"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 230 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 желтоқсандағы № 503 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 30 желтоқсанда № 35568 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 230 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34655 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензиялар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
2 және 3-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"2. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензиялар беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитеті арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы қызметті лицензиялауды жүзеге асыратын лицензиар болып табылады.";
11, 12, 13, 14 және 15-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Өтініш берген кезде құжаттарды қабылдау күні көрсетілетін қызметті беруші өтінішті көрсетілетін қызметті алушының өтініш берген орны бойынша аумақтық бөлімшеге (департаментке) (бұдан әрі – Департамент) қарауға жібереді.
12. Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, медициналық қызметке лицензия туралы мәліметтерді, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы рұқсат беру құжаттарын Департаменттер тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
13. Департамент құжаттар тіркелген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған кезде Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес өтінішті одан әрі қараудан, өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 230 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 декабря 2024 года № 503. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2024 года № 35568
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 230 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34655) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг", утвержденных указанным приказом:
пункты 2 и 3 изложить в новой редакции:
"2. Государственная услуга "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг" (далее - государственная услуга) оказывается Комитетом регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - услугодатель).
3. Комитет регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан является лицензиаром, осуществляющим лицензирование деятельности в сфере предоставления специальных социальных услуг.";
пункты 11, 12, 13, 14 и 15 изложить в новой редакции:
"11. При обращении, в день приема документов услогодатель направляет заявление на рассмотрение в территориальное подразделение (департамент) (далее - Департамент) по месту подачи заявления услогополучателя.
12. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на медицинскую деятельность, разрешительные документы в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и пожарной безопасности содержащиеся в государственных информационных системах, Департаменты получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
13. Департамент в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации документов проверяет полноту предоставленных документов и при представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, готовит расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2-1 к Правилам, в дальнейшем рассмотрении заявления и направляет его услугодателю.

14. Көрсетілетін қызметті беруші келіп түскен өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты 1 (бір) жұмыс күні ішінде қарайды, ол көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының порталдағы жеке кабинетіне жіберіледі.
15. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны беру үшін құжаттардың толық топтамасын ұсынған кезде Департамент 7 (жеті) жұмыс күні ішінде құжаттарды "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар мен құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 27 маусымдағы № 222 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34624 болып тіркелген) бекітілген халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар мен құжаттар тізбесіне (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) сәйкес және олардың Негізгі талаптар тізбесіне сәйкестігін көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша тексереді.
Қызмет алушының құжаттарын тексеру және бару нәтижелері бойынша Департамент Қағидаларға 2-2-қосымшаға сәйкес қорытынды қалыптастырады және оны көрсетілетін қызметті берушінің қарауына ұсынады.";
16-тармақ алып тасталсын;
17 және 18-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көрсетілетін қызметті беруші қорытындыны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Департаменттің қорытындысын келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына тексеруге жібереді.
Лицензия беру туралы оң қорытынды болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес лицензияның электрондық нысанын қалыптастырады.
Лицензия беру туралы теріс қорытынды жағдайда Қағидаларға 3-1-қосымшаға сәйкес лицензия беру бойынша дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
18. Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) ішінде қорытындыны тексереді және ЭЦҚ пайдалана отырып электрондық лицензияға не лицензия беруден дәлелді бас тартуға қол қояды.";
19-тармақ алып тасталсын;
Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес 2-1, 2-2 және 3-2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Арнаулы әлеуметтік қызметтер департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

14. Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает поступившую расписку об отказе в приеме заявления, который направляется в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя, в личный кабинет услугополучателя на Портале.
15. При предоставлении услугополучателем полного пакета документов для выдачи лицензии, Департамент в течение 7 (семи) рабочих дней проверяет документы согласно квалификационным требованиям и перечню документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения от 27 июня 2024 года № 222 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34624) (далее – Квалификационные требования), и их соответствие Перечню основных требований, с посещением услугополучателя по месту нахождения.
По результатам сверки документов и посещения услугополучателя Департамент в течение 2 (двух) рабочих дней формирует заключение согласно приложению 2-2 к Правилам и предоставляет его на рассмотрение услугодателю.";
пункт 16 исключить;
пункты 17 и 18 изложить в новой редакции:
"17. Услугодатель со дня получения заключения в течение 2 (двух) рабочих дней с момента поступления заключения от Департамента согласовывает заключение и направляет на проверку руководителю услугодателя.
В случае положительного заключения о выдаче лицензии услугодатель формирует электронной формы лицензии согласно приложению 3 к Правилам.
В случае отрицательного заключения о выдаче лицензии услугодатель формирует электронные формы лицензии согласно приложению 3 к Правилам.
18. Руководитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет заключение и подписывает с использованием ЭЦП электронную лицензию либо мотивированный отказ в выдаче лицензии.";
пункт 19 исключить;
приложения 1, 2 и 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 2-1, 2-2 и 3-1 согласно приложению 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту специальных социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, ииновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 503 бұйрығына
1-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметіне қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру"
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитеті
3
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Әлеуметтік қызметтер порталы арқылы жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Лицензия беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
6
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия, лицензияны қайта ресімдеу не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
7
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және демалыс күндерінен басқа; 2) Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы және портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 декабря 2024 года № 503
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Форма
Перечень основных требований к государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг"
1
Наименование государственной услуги
"Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг"
2
Наименование услугодателя
Комитет регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
3
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством Портала социальных услуг;
4
Срок оказания государственной услуги
При выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней; при переоформлении лицензии – 2 (два) рабочих дня.
5
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная)
6
Результат оказания государственной услуги
лицензия, переоформление лицензии на осуществление деятельности по предоставлению специальных социальных услуг, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
7
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
2) Портал социальных услуг и портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

1) лицензия алу үшін: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш; "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар мен құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 27 маусымдағы № 222 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34624 болып тіркелген) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер.
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде: осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш; мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпараты қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік бойынша мәлеметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар мен құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 27 маусымдағы № 222 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34624 болып тіркелген) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмейді;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
3) сот орындаушысының ұсынуы негізінде көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салынады;
4) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталды;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін өзге де талаптар

1) для получения лицензии: заявление по форме согласно приложениям 2 к настоящим Правилам; сведения к квалификационным требованиям к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения от 27 июня 2024 года № 222 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34624).
2) при переоформлении лицензии: заявление по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам; копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах. Сведения по свидетельству о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз электронного правительства.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения от 27 июня 2024 года № 222 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34624);
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
3) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
4) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию

1. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
2. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Интернет-ресурсында көрсетілген kense@enbek.gov.kz.
4. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде ашық пайдаланудағы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері – 1414, 8-800-080-7777.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 503 бұйрығына
2-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия алу үшін өтініш
__________________________________________________________ атына
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________________нан/нен/дан/ден/тан/тен (дара кәсіпкердің тегі аты әкесінің аты (бар болса) /заңды тұлғаның атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру бойынша лицензия беруіңізді сұраймын.
Дара кәсіпкердің мекенжайы/заңды мекенжайы:
_________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық поштасы __________________
Телефон ________________________
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымның орналасқан мекенжайы
_________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің немесе ғимараттың нөмірі (стационарлық үй-жай)
Қосымша_____ парақ.
Осымен расталады:
көрсетілген барлық деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға лицензия беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және сенімді болып табылады;
көрсетілетін қызметті алушы лицензия беру кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелердегі қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға, сондай-ақ орналасқан жері бойынша тексеруді жүргізуге келіседі.
Басшы _________________________ _____________________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтыру күні: 20 ___ жылғы "__" ______
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 503 бұйрығына
3-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
АРНАУЛЫ ӘЛЕУМЕТТІК ҚЫЗМЕТТЕР КӨРСЕТУГЕ АРНАЛҒАН ЛИЦЕНЗИЯ
Берілген күні: жылы
Лицензия нөмірі:
Берілді
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі/дара кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі)
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орны
(ұсынылған объектінің мекенжайы)
Ескерту
(иеліктен шығару, рұқсат сыныбы)
Көрсетілетін қызметті беруші
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Басшы (уәкілетті тұлға)
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бастапқы берілген күні
______ жылғы "____" __________
Лицензияның қолдану мерзімі
______ жылғы "____" __________
Беру орны
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 503 бұйрығына
4-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына

1. Услугополучатель получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
2. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан kense@enbek.gov.kz.
4. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги открытого пользования в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
5. Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг – 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 2 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 декабря 2024 года № 503
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Форма
Заявление для получения лицензии на предоставление специальных социальных услуг
В _________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от_____________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя/
наименование юридического лица, индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности по предоставлению специальных социальных услуг
Адрес индивидуального предпринимателя/юридический адрес:
______________________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________
Телефон ____________________________
Адрес расположения организации, предоставляющей специальные социальные услуги
______________________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются достоверными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии, а также проводение разрешительный контроля с посещением.
Руководитель __________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" ______ 20 ___ года
Приложение 3 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 декабря 2024 года № 503
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Форма
ЛИЦЕНЗИЯ
НА ПРЕДОСТАВЛЕНИЕ СПЕЦИАЛЬНЫХ СОЦИАЛЬНЫХ УСЛУГ
Дата выдачи: __/___/_____год
Номер лицензии:
Выдана
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица/индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя)
Место предоставление специальных социальных услуг
(адрес заявленного объекта)
Примечания
(отчуждаемость, класс разрешения)
Услугодатель
(полное наименование услугодателя)
Руководитель (уполномоченное лицо)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата первичной выдачи
"____" __________ ______ год
Срок действия лицензии
"____" __________ ______ год
Место выдачи
Приложение 4 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 декабря 2024 года № 503

2-1-қосымша
Нысан
____________________________
көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса)
Өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 19-бабын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитет Сіздің ________ жылғы № __________ өтінішіңізді қарап, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету туралы өтінішті одан әрі қараудан бас тартқаны туралы хабарлайды.
Біліктілік талаптарын растайтын құжаттар Бар/жоқ Ескертпе
_______________________________________________________________
(Бас тартудың негізі)
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің _______________________ облысының/қаласының аумақтық бөлімшесінің (департаментінің)
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы бақылау бөлімінің маманы
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы бақылау бөлімінің басшысы
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Аумақтық бөлімшесінің (департаментінің) басшысы
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Келісілді:
Әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі басқарманың бас сарапшысы
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі басқарма басшысы
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Төраға орынбасары
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Қол қойылды:
Төраға
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 503 бұйрығына
5-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына

Приложение 2-1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Форма
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
услугополучателя
Расписка об отказе в приеме заявление
Руководствуясь статьей 19 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", Комитет регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление от ________ года № __________, сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления в оказании государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг".
Документы, подтверждающие квалификационные требования
Имеется/не имеется
Примечание
_______________________________________________________________
(Основание отказа)
Территориальное подразделение (департамент) _______________________ области/ города Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
Специалист отдела по контролю в сфере социальной защиты населения
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Руководитель отдела по контролю в сфере социальной защиты населения
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Руководитель территориального департамента
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Согласовано:
Главный эксперт управления по вопросам социальной защиты
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Руководитель управления по вопросам социальной защиты
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Заместитель председателя
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Подписано:
Председатель
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Приложение 5 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 декабря 2024 года № 503

2-2-қосымша
Нысан
Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру кезінде өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетiнің мекенжайында орналасқан____________________________________
қызмет алушының______________________________________________________
_____________ "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар мен құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 27 маусымдағы № 222 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34624 болып тіркелген) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптарына (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) сәйкестiгiн тексеруге сұрау салуына байланысты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетiнiң _____________ облысы/қаласы бойынша аумақтық бөлiмшесi (департаментiн) баруды жүзеге асырды және нәтижесінде мыналар анықталды:
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар Шешім (сәйкес келеді/сәйкес келмейді) Ескертпе*
* Ескертпе – біліктілік талаптарына сәйкес келмеу себептерін, оның ішінде лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін еркін нысанда көрсетеді.
Қортынды:
- Көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келеді.
- Көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмейді.
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы бақылау бөлімінің маманы
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы бақылау бөлімінің басшысы
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Аумақтық бөлімшесінің (департаментінің) басшысы
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Келісілді:
Әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі басқарманың бас сарапшысы
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі басқарма басшысы
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Төраға орынбасары
_______________________
(электрондық-цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мерзімі: 20 ___ жылғы "__" ______
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2024 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 503 бұйрығына
6-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына

Приложение 2-2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Форма
Заключение о соответствии или несоответствии заявителя предъявляемым квалификационным требованиям при выдаче лицензии на оказание специальных социальных услуг в области социальной защиты населения
Территориальным подразделением (департаментом) Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по _____________ области/города в соответствии с запросом Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан осуществлено посещение услугополучателя _________________________________________________________, находящегося по адресу ___________________________________________________________, для сверки соответствия квалификационным требованиям к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения от 27 июня 2024 года № 222 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34624) (далее – Квалификационные требования), и по итогам которого выявлено:
Квалификационные требования
Решения (соответствует/не соответствует)
Примечания*
* Примечания – указывает в произвольной форме причины несоответствие квалификационнымтребованиям, в том числе недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Заключение:
- Услугополучатель соответствует квалификационным требованиям.
- Услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям.
Специалист отдела по контролю в сфере социальной защиты населения
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Руководитель отдела по контролю в сфере социальной защиты населения
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Руководитель территориального департамента
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Согласовано:
Главный эксперт управления по вопросам социальной защиты
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Руководитель управления по вопросам социальной защиты
__________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Заместитель председателя
_________________________________________________________________
(электронно-цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата: "__" ______ 20 ___ года
Приложение 6 к приказу
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 28 декабря 2024 года № 503

3-1-қосымша
Нысан
____________________________
көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Дәлелді бас тарту
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитеті Сіздің ________ жылғы № __________ өтінішіңізді қарап, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тартқаны туралы хабарлайды.
_______________________________________________________________
(Бас тартудың негіздемесі).
Басшы ____________________________________________________
(ұйымның атауы)
________________________________________ _________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)             (қолы)
Мөр орны

Приложение 3-1 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Форма
____________________________
фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
услугополучателя
Мотивированный отказ
_______________________________________________________________
Комитет регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление от ________ года № __________, сообщает об отказе в оказании государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг".
_______________________________________________________________
(Основание отказа)
Руководитель __________________________________________________
(наименование организации)
_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати