимки мягких тканей, молочных желез, снимки челюстно-лицевой области и зубов, исследования ЛОР-органов (включая снимки гортани, придаточных пазух носа, внутреннего уха), исследования головного и спинного мозга и т.д., которые не входят в графы 2-5;
9) число в графе1 равно сумме чисел в графах 2-6 (по все строкам таблицы).
44. Таблицы 4112, 5108 в графе 1 показывается число рентгенодиагностических исследований, выполненные амбулаторным больным.
45. Таблицы 4114, 5109. Рентгенологические профилактические исследования: в графе 1 указывается число выполненных профилактических флюорографических обследованиях органов грудной клетки – всего, в графе 2 показывается число обследований, сделанных детям до 14 лет включительно.
46. Таблицы 4115, 5110. Ультразвуковое исследование:
1) в графе А указывается наименование ультразвуковых исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех ультразвуковых исследований;

4) 2-бағанда 14 жасқа дейінгі балаларға жасаған ультрадыбыстық зерттеу саны көрсетіледі;
5) 4115-кестеде, 1-жолдардағы сан 2-14 бойынша қоса алғанда сомасына тең.
47. 4116, 5111-кестелер. Компьютерлік және магниттік-резонанстық томография кабинетінің қызметі:
1) А бағанда зерттеулер атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық компьютерлік томография зерттеулер саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда магниттік-резонанстық томографияның барлық зерттеулер саны;
5) 3-бағанда барлық қарама-қарсы ұлғайту компьютерлік томографияның саны көрсетіледі;
5) 4-бағанда магниттік-резонанстық томографияның бардық контрасті кұшінің саны көрсетіледі;
6) 5-бағанда барлық инвазиялық рәсімдерінің компьютерлік томография саны көрсетіледі;
7) 6-бағанда барлық инвазивті рәсімдерді магниттік-резонанстық томография саны көрсетіледі;
8) 1-жол саны барлық бағандар бойынша сандар 2+7 жолдарға сомасына тең болады.
48. 4203, 5112-кестелер. Радиоизотоптық диагностика зертханаларының қызметі:
1) 1-бағанда жалпы радиодиагностикалық зерттеулердің көрсетіледі, қоса алғанда науқасқа ин виво және ин витро зерттеулер жасалған саны;
2) 2-бағанда, соның ішінде саны көрсетіледі сканерлеу (әр түрлі сканерлерде орындалғандар) және сцинтиграфиялар (ГСГ типті орындағандар гамма-камераларда және т. б.);
3) 3-бағанда Динамикалық және статистикалық функционалдық зерттеулер (көп арналы және бір арнаны диагностикалық объектілерінде орындалғандар) саны көрсетіледі.
49. 4204, 5113-кестелер. Эндоскопиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі:
1) 1-бағанда барлық эндоскопиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда 1-бағаннан эзофагогастродуоденография саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда 1-бағаннан колоноскопия саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда 1-бағаннан бронхоскопия саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда 1-бағаннан ректороманоскопия саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда 1-бағаннан фиброларингоскопия саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда 1-бағаннан ретроградных панкрехолангиография саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда 1-бағаннан басқа да эндоскопиялық зерттеулер саны көрсетіледі;
9) 1-баған сомасы барлық жолдар бойынша 2-8-бағандар сандарына тең.
50. 4300,5114- кестелер. Зертханалар қызметі:
1) А бағанда көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық жүргізілген талдаулар саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағанның гематологиялық талдаулар саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1-бағанның цитологиялық талдау саны көрсетіледі;

4) в графе 2 указывается число ультразвуковых исследований, сделанных детям до 14 лет включительно;
5) в таблице 4115, строка 1 равна сумме чисел в строках с 2 по 14 по обеим графам.
47. Таблицы 4116, 5111. Деятельность кабинета компьютерной и магнитно-резонансной томографии:
1) в графе А указывается наименование исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех исследований компьютерной томографии;
4) в графе 2 указывается число всех исследований магнитно-резонансной томографии; указывается показывается число всех контрастных усилений компьютерной томографии;
5) в графе 4 указывается число всех контрастных усилений магнитно-резонансной томографии;
6) в графе 5 указывается число всех инвазивных процедур компьютерной томографии;
7) в графе 6 указывается число всех инвазивных процедур магнитно-резонансной томографии;
8) число строки 1 по всем графам равняется сумме чисел строки 2+7.
48. Таблицы 4203, 5112. Деятельность лабораторий радиоизотопной диагностики:
1) в графе 1 указывается общее количество сделанных радиодиагностических исследований, включая как инвиво, так и ин витро исследований больного;
2) в графе 2 указывается в том числе указывается количество сканирований (выполненных на различных видах сканерах) и сцинтиграфий (выполненных на гамма-камерах типа ГСГ);
3) в графе 3 указывается количество как динамических, так и статистических функциональных исследований (выполненных на многоканальных и одноканальных диагностических установках, дозкалибраторах).
49. Таблицы 4204,5113. Деятельность эндоскопических отделений (кабинетов):
1) в графе 1 указывается число всех эндоскопических исследований;
2) в графе 2 из графы 1 указывается число эзофагогастродуоденографий;
3) в графе 3 из графы 1 указывается число колоноскопий;
4) в графе 4 из графы 1 указывается число бронхоскопий;
5) в графе 5 из графы 1 указывается число ректороманоскопий;
6) в графе 6 из графы 1 указывается число фиброларингоскопий;
7) в графе 7 из графы 1 указывается число ретроградных панкрехолангиографий;
8) в графе 8 из графы 1 указывается число прочие эндоскопические исследования;
9) графа 1 равна сумме чисел в графах 2-8 по всем строкам.
50. Таблицы 4300,5114. Деятельность лабораторий:
1) в графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех проведенных анализов;
4) в графе 2 из 1 графы указывается число гематологических анализов;
5) в графе 3 из 1 графы указывается число цитологических анализов;

6) 4-бағанда 1-бағанның биохимиялық талдау саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда 1-бағанның микробиологиялық талдау саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда 1-бағанның иммунологиялық талдау саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда 1-бағанның медициналық генетикалық талдаулар саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 1-бағанның жалпы клиникалық талдаулар саны көрсетіледі;
11) 1-баған барлық жолдар бойынша 2- ден бастап 8 қоса алғанда бағандардың сомасына тең;
12) 4300-кестенің 5-бағаны 4302 кестенің 8+9 бағандарынан артық немесе тең;
13) 4300-кестенің 6-бағаны 4302-кесте 10-13 бағандарына артық немесе тең болу керек.
51. 4302, 5115-кесте:
1) 1-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен гормондар талдауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен онкомаркерлер талдауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен ферменттер талдауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесіненұю және ұюға қарсы жүйесі талдауы көрсетіледі;
5) 5-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан)4300-кестесінен тұз-су алмасу талдауы көрсетіледі;
6) 6-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан)4300-кестесінен газ және қышқыл негізгі алмасу талдауы көрсетіледі;
7) 7-бағанда микробиологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) туберкулездің таяқшасы материалын бактериологиялық зерттеу көрсетіледі: бактериоскопия;
8) 8-бағанда микробиологиялық талдау (4300-кестелері, 5-баған) туберкулездің таякшасы материалын бактериологиялық зерттеу көрсетіледі: себу;
9) 9-бағанында иммунологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) кешені серологиялық реакциялардың (қоса алғанда микрореакция) көрсетіледі;
10) 10-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) спецификалық реакциялар үшін сұр және ликвородиагностики мерез саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелер, 6-баған) сәйкестендіру лимфоциттер саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелер, 6-баған), ісікке қарсы иммунитетті көрсеткіштері көрсетіледі;
52. 4401, 5115-кестелер. Функционалдық диагностика кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда,, егер мекемеде ЭКГ-кабинеті бар болса сондай-ақ электрокардиографиялық кабинеті жалпы саны функционалдық диагностика кабинетінде зерттеп-қаралған тұлғалардың жалпы зерттеп –қаралған тұлғалардың саны көрсетіледі;

6) в графе 4 из 1 графы указывается число биохимических анализов;
7) в графе 5 из 1 графы указывается число микробиологических анализов;
8) в графе 6 из 1 графы указывается число иммунологических анализов;
9) в графе 7 из 1 графы указывается число медикогенетических анализов;
10) в графе 8 из 1 графы указывается число общеклинических анализов;
11) графа 1 равна сумме граф с 2 по 8 по всем строкам;
12) графа 5 таблицы 4300 больше или равна графам 8 плюс 9 таблицы 4302;
13) графа 6 таблицы 4300 больше или равна графам 10-13 таблицы 4302.
51. Таблицы 4302,5115:
1) в графе 2 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на гормоны;
2) в графе 3 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на онкомаркеры;
3) в графе 4 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на ферменты;
4) в графе 5 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 показатели свертывающей и противосвертывающей системы;
5) в графе 6 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы число водосолевого обмена;
6) в графе 7 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы число газо и кислотно -основного обмена;
7) в графе 8 из микробиологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указываются бактериологические исследования материала на бацилловыделение туберкулеза: бактериоскопия;
8) в графе 9 из микробиологических анализов (из таблицы 4300, графа 5) указывается бактериологические исследования материала на бацилловыделение туберкулеза: на посевы;
9) в графе 10 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается комплекс серологических реакций (включая микрореакции);
10) в графе 11 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается число специфических реакций для серо и ликвородиагностики сифилиса;
11) в графе 12 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается число идентификации лимфоцитов;
12) в графе 13 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается показатели противоопухолевого иммунитета;
13) в графе 14 указывается пренатальный скрининг (из таблицы 4300 графы 7)
14) в графе 15 указывается неонатальный скрининг (из таблицы 4300 графы 7)
15) в графе 16 указывается паразитологические (из таблицы 4300 графы 8)
52. Таблицы 4401,5115. Деятельность кабинета функциональной диагностики:
1) в графе 1 указывается общее число обследованных лиц кабинета функциональной диагностики, а также электрокардиографического кабинета, если в учреждении имеется только ЭКГ-кабинет;

2) 2-бағанда,-соның ішінде емханада және үйде зерттеп-қаралған тұлғалардың саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда, 14 жасқа дейінгі зерттеп-қаралған балалардың жалпы саныкөрсетіледі;
4) 4-бағанда, оның ішінде емханада және үйде зерттеп-қаралғандардың саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда, зерттеп-қаралғандардың тексерілгендер саны көрсетіледі –барлығы;
6) 6-бағанда оның ішінде емханада амбулаториялық ем алған науқастар көрсетіледі;
7) 7-бағанда оның ішінде – үйде көрсетіледі.
53. 4500-кесте. Патологиялық-анатомиялық бюро (бөлімшелері) қызметі:
1) А бағанда зерттеулер атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 3-бағанда сыналатын 14 жасқа дейінгі балалардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде клиникада және үйде сыналған адамдардың саны көрсетілген;
5) 5-баған атқарылған зерттеулер саны көрсетіледі - барлық;
53. 4501-кесте:
1) 1-бағанда қызмет көрсетілетін ұйымдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда, оның ішінде дербес емхана саны көрсетілген;
3) 3-бағанда секциялық материалды зерттеулерінде патологиялық-гистологиялық саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда науқаста биопсия материалын және операциялық гистологиялық зерттеу саны көрсетіледі-барлығы;
5) 5-баған оның ішінде, емханадан көрсетіледі.
55. 4502-кесте. Стационарларды алмастыратын көмек алған науқастар контингенттері туралы ақпарат:
1) А бағанында күндізгі стационарлар атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында қатардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда стационарды алмастыратын ұйымдардың көрсететін көмек саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда іс жүзінде ашылған орын мәліметтер көрсетіледі;.
5) 3-бағанда есепті жылы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша шығарылған науқастардың саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 3-бағаннан кеткен ауылдық тұрғындар саны көрсетіледі
56. 4503-кесте. Күндізгі стационарлар:
1) А бағанда аурулардың атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) В бағанында Аурулардың халықаралық жіктемесі бойынша шифрлар көрсетіледі;
4) 1-бағанда амбулаториялық-емханалық көмек саны көрсетілетін ұйымдар жанынан емделген науқастардың саны көрсетіледі;
5) 2-бағанда 1-бағаннан, емделген 14 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі;
6) 3-бағанда 1 бағаннан, емделген 15-17 жастағы балалардың саны көрсетіледі;
7) 4-бағанда 1-бағаннан, қайтыс болғандардың саны көрсетіледі;
8) 5-бағанда науқастардың ем жүргізілген күні, жалпы саны көрсетіледі;
9) 6-бағанда 5-бағаннан, 14 жасқа дейін балалардың емделген күн саны көрсетіледі;
10) 7-бағанда 5-бағаннан, 15-17 жастағы балалардың науқастың емделген күндер саны көрсетіледі;

2) в графе 2 в том числе указывается число обследованных лиц в поликлинике и на дому;
3) в графе 3 указывается из общего числа обследованных – детей до 14 лет;
4) в графе 4 указывается в том числе число обследованных лиц в поликлинике и на дому;
5) в графе 5 указывается число сделанных исследований – всего;
6) в графе 6 указывается в том числе – амбулаторным больным – в поликлинике;
7) в графе 7 указывается в том числе –на дому.
53. Таблица 4500. Деятельность патологоанатомического бюро (отделения):
1) в графе А указывается наименование исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее число произведенных вскрытий;
4) в графе 2 указывается в том числе число умерших в стационаре;
5) в графе 3 из графы 2 указывается число расхождении клинических и паталогоанатомических диагнозов.
54. Таблица 4501:
1) в графе 1 указывается число обслуживаемых организаций;
2) в графе 2 указывается в том числе количество самостоятельных поликлиник;
3) в графе 3 указывается число патолого-гистологических исследований секционного материала;
4) в графе 4 даются сведения о числе патолого-гистологических исследований операционного и биопсийного материала у больного – всего;
5) в графе 5 указывается в том числе – из поликлиники.
55. Таблица 4502. Информация о контингентах больных, получивших стационарозамещающую помощь:
1) в графе А указывается наименование дневных стационаров;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число организаций, оказывающие стационарозамещающую помощь;
4) в графе 2 указывается сведения о числе мест фактически развернуты;
5) в графе 3 указывается количество выбывших больных по состоянию на 31 декабря отчетного года;
6) в графе 4 указывается из 3 графы число выбывших сельских жителей.
56. Таблица 4503. Дневные стационары:
1) в графе А указывается наименование болезней;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе В указывается шифр по Международной классификации болезней;
4) в графе 1 указывается число пролеченных больных при организациях, оказывающих, амбулаторно-поликлиническую помощь;
5) в графе 2 указывается из графы 1, из них число пролеченных детей до 14 лет;
6) в графе 3 указывается из графы 1, из них число пролеченных детей 15-17 лет;
7) в графе 4 указывается из графы 1, из них число умерших;
8) в графе 5 указывается общее число проведенных дней больными;
9) в графе 6 указывается из графы 5, число проведенных дней детьми до 14 лет;
10) в графе 7 указывается из графы 5, число проведенных дней детьми 15-17 лет;

