"Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 6 маусымдағы № 205 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 7 сәуірдегі № 106 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 9 сәуірде № 35962 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 6 маусымдағы № 205 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32724 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидалары осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Арнаулы әлеуметтік қызметтер департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
С. Жакупова
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2025 жылғы 7 сәуірдегі
№ 106 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2023 жылғы 6 маусымдағы
№ 205 бұйрығына
қосымша
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 июня 2023 года № 205 "Об утверждении Правил формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 апреля 2025 года № 106. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2025 года № 35962
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 июня 2023 года № 281 "Об утверждении Правил формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32724) следующие изменения:
Правила формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту специальных социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
Приложение к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 7 апреля 2025 года № 106
Приложение к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 6 июня 2023 года № 205
Правила формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 136-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және арнаулы әлеуметтік қызметтер ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсететін ұйымдардың тіркелімі (бұдан әрі – ұйымдар тіркелімі) – әлеуметтік қызметтер порталында өнім берушілер ретінде тіркелген ұйымдардың электрондық тізбесі;
2) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын субъектілер (бұдан әрі – өнім берушілер) – арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынуға арналған лицензия негізінде ұсыну жөніндегі мемлекеттік және мемлекеттік емес секторларда жұмыспен қамтылған жеке және (немесе) заңды тұлғалар;
3) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы тіркелімі (бұдан әрі – портал) – Кодекске сәйкес мүгедектігі бар адамдар үшін өнім берушілер ұсынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің құнын жергілікті атқарушы органдардың кепілдік берілген сома шегінде өтеуі шарттарымен оларға қол жеткізудің бірыңғай нүктесін білдіретін ақпараттандыру объектісі.
3. Ұйымдардың тіркелімі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 230 бұйрығымен бекітілген "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34655 болып тіркелген) сәйкес лицензия алу үшін өнім берушілер ұсынған деректердің негізінде электрондық түрде қалыптастырылады.
2-тарау. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру тәртібі
4. Ұйымдардың тіркелімі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензия берілгенен кейін автоматты түрде порталда электрондық түрде қалыптастырылады.
5. Ұйымдар тіркелімі мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) ұйымның атауы;
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3) заңды мекенжайы;
4) қызмет көрсету шарты (стационар, жартылай стационар, үйде, уақытша болу жағдайында);
5) қызмет алушылар санаты (психоневрологиялық ауытқулары бар мүгедектігі бар балалар; тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар; психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдар; бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар; егде жасына байланысты өзіне қызмет көрсетуге мүмкіндігі жоқ адамдар; белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар; бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және (немесе) пробация қызметтерінің есебінде тұрған адамдар; тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандары; адам саудасының құрбандары);

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 136 Социального Кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) регистр организаций, предоставляющих специальные социальные услуги (далее - регистр организаций) – электронный перечень организаций, зарегистрированных в качестве поставщиков на портале социальных услуг;
2) субъекты, предоставляющие специальные социальные услуги (далее – поставщики) - физические и (или) юридические лица, занятые в государственном и негосударственном секторах по предоставлению специальных социальных услуг на основании лицензии на предоставление специальных социальных услуг;
3) портал социальных услуг (далее - портал) – объект информатизации, представляющий собой единую точку доступа к товарам и услугам, предоставляемым поставщиками для лиц с инвалидностью на условиях возмещения местными исполнительными органами их стоимости в пределах гарантированной суммы в соответствии с Кодексом;
3. Регистр организаций формируется в электронном виде на основании данных, предоставленных поставщиками для получения лицензии выданной в соответствии с Правилами оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг", утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 230 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34655).
Глава 2. Порядок формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги
4. Регистр организаций формируется автоматически на портале в электронном виде после выдачи лицензии по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Регистр организаций содержит следующие сведения:
1) наименование организации;
2) бизнес-идентификационный номер;
3) юридический адрес;
4) условия предоставления услуг (в условиях стационара, полустационара, на дому, временного пребывания);
5) контингент (дети с инвалидностью с психоневрологическими патологиями; дети с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата; лица с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями; лица с инвалидностью первой и второй групп; лица, не способные к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом; лица без определенного места жительства; лица, освободившиеся из мест лишения свободы и (или) находящихся на учете в службе пробации; жертвы бытового насилия, жертвы торговли людьми);

6) ұйымның жалпы қуаттылығы;
7) байланыс деректері (телефон, электрондық пошта мекенжайы);
8) лицензиялау (берілген күні, лицензияның қолдану мерзімі);
9) лицензияны қайта рәсімдеу күні;
10) қызмет көрсету шарты (қол қойылған күні, шарттың мерзімі);
11) енгізілген күні;
12) лицензияның қолданысы тоқтатылған күні;
13) шығару негізі.
6. Лицензияның қолданысын тоқтату "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы заңының 35-бабында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
7. Өнім берушінінің келісімімен ұйымдардың тіркелімінде қамтылған мәліметтер жалпыға қолжетімді болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2025 жылғы 7 сәуірдегі
№ 106 Қағидаларға
қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымдардың тіркелімі
Ұйымның атауы
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Мекенжайы
Қызмет көрсету шарты
Қызмет алушылар санаты
1
2
3
4
5
6
-стационар
-жартылай стационар
-үйде
-уақытша болу жағдайында
психоневрологиялық ауытқулары бар мүгедектігі бар балалар; тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балалар; психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдар; бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдар;
егде жасына байланысты өзіне қызмет көрсетуге мүмкіндігі жоқ адамдар;
белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және (немесе) пробация қызметтерінің есебінде тұрған адамдар; тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандары;
адам саудасының құрбандары
кестенің жалғасы
Ұйымның жалпы қуаттылығы
Байланыс мәліметтері
Лицензиялау
Лицензияның қайта рәсімдеу күні
телефон
Электорндық пошта мекенжайы
Берілген күні
Лицензияның қолдану мерзімі
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Қызмет көрсету келісім шарты
Енгізілген күні
Лицензияның қолданысы тоқтатылған күні
Тіркеуден шығару негізі
Бекітілген күні
Шарт мерзімі
13
14
15
16
17

6) общая мощность организации;
7) контактные данные (телефон; адрес электронной почты);
8) лицензирование (дата выдачи; срок действия лицензии);
9) дата переоформления лицензии;
10) договор на оказание услуг (дата заключения; срок договора);
11) дата включения;
12) дата прекращения действия лицензии;
13) основания снятия.
6. Прекращение действия лицензии осуществляется в порядке, предусмотренном статьей 35 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
7. При согласии поставщика сведения, содержащиеся в регистре организаций, являются общедоступными.
Приложение к Правилам
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 7 апреля 2025 года № 106
Форма
Регистр организаций, предоставляющих специальные социальные услуги
Наименование организации
Бизнес–идентификационный номер
Юридический адрес
Условия предоставления услуг
Контингент
1
2
3
4
5
6
- стационар
- полустационар
- на дому
- временного пребывания
- дети с инвалидностью с психоневрологическими патологиями
- дети с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата
- лица с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями
- лица с инвалидностью первой и второй групп
- лица, не способные к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом
- лица без определенного места жительства
- лица, освободившиеся из мест лишения свободы и (или) находящихся на учете в службе пробации
- жертвы бытового насилия
- жертвы торговли людьми
продолжение таблицы
Общая мощность организации
Контактные данные
Лицензирование
телефон
Адрес электронной почты
Дата выдачи
Срок действия лицензии
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Дата переоформления лицензии
Договор на оказание услуг
Дата включения
Дата прекращения действия лицензии
Основания снятия
Дата заключения
Срок договора
12
13
14
15
16
17