"Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеп-тексеру қызметі) байқаулық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесін және қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеп-тексеру қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына байқау өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 9 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2024 жылғы 4 желтоқсандағы № 8 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 9 желтоқсанда № 35457 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріне (экономикалық тергеп-тексеру қызметі) байқаулық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесін және қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеп-тексеру қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына байқау өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26506 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2022 жылғы 6 қаңтардағы № 9 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеп-тексеру қызметі) байқаулық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржылық мониторинг органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеп-тексеру қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарына байқауөткізу қағидалары мен шарттары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің Кадр жұмысы департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы
Ж. Элиманов
2024 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 8 Бұйрыққа
1 қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігі Төрағасының
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
1 қосымша
Байқаулық негізде алмастырылатын қаржылық мониторинг органдардың жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеп-тексеру қызметі) басшы лауазымдарының тізбесі
Байқаулық негізде алмастырылатын Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінде (бұдан әрі – Агенттік) (экономикалық тергеп-тексеру қызметі):
Агенттіктің құрылымдық бөлімшесі басшысының орынбасары;
Агенттіктің құрылымдық бөлімшесі басқармасының басшысы;
Агенттіктің құрылымдық бөлімшесі басқармасы басшысының орынбасары.
Агенттіктің аумақтық органдарында:
Экономикалық тергеп-тексеру департаменті басшысының орынбасары;
Экономикалық тергеп-тексеру департаменті басқармасының басшысы;
Экономикалық тергеп-тексеру департаментінің басқарма басшысының орынбасары;
Экономикалық тергеп-тексеру департаментінің бөлім басшысы.
2024 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 8 Бұйрыққа
2 қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг
агенттігі Төрағасының
2022 жылғы 6 қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
2 қосымша
Қаржылық мониторинг органдардың жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеп-тексеру қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарының байқау өткізу қағидалары мен шарттары

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 9 "Об утверждении Перечня руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 4 декабря 2024 года № 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2024 года № 35457
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 9 "Об утверждении Перечня руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26506) следующие изменения:
Перечень руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Правила и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
Ж. Элиманов
Приложение 1 к приказу
от 4 декабря 2024 года № 8
Приложение 1 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 9
Перечень руководящих должностей в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе
В Агентстве Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство) (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе:
заместитель руководителя структурного подразделения Агентства;
руководитель управления структурного подразделения Агентства;
заместитель руководителя управления структурного подразделения Агентства.
В территориальных органах Агентства:
заместитель руководителя Департамента экономических расследований;
руководитель управления Департамента экономических расследований;
заместитель руководителя управления Департамента экономических расследований;
руководитель отдела Департамента экономических расследований.
Приложение 2 к приказу
от 4 декабря 2024 года № 8
Приложение 2 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
от 6 января 2022 года № 9
Правила и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қаржылық мониторинг органдардың жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеп-тексеру қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарға байқау өткізу осы қағидалары мен шарттары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 33-бабының 1-1-тармағына сәйкес әзірленді, және де экономикалық тергеп-тексеру қызметіндегі лауазымдарды (бұдан әрі – ЭТҚ) жоғары тұрған басшы лауазымдарға байқау өткізу тәртібі мен шарттарын айқындайды.
2. ЭТҚ-де жоғары тұрған басшы лауазымдарға байқауды (бұдан әрі – Байқау) байқаулық негізде алмастырылатын ЭТҚ-де басшы лауазымдар тізбесіне сәйкес қолда бар бос және уақытша бос лауазымдарға (бұдан әрі – бос лауазымдар) өткізіледі.
3. Байқау келесі түрлерден тұрады:
1) ЭТҚ қызметкерлері арасындағы байқау (бұдан әрі – ішкі байқау);
2) барлық құқық қорғау органдарының қызметкерлері арасындағы байқау (бұдан әрі – сыртқы байқау).
4. Ішкі байқауда байқаулық комиссияның оң қорытындысын алған үміткерлер болмаған кезде сыртқы байқау өткізіледі.
5. ЭТҚ қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайларда, жарияланған байқау оны өткізудің кез келген кезеңінде бұл туралы Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) интернет-ресурстарында орналастыра ете отырып, жойылуға тиіс.
