Сайрам ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2024 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 20-150/VIII шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2024 жылғы 30 қыркүйекте № 6594-13 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 2-10 тармағына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі "Шетелдікдер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" №181 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №33110 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2024 жылға арналған туристік жарнаның мөлшерлемері хостелдерді, қонақ жайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, туристерді орналастыру орындарында болу құнынан 0 (нөл) пайызы мөлшерінде бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ш. Халмурадов

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2024 год по Сайрамскому району
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 27 сентября 2024 года № 20-150/VIII. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 30 сентября 2024 года № 6594-13
В соотвествии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года №181 "Об утверждении Правил уплаты туристкого взноса для иностранцев" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №33110), маслихат Сайрамского района РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев на 2024 год по Сайрамскому району в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата Ш. Халмурадов