"Іздеушіліктің салдарын жою бойынша жер қойнауын пайдаланушының міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету мөлшерін айқындау туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № 263 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2024 жылғы 30 мамырдағы № 134 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 31 мамырда № 9029-16 болып тіркелді
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Іздеушіліктің салдарын жою бойынша жер қойнауын пайдаланушының міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету мөлшерін айқындау туралы" Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2018 жылғы 5 қыркүйектегі № 263 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5676 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулыға қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шығыс Қазақстан облысының кәсіпкерлік және индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін оның Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шығыс Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шығыс Қазақстан облысы әкімі Е. Кошербаев
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2024 жылғы 30 мамырдағы
№ 134 Қаулыға қосымша
Шығыс
Қазақстан облысы әкімдігінің
2018 жылғы 5 қыркүйектегі
№ 263 қаулысына қосымша
Шығыс Қазақстан облысы бойынша бір гектар үшін кен іздеушіліктің салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшері
Кен іздеушілік мерзімінің әр жылы үшін қамтамасыз ету мөлшері "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 27 желтоқсандағы № 125-VІ ҚРЗ Кодексінің 210-бабының 3-тармағында және 274-бабында белгіленген бір гектар бойынша кен іздеушілік бойынша операцияларға арналған жыл сайынғы ең төменгі шығыстар сомасының 10%-ы мөлшерінде мынадай формула бойынша айқындалады:
О1=(3170×АЕК×10%)/5
мұндағы:
О1 – кен іздеушілік мерзімінің әр жылы үшін қамтамасыз ету мөлшері;
АЕК – республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіш және кен іздеушілікке арналған лицензияны беруге өтініш берілген жылы қолданыста болған айлық есептік көрсеткіш;
/5 – бір гектар үшін кен іздеушіліктің салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін алу үшін.

О внесении изменения в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 5 сентября 2018 года № 263 "Об определении размера обеспечения исполнения обязательств недропользователя по ликвидации последствий старательства"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 30 мая 2024 года № 134. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 31 мая 2024 года № 9029-16
Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 5 сентября 2018 года № 263 "Об определении размера обеспечения исполнения обязательств недропользователя по ликвидации последствий старательства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5676) следующее изменение:
Приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития Восточно-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Восточно-Казахстанского областного акимата после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Восточно-Казахстанской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Восточно-Казахстанской области Е. Кошербаев
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 30 мая 2024 года № 134
Приложение к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 5 сентября 2018 года № 263
Размер обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий старательства за один гектар по Восточно-Казахстанской области
Размер обеспечения за каждый год срока старательства определяется в размере 10% от суммы ежегодных минимальных расходов на операции по старательству по одному гектару, установленных в пункте 3 статьи 210 и статьи 274 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" от 27 декабря 2017 года № 125-VI ЗРК, по следующей формуле:
О1=(3170×МРП×10%)/5
где:
О1 – размер обеспечения за каждый год срока старательства;
МРП – месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете и действующего в год подачи заявления на выдачу лицензии на старательство;
/5 – для получения размера обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий старательства за один гектар.