"Ішкі су жолдарында кемелермен, оның ішінде шағын көлемді кемелермен болған көлік оқиғаларын тергеп-тексеруді, оларды сыныптауды және есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 358 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2024 жылғы 10 желтоқсандағы № 404 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 11 желтоқсанда № 35469 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ішкі су жолдарында кемелермен, оның ішінде шағын көлемді кемелермен болған көлік оқиғаларын тергеп-тексеруді, оларды сыныптауды және есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 358 бұйрығына ( Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11150 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ішкі су жолдарында кемелермен, оның ішінде шағын көлемді кемелермен болған көлік оқиғаларын тергеп-тексеруді, оларды сыныптауды және есепке алуды жүргізу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Кемелермен, оның ішінде шағын көлемді кемелермен болған көлік оқиғаларын тергеп-тексеруді, жіктеуді және есепке алуды жүргізудің мақсаты мән-жайларды, себептерді, салдарларды анықтау және авариялылықтың алдын алу бойынша тиісті ұсынымдар дайындау болып табылады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. "Көлік оқиғасын тергеп-тексеру мынадай жағдайларда:".
1) көлік оқиғасына қатысы бар адамдарда күтпеген мән-жайлар (ауыру, іссапар және басқа себептер) туындаған;
2) кемелерді су басуын, олардың қирауымен байланысты көлік оқиғасының мән-жайларын қосымша анықтау үшін;
3) мемлекеттік органдардың құжаттарын (материалдарды және қорытындыларды) ұсыну үшін уәкілетті органның шешімі бойынша ұзартылады.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Тергеп-тексеру қорытындылары бойынша уәкілетті орган еркін түрде көлік оқиғасы туралы қорытынды жасап тергеу аяқталған күннен бастап 15 жұмыс күн ішінде бір данадан көлік оқиғасы қатысушыларға және уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне жібереді.";
21-тармақтың 8) тармақшасы алып тасталсын;
22-тармақ алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Көліктегі оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тексеру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 358 "Об утверждении Правил проведения расследований, классификации и учета транспортных происшествий с судами, в том числе маломерными судами, на внутренних водных путях"
Приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 10 декабря 2024 года № 404. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2024 года № 35469
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 358 "Об утверждении Правил проведения расследований, классификации и учета транспортных происшествий с судами, в том числе маломерными судами, на внутренних водных путях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11150) следующие изменения:
в Правилах проведения расследований, классификации и учета транспортных происшествий с судами, в том числе маломерными судами, на внутренних водных путях, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Целью проведения расследований, классификации и учета транспортных происшествий с судами, в том числе маломерными судами, является установление обстоятельств, причин, последствий и подготовка соответствующих рекомендаций по предупреждению аварийности.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Расследования транспортного происшествия продлевается по решению уполномоченного органа, в следующих случаях:
1) непредвиденных обстоятельств (болезнь, командировка, и другие причины) возникших у лиц, имеющих отношение к транспортному происшествию;
2) для проведения дополнительного выяснения обстоятельств транспортного происшествия, связанные с затоплением, гибелью судов;
3) для предоставления документов (материалов и заключений) государственных органов.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. По итогам расследования уполномоченный орган составляет заключение о транспортном происшествии в произвольной форме и направляет в течении 15 рабочих дней со дня завершения расследования участникам, непосредственно допустивших транспортное происшествие и территориальному подразделению уполномоченного органа.";
подпункт 8) пункта 21 исключить;
пункт 22 исключить.
2. Департаменту по расследованию происшествий и инцидентов на транспорте Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік министрінің міндетін атрқарушы
М. Калиакпаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлігі

2) размещение настоящего приказа на интернет – ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ водится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
М. Калиакпаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан