Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 23 қаңтардағы № 15 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 23 қаңтарда № 35660 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
Е. Кенжеханұлы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 23 қаңтардағы
№ 15 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлардың және адамның денсаулығына қауiп төндiретiн жануарларды, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзатты мiндеттi түрде алып қою және жою жүргiзiлетiн кездегі жануарлардың аса қауiптi ауруларының тiзбесi осы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2025 года № 15. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2025 года № 35660
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Е. Кенжеханұлы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Утвержден приказом
исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 января 2025 года № 15
Перечень некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891):
Перечень особо опасных болезней животных, при которых проводятся обязательное изъятие и уничтожение животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).

2. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларында:
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру тәртібі";
4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат береді.
5. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.
6. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат алу үшін болжамды орын ауыстыру басталғанға дейін портал арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында өтініш ұсынады.
Өтініш жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өндеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектісінің, соңдай-ақ орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспорты (импорты) жоспарланатын, ветеринариялық препараттарды, азықты және азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдардың орналасқан жері бойынша беріледі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады. Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Өтініш берілгеннен кейін порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254):
в Правилах выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории";
пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Государственная услуга "Выдача разрешения на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (далее – государственная услуга) оказывается Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором Республики Казахстан или его заместителями (далее – услугодатель).
Услугодателем выдается разрешение на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (далее – Перечень) указан в приложении 2 к настоящим Правилам.
6. Физические и юридические лица (далее – услугополучатели) для получения разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории до предполагаемого начала перемещения представляют через портал заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Заявление предоставляется по месту нахождения объекта производства, осуществляющего выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организации по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, с которого (на который) планируется экспорт (импорт) перемещаемых (перевозимых) объектов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
После подачи заявления в "личном кабинете" услугополучателя на портале отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:

"22. Импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат беру туралы хаты мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) жүк жөнелтушінің атауы (заңды тұлғалар үшін – өндіріс объектісінің атауы, елі, өңірі, ауданы, мекенжайы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін – аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, елі, өңірі, ауданы, өндіріс объектісінің мекенжайы);
2) өндіруші кәсіпорынның атауы (кәсіпорынның атауы, елі, өңірі, ауданы, мекенжайы);
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы;
4) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны және оның өлшем бірліктері;
5) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорттаушы немесе импорттаушы елі және шыққан елі;
6) көлік түрі;
7) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні әкелу және әкету жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесі;
8) аумағы арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзиті жүзеге асырылатын тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторымен немесе оның орынбасарларымен келісілген жануарларды тасымалдау бағдары, аялдамалары, қайта тиеу, азықтандыру (суару) орындары, тасу (айдау) шарттары.";
24, 25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Ведомствоның жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын, сондай-ақ орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкестігін тексереді.
Хатта көрсетілген мәліметтердің толық және дұрыс болу фактісі және осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкестігі анықталған жағдайда, ведомствоның жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсатты не уәжді бас тартуды ресімдейді.
25. Ведомствоның жауапты орындаушысы импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органына электрондық құжат нысанында тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсатты не Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасары қол қойылған уәжді бас тартуды жібереді.

"22. Письмо уполномоченного органа в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера о выдаче разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов через территорию Республики Казахстан содержит следующие сведения:
1) наименование грузоотправителя (для юридических лиц – наименование, страна, регион, район, адрес объекта производства, для физических лиц, осуществляющих транспортировку (перемещение) перемещаемых (перевозимых) объектов – фамилия, имя, отчество (при его наличии), страна, регион, район, адрес объекта производства);
2) наименование предприятия-производителя (название предприятия, страна, регион, район, адрес);
3) наименование перемещаемого (перевозимого) объекта;
4) количество перемещаемого (перевозимого) объекта и единицы его измерения;
5) страна-экспортер или импортер и страна происхождение перемещаемого (перевозимого) объекта;
6) вид транспорта;
7) перечень пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, через которые будут осуществляться ввоз и вывоз перемещаемого (перевозимого) объекта;
8) маршрут следования, остановок, перегрузок, мест кормления (поения) животных, условия провоза (перегона), согласованного с главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором или его заместителями соответствующей административно-территориальной единицы, через территории которой осуществляется транзит перемещаемого (перевозимого) объекта.";
пункты 24, 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"24. Ответственный исполнитель ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту и достоверность представленных сведений, указанных в пункте 22 настоящих Правил, а также соответствие перемещаемого (перевозимого) объекта пункту 23 настоящих Правил.
В случае установления факта полноты и достоверности сведений, указанных в письме, и соответствия пункту 23 настоящих Правил, ответственный исполнитель ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ.
25. Ответственный исполнитель ведомства направляет уполномоченному органу в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера в форме электронного документа разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированный отказ, за подписью Главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора Республики Казахстан или его заместителя.

26. Хатты қарау және рұқсат беру немесе уәжді бас тарту мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасары осы Қағидалардың 23-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкессіздік болған кезде тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат беруден бас тартады.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшалар осы Тізбеге 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес 4-1-қосымшамен толықтырылсын.
3. "Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10410 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларында:
6-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) ақпараттық жүйені пайдалана отырып ветеринариялық-санитариялық сараптама нәтижелері бойынша сараптама актісін (сынақ хаттамасын) ресімдеуді және беруді қамтиды.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларында:
3-тармақта:
6) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
"8-1) "электрондық үкіметтің" веб-порталындағы пайдаланушы кабинеті – "электрондық үкімет" веб-порталының электрондық нысанда қызметтер көрсету мәселелері, өтініштерді қарайтын субъектілерге жеке және заңды тұлғалардың өтініш жасау, сондай-ақ дербес деректерді пайдалану мәселелері бойынша көрсетілген тұлғалардың мемлекеттік органдармен ресми ақпараттық өзара іс-қимылына арналған құрамдасы;";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

26. Срок рассмотрения письма и выдачи разрешения или мотивированного отказа составляет 2 (два) рабочих дня.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместитель отказывает в выдаче разрешения на транзит перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории при несоответствии требованиям, указанным в пункте 23 Правил.";
приложения 1, 2 и 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 4-1 согласно приложению 5 к настоящему Перечню.
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19 "Об утверждении Правил выдачи акта экспертизы (протокола испытаний)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10410):
в Правилах выдачи акта экспертизы (протокола испытаний), утвержденных указанным приказом:
подпункт 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"4) оформление и выдача акта экспертизы (протокола испытаний) по результатам ветеринарно-санитарной экспертизы с использованием информационной системы.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню.
4. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466):
в Правилах присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
подпункт 6) исключить;
дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) кабинет пользователя на веб-портале "электронного правительства" (далее – личный кабинет) – компонент веб-портала "электронного правительства", предназначенный для официального информационного взаимодействия физических и юридических лиц с государственными органами по вопросам оказания услуг в электронной форме, вопросам обращения к субъектам, рассматривающим обращения указанных лиц, а также использования персональных данных;";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге арналған өтінішті жолдайды.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, өндіріс объектісіне бұрын берілген есепке алу нөмірі туралы, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының бар-жоғы туралы, меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға беру/өтеусіз пайдалану) өндірістік үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы жеке кабинеттегі тиісті мәртебе порталда өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі өзгерген, дара кәсіпкерді қайта тіркеу және (немесе) оның атауы өзгерген, заңды тұлғаның атауы өзгерген және (немесе) заңды тұлға бірігу, қайта құру, заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаға қосылуы, бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған, өндірістік үй-жайларға меншік құқығы өзгерген немесе өндірістік үй-жайларды жалға беру шарты (өтеусіз пайдалану шарты) өзгерген, бұзылған, тоқтатылған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы өзгерістер туындаған сәттен бастап 1 (бір) ай ішінде көрсетілетін қызметті берушіге ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, өзгерістер туралы ақпаратты растайтын тиісті құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге өтініш береді.
Егер осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген өзгерістер өндіріс объектісінің жүзеге асырылатын қызмет түрінің өзгеруіне әкеп соқпаса, онда көрсетілетін қызметті беруші өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өндіріс объектісіне есепке алу нөмірінің берілгені туралы растауды қайта ресімдейді.
Қызмет түрі өзгерген жағдайда, өндіріс объектісі осы Қағидаларға сәйкес есепке алу нөмірін беру рәсімінен қайта өтеді.
Жылжымалы (мобильді) объектілері бар өндіріс объектілері оларды қолданыстағы есепке алу нөміріне байланыстырады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала заявление на присвоение учетного номера объекту производства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ранее присвоенном учетном номере объекту производства, о наличии ветеринарно-санитарного заключения на объект производства, о наличии производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование на срок более одного года), услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
Подтверждением принятия заявления на портале является соответствующий статус в личном кабинете о принятии запроса для оказания государственной услуги.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя и (или) изменения его наименования, изменения наименования юридического лица и (или) реорганизации юридического лица в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица к другому юридическому лицу, выделения и разделения, изменения прав собственности на производственные помещения или изменения, расторжения, прекращения договора аренды (договора безвозмездного пользования) производственных помещений, услугополучатель в течение 1 (одного) месяца с момента возникновения изменений подает услугодателю заявление на присвоение учетного номера объекту производства по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением соответствующих документов, подтверждающих информацию об изменениях, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
В случае, если изменения, указанные в части первой настоящего пункта, не повлекли изменения вида осуществляемой деятельности объекта производства, то услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления переоформляет подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства.
В случае изменения вида деятельности, объект производства проходит повторную процедуру присвоения учетного номера в соответствии с настоящими Правилами.
Объекты производства, имеющие передвижные (мобильные) объекты, осуществляют их привязку к действующему учетному номеру.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Есепке алу нөмірі, мал сою алаңдарына, жалға беру, өтеусіз пайдалану шартының негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін жүзеге асыратын өндіріс объектілерін қоспағанда, өндіріс объектісі қызметінің барлық кезеңіне беріледі.
Мал сою алаңдарына есепке алу нөмірлері 1 (бір) жыл мерзімге беріледі және сол өңірде ет өңдеу кәсіпорындары немесе мал сою пункттері салынғанға дейін жыл сайын расталуға тиіс. Жалға беру, өтеусіз пайдалану шартының негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірлері жалға беру, өтеусіз пайдалану шартының қолданылу мерзіміне беріледі. Бар есепке алу нөмірін растау үшін жалға беру, өтеусіз пайдалану шартының негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін жүзеге асыратын сою алаңдары, өндіріс объектілері берілген есепке алу нөмірлерін сақтай отырып, осы Қағидаларға сәйкес есепке алу нөмірлерін алуда қайта рәсімдеуден өтеді.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшалар осы Тізбеге 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. "Кейіннен өткізуге арналған ауыл шаруашылығы жануарларын союды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 7-1/370 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11591 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кейіннен өткізуге арналған ауыл шаруашылығы жануарларын союды ұйымдастыру қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Ауыл шаруашылығы жануарларын сою алдындағы ветеринариялық қарап тексеру мен ұшалар мен ағзаларды сойғаннан кейін ветеринариялық қарап тексеру нәтижелерін ветеринариялық дәрігер "Ветеринариялық есеп пен есептілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 25 ақпандағы № 16-07/114 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9342 болып тіркелген) сәйкес бекітілген нысан бойынша сойылатын жануарларды қарап тексерудің және сою пункттері (алаңдары) мен ет комбинаттарында ет және ет өнімдерін ветеринариялық-санитариялық сараптау нәтижелерiн есепке алу журналына тіркейді және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру дерекқорына енгізеді.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Сою алаңдарында (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдарында) жануарларды сою кезде ветеринариялық дәрігер:
союға келіп түскен ауыл шаруашылығы жануарларына (немесе жеке жануарға) ілеспе ветеринариялық құжаттың (ветеринариялық анықтама немесе ветеринариялық сертификат) болуына және ауыл шаруашылығы жануарларының (немесе жеке жануардың) ілеспе ветеринариялық құжатқа сәйкестігіне тексеруді;

"12. Учетный номер выдается на весь период деятельности объекта производства, за исключением объектов производства, осуществляющих деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды, безвозмездного пользования, убойных площадок.
Убойным площадкам учетные номера выдаются сроком на 1 (один) год и подлежат ежегодному подтверждению до строительства в данном регионе мясоперерабатывающих предприятий или убойных пунктов. Объектам производства, осуществляющим деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды, безвозмездного пользования, учетные номера выдаются на срок действия договора аренды, безвозмездного пользования. Убойные площадки, объекты производства, осуществляющие деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды, безвозмездного пользования, для подтверждения имеющегося учетного номера проходят повторную процедуру присвоения учетного номера в соответствии с настоящими Правилами с сохранением присвоенных учетных номеров.";
приложения 1, 2 и 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему Перечню.
5. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 7-1/370 "Об утверждении Правил организации проведения убоя сельскохозяйственных животных, предназначенных для последующей реализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11591):
в Правилах организации проведения убоя сельскохозяйственных животных, предназначенных для последующей реализации, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Результаты предубойного ветеринарного осмотра сельскохозяйственных животных и послеубойного ветеринарного осмотра туш и органов регистрируются ветеринарным врачом в журнале учета результатов осмотра убойных животных и ветеринарно-санитарной экспертизы мяса и мясопродуктов на убойных пунктах (площадках) и мясокомбинатах по форме, утвержденной приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 февраля 2014 года № 16-07/114 "Об утверждении форм ветеринарного учета и отчетности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9342), и вносятся в базу данных по идентификации сельскохозяйственных животных.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. При проведении убоя животных на убойных площадках (площадках по убою сельскохозяйственных животных) ветеринарным врачом проводится:
проверка наличия сопроводительного ветеринарного документа (ветеринарная справка или ветеринарный сертификат) на сельскохозяйственных животных (или отдельное животное), поступивших на убой, и соответствия сельскохозяйственных животных (или отдельного животного) сопроводительному ветеринарному документу;

ауыл шаруашылығы жануарында Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларына (бұдан әрі – Бірдейлендіру қағидалары) сәйкес берілген жеке нөмірінің, ветеринариялық паспортының және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 2 маусымдағы № 367 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6321 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидаларына (бұдан әрі – Дерекқор қалыптастыру және жүргізу қағидалары) сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда немесе одан алынған үзінді-көшірмеде өткізілген ветеринариялық-профилактикалық іс-шаралар мен диагностикалық зерттеулер туралы мәліметтердің болуына тексеруді;
ветеринариялық қағидаларға сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларының термометриясын жүргізе отырып, сою алдында ветеринариялық қарап-тексеруді және ұшалар мен ішкі ағзаларды сойылғаннан кейін қарап-тексеруді, ұшаларды таңбалауды жүргізеді.
Ауыл шаруашылығы жануарлары сою алаңдарында (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдарында) сойылған кезде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларына және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарға (бұдан әрі – Ветеринариялық құжаттарды беру қағидалары) сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдардың ветеринария саласындағы маманы немесе жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың ветеринариялық нормативтерге сәйкестігін анықтау жөніндегі өндірістік бақылау бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері берген, жануарды сою алдында ветеринариялық қарап-тексеру және сойылғаннан кейін ұшалар мен ағзаларды ветеринариялық қарап-тексеру нәтижелері көрсетілген тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағының саламаттылығы туралы ветеринариялық анықтама ұшамен бірге жүреді.
Сою алаңында (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңында) ауыл шаруашылығы жануарларын сою нәтижесінде алынған ұшалар мен ағзалар өткізу алдында ветеринариялық-санитариялық сараптамадан өтеді.

проверка наличия у сельскохозяйственного животного индивидуального номера, ветеринарного паспорта, выданных в соответствии с Правилами идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127) (далее – Правила идентификации), и сведений о проведенных ветеринарно-профилактических мероприятиях и диагностических исследованиях в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или выписке из нее в соответствии с Правилами формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2010 года № 367 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6321) (далее – Правила формирования и ведения базы данных);
предубойный ветеринарный осмотр с проведением термометрии сельскохозяйственных животных и послеубойный ветеринарный осмотр туш и органов, клеймение туш, в соответствии с ветеринарными правилами.
При убое сельскохозяйственных животных на убойных площадках (площадках по убою сельскохозяйственных животных) туша сопровождается ветеринарной справкой о благополучии территории соответствующей административно-территориальной единицы с указанием результатов предубойного ветеринарного осмотра животного и послеубойного ветеринарного осмотра туш и органов, выданной специалистом в области ветеринарии государственных ветеринарных организаций, созданных местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, или ветеринарным врачом подразделения производственного контроля по определению соответствия животных, продукции и сырья животного происхождения ветеринарным нормативам в соответствии с Правилами выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) (далее – Правила выдачи ветеринарных документов).
Перед реализацией туши и органы, полученные в результате убоя сельскохозяйственных животных на убойной площадке (площадке по убою сельскохозяйственных животных), проходят ветеринарно-санитарную экспертизу.

9. Сою пункттерінде немесе ет өңдеу кәсіпорындарында сойған кезде ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасының немесе өндірістік бақылау бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері:
союға келіп түскен ауыл шаруашылығы жануарларына (немесе жеке жануарға) ілеспе ветеринариялық құжаттың (ветеринариялық анықтама немесе ветеринариялық сертификат) болуын және ауыл шаруашылығы жануарларын (немесе жеке жануарды) ілеспе ветеринариялық құжатқа сәйкестігін тексеруді;
ауыл шаруашылығы жануарында Бірдейлендіру қағидаларына сәйкес берілген жеке нөмірінің, ветеринариялық паспорттың және Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу қағидаларына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда немесе одан алынған үзінді-көшірмеде өткізілген ветеринариялық-профилактикалық іс-шаралар мен диагностикалық зерттеулер туралы мәліметтердің болуын тексеруді;
ветеринариялық қағидаларға және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10410 болып тіркелген) Сараптама актісі (сынақ хаттамасы) беру қағидаларына (бұдан әрі − Сараптама актісі (сынақ хаттамасы)) сәйкес сою алдында термометрия жүргізе отырып, жануарды ветеринариялық қарап-тексеруді және сойылғаннан кейін ұшалар мен ішкі ағзаларды ветеринариялық-санитариялық сараптамадан өткізуді, сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беруді, ұшаларды таңбалауды жүргізеді.
Сою пункттерінде немесе ет өңдеу кәсіпорындарында ауыл шаруашылығы жануарларын сойған кезде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің диагностикасы және ветеринариялық-санитариялық сараптама нәтижелері бойынша ветеринариялық зертханалар берген сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) негізінде Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларына сәйкес берілген ветеринариялық анықтама ұшамен бірге жүреді. Ветеринариялық анықтамада сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) берілген күні мен нөмірі көрсетіледі.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдардың ветеринария саласындағы мамандарына немесе жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың ветеринариялық нормативтерге сәйкестігін айқындау жөніндегі өндірістік бақылау бөлімшесінің ветеринариялық дәрігерлеріне осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген объектілерде сойылмаған, кейіннен өткізуге арналған ауыл шаруашылығы жануарларының ұшасына, сойылған өнімдеріне ветеринариялық анықтама берулеріне жол берілмейді.";

9. При проведении убоя на убойных пунктах или мясоперерабатывающих предприятиях ветеринарным врачом лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы или подразделением производственного контроля проводятся:
проверка наличия сопроводительного ветеринарного документа (ветеринарная справка или ветеринарный сертификат) на сельскохозяйственных животных (или отдельное животное), поступивших на убой, и соответствия сельскохозяйственных животных (или отдельного животного) сопроводительному ветеринарному документу;
проверка наличия у сельскохозяйственного животного индивидуального номера, ветеринарного паспорта выданных в соответствии с Правилами идентификации и сведений о проведенных ветеринарно-профилактических мероприятиях и диагностических исследованиях в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или выписке из нее согласно Правилам формирования и ведения базы данных;
предубойный ветеринарный осмотр животного с проведением термометрии и послеубойная ветеринарно-санитарная экспертиза туш и органов, выдача акта экспертизы (протокола испытаний), клеймение туши в соответствии с ветеринарными правилами и Правилами выдачи акта экспертизы (протокола испытаний), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10410) (далее – акт экспертизы (протокол испытаний)).
При убое сельскохозяйственных животных на убойных пунктах или мясоперерабатывающих предприятиях туша сопровождается ветеринарной справкой, выданной в соответствии с Правилами выдачи ветеринарных документов на основании акта экспертизы (протокола испытаний), выдаваемого ветеринарными лабораториями по результатам диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы перемещаемых (перевозимых) объектов. В ветеринарной справке указывается дата выдачи и номер акта экспертизы (протокола испытаний).
Специалистам в области ветеринарии государственных ветеринарных организаций, созданных местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, или ветеринарным врачам подразделения производственного контроля по определению соответствия животных, продукции и сырья животного происхождения ветеринарным нормативам не допускается выдавать ветеринарную справку на тушу, продукты убоя сельскохозяйственных животных, предназначенных для последующей реализации, не забитых на объектах, указанных в пункте 7 настоящих Правил.".

6. "Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларында және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарда:
29 және 30-тармақтар мынадай редакциянда жазылсын:
"29. Ветеринариялық анықтаманы облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар (бұдан әрі – мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар) береді.
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінде, азық өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарда ветеринариялық анықтаманы өндірістік бақылау бөлімшесінің ветеринариялық дәрігері (бұдан әрі – ветеринариялық дәрігер) Заңның 13-2-бабына сәйкес береді.
30. "Ветеринариялық анықтама беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – № 3 тізбе) осы Қағидаларға 11-қосымшада көрсетілген.
Ветеринариялық анықтаманы алу үшін жануардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың орнын ауыстыруды (тасымалдауды) жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік ветеринариялық ұйымға не портал арқылы осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық анықтаманы беруге арналған өтінішті және № 3 тізбенің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.";
38 және 39-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Жануарға, жануардан алынатын өнім мен шикізатқа берілген ветеринариялық анықтама межелі пунктке дейін, ал жануардан алынған сүтке берілген ветеринариялық анықтама берілген сәтінен бастап 1 (бір) ай бойы жарамды.
Ауыл шаруашылығы жануарларын ет өңдеу кәсіпорындарында, сою пункттерінде немесе сою алаңдарында (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдарында) кейіннен сою үшін жіберу (орнын ауыстыру, тасымалдау) кезінде оларға ветеринариялық анықтама беріледі.
Жануардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың шыққан жерінің эпизоотиялық ахуалы өзгерген жағдайда, бұрын берілген ветеринариялық анықтама алып қойылады.
39. Етке және ет өнімдеріне және субөнімдерге ветеринариялық анықтама Ветеринариялық-санитариялық қағидаларға сәйкес тәртіппен қойылған ветеринариялық таңба немесе мөртабан белгісі болған кезде беріледі.
Жануардан алынатын шикізатқа (былғары және тері шикізаты) ветеринариялық анықтама ветеринариялық зертханалар берген сараптама актісі (сынақ хаттамасы) және таңбалау (сырғалар, жапсырмалар) болған кезде беріледі. Ауыл шаруашылығы жануарларынан алынған былғары және тері шикізатын таңбалау кезінде жануардың жеке нөмірі көрсетіледі.";

6. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898):
в Правилах выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденных указанным приказом:
пункты 29 и 30 изложить в следующей редакции:
"29. Ветеринарная справка выдается государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы (далее – государственная ветеринарная организация).
На объектах производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, в организациях по производству, хранению и реализации кормов, ветеринарная справка выдается ветеринарным врачом подразделения производственного контроля (далее – ветеринарный врач) в соответствии со статьей 13-2 Закона.
30. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача ветеринарной справки" указан в приложении 11 к настоящим Правилам (далее – Перечень № 3).
Для получения ветеринарной справки услугополучатель, осуществляющий перемещение (перевозку) животного, продукции и сырья животного происхождения, подает в государственную ветеринарную организацию, либо посредством портала, заявление на выдачу ветеринарной справки по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам и документы, указанные в пункте 8 Перечня № 3.";
пункты 38 и 39 изложить в следующей редакции:
"38. Ветеринарная справка, выданная на животное, продукцию и сырье животного происхождения, действительна до пункта назначения, на молоко от животного – в течение 1 (одного) месяца с момента выдачи.
При направлении (перемещений, транспортировке) сельскохозяйственных животных для последующего их убоя на мясоперерабатывающих предприятиях, убойных пунктах или убойных площадках (площадках по убою сельскохозяйственных животных) на них выдается ветеринарная справка.
При изменении эпизоотической ситуации места выхода животного, продукции и сырья животного происхождения, ранее выданная ветеринарная справка изымается.
39. Ветеринарная справка на мясо и мясную продукцию и субпродукты выдается при наличии оттиска ветеринарного клейма или штампа, нанесенного в порядке согласно Ветеринарно-санитарным правилам.
На сырье животного происхождения (кожевенное и меховое сырье) ветеринарная справка выдается при наличии акта экспертизы (протокола испытаний), выданного ветеринарными лабораториями, и маркировки (бирки, ярлыки). При маркировке кожевенного и мехового сырья от сельскохозяйственных животных указывается индивидуальный номер животного.";

52-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы ветеринариялық сертификаттары бланкілерінің және олардың түбіртектері бланкілерінің кемінде бес дәрежелі қорғанысы болады, оның ішінде:
түсі;
су белгілері;
типографиялық нөмірі және бланкінің реттік нөмірі (сегіз араб цифрынан тұратын сан);
позитивті көріністегі гильоширлық жиектеме;
гильоширлық рамканың периметрі бойынша орналасқан микромәтін.
Ветеринариялық сертификаттар бланкілер түсі, ресімделуі және қорғаныш элементтері бойынша бірдей болады. Бланкінің форматы 210 x 297 миллиметр.
№ 1-нысанды ветеринариялық сертификат бланкісінің түсі – көк, № 2-нысан – қызыл, № 3-нысан – қоңыр.
Бланк кемінде 50 пайыз мақта талшықтарынан тұратын, оның сенімді визуалды бақылануын қамтамасыз ететін контрастілігі айқын, жарық-көлегейлі эксклюзивті су белгісі бар арнайы қағазда дайындалады. Қағаз ультракүлгін сәулелердің әсеріне жарқырамайды, спектрдің көрінетін және өзге облыстарында бақыланатын кемінде екі талшық түрінен тұрады. Ультракүлгін сәулелердің әсерінен көгілдір түсті көрінетін люминесценциясы бар арнайы талшықтар қолданылмайды.
Еуразиялық экономикалық одақтың ветеринариялық сертификаттарының бланкілері Ветеринариялық сертификаттардың бірыңғай нысандарына сәйкес келуге тиіс;".
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымша осы Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 10, 11, 12 және 13-қосымшалар осы Тізбеге 11, 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
7. "Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 7-1/587 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11940 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларда:
145-1-тармақта:
3) және 4) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету, мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізіліміне енгізу үшін мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар) туралы деректерді (мәліметтерді) жинау және жинақтау;";
908-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) ауру және ауруға күдікті құстарды сою кезiндегi алынған мамық, қауырсынды Қазақстан Республикасында және (немесе) Евразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде тіркелген дезинфекциялық құралдармен дезинфекциялайды және өңдеушi кәсiпорындарға ветеринариялық анықтамада құс шаруашылығының күл бойынша саламатсыз екендiгiн көрсете отырып, екi рет қапталған ыдыста әкетеді;";

подпункт 1) пункта 52 изложить в следующей редакции:
"1) бланки ветеринарных сертификатов Республики Казахстан и бланки их корешков имеют не менее пяти степеней защиты, в том числе:
цвет;
водяные знаки;
типографский номер и порядковый номер бланка (число из восьми арабских цифр);
гильоширную рамку позитивного отображения;
микротекст, размещенный по периметру гильоширной рамки.
Бланки ветеринарных сертификатов идентичны по цвету, оформлению и элементам защиты. Формат бланка 210 х 297 миллиметров.
Цвет бланка ветеринарного сертификата формы № 1 – синий, формы № 2 – красный, формы № 3 – коричневый.
Бланк изготавливается на специальной бумаге, содержащей не менее 50 процентов хлопкового волокна, с эксклюзивным водяным знаком, который является просветно-затененным, с выраженной контрастностью, обеспечивающий его надежный визуальный контроль. Бумага не имеет свечения под действием ультрафиолетового излучения, содержит не менее двух видов волокон, контролируемых в видимой или иных областях спектра. Специальные волокна, имеющие видимую люминесценцию голубого цвета под действием ультрафиолетового излучения, не применяются.
Бланки ветеринарных сертификатов Евразийского экономического союза должны соответствовать Единым формам ветеринарных сертификатов;";
приложение 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему Перечню;
приложения 10, 11, 12 и 13 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 11, 12, 13 и 14 к настоящему Перечню.
7. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 7-1/587 "Об утверждении Ветеринарных (ветеринарно-санитарных) правил" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11940):
в Ветеринарных (ветеринарно-санитарных) правилах, утвержденных указанным приказом:
в пункте 145-1:
подпункты 3) и 4) исключить;
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) организацию строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания, сбор и свод данных (сведений) о скотомогильниках (биотермических ямах) для включения их в реестр скотомогильников (биотермических ям);";
подпункт 7) пункта 908 изложить в следующей редакции:
"7) пух, перо, полученные при убое больной или подозреваемой в заболевании птицы, дезинфицируют дезинфицирующими средствами, зарегистрированными в Республике Казахстан и (или) государствах-членах Евразийского экономического союза, и вывозят на перерабатывающие предприятия в таре с двойной упаковкой с указанием в ветеринарной справке о неблагополучии птицехозяйства по оспе;";

мынадай мазмұндағы 1377-1-тармақпен толықтырылсын:
"1377-1. Тамақ өнімдерінің ветеринариялық-санитариялық сараптамасының нәтижелері ақпараттық жүйеге енгізіледі.";
1388-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1388. Тамақ өнімдерінің айналымы процесінде (сатысында) оның ветеринариялық-санитариялық сараптамасы осы Қағидалардың 1392-тармағында көрсетілген жағдайлар туындаған кезде жүзеге асырылады.";
1390-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1390. Жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты өткізетін сауда объектілерінде тамақ өнімдеріне ветеринариялық-санитариялық сараптаманы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханалары жүргізетін мiндеттi және қосымша зерттеулердің тізбесіне сәйкес ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханалары жүзеге асырады.";
1392-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) ветеринариялық-санитариялық сараптама жүргізу туралы мәліметтер болмағанда;";
1406-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1406. Субөнімдерді, қоянның және құстың, ұсақ және жабайы жануарлардың етiн таңбалау үшін көлемі шағын сопақша ветеринариялық таңба қолданылады.";
мынадай мазмұндағы 1408-1-тармақпен толықтырылсын:
"1408-1. Ет ұшаларын таңбалауға арналған бояу және техникалық шарттар "Ет ұшаларын таңбалауға арналған бояу. Техникалық шарттар" ҚР СТ 3728 ұлттық стандартында айқындалған.";
1410-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1410. Ветеринариялық-санитариялық сараптамадан өткен жылқылардың, түйелерінің, бұғылардың, аюлардың, есектердің, қашырлардың, шошқалардың, киіктердің етіне ветеринариялық таңбамен таңбаланғаннан кейін ет және ет өнімдерінің түрін көрсететін қосымша мөртабан қойылады.";
көрсетілген Қағидаларға 3 және 4-қосымшалар осы Тізбеге 15 және 16-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2014 жылғы 30 қазандағы
№ 7-1/559 бұйрығына
4-қосымша
Жануарлардың және адамның денсаулығына қауiп төндiретiн жануарларды, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзатты мiндеттi түрде алып қою және жою жүргiзiлетiн кездегi жануарлардың аса қауiптi ауруларының тiзбесi
Жануарлардың және адамның денсаулығы үшiн қауiп төндiретiн ауру жануарлар, жануарлардан алынатын өнiмдер мен шикiзат алып қою кезiнде өртеу арқылы жойылатын жануарлардың аса қауiптi аурулары:
1) жануарлардың бiрнеше түрiне ортақ аурулар – мелиоидоз, құтыру, талан, туляремия, аусыл;
2) ірi қара малдың аурулары – нодулярлық дерматит (экзотикалық ауру)*, iрi қара малдың обасы, қарасан, қатерлi iсiк*, кемiктәрiздес энцефалопатия;

дополнить пунктом 1377-1 следующего содержания:
"1377-1. Результаты ветеринарно-санитарной экспертизы пищевой продукции вносятся в информационную систему.";
пункт 1388 изложить в следующей редакции:
"1388. Ветеринарно-санитарная экспертиза пищевой продукции в процессе (стадии) ее оборота осуществляется при возникновении случаев, указанных в пункте 1392 настоящих Правил.";
пункт 1390 изложить в следующей редакции:
"1390. Ветеринарно-санитарная экспертиза пищевой продукции на торговых объектах, реализующих продукцию и сырье животного происхождения, осуществляется лабораториями ветеринарно-санитарной экспертизы в соответствие с перечнем обязательных и дополнительных исследований, проводимых лабораториями ветеринарно-санитарной экспертизы согласно приложению 3 к настоящим Правилам.";
пункт 1392 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) отсутствии сведений о проведении ветеринарно-санитарной экспертизы;";
пункт 1406 изложить в следующей редакции:
"1406. Для клеймения субпродуктов, мяса кроликов, птиц, мелких и диких животных применяется ветеринарное клеймо овальной формы меньшего размера.";
дополнить пунктом 1408-1 в следующей редакции:
"1408-1. Краска для клеймения мясных туш и технические условия определены национальным стандартом СТ РК 3728 "Краска для клеймения мясных туш. Технические условия".";
пункт 1410 изложить в следующей редакции:
"1410. На мясо лошадей, верблюдов, оленей, медведей, ослов, мулов, хряков, сайгаков, прошедших ветеринарно-санитарную экспертизу, после клеймения ветеринарным клеймом, ставят дополнительный штамп, указывающий вид мяса и мясопродуктов.";
приложения 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 15 и 16 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 4 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 октября 2014 года
№ 7-1/559
Перечень особо опасных болезней животных, при которых проводятся обязательное изъятие и уничтожение животных,
продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
Особо опасные болезни животных, при которых изъятые больные животные, продукция и сырье животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека, уничтожаются путем сжигания:
1) болезни общие нескольким видам животных – мелиоидоз, бешенство, сибирская язва, туляремия, ящур;
2) болезни крупного рогатого скота – нодулярный дерматит (экзотическая болезнь)*, чума крупного рогатого скота, эмфизематозный карбункул, злокачественный отек*, губкообразная энцефалопатия;

3) жылқы аурулары – маңқа, эпизоотиялық лимфангит, бiр тұяқтылардың африка обасы;
4) қой және ешкі аурулары – созылмалы инфекциялар (скрепи, маэди-висна, аденомотоз, күл, күйiс қайыратын ұсақ малдардың обасы);
5) түйe аурулары – түйе обасы;
6) шошқа аурулары – африка шошқалық обасы;
7) құс аурулары – құс обасы, құс орнитозы, құстардың жоғары патогендi тұмауы;
8) ит және мысық аурулары – ит және мысық токсоплазмозы, мысықтардың микроспориясы;
9) терiсi бағалы аңдар мен үй қояндарының аурулары – үй қояндарының миксоматозы.
Ескертпе: * алып қою және жою ауыл шаруашылығы жануарлары өлген кезде жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына
және транзитіне рұқсат
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат
Рұқсаттың берілген күні: 20__ жылғы "___" ____________
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заң тұлғаның атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
арналған (орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына және
импортына) рұқсат
Рұқсаттың нөмірі және күні: ________________________ _________________
Өтініштің нөмірі және күні: _________________________ _________________
Операция түрі ______________________________________________________
__________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы ________________
___________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірліктері
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық
қызметінің тауар номенклатурасының коды (алғашқы төрт сан)
___________________________________________________________________
Үшінші мемлекеттер (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден тыс)
тауарының коды (алғашқы төрт сан) _____________________________________
____________________________________________________________________
Өндіруші кәсіпорын (кәсіпорынның есепке алу нөмірі*, өндіруші кәсіпорынның атауы,
аттестатталған қызмет түрі) ____________________________________________
____________________________________________________________________
Жүк жөнелтуші (кәсіпорының атауы, есепке алу нөмірі*) ____________
____________________________________________________________________
Жүк жөнелтушінің мекенжайы (ел, аймақ, аудан, мекенжайы)
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің нақты орналасқан жері
(ел, өңір, аудан, мекенжайы) ___________________________________________
____________________________________________________________________
Экспорттаушы ел (импорттаушы ел) _____________________________________
Жүк алушы (импорт кезіндегі есепке алу нөмірі*), (кәсіпорынның атауы**),
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жүк алушының мекенжайы (ел, өңір, аудан, мекенжайы) ___________________
____________________________________________________________________
Көлік түрі ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жүру бағыты: _______________________________________________________
___________________________________________________________________
Мақсаттары ____________________________________________________
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және
тіркеу куәлігінің нөмірін көрсете отырып (тіркелген, қайта тіркелген күні), өндіруші
ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың
экспорты кезінде _____________________________________________________
____________________________________________________________________
Жануардың түрі мен тұқымы ___________________________________________
____________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы
(рефрижератор – VIN коды, дезинфекция туралы анықтаманың нөмірі және берілген
күні) _______________________________________________________
____________________________________________________________
Ұйымның, елдің, өңірдің, ауданның, қаланың атауы көрсетілген жануарларды
карантиндеу орны _________________________________________
_____________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантиндеу, өндіру, сақтау
шарттары _________________________________________________________
__________________________________________________________________
Рұқсаттың қолданылу мерзімі, _______________________________________ күн

3) болезни лошадей – сап, эпизоотический лимфангит, африканская чума однокопытных;
4) болезни овец и коз – медленные инфекции (скрепи, маэди-висна, аденомотоз, оспа, чума мелких жвачных);
5) болезни верблюдов – чума верблюдов;
6) болезни свиней – африканская чума свиней;
7) болезни птиц – чума птиц, орнитоз птиц, высокопатогенный грипп птиц;
8) болезни собак и кошек – токсоплазмоз собак и кошек, микроспория кошек;
9) болезни пушных зверей и кроликов – миксоматоз кроликов.
Примечание: * изъятие и уничтожение осуществляется при падеже сельскохозяйственных животных.
Приложение 2
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Форма
Разрешение на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов
с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Дата выдачи разрешения от "___" ___________ 20 _____ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица либо наименование
юридического лица __________________________________________________
___________________________________________________________________
Разрешение на ______________________________________________________
(импорт и экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта)
Номер и дата разрешения: ___________________ от _______________________
Номер и дата заявления: ____________________ от _______________________
Вид операции________________________________________________________
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта ___________________
___________________________________________________________________
Количество перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения
___________________________________________________________________
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского
экономического союза подконтрольного товара (первые четыре цифры)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Код товара третьих государств (за пределами государств-членов Евразийского
экономического союза) (первые четыре цифры) __________________________
___________________________________________________________________
Предприятие-производитель (учетный номер* предприятия, название предприятия
производителя, вид аттестованной деятельности)
___________________________________________________________________
Грузоотправитель (название предприятия, учетный номер*) _______________
___________________________________________________________________
Адрес грузоотправителя (страна, регион, район, адрес) ____________________
___________________________________________________________________
Фактическое местонахождение перемещаемого (перевозимого) объекта
(страна, регион, район, адрес) _________________________________________
___________________________________________________________________
Страна экспортер (страна импортер) ___________________________________
Грузополучатель (учетный номер* при импорте), (название предприятия**)
___________________________________________________________________
Адрес грузополучателя (страна, регион, район, адрес) _____________________
___________________________________________________________________
Вид транспорта _____________________________________________________
___________________________________________________________________
Маршрут следования: ________________________________________________
___________________________________________________________________
Цели ______________________________________________________________
При экспорте ветеринарных препаратов и кормовых добавок организаций-
производителей с указанием страны происхождения и номера регистрационного
удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок
(дата регистрации, перерегистрации) ___________________________________
___________________________________________________________________
Вид и порода животного _____________________________________________
___________________________________________________________________
Описание перемещаемого (перевозимого) объекта (рефрижератор – VIN-код,
номер и дата справки о дезинфекции) __________________________________
___________________________________________________________________
Место карантинирования животных с указанием наименования организации,
страны, региона, района, города _______________________________________
___________________________________________________________________
Условия карантинирования, производства, хранения перемещаемого
(перевозимого) объекта. ______________________________________________
___________________________________________________________________
Срок действия разрешения, дней ______________________________________
С соблюдением Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований,
предъявляемых к товарам, подлежащих ветеринарному контролю (надзору),
утвержденных Решением комиссии Евразийского экономического союза

Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317
шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға
қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды
сақтай отырып.
Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық
инспекторы немесе оның орынбасары көрсету: ____________________________
_____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Ескертпе: * Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес берілген есепке алу нөмірі көрсетіледі;
** Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды бар 1001 19 000 0, 1001 99 000 0, 1002 90 000 0, 1003 90 000 0, 1004 90 000 0, 1005 90 000 0, 1201 90 000 0, 2309 (жемдік астық) тауарлар үшін экспорттау кезінде импорттаушы ел туралы мәліметтерден басқа, жүк алушыны көрсету қажет етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына және
транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
"Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына және импортына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметтіті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Бас Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызметті ұсынуу тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті
көрсету мерзімі
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына арналған рұқсат – 2 (екі) жұмыс күні.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді қажет ететін рұқсаттар – 30 (отыз) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

от 18 июня 2010 года № 317. указать: Главный государственный ветеринарно-
санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместитель
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись)
Примечание: * указывается учетный номер, присвоенный в соответствии
с Правилами присвоения учетных номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение,
переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения,
а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных
препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов № 10466);
** для товаров с Кодом Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
Евразийского экономического союза подконтрольного товара из 1001 19 000 0,
из 1001 99 000 0, из 1002 90 000 0, из 1003 90 000 0, из 1004 90 000 0, из 1005 90 000 0,
из 1201 90 000 0, 2309 (фуражное зерно) при экспорте не требуется указание
грузополучателя, кроме сведений о стране-импортере.
Приложение 3
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории"
1.
Наименование услугодателя
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместители (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов – 2 (два) рабочих дня.
Разрешение, требующее транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта – 30 (тридцать) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 17-00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) көрсетілетін қызметті берушінің –Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 17.00-ден кейін келіп түскен жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген) бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына, импортына және транзитке рұқсат беру қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін
ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің, көлік құралының, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімнің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу
режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления осуществляются следующим рабочим днем).
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
В случае поступления заявления после 17.00 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление по форме согласно приложению 3 к Правилам выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254) (далее – Правила) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса электронных документов. Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына
және транзитіне рұқсат
беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кімге: ______________________
(көрсетілетін қызметті беруші)
кімнен: _____________________
(заңды тұлғалар үшін: толық
атауы, бизнес-сәйкестендіру
нөмірі, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды
(орнын ауыстыруды) жүзеге
асыратын жеке тұлғалар үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі,
абонеттік телефонның нөмірі)
Өтініш
Сізден _________________________________ рұқсат беруіңізді сұраймын.
(экспортқа/импортқа керегін көрсету қажет)
1.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы.
2.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірліктері.
3.
Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды (алғашқы төрт сан.
Үшінші мемлекеттер тауарының коды (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден тыс) (алғашқы төрт сан).
4.
Өндіруші кәсіпорын (кәсіпорынның есепке алу нөмірі*, кәсіпорынның атауы, аттестатталған қызмет түрі).
5.
Жүк жөнелтуші (кәсіпорынның атауы), (есепке алу нөмірі*).
6.
Жүк жөнелтушінің мекенжайы (ел, аймақ, аудан, мекенжайы).
7.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің нақты орналасқан жері, мекенжайы.
8.
Экспорттаушы ел (импорттаушы ел).
9.
Жүк алушы (импорттау кезіндегі есепке алу нөмірі *), (кәсіпорынның атауы**).
10.
Жүк алушының мекенжайы (ел, өңір, аудан, мекенжайы).
11.
Транзит (иә/жоқ, елді көрсету)
12.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорты, импорты кезінде пайдаланылуы болжанатын көлік түрі (бірізді орын ауыстыру тәртібімен).
13.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні алып өту көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жол жүру бағдары.
14.
Экспорттың, импорттың мақсаттары (мақсаттар ақпараттық жүйеде айқындалған).
15.
Жойылып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның (бұдан әрі – СИТЕС) ықпалына түсетін жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге немесе жойылып кету қаупі төнген және СИТЕС ықпалына түсетін тірі жануарларды, аңшылық олжаларын немесе олардың оңай танылатын бөліктерін немесе туындысын (дериватын), оның ішінде құжаттары, орама жапсырмалары немесе басқа белгілері бойынша жануарлардың бөліктері немесе туындылары (дериваттары) болатындарды немесе бола алатындарды әкеткен жағдайда, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге арналған рұқсаттардың берілген күндері және нөмірлері.
16.
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркелген, қайта тіркелген күні) көрсете отырып, өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың экспорты кезінде.
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні)/Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте тіркелгенін растайтын құжатты (тіркеу, қайта тіркеу күні, Еуразиялық экономикалық одаққа *** мүше мемлекеттің атауы) көрсете отырып өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың импорты кезінде.
17.
Асыл тұқымды малдың және асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импорты кезінде асыл тұқымды малдың, асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импорты туралы мәліметтерді көрсету.
18.
Малдың тұқымы және жыныстық-жас тобы.
19.
Ұйымның, елдің, өңірдің, ауданның, қаланың атауы көрсетілген жануарларды карантиндеу орны. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантиндеу, өндіру, сақтау шарттары.
20.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы (рефрижератор − VIN коды, дезинфекция туралы анықтаманың нөмірі және берілген күні).

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.gov.kz. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 4
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Форма
в _________________________
(услугодатель)
от ________________________
(для юридических лиц: полное
наименование,
бизнес-идентификационный
номер, для физических лиц,
осуществляющих
транспортировку (перемещение)
перемещаемых (перевозимых)
объектов: фамилия, имя,
отчество (при его наличии),
индивидуальный
идентификационный номер,
абонентский номер телефона)
Заявление
Прошу Вас выдать разрешение на __________________________________
(экспорт/импорт нужное указать)
1.
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта.
2.
Количество перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения.
3.
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подконтрольного товара (первые четыре цифры).
Код товара третьих государств (за пределами государств-членов Евразийского экономического союза) (первые четыре цифры).
4.
Предприятие-производитель (учетный номер* предприятия, название предприятия, вид аттестованной деятельности).
5.
Грузоотправитель (название предприятия), (учетный номер*).
6.
Адрес грузоотправителя (страна, регион, район, адрес).
7.
Фактическое местонахождение перемещаемого (перевозимого) объекта (страна, регион, район, адрес).
8.
Страна-экспортер (страна-импортер).
9.
Грузополучатель (учетный номер* при импорте), название предприятия**).
10.
Адрес грузополучателя (страна, регион, район, адрес).
11.
Транзит (да/нет, с указанием страны).
12.
Вид транспорта, предполагаемого к использованию при экспорте, импорте перемещаемого (перевозимого) объекта (в порядке последовательного перемещения).
13.
Маршрут следования перемещаемого (перевозимого) объекта, с указанием пунктов пропуска на государственной границе, через которые предполагается осуществлять провоз перемещаемого (перевозимого) объекта.
14.
Цели экспорта, импорта (цели определены в информационной системе).
15.
Даты и номера разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан или вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – СИТЕС), в случае вывоза живых животных, охотничьих трофеев или легко узнаваемой от них части, или производного (деривата), в том числе тех, которые по документам, упаковочному ярлыку или маркировке, или по иным признакам являются или могут являться частями или производными (дериватами) животных, находящихся под угрозой исчезновения и подпадающих под действие СИТЕС.
16.
При экспорте ветеринарных препаратов, кормовых добавок организаций-производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации).
При импорте ветеринарных препаратов, кормовых добавок организаций-производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации)/документа подтверждающего регистрацию в государстве-члене Евразийского экономического союза (дата регистрации, перерегистрации, наименование государства-члена Евразийского экономического союза) ***.
17.
При импорте племенных животных и племенной продукции (материала) отразить сведения об импорте племенного животного, племенной продукции (материала).
18.
Порода животного и половозрастная группа.
19.
Место карантинирования животных с указанием наименования организации, страны, региона, района, города. Условия карантинирования, производства, хранения перемещаемого (перевозимого) объекта.
20.
Описание перемещаемого (перевозимого) объекта (рефрижератор – VIN код, номер и дата справки о дезинфекции).
Подтверждаю согласие о недопущении вывоза в государства-члены Евразийского
экономического союза перемещаемого (перевозимого) объекта, ввезенного
в Республику Казахстан из третьих стран (государства, не являющиеся членами
Евразийского экономического союза) по требованиям, отличающихся от Единых
ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам,
подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденных Решением Комиссии

