Шет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы № 6/63 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2025 жылғы 2 сәуірдегі № 22/200 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 7 сәуірде № 6747-09 болып тіркелді
Шет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шет аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы №6/63 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6529-09 болып тіркелген) шешіміне, келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Жылына 1 рет әлеуметтік көмек көрсету үшін мереке күндерінің және атаулы күндерінің тізбесі:
1) 15 ақпан – Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күні;
2) 8 наурыз – Халықаралық әйелдер күні;
3) 26 сәуір – Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою күні;
4) 7 мамыр – Отан қорғаушы күні;
5) 9 мамыр – Жеңіс күні;
6) 31 мамыр - Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күні;
7) 6 шілде – Астана күні;
8) 30 тамыз - Қазақстан Республикасының Конституциясы күні;
9) 25 қазан – Республика күні;
10) 16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні.";
7-тармақтың 4) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"бейбiт уақытта әскери қызметiн өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасыларына;";
7-тармақтың 7) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"7) 6 шілде – Астана күніне орай:
Қарағанды облысы әкімдігінің 2023 жылғы 20 маусымдағы №41/01 "Қарағанды облысының мектепке дейінгі ұйымдарында тәрбиеленушілердің тамақтануы үшін шығыстарды өтеу туралы" қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6435-09 болып тіркелген) (бұдан әрі – Қаулы) сәйкес атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар көп балалы отбасыларды қоспағанда, Шет ауданының мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында оқитын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасылары - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында уәкілетті орган бекіткен ата-аналық төлем құнының 50%;";

О внесении изменений и дополнений в решение Шетского районного маслихата от 24 ноября 2023 года № 6/63 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 2 апреля 2025 года № 22/200. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 7 апреля 2025 года № 6747-09
Шетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шетского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" от 24 ноября 2023 года №6/63 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №6529-09) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Перечень праздничных дней и памятных дат для оказания социальной помощи 1 раз в год:
1) 15 февраля – День вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан;
2) 8 марта – Международный женский день;
3) 26 апреля – День памяти ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции;
4) 7 мая – День защитника Отечества;
5) 9 мая – День Победы;
6) 31 мая - День памяти жертв политических репрессий и голода;
7) 6 июля – День Столицы;
8) 30 августа – День Конституции Республики Казахстан;
9) 25 октября – День Республики;
10) 16 декабря – День Независимости.";
подпункт 4) пункта 7 дополнить абзацем следующего содержания:
"семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время;";
подпункт 7) пункта 7 изложить в новой редакции:
"7) ко Дню Столицы - 6 июля:
многодетным семьям, имеющим четырех и более несовершеннолетних детей, обучающихся в государственных дошкольных организациях образования Шетского района, за исключением многодетных семей имеющих право на получение адресной социальной помощи, которым согласно постановления акимата Карагандинской области от 20 июня 2023 года № 41/01 "О компенсации расходов за питание воспитанников в дошкольных организациях Карагандинской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6435-09) (далее – Постановление) – 50% от стоимости родительской оплаты, утвержденной уполномоченным органом в дошкольных организациях образования;";

7-тармақтың 10) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"10) 16 желтоқсан - Тәуелсіздік күніне орай:
Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысып, Қазақстан Республикасының "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Заңында белгіленген тәртіпке сәйкес ақталған тұлғалар ішінен саяси қуғын-сүргін құрбандарына;
Қаулыға сәйкес атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар көп балалы отбасыларды қоспағанда, Шет ауданының мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында оқитын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасылары - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында уәкілетті орган бекіткен ата-аналық төлем құнының 50%.";
10-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне;
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға;
1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың (өз еркімен кеткендердің) және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдарға;
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедектік белгіленген адамдар және мүгедектігі ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балаларына коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге және отын сатып алуға;
Әлеуметтік көмектің мөлшері 12 (он екі) айлық есептік көрсеткіш Мемлекеттік корпорациясы филиалы жылына бір рет қараша айында жылыту маусымында ұсынған тізімдер бойынша азаматтардан өтініштер талап етілмей, кірістер есепке алынбай көрсетіледі.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шет аудандық мәслихатының төрағасы С. Социал

подпункт 10) пункта 7 изложить в новой редакции:
"10) ко Дню Независимости – 16 декабря:
жертвам политических репрессий из числа участников событий 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, реабилитированные в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";
многодетным семьям, имеющим четырех и более несовершеннолетних детей, обучающихся в государственных дошкольных организациях образования Шетского района, за исключением многодетных семей имеющих право на получение адресной социальной помощи, которым согласно Постановления в размере 50% от стоимости родительской оплаты, утвержденной уполномоченным органом в дошкольных организациях образования.";
пункт 10 дополнить абзацами следующего содержания:
"ветеранам боевых действий на территории других государств;
лицам принимавшим участие в ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах;
лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах, эвакуированные (самостоятельно выехавшие) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;
лицам, которым инвалидность установлена вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф, и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей на оплату коммунальных услуг и приобретение топлива;
Размер социальной помощи 12 (двенадцать) месячных расчетных показателей оказывается без учета доходов, без истребования заявлений от граждан, по спискам представленным филиалом Государственная корпорация один раз в год в отопительный сезон в ноябре месяце.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Шетского районного маслихата С. Социал