Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері бойынша
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 99-VIII шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 3 шілдеде № 5214-06 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 8-бабы, 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларына сәйкес, Индер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Индер ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындары осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Индер ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Индер ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
4. Индер аудандық мәслихатының 2020 жылғы 18 қыркүйектегі № 395-VI "Индер ауданында бейбіт жиналыстарды өткізу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4738 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Индер аудандық мәслихат төрағасы А. Рамазанов
Индер аудандық мәслихатының
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 99-VIII шешіміне 1-қосымша
Индер ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Индер ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Индербор кенті, Қ.Тұхфатов көшесі, "Жеңіс"саябағы.
2. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты:
Индербор кенті, Қонаев көшесіндегі № 24 үйден бастап Қонаев көшесіндегі № 12 үйде орналасқан "Индер ауданы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратына дейін.
Индер аудандық мәслихатының
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 99-VIII шешіміне 2-қосымша
Индер ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
1. Индер ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.

О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 28 июня 2024 года № 99-VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Атырауской области 3 июля 2024 года № 5214-06
В соответствии с подпунктами 1) и 2) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Индерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Индерском районе, согласно приложению 1, к настоящему решению.
2. Определить порядок использования, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Индерском районе, согласно приложению 2, к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования в Индерском районе, согласно приложению 3, к настоящему решению.
4. Признать утратившим силу решение маслихата Индерского района от 18 сентября 2020 года № 395-VI "О проведении мирных собраний в Индерском районе" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4738).
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Индерского
районного маслихата
А. Рамазанов
Приложение 1 к решению
Индерского районного
маслихата от 28 июня 2024
года № 99-VIII
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Индерском районе
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Индерском районе:
1. "Парк Победы" расположенный на улице Тухфатова поселка Индербор
2. Маршрут следования для проведения мирных собраний:
Начиная с дома №24 на улице Кунаева до здания государственного учреждения "Аппарат акима Индерского районного акимата" расположенного на улице Кунаева дом №12 поселка Индербор
Приложение 2 к решению
Индерского районного
маслихата от 28 июня 2024
года № 99-VIII
Порядок использования, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Индерском районе
1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы его предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Индерском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).

2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Индер ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) Индербор кенті, Тұхфатов көшесі, "Жеңіс саябағы", шекті толу нормасы 150 адам;
2) Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру маршруты: Индербор кенті, Қонаев көшесіндегі № 24 үйденбастап Қонаев көшесіндегі №12 үйде орналасқан "Индер ауданы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің ғимаратына дейін, шекті толу нормасы 150 адам.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Индер ауданның жергілікті уақыты бойынша сағат 09:00-ден ерте бастауға және сағат 20:00-ден кеш аяқтауға болмайды.
Индер аудандық мәслихатының
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 99-VIII шешіміне 3-қосымша
Индер ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмеген объектілердің іргелес аумақтарының шекаралары
Индер ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасында 800 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейтін:

2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Индерском районе:
1) "Парк Победы" расположенный на улице Тухфатова поселка Индербор, норма предельной заполняемости 150 человек;
2) Маршрут следования для проведения мирных собраний: Начиная с дома №24 на улице Кунаева до здания государственного учреждения "Аппарат акима Индерского районного акимата" расположенного на улице Кунаева дом № 12 поселка Индербор, норма предельной заполняемости 150 человек.
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированном месте для организации и проведения мирных собраний без согласования местного исполнительного органа.
6. В случае если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Индерского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 3 к решению
Индерского районного
маслихата от 28 июня 2024
года № 99-VIII
Границы прилегающих территорий объектов, в которых не допускается проведение пикетирования в Индерском районе
На территории Индерского района не допускается проведение пикетирования ближе 800 метров от границы прилегающих территорий:

1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыр жолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда тыйым салынады.

1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.