Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 105 "Шалқар ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс және толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 3 сәуірдегі № 225 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 9 сәуірде № 8564-04 болып тіркелді
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 қыркүйектегі № 105 "Шалқар ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8402 тіркелген) шешіміне келесі өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Шалқар ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
8 тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын :
"жетімдік; ата-ана қамқорлығының болмауы; жасының егде тартуына байланысты өзіне-өзі күтім жасай алмауы; пробация қызметінің есебінде болу-адамның (отбасының) ең төмеңгі күнкөріс деңгейі шамасының бір еселік мөлшерінен аспайтын, жан басына шаққандағы орташа табысы есепке алынып біржолғы 140 000 (жүз қырық мың) теңге мөлшерінде көрсетіледі";
8 тармақ 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған, босатылған сәттен бастап алты айдан кешіктірмей табыс есебінсіз жүгінген адамдарға біржолғы 140 000 (жүз қырық мың) теңге мөлшерінде";
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Бигеев

О внесении изменения и дополнения в решение Шалкарского районного маслихата от 15 сентября 2023 года № 105 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Шалкарском районе"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 3 апреля 2024 года № 225. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 апреля 2024 года № 8564-04
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 15 сентября 2023 года №105 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Шалкарском районе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8402) следующие изменение и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Шалкарском районе, утвержденных указанным решением:
второй абзац подпункт 2) пункт 8 изложить в новой редакции:
"сиротство; отсутствие родительского попечения; неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возростом, нахождение на учете службы пробации – предоставляется единовременно, с учетом среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума в размере 140 000 (ста сорока тысяч) тенге";
Пункт 8 дополнить подпунктом 4):
"4) лицам, освобожденным из мест лишения свободы, обратившиеся не позднее шести месяцев с момента освобождения без учета дохода единовременно в размере 140 000 (ста сорока тысяч) тенге";
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев