Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының әкімдігінің 2025 жылғы 11 сәуірдегі № 20/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 16 сәуірде № 6754-09 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына сәйкес Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. Осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес Ақтоғай ауданы әкімдігінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы оның алғаш ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған құқықтық қатынастарға таралады.
Ақтоғай ауданының әкімі А. Аманжолов
КЕЛІСІЛДІ:
Ақтоғай аудандық
мәслихаты
Ақтоғай ауданы
әкімдігінің 2025 жылғы 11
сәуірдегі
№ 20/01 қаулысына
1 қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің басшысы, әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант, әлеуметтік жұмыс жөніндегі ассистент, арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер.
2. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
әкімші, аккомпаниатор, архивист, археограф, барлық атаудағы әртістері, балетмейстер, библиограф, кітапханашы, бухгалтер, ғылыми қызметкер, кіші ғылыми қызметкер, жетекші ғылыми қызметкер, бас ғылыми қызметкер, аға ғылыми қызметкер, инструктор, іс жүргізуші, дирижер, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы (директоры), аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшының (директорының) орынбасары, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен коммуналдық мемлекеттік мекеменің басшысы (директоры), аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен коммуналдық мемлекеттік мекеме басшының (директорының) орынбасары, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшының (директорының) әкімшілік-шаруашылық мәселелер жөніндегі орынбасары, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын тобының, бөлімінің, зертханасының басшысы, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын тобы, зертханасы басшысының орынбасары, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын секторының басшысы, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның труппа, әдеби-драмалық бөлім, режиссерлық, музыкалық бөлім, көркемдік қойылым бөлімі, педагогикалық бөлім, өндірістік шеберхана, концерттік зал, әдістемелік кабинет, қалпына келтіру шеберханасы, кітапхана, зертхана меңгерушісі (басшысы), дыбыс операторы, дыбыс режиссері, архив басшысы, барлық мамандықтағы инженер, инспектор, өнертанушы, концертмейстр, мәдени ұйымдастырушы, билет тексеруші, кассир, мастер, барлық атаудағы әдістемеші, барлық атаудағы менеджер, механик, музыкалық жетекші, мұражай қараушысы, оператор, бағдарламашы, аудармашы, редактор, режиссер, хатшы, барлық атаудағы техниктер, хореограф, хормейстер, барлық атаудағы суретшілер, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның көркемдік жетекшісі, қор сақтаушы, экономист, экскурсовод, заң кеңесшісі.

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Актогайского района Карагандинской области от 11 апреля 2025 года № 20/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 16 апреля 2025 года № 6754-09
В соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, спорта являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу некоторые постановления акимата Актогайского района согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 1 января 2025 года.
Аким Актогайского района А. Аманжолов
СОГЛАСОВАНО:
Актогайский районный
маслихат
Приложение 1
к постановлению
акимата
Актогайского района от
11 апреля 2025 года
№ 20/01
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов социального обеспечения:
руководитель отделения социальной помощи на дому, консультант по социальной работе, ассистент по социальной работе, социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах, социальный работник по уходу за престарелыми и лицами с инвалидностью.
2. Должности специалистов культуры:
администратор, аккомпаниатор, архивист, археограф, артист всех наименований, балетмейстер, библиограф, библиотекарь, бухгалтер, научный сотрудник, младший научный сотрудник, ведущий научный сотрудник, главный научный сотрудник, старший научный сотрудник, инструктор, делопроизводитель, дирижер, руководитель (директор) государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, заместитель руководителя (директора) государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, руководитель государственного учреждения, коммунального государственного учреждения районного значения, заместитель руководителя государственного учреждения, коммунального государственного учреждения районного значения, заместитель руководителя (директора) по административно-хозяйственным вопросам в государственном учреждений и государственном казенном предприятий районного значения, руководитель группы, отдела, лаборатории государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, заместитель руководителя группы, лаборатории государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, руководитель сектора государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, заведующий (руководитель) труппой, литературно-драматической частью, режиссерской, музыкальной частью, художественно-постановочной частью, педагогической частью, производственной мастерской, концертным залом, методическим кабинетом, реставрационной мастерской, библиотекой, лабораторией государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, звукооператор, звукорежиссер, руководитель архивом, инженер всех специальностей, инспектор, искусствовед, концертмейстер, культорганизатор, контролер билетов, кассир, мастер, методист всех наименований, менеджер всех наименований, механик, музыкальный руководитель, музейный смотритель, оператор, программист, переводчик, редактор, режиссер, секретарь, техники всех наименований, хореограф, хормейстер, художники всех наименований, художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, хранитель фондов, экономист, экскурсовод, юрисконсульт.

3. Спорт мамандарының лауазымдары:
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы, спорттық құрылыс меңгерушісі, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның бас бухгалтері, барлық мамандықтағы дәрігер, медициналық бике/аға, жаттықтырушы, жаттықтырушы-оқытушы, нұсқаушы-спортшы, әдіскер, бухгалтер, заңгер, барлық атауы бойынша техник, инспектор, мемлекеттік сатып алу жөніндегі менеджер, бағдарламашы, аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның шаруашылық қызмет көрсетумен айналысатын құрылымдық бөлімшенің басшысы (шаруашылық меңгерушісі), күзетші, хатшы, ісжүргізуші.
Ақтоғай ауданы
әкімдігінің 2025 жылғы 11
сәуірдегі
№ 20/01 қаулысына
2 қосымша
Ақтоғай ауданы әкімінің күші жойылған кейбір қаулыларының тізбесі
1. "Бюджет қаражаты есебiнен кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленетiн, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 9 шілдедегі №29/01 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне №5941 болып тіркелген);
2. "Ақтоғай ауданының әкімдігінің 2020 жылғы 9 шілдедегі "Бюджет қаражаты есебiнен кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленетiн, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" №29/01 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2021 жылғы 26 наурыздағы №15/01 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 6284 болып тіркелген);
3. "Ақтоғай ауданының әкімдігінің 2020 жылғы 9 шілдедегі "Бюджет қаражаты есебiнен кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленетiн, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы" № 29/01 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 2 маусымдағы №25/01 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізіліміне №6424-09 болып тіркелген).

3. Должности специалистов спорта:
руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, заведующий спортивным сооружением, главный бухгалтер государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения, врач всех специальностей, медицинская(ий) сестра/брат, тренер, тренер-преподаватель, инструктор-спортсмен, методист, бухгалтер, юрист, техники всех наименований, инспектор, менеджер по государственным закупкам, программист, руководитель структурного подразделения, занятого хозяйственным обслуживанием государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (заведующий хозяйством), охранник, секретарь, делопроизводитель.
Приложение 2
к постановлению
акимата
Актогайского района
от 11 апреля 2025 года
№ 20/01
Перечень утративших силу некоторых постановлений акимата Актогайского района
1. Постановление акимата Актогайского района от 9 июля 2020 года №29/01 "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, которым за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5941);
2. Постановление акимата Актогайского района от 26 марта 2021 года №15/01 "О внесении изменений в постановление акимата Актогайского района от 09 июля 2020 года № 29/01 "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, которым за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6284);
3. Постановление акимата Актогайского района от 2 июня 2023 года №25/01 "О внесении изменения в постановление акимата Актогайского района от 09 июля 2020 года № 29/01 "Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, которым за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6424-09).