"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінде (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) кадр саясатын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 қазандағы № 18 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2025 жылғы 7 сәуірдегі № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2025 жылғы 8 сәуірде № 35954 болып тіркелді
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. "Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінде (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) кадр саясатын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 қазандағы № 18 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 14450 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабы 9) тармақшасына, 29-бабының 7 және 8-тармақтарына және 54-1-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақтың 7), 8) және 9) тармақшалары алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтегі кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау әдістемесінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау (бұдан әрі – бағалау) Агенттіктің кадр қызметімен жүзеге асырылады, сонымен қатар, автоматтандырылған ақпараттық деректер базасында (ақпараттық жүйе) қалыптастырылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Агенттіктің аумақтық органдары (бұдан әрі – аумақтық органдар) бағалау жүргізу үшін ақпаратты Агенттіктің кадр қызметіне қағаз және электрондық тасығыштарда ұсынады, сонымен қатар, автоматтандырылған ақпараттық деректер базасында (ақпараттық жүйе) қалыптастырылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бағалау мынадай өлшемшарттар бойынша жүзеге асырылады:
1) кадр ресуртстарын тиімді пайдалану;
2) қызметкерлердің аттестаттаудың нәтижелілігі;
3) қызметкерлерді оқыту.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Өлшемшарт "Қызметкерлердің аттестаттаудың нәтижелілігі";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Қызметкерлердің аттестаттаудың нәтижелілігі" өлшемшарты бойынша (бұдан әрі – 2 өлшемшарт) бағалау есепті кезеңде аумақтық органдар қызметкерлерінің қызметіне аттестаттау нәтижелерінің негізінде жүргізіледі.";

О внесении изменений и дополнения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 октября 2016 года № 18 "О некоторых вопросах реализации кадровой политики в Агентстве Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе)"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 7 апреля 2025 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 апреля 2025 года № 35954
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 октября 2016 года № 18 "О некоторых вопросах реализации кадровой политики в Агентстве Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14450) следующие изменения и дополнение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 9) статьи 5-1, пунктами 7 и 8 статьи 29 и пунктом 6 статьи 54-1 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункты 7), 8) и 9) пункта 1 исключить;
в Методике оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики антикоррупционной службы, утвержденной указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Оценка результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики (далее – оценка) осуществляется кадровой службой Агентства, в том числе посредством информационной автоматизированной базы данных (информационной системы).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Информация для проведения оценки предоставляется территориальными органами Агентства (далее – территориальные органы) в кадровую службу Агентства на бумажных и электронных носителях, в том числе посредством информационной автоматизированной базы данных (информационной системы).";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Оценка осуществляется по следующим критериям:
1) эффективность использования кадровых ресурсов;
2) результативность аттестации сотрудников;
3) обучение сотрудников.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Критерий "Результативность аттестации сотрудников";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Оценка по критерию "Результативность аттестации сотрудников" (далее – критерий 2) проводится на основе результатов проведения аттестации сотрудников территориальных органов в отчетном периоде.";

23 және 24-тармақтар алып тасталсын;
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Қорытынды баға "Кадр ресурстарын пайдаланудың тиімділігі", "Қызметкерлердің аттестаттаудың нәтижелілігі", "Қызметкерлерді оқыту" барлық өлшемшарттар бойынша алынған нәтижелерді қосу арқылы анықталады. Сонымен қатар баллдардың жалпы сомасынан төменгі көрсеткіш баллдары алынып тасталады.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"34. Алынған бағалау нәтижелеріне сәйкес кадрлармен қамтамасыз ету бойынша аумақтық органын қызметінің тиімділік дәрежесі анықталады.
Аумақтық органын қызметі тиімділігінің жоғары дәрежесі бағалау көрсеткішінің 8-тен 10 баллына дейін, орта деңгейі – 5-тен 7 баллына дейін, төменгі деңгейі – 2-ден 4 баллға дейін сәйкес келеді. 2 баллдан төмен бағалау нәтижесін көрсеткен аумақтық органның қызметі тиімсіз деп танылады.";
қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің жұмыс стандарттарын (қызметкердің нақты жұмыс учаскесіндегі қызмет нәтижелеріне қойылатын алгоритм, қағидалар және талаптар) белгілеу қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жұмыс стандарттарын сақтау (сақтамау) туралы ақпарат қызметкерлерді аттестаттау кезінде қолданылады.";
мынадай мазмұндағы 10-тармақпен толықтырылсын:
"10. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет қызметкерлерінің жұмыс стандарттарын белгілеуге байланысты құжаттар сонымен қатар автоматтандырылған ақпараттық база (ақпараттық жүйе) арқылы да рәсімделеді.";
осы бұйрықтың 7, 8 және 9 қосымшалары алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Кадр жұмысы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасы
А. Жұмағали
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы іс-қимыл агенттігінің
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет) Төрағасы
2025 жылғы 7 сәуірдегі
№ 67 бұйрығына
қосымша
Сыбайлас жемкорлыққа қарсы
қызметтегі кадрмен қамтамасыз
ету және кадр саясаты
субъектілерінің жұмыс сапасы
нәтижелерін бағалау
әдістемесіне
қосымша
Нысан
Кадрлық қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасының нәтижелері туралы қорытынды
_______________________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
_______________________________________________________________________
(есептік кезең)
Бағалаудың критерийлері Баллдар
1
Кадр ресурстарын пайдаланудың тиімділігі
2
Қызметкерлердің аттестаттау нәтижелілігі
3
Қызметкерлерді оқыту
ЖАЛПЫ БАҒАСЫ:
Түзетуші көрсеткіштер:
4
Қызметкерді сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жауаптылыққа тарту фактісі
5
Қызметкерді сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тарту фактісі
6
Әлеуметтанушылық мониторинг нәтижелері
ҚОРЫТЫНДЫ БАҒА:
Агенттіктің аумақтық органының кадрлық қамтамасыз етуін және жұмыс сапасының нәтижелерін бағалау критерийлері бойынша талдау:
Тұжырымдар мен ұсынымдар:
Агенттіктің кадр қызметінің басшысы
___________________             _______________________________
(қолы)                   (қойылған қолды ашып жазу)
Аумақтық органның басшысы
___________________             _______________________________
(қолы)                   (қойылған қолды ашып жазу)
20___жылғы "____" ______________

пункты 23 и 24 исключить;
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Итоговая оценка определяется путем сложения полученных результатов по критериям "Эффективность использования кадровых ресурсов", "Результативность аттестации сотрудников", "Обучение сотрудников". При этом из общей суммы баллов вычитаются баллы понижающих показателей.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. В соответствии с полученным результатом оценки определяется степень эффективности деятельности территориального органа по кадровому обеспечению.
Высокая степень эффективности территориального органа соответствует показателю оценки от 8 до 10 баллов, средняя степень – от 5 до 7 баллов, низкая степень – от 2 до 4 баллов. Неэффективной признается деятельность территориального органа, набравшего по результатам оценки менее 2 баллов.";
приложение изложить согласно приложению к настоящему приказу;
в Правилах установления стандартов работ (алгоритм, правила и требования к результатам деятельности сотрудника на конкретном участке работы) антикоррупционной службы, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Информация о соблюдении (несоблюдении) Стандартов работ используется при аттестации сотрудников.";
дополнить пунктом 10 следующего содержания:
"10. Документы, связанные с установлением стандартов работ для сотрудников антикоррупционной службы, также оформляются посредством информационной автоматизированной базы данных (информационной системы).";
приложения 7, 8 и 9 к указанному приказу исключить.
2. Департаменту кадровой работы Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
А. Жұмағали
Приложение к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционной службы)
от 7 апреля 2025 года № 67
Приложение
к Методике оценки результатов
кадрового обеспечения
и качества работы субъектов
кадровой политики
антикоррупционной службы
Форма
Заключение о результатах оценки кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики
_______________________________________________________________________
(наименование территориального органа)
_______________________________________________________________________
(отчетный период)
Критерии оценки
Баллы
1
Эффективность использования кадровых ресурсов
2
Результативность аттестации сотрудников
3
Обучение сотрудников
ОБЩАЯ ОЦЕНКА
Корректирующие показатели:
4
Факт привлечения сотрудника к административной ответственности за совершение коррупционного правонарушения
5
Факт привлечения сотрудника к уголовной ответственности за совершение коррупционного правонарушения
6
Результаты социологического мониторинга
ИТОГОВАЯ ОЦЕНКА:
Анализ результатов кадрового обеспечения и качества работы
территориального органа Агентства по критериям оценки:
Выводы и рекомендации:
Руководитель кадровой службы Агентства
___________________ __________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель территориального органа
___________________ __________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
"____" ______________ 20___ года