"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер жөнiндегi әкiмшiлiк ережелерi туралы" нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң нұсқауы 1995 жылғы 29 желтоқсан N 365. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 12 шілде тіркелді. Тіркеу N 11. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
11. Қаржы министрлiгiнiң 1995 жылғы 1 шiлдедегi N 43 бұйрығымен бекiтiлген "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер жөнiндегі әкiмшiлiк ережелерi туралы" Нұсқаулыққа өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 365 V950080_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясы
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне және Қазақстан
Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлықтарына өзгертулер мен
толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995
жылғы 21 желтоқсандағы Заң күшi бар N 2703
U952703_
Жарлығын орындау
мақсатында жоғарыда аталған нұсқаулыққа мынадай өзгертулер мен
толықтырулар енгiзедi:
1. ХIХ тараудан кейiнгi тарауларды нөмiрлеу былай жалғастырылсын:
ХХ - Салық қызметi органдарының салықтарды өндiрiп алуы.
ХХI - Салықтардың төленуiн қамтамасыз ету.
ХХII - Салық төлеушiнiң мүлкiне шара белгiлеу тәртiбi.
ХХIII - Иеленуге шектелген мүлiктi өткiзу.
ХХIҮ - Салық төлеушiге тиесiлi соманы өндiрiп алу.
ХХҮ -  Экспорттық операцияларды тоқтата тұру.
ХХҮI - Төлем көзiнен табыс салығын ұстап қалмағаны үшiн
жауапкершiлiк.
ХХҮII - Мерзiм өткен салық төлемдерi бойынша төленетiн өсiм.
ХХҮIII - Декларацияны мезгiлiнде бермегенi үшiн төленетiн
айыппұлдар.
ХХIХ - Салықтарды, ағымдағы төлемдер мен салық салынатын
объектiлердi кемiтiп көрсеткенi үшiн төленетiн айыппұлдар.
ХХХ - Банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асырушы
банктер мен ұйымдардың жауапкершiлiгi.
ХХХI - Салық қызметiнiң шешiмдерiн қайта қарау.
ХХХII - Сотқа шағыну.

О внесении изменений и дополнений в Инструкцию "Об административных положениях по налогам и другим обязательным платежам в бюджет", утвержденную Министерством финансов от 01.07.95 г. за № 43
Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года № 365. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 12.07.1996 г. N 11. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 1995 года N 365 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию "Об административных положениях по налогам и другим обязательным платежам в бюджет"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
Приказываю внести изменения и дополнения в Инструкцию "Об административных положениях по налогам и другим обязательным платежам в бюджет", утвержденную Министерством финансов от 01.07.95 г. № 43 V950080_ согласно приложения в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан, имеющие силу Закона" от 21.12.95 г. № 2703 U952703_ .
Первый заместитель министра
Главная налоговая инспекция Министерства финансов Республики
Казахстан во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего
силу Закона " О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан и Указы Президента Республики
Казахстан, имеющие силу Закона" от 21.12.95 г. № 2703 вносит следующие
изменения и дополнения в вышеназванную инструкцию.
1. Продолжить нумерацию разделов после раздела ХIХ:
XX - Взимание налогов органами налоговой службы.
XXI - Обеспечение уплаты налогов.
XXII - Порядок обращения взыскания на имущество налогоплательщика.
XXIII - Реализация ограниченного в распоряжении имущества.
XXIY - Взыскание сумм, которые причитаются налогоплательщику.
XXY - Приостановление экспортных операций.
XXYI - Ответственность за неудержание подоходного налога у источника
выплаты.
XXYII - Пени по просроченным налоговым платежам.
XXYIII - Штрафы за несвоевременное представление декларации.
XXIX - Штрафы за занижение налогов, текущих платежей и объектов
налогообложения.
XXX - Ответственность банков и организаций, осуществляющих отдельные
виды банковских операций.
XXXI - Пересмотр решений налоговой службы.
XXXII - Обжалование в суде.