2-тарау. Ішкі байқауды өткізу тәртібі мен шарттары
6. Ішкі байқау өткізу туралы хабарландыру Агенттіктің интернет-ресурсында жарияланады.
7. Осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес өтініш нысан бойынша Агенттіктің интернет-ресурсында хабарландыру жарияланған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмей кадр қызметіне беріледі.
8. Осы Қағидалардың 7 тармағында көрсетілген мерзімді бұза отырып өтініш берілген жағдайда үміткер байқауға қатыстырылмайды.
9. Кадрлық қызмет үміткерлердің тізімін Жеке қауіпсіздік департаментіне жібереді, ал аталған департамент үміткерлер тізімін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде қызметтік қызметі бойынша олардың беделіне нұқсан келтіретін мәліметтердің бар-жоғы туралы ақпаратты ұсынады.
10. Кандидат әңгімелесу өткізілетін күн мен уақыт туралы оны өткізгенге дейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Хабарлама телефон байланысы құралдары арқылы, сондай-ақ ақпаратты өтініштерде көрсетілген қатысушылардың электрондық мекенжайлары мен ұялы телефондарына жіберу арқылы жүзеге асырылады.
3-тарау. Сыртқы байқауды өткізу тәртібі мен шарттары
11. Сыртқы байқау өткізу туралы хабарландыру Агенттіктің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланады
Байқау өткізу туралы хабарландыру мынадай мәліметтерді қамтиды:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1-1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и определяют порядок и условия проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в службе экономических расследований (далее – СЭР).
2. Конкурс на вышестоящие руководящие должности в СЭР (далее – конкурс) проводится на имеющиеся вакантные и временно вакантные должности (далее – вакантные должности) в соответствии с перечнем руководящих должностей в СЭР, замещаемых на конкурсной основе.
3. Конкурс состоит из следующих видов:
1) конкурс среди сотрудников СЭР (далее – внутренний конкурс);
2) конкурс среди сотрудников всех правоохранительных органов (далее – внешний конкурс).
4. При отсутствии кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии на внутреннем конкурсе, проводится внешний конкурс.
5. В случаях реорганизации, либо ликвидации СЭР, объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с размещением информации на интернет-ресурсах Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство).
Глава 2. Порядок и условия проведения внутреннего конкурса
6. Объявление о проведении внутреннего конкурса публикуется на интернет-ресурсе Агентства.
7. Заявление подается в кадровую службу не позднее 5 (пяти) рабочих дней после дня выхода публикации объявления на интернет-ресурсе Агентства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. В случае представления заявления с нарушением срока, указанного в пункте 7 настоящих Правил, кандидат не допускается к участию в конкурсе.
9. Кадровая служба направляет списки кандидатов в Департамент собственной безопасности, который в течении 3 (трех) рабочих дней после получения списка кандидатов направляет информацию на предмет наличия компрометирующих сведений по служебной деятельности.
10. О дате и времени проведения собеседования кандидат уведомляется не позднее, чем за один рабочий день до его проведения.
Уведомление осуществляется через средства телефонной связи, а также путем направления информации на электронные адреса и мобильные телефоны участников, указанных в заявлениях.
Глава 3. Порядок и условия проведения внешнего конкурса
11. Объявление о проведении внешнего конкурса публикуется на интернет-ресурсе Агентства, а также уполномоченного органа по делам государственной службы.
Объявление о проведении конкурса включает следующие сведения:

1) байқау өткізетін мемлекеттік органның атауын, орналасқан жерін, пошталық мекенжайын, телефон нөмірлерін, электрондық пошта мекенжайын көрсете отырып, файлдардың барынша рұқсат етілетін мөлшерінің шектелуін көрсетуді;
2) негізгі функционалдық міндеттерін, еңбекақы мөлшері мен шарттары көрсетілген бос лауазымдардың атауын;
3) конкурсқа қатысушыға қойылатын негізгі талаптар, Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 1 наурыздағы № 5-ж/қ бұйрығымен бекітілген экономикалық тергеп-тексеру қызметінің лауазым санаттарына қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес анықталады;
4) осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың тізімі;
5) әңгімелесу өткізу мерзімі мен орны;
6) байқаушылардың байқаулық комиссия отырысына қатысуына қатысты ақпаратты;
7) байқауға қатысу үшін өтініш нысаны;
8) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен конкурстық комиссияның шешіміне әрекет (әрекетсіздікке) шағымдану туралы ақпарат.
