Білім беру ұйымдарында күзет қызметтерін сатып алу жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттаманы бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 15 мамырдағы № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 16 мамырда № 36118 болып тіркелді
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Білім беру ұйымдарында күзет қызметтерін сатып алу жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттама бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Инфрақұрылымды дамыту департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
Г. Бейсембаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрі
2025 жылғы 15 мамырдағы
№ 112 Бұйрықпен бекітілген
Бекітемін:
__________________________________________________________
(тапсырыс берушінің (бірыңғай ұйымдастырушының) толық атауы
__________________________________________________________
(конкурстық құжаттаманы бекіткен адамның Т.А.Ә. (бар болса)
Шешімі
№_____ күні_____
Білім беру ұйымдарында күзет қызметтерін сатып алу жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттама
1-тарау. Жалпы ережелер
_________________________________________________________________
(сатып алу мәнінің түрі)
_________________________________________________________________
(конкурстың атауы)
Тапсырыс беруші (тапсырыс берушімен бір тұлға ретінде әрекет ететін
ұйымдастырушылар үшін көрсетілмейді)
_________________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, БСН көрсетіледі)
Тапсырыс берушінің өкілі (тапсырыс берушімен бір тұлға ретінде әрекет ететін
ұйымдастырушылар үшін көрсетілмейді)
_________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса), ЖСН, лауазымы, телефоны, e-mail көрсетіледі)
Ұйымдастырушы (бірыңғай ұйымдастырушы)
_________________________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, БСН көрсетіледі)
Ұйымдастырушының (бірыңғай ұйымдастырушының) өкілі
_________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса), ЖСН, лауазымы, телефоны, e-mail көрсетіледі)
Конкурстық комиссияның хатшысы
_________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса), лауазымы, телефоны, e-mail көрсетіледі)

Об утверждении типовой конкурсной документации по приобретению охранных услуг в организациях образования
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 15 мая 2025 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2025 года № 36118
В соответствии с пунктом 8 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую типовую конкурсную документацию по приобретению охранных услуг в организациях образования.
2. Департаменту по развитию инфраструктуры Министерства просвещения Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства просвещения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства просвещения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр просвещения
Республики Казахстан
Г. Бейсембаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Утверждена приказом
Министр просвещения
Республики Казахстан
от 15 мая 2025 года № 112
Утверждаю:
___________________________
___________________________
(полное наименование заказчика
(единого организатора)
___________________________
___________________________
(Ф.И.О. (при его наличии),
утвердившего конкурсную
документацию)
Решение
№ ___ дата _____
Типовая конкурсная документация по приобретению охранных услуг в организациях образования
Глава 1. Общие положения
____________________________________________________________________
(вид предмета закупок)
____________________________________________________________________
(наименование конкурса)
Заказчик (не указывается для организаторов, выступающих в одном лице
с заказчиком) ________________________________________________________
(указывается наименование, местонахождение, БИН)
Представитель заказчика (не указывается для организаторов, выступающих
в одном лице с заказчиком) ____________________________________________
(указывается Ф.И.О. (при его наличии), ИИН, должность, телефон, e-mail)
Организатор (единый организатор)
____________________________________________________________________
(указывается наименование, местонахождение, БИН)
Представитель организатора (единого организатора)
____________________________________________________________________
(указывается Ф.И.О. (при его наличии), ИИН, должность, телефон, e-mail)
Секретарь конкурсной комиссии
____________________________________________________________________
(указывается Ф.И.О. (при его наличии), должность, телефон, e-mail)

1. Конкурс қоса берілген лоттардың тізбесіне сәйкес өнім берушіні (лерді) таңдау мақсатында өткізіледі.
2. Осы Үлгілік конкурстық құжаттама (бұдан әрі – КҚ) мыналарды қамтиды:
1) осы КҚ-ға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік сатып алудың жылдық жоспарына сәйкес білім беру ұйымдарында лоттар тізбесі және күзет қызметтерін көрсету шарттары;
2) "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 9 қазандағы № 687 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35238 болып тіркелген) (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілген Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес конкурсқа қатысу туралы келісім;
3) Қағидалардың 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға 3-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысы;
4) Қағидалардың 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға 4-қосымшаға сәйкес бенефициарлық иелену туралы ақпарат;
5) осы КҚ-ға 2-қосымшаға сәйкес қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары;
6) Қағидалардың 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға 12-қосымшаға сәйкес қызметтер көрсету үшін әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтер;
7) осы КҚ-ға 3-қосымшаға сәйкес білім беру ұйымдарында күзет қызметтерін сатып алу жөніндегі техникалық ерекшелік;
8) Қағидалардың 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға 19-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізу үшін банк кепілдігі;
9) Қағидалардың 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға 20-қосымшаға сәйкес қызметтер көрсету бойынша қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезінде бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтер, сондай-ақ әлеуетті өнім беруші бірлесіп орындаушыларға беретін қызметтер түрлері.
3. Көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша осы конкурсқа бөлінген сома______ теңгені құрайды. Осы конкурс үшін бөлінген сома лоттар бөлінісінде:
лот №
Көрсетілетін қызметтің атауы
Лот бойынша бөлінген сома (теңге)
(лот №)
(көрсетілетін қызметтің атауы)
(лот бойынша____бөлінген___сома)
4. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтініммен бірге төменде көрсетілген нысандардың бірінде қызметті сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізеді:
1) әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
2) Қағидалардың 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға 19-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында ұсынылатын банк кепілдігі.

1. Конкурс проводится с целью выбора поставщика (ов) в соответствии с прилагаемым перечнем лотов.
2. Настоящая Типовая конкурсная документация (далее – КД) включает в себя:
1) перечень лотов и условия приобретения охранных услуг в организациях образования согласно годовому плану государственных закупок согласно приложению 1 к настоящей КД;
2) соглашение об участии в конкурсе согласно приложению 2 Правил к КД, утвержденной приложением 4 Правил осуществления государственных закупок, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 октября 2024 года № 687 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35238) (далее – Правила);
3) конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика согласно приложению 3 к КД, утвержденной приложением 4 Правил;
4) информацию о бенефициарном владении, согласно приложению 4 к КД, утвержденной приложением 4 Правил;
5) квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику при осуществлении государственных закупок услуг согласно приложению 2 к настоящей КД;
6) сведения о квалификации потенциального поставщика для оказания услуг согласно приложению 12 к КД, утвержденной приложением 4 Правил;
7) техническую спецификацию по приобретению охранных услуг в организациях образования согласно приложению 3 к настоящей КД;
8) банковскую гарантию для внесения обеспечения заявки на участие в конкурсе согласно приложению 19 к КД, утвержденной приложением 4 Правил;
9) сведения о субподрядчиках по оказанию услуг (соисполнителях при оказании услуг), а также виды услуг, передаваемых потенциальным поставщиком соисполнителям согласно приложению 20 к КД, утвержденной приложением 4 Правил.
3. Сумма, выделенная для данного конкурса по государственным закупкам услуг, составляет ____ тенге. Сумма, выделенная для данного конкурса, в разрезе лотов составляет:
№ лота
Наименование услуги
Сумма, выделенная по лоту (тенге)
(№ лота)
(наименование услуги)
(сумма, __ выделенная __ по лоту)
4. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в конкурсе, вносит с заявкой на участие в конкурсе обеспечение заявки на участие в конкурсе в размере одного процента от суммы, выделенной для приобретения услуги, в одной из нижеперечисленных форм:
1) денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика;
2) банковской гарантии, предоставляемой в форме электронного документа согласно приложению 19 к КД, утвержденной приложением 4 Правил.

5. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі конкурсқа қатысуға өтінімнің қолданыс мерзімінен кем болмауға тиіс.
2-тарау. Ұйымдастырушының немесе тапсырыс берушінің конкурстық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылауы, конкурстық құжаттама ережелерін түсіндіруі
6. КҚ-ның жобасына ескертулерді, сондай-ақ КҚ-ның ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуларды әлеуетті өнім берушілер веб-портал арқылы тапсырыс берушіге, ұйымдастырушыға, бірыңғай ұйымдастырушыға мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жіберулері мүмкін.
7. Мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы хабарландыру жарияланған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде КҚ жобасына ескертулер, сондай-ақ КҚ ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулар болмаған жағдайда, КҚ бекітілген деп есептеледі.
8. Ескертулер, сондай-ақ КҚ ережелерін түсіндіру туралы өтініштер болған жағдайда, тапсырыс беруші, ұйымдастырушы КҚ-ны алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде мынадай шешімдер қабылдайды:
1) КҚ-ның жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
2) оларды қабылдамауына негіздемелерін көрсете отырып, КҚ-ның жобасына ескертулерді қабылдамайды;
3) КҚ-ның ережелеріне түсіндірме береді.
КҚ-ның жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, КҚ-ны бекіткен сияқты тәртіппен веб-порталда өзгертілген КҚ-ны бекіту туралы шешім қабылданады.
Осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген шешімдер қабылданған күннен бастап КҚ бекітілген болып саналады.
9. Ұйымдастырушы КҚ бекітілген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей веб-порталда КҚ-ның жобасын алдын ала талқылау хаттамасын орналастырады.
КҚ-ның жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, ұйымдастырушы веб-портал қатысушысы болып табылатын әлеуетті өнім берушілерді автоматты түрде хабардар ете отырып, КҚ-ның жобасын алдын ала талқылау хаттамасымен бірге КҚ-ның бекітілген мәтінін де орналастырады.
10. КҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасында КҚ-ның жобасына келіп түскен ескертулер мен олар бойынша қабылданған шешімдер туралы ақпарат қамтылады.
11. КҚ-ның жобасына ескертулерді қабылдамау туралы шешім қабылданған жағдайда, оларды қабылдамау себептерінің толық негіздемесі КҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.
12. Әлеуетті өнім берушілердің веб-портал арқылы КҚ-ның ережелерін түсіндіру туралы сұраулары келіп түскен кезде КҚ ережелерін түсіндіру мәтіні КҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.

5. Срок действия обеспечения заявки на участие в конкурсе не может быть менее срока действия самой заявки на участие в конкурсе.
Глава 2. Предварительное обсуждение проекта конкурсной документации, разъяснение положений конкурсной документации организатором или заказчиком
6. Замечания к проекту КД, а также запросы о разъяснении положений КД могут быть направлены потенциальными поставщиками посредством веб-портала заказчику, организатору, единому организатору не позднее двух рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении государственных закупках.
7. При отсутствии замечаний к проекту КД, а также запросов о разъяснении положений КД в течение двух рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении государственных закупок КД считается утвержденной.
8. При наличии замечаний, а также запросов о разъяснении положений КД заказчик, организатор в течение двух рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения КД принимают следующие решения:
1) вносят изменения и (или) дополнения в проект КД;
2) отклоняют замечания к проекту КД с указанием обоснований причин их отклонения;
3) дают разъяснения положений КД.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект КД принимается решение об утверждении измененной КД на веб-портале в том же порядке, что и утверждение КД.
Со дня принятия решений, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта КД считается утвержденной.
9. Организатор, не позднее одного рабочего дня со дня утверждения КД размещает на веб-портале протокол предварительного обсуждения проекта КД.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект КД, организатор, вместе с протоколом предварительного обсуждения КД размещает утвержденный текст КД, с автоматическим уведомлением потенциальных поставщиков-участников веб-портала, получивших проект КД.
10. Протокол предварительного обсуждения проекта КД, содержит информацию о поступивших замечаниях к проекту КД и принятых решениях по ним.
11. В случае принятия решения об отклонении замечаний к проекту КД, подробное обоснование причин их отклонения указывается в протоколе предварительного обсуждения проекта КД.
12. При поступлении запросов потенциальных поставщиков о разъяснении положений КД посредством веб-портала, текст разъяснения положений КД отражается в протоколе предварительного обсуждения проекта КД.

13. Алдын ала талқылау нәтижелері бойынша тапсырыс берушінің шешіміне "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Заң) айқындалған тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
3-тарау. Әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімді ресімдеуіне және ұсынуына қойылатын талаптар
14. Конкурсқа қатысуға өтінім веб-портал арқылы электрондық құжат нысанында беріледі және конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушінің осы КҚ-да көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес қызмет көрсетуді жүзеге асыруға келісімін білдіру нысаны, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің ол туралы біліктілік талаптары мен шектеулерге сәйкестігін растайтын мәліметтерді алуға келісімі болып табылады, Заңның 7-бабында белгіленген.
15. Әлеуетті өнім беруші өтінімді қалыптастыру алдында Қағидалардың 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға 2-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысу туралы келісімді қабылдайды.
16. Конкурсқа қатысуға өтінім мыналарды қамтиды:
1) электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері немесе оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін әлеуетті өнім беруші ұсынған электрондық құжаттар:
әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын қызметтерді өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге құқығын растайтын рұқсаттар (хабарламалар) және (немесе) патенттер, куәліктер, сертификаттар, басқа да құжаттар;
Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес мемлекеттік сатып алу процесіне қатысу үшін біліктілік туралы мәліметтер;
Қағидалардың 20-қосымшасына сәйкес конкурста сатып алу нысаны болып табылатын қызметтер көрсету жөніндегі қосалқы мердігерлер туралы мәліметтер және әлеуетті өнім берушінің бірлесіп орындаушыларға жиынтығында қызметтердің жалпы көлемінің отыз пайызынан астамын бірлесіп орындауға беруге тыйым салу шарты.
Егер әлеуетті өнім беруші көрсетілетін қызметтерді бірлесіп орындаушыларды тартуды көздейтін болса, онда әлеуетті өнім беруші ұйымдастырушыға тартылатын бірлесіп орындаушылардың біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады.
2) ұлттық стандарттар, ал олар болмаған жағдайда, сатып алынатын қызметтерге мемлекетаралық стандарттар көрсетілген техникалық ерекшелік сатып алынатын қызметтердің функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары, оның ішінде тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларға, патенттерге, пайдалы модельдерге, өнеркәсіптік үлгілерге сипаттама, көрсетілетін қызметтің шыққан жерінің атауы және өндірушінің атауы осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша өзге де сипаттамалар көрсетіледі.
Қажет болған жағдайда техникалық ерекшелікте нормативтік-техникалық құжаттама көрсетіледі;

13. Решение заказчика по результатам предварительного обсуждения может быть обжаловано в порядке, определенном Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон).
Глава 3. Требования к оформлению и представлению потенциальными поставщиками заявки на участие в конкурсе
14. Заявка на участие в конкурсе подается в форме электронного документа посредством веб-портала и является формой выражения согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в конкурсе, осуществить оказание услуги в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными настоящей КД, а также согласие потенциального поставщика на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона.
15. Потенциальный поставщик перед формированием заявки принимает соглашение об участии в конкурсе согласно приложению 2 к КД, утвержденной Приложением 4 Правил.
16. Заявка на участие в конкурсе содержит:
1) электронные копии документов, заверенных электронной цифровой подписью, либо электронные документы, представляемые потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
разрешения (уведомления) и (или) патенты, свидетельства, сертификаты, другие документы, подтверждающие право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, на выполнение работ, оказание услуг;
сведения о квалификации для участия в процессе государственных закупок согласно приложению 12 Правил;
сведения о субподрядчиках по оказанию услуг, являющихся предметом закупок на конкурсе, согласно приложению 20 Правил, и условие запрета передачи потенциальным поставщиком соисполнителям на соисполнение в совокупности более тридцати процентов от общего объема услуг.
В случае, если потенциальный поставщик предусматривает привлечь соисполнителей услуг, то потенциальный поставщик предоставляет организатору электронные копии документов, подтверждающие соответствие привлекаемых соисполнителей квалификационным требованиям.
2) техническую спецификацию с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются описание функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик закупаемых услуг, в том числе с указанием на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения услуги и наименование производителя, и иные характеристики по формам согласно приложению 16 Правил для услуг.
При необходимости в технической спецификации указывается нормативно-техническая документация;

3) конкурсқа қатысуға өтінімді Заңда белгіленген мөлшерде қамтамасыз ету, мынадай түрде:
Қағидалардың 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға 19-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында ұсынылатын банк кепілдігі;
әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
4) Қағидалардың 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға 3-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы конкурстық баға ұсынысы;
5) Қағидалардың 4-қосымшасымен бекітілген КҚ-ға 4-қосымшаға сәйкес бенефициарлық иелену туралы ақпарат, ол өтінім жеңімпаз деп танылған жағдайда қорытындылар туралы хаттамада ашылуға тиіс.
17. Конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі конкурстық өтінімдер ашылған күннен бастап кемінде күнтізбелік алпыс күнді құрайды.
18. Конкурсқа қатысуға өтінімдегі құжаттардың электрондық көшірмелері кескіннің түсіне қарамастан, анық және түсінікті болуы тиіс.
19. Конкурсқа қатысуға өтінім, сондай-ақ конкурсқа қатысуға өтінімге қатысты барлық хат-хабарлар мен құжаттар әлеуетті өнім берушінің таңдауы бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде жасалады және ұсынылады.
Әлеуетті өнім беруші оларды басқа тілде жасаған және ұсынған жағдайда, оларға дәл (нотариалды куәландырылған) аударма қоса беріледі.
4-тарау. Конкурсқа қатысуға өтінімді ұсыну тәртібi
20. Конкурсқа қатысуға өтінімді әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы ұйымдастырушыға ұсынады.
21. Әлеуетті өнім берушілер ұсынған конкурсқа қатысуға өтінімдер веб-порталда автоматты түрде тіркеледі.
22. Конкурсқа қатысуға өтінім веб-портал конкурсқа қатысуға өтінім берген өнім берушіге тиісті хабарламаны автоматты түрде жіберген сәтте қабылданған болып есептеледі.
23. Әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтінімін веб-портал мынадай жағдайларда автоматты түрде қабылдамайды:
1) әлеуетті өнім беруші бұрын осы конкурсқа қатысуға өтінім берген;
2) конкурсқа қатысуға өтінім осы конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін веб-порталға келіп түскен;
3) конкурстық баға ұсынысы осы қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асады;
4) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1), 3), 4), 5), 6) және 8) тармақшаларында көзделген.
24. Әлеуетті өнім берушінің конкурстық баға ұсынысы теңгемен көрсетіледі.
5-тарау. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді өзгерту және оларды кері қайтарып алу
25. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін:
1) енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімді өзгертуге және (немесе) толықтыруға;

3) обеспечение заявки на участие в конкурсе в размере, установленном Законом, в виде:
банковской гарантии, предоставляемой в форме электронного документа согласно приложению 19 к КД, утвержденной Приложением 4 Правил;
денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика;
4) конкурсное ценовое предложение в форме электронного документа, согласно приложению 3 к КД, утвержденной Приложением 4 Правил;
5) информацию о бенефициарном владении, согласно приложению 4 к КД, утвержденной Приложением 4 Правил, которая в случае признания заявки победителем подлежит раскрытию в протоколе об итогах.
17. Срок действия конкурсной заявки, составляет не менее шестидесяти календарных дней с даты вскрытия конкурсных заявок.
18. Электронные копии документов, содержащиеся в заявке на участие в конкурсе, должны быть четкими и разборчивыми, независимо от цвета изображения.
19. Заявка на участие в конкурсе, а также вся корреспонденция и документы, касательно заявки на участие в конкурсе составляются и представляются на казахском или русском языках по выбору потенциального поставщика.
В случае их составления и представления потенциальным поставщиком на другом языке, к ним прилагается точный (нотариально заверенный) перевод.
Глава 4. Порядок представления заявки на участие в конкурсе
20. Заявка на участие в конкурсе представляется потенциальным поставщиком организатору посредством веб-портала.
21. Представленные потенциальными поставщиками заявки на участие в конкурсе автоматически регистрируются на веб-портале.
22. Заявка на участие в конкурсе считается принятой в момент автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления поставщику, подавшему заявку на участие в конкурсе.
23. Заявка на участие в конкурсе потенциального поставщика автоматически отклоняется веб-порталом в следующих случаях:
1) потенциальным поставщиком ранее представлена заявка на участие в данном конкурсе;
2) заявка на участие в конкурсе поступила на веб-портал после истечения окончательного срока приема заявок на участие в данном конкурсе;
3) конкурсное ценовое предложение превышает сумму, выделенную для приобретения данных услуг;
4) предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5), 6) и 8) пункта 1 статьи 7 Закона.
24. Конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика выражается в тенге.
Глава 5. Изменение заявок на участие в конкурсе и их отзыв
25. Потенциальный поставщик не позднее окончания срока представления заявок на участие в конкурсе может:
1) изменить и (или) дополнить внесенную заявку на участие в конкурсе;

2) өзі енгізген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпай, конкурсқа қатысуға өз өтінімін кері қайтарып алуға құқылы.
26. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін конкурсқа қатысуға өтінімді кері қайтарып алу сияқты өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
27. Әлеуетті өнім беруші оның конкурсқа қатысуына байланысты барлық шығындарды көтереді. Тапсырыс беруші, ұйымдастырушы, конкурстық комиссия, сараптама комиссиясы (сарапшы) конкурс қорытындыларына қарамастан, осы шығыстарды өтеу бойынша міндеттемелерді көтермейді.
6-тарау. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашу
28. Веб-портал конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталған күн мен уақыт басталғаннан кейін бес минут ішінде конкурсқа қатысуға өтінімдерді автоматты түрде ашады.
Егер конкурсқа (лотқа) бір ғана өтінім ұсынылған болса, онда мұндай өтінім де ашылады және қаралады.
29. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашу хаттамасын ашылған күні веб-портал автоматты түрде жариялайды. Бұл ретте веб-портал Конкурстық комиссияның мүшелеріне, веб-порталда автоматты түрде тіркелген әлеуетті өнім берушілерге автоматты түрде хабарламалар таратады.
7-тарау. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау
30. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарауды біліктілік талаптары мен КҚ-ның талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау мақсатында конкурстық комиссия жүзеге асырады.
31. Конкурстық комиссия:
1) веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушілерден конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін олардың өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсініктемелер сұрайды.
2) конкурсқа қатысуға өтінімдердегі мәліметтерді нақтылау мақсатында жазбаша нысанда және (немесе) электрондық құжат нысанында тиісті жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты сұратады.
32. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау қорытындылары бойынша конкурстық комиссия қорытындылар туралы хаттаманы ресімдейді.
Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, конкурсқа қатысуға өтінімді КҚ-ның талаптарына сәйкес деп қарайды.
33. Конкурстық комиссия КҚ-ның талаптарына сәйкес келмейтін конкурсқа қатысуға өтінімді енгізілген қамтамасыз етуді мынадай жағдайларда таниды:
1) банк кепілдігі түрінде ұсынылған конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі жеткіліксіз болған жағдайда;

2) отозвать свою заявку на участие в конкурсе, не утрачивая права на возврат внесенного им обеспечения заявки на участие в конкурсе.
26. Не допускаются внесение изменений и (или) дополнений, равно как отзыв заявки на участие в конкурсе после истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе.
27. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в конкурсе. Заказчик, организатор, конкурсная комиссия, экспертная комиссия (эксперт) не несут обязательства по возмещению этих расходов независимо от итогов конкурса.
Глава 6. Вскрытие заявок на участие в конкурсе
28. Веб-порталом производится автоматическое вскрытие заявок на участие в конкурсе в течение пяти минут после наступления даты и времени окончания срока приема заявок на участие в конкурсе.
В случае, если на конкурс (лот) представлена только одна заявка на участие в конкурсе (лоте), то такая заявка также вскрывается и рассматривается.
29. Протокол вскрытия заявок на участие в конкурсе размещается веб-порталом автоматически в день вскрытия. При этом веб-портал рассылает автоматические уведомления членам конкурсной комиссии, потенциальным поставщикам, автоматически зарегистрированным на веб-портале.
Глава 7. Рассмотрение заявок на участие в конкурсе
30. Рассмотрение заявок на участие в конкурсе осуществляется конкурсной комиссией с целью определения потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям КД.
31. Конкурсная комиссия:
1) посредством веб-портала запрашивает у потенциальных поставщиков материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы упростить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в конкурсе;
2) в целях уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в конкурсе, в письменной форме и (или) форме электронного документа запрашивает необходимую информацию у соответствующих физических или юридических лиц, государственных органов.
32. По итогам рассмотрения заявок на участие в конкурсе конкурсная комиссия оформляет протокол об итогах.
Конкурсная комиссия рассматривает заявку на участие в конкурсе, как отвечающую требованиям КД, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки на участие в конкурсе.
33. Конкурсная комиссия признает внесенное обеспечение заявки на участие в конкурсе, не соответствующее требованиям КД, в случаях:
1) недостаточного срока действия обеспечения заявки на участие в конкурсе, представленной в виде банковской гарантии;

2) конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің тиісінше ресімделмеуі, ол конкурстық комиссияға белгілеуге мүмкіндік бермейтін мынадай мәліметтер болмаған кезде көрсетіледі:
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді берген тұлға;
конкурсқа қатысу үшін банктік кепілдік түрінде конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін конкурстың атауы мен нөмірі;
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі, оны беру шарттары, банк кепілдігі түрінде ұсынылған және (немесе) конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы;
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету берілген тұлға;
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін тұлға;
3) конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету конкурсқа бөлінген соманың бір пайызынан аз мөлшерде енгізілген.
Тиындарда есептелген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы дөңгелектенеді. Бұл ретте елу тиыннан аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал елу тиынға тең және одан жоғары сома бір теңгеге дейін дөңгелектенеді.
Өзге негіздер бойынша электрондық конкурсқа қатысуға өтінімді енгізілген қамтамасыз етуді КҚ талаптарына сәйкес келмейді деп тануға жол берілмейді.
34. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді конкурсқа бөлінген соманың бір пайызынан аз мөлшерде енгізген кезде әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасын КҚ-ның талаптарына сәйкес келтіру мақсатында конкурсқа қатысуға өтінімді Қағидаларда көзделген түрдің бірінде қосымша қамтамасыз етуді енгізуге құқылы.
Конкурсқа қатысуға өтінімдерді конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізбеген әлеуетті өнім берушілерге КҚ-ның талаптарына сәйкес келтіру үшін құқық берілмейді.
35. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға жіберілмейді (конкурсқа қатысушы деп танылған), егер:
1) Ол және (немесе) оның бірлесіп орындаушысы біліктілік талаптарына сәйкес келмейтін болып айқындалса;
2) Заңның 7-бабында көзделген мемлекеттік сатып алуға қатысуға байланысты шектеулері бар. Тармақшаларда көзделген мемлекеттік сатып алуға қатысуға байланысты шектеулер бойынша 1), 3), 4), 5), 6) және 8) Заңның 7-бабы 1-тармағының 8) әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтінімін веб-портал автоматты түрде қабылдамауға тиіс. Заңның 7-бабы 1-тармағының 7), 9), 10) және 11) тармақшаларында көзделген мемлекеттік сатып алуға қатысуға байланысты шектеулер бойынша конкурстық комиссия ақпаратты тиісті уәкілетті органдардың интернет-ресурстарында қарайды;
3) оның конкурсқа қатысуға өтінімі КҚ-ның талаптарына сәйкес келмейтін болып айқындалған, оның ішінде егер ол Қағидалардың талаптарына сәйкес конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ұсынбаған болса.

2) ненадлежащего оформления обеспечения заявки на участие в конкурсе, которое выражается в отсутствии сведений, не позволяющих конкурсной комиссии установить:
лицо, выдавшее обеспечение заявки на участие в конкурсе;
название и номер конкурса, для участия в котором вносится обеспечение заявки на участие в конкурсе в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки на участие в конкурсе, условия его предоставления, представленной в виде банковской гарантии и (или) сумму обеспечения заявки на участие в конкурсе;
лицо, которому выдано обеспечение заявки на участие в конкурсе;
лицо, в пользу которого вносится обеспечение заявки на участие в конкурсе;
3) внесения обеспечения заявки на участие в конкурсе в размере менее одного процента от суммы, выделенной на конкурс.
Сумма обеспечения заявки на участие в конкурсе, исчисленная в тиынах округляется. При этом, сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного тенге.
По иным основаниям признание внесенного обеспечения заявки на участие в электронном конкурсе не соответствующим требованиям КД не допускается.
34. При внесении обеспечения заявки на участие в конкурсе в размере менее одного процента от суммы, выделенной на конкурс, потенциальный поставщик вправе в целях приведения в соответствие с требованиями КД суммы обеспечения заявки на участие в конкурсе внести дополнительное обеспечение заявки на участие в конкурсе в одном из предусмотренном Правилами вида.
Не предоставляется право для приведения заявок на участие в конкурсе в соответствие с требованиями КД потенциальным поставщикам, не внесшим обеспечение заявки на участие в конкурсе.
35. Потенциальный поставщик не допускается к участию в конкурсе (признан участником конкурса), если:
1) он и (или) его соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям;
2) имеет ограничения, связанные с участием в государственных закупках, предусмотренные в статье 7 Закона. По ограничениям, связанным с участием в государственных закупках, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5), 6) и 8) пункта 1 статьи 7 Закона, заявка на участие в конкурсе потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом. По ограничениям, связанным с участием в государственных закупках, предусмотренных подпунктами 7), 9), 10) и 11) пункта 1 статьи 7 Закона, конкурсная комиссия рассматривает информацию на интернет-ресурсах соответствующих уполномоченных органов;
3) его заявка на участие в конкурсе определена не соответствующей требованиям КД, в том числе, если он не представил обеспечение заявки на участие в конкурсе в соответствии с требованиями Правил.

