Ақмола облысының ауылдық елді мекендерінде аса тапшы медициналық мамандықтардың кейбір мәселелері туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2025 жылғы 8 сәуірдегі № А-4/194 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 14 сәуірде № 8909-03 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-тармағының 14-8) және 14-9) тармақшаларына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ақмола облысының ауылдық елді мекендерінде аса тапшы медициналық мамандықтар айқындалсын.
2. Кемінде бес жыл мерзімге ауылдық жерге жұмыс істеуге келген аса тапшы мамандықтардың медицина қызметкерлеріне республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын ең төмен жалықының бір жүз еселенген мөлшерінде біржолғы ақшалай төлем төлеуді камтамасыз ету.
3. "Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Ақмола облысы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі М.Ахметжанов
Ақмола облысы әкімдігінің
2025 жылғы 8 сәуірдегі
№ А-4/194 қаулысына
қосымша
Ақмола облысының ауылдық елді мекендерінде аса тапшы медициналық мамандықтар
1. Акушерия және гинекология (ересектер, балалар).
2. Кардиология (ересектер, балалар).
3. Офтальмология (ересектер, балалар).
4. Педиатрия.

О некоторых вопросах остродефицитных медицинских специальностей в сельских населенных пунктах Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 8 апреля 2025 года № А-4/194. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 14 апреля 2025 года № 8909-03
В соответствии с подпунктами 14-8) и 14-9) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить остродефицитные медицинские специальности в сельских населенных пунктах Акмолинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Обеспечить единовременную денежную выплату медицинским работникам остродефицитных специальностей, прибывшим на работу в сельскую местность на срок не менее пяти лет, в стократном размере минимальной заработной платы, установленном законом о республиканском бюджете и действующем на 1 января соответствующего финансового года.
3. Государственному учреждению "Управление здравоохранения Акмолинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Акмолинской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Акмолинской области М.Ахметжанов
Приложение к постановлению
акимата Акмолинской области
от 8 апреля 2025 года
№ А-4/194
Остродефицитные медицинские специальности в сельских населенных пунктах Акмолинской области
1. Акушерство и гинекология (взрослая, детская).
2. Кардиология (взрослая, детская).
3. Офтальмология (взрослая, детская).
4. Педиатрия.