Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2024 жылғы 12 маусымдағы № 18-7 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 13 маусымда № 5203-06 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы, 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларына сәйкес, Қызылқоға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылқоға ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен оны пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Қызылқоға ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Қызылқоға аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 қыркүйектегі № LV-2 "Қызылқоға ауданында бейбіт жиналыстарды өткізу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4733 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Қызылқоға аудандық
мәслихатының төрағасы
Т. Бейсқали
Қызылқоға аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
12 маусымдағы № 18-7
шешіміне 1-қосымша
Қызылқоға ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен оны пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Қызылқоға ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1) Миялы ауылы, А.Құнанбаев көшесінде орналасқан "Жастар" паркі.
2) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты:
Миялы ауылы, "Жастар" паркі, А.Құнанбаев көшесі мен А.Құттыбаева көшесінің қиылысына дейін.
2. Қызылқоға ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.

О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауской области от 12 июня 2024 года № 18-7. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 13 июня 2024 года № 5203-06
В соответствии с подпунктами 1) и 2) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Кызылкогинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний и порядок использования, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Кызылкогинском районе, согласно приложению 1, к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования в Кызылкогинском районе, согласно приложению 2, к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Кызылкогинского районного маслихата от 10 сентября 2020 года № LV-2 "О проведении мирных собраний в Кызылкогинском районе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4733).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Кызылкогинского
районного маслихата
Т. Бейсқали
Приложение 1 к решению
Кызылкогинского районного
маслихата от 12 июня 2024
года № 18-7
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний и порядок использования, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Кызылкогинском районе
1. Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Кызылкогинском районе:
1) Парк "Жастар", расположенный на улице А. Кунанбаева, село Миялы.
2) Маршрут следования для проведения мирных собраний:
Село Миялы, парк "Жастар", до пересечения улицы А. Кунанбаева и улицы А. Куттыбаева.
2. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Кызылкогинском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).

3. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
4. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
5. Қызылқоға ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) Миялы ауылы, А.Құнанбаев көшесінде орналасқан "Жастар" паркі, шекті толу нормасы 250 адам;
2) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Миялы ауылы, "Жастар" паркі, А.Құнанбаев көшесі мен А.Құттыбаева көшесінің қиылысына дейін, шекті толу нормасы 250 адам.
6. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
7. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
8. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
9. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
10. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Қызылқоға ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 09:00-ден ерте бастауға және сағат 20:00-ден кеш аяқтауға болмайды.
Қызылқоға аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
12 маусымдағы № 18-7
шешіміне 2-қосымша
Қызылқоға ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары
Қызылқоға ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасында 800 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейтін:
1) жаппай жерлеу орындарында;

3. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
4. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
5. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Кызылкогинском районе:
1) Парк "Жастар", расположенный на улице А. Кунанбаева, село Миялы, норма предельной заполняемости 250 человек;
2) Село Миялы, парк "Жастар", до пересечения улицы А. Кунанбаева и улицы А. Куттыбаева, норма предельной заполняемости 250 человек.
6. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированном месте для организации и проведения мирных собраний без согласования местного исполнительного органа.
7. В случае если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
9. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
10. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9:00 и заканчиваться позднее 20:00 по местному времени Кызылкогинского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 2 к решению
Кызылкогинского районного
маслихата от 12 июня 2024
года № 18-7
Границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования в Кызылкогинском районе
На территории Кызылкогинского района не допускается проведение пикетирования ближе 800 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;

2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінің және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда тыйым салынады.

2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.