Тауарларды өндіретін және (немесе) беретін, жұмыстарды орындайтын, қызметтерді көрсететін Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдар қоғамдық бірлестіктері және (немесе) Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдар қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардан сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жекелеген түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 3 қыркүйектегі № 345 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 4 қыркүйекте № 35032 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тауарларды өндіретін және (немесе) беретін, жұмыстарды орындайтын, қызметтерді көрсететін Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдар қоғамдық бірлестіктері және (немесе) Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдар қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардан сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жекелеген түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Тауарларды өндіретін және (немесе) беретін, жұмыстарды орындайтын, қызметтерді көрсететін Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдар қоғамдық бірлестіктері және (немесе) Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдар қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардан сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жекелеген түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 маусымдағы № 225 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32862 болып тіркелген);
2) "Тауарларды өндіретін және (немесе) беретін, жұмыстарды орындайтын, қызметтерді көрсететін Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдар қоғамдық бірлестіктері және (немесе) Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдар қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардан сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жекелеген түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 20 маусымдағы № 225 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 22 мамырдағы № 161 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34411 болып тіркелген).

Об утверждении перечня отдельных видов товаров, работ, услуг, закупаемых у общественных объединений лиц с инвалидностью Республики Казахстан и (или) организаций, созданных общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, производящих и (или) поставляющих товары, выполняющих работы, оказывающих услуги
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 сентября 2024 года № 345. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 сентября 2024 года № 35032.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025
В соответствии с пунктом 3 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках", ПРИКAЗЫВAЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень отдельных видов товаров, работ, услуг, закупаемых у общественных объединений лиц с инвалидностью Республики Казахстан и (или) организаций, созданных общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, производящих и (или) поставляющих товары, выполняющих работы, оказывающих услуги.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июня 2023 года № 225 "Об утверждении перечня отдельных видов товаров, работ, услуг, закупаемых у общественных объединений лиц с инвалидностью Республики Казахстан и (или) организаций, созданных общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, производящих и (или) поставляющих товары, выполняющих работы, оказывающих услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 32862);
2) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 мая 2024 года № 161 "О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июня 2023 года № 225 "Об утверждении перечня отдельных видов товаров, работ, услуг, закупаемых у общественных объединений лиц с инвалидностью Республики Казахстан и (или) организаций, созданных общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, производящих и (или) поставляющих товары, выполняющих работы, оказывающих услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 34411).

3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Инклюзия департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2024 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 345 бұйрығымен
бекітілген
Тауарларды өндіретін және (немесе) беретін, жұмыстарды орындайтын, қызметтерді көрсететін Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдар қоғамдық бірлестіктері және (немесе) Қазақстан Республикасының мүгедектігі бар адамдар қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардан сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жекелеген түрлерінің тізбесі
Атауы Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы бойынша тауар коды

3. Департаменту по инклюзии Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 3 сентября 2024 года № 345
Перечень отдельных видов товаров, работ, услуг, закупаемых у общественных объединений лиц с инвалидностью Республики Казахстан и (или) организаций, созданных общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, производящих и (или) поставляющих товары, выполняющих работы, оказывающих услуги
Наименование
Код по единому номенклатурному справочнику товаров, работ и услуг