3403
жолдың №
Барлық денсаулық сақтау ұйымдарында дәрігерлер қамтылған барлық лауазымдар
А
1
01
3650 Амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (дербес және оған қарасты), диспансерлік бөлімшелердің, әйелдер консультцияларының жоспарлы қуаттылығы, барлығы 1__1___
Атауы ____________________________________________________________________
Мекенжайы ______________________________________________________________
Телефон ________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________
Орындаушы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)_____, қолы ____ телефон ____
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)______
қолы____________________
Мөр орны _____________________
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Денсаулық сақтау ұйымдарының желісі мен қызметі туралы есеп" (Индексі: 26-Желі, кезеңділігі: жылдық)
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "Денсаулық сақтау ұйымдарының желісі мен қызметі туралы есеп" әкімшілік деректері.
2. Мына кестелерде:
1. 2-7-бағандар 19-нысанның ІІІ тарауының 3100-кестесі 117-жолдың 1-4,8,9 бағандары бойынша толтырылады;
2. 8-10 - бағандар 19-нысанның ІІ тарауының 2100-кестесі 1 және 5-жолдардың деректері бойынша толтырылады;
3. 8-10 - бағандарға стоматологтарға және тіс дәрігерлеріне барулар енгізілмейді, олар 1800 "Стоматологиялық қызмет көрсету" кестесіне енгізіледі;
4. 11-14 және 17-20-бағандарда "Лауазымдар саны" бүкіл ұйым бойынша дәрігерлердің және орташа медицина қызметкерлерінің штаттық және қамтылған лауазымдары туралы мәліметтер көрсетіледі;
5. 21-22-бағандарда қамтылған лауазымдардағы ОМҚ жеке тұлғалар көрсетіледі.
6. аурухана ұйымдарының құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялардың, МСАК орталықтарының, ФАП, ФП, МП және МҚ (жеке үй-жайсыз), олар туралы мәліметтер №47 нысандағы сәйкес кестелерде көрсетіледі;
7. қан құю бөлімшелерінің және кабинеттерінің;
8. жедел медициналық көмек станцияларының және бөлімшелерінің;
9. патологиялық анатомиялық бюроның;
10. бюджеттік ұйымдардың шаруашылық есептік бөлімшелерінің медицина қызметкерлері лауазымдары туралы мәліметтер көрсетілмейді;
11. 23-бағанда біріктірілген ауруханалар құрамына кіретін емханалар мен басқа да амбулаториялық-емханалық бөлімшелер саны көрсетіледі.

3403
№ строки
Всего должностей, занятых врачами во всех организациях здравоохранения
А
1
01
3650 Плановая мощность амбулаторно-поликлинических организаций (самостоятельных и входящих), диспансерных отделений, женских консультаций, всего 1 __1__.
Наименование _________________________________________________
Адрес ________________________________________________________
Телефон ________________ Адрес электронной почты ______________
Исполнитель (Фамилия имя отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________,
подпись ___________ телефон ______
Руководитель или лицо, исполняющего его обязанности
(Фамилия имя отчество) (при его наличии)
_____________________________________________________________
подпись ____________________
Место для печати _____________________
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"О сети и деятельности организаций здравоохранения"
(индекс: 26-Сеть), периодичность: годовая)
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, административных данных определяет единые требования по заполнению формы, административных данных "О сети и деятельности организаций здравоохранения".
2. В следующих таблицах отражены:
1) графы 2-7 заполняются по данным граф 1-4,8,9 строки 117 таблицы 3100 раздела III формы 19;
2) графы 8-10 заполняются по данным графы 1 и 5 строки 1 и 2 таблицы 2100 и таблицы 2101 раздела II по форме 19;
3) в графы 8-10 не включаются посещения к стоматологам и зубным врачам, эти посещения включаются в таблицу 1800 "Стоматологическое обслуживание";
4) в графах 11-14 и 17-20 – "Число должностей" указываются сведения о штатных и занятых должностях врачей и среднего медперсонала по всей организации;
5) в графах 21-22 указываются физические лица среднего медицинского персонала (далее -СМР) на занятых должностях. Не включаются сведения о должностях медицинского персонала:
6) врачебных амбулаторий, центров первичная медико-санитарная помощь (далее - ПМСП), фельдшерско-акушерский пункт (далее - ФАП), фельдшерский пункт (далее - ФП), медицинский пункт (далее – МП) и медицинский работник (далее - МР) (без отдельного помещения), входящих в состав больничных организаций, сведения о которых показываются в соответствующих таблицах формы № 26;
7) отделений и кабинетов переливания крови;
8) станций и отделений скорой медицинской помощи;
9) патологоанатомических бюро;
10) хозрасчетных отделений бюджетных организаций;
11) в графе 23 указывается число входящих в состав объединенных больниц: поликлиник и других амбулаторно-поликлинических отделений.

3. 0300-кесте. Қалпына келтіру емі және медициналық оңалту ұйымдары:
1) Кестеде 1-4 жолдар бойынша 19-нысан бойынша есеп толтыратын қалпына келтіру-емді және медициналық оңалту ұйымдары туралы деректер келтіріледі.
2) 3-23-бағандарда барлық жолдар 3-есептік нысанның 1100, 2100 және 3100-кестелеріне сәйкес толтырылады.
4. 0310-кесте Паллиативтік көмек және мейіргерлік күтім көрсететін ұйымдар:
1) кестеде 19-нысан бойынша есеп толтыратын, паллиативтік көмек және мейіргерлік күтім көрсететін ұйымдар туралы деректер келтірілген.
2) 2-13-бағандар 19 - нысанның 1100 және 3100-кестелеріне сәйкес толтырылады.
5. 0320-кесте - Санаторийлер:
1) 2 және 3-бағандарда сметамен қамтамасыз етілген төсектер көрсетіледі;
2) 6-баған бойынша есептік жыл ішінде емдеуін аяқтағандардың жалпы саны, 7 -баған бойынша 6- бағандағы әйелдер саны көрсетіледі;
3) 8-14-бағандар бойынша 6 - жолдағы емделген науқастарды жас мөлшеріне қарай бөлу деректері көрсетіледі.
6. 0401-кесте.Санитариялық авиация (жедел және жоспарлы-консультативтік көмек бөлімшесі)
Санитариялық авиация жедел және жоспарлы-консультативтік көмек) бөлімшелерінің саны және олар қызмет көрсеткен тұлғалар саны туралы деректер №22 "Санитариялық авиация және жедел және жоспарлы-консультативтік көмек түрінде жедел медициналық көмек, шұғыл медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың есебі" нысанынан толтырылады.
7. 0500-кесте.Қан қызметі саласындағы ұйымдар: кестеде қан орталықтарының, қан құю бөлімшелерінің және қан бекеттерінің сандары туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. 0600-кесте. Жедел медициналық көмек ұйымдары:
1) кестенің 1 - жолында жедел медициналық станциялардың және бөлімшелердің саны көрсетіледі;
2) 2-баған бойынша 2,3 және 4 - жолдарда ОАА (АА) және қалалық (аудандық) емханалардың және психоневрологиялық диспансердің (аурухананың) құрамына кіретін станциялар мен бөлімшелер көрсетіледі;
3) 5 - жолдың деректері №22 нысанның, 2100 - кестенің, 1 - жолдың, 1 - бағанның негізінде толтырылады;
4) 6 - жолдың деректері №22 нысанның, 2100 кестенің, 1 - жолдың, 5 - бағанның негізінде толтырылады;
5) 7 - жол №22 есептік нысанның, 2100- кестенің, 2 - жолдың, 1 - бағанның+2300 кестенің, 1 тармағында негізінде толтырылады.
9. 0710 және 0720- кестелер. Диспансерлер:
1) 1-бағанда сәйкес бағдардағы диспансерлердің жалпы саны туралы мәліметтер енгізіледі;
2) 2-бағанда сәйкесінше төсектері бар диспансерлер туралы мәліметтер енгізіледі,, 3-бағанға – жыл соңындағы төсектердің нақты саны туралы, 4-бағанға – орташа жылдық төсектер саны туралы мәліметтер енгізіледі;

3. Таблица 0300 Организации восстановительного лечения и медицинской реабилитации:
1) в таблице по строкам 1-4 приводятся данные об организациях здравоохранения восстановительного лечения и медицинской реабилитации, заполняющих отчет по форме 19;
2) графы 3-23 по всем строкам заполняются в соответствии с таблицами 1100, 2100 и 3100 отчетной формы 19.
4. Таблица 0310 Организации, оказывающие паллиативную помощь и сестринский уход:
1) в таблице приводятся данные об организациях здравоохранения, оказывающих паллиативную помощь и сестринский уход, заполняющих отчет по форме 19.
2) графы 2-13 заполняются в соответствии с таблицами 1100 и 3100 отчетной формы 19.
5. Таблица 0320 Санатории:
1) в графах 2 и 3 указываются койки, обеспеченные сметой;
2) по графе 6 указывается общее число закончивших лечение за отчетный год, по графе 7 – число женщин из графы 6;
3) по графам 8-14 указываются данные распределения лечившихся больных из строки 6 по возрастам.
6. Таблица 0401 Санитарная авиация (отделение экстренной и планово-консультативной помощи)
Данные о числе отделений санитарной авиации (экстренной и планово-консультативной помощи) и число обслуженных ими лиц заполняются из формы № 22 "Отчет медицинской организации, оказывающей скорую медицинскую помощь, экстренную медицинскую помощь в форме санитарной авиации и планово-консультативную медицинскую помощь".
7. Таблица 0500 Организации в сфере службы крови: в таблице указываются сведения о числе центров крови, отделений переливания крови и пунктов крови.
8. Таблица 0600 Организации скорой медицинской помощи:
1) в строке 1 таблицы указываются число станций и отделений скорой медицинской помощи;
2) по графе 2 строки 2, 3 и 4 указываются станции и отделения, входящие в состав центральной районной больницы ЦРБ (РБ) и городской (районной) поликлиники и в психоневрологическом диспансере (больнице);
3) данные строки 5 заполняются на основании формы № 22, таблицы 2100, строки 1, графы 1;
4) данные строки 6 заполняются на основании формы № 22, таблицы 2100, строки 1, графы 5;
5) строка 7 заполняется на основании данных отчетной формы № 22 таблицы 2100, строки 2, графы 1 плюс таблица 2300, пункта 1.
9. Таблицы 0710 и 0720 Диспансеры:
1) в графе 1 указываются сведения об общем числе диспансеров соответствующих профилей;
2) в графу 2 соответственно включаются сведения, о диспансерах, имеющих койки, в графу 3 – о числе фактически развернутых в них коек на конец года, в графу 4 – число среднегодовых коек;

