Атырау облыстық мәслихатының "Атырау облысында жылу маусымына дайындық және оны өткізу Қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 16 наурыздағы № 198-VI шешіміне өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 124-VIII шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 8 қазанда № 5223-06 болып тіркелді
Атырау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау облыстық мәслихатының "Атырау облысында жылу маусымына дайындық және оны өткізу Қағидаларын бекіту туралы" 2018 жылғы 16 наурыздағы № 198-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4093 тіркелді) шешіміне келесі өзгеріспен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімімен бекітілген Атырау облысында жылу маусымына дайындық және оны өткізу қағидаларында:
мынадай мазмұндағы 6-1, 6-2 және 6-3-тармақтармен толықтырылсын:
"6-1. Алдағы жылу маусымында Атырау облысының инженерлік-энергетикалық кешені және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін қысқы жағдайларда жұмысқа дайындаудың жыл сайынғы жоспарын (бұдан әрі – жылу маусымына дайындық жоспары) мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) облыстың тұрғын үй-коммуналдық және отын-энергетикалық кешеніне жататын кәсіпорындар жыл сайын, жылу маусымы аяқталғаннан кейін қаланың және аудандардың жергілікті атқарушы органдарына жылу маусымына дайындық жоспарларын ұсынады;
2) қаланың және аудандардың жергілікті атқарушы органдары ұсынылған жылу маусымына дайындық жоспарларын бірыңғай жоспарға біріктіреді;
3) қаланың және аудандардың жергілікті атқарушы органдары жылу маусымына дайындықтың бірыңғай жоспарларын жыл сайын 15 мамырға дейін "Атырау облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - Басқарма) жинақ үшін ұсынады;
6-2. Жылу маусымына дайындық жоспарларын орындау жөніндегі есептер мына тәртіпте ұсынылады:
1) тұрғын үй-коммуналдық және отын-энергетикалық кешенге жататын кәсіпорындарымен қаланың және аудандардың жергілікті атқарушы органдарына –апта сайын дүйсенбі күні;
2) қаланың және аудандардың жергілікті атқарушы органдары өз өңірі бойынша жинақ есепті – Басқармаға апта сайын сейсенбі күні;
3) Басқарма облыс бойынша жинақ есепті әр аптаның сәрсенбі күні – Атырау облысының әкімдігіне ұсынады.
6-3. Жылыту маусымына дайындық кезінде жоспарланған жұмыстар орындалмаған жағдайда есепке мыналар көрсетіледі:
1) орындалмау себептері көрсетілген анықтама;
2) ахуалды түзету бойынша қабылданып жатқан шаралар;
3) жұмыстарды орындаудың жаңа мерзімдері көрсетіледі.";
13-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Күзгі-қысқы жағдайларда жұмыс үшін әзірлік паспорттарын уақытылы алмаған жағдайда, энергия өндіруші және энергия тасымалдаушы ұйымдар Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес әкімшілік жауапкершілікке тартылады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменения и дополнений в решение Атырауского областного маслихата от 16 марта 2018 года № 198-VI "Об утверждении Правил подготовки и проведения отопительного сезона в Атырауской области"
Решение Атырауского областного маслихата от 27 сентября 2024 года № 124-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 8 октября 2024 года № 5223-06
Атырауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского областного маслихата от 16 марта 2018 года № 198-VI "Об утверждении Правил подготовки и проведения отопительного сезона в Атырауской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4093) следующие изменение и дополнения:
В Правилах подготовки и проведения отопительного сезона в Атырауской области, утвержденных указанным решением:
дополнить пунктами 6-1, 6-2 и 6-3 следующего содержания:
"6-1. Предоставление ежегодного плана подготовки объектов инженерно-энергетического комплекса и жилищно-коммунального хозяйства Атырауской области к работе в зимних условиях в предстоящем отопительном сезоне (далее – план подготовки к отопительному сезону) осуществляется в следующем порядке:
1) предприятия, входящие в жилищно-коммунальный и топливно-энергетический комплекс области, представляют ежегодно, по окончанию отопительного сезона, планы подготовки к отопительному сезону в местные исполнительные органы города и районов;
2) местные исполнительные органы города и районов объединяют представленные планы подготовки к отопительному сезону в единый план;
3) местные исполнительные органы города и районов представляют ежегодно до 15 мая единые планы подготовки к отопительному сезону в государственное учреждение "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Атырауской области" (далее -Управление) для свода.
6-2. Отчеты по выполнению планов подготовки к отопительному сезону представляются в следующем порядке:
1) предприятиями, входящими в жилищно-коммунальный и топливно-энергетический комплекс, еженедельно по понедельникам – в местные исполнительные органы города и районов;
2) местными исполнительными органами города и районов сводный отчет по своему региону еженедельно по вторникам – в Управление;
3) Управление представляет сводный отчет по области еженедельно по средам в акимат Атырауской области.
6-3. При невыполнении запланированных работ при подготовке к отопительному сезону к отчету указываются:
1) справка с указанием причин невыполнения;
2) принимаемые меры по исправлению ситуации;
3) новые сроки выполнения работ.";
пункт 13 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"В случае несвоевременного получения паспорта готовности для работы в осенне-зимних условиях, энергопроизводящие и энергопередающие организации несут административную ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

"22. Үш тәулік бойы сыртқы ауаның орташа температурасы +8℃ және одан жоғары немесе сыртқы ауа температурасы күрт көтерілуі туралы болжам болған кезде Атырау қаласы және аудан әкімдері тиісті өкіммен жылу маусымының аяқталғандығы туралы жариялайды.
Жылу маусымы аяқталғаннан кейін ғимаратты (үйді) пайдаланушы ұйымдар орталық жылу жүйесін ажыратады және ыстық сумен жабдықтау жүйелерінің жұмысын жазғы сызба бойынша қамтамасыз етеді.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Атырау облыстық мәслихатының заңдылықты сақтау, депутаттық этика және құқық қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Мәслихат төрағасы М. Хайруллиев

"22. При средней температуре наружного воздуха +8°С и выше в течение трех суток или прогнозе о резком повышении температуры наружного воздуха акимы районов и города Атырау соответствующим распоряжением объявляют о завершении отопительного сезона.
После окончания отопительного сезона организации, эксплуатирующие здания (дома), отключают систему центрального отопления и обеспечивают работу систем горячего водоснабжения по летней схеме.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Атырауского областного маслихата по вопросам соблюдения законности, депутатской этики и правовой защиты.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата М. Хайруллиев