12. Сыртқы байқауға қатысу үшін осы Қағидалардың 1-қосымшаға сәйкес өтініш нысан бойынша Агенттіктің интернет-ресурсында хабарландыру жарияланған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірілмей кадр қызметіне беріледі.
Өтінішке осы Қағидалардың 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ және кандидаттың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі қоса беріледі.
Құжаттардың сканерленген көшірмелері кадр қызметінің электрондық поштасына жіберіледі.
13. Егер құжаттар толық ұсынылмаса, үміткер жетіспейтін құжаттарды ұсынуға құқылы, ал осы Ереженің 12-тармағында көрсетілген мерзім бұзылған жағдайда, үміткер конкурсқа жіберілмейді.
Жетіспейтін құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы үміткерге осы Ереженің 1-тармағында көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін кадрлық қызмет телефон байланысы арқылы хабарлайды.
14. Үміткерлердің қызметтік қызметі бойынша айыптау материалдары туралы ақпарат алу үшін кадр қызметі құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде үміткерлердің тізімін қалыптастырады және тексеру үшін Жеке қауіпсіздік департаментіне жібереді.
15. Жеке қауіпсіздік департаменті үміткерлердің тізімін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген тиісті ақпаратты кадр қызметіне жібереді.
16. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша байқаулық комиссия Жеке қауіпсіздік департаментінің ақпаратын алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде үміткерлердің әңгімелесуге жіберу туралы шешім қабылдайды.

1) наименование государственного органа, проводящего конкурс, с указанием его местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов, адреса электронной почты с указанием ограничения максимально допустимого размера файлов;
2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей, размера и условий оплаты труда;
3) основные требования к участнику конкурса, определяемые квалификационными требованиями, утвержденными приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 1 марта 2021 года № 5-ж/қ "Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей службы экономических расследований Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу";
4) перечень необходимых документов, указанных в пункте 12 настоящих Правил;
5) сроки и место проведения собеседования;
6) информацию касательно присутствия наблюдателей на заседании конкурсной комиссии;
7) форму заявления для участия в конкурсе;
8) информацию по обжалованию действия (бездействие) на решение конкурсной комиссии, в порядке, установленном Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
12. Заявление для участия во внешнем конкурсе подается в кадровую службу, не позднее 5 (пяти) рабочих дней после дня выхода публикации объявления на интернет-ресурсе Агентства, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагается Личный листок по учету кадров по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и копия документа, удостоверяющего личность кандидата.
Сканированные копии документов направляются на электронную почту кадровой службы.
13. В случае представления неполного пакета документов, кандидат имеет возможность представить недостающие документы, а в случае нарушения срока, указанного в пункте 12 настоящих Правил, кандидат не допускается к участию в конкурсе.
О предоставлении не достающихся документов кандидат уведомляется кадровой службой посредством телефонной связи до завершения срока, указанного в пункте 12 настоящих Правил.
14. Для информации о компрометирующих материалах по служебной деятельности на кандидатов кадровая служба в течении 1 (одного) рабочего дня после окончания срока приема документов формирует списки кандидатов и направляет для проверки в Департамент собственной безопасности.
15. Департамент собственной безопасности, в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней после получения списка кандидатов направляет соответствующую информацию, указанную в пункте 14 настоящих Правил в кадровую службу.
16. По результатам рассмотрения представленных документов конкурсная комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня после получения информации Департамент собственной безопасности, принимает решение о допуске кандидатов к собеседованию.

17. Кадр қызметінің қызметкері Агенттіктің интернет-ресурсында әңгімелесу кестесін, үміткерлердің тізімін, әңгімелесуге жіберілген үміткерлердің әңгімелесу өткізілетін күнін, уақыты мен орнын үміткерді әңгімелесуге жіберу туралы байқаулық комиссия шешімі қабылданғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде орналастырады, сондай-ақ телефон байланысы арқылы хабардар етіледі.
4-тарау. Әңгімелесу өткізу тәртібі
18. Үміткерлермен әңгімелесуді үміткерлердің тізімі ресми жарияланғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Агенттіктің байқаулық комиссиясы (бұдан әрі – комиссия) жүргізеді, оның құрамын Агенттіктің Төрағасы бекітеді.
19. Комиссия құрамына құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары кіреді.
Комиссияның хатшысы болып, кадр қызметінің өкілі тағайындалады, ол комиссияның жұмысына ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
20. Байқауға қатысушы бір мезгілде байқаулық комиссияның мүшесі бола алмайды.
21. Комиссия отырысы, егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, заңды деп есептеледі.
22. Әңгімелесудің мақсаты үміткерлердің кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін бағалау болып табылады.
23. Әңгімелесуге жіберілген үміткерлер Агенттікте немесе Агенттіктің интернет-ресурсында орналастырылған кестеге сәйкес бейнеконференцбайланыс арқылы өтеді.
24. Кандидаттармен әңгімелесу хаттама түрінде рәсімделеді және техникалық жазу құралдарының (аудио және (немесе) бейне) көмегімен тіркеледі.
25. Кандидатпен әңгімелесу хаттамасына байқаулық комиссияның төрағасы, мүшелері және хатшысы қол қояды.
Байқаулық комиссияның техникалық жазба құралдарын қолданғаны туралы байқаулық комиссия отырысының хаттамасында белгі қойылады.
26. Техникалық жазу құралдарының көмегімен әңгімелесу барысында тіркелген материалдар байқау аяқталған сәттен бастап кадр қызметінде кемінде 3 (үш) ай сақталады.
27. Байқаулық комиссия құрамынан қатысушылардың көпшілігі дауыс берсе, үміткер байқаулық комиссияның оң қорытындысын алады.
Дауыс бергеннен кейін, дауыстар тең болған кезде байқаулық комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
28. Байқаулық комиссия әңгімелесу өткізу қорытындысы бойынша мынадай дәлелді шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жарияланған жоғары тұрған басшы лауазымға тағайындауға ұсынылсын;
2) жарияланған жоғары тұрған басшы лауазымға тағайындауға ұсынылмасын.
29. Жарияланған жоғары тұрған басшы лауазымдарға тағайындауға ұсынылған кандидаттардың тізімі әңгімелесу өткізілген күннен кейін 2 (екі) жұмыс күн ішінде қаржылық мониторинг органның интернет-ресурсында орналастырылады.

17. Работником кадровой службы размещается на интернет-ресурсе Агентства график собеседования, список кандидатов, дата, время и место проведения собеседования кандидатов, допущенных к собеседованию в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней после принятия решения конкурсной комиссии о допуске кандидата к собеседованию, а также уведомляется посредством телефонной связи.
Глава 4. Порядок проведения собеседования
18. Собеседование с кандидатами проводится конкурсной комиссией Агентства (далее – комиссия), состав которой утверждается Председателем Агентства, не позднее 3 (трех) рабочих дней после официального опубликования списка кандидатов, допущенных к собеседованию.
19. В состав комиссии включаются руководители структурных подразделений Агентства, осуществляющие правоохранительную деятельность.
Секретарем комиссии является представитель кадровой службы, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
20. Участник конкурса одновременно не может быть членом конкурсной комиссии.
21. Заседание комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей от общего числа членов комиссии.
22. Целью собеседования является оценка профессиональных, деловых и личных качеств кандидатов.
23. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в Агентстве или посредством видео конференцсвязи в соответствии с графиком, размещенным на интернет-ресурсе Агентства.
24. Собеседование с кандидатами оформляется в виде протокола и фиксируется с помощью технических средств записи (аудио и (или) видео).
25. Протокол собеседования с кандидатом подписывается председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
О применении конкурсной комиссией технических средств записи производится отметка в протоколе заседания конкурсной комиссии.
26. Материалы, зафиксированные в ходе собеседования с помощью технических средств записи, хранятся в кадровой службе не менее 3 (трех) месяцев с момента завершения конкурса.
27. Кандидат получает положительное заключение конкурсной комиссии, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава конкурсной комиссии.
При равенстве голосов после голосования решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
28. Конкурсная комиссия по итогам проведения собеседования принимает одно из следующих мотивированных решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вышестоящую руководящую должность;
2) не рекомендовать к назначению на объявленную вышестоящую руководящую должность.