36. Конкурстық комиссия конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы қалыптастыру кезінде конкурсқа қатысуға бір өтінім ұсынылған жағдайларды қоспағанда, конкурсқа қатысуға өтінім берген әрбір әлеуетті өнім берушіге қатысты Қағидаларда көзделген өлшемшарттарға сәйкес шартты жеңілдіктерді айқындайды.
37. Конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттарды есептеу тәртібі қағидалармен айқындалады.
38. Егер қызметтердің неғұрлым жақсы функционалдық техникалық, пайдалану және сапалық сипаттамалары, технологиялық шешімдер және (немесе) жұмыстарды үздік материалдардан орындау ұсынылса, әлеуетті өнім берушінің қызметтеріне арналған техникалық ерекшеліктің КҚ-да көрсетілген қызметтің техникалық ерекшелігіне сәйкес келмеуіне жол беріледі
39. Егер конкурсқа қатысуға ұсынылған өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, конкурсқа қатысуға өтінім КҚ-ның талаптарына сай деп танылады.
8-тарау. Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау, салыстыру және конкурс жеңімпазын анықтау
40. Конкурсқа қатысуға өтінімді біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттаманың талаптарының сәйкестігіне қарағаннан кейін конкурстық баға ұсынысын веб-портал автоматты түрде ашады.
41. Веб-портал конкурсқа қатысушылардың бәсекеге қабілетті баға ұсыныстарын автоматты түрде бағалайды және салыстырады:
демпингтік баға есептеледі, Қағидаларға сәйкес айқындалады;
конкурсқа қатысушылардың шартты бағалары салыстырылады, ең төмен шартты баға негізінде конкурс жеңімпазы, сондай-ақ ең төмен шартты бағадан кейінгі баға негізінде екінші орын алған әлеуетті өнім беруші айқындалады;
конкурстық баға ұсыныстарының шартты бағалары тең болған кезде жеңімпаз Қағидаларға сәйкес айқындалады.
42. Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру нәтижелері Конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттамада орналастырылады.
9-тарау. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді қайтару
43. Ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіге электрондық банк кепілдігі түрінде енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі басталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін конкурсқа қатысуға өтінімді қайтарып алған жағдайларда ашу хаттамасын орналастыру;
2) конкурс тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алудың қорытындылары туралы хаттамаға қол қою. Бұл жағдай конкурстың жеңімпазы болып анықталған конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;

36. Конкурсная комиссия при формировании протокола об итогах государственных закупок способом конкурса определяет условные скидки в соответствии с критериями, предусмотренными в Правилах применительно к каждому потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в конкурсе, за исключением случаев, когда на участие в конкурсе представлена одна заявка.
37. Порядок расчета критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение, определяется Правилами.
38. Допускается несоответствие технической спецификации на услуги потенциального поставщика технической спецификации услуги, указанной в КД, если предлагаются более лучшие функциональные технические, эксплуатационные и качественные характеристики услуг, технологические решения и (или) выполнение работ из лучших материалов.
39. Заявка на участие в конкурсе признается отвечающей требованиям КД, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки на участие в конкурсе.
Глава 8. Оценка и сопоставление конкурсных ценовых предложений и определение победителя конкурса
40. Конкурсное ценовое предложение вскрывается веб-порталом автоматически по итогам рассмотрения заявки на участие в конкурсе на предмет соответствия квалификационным требованиям и требованиям КД.
41. Веб-порталом производятся автоматическая оценка и сопоставление конкурсных ценовых предложений участников конкурса:
рассчитывается демпинговая цена, определяемая в соответствии с Правилами;
сопоставляются условные цены участников конкурса, определяется победитель конкурса на основе наименьшей условной цены, также потенциальный поставщик, занявший второе место на основе цены, следующей после наименьшей условной цены;
при равенстве условных цен конкурсных ценовых предложений победитель определяется в соответствии с Правилами.
42. Результаты оценки и сопоставления конкурсных ценовых предложений размещаются в протоколе об итогах государственных закупок способом конкурса.
Глава 9. Возврат обеспечения заявок на участие в конкурсе
43. Организатор возвращает потенциальному поставщику обеспечение заявки на участие в конкурсе, внесенное в виде электронной банковской гарантии, в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) размещения протокола вскрытия в случаях отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания протокола об итогах государственных закупок способом конкурса. Указанный случай не распространяется на участника конкурса, определенного победителем конкурса;

3) әлеуетті өнім берушінің мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоюы және ол Заңның 13-бабына сәйкес шарттың және (немесе) соманың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуі (бар болса).
44. Бірыңғай оператор әлеуетті өнім берушіге конкурсқа қатысуға өтінімді бұғатталған қамтамасыз етуді автоматты түрде мынадай жағдайларда ашады:
1) әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтінімді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін конкурсқа қатысуға өтінімді қайтарып алуы;
2) конкурс тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алудың қорытындылары туралы хаттамаға қол қою. Бұл жағдай конкурстың жеңімпазы болып анықталған конкурсқа қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоюы және шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және/немесе Заңның 13-бабына сәйкес соманы төлеуі (болған жағдайда).
45. Электрондық банк кепілдігі түрінде енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ұйымдастырушы қайтармайды, егер:
1) конкурстың жеңімпазы болып айқындалған әлеуетті өнім беруші Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған;
2) конкурс жеңімпазы шарт жасасып, Заңның 13-бабына сәйкес шартты және (немесе) соманы орындауды қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы КҚ-да белгіленген талаптарды орындамаған не тиісінше орындамаған, оның ішінде уақтылы орындамаған.
46. Электрондық әмиян арқылы енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді бірыңғай оператор бұғаттайды және мынадай жағдайлардың бірі туындаған кезде әлеуетті өнім берушіге қайтарылмайды:
1) конкурстың жеңімпазы болып айқындалған әлеуетті өнім беруші Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған;

3) подписания потенциальным поставщиком договора о государственных закупках и внесения им обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии со статьей 13 Закона (при наличии).
44. Единый оператор автоматически разблокирует потенциальному поставщику заблокированное им обеспечение заявки на участие в конкурсе в следующих случаях:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания протокола об итогах государственных закупок способом конкурса. Указанный случай не распространяется на участника конкурса, определенного победителем конкурса;
3) подписания потенциальным поставщиком договора о государственных закупках и внесения им обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии со статьей 13 Закона (при наличии).
45. Обеспечение заявки на участие в конкурсе, внесенное в виде электронной банковской гарантии, не возвращается организатором в случаях, если:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем конкурса, уклонился от заключения договора о государственных закупках;
2) победитель конкурса, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные КД о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии со статьей 13 Закона.
46. Обеспечение заявки на участие в конкурсе, внесенное через электронный кошелек, блокируется единым оператором и не возвращается потенциальному поставщику при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем конкурса, уклонился от заключения договора о государственных закупках;

2) конкурс жеңімпазы шарт жасасып, Заңның 13-бабына сәйкес шартты және (немесе) соманы орындауды қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы КҚ-да белгіленген талаптарды орындамаған не тиісінше орындамаған, оның ішінде уақтылы орындамаған.
10-тарау. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт
47. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт (бұдан әрі – шарт) Заңда және Қағидаларда көзделген жағдайларды қоспағанда, электрондық цифрлық қолтаңбалармен куәландырылған Тапсырыс беруші мен өнім берушінің арасындағы веб-портал арқылы жасалады.

2) победитель конкурса, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные КД о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии со статьей 13 Закона.
Глава 10. Договор о государственных закупках
47. Договор о государственных закупках (далее – договор) заключается посредством веб-портала между заказчиком и поставщиком, удостоверенный электронными цифровыми подписями, за исключением случаев, предусмотренных Законом и Правилами.