2. III тараудың 2-тармағының екiншi абзацы "салық төлеушiнiң" деген
сөздерден кейiн мынадай мәтiнмен толықтырылсын:
"сондай-ақ қылмыстық-iс жүргiзу заңдарында белгiленген жағдайларда".
3. ХIҮ тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"ХIҮ. Талап қою мерзiмiнiң ұзақтығы.
Қайта қаралған салық сомасын немесе бұдан бұрын есептелген салық сомасын төлеу туралы салық қызметi органдарының талаптарына сондай-ақ артық төленген салық сомасын қайтару немесе есептеу туралы салық төлеушiлердiң талаптарына талап қою мерзiмiнiң ұзақтығы бес жыл болып белгiленедi".
4. ХХI тарауда (жоғарыда келтiрiлген нөмiрлеуге сәйкес):
1-тармақтағы "салық төлеушiнiң мүлкiне Министрлер Кабинетi айқындаған тәртiпте тиым салу" деген сөздер "Үкiмет айқындаған тәртiпте салық төлеушiнiң мүлiк иеленуiн шектеу туралы шешiм шығару" деген сөздермен ауыстырылсын.
2 және 3-тармақтардағы "тиым салынған" және "тиым салу туралы" деген сөздер тиiсiнше "иелену шектелген" және "иеленудi шектеу туралы" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. ХХII тараудың 1 және 2-тармақтарындағы "тиым салынған", "тиым салу туралы", "мүлiкке тиым салу" және "тиым салу" деген сөздер тиiсiнше "иеленуi шектелген", "иеленудi шектеу туралы", "мүлiктi иеленудi шектеу" және "иеленудi шектеу" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. ХХIII тараудың атауындағы және 1-тармағындағы "тиым салынған" және "тиым салған" деген сөздер тиiсiнше "иеленуi шектелген" және "иеленуге шектелген" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. ХХҮII тараудың 2-тармағында:
бiрiншi және екiншi абзацтардағы "артық төленген салық сомасы" деген сөздерден кейiн, үшiншi абзацтағы "есептi кезеңде" деген сөздерден кейiн, төртiншi абзацтағы "(салықтар, ағымдағы төлемдер, өсiмдер, айыппұлдар)" деген сөздерден кейiн, бесiншi абзацтағы "(соның iшiнде ағымдағы төлемдер)" деген сөздерден кейiн "өтелуге тиiс қосылған құнға салынатын салық сомасынан басқа" деген сөздермен толықтырылсын.
Мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Егер салық төлеушi салық қызметi тексергенге дейiн, болмаса аудиторлық қызметтiң көмегiмен тексеру жүргiзiлгенге дейiн өткен салық жылында салық заңдарында олар жiберген бұрмалаушылықтарды өз бетiнше байқаса, онда ол бұрмалаушылыққа жол берiлген сәттен бастап қосымша салық сомасы бюджетке енгiзiлген сәтке дейiнгi кезең үшiн белгiленген мөлшердегi тиесiлi салық пен өсiм сомасын бюджеттiң кiрiсiне белгiленген мерзiмде енгiзуге, сондай-ақ салық қызметiне жазбаша арыз жолдап, онда түзетiлген бұрмалаушылықтардың сипатын баян етуге және қосымша есептелген және
бюджеттiң кiрiсiне енгiзiлген салық пен өсiм сомасын көрсетуге мiндеттi.
Салық қызметi төлемдердiң бюджетке нақты келiп түсуiн алдын ала тексере
отырып, салық төлеушiнiң арызын және өзгертулер енгiзiлген декларацияны
(есептi) қабылдап алуға мiндеттi".

2. Абзац второй пункта 2 раздела III после слова "налогоплательщика" дополнить следующим текстом: "а также в случаях, установленных уголовно- процессуальным законодательством".
3. Раздел XIY изложить в следующей редакции:
"ХIY. Сроки исковой давности.
Срок исковой давности на требования органов налоговой службы об уплате пересмотренной суммы налога или ранее начисленной сумму налога, а также на требования налогоплательщиков о возврате или зачете излишне уплаченных сумм налога устанавливается в пять лет.
4. В разделе XXI (в соответствии с вышеприведенной нумерацией):
в пункте 1 слова "налагать арест на имущество налогоплательщика в порядке, определенном Кабинетом Министров" заменить словами "вынести решение об ограничении распоряжения имуществом налогоплательщика в порядке, определенном Правительством";
в пункте 2 и 3 слова "Арестованное" и "о наложении ареста" заменить соответственно словами "Ограниченное в распоряжении" и "об ограничении распоряжения".
5. В пунктах 1 и 2 раздела XXII слова "арестованное", "о наложении ареста", "арест на имущество" и "аресту" заменить соответственно словами "ограниченное в распоряжении", "об ограничении распоряжения", "ограничение на распоряжение имуществом" и "ограничению на распоряжение".
6. В названии и пункте 1 раздела XXIII слова "арестованного" и "Арестованное" заменить соответственно словами "ограниченного в распоряжении" и "Ограниченное в распоряжении".
7. В пункте 2 раздела ХХYII:
в первом и втором абзацах после слов "сумм переплаты налогов", в третьем абзаце после слов "за отчетный период", в четвертом абзаце после слов "(налоги, текущие платежи, пени, штрафы)", в пятом абзаце после слов "(в том числе текущих платежей)" дополнить словами "кроме подлежащих возмещению сумм налога на добавленную стоимость".
Дополнить шестым абзацем следующего содержания:
"Если налогоплательщик самостоятельно, до проверки налоговой службы либо с помощью аудиторской службы, обнаружил допущенный им в прошедшем налоговом году нарушение налогового законодательства, то он обязан в установленный срок внести в доход бюджета причитающиеся суммы налога и пени в определенном размере за период с момента допущения нарушения до момента внесения в бюджет дополнительной суммы налога, а также обратиться в налоговую службу с письменным заявлением, в котором описывается характер
исправленных нарушений и указываются суммы дополнительно начисленных и
внесенных в доход бюджета налогов и пени. Налоговая служба обязана
принимать заявления налогоплательщика и декларацию (отчет) с изменениями,
предварительно проверив фактическое поступление платежей в бюджет".

8. ХХХ тараудың 1-тармағының 1) тармақшасындағы "күнгi" деген сөз
алынып тасталсын.
Министрдiң бiрiншi орынбасары -
Бас салық инспекциясының бастығы,
салық қызметiнiң бiрiншi дәрежелi
мемлекеттiк кеңесшiсi

8. В подпункте 1) пункта 1 раздела XXX исключить слова "в день".
Первый заместитель министра -
начальник Главной налоговой
инспекции, государственный
советник налоговой службы
первого ранга