Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы беруге жататын мәліметтердің қағидалары мен тізбесін және нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 9 желтоқсанда № 35455 болып тіркелді
"Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 20 ақпандағы № 515 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі туралы ереженің 19-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы мәліметтерді беру қағидалары осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы беруге жататын мәліметтер тізбесі осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы беруге жататын мәліметтер нысаны осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің Цифрландыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің ақпараттық жүйелерін букмекерлік кеңсені және (немесе) тотализаторды басқаратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық жүйелермен интеграциялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің Қаржылық мониторинг субъектілерімен жұмыс департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил, перечня и формы сведений, подлежащих передаче посредством интеграции аппаратно-программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами уполномоченного органа по финансовому мониторингу
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 декабря 2024 года № 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2024 года № 35455.
В соответствии с пунктом 4 статьи 12-1 Закона Республики Казахстан "Об игорном бизнесе" и подпунктом 2) пункта 19 Положения об Агентстве Республики Казахстан по финансовому мониторингу, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2021 года № 515, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила передачи посредством интеграции аппаратно-программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами уполномоченного органа по финансовому мониторингу согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень сведений, подлежащих передаче посредством интеграции программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами уполномоченного органа по финансовому мониторингу согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений, подлежащих передаче посредством интеграции программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами уполномоченного органа по финансовому мониторингу согласно приложению 3 к настоящему приказу;
2. Департаменту цифровизации Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить интеграцию информационных систем Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу с аппаратно-программными комплексами организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора.
3. Департаменту по работе с субъектами финансового мониторинга Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение его на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының Бірінші орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы
Ж. Элиманов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігі Төрағасының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 9 бұйрығына
1 қосымша
Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органың ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы беруге жататын мәліметтердің қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы беруге жататын мәліметтердің қағидалары мен тізбесін және нысанын бекіту туралы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Ойын бизнесі туралы" 12 қаңтар 2007 жылғы № 219 Заңының (бұдан әрі – Ойын бизнесі туралы заңы) 12-1-бабы 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 20 ақпандағы № 515 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі туралы ережесінің 19-тармағы 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органға интеграциялау арқылы мәліметтерді берудің тиісті тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар мен терминдер пайдаланылады:
1) аппараттық-бағдарламалық кешен-ақпараттық процесстерді қамтамасыз ететін бағдарламалық және техникалық құралдардың жиынтығы;
2) бәс тігу – қатысушылардың өзара не ойын бизнесін ұйымдастырушымен олар қатыспайтын ұтысты болжайтын оқиғаның нәтижесіне жасалған тәуекелге негізделген келісім;
3) бәс тігуге қатысушы – бәс тігуге қатысатын жеке тұлға;
4) қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті орган –қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға, жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңға сәйкес қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға, жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы қаржылық мониторингті жүзеге асыратын және өзге де шаралар қабылдайтын мемлекеттік орган;

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
Ж. Элиманов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 декабря 2024 года № 9
Правила передачи сведений посредством интеграции аппаратно-программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами уполномоченного органа по финансовому мониторингу
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила передачи сведений посредством интеграции аппаратно-программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами уполномоченного органа по финансовому мониторингу (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4, статьи 12-1 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года № 219 "Об игорном бизнесе" (далее – Закон об игорном бизнесе) и подпункта 2) пункта 19 Положения об Агентстве Республики Казахстан по финансовому мониторингу, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2021 года № 515 и определяют соответствующий порядок передачи сведений от организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора уполномоченному органу по финансовому мониторингу.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия и термины:
1) аппаратно-программный комплекс – совокупность программных и технических средств, обеспечивающих информационные процессы;
2) пари – основанное на риске соглашение, заключенное участниками между собой, либо с организатором игорного бизнеса, на исход события, предполагающего выигрыш, в котором они не принимают участия;
3) участник пари – физическое лицо, принимающее участие в пари;
4) уполномоченный орган по финансовому мониторингу – государственный орган, осуществляющий финансовый мониторинг и принимающий иные меры по противодействию легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма, финансированию распространения оружия массового уничтожения в соответствии с Законом о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма;