48. Шарт жобасын жіберу, шарт жасасу, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу тәртібі мен мерзімдері және (немесе) Заңның 13-бабына сәйкес сомалар (бар болса), сондай-ақ шартқа өзге де талаптар қағидаларда айқындалады.
Білім беру ұйымдарында күзет
қызметтерін сатып алу жөніндегі
үлгілік конкурстық құжаттамаға
1-қосымша
Білім беру ұйымдарында лоттар тізбесі және күзет қызметтерін сатып алу шарттары (бекітілген жылдық жоспар негізінде қалыптастырылады)
Конкурстың № _____________________________
Конкурстың атауы: Білім беру ұйымдарында күзет қызметтерін сатып алу.
Лоттың №
Тапсырыс берушінің атауы
Көрсетілетін қызметтің атауы*
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Жеткізу шарты (ИНКОТЕРМС 2010-ға сәйкес)
Қызмет көрсету мерзімі
Қызмет көрсету орны
Аванстық төлем мөлшері, %
Лот бойынша бөлінген сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
*Көрсетілетін қызметтің толық сипаты мен сипаттамасы техникалық ерекшеліктерде көрсетіледі.
Білім беру ұйымдарында күзет
қызметтерін сатып алу жөніндегі
үлгілік конкурстық құжаттамаға
2-қосымша
Көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары (тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы___________________________________________
Ұйымдастырушының атауы__________________________________________
Конкурстың №____________________________________________________
Конкурстың атауы: Білім беру ұйымдарында күзет қызметтерін сатып алу
Лоттың №__________________________________________________________
Лоттың атауы _________________________________________________
Әлеуетті өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуі тиіс:
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес қызметтер көрсетуге рұқсаттың (хабарламаның) болуы.
Егер қызмет көрсету тиісті рұқсатты алуды, хабарлама жолдауды талап еткен жағдайда, мынадай мәліметтерді толтыру қажет.
Рұқсаттың (хабарламаның) атауы
1
Заңды тұлғалардың күзет қызметін жүзеге асыруға лицензиясының болуы
2
Заңды тұлғаларға қызметтік қаруды және оның патрондарын сақтауға рұқсаттың болуы
3
Заңды тұлғалардың қызметкерлеріне қызметтік қаруды және оның патрондарын сақтауға және алып жүруге рұқсаттың болуы

48. Порядок и сроки направления проекта договора, заключения договора, внесению обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии со статьей 13 Закона (при наличии), а также иных условий к договору определяются Правилами.
Приложение 1
к Типовой конкурсной
документации по приобретению
охранных услуг
в организациях образования
Перечень лотов и условия приобретения охранных услуг в организациях образования
(формируется на основе утвержденного годового плана)
№ конкурса _____________________________
Наименование конкурса: Приобретение охранных услуг в организациях образования
№ Лота
Наименование заказчика
Наименование услуги*
Единица измерения
Количество, объем
Условия поставки (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2010)
Срок оказания услуг
Место оказания услуг
Размер авансового платежа, %
Сумма, выделенная по лоту, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
*Полное описание и характеристика услуги указываются в технической спецификации.
Приложение 2
к Типовой конкурсной
документации по приобретению
охранных услуг
в организациях образования
Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику
при осуществлении государственных закупок услуг (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика _____________________________________________
Наименование организатора __________________________________________
№ конкурса ________________________________________________________
Наименование конкурса: Приобретение охранных услуг в организациях образования
№ лота ____________________________________________________________
Наименование лота _________________________________________________
Потенциальный поставщик должен соответствовать следующим квалификационным требованиям.
Наличие разрешения (уведомления) на оказание услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.
В случае если оказание услуг требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления необходимо заполнить следующие сведения.
Наименование разрешения (уведомления)
1
Наличие лицензии на осуществление охранной деятельности юридическими лицами
2
Наличие разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
3
Наличие разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц

2. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болмауы (веб-порталда мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде автоматты түрде айқындалады).
3. Банкроттық не таратылу рәсіміне жатқызылмауы.
4. Қажетті материалдық және еңбек ресурстарының болуы.
Материалдық ресурстар:
Материалдық ресурстардың атауы
Саны
Растайтын құжаттар
1

2. Отсутствие налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов).
3. Не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации.
4. Наличие необходимых материальных и трудовых ресурсов
Материальные ресурсы:
Наименование материальных ресурсов
Количество
Подтверждающие документы
1

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 959 бұйрығымен бекітілген Күзет қызметін жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10371 болып тіркелген) (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) 3-тарауының 2-тармағына сәйкес меншік не жалға алу құқығында орталықтандырылған күзет пунктін орналастыруға арналған офистік үй-жайының болуы
1
Орталықтандырылған күзет пунктінің жұмыс істеуі үшін алаңның болуын растайтын меншік құқығына құжаттар не жалға алу шарты
2
Күзет қызметтерін көрсету орны бойынша біліктілік талаптарының 3-тарауының 3-тармағына сәйкес орталықтандырылған бақылау пультінің болуы
1
Штаттық орналастыру.
Мыналардың:
1) күзет объектілерінде орнатылған қабылдау-бақылау аспаптарынан сигналдарды қабылдауды жүзеге асыратын компьютерлік техниканың және тиісті бағдарламалық қамтамасыз етудің;
2) күзет объектілерінен деректерді сақтауға арналған меншікті қорғалған сервердің
болуын растайтын техникалық құжаттама (түгендеу нөмірлері, жүкқұжаттар, фискалдық чектер немесе басқа құжаттар)
3

Наличие офисного помещения для размещения пункта централизованной охраны на праве собственности либо аренды согласно пункту 2 главы 3 Квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления охранной деятельности, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 959 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10371) (далее – Квалификационные требования) по месту оказания охранных услуг
1
Документы на право собственности либо договор аренды, подтверждающие наличие площади для функционирования пункта централизованной охраны
2
Наличие пульта централизованного наблюдения согласно пункту 3 главы 3 Квалификационных требований по месту оказания охранных услуг
1
Штатная расстановка.
Техническая документация (инвентарные номера, накладные, фискальные чеки или другие документы), подтверждающие наличие:
1) компьютерной техники и соответствующего программного обеспечения, осуществляющих прием сигналов с приемно-контрольных приборов, установленных на объектах охраны;
2) собственного защищенного сервера для хранения данных с объектов охраны
3

Күзет қызметтерін көрсету орны бойынша біліктілік талаптарының 3-тарауының 4-тармағына сәйкес радиобайланыстың болуы
1
Тиісті радиожиілік органы берген радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат не жиілігі бар радиобайланыстарға абоненттік (жалға алу) қызмет көрсетуге арналған шарт
4
Күзет қызметтерін көрсету орны бойынша біліктілік талаптарының 3-тарауының 5-тармағына сәйкес объектілерден дабыл сигналдарына шығуды қамтамасыз ететін мобильді топтардың (жедел ден қою топтарының) болуы
2
Меншік құқығындағы көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік.
Штаттық орналастыру және қызметкерлер санының нормативін негізге ала отырып, мобильді топтарды (жедел ден қою топтарын) құру және қызметкерлерді тағайындау туралы бұйрықтар
5

Наличие радиосвязи согласно пункту 4 главы 3 Квалификационных требований по месту оказания охранных услуг
1
Разрешение на использование радиочастотного спектра, выданное соответствующим радиочастотным органом, либо договор на абонентское обслуживание (аренды) радиостанций с частотой
4
Наличие мобильных групп (групп оперативного реагирования), обеспечивающих выезд на сигналы тревоги с объектов согласно пункту 5 главы 3 Квалификационных требований по месту оказания охранных услуг
2
Свидетельство о государственной регистрации транспортных средств на праве собственности.
Штатная расстановка и приказы о создании мобильных групп (групп оперативного реагирования) и назначении работников исходя из норматива численности
5