3) 5 және 6 - бағандарда түскен науқастардың саны туралы мәліметтер (барлығы (5-баған), оның ішінде, ауылдық тұрғындар (6-баған) және олар өткізген төсек күндер (абсолюттік сандарда) 7 және 8-бағандарда;
4) 0720 – "Дәрігерлерге бару саны" кестесінің 1-3-бағандарына стоматологтарға және тіс дәрігерлеріне бару енгізілмейді, олар 1800 "Стоматологиялық қызмет көрсету" кестесінің 4- жолында көрсетіледі;
5) 14 және 15-бағандарда лауазымдармен қамтылған ОМҚ жеке тұлғалар саны көрсетіледі.
10. 0750 Күндізгі стационарлар кестесі: амбулаториялық-емханалық ұйымдар (бөлімшелер) жанындағы күндізгі стационарларға және ауруханада күндізгі болу стационарлары және үйдегі стационарларға бөлу жолымен, республикалық бағынышты облыстардың және қалалалардың денсаулық сақтау ұйымдары желілері бөлінісінде толтырылады. 3,5,7,10,12,14,17 және19-бағандарда 0-17 жасты қамти отырып балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
11. 0900-кесте. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін дербес денсаулық сақтау ұйымдары:
1) 4-14- бағандар №19 нысан бойынша ІІ тараудың 2101-кестенің 1-бағаны және 2100-кестенің 1-11 бағандары бойынша деректермен толтырылады;
2) 3-бағандағы Учаскелердің (терапиялық, педиатриялық, жалпы практикалық дәрігерлік) жалпы саны МСАК көрсететін медициналық ұйымдарды көрсетеді;
3) 11 - жолды мемлекеттік емес денсаулық сақтау секторының типтік тізімдеріне сәйкес жеке медициналық практикамен айналысатын ұйымдар толтырады.
12. 0910-кесте Стационарлық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары енетін кіретін амбулаториялық-емханалық ұйымдар:
1) А тарауға стационарлық көмек көрсететін ұйымдардың бөлімшелері болып табылатын және құрамына кіретін (0100 "Стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары" кестесінен), дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары саны мен қызметі туралы мәліметтер енеді;
2) Б тарауға амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдардың бөлімшелері болып табылатын және құрамына енетін (0900 "Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін дербес денсаулық сақтау ұйымдары" кестесінен), дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары саны мен қызметі туралы мәліметтер енеді.
13. Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары:
1) 0920 "Дербес амбулаториялық-емханалық ұйымдар" кестесінде бекітілген халқы бар және МСАК көрсететін дербес ұйымдардың саны мен қызметі туралы деректер көрсетіледі;
2) осы кестеге қатысты мәліметтер 0900-кестенің сәйкес жолдарында көрсетіледі;

3) в графах 5 и 6 указываются сведения о количестве поступивших больных – всего (графа 5), в том числе сельских жителей (графа 6) и проведенных ими койко-днях (в абсолютных числах) в графах 7 и 8;
4) в графах 1 – 3 таблицы 0720 - "Число посещений у врачей" не включаются посещения к стоматологам и зубным врачам, которые указываются по строке 4 таблицы 1800 "Стоматологическое обслуживание";
5) в графах 14 и 15 указываются число физических лиц СМР на занятых должностях.
10. Таблица 0750 Дневные стационары: таблица заполняется в разрезе сети организации здравоохранения области и городов республиканского подчинения с разделением на дневные стационары при амбулаторно-поликлинических организациях (подразделениях), стационары дневного пребывания в больнице и стационары на дому. В графах 3,5,7,10,12,14,17 и 19 указываются сведения по детям 0-17 лет включительно.
11. Таблица 0900 Самостоятельные организации здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь:
1) графы 4-14 заполняются по данным графы 1-11 таблицы 2100 и графы 1 таблицы 2101 раздела II по формам № 19;
2) в графу 3 "Общее количество участков (терапевтических, педиатрических, врачи общей практики)" данные указывают медицинские организации, оказывающие ПМСП;
3) строку 11 заполняют организации, занимающихся частной медицинской практикой согласно типовым спискам негосударственного сектора здравоохранения.
12. Таблица 0910 Амбулаторно-поликлинические организации и отделения, входящие в состав организаций здравоохранения, оказывающих стационарную и амбулаторно-поликлиническую помощь:
1) в раздел А включаются сведения о числе и деятельности врачебных амбулатории и центров ПМСП, являющихся подразделениями и входящих в состав организации здравоохранения, оказывающих стационарную помощь (из таблицы 0100 "Организации здравоохранения, оказывающие стационарную помощь");
2) в раздел Б включаются сведения о числе и деятельности врачебных амбулатории и центров ПМСП, являющихся подразделениями и входящих в состав организации здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь (из таблицы 0900 "Самостоятельные организации здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь").
13. Организации здравоохранения, оказывающие первичную медико-санитарную помощь:
1) в таблице 0920 "Самостоятельные амбулаторно-поликлинические организации" показываются данные о числе и деятельности самостоятельных организаций, которые имеют прикрепленное население и оказывают ПМСП;
2) сведения к данной таблице выделяются из соответствующих строк таблицы 0900;

