Бородулиха аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-13-VIII "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 маусымдағы № 18-7-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 25 маусымда № 292-18 болып тіркелді
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 13-13-VIII (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 211-18 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың кағидаларында:
2-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Әлеуметтік көмек мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына біржолғы және (немесе) мерзімді (ай сайын) көрсетіледі:
1) табиғи зілзаланың немесе өрттің шыққан орны бойынша табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға) жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмағанда бір мезгілде 100 айлық есептік көрсеткіштен артық емес;
2) ақылы операциялық емделуден өткен адамдарға (отбасыларға) жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмағанда кейіннен оңалту үшін бір рет 10,8 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (фискалдық чек болған жағдайда);
3) әлеуметтік маңызы бар аурулары бар адамдарға, табысты есепке алмағанда ай сайын 5,4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде Абай облысы денсаулық сақтау басқармасының "Бородулиха аудандық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының тізімдері бойынша;
4) диспансерлік есепте тұрған адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған он сегіз жасқа дейінгі балаларға (ата-анасының біріне немесе балалардың өзге де заңды өкілдеріне), тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасының бір еселенген мөлшерінде жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмағанда ай сайын;

О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 13-13-VIII "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 13 июня 2024 года № 18-7-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 25 июня 2024 года № 292-18
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" от 25 декабря 2023 года № 13-13-VIII (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 211-18) следующие изменения:
в правилах оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 1) пункта 2 изложить в новой редакции:
"1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Социальная помощь оказывается отдельным категориям нуждающихся граждан, единовременно и (или) периодически (ежемесячно):
1) гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара по месту возникновения стихийного бедствия или пожара в размере не более 100 месячных расчетных показателей единовременно без учета среднедушевого дохода;
2) лицам (семьям), перенесшим платное операционное лечение, для последующей реабилитации в размере 10,8 месячных расчетных показателей (при наличии фискального чека) единовременно без учета среднедушевого дохода;
3) лицам, имеющим социально-значимые заболевания, в размере 5,4 месячных расчетных показателей ежемесячно без учета доходов, по спискам коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Бородулихинская районная больница" управления здравоохранения области Абай;
4) детям до восемнадцати лет инфицированных вирусом иммунодефицита человека (одному из родителей или иным законным представителям детей), состоящим на диспансерном учете, ежемесячно без учета среднедушевого дохода в однократном размере величины прожиточного минимума, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;

5) өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсандағы жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің бір еселенген шегінен аспайтын адамдарға (отбасыларға) біржолғы 5,4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) жетімдік, ата-ана қамқорлығының болмауы – жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмағанда 5,4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір рет;
7) жасының ұлғаюына байланысты өзіне-өзі қызмет көрсетуге қабілетсіздік жан басына шаққандағы орташа табысы 5,4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір рет;
8) бас бостандығынан айыру орындарынан босап шығу, пробация қызметінің есебінде болуы жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмағанда 5,4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір мезгілде;
9) жасы бойынша зейнеткерлерге жан басына шаққандағы орташа табысты есепке алмағанда жыл сайын санаторий-курорттық жолдама беру арқылы санаторий-курорттық емдеу ұсынылады.";
7-тармағының 4-тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) Қазақстан Республикасының Конституция күні – 30 тамыз (негіздердің бірі бойынша):
1, 2-топтағы мүгедектігі бар адамдарға және он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға (мүгедектігі бар балалардың ата-аналарының біріне немесе өзге де заңды өкілдеріне) – 20000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде;
90 жасқа толған және асқан адамдарға – 20000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде;";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Осы Қағидалардың 6-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген негіз бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш түскен кезде әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі уәкілетті орган немесе ауылдық, кенттік округ әкімі 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бородулиха аудандық мәслихат төрағасы
С. Урашева
"КЕЛІСІЛДІ"
Абай облысы жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламаларды
үйлестіру басқармасының басшысы
_____________ А. Нұрлыбек
2024 жылғы "____" ____________

5) лицам (семьям), со среднедушевым доходом за квартал, предшествующим кварталу обращению, не превышающим порога однократной величины прожиточного минимума единовременно в размере 5,4 месячных расчетных показателей;
6) сиротство, отсутствие родительского попечения – единовременно без учета среднедушевого дохода в размере 5,4 месячных расчетных показателей;
7) неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом – единовременно без учета среднедушевого дохода в размере 5,4 месячных расчетных показателей;
8) освобождение из мест лишения свободы, нахождение на учете службы пробации – единовременно без учета среднедушевого дохода в размере 5,4 месячных расчетных показателей;
9) пенсионерам по возрасту предоставляется санаторно-курортное лечение путем предоставления санаторно-курортной путевки ежегодно без учета среднедушевого дохода.";
подпункт 4 пункта 7 изложить в новой редакции:
"4) День Конституции Республики Казахстан – 30 августа (по одному из оснований):
лицам с инвалидностью 1, 2 группы и детям с инвалидностью до восемнадцати лет (одному из родителей или иным законным представителям детей с инвалидностью) – в размере 20000 (двадцать тысяч) тенге;
лицам, достигшим 90 лет и старше – в размере 20000 (двадцать тысяч) тенге;";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. При поступлении заявления на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по основанию, указанному в подпункте 5) пункта 6 настоящих Правил, уполномоченный орган по оказанию социальной помощи или аким сельского, поселкового округа в течение 1 (один) рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Бородулихинского районного маслихата
С. Урашева
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель управления
координации занятости и социальных
программ области Абай
___________________А. Нурлыбек
"___" _______________ 2024 года