"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-291/2020 бұйрығына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 3 қыркүйектегі № 70 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 4 қыркүйекте № 35030 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-291/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21831 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа қосымшамен бекітілген тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) адамның иммундық тапшылық вирусын (бұдан әрі – АИТВ инфекциясы) жұқтырған бір адамға арналған тариф – АИТВ инфекциясын жұқтырған бір адамға шаққандағы АИТВ инфекциясын жұқтырған адамдарға клиникалық хаттамалар негізінде қалыптастырылатын ТМККК шеңберінде медициналық-әлеуметтік қызметтер кешенінің құны;
2) АИТВ инфекциясы бойынша халықты зерттеп-қарауға арналған тариф – АИТВ инфекциясын зерттеп-қарау бойынша бір жүгінушіге есептегендегі ТМККК шеңберінде көрсетілетін қызметтердің құны;
3) ақпараттық төлем жүйесі (бұдан әрі – АТЖ) – ТМККК шеңберіндегі және МӘМС жүйесіндегі денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілген қызметтерді сатып алу, оның ішінде сатып алу шарттарын орындау бойынша қызметті автоматтандыратын ақпараттық жүйелер;
4) ауыл субъектісі – мынадай әкімшілік-аумақтық бірліктердің біріне кіретін: аудандық маңызы бар қала, аудан, ауылдық округ, ауыл, кент және "Бекітілген халықтың тіркелімі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "БХТ" АЖ) тіркелген халыққа қызметтер көрсету кешенін ұсынатын аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектісі;
5) ауыл халқына ТМККК шеңберінде қызметтер көрсетуге арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив (бұдан әрі – ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы норматив) – ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компонентінен және ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компонентінен тұратын "БХТ" АЖ-да тіркелген бір ауыл тұрғынына шаққандағы ТМККК шеңберінде қызметтер көрсету кешенінің құны;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-291/2020 "Об утверждении правил оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 сентября 2024 года № 70. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 сентября 2024 года № 35030
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-291/2020 "Об утверждении правил оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21831) следующие изменения и дополнения:
в правилах оплаты услуг субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования, утвержденных приложением к указанному приказу:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) тариф на одно лицо, зараженное вирусом иммунодефицита человека (далее – ВИЧ-инфекция) – стоимость комплекса медико-социальных услуг лицам, зараженным ВИЧ-инфекцией, в рамках ГОБМП в расчете на одно лицо, зараженное ВИЧ-инфекцией, формируемая на основе клинических протоколов;
2) тариф на обследование населения по поводу ВИЧ – стоимость услуг в рамках ГОБМП в расчете на одного обратившегося по поводу обследования на ВИЧ-инфекцию;
3) информационная платежная система (далее – ИПС) – информационные системы, автоматизирующие деятельность по закупу услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП и в системе ОСМС, в том числе по исполнению договоров закупа услуг;
4) субъект села – субъект здравоохранения районного значения и села, входящий в одну из следующих административно-территориальных единиц: город районного значения, район, сельский округ, село, поселок, и предоставляющий комплекс услуг населению, зарегистрированному в информационной системе "Регистр прикрепленного населения" (далее – ИС "РПН");
5) комплексный подушевой норматив на оказание услуг в рамках ГОБМП сельскому населению (далее – комплексный подушевой норматив на сельское население) – стоимость комплекса услуг в рамках ГОБМП в расчете на одного сельского жителя, зарегистрированного в ИС "РПН", состоящая из гарантированного компонента комплексного подушевого норматива на сельское население и стимулирующего компонента комплексного подушевого норматива на сельское население;

6) ауыл халқына арналған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің кепілдік берілген компоненті – түзету коэффициенттерін ескере отырып, бекітілген ауыл халқына ТМККК шеңберінде көрсетілетін медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) қызметтері кешенінің есептік құны;
7) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры (бұдан әрі – Қор) – аударымдар мен жарналарды шоғырландыруды жүргізетін, сондай-ақ медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтерін медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген көлемдерде және талаптармен сатып алу мен оларға ақы төлеуді және Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған өзге де функцияларды жүзеге асыратын коммерциялық емес ұйым;
8) базалық мөлшерлеме – стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларды бір емделіп шығу жағдайына есептегендегі медициналық көмек көрсетуге арналған қаржы қаражатының орташа көлемі;
9) бірлесіп орындаушы – ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсетуге үміткер денсаулық сақтау субъектілерінің дерекқорына (бұдан әрі – дерекқор) енгізілген, жасасқан қызметтерді сатып алу шарты бойынша қызметтер берушінің міндеттерінің бір бөлігін орындау үшін бірлесіп орындау шартын қызметтер беруші жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
10) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы азаматтарының денсаулығын сақтау, медицина және фармацевтика ғылымы, медициналық және фармацевтикалық білім беру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы, дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың айналысы, медициналық қызметтер (көмек) көрсету сапасы саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
11) достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі топтарының бір адамына арналған тариф – достық кабинетіне жүгінген халықтың негізгі топтарының бір адамына шаққандағы ТМККК шеңберінде медициналық көрсетілетін қызметтер кешенінің құны;
12) емделіп шығу жағдайы – пациентке келіп түскен кезден бастап шыққанға дейін стационарлық және (немесе) стационарды алмастыратын жағдайларда көрсетілген медициналық қызметтер кешені;
13) жыныстық-жастық түзету коэффициенті – халықтың әртүрлі жыныстық-жастық санаттарының медициналық көмекті тұтыну деңгейіндегі айырмашылықтары ескерілетін коэффициент;
14) кешенді жан басына шаққандағы нормативтің ынталандырушы компоненті (бұдан әрі – ЖБНЫК) – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің жұмыскерлерін көтермелеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21824 болып тіркелген) (бұдан әрі –№ ҚР ДСМ-278/2020 бұйрық) айқындалған тәртіпте түпкілікті нәтиженің қол жеткізілген индикаторлары негізінде МСАК көрсететін денсаулық сақтау субъектісінің жұмыскерлерін ынталандыруға бағытталған кешенді жан басына шаққандағы нормативтің айқындалған ынталандырушы компоненті;

6) гарантированный компонент комплексного подушевого норматива на сельское население – расчетная стоимость комплекса услуг первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП), оказываемых прикрепленному сельскому населению, с учетом поправочных коэффициентов;
7) фонд социального медицинского страхования (далее – Фонд) – некоммерческая организация, производящая аккумулирование отчислений и взносов, а также осуществляющая закуп и оплату услуг субъектов здравоохранения, оказывающих медицинскую помощь в объемах и на условиях, которые предусмотрены договором закупа медицинских услуг, и иные функции, определенные законами Республики Казахстан;
8) базовая ставка – средний объем финансовых средств на оказание медицинской помощи в расчете на один пролеченный случай в стационарных и стационарозамещающих условиях;
9) соисполнитель – субъект здравоохранения, включенный в базу данных субъектов здравоохранения, претендующих на оказание медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – база данных) с которым поставщик заключил договор соисполнения для исполнения части обязательств поставщика по заключенному договору закупа услуг;
10) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области охраны здоровья граждан Республики Казахстан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, обращения лекарственных средств и медицинских изделий, качества оказания медицинских услуг (помощи);
11) тариф на одно лицо из ключевых групп населения, обратившееся в дружественный кабинет – стоимость комплекса медицинских услуг в рамках ГОБМП в расчете на одно лицо из ключевых групп населения, обратившееся в дружественный кабинет;
12) пролеченный случай – комплекс медицинских услуг, оказанных пациенту в стационарных и (или) стационарозамещающих условиях с момента поступления до выписки;
13) половозрастной поправочный коэффициент – коэффициент, учитывающий различия в уровне потребления медицинской помощи разными половозрастными категориями населения;
14) стимулирующий компонент комплексного подушевого норматива (далее – СКПН) – стимулирующая составляющая комплексного подушевого норматива, направленная на стимулирование работников субъекта здравоохранения, оказывающего ПМСП, на основе достигнутых индикаторов конечного результата в порядке, определенном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-278/2020 "Об утверждении правил поощрения работников субъектов здравоохранения, оказывающих медицинские услуги в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21824) (далее – приказ № ҚР ДСМ-278/2020);

15) клиникалық-шығындық топтар (бұдан әрі – КШТ) – емдеуге арналған шығындар бойынша ұқсас аурулардың клиникалық біртекті топтары;
16) қызметтер беруші – Қор немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21744 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-242/2020 бұйрық) айқындалған тәртіпте көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартын жасасқан денсаулық сақтау субъектісі;
17) медициналық ақпараттық жүйе (МАЖ) – денсаулық сақтау субъектілерінің процестерін электрондық форматта жүргізуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
18) медициналық-санитариялық алғашқы көмектің кешенді жан басына шаққандағы нормативі (бұдан әрі – МСАК КЖН) – МСАК КЖН кепілдік берілген компонентінен және МСАК КЖН ынталандырушы компонентінен тұратын МСАК денсаулық сақтау субъектісіне "БХТ" АЖ-да тіркелген бекітілген бір адамға ТМККК шеңберінде МСАК қызметтер кешенінің құны;
19) медициналық-санитариялық алғашқы көмектің кешенді жан басына шаққандағы нормативінің кепілдік берілген компоненті (бұдан әрі – МСАК КЖН кепілдік берілген компоненті) – түзету коэффициенттерін ескере отырып, ТМККК шеңберінде МСАК қызметтер кешенінің есептік құны;
20) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі (бұдан әрі – МСАК субъектісі) – "БХТ" АЖ порталында тіркелген бекітілген халыққа ТМККК шеңберінде медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі;
21) медициналық көмек – дәрілік қамтамасыз етуді қоса алғанда, халықтың денсаулығын сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған медициналық көрсетілетін қызметтер кешені;
22) медициналық көмек көрсету ақауы (бұдан әрі – ақау) – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен медициналық қызметтерді сатып алу шарты талаптарының орындалу мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-321/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21904 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-321/2020 бұйрық) бекітілген медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандарттарын сақтамаудан және клиникалық хаттамалардан негізсіз ауытқудан көрінетін медициналық қызметтер (көмек) көрсету тәртібінің бұзылуы, сондай-ақ медициналық қызмет (көмек) көрсетудің расталмаған жағдайының және (немесе) медициналық қызметтер (көмек) құнының (шығын сыйымдылығы коэффициентінің, тарифтің) негізсіз жоғарылауының фактісі, сондай-ақ медициналық қызметтер (көмек) көрсету мерзімдерінің сақталмауы;

15) клинико-затратные группы (далее – КЗГ) – клинически однородные группы заболеваний, сходные по затратам на их лечение;
16) поставщик – субъект здравоохранения, с которым Фонд или администратор бюджетных программ заключил договор закупа услуг в порядке, определенном приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-242/2020 "Об утверждении правил закупа услуг у субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21744) (далее – приказ № ҚР ДСМ-242/2020);
17) медицинская информационная система (МИС) – информационная система, обеспечивающая ведение процессов субъектов здравоохранения в электронном формате;
18) комплексный подушевой норматив на оказание первичной медико-санитарной помощи (далее – КПН ПМСП) – стоимость комплекса услуг ПМСП в рамках ГОБМП на одного прикрепленного человека, зарегистрированного в ИС "РПН" к субъекту здравоохранения ПМСП, состоящая из гарантированного компонента КПН ПМСП и стимулирующего компонента КПН ПМСП;
19) гарантированный компонент комплексного подушевого норматива первичной медико-санитарной помощи (далее – гарантированный компонент КПН ПМСП) – расчетная стоимость комплекса услуг ПМСП в рамках ГОБМП с учетом поправочных коэффициентов;
20) субъект здравоохранения, оказывающий первичную медико-санитарную помощь (далее – субъект ПМСП) – субъект здравоохранения, оказывающий первичную медико-санитарную помощь в рамках ГОБМП прикрепленному населению, зарегистрированному в ИС "РПН";
21) медицинская помощь – комплекс медицинских услуг, направленных на сохранение и восстановление здоровья населения, включая лекарственное обеспечение;
22) дефект оказания медицинской помощи (далее – дефект) – нарушение порядка оказания медицинских услуг (помощи), выражающееся в несоблюдении стандартов организации оказания медицинской помощи и необоснованном отклонении от клинических протоколов, а также факт неподтвержденного случая оказания медицинской услуги (помощи) и (или) необоснованного завышения стоимости (коэффициента затратоемкости, тарифа) медицинских услуг (помощи), а также несоблюдение сроков оказания медицинских услуг (помощи), утвержденные приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-321/2020 "Об утверждении Правил проведения мониторинга исполнения условий договора закупа медицинских услуг у субъектов здравоохранения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов под № 21904) (далее – приказ № ҚР ДСМ-321/2020);

23) медициналық көрсетілетін қызметтер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтер) – денсаулық сақтау субъектілерінің нақты адамға қатысты профилактикалық, диагностикалық, емдеу, оңалту және паллиативтік бағыты бар іс-қимылдары;
24) медициналық көрсетілетін қызметтер көлемінің регрессивті шкаласы – уәкілетті орган белгілеген норманы орындағанға дейін "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде ұсынылатын медициналық қызметтерге тарифтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21550 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрық) бекітілген тарифтер бойынша ақы төлеу жүргізілетін денсаулық сақтау субъектілерінің көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу схемасы, артық болған жағдайда төмендету коэффициенттері қолданылады;
25) нысаналы жарна – "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына жарналар төлеуден босатылған Қазақстан Республикасының азаматтары үшін, әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету жөніндегі денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу үшін міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға мемлекеттің жарналары түрінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде қызметтер көрсетуге ақы төлеу үшін республикалық бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына өтеусіз және қайтарымсыз төлемдер;
26) психикалық денсаулық орталығының бір науқасына арналған кешенді тариф – "Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" АЖ-ның "Психикалық науқастардың тіркелімі" және "Наркологиялық науқастардың тіркелімі" (бұдан әрі – "ПНТ" және "ННТ" АЖ) ішкі жүйелерінде тіркелген бір науқасқа есептегендегі ТМККК шеңберінде психикалық денсаулық орталықтарының ауыратын науқастарға медициналық-әлеуметтік қызметтер кешенінің құны;
27) республикалық денсаулық сақтау ұйымдары – уәкілетті органның қарамағындағы денсаулық сақтау ұйымдары, дербес білім беру ұйымының, медициналық білім беру ұйымдарының денсаулық сақтау ұйымдары;
28) тариф – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тарифтерді қалыптастыру қағидаларын және әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21858 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрық) сәйкес ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көмек көрсету кезінде түзету коэффициенттерін ескере отырып есептелген медициналық қызмет бірлігінің немесе медициналық қызметтер кешенінің құны;

23) медицинские услуги (далее – услуги) – действия субъектов здравоохранения, имеющие профилактическую, диагностическую, лечебную, реабилитационную и паллиативную направленность по отношению к конкретному человеку;
24) регрессивная шкала объемов медицинских услуг – схема оплаты услуг субъектов здравоохранения, при которой до выполнения установленной уполномоченным органом нормы оплата производится по тарифам, утвержденным приказом исполняющий обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан "Об утверждении тарифов на медицинские услуги, предоставляемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования" от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-170/2020 (зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21550) (далее – приказ № ҚР ДСМ-170/2020), в случае превышения применяются понижающие коэффициенты;
25) целевой взнос – безвозмездные и безвозвратные платежи из республиканского бюджета в Фонд, для оплаты оказания услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в виде взносов государства на обязательное социальное медицинское страхование за граждан Республики Казахстан, освобожденных от уплаты взносов в Фонд, определенных Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" (далее – Закон об ОСМС), для оплаты услуг субъектов здравоохранения по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.
26) комплексный тариф на одного больного центра психического здоровья – стоимость комплекса медико-социальных услуг больным центров психического здоровья, в рамках ГОБМП в расчете на одного больного, зарегистрированного в подсистемах "Регистр психических больных" и "Регистр наркологических больных" ИС "Электронный регистр диспансерных больных" (далее – РПБ и РНБ ИС "ЭРДБ");
27) республиканские организации здравоохранения – организации здравоохранения, находящиеся в ведении уполномоченного органа, организации здравоохранения автономной организации образования, организаций медицинского образования;
28) тариф – стоимость единицы медицинской услуги или комплекса медицинских услуг, рассчитанная с учетом поправочных коэффициентов, при оказании медицинской помощи в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-309/2020 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно правовых актов под № 21858) (далее – приказ № ҚР ДСМ-309/2020);

29) ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде денсаулық сақтау субъектілерінен көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты (бұдан әрі – көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты) – медициналық көрсетілетін қызметтерді тұтынушыларға медициналық көмек көрсетуді көздейтін Қор мен денсаулық сақтау субъектісінің арасындағы жазбаша нысандағы келісім;
30) туберкулезбен ауыратын бір науқасқа арналған кешенді тариф – "Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" АЖ-ның "Туберкулезбен ауыратын науқастардың ұлттық тіркелімі" ішкі жүйесінде (бұдан әрі – "ДНЭТ" АЖ ТНҰТ) тіркелген туберкулезбен ауыратын бір науқасқа есептегендегі ТМККК шеңберінде туберкулезбен ауыратын науқастарға көрсетілетін медициналық-әлеуметтік қызметтер кешенінің құны;
31) ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына шекті баға – "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың сауда атауына шекті бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ-77 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23886) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-77 бұйрық) сәйкес уәкілетті орган бекіткен ТМККК және МӘМС жүйесінде сатып алуды одан жоғары бағамен жүргізуге болмайтын, дәрілік заттың халықаралық патенттелмеген атауына немесе медициналық бұйымның техникалық сипаттамасына арналған баға;
32) ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде медициналық көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты талаптарының орындалуын мониторингтеу (бұдан әрі – мониторинг) – Қордың немесе бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің қызметтер берушінің шарттық міндеттемелерді тиісінше орындауы бойынша бағалауы және (немесе) жасалған көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарты шеңберінде медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) сапасына сыртқы сараптама;
33) түзету коэффициенттері – № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрығы негізінде бекітілген ТМККК шеңберінде және (немесе) МӘМС жүйесінде көрсетілетін медициналық қызметтерге тариф белгілеу мақсатында көрсетілетін қызметтің есептік құнына қолданылатын коэффициенттер;
34) цифрлық денсаулық сақтау субъектісі (Қағидаларға қатысты) (бұдан әрі – ЦДС) – ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді және денсаулық сақтау субъектілерімен ұйымдастырушылық-әдістемелік жұмысты қоса алғанда, цифрлық денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін ақпараттық-техникалық сүйемелдеу бөлігінде цифрлық денсаулық сақтау саласындағы қызметті жүзеге асыратын немесе қоғамдық қатынастарға түсетін заңды тұлға;

29) договор закупа услуг у субъектов здравоохранения в рамках ГОБМП и в системе ОСМС (далее – договор закупа услуг) – соглашение в письменной форме между Фондом и субъектом здравоохранения, предусматривающее оказание медицинской помощи потребителям медицинских услуг;
30) комплексный тариф на одного больного туберкулезом – стоимость комплекса медико-социальных услуг больным туберкулезом в рамках ГОБМП в расчете на одного больного туберкулезом, зарегистрированного в подсистеме "Национальный регистр больных туберкулезом" ИС "Электронный регистр диспансерных больных" (далее – НРБТ ИС "ЭРДБ";
31) предельная цена на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования – цена на международное непатентованное наименование лекарственного средства или техническую характеристику медицинского изделия, выше которой не может быть произведен закуп в рамках ГОБМП и в системе ОСМС утвержденная уполномоченным органом согласно Приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ-77 "Об утверждении предельных цен на торговое наименование лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" (зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23886) (далее – приказ № ҚР ДСМ-77);
32) мониторинг исполнения условий договора закупа медицинских услуг в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС (далее – мониторинг) – оценка Фонда или администратора бюджетных программ по надлежащему исполнению договорных обязательств поставщиком и (или) внешняя экспертиза качества медицинских услуг (помощи) в рамках заключенного договора закупа услуг;
33) поправочные коэффициенты – коэффициенты, применяемые к расчетной стоимости услуги с целью установления тарифа на медицинские услуги, оказываемые в рамках ГОБМП и (или) в системе ОСМС, утвержденной на основании приказа № ҚР ДСМ-309/2020;
34) субъект цифрового здравоохранения (применительно к Правилам) (далее – СЦЗ) – юридическое лицо, осуществляющее деятельность или вступающее в общественные отношения в области цифрового здравоохранения в части информационно–технического сопровождения информационных систем здравоохранения, включая обеспечение информационной безопасности и организационно–методическую работу с субъектами здравоохранения.

35) шарттың орындалуын бағалаудың сызықтық шкаласы (бұдан әрі – Сызықтық шкала) – медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы мен көлемі бойынша шарттық міндеттемелерді мониторингтеу нәтижелерін есепке алмай, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының айлық сомасынан асып кеткен жағдайларда ақы төлеу сомасын есептеу тетігі (бұдан әрі – сапа мен көлемді мониторингтеу);
36) шығын сыйымдылығы коэффициенті – КШТ-ның базалық мөлшерлемесінің құнына шығындылық дәрежесін айқындайтын коэффициент.
37) № ҚР ДСМ-309/2020 бұйрыққа сәйкес ірілендіруге жататын МСАК субъектісіне бекітілген қала халқының есептік санына жан басына шаққандағы норматив – МСАК субъектісіне бекітілген қала халқының бір тұрғынына есептелген, ірілендіруге жататын есептік құн.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу № ҚР ДСМ-170/2020 бұйрықпен бекітілген тарифтер бойынша көрсетілген қызметтер актісі негізінде жүзеге асырылады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақы төлеу нәтижелері бойынша Қор бірінші жартыжылдықтың қорытындысы және жыл қорытындысы бойынша тиісті салыстырып-тексеру актісін қалыптастыра отырып, көрсетілетін қызметтерді сатып алу шарттары бойынша медициналық көрсетілетін қызметтер мен қаржылық міндеттемелердің орындалуын салыстырып-тексеруді жүзеге асырады.
Салыстырып-тексеру актісінде жол берілмейтін өлім жағдайларын және медициналық көрсетілетін қызметтер көлемінің орындалмауын қоспағанда, сапа және көлем мониторингінің нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының көлемі мен сомасының азаюы көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көрсетілген еңсерілмейтін күш және (немесе) уәкілетті органның немесе Қордың хатымен расталған ақпараттық жүйелердің дайын болмауына байланысты мән-жайлар туындаған жағдайда, Қор еңсерілмейтін күш және (немесе) ақпараттық жүйелердің дайын болмауына байланысты мән-жайлар жойылғаннан кейін салыстырып-тексеру актісін жасайды.";
41, 42-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Бекітілген халыққа амбулаториялық жағдайларда МСАК және мамандандырылған медициналық көмек көрсететін қызметтер беруші – денсаулық сақтау субъектілерінің қызметтеріне ақы төлеу (бұдан әрі – АЕК қызметтері) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген сома шегінде:
1) бекітілген халыққа АЕК қызметтерін көрсету;
2) 4-жеделдік санатындағы шақырту қызметін көрсету үшін бекітілген халыққа кезек күттірмейтін медициналық көмек көрсету;
3) ақуызы төмен арнайы емдік өнімдермен және құрамында фенилаланині төмен өнімдермен қамтамасыз ету;

35) линейная шкала оценки исполнения договора (далее – Линейная шкала) – механизм расчета суммы оплаты в случаях превышения месячной суммы договора закупа услуг без учета результатов мониторинга договорных обязательств по качеству и объему медицинских услуг (далее – мониторинг качества и объема);
36) коэффициент затратоемкости – коэффициент, определяющий степень затратности КЗГ к стоимости базовой ставки;
37) подушевой норматив на расчетную численность городского населения, прикрепленного к субъекту ПМСП, подлежащего разукрупнению, согласно приказу № ҚР ДСМ-309/2020 – расчетная стоимость на одного прикрепленного жителя городского населения к субъекту ПМСП, подлежащего разукрупнению.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Оплата услуг осуществляется по тарифам, утвержденным приказом № ҚР ДСМ-170/2020, на основании акта оказанных услуг.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. По результатам оплаты услуг Фонд по итогу первого полугодия и по итогам года осуществляет сверку исполнения объемов медицинских услуг и финансовых обязательств по договорам закупа услуг с формированием соответствующего акта сверки по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В акте сверки отражаются объемы и суммы уменьшения договора закупа услуг по результатам мониторинга качества и объема, за исключением непредотвратимых летальных случаев, и неисполнения объемов медицинских услуг.
В случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы, указанных в договоре закупа услуг и (или) обстоятельств, связанных с неготовностью в информационных системах, подтвержденных письмом уполномоченного органа или Фонда, Фонд составляет акт сверки после устранения обстоятельств непреодолимой силы и (или) обстоятельств, связанных с неготовностью в информационных системах.";
пункты 41 и 42 изложить в следующей редакции:
"41. Оплата услуг поставщиков-субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП и специализированную медицинскую помощь в амбулаторных условиях (далее – услуги АПП) прикрепленному населению осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг за:
1) оказание услуг АПП прикрепленному населению;
2) оказание неотложной медицинской помощи прикрепленному населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов;
3) обеспечение специализированными лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина;

4) қолжетімділікті қамтамасыз ету үшін МСАК субъектілерін ірілендіру;
5) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық жәрдем бөлімшелерінің (мобильдік бригадалардың) жүргізушілеріне еңбек жағдайлары үшін базалық лауазымдық жалақының 200 % мөлшерінде қосымша ақы төлеуге;
6) интернаттық ұйымдарға жатпайтын орта білім беру ұйымдарына медициналық көмек көрсеткені үшін жүзеге асырылады.
ДСБ ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күніне дейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес базалық лауазымдық айлықақының 200 % мөлшерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық жәрдем бөлімшелерінің (мобильдік бригадалардың) жүргізушілеріне қосымша ақы төлеу жөніндегі есепті Қорға ұсынады.
42. Бекітілген халыққа АЕК көрсеткені үшін ақы төлеу МСАК КЖН тарифі бойынша жүзеге асырылады, ол мыналарды қамтиды:
1) "Амбулаториялық жағдайлардағы мамандандырылған медициналық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 27 сәуірдегі № ҚР ДСМ-37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27833 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-37 бұйрық) сәйкес уәкілетті орган айқындаған медициналық көмек көрсету қағидаларына сәйкес ТМККК шеңберінде көрсетілетін қызметтер тізбесі бойынша АЕК қызметтерін көрсету;
2) № ҚР ДСМ-309/2020 және № ҚР ДСМ-278/2020 бұйрықтарымен айқындалған МСАК субъектілері қызметінің түпкілікті нәтижесінің қол жеткізілген индикаторлары үшін МСАК мамандарымен медициналық көмек көрсететін қызметтер берушінің жұмыскерлерін ынталандыру (бұдан әрі – МСАК жұмыскерлерін ынталандыру).";
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"57. "ЖБНҚК" АЖ-да МСАК субъектілері мен ауыл субъектілеріне КЖНЫҚ-ты төлеуге арналған төлем құжаттарын сапалы және уақтылы қалыптастыру үшін ЦДС:
1) түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндері мен ЖБНЫК сомаларын есептеуге әсер ететін қатысушылардың сәйкессіздіктері немесе дұрыс емес іс-әрекеттері анықталған жағдайда МСАК субъектілерінің есепті кезең жабылғанға дейін есепті кезеңді жабу туралы растауды алып тастауды;
2) әрбір МСАК субъектісі мен оның аумақтық учаскелері бөлінісінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәндеріне әсер ететін медициналық көмек көрсету жағдайлары бойынша "БХТ" АЖ, "МҚСБЖ" АЖ, "ОНЭТ" АЖ дерекқорларынан автоматтандырылған режимде деректерді күн сайын дұрыс алуды;
3) есепті кезеңнен кейінгі келесі айдың 3 (үшінші) күнінен кешіктірмей "ДНЭТ" АЖ ТНҰТ сервисінің деректері болмаған кезде өзара іс-қимыл сервисін іске асырған жағдайда автоматтандырылған режимде немесе осы сервис жоқ кезде қол режимінде деректерді ай сайын дұрыс алуды;

4) разукрупнение субъектов ПМСП для обеспечения доступности;
5) на выплату доплат водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада;
6) за оказание медицинской помощи в организациях среднего образования, не относящихся к интернатным организациям.
УЗ ежемесячно до 20 числа следующим за отчетным периодом предоставляет отчет в фонд по выплатам доплат водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
42. Оплата за оказание услуг АПП прикрепленному населению осуществляется по тарифу КПН ПМСП, который включает в себя:
1) оказание услуг АПП по перечню услуг в рамках ГОБМП согласно правилам оказания медицинской помощи, определенным уполномоченным органом в соответствии с приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 апреля 2022 года № ҚР ДСМ-37 "Об утверждении Правил оказания специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27833) (далее – приказ № ҚР ДСМ-37);
2) стимулирование работников поставщика, оказывающего медицинскую помощь специалистами ПМСП, за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъектов ПМСП (далее – стимулирование работников ПМСП) в порядке, определенном приказом № ҚР ДСМ-278/2020 и № ҚР ДСМ-309/2020.";
пункт 57 изложить в следующей редакции:
"57. Для качественного и своевременного формирования платежных документов на оплату СКПН субъектам ПМСП и субъектам села в ИС "ДКПН" СЦЗ обеспечивают:
1) снятие подтверждения о закрытии отчетного периода до закрытия отчетного периода субъектами ПМСП, при выявлении несоответствий или некорректных действий участников, влияющих на расчет значений индикаторов конечного результата и сумм СКПН;
2) ежедневную корректную выгрузку данных в автоматизированном режиме из баз данных ИС "РПН", ИС "СУКМУ", ИС "ЭРОБ" по случаям оказания медицинской помощи, влияющих на значения индикаторов конечного результата, по каждому субъекту ПМСП и в разрезе его территориальных участков;
3) ежемесячную корректную выгрузку данных в автоматизированном режиме при реализации сервиса взаимодействия или в ручном режиме при отсутствии данного сервиса НРБТ в ИС "ЭРДБ" не позднее 3 (третьего) числа месяца, следующего за отчетным периодом;

4) деректердің жүктелуіне қарай ДСБ-мен бірлесіп, ДСБ жанынан құрылған комиссияның хаттамалық шешімінің негізінде түпкілікті нәтиже индикаторларының мәніне (ана өлімі жағдайларын қоспағанда) әсер ететін даулы жағдайларды нақты МСАК субъектілеріне жатқызу бойынша түзетулерді есепті кезеңнің жабылуына дейін енгізеді.";
66-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"66. "Мектепке дейінгі, мектеп жасындағы балаларды, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарының білім алушыларын қоса алғанда, халықтың нысаналы топтарына профилактикалық медициналық қарап-тексерулер жүргізу қағидаларын, көлемі мен мерзімділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-264/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21820 болып тіркелген) және "Скринингтік зерттеулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ осы қарап-тексерулерді өткізудің қағидаларын, көлемі мен кезеңділігін бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-174/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21572 болып тіркелген) (бұдан әрі – № ҚР ДСМ-174/2020 бұйрық) сәйкес айқындалған профилактикалық медициналық қарап-тексерулер мен скринингтік зерттеулер жүргізу жөніндегі қызметтерге ақы төлеу профилактикалық қарап-тексеру және скринингтік зерттеулердің әр түрі аяқталған кезде жүзеге асырылады.
Интернаттық ұйымдарға жатпайтын орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды профилактикалық қарап-тексеру шеңберінде мамандардың қабылдауы және (немесе) консультация беруі медициналық көрсетілетін қызмет үшін белгіленген тарифтің 1/2 (екіден бір) тарифтері бойынша төленеді.";
78-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"78. Сызықтық шкала:
1) стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларда көрсетілген қызмет бойынша облыстық және қалалық босандыру ұйымдарына;
2) емделіп шығу жағдайларының 45 (қырық бес) пайызы және одан астам босандыру үлесімен босандыру қызметтерін көрсететін көпбейінді стационарларға;
3) емделіп шығу жағдайларының 45 (қырық бес) пайызы және одан астам 1 (бір) жасқа дейінгі балалар үлесімен 1 (бір) жасқа дейінгі балаларға қызметтер көрсететін стационарларға, оның ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымдарына;
4) емделіп шығу жағдайларының 45 (қырық бес) пайызы және одан астам 1 (бір) жасқа дейінгі балалар мен босандыру қызметтерінің жиынтық үлесімен 1 (бір) жасқа дейінгі балаларға қызметтер және босандыру қызметтерін көрсететін стационарларға, оның ішінде республикалық денсаулық сақтау ұйымдарына;

4) по мере загрузки данных совместно с УЗ вносит до закрытия отчетного периода коррективы по отнесению спорных случаев, влияющих на значение индикаторов конечного результата (за исключением случаев материнской смертности), к конкретным субъектам ПМСП на основании протокольного решения комиссии, созданной при УЗ.";
пункт 66 изложить в следующей редакции:
"66. Оплата услуг по проведению профилактических медицинских осмотров и скрининговых исследований, определенных согласно приказу Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-264/2020 "Об утверждении правил, объема и периодичности проведения профилактических медицинских осмотров целевых групп населения, включая детей дошкольного, школьного возрастов, а также учащихся организаций технического и профессионального, послесреднего и высшего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21820) и приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-174/2020 "Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих скрининговым исследованиям, а также правил, объема и периодичности проведения данных исследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21572) (далее – приказ № ҚР ДСМ-174/2020) осуществляется при завершении профилактического осмотра и скрининговых исследований по каждому виду.
Прием и (или) консультация специалистов в рамках профилактические осмотры обучающихся организаций среднего образования, не относящихся к интернатным организациям, оплачиваются по тарифам 1/2 (одной второй) от установленного тарифа за медицинскую услугу.";
пункт 78 изложить в следующей редакции:
"78. Линейная шкала не применяется:
1) к областным и городским организациям родовспоможения по услугам, оказанным в стационарных и стационарозамещающих условиях;
2) к многопрофильным стационарам, оказывающим услуги родовспоможения с долей родовспоможения 45 (сорок пять) процентов и выше от пролеченных случаев;
3) к стационарам, в том числе республиканским организациям здравоохранения, оказывающим услуги детям до 1 (одного) года с долей детей до 1 (одного) года 45 (сорок пять) процентов и более от пролеченных случаев;
4) к стационарам, в том числе республиканским организациям здравоохранения, оказывающим услуги детям до 1 (одного) года и услуги родовспоможения с совокупной долей детей до 1 (одного) года и услуг родовспоможения 45 (сорок пять) процентов и более от пролеченных случаев;

5) стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда көрсетілген гемодиализ және перитонеалдық диализ қызметтеріне;
6) ақы төлеу осы тараудың 4-параграфына сәйкес жүзеге асырылатын онкологиялық аурулары бар балаларға көрсетілетін қызметтерге;
7) туберкулезбен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсететін республикалық денсаулық сақтау ұйымдары ұсынатын қызметтерге;
8) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес 10-қайта қараудағы аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесі кодтары бойынша лимфоидты және қан түзетін тіндердің, қан түзетін ағзалардың қатерлі ісіктерінің тізбесі бойынша лимфоидты және қан түзетін тіндердің қатерлі ісіктерімен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары және "University Medical Center" корпоративтік қоры көрсететін қызметтерге;
9) жоғары технологиялық медициналық көрсетілетін қызметтерге;
10) тәуліктік стационар деңгейінде инфекциялық бейін төсектеріндегі инфекциялық аурулармен ауыратын науқастарға көрсетілетін қызметтерге;
11) стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсететін ұйымдардың қабылдау бөлімінде көрсетілетін қызметтерге қолданылмайды.";
мынадай мазмұндағы 111-1-тармақпен толықтырылсын:
"111-1. Ауыстыруға, пациенттің өз бетінше кетуіне байланысты пациенттің тәулік бойы стационарда қысқа мерзімді (3 (үш) тәулікке дейін қоса алғанда) болуы негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнынан және нақты шығындардан нақты өткізілген төсек-күндер бойынша төленеді.
Қысқа мерзімді болу кезінде (үш тәулікке дейін қоса алғанда) алдын алуға болмайтын өлім жағдайында ақы төлеу негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ бойынша емделіп шығу жағдайының елу проценттік құны және нақты шығындар бойынша жүргізіледі.";
120-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"120. Амбулаториялық, стационарды алмастыратын және стационарлық жағдайларда және үйде, МСАК және мамандандырылған медициналық көмек көрсететін қызметтер беруші – денсаулық сақтау субъектілерінің (бұдан әрі – ауыл халқына көрсетілетін қызметтер) көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу бекітілген ауыл халқына (бұдан әрі – ауыл субъектілері) көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген сома шегінде жүзеге асырылады:
1) ауыл халқына көрсетілетін қызметтер;
2) 4-жеделдік санатындағы шақырту қызметін көрсету үшін бекітілген халыққа кезек күттірмейтін медициналық көмек көрсету;
3) ақуызы төмен арнайы емдік өнімдермен және құрамында фенилаланині төмен өнімдермен қамтамасыз ету;
4) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық жәрдем бөлімшелерінің (мобильдік бригадалардың) жүргізушілеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін базалық лауазымдық айлықақының 200 % мөлшерінде қосымша ақы төлеуге;

5) на услуги гемодиализа и перитонеального диализа, оказанные в стационарозамещающих и стационарных условиях;
6) на услуги детям с онкологическими заболеваниями, оплата по которым осуществляется согласно параграфу 4 настоящей главы;
7) на услуги, предоставляемые республиканскими организациями здравоохранения, оказывающими медицинскую помощь больным туберкулезом;
8) на услуги, предоставляемые организациями здравоохранения и Корпоративным фондом "University Medical Center", оказывающие медицинскую помощь больным со злокачественными новообразованиями лимфоидной и кроветворной ткани по перечню злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной тканей и болезней крови, кроветворных органов по кодам Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
9) на высокотехнологичные медицинские услуги;
10) на услуги, оказанные больным инфекционными заболеваниями на койках инфекционного профиля на уровне круглосуточного стационара;
11) на услуги приемных покоев организаций, оказывающих медицинскую помощь в стационарных условиях.";
дополнить пунктом 111-1 следующего содержания:
"111-1. Кратковременное (до 3 (трех) суток включительно) пребывание пациента в круглосуточном стационаре, связанное с переводом, самовольным уходом пациента, оплачивается по фактически проведенным койко-дням от стоимости КЗГ основного диагноза или операции и фактических затрат.
Оплата в случае непредотвратимых летальных исходов при кратковременном пребывании (до трех суток включительно) производится по пятидесятипроцентной стоимости пролеченного случая по КЗГ основного диагноза или операции и фактических затрат.";
пункт 120 изложить в следующей редакции:
"120. Оплата услуг поставщиков-субъектов здравоохранения, оказывающих ПМСП и специализированной медицинской помощи в амбулаторных, стационарозамещающих и стационарных условиях и на дому (далее – услуги сельскому населению) прикрепленному сельскому населению (далее – субъекты села) осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг за оказание:
1) услуг сельскому населению;
2) неотложной медицинской помощи прикрепленному населению для обслуживания 4 категории срочности вызовов;
3) обеспечение специализированными лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина;
4) на выплату доплат водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада;

5) интернаттық ұйымдарға жатпайтын орта білім беру ұйымдарының білім алушыларына медициналық көмек көрсету үшін;
6) "Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" ұлттық пилоттық жобасын (бұдан әрі – ұлттық жоба) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 962 қаулысына сәйкес пайдалануға берілген "Ауылда денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық Ұлттық жобасы шеңберінде қайтадан енгізілген медициналық-санитариялық алғашқы көмек объектілерінің шығындарын өтеу.
ДСБ ай сайын есепті кезеңнен кейінгі 20-күнге дейін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары жанындағы жедел медициналық жәрдем бөлімшелерінің (мобильдік бригадалардың) жүргізушілеріне ерекше еңбек жағдайлары үшін базалық лауазымдық айлықақының 200 % мөлшерінде қосымша ақы төлеу жөніндегі есепті Қорға ұсынады.
ДСБ ай сайын есепті кезеңнен кейінгі 20-күнге дейін Қорға ауылдық денсаулық сақтау субъектілері бойынша жиынтық ақпаратты, ұлттық жоба шеңберінде қайтадан енгізілген МСАК объектілерінің шығындары жөніндегі ақпаратты осы Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.";
132-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"132. Қызметтер берушілердің онкологиялық көмек көрсетудің бірінші, екінші, үшінші деңгейлерінде көрсетілетін қызметтеріне ақы төлеу көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартында көзделген соманың шегінде:
1) лимфоидты және қан түзетін тіндердің қатерлі ісіктерінің кодтарын (АХЖ-10 кодтарына сәйкес: C81-C96, D45-D47) қоспағанда, ісіктермен онкологиялық науқастарға (АХЖ-10 кодтарына сәйкес: C00-C80, С97, D00-D09, D37-D44, D48) стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін шығын сыйымдылығы коэффициентін ескере отырып, КШТ бойынша бір емделіп шығу жағдайы үшін тариф бойынша;
2) өспелерді емдеу мен анықтау диагностикасы үшін амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін және онкологиялық көмек көрсетудің екінші, үшінші деңгейлеріндегі онкологиялық науқастарды динамикалық байқау кезінде;
3) спецификалық ем жүргізуге мүмкіндік бермейтін, ауырлататын қосарласқан патологиясы бар IV клиникалық топтағы онкологиялық науқастарға мобильдік бригадалардың паллиативтік көмек көрсеткені үшін тарифтер бойынша;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 5 қазандағы № 874 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында онкологиялық ауруларға қарсы күрес жөніндегі 2023-2027 жылдарға арналған кешенді жоспар іс-шараларын іске асыру шеңберінде сәулелік жабдықты қайта қуаттау және иондаушы сәулеленуге сервистік қызмет көрсету қызметтерін жүргізгені үшін – нақты шығыстар бойынша жүзеге асырылады.

5) за оказание медицинской помощи в организациях среднего образования, не относящихся к интернатным организациям;
6) возмещение затрат вновь введенных объектов ПМСП в рамках пилотного Национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения", введенных в эксплуатацию в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 962 "Об утверждении пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения" (далее – национальный проект).
УЗ ежемесячно до 20 числа, следующим за отчетным периодом, предоставляет отчет в Фонд по выплатам доплат водителям отделений скорой медицинской помощи (мобильных бригад) при организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, за особые условия труда в размере 200 % от базового должностного оклада согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
УЗ ежемесячно до 20 числа, следующим за отчетным периодом, предоставляет в Фонд сводную информацию по субъектам здравоохранения села информацию по затратам вновь введенных объектов ПМСП в рамках национального проекта по форме согласно приложению 36 к настоящим Правилам.";
пункт 132 изложить в следующей редакции:
"132. Оплата услуг поставщиков, оказывающих онкологическую помощь на первичном, вторичном и третичном уровнях, осуществляется в пределах суммы, предусмотренной договором закупа услуг:
1) за оказание специализированной медицинской помощи в стационарных и стационарозамещающих условиях больным c новообразованиями (по кодам МКБ-10: C00-C80, С97, D00-D09, D37-D44, D48) за исключением злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной тканей (по кодам МКБ-10: C81-C96, D45-D47) – по тарифу за один пролеченный случай по КЗГ с учетом коэффициента затратоемкости;
2) за оказание специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях при диагностике и лечении новообразований, динамическом наблюдении онкологических больных на вторичном и третичном уровнях оказания онкологической помощи;
3) за оказание паллиативной помощи мобильными бригадами онкологическим больным IV клинической группы с отягощающей сопутствующей патологией, не позволяющей проводить специфическое лечение по тарифам;
4) за проведение услуг перезарядки лучевого оборудования и сервисного обслуживания ионизирующего излучения в рамках реализации мероприятий Комплексного плана по борьбе с онкологическими заболеваниями в Республике Казахстан на 2023 – 2027 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2023 года № 874 – по фактическим расходам.

Осы тармақтың 1)-3) тармақшаларында көзделген қызметтер көрсетілген жағдайда көрсетілетін қызметтерді сатып алу шартының орындалуын бағалауда Сызықтық шкала қолданылмайды.
Осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген қызметтер көрсетілген жағдайда 38-1-қосымшада белгіленген алгоритмге сәйкес регрессивті шкала қолданылады.";
мынадай мазмұндағы 135-1-тармақпен толықтырылсын:
"135-1. Ауыстыруға, пациенттің өз бетінше кетуіне байланысты пациенттің тәулік бойы стационарда қысқа мерзімді (3 (үш) тәулікке дейін қоса алғанда) болуы негізгі диагноздың немесе операцияның КШТ құнынан және нақты шығындардан нақты өткізілген төсек-күндер бойынша төленеді.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымша алып тасталсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 38-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Экономика, қаржы және корпоративтік басқару департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2024 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 70 Бұйрыққа
1-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және(немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімі № ______ 20 ___ жылғы "___" _______________: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___"___________кезең _________________________________ (қызметтер берушінің атауы)
№ р/с
Атауы
Саны
Төлемге ұсынылды, теңге
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде
Х
1.
2.
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде
Х
1.
2.
ЖИЫНЫ
Х
Қызметтер берушінің басшысы
(уәкілетті тұлға): ___________________________________________/____________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)/(Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Қызметтер берушінің бас бухгалтері: ___________________________/_____________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)/ Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Мөр орны (бар болса) / (қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Күні 20___ жылғы "_____"_________
Осы шот-тізілімге мынадай қосымшалар қоса беріледі:

В случае оказания услуг, предусмотренных подпунктами 1)-3) настоящего пункта Линейная шкала оценки исполнения договора закупа услуг не применяется.
В случае оказания услуг, предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта применяется регрессивная шкала согласно алгоритму, установленному приложением 38-1.";
дополнить пунктом 135-1 следующего содержания:
"135-1. Кратковременное (до 3 (трех) суток включительно) пребывание пациента в круглосуточном стационаре, связанное с переводом, самовольным уходом пациента, оплачивается по фактически проведенным койко-дням от стоимости КЗГ основного диагноза или операции и фактических затрат.";
приложения 1, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
приложение 8 к указанным Правилам исключить;
дополнить приложением 38-1 согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту экономики, финансов и корпоративного управления Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 сентября 2024 года.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 3 сентября 2024 года № 70
Приложение 1 к Правилам
оплаты услуг субъектов
здравоохранения в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе обязательного
социального медицинского страхования
Форма
Счет-реестр оказанных медицинских услуг в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального
медицинского страхования № ______от "___" _______________ 20 _____ года
за период с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
по ___________________________________
(наименование поставщика)
№ п/п
Наименование
Количество
Предъявлено к оплате, тенге
В рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1.
2.
В системе обязательного социального медицинского страхования
1.
2.
ИТОГО
Х
Руководитель поставщика (уполномоченное лицо):
________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
_______________________________/_____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии) / (для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"________20___ года
К данному счет-реестру прилагаются следующие приложения:

1) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 1 - қосымшаға сәйкес нысан бойынша білікті мамандарды және (немесе) ауыратын науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмек көрсету жөніндегі тізілімі;
2) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кезең ішінде бастапқы медициналық-санитариялық көмектің жан басына шаққандағы кешенді нормативі бойынша бекітілген халыққа амбулаториялық жағдайларда көрсетілген медициналық көмек қызметтерінің тізілімі;
3) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шұғыл медициналық көмек шақыруларының көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
4) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша емдік ақуызы төмен өнімдермен және құрамында фенилаланині аз өнімдермен қамтамасыз ету жөніндегі тізілім;
5) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің түпкілікті нәтижесінің қол жеткізілген индикаторлары үшін жұмыскерлерді ынталандыруға ақы төлеуге ұсынылған соманың есебі;
6) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша амбулаториялық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмектің көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
7) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша стационарлық, стационарды алмастыратын жағдайларда және үйде мамандандырылған медициналық көмектің көрсетілген қызметтерінің тізілімі;
8) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілген патологиялық-анатомиялық диагностика қызметтерінің тізілімі;

1) реестр оказанных услуг медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) больного санитарным транспортом помощи по форме согласно приложению 1 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
2) реестр оказанных услуг медицинской помощи в амбулаторных условиях прикрепленному населению по комплексному подушевому нормативу первичной медико-санитарной помощи за период по форме согласно приложению 2 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
3) реестр оказанных услуг вызовов неотложной медицинской помощи 4 категории срочности по форме согласно приложению 3 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
4) реестр оказанных услуг по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина по форме согласно приложению 4 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
5) расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта здравоохранения, оказывающего первичной медико-санитарной помощи по форме согласно приложению 5 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
6) реестр оказанных услуг специализированной медицинской помощи в амбулаторных условиях, по форме согласно приложению 6 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
7) реестр оказанных услуг специализированной медицинской помощи в стационарных, стационарозамещающих условиях и на дому по форме согласно приложению 7 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;
8) реестр оказанных услуг патологоанатомической диагностики по форме согласно приложению 8 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования;

9) Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық қызметтер көрсеткені үшін шот-тізілімге 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қанды және оның компоненттерін дайындау, өңдеу, сақтау және өткізу, қан препараттарын өндіру бойынша көрсетілген қызметтер тізілімі.
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсеткені
үшін шот-тізілімге
1-қосымша
Білікті мамандарды тасымалдау және (немесе) ауыратын науқасты санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты медициналық көмек көрсету тізілімі Кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___"___________ __________ бойынша (қызметтер берушінің атауы)
р/с
Атауы
Саны (есепті кезеңдегі тіркелген халықтың орташа тізімдік саны)
Төлемге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
Білікті мамандарды және (немесе) пациентті санитариялық көлікпен тасымалдауға байланысты жедел медициналық көмек және медициналық көмек көрсету
Жиыны:
Қызметтер берушінің басшысы
(уәкілетті тұлға):___________________________________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Қызметтер берушінің бас бухгалтері: _____________________________/____________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)/ Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Мөр орны (бар болса) / (қағаз тасығыштағы құжат үшін)
Күні 20___ жылғы "_____"_________
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсеткені
үшін шот-тізілімге
2-қосымша
Тіркелген халыққа амбулаториялық жағдайда медициналық-санитариялық алғашқы көмектің кешенді жан басына шаққандағы нормативі бойынша көрсетілген медициналық көмек қызметтерінің тізілімі Кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___"___________ __________ бойынша (қызметтер берушінің атауы)
р/с
Атауы
Саны (есепті кезеңдегі тіркелген халықтың орташа тізімдік саны)
Төлемге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
Медициналық-санитариялық алғашқы көмектің жан басына шаққандағы кешенді нормативі бойынша бекітілген халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
Жиыны:
Қызметтер берушінің басшысы
(уәкілетті тұлға):___________________________________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Қызметтер берушінің бас бухгалтері: ______________________________/____________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)/ Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Мөр орны (бар болса) / (қағаз тасығыштағы құжат үшін)
Күні 20___ жылғы "_____"_________
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсеткені
үшін шот-тізілімге
3-қосымша
4-жеделдік санатындағы шақырту қызметін көрсету үшін кезек күттірмейтін медициналық көмек көрсету қызметтерінің тізілімі Кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___"___________ __________ бойынша (қызметтер берушінің атауы)
р/с
Атауы
Саны (есепті кезеңдегі тіркелген халықтың орташа тізімдік саны)
Төлемге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
Бекітілген халыққа жан басына шаққандағы нормативі бойынша амбулаториялық-емханалық көмек көрсету, медициналық-санитариялық алғашқы көмек субъектісіне айына бір бекітілген адамға кезек күттірмейтін медициналық көмек көрсету
Жиыны:
Қызметтер берушінің басшысы
(уәкілетті тұлға):___________________________________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Қызметтер берушінің бас бухгалтері: ______________________________/____________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)/ Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Мөр орны (бар болса) / (қағаз тасығыштағы құжат үшін)
Күні 20___ жылғы "_____"_________
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсеткені
үшін шот-тізілімге
4-қосымша
Ақуызы төмен емдік өнімдермен және құрамында фенилаланині төмен өнімдермен қамтамасыз ету бойынша көрсетілген қызметтер тізілімі Кезең: 20 ___ жылғы "___" ____________ бастап 20 ___ жылғы "___"___________ _________________бойынша (қызметтер берушінің атауы)
р/с
Атауы
Алушылардың саны
Төлемге ұсынылды, теңге
1
2
3
4
Ақуызы төмен емдік өнімдермен және құрамында фенилаланині төмен өнімдермен қамтамасыз ету
Жиыны:
Қызметтер берушінің басшысы
(уәкілетті тұлға):___________________________________________/____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Қызметтер берушінің бас бухгалтері: ______________________________/____________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)/ Қолы)
(қағаз тасымалдаушы құжат үшін)
Мөр орны (бар болса) / (қағаз тасығыштағы құжат үшін)
Күні 20___ жылғы "_____"_________
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде медициналық
қызметтер көрсеткені
үшін шот-тізілімге
5-қосымша
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі қызметінің қол жеткізілген түпкілікті нәтиже индикаторлары үшін жұмыскерлерді ынталандыруға арналған ақы төлеуге ұсынылған соманы есептеу кезең: "___" _______ 20___ жылдан және "___"_______20___ жыл аралығы _________________бойынша (қызметтер берушінің атауы)
№ 1-кесте. Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектісі туралы деректер
№ р/с
Атауы
Жоспарлы көрсеткіш
Ақы төлеуге ұсынылған (нақты көрсеткіш*)
1
2
3
4
1.
Бекітілген халықтың саны, адам
2.
Бір дәрігер лауазымына шаққандағы орта медицина персоналының саны,оның ішінде
2.1.
терапиялық учаскеде
2.2.
педиатриялық учаскеде
2.3
отбасы дәрігерінің немесе жалпы практика дәрігерінің учаскесінде
3.
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда әлеуметтік жұмыскерлермен қамтамасыз етілуі
4.
Бекітілген халықтың 10 000 адамына шаққанда психологтармен қамту
5.
Медициналық ұйымның коэффициенті
№ 2-кесте. Түпкілікті нәтиже индикаторы бөлінісінде жұмыскерлерді ынталандыруға ақы төлеу үшін мәлімделген соманы есептеу
№ р/ с
Қызметті бағалау индикаторлары
Жоспарлы көрсеткіш **
Ақы төлеуге ұсынылды ***
Нысаналы көрсеткіш
Балл саны
Сома, теңге
Нақты көрсеткіш
Балл саны
Нысаналы көрсеткішке қол жеткізу %
Сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек деңгейінде алдын алуға болатын ана өлімі
2.

9) реестр оказанных услуг по заготовке, переработке, хранению и реализацию крови и ее компонентов, производству препаратов крови по форме согласно приложению 9 к счету-реестру за оказание медицинских услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования.
Приложение 1
к счет-реестру за оказание
медицинских услуг в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Реестр оказанных услуг скорой медицинской помощи и медицинской помощи,
связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) пациента
санитарным транспортом за период
с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
по ___________________________________________
(наименование поставщика)
№ п/п
Наименование
Количество (среднесписочная численность прикрепленного населения за отчетный период)
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
Оказание скорой медицинской помощи и медицинской помощи, связанной с транспортировкой квалифицированных специалистов и (или) пациента санитарным транспортом
Итого:
Руководитель поставщика (уполномоченное лицо:
______________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
_______________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 2
к счет-реестру за оказание
медицинских услуг в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Реестр оказанных услуг медицинской помощи в амбулаторных условиях
прикрепленному населению по комплексному подушевому нормативу первичной
медико-санитарной помощи за период
с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
по _______________________________________
(наименование поставщика)
№ п/п
Наименование
Количество (среднесписочная численность прикрепленного населения за отчетный период)
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению по комплексному подушевому нормативу первичной медико-санитарной помощи
Итого:
Руководитель поставщика (уполномоченное лицо):
_______________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
_______________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 3
к счет-реестру за оказание
медицинских услуг
в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Реестр оказанных услуг по вызовам неотложной медицинской помощи 4 категории
срочности за период с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
по ___________________________________________
(наименование поставщика)
№ п/п
Наименование
Количество (среднесписочная численность прикрепленного населения за отчетный период)
Предъявлено к оплате, тенге
1
2
3
4
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи прикрепленному населению по подушевому нормативу неотложной медицинской помощи на одного прикрепленного человека в месяц для субъектов первичной медико-санитарной помощи
Итого:
Руководитель поставщика (уполномоченное лицо):
_______________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
_________________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 4
к счет-реестру за оказание
медицинских услуг
в рамках гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Реестр оказанных услуг по обеспечению лечебными низкобелковыми продуктами
и продуктами с низким содержанием фенилаланина
за период с "__" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
по ________________________________
(наименование поставщика)
№ п/п
Наименование
Количество получателей
Сумма, предъявленная к оплате, тенге
1
2
3
4
1.
Обеспечение лечебными низкобелковыми продуктами и продуктами с низким содержанием фенилаланина
Итого
Руководитель поставщика (уполномоченное лицо):
_______________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Главный бухгалтер поставщика:
_______________________________/____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ Подпись)
(для документа на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)/(для документа на бумажном носителе)
Дата "_____"_________20___ года
Приложение 5
к счет-реестру за оказание
медицинских услуг в рамках
гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи и (или) в системе
обязательного социального
медицинского страхования
Расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников
за достигнутые индикаторы конечного результата деятельности субъекта
здравоохранения, оказывающего первичную медико-санитарную помощь
за период с "___" _______ 20___ года по "___" _______ 20___ год
по ______________________________________
(наименование поставщика)
Таблица № 1. Данные о субъекте здравоохранения, оказывающем первичную медико-санитарную помощь
№ п п
Наименование
Плановый показатель
Предъявлено к оплате (фактический показатель*)
1
2
3
4
1.
Численность прикрепленного населения, человек
2.
Количество среднего медицинского персонала на одну врачебную должность, в том числе
2.1.
на терапевтическом участке
2.2.
на педиатрическом участке
2.3
на участке семейного врача или врача общей практики
3.
Обеспеченность социальными работниками на 10 000 человек прикрепленного населения
4.
Обеспеченность психологами на 10 000 человек прикрепленного населения
5.
Коэффициент медицинской организации
Таблица № 2. Расчет суммы, предъявленной к оплате на стимулирование работников в разрезе индикаторов конечного результата
№ п/п
Индикаторы оценки деятельности
Плановый показатель**
Предъявлено к оплате***
Целевой показатель
Количество баллов
Сумма, тенге
Фактический показатель
Количество баллов
% достижения целевого показателя
Сумма, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Материнская смертность, предотвратимая на уровне первичной медико-санитарной помощи
2.

1. ұсталған сома: _____________ теңге, оның ішінде:
1.1. сапа мен көлем мониторингінің нәтижелері бойынша: _____________ теңге;
1.2. өліммен аяқталған ағымдағы кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін,
сапа мен көлем мониторингінен өтпеген: _____________ теңге;
1.3. есепті кезеңде сапа мен көлем мониторингінен өткен, алдын алуға болмайтын өліммен аяқталған өткен кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін: ___________ теңге;
1.4. Шарттың жоспарлы сомасын асырғаны үшін сызықтық шкала бойынша: _________ теңге;
1.5. ағымдағы кезеңнің Шарттың талаптарынан тыс көрсетілген, оның ішінде сапа мен көлем мониторингінен өтпеген емделген жағдайлары (қызметтері) үшін: __________ теңге;
1.6. жоспарлы көлемнен асып кеткені үшін регрессивті шкала бойынша: __________ теңге;
2. Алынған сома: ____________ теңге / қабылданған: ___________ теңге, оның ішінде:
2.1. төлемдер: _____________ теңге,
2.2. шегерімдер: ______________ теңге.
3. Қабылданған сома: _________ теңге, оның ішінде:
3.1. Есепті кезеңде сапа мен көлем мониторингінен өткен, алдын алуға болмайтын өліммен аяқталған өткен кезеңнің емделіп шығу жағдайлары үшін: _______________ теңге;
3.2. шарт талаптарынан тыс көрсетілген, сапа мен көлем мониторингінен өткен, өткен кезеңнің емделген жағдайлары үшін:___________ теңге;
Бұрын төленген авансты ұстап қалуға арналған сома:_____________ теңге;
Ұстауға жататын бұрын төленген аванстың қалдығы келесі кезеңде: _____________ теңге;
Барлығы аударуға есептелген: _____________ теңге.
Қызметтер беруші:___________________
(қызметтер берушінің атауы)
Мекенжайы:________________________
БСН:_______________________________
ЖСК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банктің атауы:_________________
___________________________________
___________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшы: _______________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
қолы) (қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Тапсырыс беруші : _______________
(Тапсырыс берушінің атауы)
Мекенжайы: ____________________________
БСН:_______________________________
ЖСК:_______________________________
БИК:_______________________________
Банктің атауы:_________________
___________________________________
___________________________________
КБЕ:_______________________________
Басшы: ____________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы)
(қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Мөр орны (бар болса)
(қағаз жеткізгіштегі акт үшін)
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2024 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 70 Бұйрыққа
4-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемі
шеңберінде және (немесе)
міндетті әлеуметтік
медициналық сақтандыру
жүйесінде денсаулық сақтау
субъектілерінің қызметтеріне
ақы төлеу қағидаларына

1. удержанная сумма: _____________ тенге, из них:
1.1. по результатам мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.2. за пролеченные случаи текущего периода с летальным исходом,
не прошедшие мониторинга качества и объема: _____________ тенге;
1.3. за пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым
летальным исходом, прошедшие мониторинг качества и объема в отчетном
периоде: ___________ тенге;
1.4. по линейной шкале за превышение плановой суммы договора: __________ тенге;
1.5. за пролеченные случаи (услуги) текущего периода, оказанные вне условий Договора, в том числе не прошедшие мониторинг качества и объема: __________ тенге;
1.6. по регрессивной шкале за превышение планового объема: __________ тенге;
2. Сумма снятая: ____________ тенге / принятая: ___________ тенге, из них:
2.1. выплаты: _____________ тенге,
2.2. вычеты: ______________ тенге.
3. Принятая сумма: _________ тенге, из них:
3.1. За пролеченные случаи прошедшего периода с непредотвратимым летальным исходом, прошедшие мониторинг качества и объема в отчетном периоде:_____ тенге;
3.2. за пролеченные случаи, прошедшего периода, оказанные вне условий Договора, прошедшие мониторинг качества и объема:___________ тенге;
Сумма к удержанию ранее выплаченного аванса:_____________ тенге;
Остаток ранее выплаченного аванса, который подлежит к удержанию
в следующий период: ________ тенге;
Итого начислено к перечислению: _____________ тенге.
Поставщик:__________________________
(наименование поставщика)
Адрес: ______________________________
БИН: _______________________________
ИИК: _______________________________
БИК:_______________________________
Наименование банка: _________________
___________________________________
___________________________________
КБЕ: ______________________________
Руководитель:
___________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись) (для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Заказчик : __________________________
(наименование заказчика)
Адрес: ____________________________
БИН: _____________________________
ИИК: _____________________________
БИК: _____________________________
Наименование банка: _______________
__________________________________
(наименование бенефициара)
КБЕ: _____________________________
Руководитель:
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подпись) (для акта на бумажном носителе)
Место печати (при наличии)
(для акта на бумажном носителе)
Приложение 4 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 3 сентября 2024 года № 70

38-1-қосымша
Стационарлық және стационарды алмастыратын жағдайларда онкологиялық науқастарға көрсетілген мамандандырылған медициналық көмек үшін қызметтер берушіге төлем сомасын есептеу үшін регрессивті шкаланы қолдану алгоритмі
1. Онкологиялық бейін бойынша стационарлық және стационарлық жағдайларда мамандандырылған медициналық көмек көрсеткені үшін регрессивті шкаланы (бұдан әрі – төлем сомасы) пайдалана отырып, қызметттер берушіге төлем сомасын есептеу АТЖ-да автоматтандырылған режимде сапа және көлем мониторингінің нәтижелерін есепке алмастан, мынадай ретпен жүзеге асырылады:
1) көлемдердің асып кетуін есептеу;
2) жоспарлы сомаға асып кету көлемінің пайызын айқындау;
3) төмендету коэффициентін анықтау;
4) асып кету сомасын түзету;
5) төлем сомасын есептеу.
2. Көлемдердің асып кетуі көрсетілген медициналық қызметтер үшін ұсынылған шот-фактурадағы емделіп шығу жағдайларының саны мен уәкілетті орган белгілеген айлық көлемнің арасындағы айырмашылықты айқындау жолымен есептеледі.
Бұл ретте:
1) ұсынылған көлем емделіп шығу жағдайларының АЖ-да растау тіркелген күні бойынша дәйектілікпен қосу жолымен есептеледі;

Приложение 38-1
к Правилам оплаты услуг
субъектов здравоохранения
в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи и (или)
в системе обязательного
социального
медицинского страхования
Алгоритм применения регрессивной шкалы для расчета суммы оплаты поставщику за оказанную специализированную медицинскую помощь онкологическим больным в стационарных и стационарозамещающих условиях
1. Расчет суммы оплаты поставщику за оказанную специализированную медицинскую помощь в стационарных и стационарозамещающих условиях по онкологическому профилю, с применением Регрессивной шкалы (далее - сумма оплаты) осуществляется в автоматизированном режиме в ИПС, без учета результатов мониторинга качества и объема, в следующей последовательности:
1) исчисление объемов превышения;
2) определение процента превышения объемов к плановому объему;
3) определение понижающего коэффициента;
4) корректировка суммы превышения;
5) исчисление суммы оплаты.
2. Объем превышения исчисляется путем определения разницы между количеством пролеченных случаев, предъявленных по счету-реестру за оказанные медицинские услуги, и месячным объемом, установленным уполномоченным органом.
При этом:
1) предъявленный объем исчисляется путем последовательного суммирования пролеченных случаев по дате регистрации их подтверждения в ИС;

2) жоспарлы көлемнен 105 %-дан асатын көлемдердің қалыптасуы көлемнің 105% - дан асуына әкеп соққан АЖ-да емделіп шығу жағдайын растау тіркелген сәттен бастап танылады;
3. Жоспарланған көлемге есептелген мөлшерден асып кету пайызын айқындау мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
% асып кетуV=V асып кету/V жоспар. х 100+100, мұндағы
% асып кету - асып кету пайызы;
V асып кету – асып кету көлемі;
V жоспар – жоспарлы көлем.

2) образование объемов превышения от 105% от планового объема признается с момента регистрации подтверждения пролеченного случая в ИС, объем которой привел к превышению от 105 % от планового объема;
3. Определение процента превышения исчисленной объема превышения к плановому объему осуществляется по следующей формуле:
% превышV=Vпревыш/Vплан. х 100+100, где
% превыш – процента превышения;
Vпревыш – объем превышения;
Vплан. – плановый объем.

4. Өтеу пайызын анықтау мынадай кестеге сәйкес интервалға сәйкес жүзеге асырылады:
интервал № (i)
Асып кету пайызы (асып кету %)
Тарифке төмендету коэффициенті коэф.i)
1
2
3
1
100 % -дан 105 %-ға дейін
1
2
105 %-дан жоғары
0,5
5. Асып кету көлемдерін түзету мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) Егер асып кету пайызы 105 % және одан төмен болған жағдайда, онда түзетілген асып кету көлемі асып кету көлемін белгіленген тарифтердің мөлшерін 1-ге көбейту жолымен есептеледі;

4. Определение процента возмещения осуществляется в соответствии с интервалом согласно следующей таблице:
№ интервала (i)
Процент превышения объема (% превыш)
Понижающий коэффициент к тарифу (коэф.i)
1
2
3
1
от 100 % до 105 %
1
2
свыше 105 %
0,5
5. Корректировка объемов превышения осуществляется в следующей порядке:
1) в случае, если процент превышения составляет 105% и ниже, то скорректированные объемы превышения рассчитываются путем умножения объемов превышения на размеры установленных тарифов на 1;

2) Егер асып кету пайызы 105 %-дан жоғары болса, онда емделіп шығу жағдайының түзетілген құны белгіленген тарифтерге 0,5-ке көбейту жолымен есептеледі.
6. Төлем сомасын есептеу түзетілген құнын ескере отырып, емделіп шығу жағдайларының құнын қосу арқылы жүзеге асырылады.

2) в случае, если процент превышения выше 105%, то скорректированная стоимость пролеченного случая исчисляется путем умножения на 0,5 к установленным тарифам.
6. Исчисление суммы оплаты осуществляется путем суммирования стоимости пролеченных случаев с учетом скорректированной стоимости.