"Еуразиялық экономикалық одақта ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатқызылған тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардан ерекшеленетін талаптар бойынша Қазақстан Республикасына үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) әкелінген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкетілуіне жол бермеу туралы келісімді растаймын.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініш беру күні) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Ескертпе: * Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес берілген есепке алу нөмірі көрсетіледі;
** Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды бар 1001 19 000 0, 1001 99 000 0, 1002 90 000 0, 1003 90 000 0, 1004 90 000 0, 1005 90 000 0, 1201 90 000 0, 2309 (жемдік астық) тауарлар үшін экспорттау кезінде импорттаушы ел туралы мәліметтерден басқа, жүк алушыны көрсету қажет етілмейді;
*** Қазақстан Республикасында және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде тіркелмеген ветеринариялық препаратты, азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркеу үшін ветеринариялық препараттарды, азықтық қоспаларды байқаудан өткізу, тіркеу сынақтарын жүргізу үшін қажетті мөлшерде және көлемде ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні)/Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте тіркелгенін растайтын құжатты (тіркеу, қайта тіркеу күні, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің атауы) көрсетпей әкелуге жол беріледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына
және транзитіне рұқсат
беру қағидаларына

Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317 "О применении
ветеринарно-санитарных мер в Евразийском экономическом союзе" и произведенной
от них продукции ____________________________________________________
____________________________________________________________________
(дата подачи заявления) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон)
(электронная цифровая подпись)
Примечание: * указывается учетный номер, присвоенный в соответствии с Правилами
присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных,
продукции и сырья животного происхождения, а также организациям
по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов
и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466);
** для товаров с Кодом Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
Евразийского экономического союза подконтрольного товара из 1001 19 000 0,
из 1001 99 000 0, из 1002 90 000 0, из 1003 90 000 0, из 1004 90 000 0, из 1005 90 000 0,
из 1201 90 000 0, 2309 (фуражное зерно) при экспорте не требуется указание
грузополучателя, кроме сведений о стране-импортере;
*** для проведения государственной регистрации ветеринарного препарата, кормовой
добавки, не зарегистрированных в Республике Казахстан и в государствах-членах
Евразийского экономического союза, допускается ввоз ветеринарных препаратов,
кормовых добавок в количестве и объеме, необходимом для проведения их
апробации, регистрационных испытаний без указания номера регистрационного
удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации,
перерегистрации)/документа, подтверждающего регистрацию в государстве-члене
Евразийского экономического союза (дата регистрации, перерегистрации,
наименование государства-члена Евразийского экономического союза).
Приложение 5
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения

4-1-қосымша
Нысан
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат 20 ___ жылғы "____"_______ № _______ (рұқсаттың берілген күні, нөмірі)
Жүк жөнелтушінің атауы _____________________________________________
___________________________________________________________________
(заңды тұлғалар үшін – өндіріс объектісінің атауы, елі, өңірі, ауданы, мекенжайы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге
асыратын жеке тұлғалар үшін – аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, елі, өңірі, ауданы,
өндіріс объектісінің мекенжайы) Өндіруші кәсіпорын (кәсіпорынның атауы, елі, өңірі,
ауданы, мекенжайы
__________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы _________________
___________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірліктері
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық
қызметінің тауар номенклатурасының коды (алғашқы төрт сан)
__________________________________________________________________
Үшінші мемлекеттердің (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден тыс)
тауар коды (алғашқы төрт сан)
____________________________________________________________________
Экспорттаушы ел: ____________________________________________________
Импорттаушы ел: ____________________________________________________
Көлік түрі _______________________________________________________
Жүру бағыты: _________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағына кіру пунктінің атауы: _______________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағынан шығу пунктінің атауы:
___________________________________________________________________
Рұқсаттың қолданылу мерзімі (күндер саны) _____________________________
Ветеринария саласындағы уәкілетті органның (экспорттаушы елдің немесе
импорттаушы елдің) 20___жылғы № _____ хатының нөмірі мен күні
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тасымалдау кезінде ветеринариялық-санитариялық талаптарды сақтай отырып
__________________________________________________________________
көрсетілсін: Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-
санитариялық инспекторы __________________________________________________
_______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Сараптама актісін (сынақ
хаттамасын) беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан/Форма
___________________________________________________________________ (зерттеу жүргізген ветеринариялық зертхананың атауы, белгілері және аккредитация жөніндегі деректер (бар болса), мекенжайы, телефондары)
Беткі жағы/Лицевая сторона
Сараптама актісі (сынақ хаттамасы)/ Акт экспертизы (протокол испытаний) 20__ жылғы/года "____" ___________ № _____________
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі не заңды тұлғаның атауы және мекенжайы/Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица или наименование юридического лица и адрес
Сынама атауы тип, марка, серия/Наименование образца, тип, марка, серия
Үлгінің зерттеуге түскен күні/Дата поступления образца на испытание
Үлгі алынған күн/Дата отбора образца
Дайындаушы (ел, фирма)/Изготовитель (страна, фирма)
Жануардың жеке нөмірі/Индивидуальный номер животного
Партия өлшемі (көлемі), массасы /Размер (объем) партии, масса
Сынама саны/ Количество проб
Нормативтік құжатын көрсету/Обозначение нормативного документа
Зерттеулер жүргізілген күн/Дата проведения испытаний
Зерттеулер түрі/Вид испытаний
Сырт жағы/Оборотная страница
Жүргізілген сараптамалар (зерттеулер) нәтижелері/ Результаты экспертизы (испытаний) № __________________:
Р/с
Зерттеулер/
сынақтар атауы/ Наименование исследований/испытаний
Зерттеу/
сынама әдістемелеріне нормативтік құжат/Нормативный документ на методы исследований/испытаний
Көрсеткіштердің нормадағы мәні/ Нормируемые значения показателей*
Зерттеулер/
сынақтар нәтижелері/ Результаты исследований/ испытаний
1
2
3
4
5
Қолданылған бақылау материалдары (диагностикумдар)/Примененные
контрольные материалы (диагностикумы) ______________________________
Зерттеулер жүргізуге қойылатын шарттар/Условия проведения испытаний
____________________________________________________________________
Сараптама (зерттеу) қорытындысы тек зерттелген үлгіге қатысты/Результаты
экспертизы (испытаний) относятся только к испытанным образцам
_________________________________________________________
Ескертпе/Примечание:
* сараптама актісі (сынақ хаттамасы) рәсімделгенде жануарлар ауруларына
диагностикалық зерттеу жүргізілгенде толтырылмайды/при оформлении акта
экспертизы (протокола испытаний) по проведенным диагностическим
исследованиям болезней животных не заполняется.
Руководитель ______________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Осы сараптама актісі (сынақ хаттамасын) зерттеу/сынақ жүргізген ветеринариялық
зертхананың рұқсатынсыз жартылай немесе толықтай көшіруге немесе тираждауға
болмайды/Настоящий акт экспертизы (протокол испытаний) не может быть
полностью или частично воспроизведен или тиражирован без разрешения
ветеринарной лаборатории, проводившей исследования/испытания.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
Жануарлар өсіруді,
жануарларды, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды,
өңдеуді және өткізуді жүзеге
асыратын өндіріс объектілеріне,
сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен
жемшөп қоспаларын өндіру,
сақтау және өткізу жөніндегі
ұйымдарға есептік нөмірлер
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге ____________________________________________________________________
____________________________________________________________
(ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің атауы)
кімнен___________________________________________________________________
______________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі/ заңды
тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы__________________________________________________________
Өтініш нөмірі_______________________________________________________
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге арналған өтініш
Мына өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруді, қайта ресімдеуді, растауды,
қайта тіркеуді сұраймын:
____________________________________________________________________
(қажеттісінің астын сызу)

Приложение 4-1
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Форма
Разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации на соответствующей территории
№____от "___" ______ 20 ___ года
(номер дата выдачи разрешения)
Наименование грузоотправителя ________________________________________
_____________________________________________________________________
(для юридических лиц – наименование, страна, регион, район, адрес объекта
производства, для физических лиц, осуществляющих транспортировку (перемещение)
перемещаемых (перевозимых) объектов – фамилия, имя, отчество (при его наличии),
страна, регион, район, адрес объекта производства)
Предприятие-производитель (название предприятия, страна, регион, район, адрес)
_____________________________________________________________________
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта ______________________
_____________________________________________________________________-
Количество перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения
_____________________________________________________________________
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского
экономического союза подконтрольного товара (первые четыре цифры)
_____________________________________________________________________
Код товара третьих государств (за пределами государств-членов Евразийского
экономического союза) (первые четыре цифры) ____________________________
_____________________________________________________________________
Страна экспортер: _____________________________________________________
Страна импортер: _____________________________________________________
Вид транспорта _______________________________________________________
Маршрут следования: _________________________________________________
Наименование пункта входа на территорию Республики Казахстан:
_____________________________________________________________________
Наименование пункта выхода с территории Республики Казахстан:
_____________________________________________________________________
Срок действия разрешения (количество дней) _____________________________
Номер и дата письма уполномоченного органа в области ветеринарии
(страны-экспортера или страны-импортера) № __________ от _________ года
____________________________________________________________________
С соблюдением ветеринарно-санитарных требований при транспортировке
_____________________________________________________________ указать:
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан
или его заместитель
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись)
Приложение 6
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1
к Правилам выдачи
акта экспертизы
(протокола испытаний)
Нысан/Форма
____________________________________________________________________
(наименование ветеринарной лаборатории, проводившей исследования,
знаки и данные по аккредитации (при наличии), адрес, телефоны)
Беткі жағы/Лицевая сторона
Сараптама актісі (сынақ хаттамасы)/ Акт экспертизы (протокол испытаний)
20__ жылғы/года "____" ___________ № _____________
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі не заңды тұлғаның атауы және мекенжайы/Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица или наименование юридического лица и адрес
Сынама атауы тип, марка, серия/Наименование образца, тип, марка, серия
Үлгінің зерттеуге түскен күні/Дата поступления образца на испытание
Үлгі алынған күн/Дата отбора образца
Дайындаушы (ел, фирма)/Изготовитель (страна, фирма)
Жануардың жеке нөмірі/Индивидуальный номер животного
Партия өлшемі (көлемі), массасы/Размер (объем) партии, масса
Сынама саны/ Количество проб
Нормативтік құжатын көрсету/Обозначение нормативного документа
Зерттеулер жүргізілген күн/Дата проведения испытаний
Зерттеулер түрі/Вид испытаний
Сырт жағы/Оборотная страница
Жүргізілген сараптамалар (зерттеулер) нәтижелері/
Результаты экспертизы (испытаний) № __________________:
п/п
Зерттеулер/сынақтар атауы/ Наименование исследований/испытаний
Зерттеу/сынама әдістемелеріне нормативтік құжат/Нормативный документ на методы исследований/испытаний
Көрсеткіштердің нормадағы мәні/ Нормируемые значения показателей*
Зерттеулер/
сынақтар нәтижелері/ Результаты исследований/ испытаний
1
2
3
4
5
Қолданылған бақылау материалдары (диагностикумдар)/
Примененные контрольные материалы (диагностикумы)
___________________________________________________________________
Зерттеулер жүргізуге қойылатын шарттар/
Условия проведения испытаний
___________________________________________________________________
Сараптама (зерттеу) қорытындысы тек зерттелген үлгіге қатысты/
Результаты экспертизы (испытаний) относятся только к испытанным образцам
___________________________________________________________________
Ескертпе/Примечание:
* сараптама актісі (сынақ хаттамасы) рәсімделгенде жануарлар ауруларына
диагностикалық зерттеу жүргізілгенде толтырылмайды/при оформлении акта
экспертизы (протокола испытаний) по проведенным диагностическим исследованиям
болезней животных не заполняется.
Руководитель _________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Осы сараптама актісі (сынақ хаттамасын) зерттеу/сынақ жүргізген ветеринариялық
зертхананың рұқсатынсыз жартылай немесе толықтай көшіруге немесе тираждауға
болмайды/Настоящий акт экспертизы (протокол испытаний) не может быть
полностью или частично воспроизведен или тиражирован без разрешения
ветеринарной лаборатории, проводившей исследования/испытания.
Приложение 7
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку
и реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Форма
В _________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа в области ветеринарии)
от _________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер/наименование юридического лица,
бизнес- идентификационный номер)
Адрес _____________________________________________________________
Номер заявления: ___________________________________________________
Заявление на присвоение учетного номера объекту производства
Прошу присвоить, переоформить, подтвердить, перерегистрировать учетный номер
следующему объекту производства ____________________________________
(нужное подчеркнуть)

