Кентау қаласының жекелеген санаттағы азаматтарының қоғамдық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүруі туралы
Түркістан облысы Кентау қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 10 ақпандағы № 59 бірлескен қаулысы және Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2025 жылғы 7 ақпандағы № 173 шешімі. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2025 жылғы 10 ақпанда № 6658-13 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 2-тармағына, 6-бабының 1-тармағы 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы көлік туралы" Заңының 13-бабына сәйкес, Кентау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының мынадай санаттағы азаматтарына қоғамдық жолаушылар көлігі (таксиден басқа) бойынша тегін жол жүру белгіленсін:
1) І-топтағы мүгедектігі бар адамдар, оның ішінде көру қабілеті бойынша және еріп жүру сәтінде еріп жүретін адамдарға;
2) "Алтын алқа" және "Күміс алқа" алқаларымен наградталған, немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған, сондай-ақ, І және ІІ - дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көп балалы аналарға;
2. Қаржыландыру көзі болып Кентау қаласының бюджеті белгіленсін.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешімнің орындалуын бақылау Кентау қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына және Кентау қаласы әкімінің тиісті сала бойынша орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен қаулы мен шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Кентау қаласының әкімі Ж. Тасов
Кентау қалалық мәслихатының төрағасы К. Елеусизов

О льготном проезде отдельных категорий граждан города Кентау на общественном пассажирском транспорте (кроме такси)
Совместное постановление акимата города Кентау Туркестанской области от 10 февраля 2025 года № 59 и решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 7 февраля 2025 года № 173. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Туркестанской области 10 февраля 2025 года № 6658-13
В соответствии с пунктом 2 статьи 31, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 13 Закона Республики Казахстан "О транспорте в Республике Казахстан", акимат города Кентау ПОСТАНОВЛЯЕТ и Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить бесплатный проезд на общественном пассажирском транспорте (кроме такси) следующим категориям граждан города Кентау:
1) лицам, с инвалидностью І группы, в том числе по зрению и сопровождающим лицам на момент сопровождения;
2) Награжденным подвесками "Алтын-алқа" и "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать – героиня", а также награжденным орденами "Материнская слава" І и ІІ степеней.
2. Источником финансирования определить местный бюджет города Кентау.
3. Контроль за выполнением настоящего совместного постановления и решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета Кентауского городского маслихата и заместителю акима города Кентау в соответствующей области.
4. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Кентау Ж. Тасов
Председатель Кентауского городского маслихата К. Елеусизов