5) ойын бизнесін ұйымдастырушы – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес құмар ойындарды және (немесе) бәс тігуді ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға.
3. Осы Қағидалар, Ойын бизнесі туралы заңның 6-бабы 1-тармағының 3) және 4) тармақшаларына сәйкес мынадай қызмет түрлерін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушыларға қолданылады:
1) букмекерлік кеңсе;
2) тотализатор.
2 тарау. Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы мәліметтерді беру тәртібі
4. Ойын бизнесін ұйымдастырушы аппараттық-бағдарламалық кешендерді қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі – ҚМА АЖ) интеграциялау арқылы мәліметтерді беру мақсатында мыналарды қамтамасыз етеді:
1) Қазақстан Республикасының аумағында ойын бизнесін ұйымдастырушының орналасқан жері бойынша аппараттық-бағдарламалық кешен серверінің болуы;
2) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңында белгіленген тәртіппен, сондай-ақ "Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптармен ҚМА АЖ-мен интеграциялауымен;
3) бәс тігудің әрбір қатысушысы, бәс тігудің әрбір қатысушысы бойынша қабылданған мөлшерлемелер (оның ішінде электрондық), бәс тігудің шығу нұсқаларына коэффициенттер, олар бойынша ұтыстар мен төлемдер туралы ақпаратты жинауды ҚМА АЖ жалпы пайдаланымдағы телекоммуникация желілері бойынша онлайн-режимде жүзеге асыру;
4) күнделікті негізде мәліметтерді тәулік бойы үздіксіз өңдеу және автоматты режимде беру;
5) аппараттық-бағдарламалық кешеннің жұмыс режиміндегі ақаулар немесе оны ауыстыру кезінде жұмыстың ақаулыққа төзімділігі және резервтік деректер жасайды;
6) деректердің өспелі қорытындысымен есепке алуды жүргізеді;
7) деректерді: бәс тігуге қатысушылар арасында бәс тігу жасалған жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтарынан бастап 5 (бес) жылдан кем емес ойын бизнесін ұйымдастырушылармен сақтайды.
5. Қаржылық мониторинг жөніндегі уәкілетті орган мыналарды қамтамасыз етеді:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, қолданыстағы Қағидаларға сәйкес алынған мәліметтердің сақталуын және құпиялылығын;

5) организатор игорного бизнеса – юридическое лицо, осуществляющее организацию по проведению азартных игр и (или) пари в соответствии с требованиями, установленными законодательством Республики Казахстан.
3. Настоящие Правила распространяются на организаторов игорного бизнеса, осуществляющих следующие виды деятельности в соответствии с подпунктами 3) и 4) пункта 1 статьи 6 Закона об игорном бизнесе:
1) букмекерская контора;
2) тотализатор.
Глава 2. Порядок передачи сведений, посредством интеграции аппаратно-программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами уполномоченного органа по финансовому мониторингу
4. Организатор игорного бизнеса в целях передачи сведений, посредством интеграции аппаратно-программных комплексов с информационной системой уполномоченного органа по финансовому мониторингу (далее – ИС АФМ) обеспечивает:
1) наличие сервера аппаратно-программного комплекса, находящегося по месту нахождения организатора игорного бизнеса на территории Республики Казахстан;
2) интеграцию с ИС АФМ в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "Об информатизации", а также Едиными требованиями в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832 "Об утверждении единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности";
3) сбор информации о каждом участнике пари, принятых ставках на пари (в том числе электронных) по каждому участнику пари, коэффициентах на варианты исхода пари, выигрышах и выплатах по ним, осуществляется ИС АФМ в онлайн-режиме по сетям телекоммуникаций общего пользования;
4) круглосуточную бесперебойную обработку и передачу сведений в автоматическом режиме на ежедневной основе;
5) отказоустойчивость работы и создание резервных данных при сбоях в режиме работы аппаратно-программного комплекса или его замены;
6) ведение учета с нарастающим итогом данных;
7) хранение данных в течение не менее: 5 (пять) лет, начиная с 1 января года, следующего за годом заключения пари между участниками пари с организаторами игорного бизнеса.
5. Уполномоченный орган по финансовому мониторингу:
1) обеспечивает сохранность и конфиденциальность полученных сведений согласно настоящих Правил, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;