222925.500.000010
43.
орайтын қораптар
172312.700.000001
44.
архив қораптары
172313.900.000000
45.
ағаш бұйымдар
257310.400.000001;
257330.550.000012;
257330.850.000002;
257330.100.000022
46.
жиһаз
310210.700.000000;
310912.300.000000;
310912.300.000001;
310912.350.000001;
310912.350.000002;
310912.370.000000;
310912.500.000000;
310912.500.000001;
310912.550.000000;
310912.550.000001;
310913.900.000003;
310913.900.000004;
310913.900.000007;
310913.900.000008;
310913.900.000010;
310913.900.000011;
310913.900.000012;
310913.900.000013;
310913.900.000014;
310913.900.000015;
310913.900.000016;
310913.900.000017;
310913.900.000019;
310913.900.000020;
310913.900.000021;
310913.900.000022;
310914.390.000002;
310914.390.000003;
310914.390.000004;
310914.390.000005;
310914.390.000006;
310914.390.000007;
310914.390.000008;
310914.390.000009;
310914.390.000010;
310914.390.000011;
310914.390.000012;
310914.900.000000;
310914.900.000001;
310914.900.000002;
310914.900.000003;
310914.900.000005;
310210.500.000001;
310210.500.000002;
310013.900.000003;
310111.300.000000;
310111.300.000001;
310111.300.000002;
310111.300.000003;
310111.300.000004;
310111.500.000000;
310111.500.000001;
310111.730.000000;
310111.750.000000;
310111.900.000000;
310111.900.000001;
310112.300.000000;
310112.300.000001;
310112.500.000000;
310112.500.000001;
310112.500.000002;
310112.500.000003;
310112.530.000000;
310112.700.000000;
310112.900.000000;
310112.900.000001;
310113.000.000000;
310113.000.000001;
310113.000.000002
2. Өндірілетін және (немесе) берілетін тауарлар:
47.
тифлотехникалық құралдар
329921.500.000002 – таяқ;
262016.970.000002 – оқу машинасы;
289914.990.000000 - аспап;
262016.970.000001 - грифель;
262016.970.000035 - дисплей;
264031.390.000000;
264031.390.000001;
264031.390.000002 – плеер;
266012.900.000035 – термометр;
266012.900.000021;
266012.900.000022;
266012.900.000023 – тонометр;
265153.900.000065 – глюкометр;
48.
арнаулы жүріп-тұру құралдары
309220.300.000000 – арба;
309220.300.000001 – каталка
49.
міндетті гигиеналық құралдар
172212.900.000003;
172212.900.000004 – несеп қабылдағыш;
222929.900.000133;
222929.900.000134 – нәжіс қабылдағыш;
172212.300.000000;
172212.300.000001;
172212.300.000002;
172212.300.000003;
172212.300.000004;
172212.300.000005;
172212.350.000000;
172212.350.000001;

222925.500.000010
43.
коробки упаковочные
172312.700.000001
44.
коробки архивные
172313.900.000000
45.
столярные изделия
257310.400.000001;
257330.550.000012;
257330.850.000002;
257330.100.000022
46.
мебель
310210.700.000000;
310912.300.000000;
310912.300.000001;
310912.350.000001;
310912.350.000002;
310912.370.000000;
310912.500.000000;
310912.500.000001;
310912.550.000000;
310912.550.000001;
310913.900.000003;
310913.900.000004;
310913.900.000007;
310913.900.000008;
310913.900.000010;
310913.900.000011;
310913.900.000012;
310913.900.000013;
310913.900.000014;
310913.900.000015;
310913.900.000016;
310913.900.000017;
310913.900.000019;
310913.900.000020;
310913.900.000021;
310913.900.000022;
310914.390.000002;
310914.390.000003;
310914.390.000004;
310914.390.000005;
310914.390.000006;
310914.390.000007;
310914.390.000008;
310914.390.000009;
310914.390.000010;
310914.390.000011;
310914.390.000012;
310914.900.000000;
310914.900.000001;
310914.900.000002;
310914.900.000003;
310914.900.000005;
310210.500.000001;
310210.500.000002;
310013.900.000003;
310111.300.000000;
310111.300.000001;
310111.300.000002;
310111.300.000003;
310111.300.000004;
310111.500.000000;
310111.500.000001;
310111.730.000000;
310111.750.000000;
310111.900.000000;
310111.900.000001;
310112.300.000000;
310112.300.000001;
310112.500.000000;
310112.500.000001;
310112.500.000002;
310112.500.000003;
310112.530.000000;
310112.700.000000;
310112.900.000000;
310112.900.000001;
310113.000.000000;
310113.000.000001;
310113.000.000002
2. Производимые и (или) поставляемые товары:
47.
тифлотехнические средства
329921.500.000002 - трость;
262016.970.000002 – читающая машина;
289914.990.000000 - прибор;
262016.970.000001 - грифель;
262016.970.000035 - дисплей;
264031.390.000000;
264031.390.000001;
264031.390.000002 – плеер;
266012.900.000035 – термометр;
266012.900.000021;
266012.900.000022;
266012.900.000023 – тонометр;
265153.900.000065 – глюкометр;
48.
специальные средства передвижения
309220.300.000000 – коляска;
309220.300.000001 – каталка
49.
обязательные гигиенические средства
172212.900.000003;
172212.900.00000 – мочеприемник;
222929.900.000133;
222929.900.000134 – калоприемник;
172212.300.000000;
172212.300.000001;
172212.300.000002;
172212.300.000003;
172212.300.000004;
172212.300.000005;
172212.350.000000;
172212.350.000001;