Солтүстік Қазақстан облысы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2025 жылғы 9 қаңтардағы № 4 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 10 қаңтарда № 7852-15 болып тіркелді
"Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 6 қарашадағы № 525-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35356 болып тіркелді) бекітілген, өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесіне сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі бекітілсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2022 жылғы 3 ақпандағы № 20 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26742 болып тіркелді) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ішкі саясат басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
осы қаулыны Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі Г. Нурмухамбетов
Солтүстік Қазақстан
облысы әкімдігінің
2025 жылғы 9 қаңтардағы
№ 4 әікімдік
қаулысына қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі

Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации по Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 9 января 2025 года № 4. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Северо-Казахстанской области 10 января 2025 года № 7852-15
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа", Типовой методикой определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 525-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35356) акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить методику определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации по Северо-Казахстанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Северо-Казахстанской области "Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации по Северо-Казахстанской области" от 3 февраля 2022 года № 20 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26742).
3. Коммунальному государственному учреждению "Управление внутренней политики акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Северо-Казахстанской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Северо-Казахстанской области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Северо-Казахстанской области Г. Нурмухамбетов
Приложение к постановлению
акимата Акимата
Северо-Казахстанской области
от 9 января 2025 года
№ 4
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации по Северо-Казахстанской области

1. Осы Солтүстік Қазақстан облысы бойынша бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесі (бұдан әрі - Әдістеме), "Масс-медиа туралы" Заңының 8-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, "Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 6 қарашадағы № 525-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35356 болып тіркелді) сәйкес әзірленді және өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынантын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау алгоритімін белгілейді.
2. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құны (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет) бұқаралық ақпарат құралдарының мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағасына қарай көрсетілетін қызметінің әрбір жеке түрі үшін жергілікті бюджет қаражаты есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында айқындалады.
Көрсетілетін қызметтің әрбір жеке түрі үшін базалық бағалардың құны бұқаралық ақпарат құралдарынан баға ұсыныстарын жинау жолымен айқындалады және осы әдістеменің қосымшасына сәйкес ұсынылған ең төмен құнмен белгіленеді.
3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, газеттерде көрсетілетін қызметтің құны;
Bn – газетте орналастырылатын, бір см² көрсетілетін қызметтің базалық бағасы;
V – газетте орналастырылатын, см²-мен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pm (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, журналдарда көрсетілетін қызметтің құны;
Bm – журналда орналастырылатын, бір см² көрсетілетін қызмет үшін базалық баға;
V – журналда орналастырылатын, см²-мен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:

1. Настоящая Методика определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации по Северо-Казахстанской области (далее - Методика), разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа", приказа исполняющего обязанности Министра Министерства культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 525-НҚ "Об утверждении типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35356) и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне.
2. Стоимость услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне (далее - услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации.
Стоимость базовых цен для каждого отдельного вида услуги определена путем сбора ценовых предложений от средств массовой информации и установлена наименьшей предложенной стоимости, согласно приложению к настоящей методике.
3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) - стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn - базовая цена за один см² услуги, размещаемой в газете;
V - объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемой в см²;
Kq - поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров - 1,3;
до 100 000 экземпляров - 1,15;
до 50 000 экземпляров - 1;
до 30 000 экземпляров - 0,9;
до 20 000 экземпляров - 0,8;
до 10 000 экземпляров - 0,65;
до 5 000 экземпляров - 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) - стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm - базовая цена за один см² услуги, размещаемой в журнале;
V - объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемой в см²;
Kq - поправочный коэффициент на тираж журнала:

15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің бір таңбасының, секундының, минутының, данасының базалық бағасы;
V – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің символдармен, секундтармен, минуттармен, даналармен есептелетін көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін – 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден астам – 1,4.
5. Телевидениеде көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, телевидениеде көрсетілетін қызметтің құны;
Btv – телевидениеде орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының, сериясының базалық бағасы;
V – телевидениеде орналастырылатын, секундтармен, минуттармен, сериялармен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі
Егер өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру кезінде телевидениеде көрсетілетін қызметтерді жанрлар бойынша бөлу ескерілмеген жағдайда, телевидениеде көрсетілетін қызметтердің құны базалық баға (Btv) бойынша есептеледі.

до 15 000 экземпляров - 1,2;
до 10 000 экземпляров - 1,1;
до 8 000 экземпляров - 1;
до 5 000 экземпляров - 0,9;
до 3 000 экземпляров - 0,8;
до 1 000 экземпляров - 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) - стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi - базовая цена за один символ, секунду, минуту, штуку услуги, размещаемой в интернет-ресурсе;
V - объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемой в символах, секундах, минутах, штуках;
Kq - поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц - 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц - 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц - 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц - 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц - 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидении определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) - стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv - базовая цена за одну секунду, минуту, серию услуги, размещаемой на телевидении;
V - объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемой в секундах, минутах, сериях.
В случае если при формировании государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).

6. Радиоарнада көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнада көрсетілетін қызметтің құны;
Br – радиоарнада көрсетілетін қызметтердің бір секундының, минутының базалық бағасы;
V – радиоарнада орналастырылатын, көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен есептелетін көлемі.
Солтүстік Қазақстан облысы
бойынша бұқаралық ақпарат
құралдарында мемлекеттік
ақпараттық саясатты жүргізу
үшін сатып алынатын көрсетілетін
қызметтердің құнын айқындау
әдістемесіне қосымша
Өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты орналастыру жөніндегі базалық бағалар
Қызмет атауы
Өлшем бірлігі
Облыстың, қалалардың және аудандардың атауы
2025 жылға арналған базалық баға
(теңге)
2026 жылға арналған базалық баға
(теңге)
2027
жылға арналған базалық баға
(теңге)
1
2
3
4
5
6
7
1
Қазақстан Республикасының (Bn) аумағында таратылатын баспа басылымдарында (газетте) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалды дайындау және орналастыру)
шаршы сантиметр
Солтүстік Қазақстан облысы

6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) - стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br - базовая цена за одну секунду, минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V - объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в секундах, минутах.
Приложение
к Методике определения стоимости
услуг, закупаемых для проведения
государственной информационной
политики в средствах массовой
информации по Северо-Казахстанской
области
Базовые цены по размещению государственного заказа по проведению государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне
Наименование услуги
Единица измерения
Наименование области, городов и районов
Базовая цена на 2025 год
(тенге)
Базовая цена на 2026 год
(тенге)
Базовая цена на 2027
(тенге)
1
2
3
4
5
6
7
1
Услуга (изготовление и размещение информационного материала) в печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Республики Казахстан (Bn)
квадратный сантиметр
Северо-Казахстанская область