"Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының тексерiстер жүргiзу тәртiбi туралы" Нұсқауға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының қаулысы 1997 жылғы 21 ақпан N 24 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 27 мамырда тіркелді. Тіркеу N 44. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 маусымдағы № 75 қаулысымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.06.01 № 75 қаулысымен.
Бағалы қағаздар рыногындағы қызметтердi бақылау жүйесiн жетiлдiру қажеттiлiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы қаулы етедi:
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының 1996 жылғы 25 сәуiрдегi N 40 V960025_ қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының тексерiстер жүргiзу тәртiбi туралы" Нұсқауға мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. 1 тараудың 1 тармағының екiншi абзацындағы "эмитенттер" деген сөзден кейiн "кәсiпқой" деген сөз енгiзiлсiн және "бiрлестiк" сөзi "бiрлестiктер" сөзiмен ауыстырылсын.
2. 1 тараудың 2 тармағының бесiншi абзацындағы "эмиссияны кiдiрту туралы" деген сөздерден кейiн "немесе эмиссияны болмаған деп тану" деген сөздер енгiзiлсiн.
3. 1 тараудың 2 тармағы мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын: "бағалы қағаздардың сақталысына және мәмiлелердiң одан кейiнгi орындалысына кепiлдiк беру мақсатында, сондай-ақ бағалы қағаздар шығарылымы және айланысы процесiнде құқықтарды және заңды мүдделердi қорғау мақсатында бағалы қағаздар ұстаушыларының шоттарына шек қою туралы шешiм қабылдау".
Алтыншы және жетiншi абзацтар тиiсiнше жетiншi және сегiзiншi болып саналсын.
4. II тараудың 5 тармағындағы "тексерiстер" сөзi "тексерiс" сөзiмен
ауыстырылсын және "заңдарға" деген сөзден кейiн мына сөздермен
толықтырылсын: "сондай-ақ эмитенттiң қаржылық жағдайын бағалауды жүзеге
асырады және бағалы қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушыларының
белгiленген мiндеттi нормалар мен лимиттердi сақтауларына тексерiс
жүргiзедi".
5. II тараудың 13 тармағындағы "немесе эмитенттi" деген сөздер алып
тасталсын.
6. III тараудың 17 тармағындағы "тексерiлген шаруашылық жүргiзушi
субъект" деген сөздер алып тасталсын.
Ұлттық комиссияның
Төрағасы

О внесении изменений и дополнений в Инструкцию "О порядке проведения проверок Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам"
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 21 февраля 1997 г. N 24 Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 27.05.1997 г. N 44. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 июня 2010 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.06.2010 № 75.
В связи с необходимостью совершенствования системы контроля за деятельностью на рынке ценных бумаг, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в Инструкцию V960194_ "О порядке проведения проверок Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам", утвержденную Постановлением НКЦБ от 25 апреля 1996 года N 40, следующие изменения и дополнения:
1. В абзаце втором пункта 1 главы 1 после слова "эмитентами," включить слово "профессиональными" и слово "объединений" заменить словом "объединениями".
2. В абзаце пятом пункта 2 главы 1 после слов "о приостановлении эмиссии" включить слова "или признавать эмиссию несостоявшейся".
3. Пункт 2 главы I дополнить шестым абзацем следующего содержания: "- принимать решение о блокировке лицевых счетов держателей ценных бумаг с целью гарантирования сохранности ценных бумаг и последующего исполнения сделок, а также с целью защиты прав и законных интересов инвесторов в процессе выпуска и обращения ценных бумаг".
Абзацы шестой и седьмой считать соответственно абзацами седьмым и восьмым.
4. В пункте 5 главы II слово "проверки" заменить словом
"проверку" и после слова "законодательству" дополнить словами: "а
также осуществляют оценку финансового состояния эмитента и проводят
проверку соблюдения профессиональными участниками рынка ценных бумаг
установленных обязательных норм и лимитов".
5. В пункте 13 главы II исключить слова "или эмитента".
6. В пункте 17 главы III слова "проверенного хозяйствующего
субъекта" исключить.
Председатель
Национальной комиссии