2025 жылға басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған дақылдар тiзбесі және субсидия нормаларын бекіту туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2025 жылғы 10 ақпандағы № 28 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2025 жылғы 10 ақпанда № 6659-13 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелген) сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2025 жылға басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған дақылдар тiзбесі және субсидия нормалары осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Түркістан облысы әкiмiнiң орынбасарына жүктелсiн.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облысының әкімі Н. Кушеров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
2025 жылғы 10 ақпандағы
№ 28 қаулысына қосымша
Басым дақылдар, оның ішінде көпжылдық екпелер өндірісін дамытуды субсидиялауға арналған дақылдар тiзбесі және субсидия нормалары
Басым ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы
Өлшем бірлігі тонна, гектар
Субсидия нормалары, теңге
1
Дәндік жүгері
тонна
10 000
2
Мақсары
тонна
10 000
3
Өнеркәсіптік жылыжайдағы көкөніс
гектар

Об утверждении перечня приоритетных культур и нормы субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений на 2025 год
Постановление акимата Туркестанской области от 10 февраля 2025 года № 28. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 10 февраля 2025 года № 6659-13
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20209), акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень приоритетных культур и нормы субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений на 2025 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Туркестанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким Туркестанской области Н. Кушеров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
от 10 февраля 2025 года № 28
Перечень приоритетных культур и нормы субсидий на субсидирование развития производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Единица измерения тонна, гектар
Нормы субсидий, тенге
1
Кукуруза на зерно
тонна
10 000
2
Сафлор
тонна
10 000
2
Овощи в промышленной теплице
гектар