Шығыс Қазақстан облысының Глубокое және Тарбағатай аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 11 сәуірдегі № 91 бірлескен қаулысы және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 12/94-VIII шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 23 сәуірде № 9009-16 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, 27-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3, 8, және 11-баптарына сәйкес, "Глубокое ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу туралы" бірлескен Глубокое ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 14 тамыздағы № 313 қаулысы мен Глубокое аудандық мәслихатының 2023 жылғы 5 қазандағы № 5/5-VIII шешімінің, "Тарбағатай ауданының әкімшілік аумақ құрылысына өзгерістер енгізу туралы" бірлескен Тарбағатай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 23 қазандағы № 8/3 шешімі мен Тарбағатай ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 23 қазандағы № 234 қаулысының негізінде Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шығыс Қазақстан облысының әкімшілік-аумақтық құрылысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Глубокое ауданы бойынша:
Алтай және Верхнеберезовка кенттері ауылдар санатына жатқызылсын;
мынадай елді мекендер:
Алтай ауылының Калинино ауылы;
Кожохово ауылдық округінің Сметанино ауылы;
Краснояр ауылдық округінің Аврора станциясы таратылсын және өзге қоныстар санатына жатқызылсын;
таратылатын ауылдардың аумақтары:
Калинино қонысы Алтай ауылының құрамына;
Сметанино қонысы шекаралары өзгертіле отырып, Кожохово ауылдық округінің Кожохово ауылының құрамына;
Аврора қонысы шекаралары өзгертіле отырып, Краснояр ауылдық округінің Предгорное ауылының құрамына енгізілсін;
Тарбағатай ауданы бойынша:
мынадай елді мекендер:
Ақжар ауылдық округінің Сағындық ауылы;
Қарасу ауылдық округінің Өтеген ауылы;
Маңырақ ауылдық округінің Жалғызтөбе ауылы таратылсын және өзге қоныстар санатына жатқызылсын;
таратылатын ауылдардың аумақтары:
Сағындық қонысы шекаралары өзгертіле отырып Ақжар ауылдық округінің Жаңалық ауылының құрамына;
Өтеген қонысы шекаралары өзгертіле отырып Қарасу ауылдық округінің Қарасу ауылының құрамына;
Жалғызтөбе қонысы шекаралары өзгертіле отырып Маңырақ ауылдық округінің Дәулетбай ауылының құрамына енгізілсін.

О внесении изменений в административно-территориальное устройство Глубоковского и Тарбагатайского районов Восточно-Казахстанской области
Совместные постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 11 апреля 2024 года № 91 и решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 апреля 2024 года № 12/94-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 23 апреля 2024 года № 9009-16
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 3, 8 и 11 Закона "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместного постановления акимата Глубоковского района от 14 августа 2023 года № 313 и решения Глубоковского районого маслихата от 5 октября 2023 года № 5/5-VIII "О внесении изменений в административно-территориальное устройство Глубоковского района", совместного решения Тарбагатайского районого маслихата от 23 октября 2023 года № 8/3 и постановления акимата Тарбагатайского района от 23 октября 2023 года № 234 "О внесении изменений в административно-территориальное устройство Тарбагатайского района" Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ и Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в административно-территориальное устройство Восточно-Казахстанской области следующие изменения:
по Глубоковскому району:
поселки Алтайский и Верхнеберезовский отнести к категории сел;
упразднить и отнести к категории иные поселения следующие населенные пункты:
село Калинино села Алтайский;
село Сметанино Кожоховского сельского округа;
станцию Аврора Красноярского сельского округа;
территорию упраздняемых сел включить:
поселение Калинино в состав села Алтайский;
поселение Сметанино с изменением границ в состав села Кожохово Кожоховского сельского округа;
поселение Аврора с изменением границ в состав села Предгорное Красноярского сельского округа;
по Тарбагатайскому району:
упразднить и отнести к категории иные поселения следующие населенные пункты:
село Сагындык Акжарского сельского округа;
село Отеген Карасуского сельского округа;
село Жалгизтобе Маныракского сельского округа;
территорию упраздняемых сел включить:
поселение Сагындык с изменением границ в состав села Жаңалык Акжарского сельского округа;
поселение Отеген с изменением границ в состав села Карасу Карасуского сельского округа;
поселение Жалгизтобе с изменением границ в состав села Даулетбай Маныракского округа.

2. Осы бірлескен қаулы және шешім олардың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі Е. Көшербаев
Облыстық мәслихаттың төрағасы Д. Рыпаков

2. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области Е. Кошербаев
Председатель областного маслихата Д. Рыпаков