"Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 623 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2025 жылғы 12 наурыздағы № 78 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 12 наурызда № 35809 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 623 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14276 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялауға арналған үлгілік шартта:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"8. Тапсырыс беруші Орындаушы берген жолаушыларды тасымалдаудың болжамдық көрсеткіштерінің негізінде осы Шарт күшіне енген уақыттан бастап 30 күнтізбелік күн ішінде төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына және субсидиялаудың негізгі талаптарына сәйкес субсидиялаудың жылдық сомасынан 25% аспайтын мөлшерде аванстық төлем жүргізеді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Орындаушы Тапсырыс берушіге есептік айдан кейінгі айдың 15 күніне дейінгі мерзімде дамудың негізгі талаптарын орындау барысы туралы онда көрсетілген орындау мерзімдерін ескере отырып растайтын құжаттардың қосымшасымен бірге есепті.";
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Субсидияларды кейіннен төлеуді Тапсырыс беруші жүзеге асырылған және расталған тасымалдар бойынша төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарына сәйкес ай сайын жүзеге асырады. Төленген аванстық төлемді ұстап қалу Орындаушының келісімі бойынша жыл ішінде жүргізіледі.
13. Желтоқсан айы үшін төлемді Тапсырыс беруші Орындаушының әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жоспарланған жолаушыларды тасымалдау негізінде жасалған есебі және бұрын төленген авансты пропорционалды ұстауды ескере отырып, тасымалдарды орындауға байланысты тасымалдаушының шығыстары негізінде жүзеге асырады. Орындаушы желтоқсан айындағы нақты есепті тараптардың келісімі бойынша және осы Шарттың 9-тармағына сәйкес белгіленген мерзімде ұсынады.";
5-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 623 "Об утверждении Типового договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям"
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 12 марта 2025 года № 78. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2025 года № 35809
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 августа 2016 года № 623 "Об утверждении Типового договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14276) следующие изменения:
в Типовом договоре на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, утвержденном указанным приказом:
в пункт 8 внести изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Исполнитель предоставляет Заказчику в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным, отчет о ходе исполнения основных условий развития с приложением подтверждающих документов с учетом указанных в них сроков исполнения.";
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. Последующая выплата субсидий осуществляется Заказчиком ежемесячно в соответствии с планом финансирования по платежам, по осуществленным и подтвержденным перевозкам. Удержание выплаченного авансового платежа производится в течении года по согласованию с Исполнителем.
13. Оплата за декабрь месяц осуществляется Заказчиком на основании отчета Исполнителя, составленного на основе планируемых перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям и расходов перевозчика, связанных с выполнением перевозок, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса. Фактический отчет за декабрь Исполнитель представляет в срок, установленный по согласованию сторон, и в соответствии с пунктом 9 настоящего Договора.";
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Теміржол және су көлігі комитеті белгіленген заңнамалық тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
М. Карабаев
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің
2025 жылғы 12 наурыздағы
№ 78 бұйрығына
қосымша
Әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша
жолаушылар тасымалын
жүзеге асырумен байланысты
тасымалдаушының шығыстарын
ұзақ мерзімді субсидиялау
шартына
5-қосымша
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдау жөніндегі қызметтерге бағаларды (тарифтерді) арттырудың шекті деңгейін қамтамасыз етудің негізгі шарттары
Р/с №
Пойыздың немесе тіркелмелі және жолда түспейтін вагондардың №
Қатынастың атауы
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалына бағаны (тарифті) көтерудің шекті деңгейі, %
_ж.
_ж.
_ж.
кестеннің жалғасы
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалына бағаны (тарифті) көтерудің шекті деңгейі, %
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
Осы қосымша Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау туралы 20___жылғы "__"_______№_____ шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
"Тапсырыс беруші"
"Орындаушы"
______________________________
(толық атауы)
______________________________
(мекенжайы)
______________________________
(деректемелер)
______________________________
(лауазымы)
______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ______________________________
(қолы)
______________________________
мөр орыны (бар болған жағдайда)
______________________________
(толық атауы)
______________________________
(мекенжайы)
______________________________
(деректемелер)
______________________________
(лауазымы)
______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________________________
(қолы)
______________________________
мөр орыны (бар болған жағдайда)

2. Комитету железнодорожного и водного транспорта Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
Республики Казахстан
М. Карабаев
Приложение к приказу
Министра транспорта
Республики Казахстан
от 12 марта 2025 года № 78
Приложение 5 к Договору
на долгосрочное субсидирование
расходов перевозчика,
связанных с осуществлением
перевозок пассажиров
по социально
значимым сообщениям
Основные условия обеспечения предельного уровня повышения цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям
№ п/п
№ поезда или прицепного и беспересадочного вагона
Наименование сообщения
Предельный уровень повышения цен (тарифов) на перевозку пассажиров по заявленным социально значимым сообщениям, %
_г.
_г.
_г.
продолжении таблицы
Предельный уровень повышения цен (тарифов) на перевозку пассажиров по заявленным социально значимым сообщениям, %
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям № _____ от "___" ___________ 20__ года
"Заказчик"
"Исполнитель"
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
место печати (при наличии)
______________________________
(полное наименование)
______________________________
(адрес)
______________________________
(реквизиты)
______________________________
(должность)
______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________
(подпись)
______________________________
место печати (при наличии)