Ақтау қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 748 және Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 30/349 "Ақтау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) Ақтау қаласының азаматтарының жекелеген санаттарына жолақысын төлеу жөнінде жеңілдік белгілеу туралы" бірлескен қаулысы және шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 11-07-3026 бірлескен қаулысы және Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 18/114 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 26 желтоқсанда № 4758-12 болып тіркелді
Ақтау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Ақтау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) Ақтау қаласының азаматтарының жекелеген санаттарына жолақысын төлеу жөнінде жеңілдік белгілеу туралы" Ақтау қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі №748 және Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 наурыздағы №30/349 бірлескен қаулысы және шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4186 болып тіркелген) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бірлескен қаулы және шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Ақтау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) адамдардың жекелеген санаттарына жолақысын төлеу жөнінде жеңілдік белгілеу туралы";
көрсетілген бірлескен қаулы және шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ақтау қаласында қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жолақысын төлеу жөнінде жеңілдік, жеңілдікке құқығын растайтын құжаты болған кезде (айына алпыс реттен аспайтын), келесідей адамдардың жекелеген санаттарына белгіленсін:
төрт және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар аналарға;
Маңғыстау облысының (қаласының, ауданының) Құрметті азаматтарына;
бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
бала кезінен мүгедектігі бар адамдарға;
1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарға;
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған көпбалалы аналарға;
Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқан тұлғаларға.
2. Осы бірлескен қаулы және шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтау қаласының әкімі А. Байпаков
Ақтау қалалық мәслихатының төрағасы С. Закенов

О внесении изменений в совместное постановление акимата города Актау от 7 апреля 2020 года № 748 и решение Актауского городского маслихата от 30 марта 2020 года № 30/349 "Об установлении льготы по оплате проезда отдельным категориям граждан города Актау на общественном транспорте (кроме такси) в городе Актау"
Совместные постановление акимата города Актау Мангистауской области от 20 декабря 2024 года № 11-07-3026 и решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 20 декабря 2024 года № 18/114. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 декабря 2024 года № 4758-12
Акимат города Актау ПОСТАНОВЛЯЕТ и Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в совместное постановление акимата города Актау от 7 апреля 2020 года № 748 и решение Актауского городского маслихата от 30 марта 2020 года № 30/349 "Об установлении льготы по оплате проезда отдельным категориям граждан города Актау на общественном транспорте (кроме такси) в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №4186) следующие изменения:
заголовок указанного совместного постановления и решения изложить в новой редакции:
"Об установлении льготы по оплате проезда отдельным категориям лиц на общественном транспорте (кроме такси) в городе Актау"
пункт 1 указанного совместного постановления и решения изложить в новой редакции:
"1. Установить льготу по оплате проезда на общественном транспорте (кроме такси) в городе Актау при наличии документа, подтверждающего право на льготу (не более шестидесяти раз в месяц), следующим отдельным категориям лиц:
матерям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
Почетным гражданам Мангистауской области (города, района);
лицам с инвалидностью первой и второй группы;
лицам с инвалидностью с детства;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях;
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа";
лицам, принимавшим участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане.
2. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Актау А. Байпаков
Председатель Актауского городского маслихата С. Закенов