Жеке күзет ұйымы қызметкерлерінің адам саны нормативін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2024 жылғы 23 қыркүйектегi № 711 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 30 қыркүйекте № 35159 болып тіркелді
"Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-1-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жеке күзет ұйымы қызметкерлерінің адам саны нормативі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Күзет қызметін бақылау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
2024 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 711 бұйрығымен
бекітілген
Жеке күзет ұйымы қызметкерлерінің адам саны нормативі
1. Стационарлық объектілерді күзету кезінде:
бір тәуліктік күзет бекетіне 4,5-тен аспайтын штат күзетшісінің бірлігі;
он екі сағаттық бір күзет бекетіне 2,25-тен аспайтын штат күзетшісінің бірлігі;
сегіз сағаттық бір күзет бекетіне 1,5-тен аспайтын штат күзетшісінің бірлігі;
күзетілетін объектілерден түсетін шақыруларға қызмет көрсететін жеке күзет ұйымының бір тәуліктік ұтқыр тобына (жедел ден қою тобына) 13,5-тен аспайтын штат күзетшісінің бірлігі.
2. Магистралдық құбырларды күзету кезінде:
айналма жолдарды, жер бедерінің күрделілігін, трассадан өтетін жолдың бойын, елді мекендерден алшақтығын, желілік бөлігін техникалық құралдармен қорғауды, ауданға төнетін қауіп пен криминалдық қауіп-қатерді талдауды ескере отырып, магистралдық мұнай құбырының желілік бөлігінің 40 – 80 километріне бір тәуліктік ұтқыр топ;
күзетілетін магистралдық газ құбырының желілік бөлігі трассасының 100 – 160 километріне бір тәуліктік ұтқыр топ бекітілсін.
3. Теміржол және автомобиль көлігімен тасымалданатын жүктерді күзету кезінде күзетшілердің саны стационарлық объектілерді күзету үшін белгіленген бір тәуліктік күзет бекетіне штат күзетшісінің 4,5 бірлігінен аспайтын нормативтер шегінде шарт талаптарымен белгіленеді.

Об утверждении норматива численности работников частной охранной организации
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 сентября 2024 года № 711. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2024 года № 35159
В соответствии с пунктом 2 статьи 17-1 Закона Республики Казахстан "Об охранной деятельности", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый норматив численности работников частной охранной организации.
2. Департаменту по контролю за охранной деятельностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Саденов
Утвержден приказом
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 сентября 2024 года № 711
Норматив численности работников частной охранной организации
1. При охране стационарных объектов:
не более 4,5 единиц штатного охранника на один круглосуточный пост охраны;
не более 2,25 единиц штатного охранника на один двенадцатичасовой пост охраны;
не более 1,5 единиц штатного охранника на один восьмичасовой пост охраны;
не более 13,5 единиц штатного охранника на одну круглосуточную мобильную группу (группу оперативного реагирования) частной охранной организации, обслуживающую вызовы с охраняемых объектов.
2. При охране магистральных трубопроводов:
одна круглосуточная мобильная группа на 40 – 80 километров линейной части магистральных нефтепроводов с учетом объездных путей, сложности рельефа местности, вдоль трассового проезда, удаленности от населенных пунктов, технических средств защиты линейной части, анализа угроз и криминальной опасности района;
одна круглосуточная мобильная группа на 100 – 160 километров трассы охраняемой линейной части магистрального газопровода.
3. При охране грузов, перевозимых железнодорожным и автомобильным транспортом, численность охранников определяются условиями договора, в пределах нормативов, установленных для охраны стационарных объектов, не превышающих 4,5 единиц штатного охранника на один круглосуточный пост охраны.