"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін жасау, жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 24 шілдедегі № 597 және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 25 шілдедегі № 524 бірлескен бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 29 қаңтардағы № 66 және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2025 жылғы 29 қаңтардағы № 60 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 қаңтарда № 35689 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық 23.05.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін жасау, жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 24 шілдедегі № 597 және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 25 шілдедегі № 524 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33159 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
Осы бірлескен бұйрықпен бекітілген Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдерін жасау, жүргізу және пайдалану қағидаларында:
13-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қызметті жүзеге асыру мақсатында ұлттық даму институты мәртебесіне ие тұрғын үй құрылысы жинақ банкіне.".
Осы бірлескен бұйрықпен бекітілген Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін жасау, жүргізу және пайдалану қағидаларында:
10-тармақ мынадай мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қызметті жүзеге асыру мақсатында ұлттық даму институты мәртебесіне ие тұрғын үй құрылысы жинақ банкіне.".
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон қызметі комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 июля 2023 года № 597 и Министра юстиции Республики Казахстан от 25 июля 2023 года № 524 "Об утверждении Правил создания, ведения и использования Национальных реестров идентификационных номеров"
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 января 2025 года № 66 и Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2025 года № 60. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2025 года № 35689
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 23.05.2025
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 июля 2023 года № 597 и Министра юстиции Республики Казахстан от 25 июля 2023 года № 524 "Об утверждении Правил создания, ведения и использования Национальных реестров идентификационных номеров" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33159) следующие дополнения:
в Правилах создания, ведения и использования Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров, утвержденных указанным совместным приказом:
пункт 13 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) жилищному строительному сберегательному банку, обладающему статусом национального института развития, в целях осуществления деятельности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.".
в Правилах создания, ведения и использования Национального реестра бизнес-идентификационных номеров, утвержденных указанным совместным приказом:
пункт 10 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) жилищному строительному сберегательному банку, обладающему статусом национального института развития, в целях осуществления деятельности, предусмотренной законодательством Республики Казахстан.".
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық 2025 жылғы 23 мамырдан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Е. Сарсембаев
Қазақстан Республикасы
ішкі істер министрі
Е. Саденов

3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан и вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие с 23 мая 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
__________ Е. Сарсембаев
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________ Е. Саденов