Біліктілік талаптарының 3-тарауының 6-тармағына сәйкес қызметтік, оның ішінде атыс қаруының болуы
кемінде 1
Қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсат
6
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2022 жылғы 14 ақпандағы № 64 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26850 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тізбе) бекітілген Жеке күзет ұйымдары қызметкерлерінің пайдалануына арналған арнаулы құралдар тізбесінің 1-тармағына сәйкес резеңке таяқшалар
кемінде 1
Материалдық ресурстарға меншік немесе жалдау құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
7
Тізбенің 6-тармағына сәйкес қаруды, жарылғыш заттар мен құрылғыларды анықтау детекторлары
кемінде 1
Материалдық ресурстарға меншік немесе жалдау құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
8
Тізбенің 11-тармағына сәйкес хабарламаны беру жүйелері, оның ішінде радиоарналар бойынша да
кемінде 1
Материалдық ресурстарға меншік немесе жалдау құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
9
Тізбенің 12-тармағына сәйкес портативті киілетін бейнетіркегіш
кемінде 1
Материалдық ресурстарға меншік немесе жалдау құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Еңбек ресурстары:
Еңбек ресурстарының атауы (мамандығы/біліктілігі)
Саны
Тиісті дайындықты растайтын құжаттар
1
Біліктілік талаптарының 2-тарауының талаптарына сәйкес келетін 25 пен 50 жас аралығындағы күзетші. Сондай-ақ соттылығы жоқ, оның ішінде балаларға қатысты қылмыстық қылмыстар бойынша алынып тасталған немесе өтелген
кемінде 2
1. Мамандандырылған оқу орталығының арнайы даярлықтан өткені туралы куәлігі;
2. Психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдардан психикалық, мінез-құлық бұзылыстарының (ауруларының) болмауы, оның ішінде психоактивті заттарды қолдануға байланысты, психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепке қою бөлігінде медициналық анықтамалар;
3. Соттылығының болуы немесе болмауы туралы анықтама.
5. Біліктілік талаптарының 3-тарауының 1-тармағына сәйкес күзет қызметтерін көрсету саласында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесінің болуы.
Ескерту:
1. Тапсырыс беруші білім беру ұйымының бірінші басшысы бекіткен өткізу және объектішілік режимді ұйымдастыру тәртібіне сәйкес (Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 30 наурыздағы № 117 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27414 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыратын террористік тұрғыдан осал объектілерінің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықтың 13-тармағы):
күзет бекетінің санына және тәулік бойы кезекшілікті қамтамасыз ету үшін күзет қызметкерлерінің ауысу қажеттілігіне қарай күзетшілердің санын;

Наличие служебного, в том числе огнестрельного оружия согласно пункту 6 главы 3 Квалификационных требований
не менее 1
Разрешение на хранение и ношение оружия и патронов к нему
6
Резиновые палки согласно пункту 1 Перечня специальных средств для использования работниками частных охранных организаций, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 февраля 2022 года № 64 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26850) (далее – Перечень)
не менее 1
Электронные копии документов, подтверждающих право собственности или аренды материальных ресурсов.
7
Детекторы обнаружения оружия, взрывных веществ и устройств согласно пункту 6 Перечня
не менее 1
Электронные копии документов, подтверждающих право собственности или аренды материальных ресурсов.
8
Системы передачи извещения, в том числе и по радиоканалам согласно пункту 11 Перечня
не менее 1
Электронные копии документов, подтверждающих право собственности или аренды материальных ресурсов.
9
Портативный носимый видеорегистратор согласно пункту 12 Перечня
не менее 1
Электронные копии документов, подтверждающих право собственности или аренды материальных ресурсов.
Трудовые ресурсы:
Наименование трудовых ресурсов (специальность/квалификация)
Количество
Документы подтверждающие соответствующую подготовку
1
Охранник в возрасте от 25 до 50 лет, соответствующий требованиям главы 2 Квалификационных требований. Также не имеющий судимость, в том числе снятую или погашенную по уголовным преступлениям в отношении детей
Не менее 2
1. Свидетельство специализированного учебного центра о прохождении специальной подготовки;
2. Медицинские справки из организаций, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья в части отсутствия психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ, постановки на учет в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья;
3. Справка о наличии либо отсутствии судимости.
5. Наличие опыта работы в сфере оказания охранных услуг не менее одного года согласно пункту 1 главы 3 Квалификационных требований.
Примечание:
1. Заказчик согласно, утвержденного первым руководителем организации образования порядка организации пропускного и внутриобъектового режима (пункт 13 Инструкции по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, осуществляющих деятельность в области образования Республики Казахстан, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 марта 2022 года № 117 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27414) определяет:
количество охранников исходя из количества поста охраны и необходимости сменяемости сотрудников охраны для обеспечения круглосуточного дежурства;

конкурстық құжаттаманың 2-қосымшасының 4-тармағының 5-9-тармақтарында көзделген материалдық ресурстардың санын (қызметтік, оның ішінде атыс қаруы; резеңке таяқшалар; қаруды, жарылғыш заттар мен құрылғыларды анықтау детекторы; хабарлама беру жүйесі, оның ішінде радиоарналар бойынша; портативті киілетін бейнетіркегіш) күзет бекетінің санына қарай анықтайды.
2. Егер конкурстық құжаттамада еңбек ресурстарының болуы жөніндегі талап қамтылған жағдайда, онда еңбек ресурстарының болуы қызметкердің біліктілігі туралы құжаттың электрондық көшірмесімен, сондай-ақ қызметкердің электрондық цифрлық қолтаңбасы не еңбек шарттарын есепке алудың бірыңғай жүйесі арқылы расталады.
3. Материалдық ресурстарды жалға алған жағдайда жалдау шартының электрондық көшірмесі қосымша ұсынылады. Бұл ретте шарттар бойынша жалдау мерзімі конкурстық құжаттамада белгіленген қызметтерді көрсету, жұмыстарды орындау мерзімінен кем емес.
Материалдық ресурстарды жалдау шартының электрондық көшірмесін бірнеше әлеуетті өнім берушілерге бір конкурста ұсынуға жол берілмейді.
Алдын ала жалдау шартының немесе материалдық ресурстарды қосалқы жалдау шартының электрондық көшірмесін ұсынуға жол берілмейді.
4. Әлеуетті өнім берушінің кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі күзет қызметтерін көрсету саласында орындалған жұмыстарды қабылдау-беруді растайтын тиісті актілердің электрондық көшірмелерімен расталады.
Білім беру ұйымдарында күзет
қызметтерін сатып алу жөніндегі
үлгілік конкурстық құжаттамаға
3-қосымша
Білім беру ұйымдарында күзет қызметтерін сатып алу жөніндегі техникалық ерекшелік (тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы_____________________________________________
Ұйымдастырушының атауы____________________________________________
Конкурстың № ______________________________________________________
Конкурстың атауы: Білім беру ұйымдарында күзет қызметтерін сатып алу
Лоттың № __________________________________________________________
Лоттың атауы ________________________________________________________
Қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы кодының атауы *
Қызметтің атауы
Білім беру ұйымдарында күзет қызметтерін сатып алу
Өлшем бірлігі*
Саны (көлемі)*
Қосылған құн салығын есепке алмағандағы бірлік бағасы *
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, сатып алу үшін бөлінген жалпы сома *
Қызмет көрсету мерзімі*
Аванстық төлем мөлшері*
Кепілдік мерзімі (айлармен)
Талап етілетін сипаттамалардың, параметрлердің және өзге де бастапқы деректердің сипаттамасы:
Әлеуетті өнім беруші оны жеңімпаз деп айқындаған және онымен Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасқан жағдайда (қажет болған жағдайда көрсетіледі) (әлеуетті өнім берушінің көрсетілген мәліметтерді көрсетпегені және ұсынбағаны үшін бас тартуына жол берілмейді)

количество материальных ресурсов, предусмотренных пунктами 5-9 пункта 4 приложения 2 конкурсной документации (служебное, в том числе огнестрельное оружие; резиновые палки; детектор обнаружения оружия, взрывных веществ и устройств; системы передачи извещения, в том числе и по радиоканалам; портативный носимый видеорегистратор) исходя из количества поста охраны.
2. В случае, если конкурсная документация содержит требование по наличию трудовых ресурсов, то наличие трудовых ресурсов подтверждается электронной копией документа о квалификации работника, а также посредством электронной цифровой подписью работника либо единой системой учета трудовых договоров.
3. В случае аренды материальных ресурсов дополнительно представляется электронная копия договора аренды. При этом, срок аренды по договорам составляет не менее срока оказания услуг, выполнения работ, установленного в конкурсной документации.
Не допускается представление электронной копии договора аренды материальных ресурсов нескольким потенциальным поставщикам на одном конкурсе.
Не допускается представление электронной копии предварительного договора аренды или договора субаренды материальных ресурсов.
4. Опыт работы не менее одного года потенциального поставщика подтверждается электронными копиями соответствующих актов, подтверждающих прием-передачу выполненных работ в сфере оказания охранных услуг.
Приложение 3
к Типовой конкурсной
документации по приобретению
охранных услуг
в организациях образования
Техническая спецификация по приобретению охранных услуг в организациях образования
(заполняется заказчиком)
Наименование заказчика __________________________________________________
Наименование организатора _______________________________________________
№ конкурса _____________________________________________________________
Наименование конкурса: Приобретение охранных услуг в организациях образования
№ лота _________________________________________________________________
Наименование лота_______________________________________________________
Наименование кода Единого номенклатурного справочника услуг*
Наименование услуги
Приобретение охранных услуг в организациях образования
Единица измерения*
Количество (объем)*
Цена за единицу, без учета налога на добавленную стоимость*
Общая сумма, выделенная для закупки, без учета налога на добавленную стоимость*
Срок оказания услуги*
Размер авансового платежа*
Гарантийный срок (в месяцах)
Описание требуемых характеристик, параметров и иных исходных данных:
Условия к потенциальному поставщику в случае определения его победителем и заключения с ним договора о государственных закупках (Указываются при необходимости) (Отклонение потенциального поставщика за не указание и непредставление указанных сведений не допускается)

1. Заңды тұлғалардың күзет қызметін жүзеге асыруға лицензиясының болуы.
2. Заңды тұлғаларға қызметтік қаруды және оның патрондарын сақтауға рұқсаттың болуы.
3. Заңды тұлғалардың қызметкерлеріне қызметтік қаруды және оның патрондарын сақтауға және алып жүруге рұқсаттың болуы.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 959 бұйрығымен бекітілген Күзет қызметін жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарының және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10371 болып тіркелген) (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) 3-тарауының 2-тармағына сәйкес күзет қызметтерін көрсету орны бойынша меншік не жалға алу құқығында орталықтандырылған күзет пунктін орналастыруға арналған офистік үй-жайының болуы.
5. Күзет қызметтерін көрсету орны бойынша біліктілік талаптарының 3-тарауының 3-тармағына сәйкес орталықтандырылған бақылау пультінің болуы.
6. Күзет қызметтерін көрсету орны бойынша біліктілік талаптарының 3-тарауының 4-тармағына сәйкес радиобайланыстың болуы.
7. Күзет қызметтерін көрсету орны бойынша біліктілік талаптарының 3-тарауының 5-тармағына сәйкес объектілерден дабыл сигналдарына шығуды қамтамасыз ететін кемінде екі мобильді топтың (жедел ден қою топтарының) болуы.
8. Біліктілік талаптарының 3-тарауының 6-тармағына сәйкес қызметтік, оның ішінде атыс қаруының болуы.
9. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2022 жылғы 14 ақпандағы № 64 бұйрығымен бекітілген Жеке күзет ұйымдары қызметкерлерінің пайдалануына арналған арнаулы құралдар тізбесінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26850 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тізбе) 1-тармағына сәйкес резеңке таяқшалар.
10. Тізбенің 6-тармағына сәйкес қаруды, жарылғыш заттар мен құрылғыларды анықтау детекторлары.
11. Тізбенің 11-тармағына сәйкес хабарламаны беру жүйелері, оның ішінде радиоарналар бойынша да.
12. Тізбенің 12 тармағына сәйкес портативті киілетін бейнетіркегіш.
13. Біліктілік талаптарының 2-тарауының талаптарына сәйкес келетін 25 пен 50 жас аралығындағы күзетші. Сондай-ақ соттылығы жоқ, оның ішінде балаларға қатысты қылмыстық қылмыстар бойынша алынып тасталған немесе өтелген.
* мәліметтер мемлекеттік сатып алу жоспарынан алынады (автоматты түрде көрсетіледі).
Ескертпе.
1. Әрбір сипаттамалар, өлшемдер, бастапқы деректер және Орындаушыға қосымша шарттар жеке жолда көрсетіледі.
2. Техникалық ерекшелікте әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.

1. Наличие лицензии на осуществление охранной деятельности юридическими лицами.
2. Наличие разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам.
3. Наличие разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц.
4. Наличие офисного помещения для размещения пункта централизованной охраны на праве собственности либо аренды согласно пункту 2 главы 3 Квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления охранной деятельности, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 959 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10371) (далее – Квалификационные требования) по месту оказания охранных услуг.
5. Наличие пульта централизованного наблюдения согласно пункту 3 главы 3 Квалификационных требований по месту оказания охранных услуг.
6. Наличие радиосвязи согласно пункту 4 главы 3 Квалификационных требований по месту оказания охранных услуг.
7. Наличие не менее двух мобильных групп (групп оперативного реагирования), обеспечивающих выезд на сигналы тревоги с объектов согласно пункту 5 главы 3 Квалификационных требований по месту оказания охранных услуг.
8. Наличие служебного, в том числе огнестрельного оружия согласно пункту 6 главы 3 Квалификационных требований.
9. Резиновые палки согласно пункту 1 Перечня специальных средств для использования работниками частных охранных организаций, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 февраля 2022 года № 64 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26850) (далее – Перечень).
10. Детекторы обнаружения оружия, взрывных веществ и устройств согласно пункту 6 Перечня.
11. Системы передачи извещения, в том числе и по радиоканалам согласно пункту 11 Перечня.
12. Портативный носимый видеорегистратор согласно пункту 12 Перечня.
13. Охранник в возрасте от 25 до 50 лет, соответствующий требованиям главы 2 Квалификационных требований. Также не имеющий судимость, в том числе снятую или погашенную по уголовным преступлениям в отношение детей.
* сведения подтягиваются из плана государственных закупок (отображаются автоматически).
Примечание.
1. Каждые характеристики, параметры, исходные данные и дополнительные условия к исполнителю указываются отдельной строкой.
2. Установление в технической спецификации квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному поставщику, не допускается.

3. Өзге құжаттарда техникалық ерекшеліктің талаптарын белгілеуге жол берілмейді.

3. Установление требований технической спецификации в иных документах не допускается.