1) өндіріс объектісінің атауы: _______________________________________
2) өндіріс объектісінің мақсаты ________________________________________
(жылжымайтың мүлік объектісінің кадастрлық паспорты бойынша)
3) қызметінің түрі: __________________________________
4) экспортты/импортты жүзеге асыру: ___________________________________
(керегін көрсету)
5) меншік құқығындағы өндірістік үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтер:
кадастрлық нөмірі ________________________________________
нысаналы мақсаты ___________________________________________________
меншік иесі ________________________________________
құқықтың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты ______________________
___________________________________________________________________
мекенжайы __________________________________________________________
жалға беру, өтеусіз пайдалану құқығындағы өндірістік үй-жайлардың бар-жоғы
туралы мәліметтер:
кадастрлық нөмірі __________________________________________________
нысаналы мақсаты___________________________________________________
құқық иеленуші ____________________________________________________
жалға беру, өтеусіз пайдаланудың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты
________________________________________
шарттың жасалған күні ______________________
шарттың қолданылу мерзімі, ____ айға, 20_ жылғы ____ "___" - дан/ден
20___жылғы ____ " ___" дейін.
шарттың ерекше талаптары _______________________________
мекенжайы _______________________________________________________-
6) өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары:
Р/с №
Өндіріс объектісі (жер учаскесі, ғимарат, құрылыс, құрылысжай) орналасқан жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық нөмірі
Өндіріс объектісіне орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (геоақпараттық сервис арқылы)*
Ветеринариялық-санитариялық қорытындының деректемелері (нөмірі, күні және берген орган)
Ескертпе
бойлық
ендік
1
2
3
4
5
6
Ескертпе: * өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (бойлық және ендік) техникалық мүмкіндік болса, геоақпараттық сервис арқылы анықталады.
Мынадай құжаттарды қоса беремін: _________________________________
(үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттың немесе жалдау/өтеусіз
пайдалану шартының электрондық көшірмесі)
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер: заңды тұлға үшін:
атауы: __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: ____
___________________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: __________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі: ________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі: _________________________________________________________
кім берді: _______________________________________________________
берілген күні: ____________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________
электрондық мекенжайы___________________________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы 20_ жылғы "__" __ сағат___-де қол қойып, жіберді.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) деректері:
ЭЦҚ қою күні мен уақыты: ____________
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
Өтініш 20__ жылғы "__" ______ сағат___-де қабылданды
Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің ЭЦҚ деректері:
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты: _____________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
Жануарлар өсіруді,
жануарларды, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды),
сақтауды, өңдеуді және өткізуді
жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды,
жемшөп пен жемшөп
қоспаларын өндіру, сақтау
және өткізу жөніндегі
ұйымдарға есептік нөмірлер
беру қағидаларына
2-қосымша
"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің облыстардағы, Астана, Алматы және Шымкент қалаларындағы аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) өтініштерін қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – 6 (алты) жұмыс күні, оның ішінде:
мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру – 4 (төрт) жұмыс күні;
өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірін беру – 2 (екі) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілген).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беру туралы растау немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру және жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азық және азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) наименование объекта производства _________________________________
2) назначение объекта производства ____________________________________
(по кадастровому паспорту объекта недвижимости)
3) вид деятельности __________________________________________________
4) осуществление экспорта/импорта ____________________________________
(нужное указать)
5) сведения о наличии производственных помещений на праве собственности:
кадастровый номер ___________________________________________________
целевое назначение ___________________________________________________
собственник _________________________________________________________
основание возникновения права, дата и время регистрации _________________
____________________________________________________________________
адрес _______________________________________________________________
сведения о наличии производственных помещений на праве аренды,
безвозмездного пользования:
кадастровый номер ___________________________________________________
целевое назначение ___________________________________________________
правообладатель _____________________________________________________
основания возникновения аренды, безвозмездного пользования, дата и время
регистрация _________________________________________________________
дата заключения договора _____________________________________________
срок действия договора, на ___ месяцев, с "___" ___ 20 ___ года
до "___" ____ 20__ года
особые условия договора ______________________________________________
адрес _______________________________________________________________
6) координаты поворотных точек территории, занятой под объект производства:
№ п/п
Кадастровый номер объекта недвижимости, на котором расположен объект производства (земельного участка, здания, строения, сооружения)
Координаты поворотных точек территории, занятой под объект производства (посредством геоинформационного сервиса) *
Реквизиты ветеринарно-санитарного заключения (номер, дата и орган выдачи)
Примечание
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
Примечание: * координаты поворотных точек территории (широты и долготы),
занятой под объект производства, определяется посредством геоинформационного
сервиса при наличии технической возможности.
Прилагаю следующие документы: _______________________________________
(электронная копия документа, подтверждающего право собственности помещения
или договора аренды/безвозмездного пользования)
Сведения об услугополучателе:
для юридического лица:
наименование: _______________________________________________________
бизнес-идентификационный номер: _____________________________________
индивидуальный идентификационный номер, фамилия, имя, отчество (при его
наличии) руководителя: _______________________________________________
адрес: ______________________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________________
электронный адрес ___________________________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии): _______________________________
индивидуальный идентификационный номер: ____________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер: ______________________________________________________________
кем выдано: _________________________________________________________
дата выдачи: _________________________________________________________
адрес: _______________________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________________
электронный адрес ____________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено услугополучателем в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято в _____часов "__" ______ 20__ года
Данные из ЭЦП территориального подразделения ведомства уполномоченного органа
в области ветеринарии:
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Приложение 8
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 2
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку
и реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"
1.
Наименование услугодателя
Территориальные инспекции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений физических и юридических лиц (далее – услугополучатель) и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – 6 (шесть) рабочих дней, из них:
выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля – 4 (четыре) рабочих дня;
присвоение учетного номера объектам производства – 2 (два) рабочих дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная/ оказываемая по принципу "одного заявления").
5.
Результат оказания государственной услуги
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
При оказании государственной услуги по принципу "одного заявления" – выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора и присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының графигіне сәйкес белгілейді.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті портал арқылы алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтер ("электрондық үкіметтің" шлюзінде мәліметтерді болмаған жағдайда);
3) жалға алу, өтеусіз пайдалану шарты негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін жүзеге асыратын өндіріс объектілері үшін: өндірістік үй-жайды жалдау шартының (өндірістік үй-жайды өтеусіз пайдалану шартының) электрондық көшірмесін ұсынады.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш" қағидаты бойынша есепке алу нөмірін беруге арналған өтінішті;
2) жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді ("электрондық үкімет" шлюзінде мәліметтер болмаған жағдайда);
3) жалға алу, өтеусіз пайдалану шарты негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін жүзеге асыратын өндіріс объектілері үшін: өндірістік үй-жайды жалдау шартының (өндірістік үй-жайды өтеусіз пайдалану шартының) электрондық көшірмесін ұсынады.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы, өндіріс объектісіне бұрын берілген есепке алу нөмірі туралы, өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындының бар-жоғы туралы, меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде (бір жылдан астам мерзімге жалға алу/өтеусіз пайдалану) өндірістік үй-жайлардың болуы туралы, меншік құқығындағы тиісті үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливается услугодателем согласно графику рабочего времени.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Услугополучатель для получения государственной услуги посредством портала представляет:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках (в случае отсутствия сведений в шлюзе "электронного правительства");
3) для объектов производства, осуществляющих деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды, безвозмездного пользования: электронную копию договора аренды производственного помещения (договора безвозмездного пользования производственным помещением).
Для получения государственной услуги по принципу "одного заявления" услугополучатель посредством портала представляет:
1) заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение учетного номера по принципу "одного заявления" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) сведения о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках (в случае отсутствия сведений в шлюзе "электронного правительства");
3) для объектов производства, осуществляющих деятельность на производственных помещениях на основании договора аренды, безвозмездного пользования: электронную копию договора аренды производственного помещения (договора безвозмездного пользования производственным помещением).
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ранее присвоенном учетном номере объекту производства, о наличии ветеринарно-санитарного заключения на объект производства, о наличии производственных помещений на праве собственности или ином законном основании (аренда/безвозмездное пользование на срок более одного года), услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) есепке алу нөмірін алу үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, объектілердің және (немесе) деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімнің болмауы.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар және "жеке кабинет" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметімен бірге "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілуі мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
Жануарлар өсіруді,
жануарларды, жануарлардан
алынатын өнім мен шикізатты
дайындауды (союды),
сақтауды, өңдеуді және өткізуді
жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды,
жемшөп пен жемшөп
қоспаларын өндіру, сақтау және
өткізу жөніндегі ұйымдарға
есептік нөмірлер беру
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беру туралы растау
Осы растау __________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
____________________________________________________________________
заңды тұлғаның атауы)
___________________________________________________________________
(өндіріс объектісінің қызмет түрі көрсетіледі)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес өндірістік объектісіне 20 ___ жылғы "___" _______ есепке алу нөмірі берілгені туралы берілді.

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, объектов, данных и сведений, необходимых для присвоения учетного номера, требованиям, установленным Правилами присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП и имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета".
Государственная услуга может оказываться по принципу "одного заявления" в совокупности с государственной услугой "Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора".
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на портале и интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 9
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 3
к Правилам присвоения учетных
номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой),
хранение, переработку
и реализацию животных,
продукции и сырья животного
происхождения, а также
организациям по производству,
хранению и реализации
ветеринарных препаратов,
кормов и кормовых добавок
Форма
Подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства
Настоящее подтверждение выдано ______________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
_____________________________________________________________________
наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности объекта производства)
в том, что в соответствии с Правилами присвоения учетных номеров объектам
производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение,
переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения,
а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных
препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов № 10466), объекту производства присвоен учетный номер ______
от "___" _______ 20__ года.
Срок действия учетного номера (заполняется при присвоении учетного номера
убойным площадкам и объектам производства, осуществляющим деятельность
на производственных помещениях на основании договора аренды, безвозмездного

Есепке алу нөмірінің қолданылу мерзімі (жалдау, өтеусіз пайдалану шарты негізінде өндірістік үй-жайларда қызметін жүзеге асыратын сою алаңдары мен өндіріс объектілеріне есепке алу нөмірі берілген кезде толтырылады): 20 __ жылғы "___" ______ бастап 20 __жылғы "___" _____ дейін.
Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшыс_
_______________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
20 __ жылғы "___" ______
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
Ветеринариялық құжаттарды
беру қағидалары және
олардың бланкілеріне
қойылатын талаптарға
8-қосымша
Нысан
Кімге _________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(ветеринария саласындағы орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің атауы)
______________________________________________________________
Кімнен ________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі/
заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы__________________________________________________________
Өтініш нөмірі: _______________________________________________________
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге арналған өтініш
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруіңізді сұраймын:
1) объектінің атауы: _______________________________________
2) объектінің мақсаты ________________________________________
(жылжымайтың мүлік объектісінің кадастрлық паспорты бойынша)
3) қызметінің түрі: __________________________________
4) меншік құқығындағы өндірістік үй-жайлардың бар-жоғы туралы мәліметтер:
кадастрлық нөмірі ________________________________________
нысаналы мақсаты___________________________________________________
меншік иесі ________________________________________
құқықтың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты______________________
мекенжайы__________________________________________________________
жалға беру, өтеусіз пайдалану құқығындағы өндірістік үй-жайлардың бар-жоғы
туралы мәліметтер:
кадастрлық нөмірі __________________________________________________
нысаналы мақсаты___________________________________________________
құқық иеленуші ____________________________________________________
жалға беру, өтеусіз пайдаланудың пайда болу негізі, тіркеу күні және уақыты шарттың
жасалған күні _______________________________________________
шарттың қолданылу мерзімі, ____ айға, 20_ жылғы ____ "___" - дан/ден
20___жылғы ____ " ___" дейін.
шарттың ерекше талаптары _____________________________________________
мекенжайы___________________________________________________________

пользования): от "___" ____ 20 __ года до "___" ____20 __ года.
Руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа
в области ветеринарии
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество руководителя) (электронная цифровая подпись)
"___" _______ 20____ года
Приложение 10
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 8
к Правилам выдачи
ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Форма
В ________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа в области ветеринарии)
от ________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер/наименование юридического лица,
бизнес- идентификационный номер)
Адрес _____________________________________________________________
Номер заявления: ___________________________________________________
Заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения на объекты
государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Прошу выдать ветеринарно-санитарное заключение:
1) наименование объекта _____________________________________________
2) назначение объекта _______________________________________________
(по кадастровому паспорту объекта недвижимости)
3) вид деятельности _________________________________________________
4) сведения о наличии производственных помещений на праве собственности:
кадастровый номер __________________________________________________
целевое назначение __________________________________________________
собственник ________________________________________________________
основание возникновения права, дата и время регистрации _________________
адрес _______________________________________________________________
сведения о наличии производственных помещений на праве аренды,
безвозмездного пользования:
кадастровый номер ___________________________________________________
целевое назначение ___________________________________________________
правообладатель _____________________________________________________
основания возникновения аренды, безвозмездного пользования, дата и время
регистрация _________________________________________________________
дата заключения договора _____________________________________________
срок действия договора, на ___ месяцев, с "___" ___ 20 ___ года
до "___" ____ 20__ года
особые условия договора ______________________________________________
адрес _______________________________________________________________

