Ақтөбе облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2025 жылғы 6 ақпандағы № 17 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 10 ақпанда № 8681-04 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, "Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 6 қарашадағы № 525-НҚ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35356 тіркелген) бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ақтөбе облысының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесі бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының ішкі саясат басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі А. Шахаров
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2025 жылғы 6 ақпандағы
№ 17 қаулысымен бекітілген
Ақтөбе облысының аумағындағы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесі
1. Осы Ақтөбе облысының аумағындағы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесі (бұдан әрі - Әдістеме) "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және Ақтөбе облысының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау алгоритмін белгілейді.
2. Ақтөбе облысының аумағындағы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құны (бұдан әрі - қызмет) бұқаралық ақпарат құралдарының көрсетілетін қызметінің әрбір жеке түрі үшін жергілікті бюджет қаражаты есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің базалық бағасына байланысты айқындалады.
Қызметтің әрбір жеке түрі үшін базалық бағасы осы Әдістеменің қосымшасына сәйкес айқындалады.

Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Актюбинской области
Постановление акимата Актюбинской области от 6 февраля 2025 года № 17. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 февраля 2025 года № 8681-04
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа", приказом исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 525-НҚ "Об утверждении типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35356) акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую методику определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Актюбинской области.
2. Государственному учреждению "Управление внутренней политики Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области А. Шахаров
Утверждено постановлением
акимата Актюбинской области
от 6 февраля 2025 года № 17
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Актюбинской области
1. Настоящая Методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Актюбинской области (далее - Методика), разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Актюбинской области.
2. Стоимость услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Актюбинской области (далее - услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации.
Базовая цена для каждого отдельного вида услуги определяется согласно приложению к настоящей Методике.

3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) - қосылған құн салығын ескере отырып, газеттердегі көрсетілетін қызмет құны;
Bn - газетте орналастырылатын, бір шаршы сантиметр көрсетілетін қызметтің базалық бағасы;
V - газетте орналастырылатын, шаршы сантиметрмен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq - газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін - 1,3;
100 000 данаға дейін - 1,15;
50 000 данаға дейін - 1;
30 000 данаға дейін - 0,9;
20 000 данаға дейін - 0,8;
10 000 данаға дейін - 0,65;
5 000 данаға дейін - 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pm (price) - қосылған құн салығын ескере отырып, журналдардағы көрсетілетін қызмет құны;
Bm - журналда орналастырылатын, бір шаршы сантиметр көрсетілетін қызметтің базалық бағасы;
V - журналда орналастырылатын, шаршы сантиметрмен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq - журнал таралымына түзету коэффициенті:
15 000 данаға дейін - 1,2;
10 000 данаға дейін - 1,1;
8 000 данаға дейін - 1;
5 000 данаға дейін - 0,9;
3 000 данаға дейін - 0,8;
1 000 данаға дейін - 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) - қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi - интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің бір таңбасының, секундының, минутының, данасының базалық бағасы;
V - интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің таңбалармен, секундтармен, минуттармен, даналармен есептелетін көлемі;
Kq - бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін - 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін - 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін - 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін - 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден астам болса - 1,4.
5. Телевидениеде көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) - қосылған құн салығын ескере отырып, телевидениеде көрсетілетін қызметтің құны;
Btv - телевидениеде орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір секундының, минутының, сериясының базалық бағасы;
V - телевидениеде орналастырылатын көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен, сериялармен есептелетін көлемі.
Егер Ақтөбе облысының аумағындағы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру кезінде телевидениеде көрсетілетін қызметтерді жанрлар бойынша бөлу ескерілмеген жағдайда, телевидениеде көрсетілетін қызметтердің құны базалық баға (Btv) бойынша есептеледі.

3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) - стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn - базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в газете;
V - объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемой в квадратных сантиметрах;
Kq - поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров - 1,3;
до 100 000 экземпляров - 1,15;
до 50 000 экземпляров - 1;
до 30 000 экземпляров - 0,9;
до 20 000 экземпляров - 0,8;
до 10 000 экземпляров - 0,65;
до 5 000 экземпляров - 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) - стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm - базовая цена за один квадратный сантиметр услуги, размещаемой в журнале;
V - объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемой в квадратных сантиметрах;
Kq - поправочный коэффициент на тираж журнала:
до 15 000 экземпляров - 1,2;
до 10 000 экземпляров - 1,1;
до 8 000 экземпляров - 1;
до 5 000 экземпляров - 0,9;
до 3 000 экземпляров - 0,8;
до 1 000 экземпляров - 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) - стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi - базовая цена за один символ, секунду, минуту, штуку услуги, размещаемой в интернет-ресурсе;
V - объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемой в символах, секундах, минутах, штуках;
Kq - поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц - 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц - 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц - 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц - 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц - 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидении определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) - стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv - базовая цена за одну секунду, минуту, серию услуги, размещаемой на телевидении;
V - объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемой в секундах, минутах, сериях.
В случае если при формировании государственного заказа по проведению государственной информационной политики на территории Актюбинской области не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).

6. Радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) - қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнадағы көрсетілетін қызметтің құны;
Br - радиоарнада көрсетілетін қызметтердің бір секундының, минутының базалық бағасы;
V - радиоарнада орналастырылатын, көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен есептелетін көлемі.
Ақтөбе облысының
аумағындағы мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
жөніндегі мемлекеттік
тапсырысты жүзеге асыру үшін
сатып алынатын қызметтердің
құнын айқындау Әдістемесіне
қосымша
Ақтөбе облысының аумағындағы бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің базалық бағалары
Қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
2025 жыл (теңге)
2026 жыл (теңге)
2027 және одан кейінгі жылдар (теңге)
1
Қазақстан Республикасы аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарындағы (газет) қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр

6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) - стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br - базовая цена за одну секунду, минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V - объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в секундах, минутах.
Приложение к Методике
определения стоимости услуг,
закупаемых для осуществления
государственного заказа по
проведению государственной
информационной политики на
территории Актюбинской
области
Базовые цены на услуги, закупаемые для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на территории Актюбинской области
Наименование услуги
Единица измерения
2025 год (тенге)
2026 год (тенге)
2027 и последующие годы (тенге)
1
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Республики Казахстан (Bn)
квадратный сантиметр

900
945
992
2
Ақтөбе облысы аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарындағы (газет) қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
400
420
441
3
Ақтөбе облысы аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарындағы (журнал) қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bm)
шаршы сантиметр
400
420
441
4
Интернет-ресурстағы қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bi)
таңба
200
210
220
5
Қазақстан Республикасы аумағында таратылатын міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевидениедегі қызмет (жаңалықтар сюжеттерін өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
500 000
525 000
551 250
6
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Ақтөбе облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевидениедегі қызмет (ақпараттық материалдарды, тақырыптық хабарлар өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
24 000
25 200
26 460
7
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Ақтөбе облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевидениедегі қызмет (жаңалықтар сюжеттерін өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
60 000
63 000
66 150
8
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Ақтөбе облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевидениедегі қызмет (ақпараттық материалдарды, деректі фильмдерді, музыкалық, ойын-сауық бағдарламаларды өндіру және орналастыру) (Btv)
минут
50 000
52 500
55 125
9
Міндетті теле-, радиоарналар тізбесіне кіретін телеарналарды қоспағанда, Ақтөбе облысының аумағында телерадио хабарларын таратудың ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевидениедегі қызмет (бейнероликтерді өндіру және орналастыру) (Btv)
секунд
4 752
4 989
5 238
10
Ақтөбе облысының аумағында таратылатын радиоарнадағы қызмет (ақпараттық бағдарламаларды өндіру және орналастыру) (Br)
минут
10 500
11 025
11 576
11
Ақтөбе облысының аумағында таратылатын радиоарнадағы қызмет (аудиороликтерді өндіру және орналастыру) (Br)
секунд
2 000
2100
2 205

900
945
992
2
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Актюбинской области (Bn)
квадратный сантиметр
400
420
441
3
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (журнал), распространяемых на территории Актюбинской области (Bm)
квадратный сантиметр
400
420
441
4
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в интернет-ресурсе (Bi)
символ
200
210
220
5
Услуга (производство и размещение новостных сюжетов) на телевидении, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (Btv)
минута
500 000
525 000
551 250
6
Услуга (производство и размещение информационных материалов, тематических передач) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Актюбинской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
24 000
25 200
26 460
7
Услуга (производство и размещение новостных сюжетов) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Актюбинской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
60 000
63 000
66 150
8
Услуга (производство и размещение информационных материалов, документальных фильмов, музыкальных, развлекательных программ) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Актюбинской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
минута
50 000
52 500
55 125
9
Услуга (производство и размещение видеороликов) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Актюбинской области, за исключением телеканалов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (Btv)
секунда
4 752
4 989
5 238
10
Услуга (производство и размещение информационных программ) на радиоканале, распространяемом на территории Актюбинской области (Br)
минута
10 500
11 025
11 576
11
Услуга (производство и размещение аудиороликов) на радиоканале, распространяемом на территории Актюбинской области (Br)
секунда
2 000
2100
2 205