29. Список кандидатов, рекомендованных к назначению на объявленные вышестоящие руководящие должности, размещается на интернет-ресурсе Агентства в течение 2 (двух) рабочих дней после дня проведения собеседования.

30. Агенттіктің Төрағасы әңгімелесу өткізілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде байқаулық комиссия ұсынған кандидатты жоғары тұрған басшы лауазымға тағайындау туралы шешім қабылдайды.
31. Комиссия шешіміне келіспеген жағдайда, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқық қорғау органының басшысының атына шағым беріледі.
Жауап нәтижелерімен келіспеген жағдайда, үміткер сотқа жүгінуге құқылы.
Қаржылық мониторинг
органдары бойынша
(экономикалық тергеп-
тексеру қызметі)
жедел-тергеудегі лауазымдар
бөлімшелерінде жоғары
тұрған басшы арналған
Байқауды өткізу ережелері
мен шарттарына
1 қосымша
Нысан
____________________________
қаржылық мониторинг бойынша
органның атауы
Өтініш
Мені жоғары тұрған басшы лауазымға байқауға қатысуға жіберуіңізді сұраймын
_______________________________________________.
Қаржылық мониторинг органдардың жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеп-тексеру қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарға Байқау өткізу қағидаларының негізгі талаптарымен таныстым және оларды орындауға міндеттенемін. Ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығына және кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақта көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына жауап беремін.
Сыртқы байқау үшін қоса беріліп отырған құжаттар
1) ___________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
Қолы, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
20___ жыл "___" ___________
Қаржылық мониторинг
органдары бойынша
(экономикалық тергеп-
тексеру қызметі)
жедел-тергеудегі лауазымдар
бөлімшелерінде жоғары
тұрған басшылыққа арналған
Байқауды өткізу ережелері
мен шарттарына
2 қосымша
Нысан
Фотосуретке арналған орын
(3х4) Место для фотокарточки
Кадр есебі жөніндегі жеке І С П А Р А Ғ Ы Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К по учету кадров
1. Тегі _______________________________________________________
Фамилия
аты ____________________________________________________________
имя
әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_________________________________________________________________
отчество (при его наличии)
2.____________________________________________________________ тегіңізді,
атыңызды, әкеңіздің атын (бар болған жағдайда) өзгерткен болсаңыз, қашан, қайда
және қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңізесли изменяли фамилию, имя или
отчество (при его наличии), то укажите их, а также когда, где и по какой причине
изменяли
3. Жынысы ______________________
Пол
4. Туған күні, айы және жылы ___________________________________
Год, число и месяц рождения

30. Председатель Агентства принимает решение о назначении кандидата, рекомендованного конкурсной комиссией, на вышестоящую руководящую должность в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня проведения собеседования.
31. При несогласии с результатами решения Комиссии подается жалоба на решение, действия (бездействие) в соответствии с законодательством Республики Казахстан на имя руководителя правоохранительного органа.
В случаях несогласия с результатами ответа кандидат обращается в суд.
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения конкурса
на вышестоящие руководящие
должности в оперативно- следственных
подразделениях органов
по финансовому мониторингу
(служба экономических
расследований)
Форма
____________________________
наименование органа
по финансовому мониторингу
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на вышестоящую руководящую
должность ________________________________________________________.
С основными требованиями Правил проведения конкурса на вышестоящие
руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов
по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) ознакомлен
(ознакомлена) и обязуюсь их выполнять. Отвечаю за подлинность представленных
документов и достоверность указанных сведений в Личном листке по учету кадров.