5) объект орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары:
Р/с №
Өндіріс объектісі (жер учаскесі, ғимарат, құрылыс, құрылысжай) орналасқан жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық нөмірі
Өндіріс объектісі орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (геоақпараттық сервис арқылы)*
Ескертпе
бойлық
ендік
1
2
3
4
5
Ескертпе: * Объект орналасқан аумақтың бұрылыс нүктелерінің координаттары (бойлық және ендік) техникалық мүмкіндік болса, геоақпараттық сервис арқылы анықталады.
Мынадай құжаттарды қоса беремін: _____________________________________
____________________________________________________________________
(үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттың немесе жалдау/өтеусіз
пайдалану шартының электрондық көшірмесі)
Көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер:
заңды тұлға үшін:
атауы: __________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________________
басшының жеке сәйкестендіру нөмірі, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: ____
___________________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________
жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі: __________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі: ________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі: _________________________________________________________
кім берді: _______________________________________________________
берілген күні: ____________________________________________________
мекенжайы: _____________________________________________________
телефон нөмірі (факс): ____________________________________________.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Көрсетілетін қызметті алушы 20_ жылғы "__" __ сағат___-де қол қойып, жіберді.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) деректері:
ЭЦҚ қою күні мен уақыты: ____________
Өтінішті қабылдау туралы хабарлама:
Өтініш 20__ жылғы "__" ______ сағат___-де қабылданды
Ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің ЭЦҚ деректері:
ЭЦҚ қол қою күні мен уақыты: _____________________________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Ветеринариялық құжаттарды
беру қағидалары және
олардың бланкілеріне
қойылатын талаптарға
10-қосымша
Нысан
Кімге_______________________________________________________________
____________________________________________________________________
ветеринария саласындағы орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің атауы)
_____________________________________________________________
кімнен________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі/
заңды тұлғаның атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы__________________________________________________________
Өтініш нөмірі: _______________________________________________________
Ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және "бір өтініш" қағидаты бойынша өндіріс объектісіне есепке алу нөмірін беруге арналған өтініш
Өндіріс объектісіне ветеринариялық-санитариялық қорытындыны және есепке алу нөмірін беруді сұраймын:

5) координаты поворотных точек территории, занятой под объекта:
№ п/п
Кадастровый номер объекта недвижимости, на котором расположен объект производства (земельного участка, здания, строения, сооружения)
Координаты поворотных точек территории, занятой под объект (посредством геоинформационного сервиса) *
Примечание
широта
долгота
1
2
3
4
5
Примечание: * координаты поворотных точек территории (широты и долготы),
занятой под объект, определяется посредством геоинформационного сервиса
при наличии технической возможности.
Прилагаю следующие документы: _____________________________________
___________________________________________________________________
(электронная копия документа подтверждающего право собственности помещения
или договора аренды/безвозмездного пользования)
Сведения об услугополучателе:
для юридического лица:
наименование: ______________________________________________________
бизнес-идентификационный номер: ____________________________________
индивидуальный идентификационный номер, фамилия, имя, отчество (при его
наличии) руководителя: ______________________________________________
адрес: _____________________________________________________________
номер телефона (факса): _____________________________________________
электронный адрес __________________________________________________
для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии): ______________________________
индивидуальный идентификационный номер: ___________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер: _____________________________________________________________
кем выдано: ________________________________________________________
дата выдачи: ________________________________________________________
адрес: ______________________________________________________________
номер телефона (факса): ______________________________________________
электронный адрес ___________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено услугополучателем в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) услугополучателя:
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Уведомление о принятии заявления:
Заявление принято в _____часов "__" ______ 20__ года
Данные из ЭЦП территориального подразделения ведомства уполномоченного органа
в области ветеринарии:
Дата и время подписания ЭЦП: __________________________________
Приложение 11
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 10
к Правилам выдачи
ветеринарных документов
и требований к их бланкам
Форма
В _________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения ведомства уполномоченного
органа в области ветеринарии)
от ________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер/наименование юридического лица,
бизнес- идентификационный номер)
Адрес _____________________________________________________________
Номер заявления: ___________________________________________________
Заявление на выдачу ветеринарно-санитарного заключения и присвоение
учетного номера объекту производства по принципу "одного заявления"
Прошу выдать ветеринарно-санитарное заключение и присвоить учетный номер
к объекту производства:

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Ветеринариялық анықтама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) услугодатель;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
В течение 1 (одного) рабочего дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Ветеринарная справка, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жұмыс уақытының белгіленген ұзақтығынан тыс уақытта өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жұмыс уақытының графигіне сәйкес белгілейді. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезектілік тәртібімен көрсетіледі.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген) бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларына және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарға (бұдан әрі – Қағидалар) 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ветеринариялық анықтама беруге өтініш (жануардың ветеринариялық паспорты мен жеке нөмірінің болуын, ветеринариялық қарап тексеру нәтижелерін, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағындағы эпизоотиялық жағдайды, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорда немесе одан үзінді көшірмеде бар жануарлар туралы мәліметтерді негізге ала отырып);
2) бес килограмнан астам балықтарды және басқа да су жануарларын (тірі, жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған балық, сондай-ақ шаяндар, гаммарус, салина артемиясы (циста)) тасымалдау кезінде "Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 8 шілдедегі № 304 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14117 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтаманың көшірмесі (бұдан әрі – балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама);
3) жануардан алынатын шикізатты (тері және үлдір шикізаты) тасымалдау кезінде – ветеринариялық зертхана берген сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) нөмірі және күні;

1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги за пределами установленной продолжительности рабочего времени устанавливаются услугодателем согласно графику рабочего времени.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
услугодателю:
1) заявление на выдачу ветеринарной справки по форме согласно приложению 12 к Правилам выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898) (далее – Правила) (исходя из наличия ветеринарного паспорта и индивидуального номера животного, результатов ветеринарного осмотра, эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы, сведений о животных, имеющихся в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или в выписке из нее);
2) при транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм – копия справки о происхождении вылова по форме, утвержденной приказом Заместителя Премьер ̶ Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 304 "Об утверждении формы справки о происхождении вылова" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14117) (далее – справка о происхождения вылова);
3) при транспортировке сырья животного происхождения (кожевенное и меховое сырье) – номер и дата акта экспертизы (протокола испытаний), выданного ветеринарной лабораторией;

4) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден) әкелінген ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) бақылау объектілерінің Қазақстан Республикасының аумағы бойынша орнын ауыстыру кезінде – ветеринариялық- санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжаттың көшірмесі;
порталға:
1) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ветеринариялық анықтама беруге арналған көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) бес килограмнан астам балықтарды және басқа да су жануарларын (тірі, жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған балық, сондай- ақ шаяндар, гаммарус, салина артемиясы (цистар)) тасымалдау кезінде – балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
3) жануардан алынатын шикізатты (тері және үлдір шикізаты) тасымалдау кезінде – ветеринариялық зертхана берген сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) нөмірі және күні;
4) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден) әкелінген ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) бақылау объектілерінің Қазақстан Республикасының аумағы бойынша орнын ауыстыру кезінде ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы хабарлама туралы, ауыл шаруашылығы жануарының ветеринариялық паспорты туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) жануарлардың аса қауіпті және жұқпалы аурулары бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің шығу (болу), жүру (бағыты) және (немесе) келу (межелі пункт) орнының эпизоотиялық ахуалының нашарлауы;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау мен қадағалау объектісінің қауіпсіздігі мониторингінің нәтижелері бойынша жануарлар саулығы мен адам денсаулығының қауіпсіздігіне төнетін қатердің расталуы;

4) при перемещении объектов ветеринарного (ветеринарно-санитарного) контроля по территории Республики Казахстан ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государств, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – копия ветеринарного документа, по которому был ввезен объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
на портал:
1) заявление на выдачу ветеринарной справки по форме согласно приложению 12 к Правилам, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) при транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм – электронная копия справки о происхождении вылова;
3) при транспортировке сырья животного происхождения (кожевенное и меховое сырье) – номер и дата акта экспертизы (протокола испытаний), выданного ветеринарной лабораторией;
4) при перемещении объектов ветеринарного (ветеринарно-санитарного) контроля по территории Республики Казахстан ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государств, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) – электронная копия ветеринарного документа, по которому был ввезен объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора.
Сведения о документах, удостоверяющем личность, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, о ветеринарном паспорте сельскохозяйственного животного, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса электронных документов.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) ухудшение эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения), следования (маршрута) и (или) прибытия (пункта назначения) объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора по особо опасным и заразным болезням животных;
2) подтверждение угрозы безопасности здоровья животных и человека по результатам мониторинга безопасности объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;

1. Етті мiндеттi түрде зерттеу:
1) ұшаны, iшкi мүшелері мен басын, қолжетімді барлық лимфа түйiндерiн ашып қарай отырып және ішкі мүшелерін тіле отырып, органолептикалық қарап тексеру;
2) қайнатып сынау;
3) финнозға (цистицеркозға) тексеру;
4) трихинеллезға тексеру;
5) жылқының басын маңқаға тексеру;
6) сынаманың жалпы радиациялық фонын анықтау.
2. Мiндеттi зерттеулерді жүргізу кезінде ветеринариялық нормативтерден ауытқу анықталған жағдайда, етті қосымша тексеру:
1) күдiк туғызған лимфа түйiндерiнен, iшкi мүшелері мен ұшаның бұлшық еттерiнен алынған жағындылардың бактериоскопиясы;
2) биохимиялық зерттеулер (токсокологиялық зерттеулерді қоса алғанда).
3. Сүт пен қышқыл сүт өнiмдерiне (үйде жасалған) мiндеттi түрде тексеру:
1) органолептикалық тексеру;
2) тығыздығын анықтау;
3) қышқылдығын анықтау;
4) тазалық дәрежесiн анықтау;
5) сүттің бруцеллезге сақиналы реакциясы;
6) маститке мастидин сынамасы;
7) сынамалардың жалпы радиациялық фонын анықтау.
4. Мiндеттi зерттеулерді жүргізу кезінде ветеринариялық нормативтерден ауытқу анықталған жағдайда, сүтті қосымша тексеру:
1) май құрамын аңықтау;
2) сүттегі сода қоспасын анықтау;
3) редуктазды сынама;
4) сүттің жасандылығын анықтау.
5. Сары майды (үйде жасалған) мiндеттi түрде тексеру:
1) органолептикалық зерттеу;
2) май құрамын анықтау;
3) ылғалдығын анықтау;
4) ас тұзын анықтау;
5) жасандылығын анықтау;
6) ірiмшiк, сыр және тағы басқа заттардың қоспасын анықтау;
7) сынаманың жалпы радиациялық фонын анықтау.
6. Балара балын мiндеттi түрде тексеру:
1) анықтау және жіктеу;
2) органолептикалық тексеру;
3) су құрамын анықтау;
4) механикалық қоспаларды анықтау;
5) жалпы қышқылдығын анықтау;
6) шіре балын анықтау;
7) сынаманың жалпы радиациялық фонын анықтау.
7. Мiндеттi зерттеулерді жүргізу кезінде ветеринариялық нормативтерден ауытқу анықталған жағдайда, балара балын қосымша тексеру:
1) диастазалық белсенділігін анықтау;
2) инвертацияланған қанттың шекті құрамын анықтау;
3) жасанды инвертацияланған қант қоспасын анықтау;
4) сахарозаны анықтау;
5) балдың ашығанын анықтау.
8. Балықтарды мiндеттi түрде тексеру:
1) органолептикалық тексеру (бүкіл партияның немесе орамның кемінде 10 данасын);
2) бактериоскопия;
3) қайнатып сынау;
4) адамдар үшін қауiптi инвазиялық балық ауруларына (описторхоз, клонорхоз, гетерофоз, метегонимоз, дифиллиоботриоз, диоктифимоз, нанофиетоз) гельминтологиялық тексеру;

