Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2024 жылғы 6 қарашадағы № 526-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 8 қарашада № 35349 болып тіркелді
"Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 31-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
К. Искаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 526-НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 31-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) масс-медиа саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) – масс-медиа саласында мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
Приказ и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 526-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2024 года № 35349.
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
К. Искаков
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра культуры
и информации
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года
№ 526-НҚ
Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" (далее – Закон) и определяют порядок размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в области масс-медиа (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в области масс-медиа;

2) өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс – өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтерді бюджет қаражаты есебінен көрсетуге арналған тапсырыс;
3) синопсис – жобаның өзіндік ойы мен идеялығын, сондай-ақ оның тақырыптық бағытқа (идеологиялық міндетке) және үміткердің аудиториялық көрсеткіштеріне сәйкестігін көрсететін мазмұнын баяндау (бір парақ шегінде);
4) үміткер – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға немесе өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орындауға өтінім берген заңды тұлға.
2-тарау. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру тәртібі
3. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс (бұдан әрі – өңірлік тапсырыс) мынадай субъектілер түрлеріне:
1) мерзімді баспасөз басылымдарына;
2) теле -, радиоарналарға;
3) интернет-басылымдарға беріледі.
4. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыруды ұйымдастырушы облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органы болып табылады (бұдан әрі – ұйымдастырушы);
5. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары үшін ұйымдастырушы облыс бойынша бірыңғай өңірлік тапсырысты орналастырады.
6. Ұйымдастырушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі ережесінің 15-тармағының 12)-тармақшасына сәйкес уәкілетті орган бекітетін үлгілік ережеге сәйкес жүзеге асырылатын мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі өңірлік комиссияны (бұдан әрі – Өңірлік комиссия) құрады.
7. Ұйымдастырушы мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ұсыныстары негізінде өңірлік деңгейдегі мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған бірыңғай тізбесін қалыптастырады және жыл сайын 20 қарашадан кешіктірмей оны Өңірлік комиссияның қарауына жібереді.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары ұйымдастырушға жыл сайын 10 қазанға дейін ұсыныстарын жолдайды.
8. Өңірлік комиссия ұйымдастырушының ұсыныстары негізінде жыл сайын 20 желтоқсанға дейін өңірлік деңгейдегі мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін Мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның (бұдан әрі – Республикалық комиссия) қарауына жібереді.

2) государственный заказ по проведению государственной информационной политики на региональном уровне (далее – региональный заказ) – заказ на оказание услуг за счет бюджетных средств по проведению государственной информационной политики на региональном уровне;
3) синопсис – изложение содержания проекта (в пределах одной страницы), отражающее его оригинальный замысел и идейность, а также соответствие тематическому направлению (идеологической задаче) и аудиторным показателям претендента;
4) претендент – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность или юридическое лицо, подавшее заявку на выполнение государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне.
Глава 2. Порядок размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
3. Региональный заказ предоставляется следующим видам субъектов:
1) периодическим печатным изданиям;
2) теле-, радиоканалам;
3) интернет-изданиям.
4. Организатором размещения регионального заказа, является местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы (далее – организатор).
5. Организатор размещает единый региональный заказ по области для местных исполнительных органов района (города областного значения), города районного значения.
6. Организатором создается Региональная комиссия по вопросам государственной информационной политики (далее – Региональная комиссия), деятельность которой осуществляется согласно типовому положению, утверждаемому уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 12) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866.
7. Организатор формирует на основании предложений заинтересованных государственных органов и организаций единый перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год, и ежегодно не позднее 20 ноября направляет их на рассмотрение Региональной комиссии.
Местные исполнительные органы района (города областного значения), города районного значения направляют организатору предложения ежегодно до 10 октября.
8. Региональная комиссия на основании предложений организатора, ежегодно до 20 декабря направляет перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год для рассмотрения Республиканской комиссии по вопросам государственной информационной политики (далее – Республиканская комиссия).

9. Республикалық комиссия жыл сайын, 25 желтоқсанға дейін өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін қарайды және өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттары тізбесінің өзектілігі жөнінде, мемлекеттік ақпараттық саясаттың басым бағыттары және оның республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне сәйкестігі жөнінде ұсыныстар әзірлейді.
10. Өңірлік комиссия өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесі жөнінде ұсыныстар алған кезде оған өзгерістер енгізеді және жыл сайын, 10 қаңтарға дейін өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының алдағы күнтізбелік жылға арналған тізбесін бекітеді және бекітілген өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттары тізбесінің көшірмесін уәкілетті органға жібереді.
11. Өңірлік комиссия күнтізбелік жыл ішінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік ақпараттық саясатының басым бағыттарын ескере отырып, өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныстарды Республикалық комиссияның қарауына енгізеді.
12. Республикалық комиссия ұсыныстарды алған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде өңірлік деңгейдегі мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесін қарайды және ұсыныстар әзірлейді.
13. Өңірлік комиссия өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесі жөнінде ұсыныстар алған кезде, оны алған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарының тізбесіне өзгерістер енгізеді және бекітілген өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттары тізбесінің көшірмесін уәкілетті органға жібереді.
14. Ұйымдастырушы өзінің интернет-ресурсында оны орналастыру күніне дейін он бір жұмыс күні бұрын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясаттың тақырыптық бағыттарын қоса бере отырып, өңірлік тапсырысты орналастыру туралы ақпараттық хабарды орналастырады.
15. Өңірлік тапсырысқа қатысу үшін үміткер ақпараттық хабар орналастырылғаннан кейін келесі күннен бастап он жұмыс күні ішінде Астана қаласының уақыты бойынша сағат 17:00-ге дейін осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес өтінімді, сондай-ақ осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес құжаттар тізбесін ұсынады.
Үміткер қоса берілген құжаттардың төлнұсқалығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.

9. Республиканская комиссия ежегодно, до 25 декабря рассматривает перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год и вырабатывает предложения по актуализации перечня тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне приоритетными направлениями государственной информационной политики и его соответствия перечню тематических направлений государственной информационной политики на республиканском уровне.
10. Региональная комиссия при получении предложений по перечню тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне вносит в него изменения и ежегодно, до 10 января утверждает перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на предстоящий календарный год, и направляет в уполномоченный орган копию утвержденного перечня тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне.
11. Региональная комиссия в течение календарного года с учетом приоритетных направлений государственной информационной политики Республики Казахстан вносит предложения по внесению изменений в перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне на рассмотрение Республиканской комиссии.
12. Республиканская комиссия со дня получения предложений в течение десяти рабочих дней рассматривает перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне и вырабатывает предложения.
13. Региональная комиссия при получении предложений по перечню тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне в течение пяти рабочих дней со дня получения вносит изменения в перечень тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне, и направляет в уполномоченный орган копию утвержденного перечня тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне.
14. Организатор размещает на своем интернет-ресурсе информационное сообщение о проведении размещения регионального заказа по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением тематических направлений государственной информационной политики на региональном уровне за одиннадцать рабочих дней до дня его проведения.
15. Для участия в региональном заказе претендент в течение десяти рабочих дней со следующего дня размещения информационного сообщения до 17:00 часов представляет заявку на участие в региональном заказе, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, а также перечень документов для участия в региональном заказе, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Претендентом обеспечивается подлинность и достоверность приложенных документов.

16. Белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімі бар конверт ашылмайды. Егер өтінім бар конвертте оны берген адам туралы ақпарат, сондай-ақ пошталық мекенжайы көрсетілсе, ұйымдастырушы аталған өтінімді үміткерге қайтарады.
Үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайы көрсетілмей ұсынылған өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімі бар конверт ашылмайды.
17. Ұйымдастырушы:
1) қатысуға өтінімдері бар конверттерді қабылдайды;
2) өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін оны кері қайтарып алған кезде, қатысуға өтінімді қайтаруды қамтамасыз етеді.
18. Өтінімдерді қабылдау мерзімі өткенге дейін қабылданған өтінімдер жазбаша түрде кері қайтарылып алынады. Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімді кері қайтарып алу туралы хабарлама үміткер қол қойған және мөрмен (ол болған кезде) бекітілген ұйымдастырушының атына еркін өтініш түрінде ресімделеді.
19. Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімді ұсыну мерзімі өткеннен кейін оны кері қайтарып алуға жол берілмейді.
20. Өңірлік комиссия өтінімдер бар конверттерді тапсырысты орналастыру туралы ақпараттық хабарда көрсетілген мерзімде және орында алған кезде аудио және/немесе бейне тіркеуді қолдана отырып өтінімдер бар конверттерді ашады және ашу хаттамасын ресімдейді.
21. Қатысуға өтінімдері бар конверттерді ашу хаттамасына отырыста Өңірлік комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
Өтінімдер бар конверттерді ашу хаттамасы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) Өңірлік комиссияның отырысын өткізу күні, уақыты және орны;
2) Өңірлік комиссияның сандық құрамы, кворумның болуы;
3) белгіленген мерзімде өтінім берген үміткерлердің толық атауы, мекенжайлары.
22. Ашу хаттамасына қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтінім мен құжаттар тізбесінің осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкестігі тексеріледі.
Өңірлік тапсырысқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасына отырыста Өңірлік комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
23. Өтінім мен құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес келмесе, ұйымдастырушы алдын ала рұқсат беру хаттамасына қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтінімде көрсетілген үміткердің электрондық мекенжайына алдын ала рұқсат беру хаттамасынан үзінді көшірмені қоса бере отырып, хабарлама жібереді.
Үміткер хабарламаға сәйкес пысықталған өтінім мен құжаттар тізбесін оны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде ұсынады.

16. Конверт с заявкой на участие в региональном заказе, представленный после истечения установленного срока, не вскрывается. При указании на конверте с заявкой на участие в региональном заказе информации о подавшем ее лице, а также почтовый адрес, данная заявка на участие в региональном заказе возвращается организатором претенденту.
Конверт с заявкой на участие в региональном заказе, представленный без указания полного наименования и почтового адреса претендента не вскрывается.
17. Организатор:
1) принимает конверты с заявками на участие в региональном заказе;
2) обеспечивает возврат заявки на участие в региональном заказе, при ее отзыве до истечения окончательного срока представления заявок на участие в региональном заказе.
18. До истечения срока приема заявок на участие в региональном заказе, принятые заявки на участие в региональном заказе отзываются в письменном виде. Уведомление об отзыве заявки на участие в региональном заказе оформляется в виде произвольного заявления на имя организатора на региональном уровне, подписанного претендентом и скрепленного печатью (при ее наличии).
19. Отзыв заявки на участие в региональном заказе после истечения срока их представления не допускается.
20. При получении конвертов с заявками на участие в региональном заказе в срок и месте, указанном в информационном сообщении о проведении размещения регионального заказа, Региональная комиссия с использованием аудио и/или видео фиксации вскрывает конверты с заявками на участие в региональном заказе и оформляет протокол вскрытия.
21. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
Протокол вскрытия конвертов с заявками содержит следующие сведения:
1) дату, время и место проведения заседания Региональной комиссии;
2) количественный состав Региональной комиссии, наличие кворума;
3) полное наименование, адреса претендентов, предоставивших заявки в установленные сроки.
22. В течение трех рабочих дней со дня подписания протокола вскрытия, заявка на участие в региональном заказе и перечень документов для участия в региональном заказе проверяются на соответствие приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам.
Протокол предварительного допуска к участию в региональном заказе подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
23. При несоответствии заявки на участие в региональном заказе и перечня документов для участия в региональном заказе приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам, организатор направляет в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола предварительного допуска уведомление с приложением выписки из протокола предварительного допуска на электронный адрес претендента, указанный в заявке.
Претендент предоставляет доработанную заявку и перечень документов согласно уведомлению в течение трех рабочих дней со дня его получения.

24. Бұрын ұсынылған өтінімге және құжаттар тізбесіне хабарламада көрсетілмеген өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілмейді.
25. Ұйымдастырушы хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде үміткер пысықтаған өтінім мен құжаттар тізбесін қабылдайды, сондай-ақ Өңірлік комиссияның қарауына береді.
Хабарлама бойынша өтінім мен құжаттар тізбесі пысықталмаған кезде, өтінім мен құжаттар тізбесі үміткерге қайтарылады.
26. Барлық өтінімдер мен құжаттар тізбесі осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес келсе, өңірлік тапсырысқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы ресімделмейді.
27. Үміткер пысықтаған өтінім мен құжаттар тізбесін алған кезде Өңірлік комиссия екі жұмыс күнінен кешіктірмей өңірлік тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасын қалыптастырады, онда өңірлік тапсырысқа қатысуға жіберілген, осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларда белгіленген өтінім мен құжаттар тізбесін берген және осы Қағидалардың 25-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген негіз бойынша жіберілмеген үміткерлерді айқындайды.
28. Өңірлік тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасына отырыста Өңірлік комиссияның төрағасы және қатысып отырған мүшелері қол қояды.
29. Өңірлік комиссия өңірлік тапсырысқа қатысуға рұқсат беру хаттамасы ресімделген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей, отырыста:
1) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес облыстар үшін;
2) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес республикалық маңызы бар қалалар, астана үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспасөз басылымдарын, интернет-басылымдарды айқындауға арналған балдық бағалау бойынша өңірлік тапсырыстың үміткерлерін бағалайды.
30. Жеңімпазды айқындау үшін шешуші өлшемшарт:
1) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес облыстар үшін;
2) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес республикалық маңызы бар қалалар, астана үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды, радиоарналарды, мерзімді баспасөз басылымдарын, интернет-басылымдарды айқындауға арналған балдық бағалауға сәйкес өңірлік тапсырыс үміткерлерінің шығармашылық ұсынысы болып табылады.
Шығармашылық ұсыныстың мәлімделген тақырыптық бағыттарға сәйкес келмеуі өңірлік тапсырысты алудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
31. Балдық бағалау нәтижелері бойынша Өңірлік комиссия бір тақырыптық бағыт бойынша өңірлік тапсырыс көлемін бір және/немесе бір мезгілде бірнеше үміткерге бөледі.
Мерзімді баспаcөз басылымдары мен интернет-басылымдар арасындағы өңірлік тапсырыс бір тақырыптық бағыт жеңімпаздары арасында балдық бағалауға сәйкес әр жеңімпаздың жинаған балына пайыздық қатынаста бөлінеді.

24. Изменения и (или) дополнения к представленной ранее заявке и перечню документов для участия в региональном заказе, не указанных в уведомлении, не вносятся.
25. Организатор принимает в течение двух рабочих дней со дня получения уведомления доработанную претендентом заявку на участие и перечень документов, а также предоставляет на рассмотрение Региональной комиссии.
При недоработке заявки и перечня документов по уведомлению, заявка и перечень документов возвращаются претенденту.
26. При соответствии заявок на участие в региональном заказе и перечня документов для участия в региональном заказе приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам, протокол предварительного допуска на участие в региональном заказе не оформляется.
27. При получении доработанной претендентом заявки на участие в региональном заказе и перечня документов для участия в региональном заказе Региональная комиссия формирует не позднее двух рабочих дней протокол допуска к участию в региональном заказе, в котором определяет претендентов, допущенных на участие в региональном заказе, предоставивших заявку на участие в региональном заказе и перечень документов для участия в региональном заказе, установленных в приложении 2 и 3 к настоящим Правилам, и не допущенных по основанию, указанному в части второй пункта 25 настоящих Правил.
28. Протокол допуска к участию в региональном заказе подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
29. Региональная комиссия не позднее десяти рабочих дней со дня оформления протокола допуска к участию в региональном заказе на заседании оценивает претендентов регионального заказа по балльной оценке для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-изданий на выполнение регионального заказа:
1) для областей согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) для городов республиканского значения, столицы согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
30. Решающим критерием для определения победителя является творческое предложение претендентов регионального заказа в соответствии с балльной оценкой для определения телеканалов, радиоканалов, периодических печатных изданий, интернет-изданий на выполнение регионального заказа:
1) для областей согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) для городов республиканского значения, столицы согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Несоответствие творческого предложения заявленным тематическим направлениям являются основанием для отказа в получении регионального заказа.
31. По результатам балльной оценки Региональной комиссией объемы регионального заказа по одному тематическому направлению распределяются одному и/или одновременно нескольким претендентам.
Региональный заказ среди периодических печатных изданий и интернет-изданий распределяется между победителями одного тематического направления согласно балльной оценке в процентном соотношении от набранных баллов каждого победителя.

32. Өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша рұқсат беру хаттамасы ресімделген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қорытындылардың алдын ала хаттамасы ресімделеді және отырыста Өңірлік комиссияның төрағасы және қатысып отырған мүшелері қол қояды.
Ұйымдастырушы өңірлік тапсырысты алмаған үміткерлерге қорытындылар хаттамасын қалыптастырғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей қорытындылардың алдын ала хаттамасынан үзінді көшірмені қоса бере отырып, өңірлік тапсырысты беруден бас тарту себептерін көрсете отырып, өтінімде көрсетілген үміткердің электрондық мекенжайына хабарлама жібереді.
33. Үміткерлер хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде бұрын хабарлама жіберілген электрондық мекенжайға қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтарын ұсынады.
34. Ұйымдастырушы Республикалық комиссияның қарауына үміткерлердің шығармашылық ұсыныстарын және қорытындылардың алдын ала хаттамасының үзінді көшірмесін қоса бере отырып, қорытынды хаттамасы қалыптастырылғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей өтінімдер жібереді.
35. Республикалық комиссия ұсынылған құжаттарды қарайды және олардың құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей Заңның 32-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес өтінімдер мен шығармашылық ұсыныс бойынша тиісті ұсынымдарды жібереді.
36. Қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтар болған кезде Өңірлік комиссия бір жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде мынадай шешімдер қабылдайды:
1) үміткерлерден қорытындылардың алдын ала хаттамасына негізделген қарсылықтар келіп түскен кезде, қорытындылар хаттамасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
2) оларды қабылдамаудың негіздемелері мен себептерін көрсете отырып, қорытындылардың алдын ала хаттамасына қарсылықтарды қабылдамайды.
37. Шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қорытындылардың түпкілікті хаттамасы ресімделеді.
Қорытындылардың алдын ала хаттамасына Республикалық комиссияның ұсынымдары болған кезде Өңірлік комиссия бес жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде қорытындылардың түпкілікті хаттамасында көрсетілген ұсынымдарды ескереді.
38. Қорытындылар хаттамасына Өңірлік комиссияның отырысында Өңірлік комиссияның төрағасы мен отырысқа қатысып отырған мүшелері қол қояды.
39. Өңірлік комиссия шешімінің қорытындысы бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), аудандық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары өңірлік тапсырыс жеңімпаздарымен қорытындылар хаттамасына қол қойылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде өңірлік тапсырысты өткізуге шарттар жасасады.
Келесі жылдың 1 қаңтарына дейін өңірлік тапсырысты өткізуге шарт жасалмаған кезде, шарттың қолданылуы ағымдағы қаржы жылына өңірлік тапсырысты орналастыруға бөлінген жылдық соманың төрттен бір бөлігінен аспайтын көлемде екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылады.

32. По результатам рассмотрения заявок на участие в региональном заказе в срок не позднее десяти рабочих дней со дня оформления протокола допуска оформляется предварительный протокол итогов и подписывается на заседании председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
Организатор направляет претендентам, не получившим региональный заказ, уведомление на электронный адрес претендента, указанный в заявке на участие в региональном заказе, с указанием причин отказа в предоставлении регионального заказа с приложением выписки из предварительного протокола итогов не позднее чем за три рабочих дня до формирования протокола итогов.
33. Претенденты в срок не позднее двух рабочих дней со дня получения уведомления представляют возражения к предварительному протоколу итогов на электронный адрес, с которого ранее было направлено уведомление.
34. Организатор направляет на рассмотрение Республиканской комиссии заявки на участие в региональном заказе с приложением творческого предложения претендентов и выписку из предварительного протокола итогов не позднее чем за три рабочих дня до формирования протокола итогов.
35. Республиканская комиссия рассматривает представленные документы и не позднее двух рабочих дней со дня получения их документов направляет соответствующие рекомендации по заявкам на участие в региональном заказе и творческим предложениям в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 32 Закона.
36. При наличии возражений к предварительному протоколу итогов, в срок не позднее одного рабочего дня Региональной комиссией принимается одно из следующих решений:
1) вносятся изменения и (или) дополнения в протокол итогов, при поступлении от претендентов обоснованных возражений к предварительному протоколу итогов;
2) отклоняются возражения к предварительному протоколу итогов с указанием обоснований и причин их отклонения.
37. В срок не позднее одного рабочего дня со дня принятия решения оформляется окончательный протокол итогов.
При наличии рекомендаций Республиканской комиссии к предварительному протоколу итогов в срок не позднее пяти рабочих дней Региональной комиссией учитываются указанные рекомендации в окончательном протоколе итогов.
38. Протокол итогов подписывается на заседании Региональной комиссии председателем и присутствующими членами Региональной комиссии.
39. По итогам решения Региональной комиссии с победителями регионального заказа местными исполнительными органами области, городов республиканского значения, столицы, района (города областного значения), города районного значения заключаются договора на проведение регионального заказа в течение десяти рабочих дней со дня подписания протокола итогов.
При не заключении договора на проведение регионального заказа до 1 января следующего года действие договора продлевается на срок не более двух месяцев в объеме, не превышающем одной четвертой от годовой выделенной суммы на размещение регионального заказа на текущий финансовый год.

40. Өңірлік тапсырыс мынадай негіздердің бірі бойынша:
1) өңірлік тапсырысқа қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған жағдайда;
2) егер өңірлік тапсырысқа қатысуға бірде бір үміткер жіберілмеген болса, орналастырылмады деп танылады.
41. Өңірлік тапсырыс орналастырылмады деп танылса, ұйымдастырушы осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес өңірлік тапсырысты орналастыруды қайта жүзеге асырады.
Өңірлік деңгейде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өңірлік тапсырысты орналастыру туралы ақпараттық хабар
________________ (ұйымдастырушының толық атауы) ________________ (субъектінің атауы) арасында өңірлік деңгейінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орналастыру туралы хабарлайды.
Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімдер бар конверттер ________________ (ұйымдастырушының толық мекенжайы) мекенжайы бойынша жіберіледі, кеңсе ________ жылғы сағат ________ дейін қабылдайды.
Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімдер бар конверттер мына ______________ мекенжай бойынша (мекенжайын толық көрсету) ______________ (күні мен уақытын көрсету) ашылады.
Үміткер өңірлік тапсырысқа қатысуға арналған құжаттар тізбесі бар өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімді ұйымдастырушыға беттерін нөмірлеп, тігілген түрде және соңғы беті оның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) расталған, ашылғанға дейін өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімнің мазмұнын қарауға мүмкіндік бермейтін мөрмен (бар болған кезде) бекітілген, оның беткі жағында үміткердің толық атауы мен пошталық мекенжайы, ұйымдастырушының толық атауы мен пошталық мекенжайы, тапсырыстың атауы, сондай-ақ мынадай мазмұндағы: "(субъектінің атауын көрсету) АРАСЫНДА (тапсырыстың атауын көрсету) ТАПСЫРЫСҚА" және "(өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімдерді ашу күні мен уақытын көрсету) ДЕЙІН АШПАҢЫЗ" деген мәтін көрсетілуі тиіс жабық конвертте ұсынады.
Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімдер ақпараттық хабарда көрсетілген қабылдау мерзімі өткеннен кейін комиссияның қарауына қабылданбайды.
Қағидалардың 15-тармағына сәйкес қатысу үшін өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімді уақтылы беру қажет. Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімге өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларына 3-қосымшаға сәйкес өңірлік тапсырысқа қатысуға арналған құжаттар тізбесі қоса беріледі.
Өңірлік деңгейде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінім

40. Региональный заказ признается неразмещенным по одному из следующих оснований:
1) отсутствие представленных заявок на участие в региональном заказе;
2) если к участию в региональном заказе не допущен ни один претендент.
41. При признании регионального заказа неразмещенным, организатор осуществляет повторное размещение регионального заказа согласно пункту 14 настоящих Правил.
Приложение 1
к Правилам размещения
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на региональном уровне
Форма
Информационное сообщение о проведении размещения регионального заказа
__________________________________________________________________
(полное наименование организатора)
объявляет о проведении размещения государственного заказа по проведению
государственной информационной политики на региональном уровне среди
__________________________________________________________________
(наименование субъекта)
Конверты с заявками на участие в региональном заказе направляется по адресу
___________________________________________________________________
(указать полный адрес организатора),
канцелярия ____________ принимает до ______ часов ______ года.
Конверты с заявками на участие в региональном заказе вскрываются
в __________________________________________________________________
(указать время и дату)
по следующему адресу: _______________________________________________
(указать полный адрес).
Претендент представляет заявку на участие в региональном заказе с перечнем
документов организатору в прошитом виде с пронумерованными страницами,
и последняя страница заверяется его подписью и печатью (при ее наличии)
в запечатанном конверте, скрепленном печатью (при ее наличии), не позволяющем
просматривать содержание заявки на участие в региональном заказе до вскрытия,
на лицевой стороне которого должны быть указаны полное наименование и почтовый
адрес претендента, полное наименование и почтовый адрес организатора,
наименование заказа, а также текст следующего содержания:
"НА ЗАКАЗ (указать наименование заказа)
СРЕДИ (указать наименование субъекта)"
и "НЕ ВСКРЫВАТЬ ДО:
(указать дату и время вскрытия заявок на участие в региональном заказе)".
Заявки на участие в региональном заказе, направленные после истечения срока
приема, указанного в информационном сообщении, не принимаются
на рассмотрение комиссии.
В соответствии с пунктом 15 Правил для участия необходимо подать заявку
в соответствии с приложением 2 к Правилам размещения государственного заказа
по проведению государственной информационной политики на региональном уровне.
К заявке на участие в региональном заказе прилагается перечень документов согласно
приложению 3 к Правилам размещения государственного заказа по проведению
государственной информационной политики на региональном уровне.
Приложение 2
к Правилам размещения
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на региональном уровне
Форма
Заявка на участие в региональном заказе ___________________

1. Толық атауы (заңды тұлғалар үшін) \тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
(жеке тұлғалар үшін): ______________________;
2. Орналасқан жері: ________________________________________;
3. Телефон (факс) нөмірі: ____________________________________;
4. Бұқаралық ақпарат құралының атауы (мерзімді баспа басылымдары, теле-, радиоарналар, интернет-басылымдар):__________________________________.
5. Бұқаралық ақпарат құралдарын есепке қою немесе қайта есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (мерзімді баспа басылымдары, теле -, радиоарналар, интернет-басылымдар үшін): _________________________________________.
6. Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесі (егер қатысушы қосылған құн салығын төлеуші болып табылса).
7. Өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінім берілген тақырыптық бағыттың атауы _________________________________________________________.
8. Электрондық мекенжайы _________________________________.
___________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) қолы
мөрдің орны (бар болған кезде)
20__ жылғы "__" ____________
Өңірлік деңгейде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
3-қосымша
Өңірлік тапсырысқа қатысуға арналған құжаттар тізбесі
1. Телеарналар үшін өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының және/немесе телерадио хабарларын тарататын операторлардың облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумағында аналогтік эфирлік және/немесе цифрлық эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы телеарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) қағаз тасығышта таныстырылым түріндегі шығарылған аудиовизуалды өнім жөнінде портфолио;
3) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
4) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын өз өндірісіндегі контенттің апта сайынғы (соңғы екі тоқсандағы) хабар тарату көлемі туралы (пайыздық қатынасы және өз өнімінің тізбесі бар) растау хаты;

1. Полное наименование (для юридических лиц) \фамилия, имя, отчество
(при его наличии) (для физических лиц):
________________________________________________________________;
2. Место нахождения: _____________________________________________;
3. Номер телефона (факса): _________________________________________;
4. Наименование средства массовой информации (периодическое печатное
издание, теле-, радиоканал, интернет-издание):
_________________________________________________________________.
5. Копия свидетельства о постановке на учет или переучет средства массовой
информации:
(для периодических печатных изданий, теле-, радиоканалов, интернет-издание):
__________________________________________________________________.
6. Копия свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу
на добавленную стоимость (если претендент является плательщиком налога
на добавленную стоимость).
7. Наименование тематического направления, на которое подана заявка
на участие в региональном заказе
__________________________________________________________________.
8. Электронный адрес _______________________________________________.
___________________________________________________ _______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
место для печати (при ее наличии)
"___" ___________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам размещения
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на региональном уровне
Перечень документов для участия в региональном заказе
1. Для телеканалов к заявке на участие в региональном заказе прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания телеканала на территории областей, городов республиканского значения, столицы посредством аналогового эфирного и/или цифрового эфирного телерадиовещания и/или операторов телерадиовещания;
2) портфолио по произведенной аудиовизуальной продукции в виде презентации на бумажном носителе;
3) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и перечнем собственной продукции) об еженедельном объеме вещания контента собственного производства (за последние два квартала), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

5) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын интернет-басылымның болуын не болмауын растайтын құжат;
6) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әлеуметтік желілерде кемінде бір аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (ол болған кезде) куәландырылатын күн сайынғы өңірлік контенттің (соңғы айдағы) көлемі туралы растайтын хат (пайыздық арақатынасы және өнім тізбесі бар), өңірлік контент өтінім берілген әкімшілік-аумақтық бірліктің қызметін жария ету болып табылады;
8) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес көрсетілетін қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтиды. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрды, хронометражды, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын қамтитын ақпарат, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын қатысушы дербес айқындайды.
Жаңалық сюжеттері бойынша шығармашылық ұсынысқа тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасы, өндіріс тілі, тұтыну аудиториясы, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуы және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасы, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
2. Радиоарналар үшін өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторының облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың аумағында аналогтік эфирлік телерадио хабарларын тарату арқылы радиоарнаның хабар таратуын ұйымдастыратыны туралы растау хаты;
2) Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық операторымен шарт болмаған кезде, үміткердің берілген жиіліктерді пайдалану туралы растайтын құжаты үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрмен (ол болған кезде) куәландырылады;
3) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын интернет-басылымның болуын не болмауын растайтын құжат;
4) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әлеуметтік желілерде кемінде бір аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;

5) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-издания, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
6) справка о наличии не менее одного аккаунта в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и перечнем продукции) об ежедневном объеме регионального контента (за последний месяц), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии), региональным контентом является освещение деятельности административно-территориальной единицы, где была подана заявка;
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Творческое предложение по новостным сюжетам включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
2. Для радиоканалов к заявке на участие в региональном заказе прилагаются:
1) подтверждающее письмо национального оператора Республики Казахстан в области телерадиовещания об организации вещания радиоканала на территории областей, городов республиканского значения, столицы посредством аналогового эфирного телерадиовещания;
2) при отсутствии договора с национальным оператором Республики Казахстан в области телерадиовещания подтверждающий документ от претендента об использовании присвоенных частот, которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-издания, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) справка о наличии не менее одного аккаунта в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

5) қағаз тасығышта таныстырылым түріндегі шығарылған аудио өнім жөнінде портфолио;
6) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасы мен жоба туралы қысқаша ақпаратты және синопсисті қамтилы. Жоба туралы қысқаша ақпарат – тақырыпты, хабарды, жанрды, хронометражды, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын қамтитын ақпарат, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын қатысушы дербес айқындайды.
Жаңалық сюжеттері бойынша шығармашылық ұсынысқа тақырыптық бағыттарға сәйкес қызметтерді орындау жобасын, өндіріс тілін, тұтыну аудиториясын, сондай-ақ осындай жобаны өндіру тәжірибесінің болуын және оны болашақта ілгерілету ауқымының сипаттамасын қамтиды, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
3. Мерзімді баспа басылымдары үшін өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) газеттер үшін әр нөмірдің таралымын көрсете отырып, соңғы айда шығарылған таралымның саны туралы баспаханадан анықтама, журналдар үшін әр нөмірдің таралымын көрсете отырып, соңғы тоқсанда шығарылған таралымның саны туралы баспаханадан анықтама;
2) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын соңғы айдағы мерзімді баспа басылымын шығарудың мерзімділігі туралы анықтама;
3) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын газеттің әлеуметтік желілерде кемінде бір аккаунтының болуы туралы анықтама;
4) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылатын мерзімді баспа басылымының интернет-басылымы болуын немесе болмауын растайтын құжат;
5) жазылушыларды көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, журналдың әлеуметтік желілерде аккаунттарының болуы немесе болмауы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;

5) портфолио по произведенной аудио продукции в виде презентации на бумажном носителе;
6) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям и краткую информацию о проекте и синопсис. Краткая информация о проекте – информация, включающая в себя тему, посыл, жанр, хронометраж, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Творческое предложение по новостным сюжетам включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, язык производства, аудиторию потребления, а также наличие опыта производства подобного проекта и описание масштаба его будущего продвижения, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
3. Для периодических печатных изданий к заявке на участие в региональном заказе прилагаются:
1) для газет справка с типографии о количестве выпущенного тиража за последний месяц с указанием тиража каждого номера, для журналов справка с типографии о количестве выпущенного тиража за последний квартал с указанием тиража каждого номера;
2) справка о периодичности выпуска периодического печатного издания за последний месяц, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) справка о наличии у газеты не менее одного аккаунта в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие интернет-издания периодического печатного издания, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) справка о наличии либо отсутствии журналом аккаунтов в социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

6) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
7) үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастырушы адамның қолымен және мөрімен (ол болған кезде) куәландырылатын өңірлік контенттің шығарылатын газет өнімінің көлемі туралы растау хаты (пайыздық арақатынаста алғанда және газет нөмірлерінің әрбір шығарылымының даналары бар), өтінім берілген әкімшілік-аумақтық бірліктің қызметін жария ету өңірлік контент болып табылады;
8) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес жарияланымдардың тәсілдерін, жанрларының әртүрлі болуын, оның ішінде ақпаратты берудің, ресімдеудің өзекті нысандары мен тәсілдерін сипаттайтын көрсетілетін қызметтерді орындау жобасын қамтиды, шығармашылық ұсыныстың ресімделуі мен мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
4. Интернет-басылымдар үшін өңірлік тапсырысқа қатысуға өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) арнайы веб-ресурстан соңғы айдағы бірегей пайдаланушылардың саны туралы растау құжаты, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
2) арнайы веб-ресурстан интернет-басылымның мобильді қосымшасының болуын немесе болмауын растау құжаты, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
3) техникалық, шығармашылық және/немесе журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамын (жиынтығында) бөле отырып, лауазымдары көрсетілген қызметкерлердің штат кестесі, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;
4) шығарылған бейне өнімді ауыспалы тасығышта (флеш-карталар, CD, DVD және HDD дискілер) қоса бере отырып, оны өзінің интернет-басылмында орналастырылғаны туралы сілтеме көрсетілген соңғы жыл ішінде шығарылған бейне өнімнің болуы немесе болмауы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрмен (ол болған кезде) куәландырылады;
5) жазылушыларын көрсете отырып және әлеуметтік желілердің скриншоттарын қоса бере отырып, әртүрлі әлеуметтік желілерде кемінде екі аккаунтының болуы туралы анықтама, ол үміткердің бірінші басшысының немесе оны алмастыратын адамның қолымен және мөрімен (бар болған кезде) куәландырылады;

6) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
7) подтверждающее письмо (с процентным соотношением и экземплярами каждого выпуска номеров газет) об объеме регионального контента в выпускаемой продукции газет (за последний месяц), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии), региональным контентом является освещение деятельности административно-территориальной единицы, где была подана заявка;
8) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, описывающий способы публикаций, разножанровость, в том числе актуальные формы и способы подачи информации, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
4. Для интернет-изданий к заявке на участие в региональном заказе прилагаются:
1) подтверждающий документ о количестве уникальных пользователей за последний месяц со специального веб-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
2) документ, подтверждающий наличие либо отсутствие мобильного приложения интернет-издания со специального веб-ресурса, который удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
3) штатное расписание сотрудников с указанием должностей с выделением количественного состава сотрудников технического, творческого и/или журналистского блоков (в совокупности), которое удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
4) справка о наличии либо отсутствии произведенной видеопродукции за последний год с указанием ссылки о ее размещении на собственном интернет-издании, с приложением произведенной видеопродукции на сменном носителе (флеш-карты, CD, DVD и HDD диски), которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);
5) справка о наличии не менее двух аккаунтов в разных социальных сетях с указанием подписчиков и приложением скриншотов социальных сетей, которая удостоверяется подписью первого руководителя претендента или лицом, его замещающим и печатью (при ее наличии);

