"Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына коммуналдық қызметтерге тарифтердің көтерілуіне байланысты әлеуметтік көмек көрсету және өтемақы төлеу мөлшерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 9 тамыздағы № 37 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының XV сессиясының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 96 шешiмi. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2024 жылғы 4 сәуірде № 1766-02 болып тіркелді
Ескерту. 01.03.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына коммуналдық қызметтерге тарифтердің көтерілуіне байланысты әлеуметтік көмек көрсету және өтемақы төлеу мөлшерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 9 тамыздағы № 37 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1735 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған шешіммен бекітілген, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына коммуналдық қызметтерге тарифтердің көтерілуіне байланысты әлеуметтік көмек көрсету және өтемақы төлеу мөлшерін белгілеу қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Әлеуметтік көмек кірісті есептемей 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, 2023 жылғы 1 қарашадан бастап – республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленетін 0,6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, 2024 жылғы 1 наурыздан – 0,75 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, 2024 жылғы 1 сәуірден – 0,8 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде мұқтаж азаматтардың мынадай жекелеген санаттарына көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне;
2) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
3) жеңілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлерге;
4) бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға;
5) мүгедектігі бар баласы (балалары) бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасыларға;
6) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналарға, көп балалы отбасыларға;
7) мемлекеттік немесе қоғамдық міндеттерді, әскери қызметті атқару кезінде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмірін құтқару кезінде, құқықтық тәртіпті қорғау кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасыларына;
8) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің 207-бабының 1-тармағына сәйкес жасы бойынша зейнеткерлерге;
9) жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, мемлекеттің толық қамтамасыз етуіндегілерді қоспағанда.".
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М.Отыншиев

О внесении изменения в решение маслихата города Алматы от 9 августа 2023 года № 37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи и установления размера выплаты компенсации отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с повышением тарифов на коммунальные услуги"
Решение XV сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 29 марта 2024 года № 96. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 4 апреля 2024 года № 1766-02
Сноска. Вводится в действие с 01.03.2024 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы от 9 августа 2023 года № 37 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи и установления размера выплаты компенсации отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с повышением тарифов на коммунальные услуги" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1735) следующее изменение:
в Правилах оказания социальной помощи и установления размера выплаты компенсации отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с повышением тарифов на коммунальные услуги, утвержденных указанным решением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Социальная помощь оказывается без учета дохода в размере 0,5 месячного расчетного показателя, с 1 ноября 2023 года – 0,6 месячного расчетного показателя, с 1 марта 2024 года – 0,75 месячного расчетного показателя, с 1 апреля 2024 года – 0,8 месячного расчетного показателя, устанавливаемого на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете, следующим отдельным категориям нуждающихся гражданам:
1) ветеранам Великой Отечественной войны;
2) ветеранам боевых действий на территории других государств;
3) ветеранам, приравненным по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
4) лицам с инвалидностью первой и второй групп;
5) семьям, имеющим или воспитывающим ребҰнка (детей) с инвалидностью;
6) многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", многодетным семьям;
7) семьям лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка;
8) пенсионерам по возрасту, согласно пункту 1 статьи 207 Социального Кодекса Республики Казахстан;
9) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, за исключением содержащихся на полном государственном обеспечении.".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 марта 2024 года.
Председатель маслихата города Алматы М.Отыншиев