1. Обязательные исследования мяса:
1) органолептический осмотр туши, внутренних органов и головы, со вскрытием всех доступных лимфатических узлов и разрезами внутренних органов;
2) проба варкой;
3) исследование на финноз (цистицеркоз);
4) исследование на трихинеллез;
5) исследование на сап головы лошади;
6) определение общего радиационного фона проб.
2. Дополнительные исследования мяса в случае выявления отклонений от ветеринарных нормативов при проведении обязательных исследований:
1) бактериоскопия мазков-отпечатков из подозрительных лимфатических узлов, внутренних органов или участков туши;
2) биохимическое исследование (включая токсикологическое исследование).
3. Обязательные исследования молока и кисломолочной продукции (домашнего приготовления):
1) органолептическое исследование;
2) определение плотности;
3) определение кислотности;
4) определение степени чистоты;
5) кольцевая реакция молока на бруцеллез;
6) мастидиновая проба на мастит;
7) определение общего радиационного фона проб.
4. Дополнительные исследования молока в случае выявления отклонений от ветеринарных нормативов при проведении обязательных исследований:
1) определение содержания жира;
2) определение примеси соды в молоке;
3) редуктазная проба;
4) определение фальсификации молока.
5. Обязательные исследования масла сливочного (домашнего приготовления):
1) органолептическое исследование;
2) определение содержания жира;
3) определение влаги;
4) определение поваренной соли;
5) определение фальсификации;
6) определение примесей творога, сыра и других веществ;
7) определение общего радиационного фона проб.
6. Обязательные исследования пчелиного меда:
1) определение и классификация;
2) органолептические исследования;
3) определение содержания воды;
4) определение механических примесей;
5) определение общей кислотности;
6) определение падевого меда;
7) определение общего радиационного фона проб.
7. Дополнительные исследования пчелиного меда в случае выявления отклонений от ветеринарных нормативов при проведении обязательных исследований:
1) определение диастазной активности;
2) определение предельного содержания инвертированного сахара;
3) определение примеси искусственно инвертированного сахара;
4) определение сахарозы;
5) определение брожения меда.
8. Обязательные исследования рыбы:
1) органолептическое исследование (не менее 10 экземпляров из всей партии или упаковки);
2) бактериоскопия;
3) проба варкой;
4) гельминтологическое исследование на инвазионные болезни рыб, опасные для человека (описторхоз, клонорхоз, гетерофоз, метогонимоз, дифиллоботриоз, диоктифимоз, нанофиетоз);

5) сынаманың жалпы радиациялық фонын анықтау.
9. Жұмыртқаны мiндеттi түрде тексеру:
1) органолептикалық тексеру (ветеринариялық ілеспе құжаттарды зерделей отырып);
2) овоскопия;
3) сынаманың жалпы радиациялық фонын анықтау.
10. Қақталған етті (үйде жасалған) тексергенде мiндеттi түрде тексеру:
1) органолептикалық тексеру;
2) трихинеллоскопия;
3) ылғалдылығын анықтау;
4) ас тұзы құрамын анықтау;
5) сынаманың жалпы радиациялық фонын анықтау.
11. Мiндеттi зерттеулерді жүргізу кезінде ветеринариялық нормативтерден ауытқу анықталған жағдайда, қақталған етті қосымша тексеру – биохимиялық зерттеу (токсикологиялық зерттеулердi қоса алғанда).
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
16-қосымша
Ветеринариялық
(ветеринариялық-
санитариялық) қағидаларға
4-қосымша
Ет пен сойылғаннан кейін алынған өнімдерді таңбалауға арналған ветеринариялық таңбалардың және мөртабандардың үлгілері
1. Сопақша нысандағы 1-таңба.
KZ F 01/U2-0001 – жануарларды сою жүргізілген сою пунктінің немесе ет өңдейтін кәсіпорынның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – Бұйрық) Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес берілген есептік нөмірі:
бірінші символ – елдің коды – КZ;
екінші символ – облыстың литерлік коды;
үшінші символ – ауданның реттік нөмірі;
төртінші символ – өндіріс объектісінің қызмет түрінің коды;
бесінші символ – өндіріс объектісінің реттік нөмірі;
1 – таңба басуды жүзеге асыратын ветеринар дәрігердің жеке нөмірі.
Өлшемі: 40 (± 5) х 60 (± 5) миллиметр.
Жиегінің ені – 1,5 (± 0,3) миллиметр.
Әріптердің және сандардың биіктігі – 10 (± 0,2) миллиметр.
2. Сопақша нысандағы 2-таңба.
"ЖК ВЕТСАРАПТАМА" – ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасының атауы;
KZ – Қазақстан Республикасының литерлік коды;
F 01 – аумағында ветеринариялық-санитарлық сараптама зертханасы орналасқан облыстың және ауданның осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес берілген коды:
1 – таңба басуды жүзеге асыратын ветеринар дәрігердің жеке нөмірі.
Өлшемі: 40 (± 5) х 60 (± 5) миллиметр.
Жиегінің ені – 1,5 (± 0,3) миллиметр.

5) определение общего радиационного фона проб.
9. Обязательные исследования яиц:
1) органолептическое исследование (с изучением ветеринарных сопроводительных документов);
2) овоскопия;
3) определение общего радиационного фона проб.
10. Обязательные исследования мясных копченостей (домашнего приготовления):
1) органолептическое исследование;
2) трихинеллоскопия;
3) определение влажности;
4) определение содержания поваренной соли;
5) определение общего радиационного фона проб.
11. Дополнительные исследования мясных копченостей в случае выявления отклонений от ветеринарных нормативов при проведении обязательных исследований – биохимические исследования (включая токсикологические исследования).
Приложение 16
к перечню некоторых приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 4
к Ветеринарным (ветеринарно-
санитарным) правилам
Образцы ветеринарных клейм и штампов для клеймения мяса и продукции убоя
1. Клеймо овальной формы 1.
KZ F01/U2-0001 – учетный номер убойного пункта или мясоперерабатывающего предприятия, на котором произведен убой животного, присвоенный в соответствии с Правилами присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466) (далее – Приказ):
первый символ – код страны – KZ;
второй символ – литерный код области;
третий символ – порядковый номер района;
четвертый символ – код вида деятельности объекта производства;
пятый символ – порядковый номер объекта производства;
1 – личный номер ветеринарного врача, осуществляющего клеймение.
Размер: 40 (± 5) х60 (± 5) миллиметров.
Ширина ободка - 1,5 (± 0,3) миллиметров.
Высота букв и цифр – 10 (± 2) миллиметров.
2. Овальное клеймо формы 2.
"ЖК "ВЕТСАРАПТАМА" - наименование лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы;
KZ – литерный код Республики Казахстан;
F 01 – код области и района, на территории которых расположена лаборатория ветеринарно-санитарной экспертизы, присвоенный в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам;
1 – личный номер ветеринарного врача, осуществляющего клеймение.
Размер: 40 (± 5) х60 (± 5) миллиметров.
Ширина ободка – 1,5 (± 0,3) миллиметров.

Әріптердің және сандардың биіктігі – 10 (± 2) миллиметр.
3. Құстардың, үй қоянының, сазқұндыздың ұсақ және жабайы жануарлардың еттерін таңбалауға арналған сопақша нысандағы (кішірек көлемді) таңба.
KZ F 01/U2-0001 – Бұйрыққа сәйкес берілген сою пунктінің немесе ет өңдейтін кәсіпорындардың есептік нөмірі:
бірінші символ – елдің коды – КZ;
екінші символ – облыстың литерлік коды;
үшінші символ – ауданның реттік нөмірі;
төртінші символ – өндіріс объектісінің қызмет түрінің коды;
бесінші символ – өндіріс объектісінің реттік нөмірі;
1 – таңба басуды жүзеге асыратын ветеринар дәрігердің жеке нөмірі.
Өлшемі: 25 (± 3) х 40 (± 5) миллиметр.
Жиегінің ені – 1 (± 0,2) миллиметр.
Әріптердің және сандардың биіктігі – 6 (± 2) миллиметр.
4. Тік бұрышты нысанды таңба.
KZ F 01/U2-0001 – жануарды сою жүргізілген, Бұйрыққа сәйкес берілген сою алаңының уақытша есептік нөмірі:
бірінші символ – елдің коды – КZ;
екінші символ – облыстың литерлік коды;
үшінші символ – ауданның реттік нөмірі;
төртінші символ – өндіріс объектісінің қызмет түрінің коды;
бесінші символ – өндіріс объектісінің реттік нөмірі;
1 – таңба басуды жүзеге асыратын ветеринар дәрігердің жеке нөмірі.
Өлшемі: 40 (± 5) х 70 (± 5) миллиметр;
Жиегінің ені – 1,5 (± 0,3) миллиметр;
Әріптердің және сандардың биіктігі – 10 (± 2) миллиметр.
5. Ветеринариялық мөртабандар.
KZ F 01/U2-0001 – жануарды сою жүргізілген, Бұйрыққа сәйкес берілген өндіріс объектісінің есептік нөмірі:
бірінші символ – елдің коды – КZ;
екінші символ – облыстың литерлік коды;
үшінші символ – ауданның реттік нөмірі;
төртінші символ – өндіріс объектісінің қызмет түрінің коды;
бесінші символ – өндіріс объектісінің реттік нөмірі;
1 – таңба басуды жүзеге асыратын ветеринар дәрігердің жеке нөмірі.
Өлшемі: 40 (± 5) х 70 (± 5) миллиметр;
Жиегінің ені – 1,5 (± 0,3) миллиметр;
Әріптердің және сандардың биіктігі – 10 (± 2) миллиметр.
6. Қосымша мөртабандар.
Өлшемі: 20 (± 3) х 50 (± 5) миллиметр;
Жиегінің ені – 1,5 (± 0,3) миллиметр;
Әріптердің биіктігі – 10 (± 2) миллиметр.
7. Құс өңдейтін кәсіпорындарда құс ұшаларына қойылатын электротаңба.
1) 1;
2) 2;
3) Қ;
1 – бірінші санаттағы құс;
2 – екінші санаттағы құс;
Қ – өнеркәсіптік қайта өңдеуге.
Әріптердің және сандардың биіктігі – 20 (± 4) миллиметр

Высота букв и цифр – 10 (± 2) миллиметров.
3. Клеймо овальной формы (меньшего размера) для клеймения мяса кроликов, птицы, мелких и диких животных.
KZ F01/U2-0001 – учетный номер убойного пункта или мясоперерабатывающего предприятия, присвоенный в соответствии с Приказом:
первый символ – код страны – KZ;
второй символ – литерный код области;
третий символ – порядковый номер района;
четвертый символ – код вида деятельности объекта производства;
пятый символ – порядковый номер объекта производства;
1 – личный номер ветеринарного врача, осуществляющего клеймение.
Размер: 25(± 3) х40 (± 5) миллиметров.
Ширина ободка – 1(± 0,2) миллиметров.
Высота букв и цифр – 6 (± 2) миллиметров.
4. Клеймо прямоугольной формы.
KZ F 02/U2 -0001 – временный учетный номер убойной площадки, на котором произведен убой животного, присвоенный в соответствии с Приказом:
первый символ – код страны – KZ;
второй символ – литерный код области;
третий символ – порядковый номер района;
четвертый символ – код вида деятельности объекта производства;
пятый символ – порядковый номер объекта производства;
1 – личный номер ветеринарного врача, осуществляющего клеймение.
Размеры: 40(± 5) х 70(± 5) миллиметров;
Ширина ободка – 1,5 (± 0,3) миллиметров;
Высота букв и цифр – 10 (± 2) миллиметров.
5. Ветеринарные штампы.
KZ F 02/U2 -0001 – учетный номер объекта производства, на котором произведен убой животного, присвоенный в соответствии с Приказом:
первый символ – код страны – KZ;
второй символ – литерный код области;
третий символ – порядковый номер района;
четвертый символ – код вида деятельности объекта производства;
пятый символ – порядковый номер объекта производства;
1 – личный номер ветеринарного врача, осуществляющего клеймение.
Размеры: 40 (± 5) х70 (± 5) миллиметров;
Ширина ободка – 1,5 (± 0,3) миллиметров;
Высота букв и цифр – 10 (± 2) миллиметров.
6. Дополнительные штампы.
Размеры: 20 (± 3) х 50 (± 5) миллиметров;
Ширина ободка – 1,5 (± 0,3) миллиметров;
Высота букв – 10 (± 2) миллиметров.
7. Электроклейма для тушек птиц на птицеперерабатывающих предприятиях.
1) 1; 2) 2; 3) Қ;
1 – птица первой категории;
2 – птица второй категории;
Қ – на промышленную переработку.
Высота цифр и буквы – 20 (± 4) миллиметров.