6) тақырыптық бағыттар бойынша шығармашылық ұсыныстар тақырыптық бағыттарға сәйкес , жарияланымдардың тәсілдерін, жанрларының әртүрлі болуын, оның ішінде ақпаратты берудің өзекті нысандары мен тәсілдерін сипаттайтын көрсетілетін қызметтерді орындау жобасын қамтиды, шығармашылық ұсыныстың ресімделуін және мазмұнын үміткер дербес айқындайды.
Өңірлік деңгейде мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты орналастыру
қағидаларына
4-қосымша
Облыстар үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге телеарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
1-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1 адамнан 10 адамға дейін - 1
11 адамнан 20 адамнға дейін - 2
21 адамнан 30 адамға дейін - 3
31 адамнан 40 адамға дейін – 4
41 және одан жоғары - 5
2
Өз өндірісіндегі контенттің хабар таратуының апта сайынғы көлемі
1% - дан 20% - ға дейін - 1
21%- дан 30% - ға дейін - 2
31%- дан 40% - ға дейін - 3
41%- дан 50% - ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
3
Шығарылған аудиовизуалды өнім
Телесериалдар
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Деректі фильмдер
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Бағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4 және одан жоғары - 2
Бейнероликтер
1-ден 10-ға дейін – 1
11 және одан жоғары - 2
4
Телеарнаның интернет-басылымы
жоқ - 0
бар - 1
5
Әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 10 000-ға дейін жазылушы - 1
10 001-ден 20 000-ға дейін жазылушы - 2
20 001-ден 30 000-ға дейін жазылушы - 3
30 001-ден 40 000-ға дейін жазылушы – 4
40 001-ден 50 000-ға дейін жазылушы - 5
50 001-ден 60 000-ға дейін жазылушы -6
60 001-ден 70 000-ға дейін жазылушы – 7
70 001-ден 80 000-ға дейін жазылушы – 8
80 001-ден 90 000-ға дейін жазылушы - 9
90 001 жазылушы және жоғары - 10
6
Өңірлік контенттің күн сайынғы көлемі
1% - дан 20% - ға дейін - 1
21%- дан 30% - ға дейін - 2
31%- дан 40% - ға дейін - 3
41%- дан 50% - ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
7
Аудиовизуалды өнімдерді шығару жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
2-тармақта өзі өндіретін контенттің апта сайынғы хабар тарату көлемі әртүрлі болса, соңғы екі тоқсандағы орташа арифметикалық мәні есепке алынады.
3-тармақта шығарылған аудиовизуалды өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша шығарылған аудиовизуалды өнім болмаса нөл балл беріледі. 3-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
5-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болса, есепке қайсысы көп сол алынады;
6-тармақта өңірлік контенттің күн сайынғы көлемі әртүрлі болса, есепке соңғы айдағы орташа арифметикалық мәні алынады.
Облыстар үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты көрсетуге радиоарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
2-кесте
Өлшемшарт
Бағалау

6) творческие предложения по тематическим направлениям, включают в себя проект исполнения услуг согласно тематическим направлениям, описывающий способы публикаций, разножанровость, в том числе актуальные формы и способы подачи информации, оформление и содержание творческого предложения определяется претендентом самостоятельно.
Приложение 4
к Правилам размещения
государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
на региональном уровне
Балльная оценка для определения телеканалов на оказание государственного заказа
по проведению государственной информационной политики для областей
Таблица 1
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 10-ти человек - 1
от 11 до 20-ти человек - 2
от 21 до 30-ти человек - 3
от 31 до 40 человек - 4
от 41 человек и выше - 5
2
Еженедельный объем вещания контента собственного производства
от 1 % до 20 % - 1
от 21 % до 30 % - 2
от 31 % до 40 % - 3
от 41 % до 50 % - 4
от 51 % и выше - 5
3
Произведенная аудиовизуальная продукция
Телесериалы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Документальные фильмы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Программы
от 1 до 3 – 1
от 4 и выше - 2
Видеоролики
от 1 до 10 – 1
от 11 и выше - 2
4
Интернет-издание телеканала
нет - 0
есть - 1
5
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 10 000 подписчиков - 1
от 10 001 до 20 000 подписчиков - 2
от 20 001 до 30 000 подписчиков - 3
от 30 001 до 40 000 подписчиков – 4
от 40 001 до 50 000 подписчиков – 5
от 50 001 до 60 000 подписчиков – 6
от 60 001 до 70 000 подписчиков – 7
от 70 001 до 80 000 подписчиков – 8
от 80 001 до 90 000 подписчиков - 9
от 90 001 подписчиков и выше - 10
6
Ежедневный объем регионального контента
от 1 % до 20 % - 1
от 21 % до 30 % - 2
от 31 % до 40 % - 3
от 41 % до 50 % - 4
от 51 % и выше - 5
7
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудиовизуальной продукции?
плохо – 0
не удовлетворительно – 1
удовлетворительно – 2
хорошо – 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 2 при наличии различного еженедельного объема вещания контента собственного производства в расчет учитывается среднее арифметическое значение за последние два квартала.
В пункте 3 произведенная аудиовизуальная продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии опыта произведенной аудиовизуальной продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 3 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
В пункте 5 при наличии различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 6 при наличии различного ежедневного объема регионального контента в расчет учитывается среднее арифметическое значение за последний месяц.
Балльная оценка для определения радиоканалов на оказание государственного заказа
по проведению государственной информационной политики для областей
Таблица 2
Критерий
Оценка

1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Облыстардың аумағында радиоарнаның хабар таратуын аналогтік эфирлік хабар тарату арқылы қамту
1 % - дан 10 % - ға дейін - 1
11 % - дан 15 % - ға дейін - 2
16 % - дан 30% - ға дейін - 3
31 % - дан 40% - ға дейін - 4
41 %-дан бастап және жоғары - 5
2
Радиоарнаның интернет-басылымы
жоқ - 0
бар - 1
3
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 500-ге дейін жазылушы - 1
501-ден 1 000-ға дейін жазылушы - 2
1 001-ден 1 500-ге дейін жазылушы - 3
1 501-ден 2 000-ға дейін жазылушы – 4
2 001-ден 2 500-ге дейін жазылушы - 5
2 501-ден 3000-ға дейін жазылушы - 6
3 001-ден 3500-ге дейін жазылушы – 7
3 501-ден 4000-ға дейін жазылушы – 8
4 001-ден 4 500-ге дейін жазылушы – 9
4 501 және одан көп жазылушы - 10
4
Шығарылған аудио өнім
Радиобағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан жоғары - 4
Аудиожинглер
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан жоғары - 4
5
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 10 адамға дейін - 1
11-ден 15 адамға дейін – 2
16-дан 20 адамға дейін – 3
21-ден 30 адамға дейін – 4
31 және одан көп адам – 5
6
Аудио өнімдерді шығару жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
3-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болса, есепке қайсысы көп сол алынады.
4-тармақта шығарылған аудио өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша шығарылған аудио өнім болмаса, нөл балл беріледі. 4-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
Облыстар үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін мерзімді баспа басылымдарды айқындауға арналған балдық бағалау
3-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Газеттің жиынтық апталық таралымы
100-ден 1000 данаға дейін - 1
1 001-ден 2 000 данаға дейін - 2
2 001-ден 3 000 данаға дейін - 3
3 001-ден 4 000 данаға дейін - 4
4 001-ден 5 000 данаға дейін - 5
5 001-ден 6 000 данаға дейін - 6
6 001-ден 7 000 данаға дейін - 7
7 001-ден 8 000 данаға дейін – 8
8 001-ден 9 000 данаға дейін – 9
9 001 дана және одан жоғары - 10
2
Газеттің әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 1 000-ға дейін жазылушы - 1
1 001-ден 5 000-ға дейін жазылушы - 2
5 001-ден 10 000-ға дейін жазылушы - 3
10001-ден 20 000-ға дейін жазылушы – 4

1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Охват вещания радиоканала на территории областей посредством аналогового эфирного вещания
от 1 % до 10 % - 1
от 11 % до 15 % - 2
от 16 % до 30 % - 3
от 31 % до 40 % - 4
от 41 % и выше - 5
2
Интернет-издание радиоканала
нет - 0
есть - 1
3
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 500 подписчиков - 1
от 501 до 1 000 подписчиков - 2
от 1 001 до 1 500 подписчиков - 3
от 1 501 до 2 000 подписчиков – 4
от 2 001 до 2 500 подписчиков - 5
от 2 501 до 3 000 подписчиков - 6
от 3 001 до 3 500 подписчиков – 7
от 3 501 до 4 000 подписчиков – 8
от 4 001 до 4 500 подписчиков – 9
от 4 501 подписчиков и выше - 10
4
Произведенная аудио продукция
Радиопрограммы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
Аудиоджинглы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
5
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 10 человек - 1
от 11 до 15 человек – 2
от 16 до 20 человек – 3
от 21 до 30 человек – 4
от 31 человек и выше – 5
6
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудио продукции?
плохо – 0
не удовлетворительно – 1
удовлетворительно – 2
хорошо – 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 3 при наличии различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 4 произведенная аудио продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии произведенной аудио продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 4 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
Балльная оценка для определения периодических печатных изданий на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики для областей
Таблица 3
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Совокупный недельный тираж газеты
от 100 до 1000 экземпляров - 1
от 1 001 до 2 000 экземпляров - 2
от 2 001 до 3 000 экземпляров - 3
от 3 001 до 4 000 экземпляров - 4
от 4 001 до 5 000 экземпляров - 5
от 5 001 до 6 000 экземпляров - 6
от 6 001 до 7 000 экземпляров - 7
от 7 001 до 8 000 экземпляров – 8
от 8 001 до 9 000 экземпляров – 9
от 9 001 и выше экземпляров – 10
2
Количество подписчиков аккаунта социальной сети газеты
от 1 до 1 000 подписчиков - 1
от 1 001 до 5 000 подписчиков - 2
от 5 001 до 10 000 подписчиков - 3
от 10 001 до 20 000 подписчиков – 4

20 001-ден 25 000-ға дейін жазылушы - 5
25 001-ден 30 000-ға дейін жазылушы - 6
30 001-ден 40 000-ға дейін жазылушы – 7
40 001-ден 50 000-ға дейін жазылушы – 8
50 001-ден 60 000-ға дейін жазылушы – 9
60 001 және одан көп жазылушы - 10
3
Газетті шығару мерзімділігі
Айына 2 рет - 1
Аптасына 1 рет - 2
аптасына 2 рет - 3
Аптасына3 рет - 4
аптасына 4 және одан көп - 5
4
Журналдың жиынтық апталық таралымы
100-ден 500 данаға дейін - 1
501-ден 1000 данаға дейін - 2
1001-ден 5000 данаға дейін - 3
5001-ден 10 000 данаға дейін – 4
10 001 және одан көп дана - 5
5*
Мерзімді баспа басылымының интернет-басылымы
жоқ - 0
бар - 1
6
Журналдың әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
әлеуметтік желілер жоқ - 0
1-ден 300-ға дейін жазылушы - 1
301-ден 500-ге дейін жазылушы - 2
501-ден 1000-ға дейін жазылушы - 3
1001 және одан да астам жазылушы– 4
7
Журналды шығару мерзімділігі
тоқсанына 1 рет - 1
2 айда 1 рет - 2
айына 1 рет - 3
айына 2 рет - 4
айына 3 рет - 5
8*
Мерзімді баспа басылымын есепке қою немесе қайта есепке қою мерзімі
1 жылдан 3 жылға дейін – 1
4 жылдан 6 жылға дейін – 2
7 жылдан 9 жылға дейін – 3
10 жылдан 12 жылға дейін - 4
13 және одан астам жыл - 5
9*
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 3 адамға дейін - 1
4-тен 6 адамға дейін - 2
7-ден 9 адамға дейін - 3
10-нан 12 адамға дейін - 4
13 және одан да астам адам - 5
10
Газетте шығарылатын өнімдегі өңірлік контенттің көлемі
1% - дан 20% - ға дейін - 1
21%- дан 30% - ға дейін - 2
31%- дан 40% - ға дейін - 3
41%- дан 50% - ға дейін - 4
51% және одан жоғары - 5
11*
Тақырыптық бағыттарды жарықтандыру жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
* газеттер мен журналдарға қолданылады;
1 және 4-тармақтарда бір ай, тоқсан ішіндегі мерзімді баспа басылымының жиынтық апталық таралымының саны әртүрлі болса, есепке қайсысы ең көп сол алынады;
2 және 6-тармақтарда әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болса, есепке қайсысы көп сол алынады;
8-тармақта мерзімді баспа басылымы қайта есепке қойылса, есепке бастапқы есепке қою күні алынады;
10-тармақта газетте шығарылатын өнімдегі өңірлік контенттің көлемі әртүрлі болса, есепке соңғы айдағы орташа арифметикалық мәні алынады.
Облыстар үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындау үшін интернет-басылымдарды айқындауға арналған балдық бағалау
4-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Кірушілер саны (бірегей пайдаланушылар)
айына 1-ден 80000-ға дейін - 1
айына 80001-ден 160000-ға дейін - 2
айына 160 001-ден 240000-ға дейін - 3
айына 240 001-ден 320000-ға дейін - 4

от 20 001 до 25 000 подписчиков - 5
от 25 001 до 30 000 подписчиков - 6
от 30 001 до 40 000 подписчиков – 7
от 40 001 до 50 000 подписчиков – 8
от 50 001 до 60 000 подписчиков – 9
от 60 001 подписчиков и выше - 10
3
Периодичность выпуска газеты
2 раза в месяц - 1
1 раз в неделю - 2
2 раза в неделю - 3
3 раза в неделю - 4
4 и более раз в неделю - 5
4
Совокупный недельный тираж журнала
от 100 до 500 экземпляров - 1
от 501 до 1 000 экземпляров - 2
от 1 001 до 5 000 экземпляров - 3
от 5 001 до 10 000 экземпляров – 4
от 10 001 экземпляров и выше - 5
5*
Интернет-издание периодического печатного издания
нет - 0
есть - 1
6
Количество подписчиков аккаунта социальной сети журнала
нет социальных сетей - 0
от 1 до 300 подписчиков - 1
от 301 до 500 подписчиков - 2
от 501 до 1 000 подписчиков - 3
от 1 001 подписчиков и выше – 4
7
Периодичность выпуска журнала
1 раз в квартал - 1
1 раз в 2 месяца - 2
1 раз в месяц - 3
2 раза в месяц - 4
3 раза в месяц - 5
8*
Срок постановки на учет или переучет периодического печатного издания
от 1 до 3 лет – 1
от 4 до 6 лет – 2
от 7 до 9 лет – 3
от 10 до 12 - 4
от 13 лет и выше - 5
9*
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 3 человек - 1
от 4 до 6 человек - 2
от 7до 9 человек - 3
от 10 до 12 человек - 4
от 13 человек и выше - 5
10
Объем регионального контента в выпускаемой продукции газет
от 1 % до 20 % - 1
от 21 % до 30 % - 2
от 31 % до 40 % - 3
от 41 % до 50 % - 4
от 51 % и выше - 5
11*
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо – 0
не удовлетворительно – 1
удовлетворительно – 2
хорошо – 3
отлично - 4
Примечание:
* применимо для газет и журналов;
В пункте 1 и 4 при наличии различного количества совокупного недельного тиража периодического печатного издания в течение одного месяца, квартала в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 2 и 6 при наличии различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 8 при переучете периодического печатного издания в расчет учитывается дата первоначальной постановки на учет.
В пункте 10 при наличии различного объема регионального контента в выпускаемой продукции газет в расчет учитывается среднее арифметическое значение за последний месяц.
Балльная оценка для определения интернет-изданий на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики для областей
Таблица 4
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Количество посетителей (уникальных пользователей)
от 1 до 80 000 в месяц - 1
от 80 001 до 160 000 в месяц - 2
от 160 001 до 240 000 в месяц - 3
от 240 001 до 320 000 в месяц - 4

3-тармақта шығарылған аудиовизуалды өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша шығарылған аудио өнім болмаса нөл балл беріледі. 3-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
5-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болса, есепке қайсысы көп сол алынады;
6-тармақта өңірлік контенттің күн сайынғы көлемі әртүрлі болса, есепке соңғы айдағы орташа арифметикалық мән алынады.
Республикалық маңызы бар қалалар, астана үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты көрсетуге радиоарналарды айқындауға арналған балдық бағалау
2-кесте
Өлшемшарт
Бағалау
1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Республикалық маңызы бар қалалар мен астананың аумағында радиоарнаның хабар таратуын аналогтік эфирлік хабар тарату арқылы қамту
1 % - дан 10 % - ға дейін - 1
11 % - дан 15 % - ға дейін - 2
16 % - дан 30% - ға дейін - 3
31 % - дан 40% - ға дейін - 4
41 % және одан да астам - 5
2
Радиоарнаның интернет-басылымы
жоқ - 0
бар - 1
3
Әлеуметтік желінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 1 000-ға дейін жазылушы - 1
1 001 - ден 3 000-ға дейін жазылушы - 2
3 001-ден 8 000-ға дейін жазылушы - 3
8 001-ден 10 000-ға дейін жазылушы – 4
10 001 және одан да астам жазылушы - 5
4
Шығарылған аудио өнім
Радиобағдарламалар
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан жоғары - 4
Аудиожинглер
1-ден 3-ке дейін – 1
4-тен 6-ға дейін – 2
7-ден 9-ға дейін – 3
10 және одан жоғары - 4
5
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 10 адамға дейін - 1
11-ден 15 адамға дейін – 2
16-дан 20 адамға дейін – 3
21-ден 30 адамға дейін – 4
31 және одан да астам адам – 5
6
Аудио өнімдерді шығару жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
3-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болса, есепке қайсысы көп сол алынады.
4-тармақта шығарылған аудио өнімге бағалаудың әрбір өлшемшарты бойынша дербес балл беріледі, қандай да бір өлшемшарт бойынша шығарылған аудио өнім болмаса нөл балл беріледі. 4-тармақ бойынша жалпы баға берілген ішкі балдарды ескере отырып, оларды қосу арқылы шығарылады.
Республикалық маңызы бар қалалар, астана үшін мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты көрсетуге мерзімді баспа басылымдарын айқындауға арналған балдық бағалау
3-кесте
Өлшемшарт
Бағалау

В пункте 3 произведенная аудиовизуальная продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии опыта произведенной аудиовизуальной продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 3 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
В пункте 5 при наличии различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 6 при наличии различного ежедневного объема регионального контента в расчет учитывается среднее арифметическое значение за последний месяц.
Балльная оценка для определения радиоканалов на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики для городов республиканского значения, столицы
Таблица 2
Критерий
Оценка
1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Охват вещания радиоканала на территории городов республиканского значения, столицы посредством аналогового эфирного вещания
от 1 % до 10 % - 1
от 11 % до 15 % - 2
от 16 % до 30 % - 3
от 31 % до 40 % - 4
от 41 % и выше - 5
2
Интернет-издание радиоканала
нет - 0
есть - 1
3
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 1 000 подписчиков - 1
от 1 001 до 3 000 подписчиков - 2
от 3 001 до 8 000 подписчиков - 3
от 8 001 до 10 000 подписчиков – 4
от 10 001 подписчиков и выше - 5
4
Произведенная аудио продукция
Радиопрограммы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
Аудиоджинглы
от 1 до 3 – 1
от 4 до 6 – 2
от 7 до 9 – 3
от 10 и выше - 4
5
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 10 человек - 1
от 11 до 15 человек – 2
от 16 до 20 человек – 3
от 21 до 30 человек – 4
от 31 человек и выше – 5
6
Как вы оцениваете творческие предложения по производству аудио продукции?
плохо – 0
не удовлетворительно – 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 3 при наличии различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
В пункте 4 произведенная аудио продукция по каждому критерию оценки присваивается самостоятельный балл, при отсутствии произведенной аудио продукции по какому-либо одному критерию присваивается ноль. Общая оценка по пункту 4 суммируется с учетом присвоенных внутри баллов.
Балльная оценка для определения периодических печатных изданий на оказание государственного заказа по проведению государственной информационной политики для городов республиканского значения, столицы
Таблица 3
Критерий
Оценка

1. Өндірістік компанияны сипаттайтын аспектілер
1
Кірушілер саны (бірегей пайдаланушылар)
айына 1 - ден 500 000-ге дейін - 1
айына 500 001-ден 1 000 000-ға дейін - 2
айына 1 000 001-ден 2 000 000-ға дейін- 3
айына 2 000 001-ден 5 000 000-ға дейін – 4
айына 5 000 001 және одан да астам - 5
2
Мобильді қосымшаның болуы немесе болмауы
жоқ-0
бар-1
3
Техникалық, шығармашылық және журналистік блоктар қызметкерлерінің сандық құрамы (жиынтығында)
1-ден 3 адамға дейін - 1
4-тен 6 адамға дейін - 2
7-ден 9 адамға дейін - 3
10-нан 12 адамға дейін - 4
13 және одан да астам адам - 5
4
Бейне өнім шығарудың техникалық мүмкіндігі
жоқ - 0
бар - 1
5
Әлеуметтік желісінің аккаунтына жазылушылар саны
1-ден 50 000-ға дейін жазылушы – 1
50 001-ден 100 000-ға дейін жазылушы – 2
100 001-ден 200 000-ға дейін жазылушы – 3
200 001-ден 500 000-ға дейін жазылушы – 4
500 001 және одан да астам жазылушы – 5
6
Тақырыптық бағыттарды жария ету жөніндегі шығармашылық ұсыныстарды қалай бағалайсыз?
нашар - 0
қанағаттанарлықсыз - 1
қанағаттанарлық – 2
жақсы - 3
өте жақсы - 4
Ескертпе:
5-тармақта әртүрлі әлеуметтік желілердің аккаунттарында жазушылардың саны әртүрлі болса, есепке қайсының саны көп сол алынады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрінің міндетін атқарушы
2024 жылғы 6 қарашадағы
№ 526-НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 75 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14886 болып тіркелген).
2. "Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 75 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 28 ақпандағы № 56 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16623 болып тіркелген).
3. "Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 75 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 19 маусымдағы № 222 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23128 болып тіркелген).

1. Аспекты, характеризующие производственную компанию
1
Количество посетителей (уникальных пользователей)
от 1 до 500 000 в месяц - 1
от 500 001 до 1 000 000 в месяц - 2
от 1 000 001 до 2 000 000 в месяц - 3
от 2 000 001 до 5 000 000 в месяц - 4
от 5 000 001 и выше- 5
2
Наличие либо отсутствие мобильного приложения
нет - 0
есть - 1
3
Количественный состав сотрудников технического, творческого и журналистского блоков (в совокупности)
от 1 до 3 человек - 1
от 4 до 6 человек - 2
от 7 до 9 человек - 3
от 10 до 12 человек - 4
от 13 человек и выше - 5
4
Техническая возможность производства видеопродукции
нет - 0
есть - 1
5
Количество подписчиков аккаунта социальной сети
от 1 до 50 000 подписчиков – 1
от 50 001 до 100 000 подписчиков – 2
от 100 001 до 200 000 подписчиков – 3
от 200 001 до 500 000 подписчиков – 4
от 500 001 подписчиков и выше – 5
6
Как вы оцениваете творческие предложения по освещению тематических направлений?
плохо - 0
не удовлетворительно – 1
удовлетворительно – 2
хорошо - 3
отлично - 4
Примечание:
В пункте 5 при наличии различного количества подписчиков в аккаунтах разных социальных сетей в расчет учитывается наибольший из них.
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра культуры
и информации
Республики Казахстан
от 6 ноября 2024 года
№ 526-НҚ
Перечень некоторых приказов утративших силу
1. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 75 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14886).
2. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2018 года № 56 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 75 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16623).
3. Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 19 июня 2021 года № 222 "О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 75 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23128).

4. "Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпарат саясатын жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 75 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 21 желтоқсандағы № 415 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25890 болып тіркелген).
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2023 жылғы 30 қарашадағы № 479-НҚ бұйрығымен бекітілген өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесінің 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33724 болып тіркелген).

4. Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 21 декабря 2021 года № 415 "О внесении изменения в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 75 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 25890).
5. Пункт 1 перечня некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденный приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 30 ноября 2023 года № 479-НҚ "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33724).