3) 0930 "Стационарлық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары құрамына кіретін амбулаториялық-емханалық ұйымдар" кестесінде:
4) А "Облыстық, қалалық, орталық аудандық, ауылдық және ауылдық учаскелік ауруханалар құрамына кіретін консультативтік-диагностикалық және емханалық бөлімшелер" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар тіркелген емханалық бөлімшелердің саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі 0100 (Стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары кестесінен);
5) Б "Аурухана ұйымдары құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар бекітілген дәрігерлік амбулаториялардың саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) А "Амбулаториялық-емханалық ұйымдар құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар бекітілген дәрігерлік амбулаториялардың және МСАК орталықтарының саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі (0910-кестеден,Б-тарау). Осы тараудың деректері 0910-кестенің Б тарауына толығымен сәйкес келеді.
14. 1500-кесте. Профилактикалықты барудың дәрігерге қоса алғанда, оның ішінде тіс дәрігеріне профилактикалық барудың жалпы саны:
1) 1500-кесте. 19-нысанның 2100 және 2101, 2700-кестелері негізінде толтырылады.
15. 1600-кесте. Фельдшерлік көмек.Кестені толтыруға арналған деректер ФАП, ФП, МП және МҚ (жеке үй жайы жоқ) есептерінен алынады.
16. 1800-кесте Стоматологиялық қызмет көрсету:
1) 1-бағанда, 1-5 жолдарда бұл ұйымдардың бөлімшелерінің (кабинеттерінің) саны емес, стоматологиялық ұйымдардың саны, дербес стоматологиялық кабинеттердің саны ескеріледі;
2) 2-бағанның 1-5, 6,7-жолдары 19-нысанның 1-бағанының 1,3 - жолдарын 2700-кестенің сәйкесінше, 45-нысан 800-кестесі деректері бойынша толтырылады;
3) 8, 9 және 10 - жолдар үшін мәліметтер 17-тармақ 1001-кестеден және 30-нысандағы 1,2 - тармақтың 2701-кестеден алынады.
17. 1900 басқа да денсаулық сақтау ұйымдарының кестесі: облыстардың және республикалық маңызы бар қалаларының СӨСҚ орталықтарының, патологоанатомиялық бюролардың, медициналық статистика бюроларының, Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығының және Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы филиалдарының саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
18. 2401-кесте балалар үйі: №41 "Балалар үйінің есебі" нысаны негізінде балалар үйінің қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі.
19. 2700-кесте. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласын ұйымдастыру: кестеде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ұйымдар көрсетіледі, оның ішінде, ауылдық әкімшілік аудандар және қалалардың ішіндегі аудандар.

3) в таблице 0930 "Амбулаторно-поликлинические организации, входящие в состав организации здравоохранения, оказывающие стационарную и амбулаторно-поликлиническую помощь":
4) в разделе А "Консультативно-диагностические и поликлинические отделения, входящие в состав областных, городских, центральных районных, районных, сельских и сельских участковых больниц" указываются сведения о числе и деятельности поликлинических отделений, к которым прикреплено население для оказания ПМСП (из таблицы 0100 "Организации здравоохранения, оказывающие стационарную помощь");
5) в разделе Б "Врачебные амбулатории и центры ПМСП, входящие в состав больничных организаций" указываются сведения о числе и деятельности врачебных амбулаторий и центров ПМСП, к которым прикреплено население для оказания ПМСП;
6) в разделе В "Врачебные амбулатории и центры ПМСП, входящие в состав амбулаторно-поликлинических организаций" указываются сведения о числе и деятельности врачебных амбулаторий и центров ПМСП, к которым прикреплено население для оказания ПМСП (из таблицы 0910, раздел Б). Данные этого раздела могут полностью соответствовать разделу Б таблицы 0910.
14. Таблица 1500 Общее число врачебных посещений, включая профилактические и посещения к зубным врачам:
таблица 1500 заполняется на основании таблицы 2100 и 2101, 2700 формы 19.
15. Таблица 1600 Фельдшерская помощь. Данные для заполнения таблицы берутся из отчета ФАПов, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения.
16. Таблица 1800 Стоматологическое обслуживание:
1) в графе 1, строках 1 - 5 учитываются число стоматологических организаций и число самостоятельных стоматологических кабинетов, а не число отделений (кабинетов) в этих организациях;
2) строки 1 – 5, 6, 7 графы 2, заполняются по данным таблицы 2700 строки 1,3 графы 1 формы 19 соответственно, и таблицы 8000 формы 24;
3) сведения для строк 8, 9 и 10 берутся из таблицы 1001 пункт 17 и таблицы 2701 пункт 1,2 формы 30.
17. Таблица 1900 - Прочие организации здравоохранения: указываются сведения о числе имеющихся в области и городах республиканского значения центров формирования здорового образа жизни, патологоанатомических бюро, бюро медицинской статистики, Республиканском центре электронного здравоохранения, филиалах Республиканского центра электронного здравоохранения.
18. Таблица 2401 дом ребенка: № 41 "Отчет о домах ребенка" указана информация о деятельности детского дома.
19. Таблица 2700 Организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения: в таблице указываются организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, включая сельских административных районов и районов внутри городов.