Прилагаемые документы для внешнего конкурса:
1) ___________________________________________________________
2) ___________________________________________________________
Подпись, фамилия, имя и отчество (при его наличии)
"___" ___________ 20____года
Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения конкурса
на вышестоящие руководящие
должности в оперативно- следственных
подразделениях органов
по финансовому мониторингу
(служба экономических
расследований)
Форма
Фотосуретке арналған орын
(3х4) Место для фотокарточки
Кадр есебі жөніндегі жеке І С П А Р А Ғ Ы
Л И Ч Н Ы Й Л И С Т О К по учету кадров
1. Тегі _______________________________________________________
Фамилия
аты __________________________________________________________
имя
әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________________________________________________
отчество (при его наличии)
2. ___________________________________________________________
тегіңізді, атыңызды, әкеңіздің атын (бар болған жағдайда) өзгерткен
болсаңыз, қашан, қайда және қандай себеппен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
если изменяли фамилию, имя или отчество (при его наличии),
то укажите их, а также когда, где и по какой причине изменяли
3. Жынысы ___________________________________________________
Пол
4. Туған күні, айы және жылы ___________________________________
Год, число и месяц рождения

5. Туған жері ___________________________________
Место рождения (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика) (село, деревня,
город, район, область, край, республика)
6. Ұлты ______________________________________
Национальность
7. Азаматтық _____________________________________
Гражданство
8. Білімі ____________________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
По какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, кім болып шықты, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
9. Қандай шетел тілдерін білесіз _________________________
Какими иностранными языками владеете (оқи аласыз ба, әлде сөздікпен аудара
аласызба, (читаете и переводите со словарем, читаете и можете
________________________________
әлде түсінісе аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе) объясняться, владеете свободно)
10. Ғылыми дәрежеңіз, ғылыми атағыңыз ______________________
Ученая степень, ученое звание (қашан берілген, дипломдарыңыздың нөмірі)
(когда присвоены, номера дипломов)
11. Қандай ғылыми еңбектеріңіз бен жетістіктеріңіз бар
__________________________________________________
Какие имеете научные труды и изобретения
_______________________________________________
12. Еңбек жолыңыз (жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқыған жылдарыңыз,
әскери қызмет, қоса атқарған жұмысыңыз, кәсіпкерлік қызметіңіз және т.б. түгел
жазылады) ______________________________________________
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер мен кәсіпорындар кезінде қалай аталса, сол
қалпында берілсін, әскери қызметтің лауазымы мен әскери бөлімі қоса көрсетілсін
Трудовая деятельность (включая учебу в высших и средних специальных учебных
заведениях, военную службу, работу по совместительству, предпринимательскую
деятельность и т.п.) _____________________
При заполнении данного пункта учреждения организации и предприятия необходимо
именовать так, как они назывались в свое время, военную службу записывать с
указанием должности и номера воинской части
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
келген
вступления
кеткен
ухода

5. Туған жері _________________________________________________
Место рождения (село, ауыл, қала, аудан, облыс, өлке, республика)
(село, деревня, город, район, область, край, республика)
6. Ұлты ______________________________________________________
Национальность
7. Азаматтық _________________________________________________
Гражданство
8. Білімі _____________________________________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
если не окончил, то с какого курса ушел
Қандай мамандық бойынша білім алды
по какой специальности обучался
Оқу орнын бітірген соң, кім болып шықты, диплом немесе куәлік нөмірін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
9. Қандай шетел тілдерін білесіз _______________________________
Какими иностранными языками владеете
(оқи аласыз ба, әлде сөздікпен аудара аласызба,
(читаете и переводите со словарем, читаете и можете
___________________________________________________________
әлде түсінісе аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе)
объясняться, владеете свободно)
10. Ғылыми дәрежеңіз, ғылыми атағыңыз _______________________
Ученая степень, ученое звание (қашан берілген, дипломдарыңыздың нөмірі)
(когда присвоены, номера дипломов)
11. Қандай ғылыми еңбектеріңіз бен жетістіктеріңіз бар
___________________________________________________________
Какие имеете научные труды и изобретения
___________________________________________________________
12. Еңбек жолыңыз (жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқыған
жылдарыңыз, әскери қызмет, қоса атқарған жұмысыңыз, кәсіпкерлік
қызметіңіз және т.б. түгел жазылады) ___________________________
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер мен кәсіпорындар кезінде қалай
аталса, сол қалпында берілсін, әскери қызметтің лауазымы мен әскери
бөлімі қоса көрсетілсін
Трудовая деятельность (включая учебу в высших и средних специальных
учебных заведениях, военную службу, работу по совместительству,
предпринимательскую деятельность и т.п.) _______________________
При заполнении данного пункта учреждения организации и предприятия
необходимо именовать так, как они назывались в свое время, военную службу
записывать с указанием должности и номера воинской части
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения, организации, предприятия
келген
вступления
кеткен
ухода