2) ҚМА АЖ сервистерінің тәулік бойы үздіксіз жұмысын қамтамасыз етеді;
3) мәліметтерді қабылдау мүмкін болмаған жағдайда, себебін көрсете отырып, 1 (бір) жұмыс күні ішінде ойын бизнесін ұйымдастырушыларға жазбаша хабарлайды.
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігі Төрағасының
2024 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 9 бұйрығына
2 қосымша
Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы беруге жататын мәліметтердің тізбесі
1. Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі.
2. "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасының Заңында 2016 жылғы 26 шілдегі № 11-VI (бұдан әрі – Заң) көзделген тәсілдермен букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушының жеке тұлғадан ақша қаражатын алған күні мен уақыты.
3. Заңда көзделген тәсілдермен букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушының жеке тұлғадан алған ақша қаражатының сомасы.
4. Заңда көзделген тәсілдермен жеке тұлғаның букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушыдан ақша қаражатын алған күні мен уақыты.
5. Заңда көзделген тәсілдермен букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушыдан жеке тұлғаның алған ақша қаражатының сомасы.
2024 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 9
Букмекерлік кеңсенің және
(немесе) тотализатордың
қызметін жүзеге асыратын ойын
бизнесін
ұйымдастырушылардың
аппараттық- бағдарламалық
кешендерін қаржы мониторингі
жөніндегі уәкілетті органың
ақпараттық жүйелерімен
интеграциялау арқылы беруге
жататын мәліметтердің
қағидаларына
3- қосымшасы
Нысан
Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың аппараттық-бағдарламалық кешенін қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграциялау арқылы беруге жататын мәліметтер
1
2
3
4
5
Жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғаға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке сәйкестендіру нөмірі берілмеген жағдайларды қоспағанда).
"Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәсілдермен букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушының жеке тұлғадан ақша қаражатын алған күні мен уақыты.
"Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәсілдермен букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушының жеке тұлғадан алған ақша қаражатының сомасы.
"Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәсілдермен жеке тұлғаның букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушыдан ақша қаражатын алған күні мен уақыты.
"Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген тәсілдермен букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушыдан жеке тұлғаның алған ақша қаражатының сомасы.
Күні
Уақыт
Күні
Уақыт

2) обеспечивает круглосуточную бесперебойную работу сервисов ИС АФМ;
3) в случае невозможности принятия сведений, письменно извещает организаторов игорного бизнеса, в течение 1 (один) рабочего дня, с указанием причины.
Приложение 2 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 декабря 2024 года № 9
Перечень сведений, подлежащих передаче посредством интеграции аппаратно-программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами уполномоченного органа по финансовому мониторингу
1. Индивидуальный идентификационный номер физического лица.
2. Дата и время получения денежных средств организатором игорного бизнеса, осуществляющего деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора от физического лица способами, предусмотренными Законом Республики Казахстан от 26 июля 2016 года № 11-VI "О платежах и платежных системах" (далее – Закон).
3. Сумма денежных средств, полученных организатором игорного бизнеса, осуществляющего деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора от физического лица способами, предусмотренными Законом.
4. Дата и время получения денежных средств физическим лицом от организатора игорного бизнеса, осуществляющего деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора способами, предусмотренными Законом.
5. Сумма денежных средств, полученных физическим лицом от организатора игорного бизнеса, осуществляющего деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора способами, предусмотренными Законом.
от 6 декабря 2024 года № 9
Приложение 3
к Правилам передачи сведений
посредством интеграции
аппаратно-программных комплексов
организаторов игорного бизнеса,
осуществляющих деятельность
букмекерской конторы и (или)
тотализатора, с информационными
системами уполномоченного
органа по финансовому мониторингу
Форма
Сведения, подлежащие передаче посредством интеграции аппаратно-программного комплекса букмекерской конторы и (или) тотализатора с информационной системой уполномоченного органа по финансовому мониторингу
1
2
3
4
5
6
Индивидуальный идентификационный номер (за исключением случаев, когда физическому лицу не присвоен индивидуальный идентификационный номер в соответствии с законодательством Республики Казахстан).
Дата и время получения денежных средств организатором игорного бизнеса, осуществляющего деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора от физического лица способами, предусмотренными Законом Республики Казахстан "О платежах и платежных системах".
Сумма денежных средств, полученных организатором игорного бизнеса, осуществляющего деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора от физического лица способами, предусмотренными Законом Республики Казахстан "О платежах и платежных системах".
Дата и время получения денежных средств физическим лицом от организатора игорного бизнеса, осуществляющего деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора способами, предусмотренными Законом Республики Казахстан "О платежах и платежных системах".
Сумма денежных средств, полученных физическим лицом от организатора игорного бизнеса, осуществляющего деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора способами, предусмотренными Законом Республики Казахстан "О платежах и платежных системах".
Дата
Время
Дата
Время