20. 2900-кесте. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ұйымдардағы штаттағы және қамтылған лауазымдар:
1) 1 - бағанда санитариялық-эпидемиологиялық бақылау ұйымдарының штаттары туралы мәліметтер көрсетіледі, 2 - бағанда - санитариялық-эпидемиологиялық сараптама ұйымдарының штаттары туралы мәліметтер, 3 - бағанда – (республикалық санитарилық -эпидемиологиялық), 4 бағанда – обаға қарсы станциялар, 5 бағанда – зарарсыздандыру станциялары.
21. 3300-кесте. Денсаулық сақтау ұйымдары типтері бойынша штаттық және қамтылған лауазымдар:
1) жеке жолға көрсетіледі және лауазымдар кіретін ұйымдар бойынша да көрсетілмейді:
2) жедел медициналық көмек бөлімшелері мен станциялары;
3) қан құю бөлімшелері мен қан дайындау пункттері;
4) фельдшерлік-акушерлік пунктері, фельдшерлік пунктері, медициналық пункт, ФАП, ФП, МП, МҚ (жеке үй-жайлары жоқ);
5) 13-жолда стоматологиялық емханалардың штаттары көрсетіледі;
6) 14- жолда бюджеттік ұйымдардың барлық штаттық және қамтылған лауазымдары сомалап көрсетіледі: 15 - жолда көрсетілген обаға қарсы және зарарсыздандыру станцияларынан басқа,санитариялық-эпидемиологиялық бақылаудың, санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және республикалық санитарилық-эпидемиологиялық;
7) санитариялық-эпидемиологиялық ұйымдардың құрамына кіретін профилактикалық-зарарсыздандыратын шаруашылық есептік бөлімшелерінің штаттық және қамтылған лауазымдары 25-жолда көрсетіледі, басқа да санитариялық-эпидемиологиялық ұйымдардың құрамына кіретіндері – 26-жолда көрсетіледі;
8) жоғарғы медициналық емес білімі бар мамандар үшін штаттар бойынша көзделген лауазымдар туралы мәліметтер 6 және 7-бағандарда көрсетіледі.
22. 3402-кестеде денсаулық сақтау органдары аппараттарындағы, "Ұлттық медициналық холдинг" АҚ, Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру филлиалдары, медициналық және фармацевтикалық бақылау комиттетінің аумақтық департаменттері және кадрларды даярлау жөніндегі ғылыми зерттеу институты ұйымдарындағы дәрігерлердің мамандар дайындау ұйымдарындағы лауазымдары көрсетіледі:
1) 5-бағанда медициналық жоғарғы оқу орындарында, лауазымсыз жетілдіру институттарындағы, клиникалардағы және емханалардағы қамтылған, 3300-кестеде ескерілген дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі;
2) 6-бағанда медициналық және фармацевтикалық колледждердегі (училищелердегі) дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі;
3) 7-бағанда клиникалық бөлімшелердің лауазымынсыз, ғылыми-зерттеу ұйымдарындағы дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі.
23. 3403-кестеде барлық медициналық ұйымдардағы қамтылған дәрігерлік лауазымдар көрсетіледі, оның ішінде, 3402-кестеде ескерілген (сағаттық төлем бойынша жұмыс істейтін дәрігерлер, жылына 240 кемінде сағат жағдайында дәрігердің қамтылған лауазымына теңестіріледі).

20. Таблица 2900 Штатные и занятые должности организаций в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения:
в графе 1 указываются сведения о штатах организации санитарно-эпидемиологического надзора, в графе 2 - сведения о штатах организации санитарно-эпидемиологической экспертизы, в графе 4 – противочумные станции, в графе 5 – дезинфекционные станции.
21. Таблица 3300 Штатные и занятые должности по типам организаций здравоохранения:
1) выделяются в отдельную строку и не указываются по организации, в которую входят, должности:
2) отделений и станций скорой медицинской помощи;
3) отделений переливания крови и пунктов заготовки крови;
4) фельдшерско-акушерских пунктов, фельдшерских пунктов, медицинских пунктов, медицинских работников (без отдельного помещения);
5) по строке 13 указываются штаты стоматологических поликлиник;
6) в строке 14 указываются все штатные и занятые должности бюджетных организаций суммарно: санитарно-эпидемиологического надзора, санитарно-эпидемиологической экспертизы и республиканской санэпидстанции, кроме противочумных и дезинфекционных станций, которые показываются в строке 15;
7) штатные и занятые должности хозрасчетных отделений профдезинфекции, входящих в состав санитарно-эпидемиологических организаций, показываются в строке 25, входящих в состав прочих санитарно-эпидемиологических организаций – в строке 26;
8) сведения о должностях, предусмотренных по штатам для специалистов с высшим немедицинским образованием, показываются в графах 6 и 7.
22. В таблице 3402 указываются должности, занятые врачами в аппаратах органов здравоохранения, АО "Национальный медицинский холдинг", в филиалах обязательного социального медицинского страхования, в территориальных департаментах контроля медицинской и фармацевтической деятельности, научно-исследовательских институтах и в организациях по подготовке кадров:
1) в графе 5 указываются сведения врачебных должностей в медицинских высших учебных заведениях институтах усовершенствования без должностей, занятых в клиниках и поликлиниках, учитываемых в таблице 3300;
2) в графе 6 указываются сведения врачебных должностей в медицинских фармацевтических колледжах (училищах);
3) в графе 7 указываются сведения врачебных должностей в научно-исследовательских организациях без должностей клинических отделений.
23. В таблице 3403 указываются занятые врачебные должности во всех медицинских организациях, включая должности, учтенные в таблице 3402 (врачи, работающие на почасовой оплате, приравниваются к занятой должности врача в случае не менее 240 проработанных часов в год).

24. 3650-кесте. Амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (дербес және карамағындағы), диспансерлік бөлімшелердің, әйелдер консультациясының жоспарлық қуаты: амбулаториялық қабылдауды жүзеге асыратын амбулаториялық-емханалық ұйымдардың қуаттылығын аумақтық денсаулық сақтау органы бекітеді. 1- жол, 1 - баған 19 - нысанның 1+2+3+4 бағандардың 1010 -жолдағы кестеге тең болуы керек.

24. Таблица 3650 Плановая мощность амбулаторно-поликлинических организаций (самостоятельных и входящих), диспансерных отделений, женских консультаций: мощность каждой амбулаторно-поликлинической организации, осуществляющей амбулаторный прием, утверждена территориальным органом здравоохранения. Строка 1 графа 1 равна таблице 1010 строка 1 графа 1 плюс 2 плюс 3 плюс 4 формы 19.